Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Plānprātiņš

13.07.2023. 13:11

»

Gada glezna

Kaut ko tik plānprātīgu, kā šo smērējumu lasu pirmo reizi...


Mobilā telefona vergs ir duraks. Turciski - pietura.
Krieviski - gada glezna.

Atbildēt

nu jā

13.07.2023. 12:49

»

Žulis

Vai tiešām raksta autors domā, ka ierobežojot izglītības iegūšanas (studiju) iespējas visi no izglītības atstumtie jaunieši uzreiz garlaicības mākti metīsies uz bērnu ražošanu?! Varbūt kaut kas uz to pusi varētu notikt pirms simts gadiem, bet ne šodien...


Demogrāfijas ienaidniece ir vērtību deformācija - sievietes vīrišķošana, genderisms, vienlīdzības pretdabiska hipertrofija, liberālais egoisms un visi pārējie stambulismi.

Atbildēt

nu jā

13.07.2023. 12:40

»

??

autors laikam aicina atgriezties pie neandertāliešiem


Bet ne izmirstošaas nācijas ietvaros. Pārgudri esam, jautātāj!

Atbildēt

IM

11.07.2023. 18:45

»

Tava nākotne

Jūs esat nekā nezinošs Idiots! Mucā dzīvo, pa spundi barots, domājiet,ka visur ir kā Jūsu mucā un savādāk nemēdz būt. Izsaku Jums līdzjūtību


Jūsu zināšanas jau gan laikam ir lielas bet saprašana gan ir maza. Ko dod zināšanas ja nav saprašana?

Atbildēt

Tava nākotne

11.07.2023. 18:10

»

IM

Nu šveicieši jau laikam ir izdomājuši ko nākotnē darīs. Vadās tūristus pa kalniem tāpēc vieglā auto vadītāja un glābēju profesijas. Monako? Tur jau tagad neviens neko prātīgu nestrādā un nākotnē netaisās


Jūs esat nekā nezinošs Idiots! Mucā dzīvo, pa spundi barots, domājiet,ka visur ir kā Jūsu mucā un savādāk nemēdz būt. Izsaku Jums līdzjūtību!

Atbildēt

Žoržs Soross

11.07.2023. 15:58

Neebreju beerni ka stravas avots ebreju dievam un latvijas himna lugšana tam dievam un kungam. Amen.

Atbildēt

IM

11.07.2023. 14:22

»

Nē - laboju

Monako, ne Švece, bet Šveicē līdzīgi, tur vairākas, specialitātes, kas pieprasītas vietējā darba tirgū.Plika vidusskola nav nekur, Rietumos


Nu šveicieši jau laikam ir izdomājuši ko nākotnē darīs. Vadās tūristus pa kalniem tāpēc vieglā auto vadītāja un glābēju profesijas. Monako? Tur jau tagad neviens neko prātīgu nestrādā un nākotnē netaisās.

Atbildēt

IM

11.07.2023. 14:09

»

Šveicē visi mācās valsts skolā, iegūst glābēja profesiju, neatkarīgi no vecāku naudas maka...


Visa pamatā jau būs mācību materiālā bāze un atbilstoša mācību spēķu esamība. Kāda materiālā bāze un kādi atbilstoši mācībspēki var būt parastā vidusskolā. Šoferiem vien cik kategoriju? Katrai skolai savu garāžu ar transporta līdzekļu pilnu klāstu? Un instruktoru komandu katrā vidusskolā. Katrā videnē modernu restorānu? Absurds! Es jau saprotu tā ka tie tehnikumi un ārodskolas mums vairs nav vajadzīgas jo arī tur mācību materiālā bāze un mācību spēku nodrošinājums iznāk par dārgu. Rezultāts būs tāds ka meistaru vairs nebūs. Visapkārt zeļļi vien, bet kam tos zeļļus tagad vajag, un kam tos zeļļus tad vajadzēs? Visiem vajag meistarus.

Atbildēt

Nē - laboju

11.07.2023. 14:03

»

Šveicē visi mācās valsts skolā, iegūst glābēja profesiju, neatkarīgi no vecāku naudas maka...


Monako, ne Švece, bet Šveicē līdzīgi, tur vairākas, specialitātes, kas pieprasītas vietējā darba tirgū.Plika vidusskola nav nekur, Rietumos!

Atbildēt

Pašlaik izbaudam 90 gadu izglītības sekas

11.07.2023. 13:58

»

aa

un kāds bagātais uzņēmuma īpašnieks tad lems būs tam plebejam mācīties vai ne un nedod dievs konkurēt ar mani - absurts - neviens nekur netiks sūtīts


Zinu ne mazums latviešu uzņēmējus, kas jaunos perspektīvos darbiniekus nosūta mācīties un apmaksā studijas. Nereti pat uz ārzemēm, pieredzes apmaiņā un dažādos kursos. Bet ja cilvēki paši ir zaudējuši elementāru cilvēcību, kad pat bērnu dārza auklītes vairs nedrīkst strādāt bez augstākās izglītības, tad tas jau norāda uz vispārēju degradāciju.

Atbildēt

Kleopatra

11.07.2023. 13:47

»

lauķis

Vīrietis radīt ģimeni drīkst tikai tad kad viņš kļūst pieaudzis,kad atradis dzīvē sevi sapratis savu sūtību un būtību.Diemžēl mūsdienās lielākais vairākums nekļūst pieaudzis pat pensijas vecumā un to izglītības (debilizācijas) sistēma nemāca.Par ģimeni un bērniem visvairāk ir atbildīgs tieši vīrietis...


Korumpētiem shēmotājiem un mahinātoriem nav izdevīgi, ka amatos atrodas patstāvīgi un izlēmīgi cilvēki ar pieredzi. Tāpēc amatos tiek ieliktas meitenītes ar kurām var manipulēt. Tādā veidā vīrieši masveidā zaudē iespēju pelnīt un automātiski zaudē saimnieka un noteicēja lomu, bet sieviete saimnieka lomā 99% gadījumu noved uz krahu.

Atbildēt

Ha ha

11.07.2023. 13:15

»

Liana

nu gan augstprātīgs apcerējums junioram sanācis, viss vienā biezenī...


Uzņēmumu vadība un psiholoģija būtu aizliedzama! Man tādi speciālisti ir pazīstami, visi bezdarbnieki savā specialitātē!

Atbildēt

11.07.2023. 13:10

»

IM

Manuprāt tomēr nevajadzētu jaukt izglītību ar profesionālo varēšanu. Vidusskolā kas mācis profesionālo varēšanu. Darbmācības skolotājs? Darbmācības skolotājs visticamāk ir darbmācības skolotājs tikai tāpēc ka profesionāli viņš neko lāga nevar, darba tirgū krīt cauri. Profesionālā varēšana kā likums ...


Šveicē visi mācās valsts skolā, iegūst glābēja profesiju, neatkarīgi no vecāku naudas maka.
Un tā tas ir visur Itālijā, kā arī visā Rietumeiropā! Lai brauc pieredzes apmaiņā! Vecā padomju sistēma ir kaut kad jāmaina!
-Profesija jāmāca kopā ar praksi! Šofera tiesības jau var apgūt. Tas pats ar pavāra, friziera arodu, tam nebūtu vajadzīgi tehnikumi, jeb ārodskolas kā tas bija agrāk.
Tagad arī programmēšanas pamatus varētu iemācīt vidusskolā, ja Indijā cietumniekiem var iemācīt, tad, mūsējie nav stulbāki!

Atbildēt

lauķis

11.07.2023. 11:52

Vīrietis radīt ģimeni drīkst tikai tad kad viņš kļūst pieaudzis,kad atradis dzīvē sevi sapratis savu sūtību un būtību.Diemžēl mūsdienās lielākais vairākums nekļūst pieaudzis pat pensijas vecumā un to izglītības (debilizācijas) sistēma nemāca.Par ģimeni un bērniem visvairāk ir atbildīgs tieši vīrietis.
Sievietei ir pavisam cita sūtība un būtība.

Atbildēt

IM

11.07.2023. 11:47

»

Par ķirurgu ir ilgi jāmācās, tie kotējās ārzemēs, citi mazāk, daudz mazāk. Retais jaunībā negrib ātri izmācīties un sākt dzīvot savu neatkarīgu dzīvi, kas LV nav iespējams bez vecāku palīdzības, ja viņi to var. Piemērs Šveice --- tikai 20% no vidusskolēniem domā mācīties augstskolā, jo algas starpība...


Manuprāt tomēr nevajadzētu jaukt izglītību ar profesionālo varēšanu. Vidusskolā kas mācis profesionālo varēšanu. Darbmācības skolotājs? Darbmācības skolotājs visticamāk ir darbmācības skolotājs tikai tāpēc ka profesionāli viņš neko lāga nevar, darba tirgū krīt cauri. Profesionālā varēšana kā likums ir jāmācās pie meistara. Bet kur meistars? Vidusskolā? Diez vai, labs meistars visticamāk ka pelnīs naudu tieši objektā. Tāpēc manuprāt izglītība ir laba lieta, tā dod sapratni, bet iemaņas var apgūt tikai praksē, un tad ar ja vispār ir interese apgūt tās.
Kas attiecas uz izglītību tā vienmēr būs konservatīvāka par praksi. Kaut šajos laikos jau pat nemaz nevar pateikt vai progresīvais vispār arī ir progresīvs. Ja atceramies kompetenču izglītību, vai to pašu e - medicīnu. Vienkārši visi kaut kur skrien bez apdomas un šmaucas uz nebēdu. To pašu veco, labo nosauc pa jaunam un lūk jau progress, energoefektivitāte, ilgspējība, ekoloģiskums u.t.t. it kā līdz šim nekas tāds nebūtu bijis. Vēl nesen progresivitātes kalngals bija ekoloģiskās (salmu) mājas. Skaidrs ka ekoloģisko māju meistari tad nebija. Tagad kad tādi meistari ir ekoloģiskās mājas nevienam vairs nevajag.

Atbildēt

Liana

11.07.2023. 11:10

nu gan augstprātīgs apcerējums junioram sanācis, viss vienā biezenī.
par demogrāfiju- šobrīd otrais un trešais bērns lielākoties dāmām, kas valsts iestādēs vai uzņēmumos strādā- neslikta alga ar visām soc. garantijām , bet darbs ir absolūta rutīna, garlaicība. Tajā pašā laikā konkrētai meitenei, kurai kāds punkts līdz budžeta vietai augstskolā pietrūka, tāpēc sāka strādāt, tika pie mazuļa, jaunais papiņš jau tālēs zilajās pazudis- laikam jau tas nebūs neskolotas māmiņas paraugs, kuram jāseko.
par izglītību- Latvija lielījās, ka pirmajā vietā studentu skaita ziņā. Absolūtā topā bija uzņēmumu vadība un vēl meitenēm psiholoģija. Tādi pusgatavi pusspeciālisti grāmatvedībai, biroju vadīšanai un mājsaimniecībai, ja paveicās veiksmīgi to psiholoģiju izmantot. Bet labi, tagad otrs grāvis- vienotā frontē ar Čakšu pret skolām, protams, protams, pamatojot, ka mēs par augstāku izglītības kvalitāti mušu bērniem. Labāk jau 1.vidusskolas absolvents Baško būtu papētījis konkrēti, kas tur ar to matemātikas mācīšanu skolās notiek. Runā, ka pilnīgs bardaks esot.

Atbildēt

11.07.2023. 09:50

»

IM

Diez vai tā nu būs? Kāpēc tad mūsu jaunie speciālisti draud aizbraukt? Latvijā izglītību ieguvušie ārsti, māsiņas, inženieri veiksmīgi strādā ārzemēs. Amatnieki strādā ārzemēs. Mums viņi neder, un mums viņu nav. Mācību programmas netiek līdzi? Skaidrs ka netiek un netiks. Bet tāpēc taču praksē nav jāpaceļ...


Par ķirurgu ir ilgi jāmācās, tie kotējās ārzemēs, citi mazāk, daudz mazāk. Retais jaunībā negrib ātri izmācīties un sākt dzīvot savu neatkarīgu dzīvi, kas LV nav iespējams bez vecāku palīdzības, ja viņi to var. Piemērs Šveice --- tikai 20% no vidusskolēniem domā mācīties augstskolā, jo algas starpība neliela, ar dažiem izņēmumiem, bet jāmācās ilgi.
Māsiņas--- tāpēc, ka pie mums tām niecīgas algas.
Amatnieki nestrādā ārzemēs, tiem te pat labi maksā. Ārzemēs strādā jauni, spēcīgi palīgstrādnieki, jeb visādi smaga darba veicēji un arī mazāk izbrauc, jo te arī stroikās labi maksā, ja vispār samaksā,neapmāna.
Nevajag nevienu nekur ievadīt profesijās, vajag apgūt profesiju vidusskolās, kā tas ir visur Rietumeiropā.
Tās kreditēšanas tur nav tādas, kā LV, pie mums laupīšana, tur kredīti ar pabeigtās skolas garantijām, lai jau varētu dzīvot bez vecāku palīdzības savā mājoklī. Darbs praktiski garantēts, pa tukšo nevienai skolai neļauj "čakarēt"jaunietim smadzenes, ka kaut kur nākotnē būs darbs tieši šajā profesijā, bet tagad nav --- cietumā ieliks tādus skolu vadoņus! Un vienalga vai tā būs vidusskola, vai augstskola!

Atbildēt

Gada glezna

11.07.2023. 09:14

Kaut ko tik plānprātīgu, kā šo smērējumu lasu pirmo reizi.
Vispirms autoram iesaku izmest miskastē mobilo telefonu, jo tas taču ir izglītības produkts. Droši vien autors domā, ka mobilie telefoni līdzīgi āboliem aug kokos, proti veikalos.

Gan jau atradīsies plānprātiņi, kas šo smērējumu apsveiks, tāpat kā apsveic JV iniciatīvu likvidēt skolas.

Atbildēt

Ļevicss

11.07.2023. 09:08

Vēl mazāk ar dzimstību iet kopā Pida-Rinkas postulētā iekļaujošā sabiedrība un apgaroto pediņu/lezbu un to atbalstītāju kulta īstenošana

Atbildēt

Heurēka

11.07.2023. 09:07

Gandrīz citāts - Cik daudz izdomas bagātu un radošu cilvēku mums būtu, ja slēgtu vienreiz visas tās skolas, kas uzbāžas ar nevajadzīgām zināšanām!

Atbildēt

tas ir fakts

11.07.2023. 07:48

Jaunām māmiņām dzimst veselīgāki bērni. Tā to daba ir nolikusi. Savu laiku ieva ziedēj', savu laiku ābelīt'. Tāpēc kādreiz vecmeitas un vecpuiši nebija cieņā.

Atbildēt

he, he

11.07.2023. 07:40

Varētu sākt eksperimentēt un kadu gadu slēgt pa vienai augstskolai, un tad skatīties, kā mainās dzimstības rādītāji.

Atbildēt

Haralds Kalns

11.07.2023. 07:26

Paldies Jāzepam Baško par elementāras formulas populāru izklāstu! Ja nu vēl Andai Čakšai uznāktu labs prāts šo visu izlasīt un< galvenais, apjēgt, esot pie pilna saprāta un veselības! Var tikai uzteikt pašas Čakšas nopelnus un centību demogrāfijas veicināšanā! Un vispār jau - ja prāta nav, tad skolā jāiet...

Atbildēt

jvc

11.07.2023. 06:12

sava logika te ir , bet kas taa vispar par macisanos testi smiekligs izgudrojums , pat nemacoties var atbildet vismaz teoretiski

Atbildēt

Žulis

11.07.2023. 06:10

Vai tiešām raksta autors domā, ka ierobežojot izglītības iegūšanas (studiju) iespējas visi no izglītības atstumtie jaunieši uzreiz garlaicības mākti metīsies uz bērnu ražošanu?! Varbūt kaut kas uz to pusi varētu notikt pirms simts gadiem, bet ne šodien.
Var un vajag kritizēt pastāvošo izglītības sistēmu, bet izsludināt izglītību par demogrāfijas ienaidnieci gan nav pamata, jo patiesībā demogrāfiju ietekmē citi daudz nozīmīgāki faktori. Un vispirms jau tā ir valstī iedibinātā sabiedriskā iekārta kopumā ar tās politiku, morāli, ideoloģiju, sadzīviskajām īpatnībām, materiālo nodrošinājumu, atbalstu ģimenēm, indivīda sociālo drošību u.t.t. Tas, ka turīgu un izglītotu cilvēku ģimenēs dzimst mazāk bērnu nav saistīts ar šo cilvēku izglītību vai turību (kā to mums cenšas iestāstīt) bet gan ar to, kādā situācijā šie turīgie un izglītotie cilvēki ir nostādīti pastāvošajā sabiedriskajā iekārtā. Bet situācija ir tāda, ka šie cilvēki ir spiesti nepārtraukti cīnīties, lai saglabātu savu statusu. Lai nepazaudētu darbu, lai nezustu karjeras iespējas, lai saglabātu savu iegūto materiālo nodrošinājumu. Komunālie maksājumi, kredīti, nodokļi - tas viss prasa līdzekļus un nepārtrauktas rūpes, lai šos līdzekļus sagādātu un nezaudētu šo līdzekļu sagādes iespējas. Valstī valdošā kārtība katru cilvēku visā viņa mūža garumā ir iesaistījusi tādā kā nepārtrauktā sacensībā, nepārtrauktā sevis apliecināšanas procesā. Šādā sabiedriskā iekārtā turīgam cilvēkam rūpes par bērnu rada būtiskus sarežģījumus un apgrūtinājumus. Un ir jāsaprot, ka šos apgrūtinājumus un sarežģījumus nerada cilvēka izglītība vai turība, bet gan materiālisma un patērēšanas kulta pārņemtajā sabiedrībā valdošā kārtība.

Atbildēt

CENZŪRAS bloķēts (un politiski represēts)

11.07.2023. 00:05

»

IM

Nu bet, priekš kam vajadzīga izglītība? Izglītības līmeņu dalījums jau it kā definē saprašanas līmeņus kuros meklējama sava vieta dzīvē. Demogrāfija liekas ka tiešām neprasa pēc augstas izglītības un saprašanas līmeņa, varbūt pat var teikt ka neiet kopā , kā saka, augstāka izglītība - mazāk bērnu. Bet..."Jo vairāk (lump.en)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lop!ski tŗulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta."
/ apt.cit.aut. - Džordžs Orvels /

"Es ticu, ka šis laiks izgaisīs kā ļauns murgs. Tas dod spē.ku šeit būt un elpot."
/ Gunārs Astra, Brīvības cīnītājs un politiski represēts disidents /
-------
Ir sacīts: “Skola maksā naudu, kā zināms. Bet – tiem, kas nejēdz vai pat nevēlas mācīties, tas maksā nesalīdzināmi dārgāk, jo šiem skolas naudu nākas maksāt visu mūžu un arvien lielāku.”

Un, arī: “Absolūti bezjēdzīga un jebkurā izpratnē nelietderīga cīņa (jeb, visbiežāk, pat tikai “vētrainas rosības” imitācija) ar SEKĀM, nespējot saskatīt vai pat apzināti ignorējot to patiesos CĒLOŅUS, ir viena no lielākajām muļķībām un viens no galvenajiem iemesliem tam, kāpēc “esam tur, kur esam, un ārā netiekam”.” ;)

-----------

Mediju ziņa (2010. gads): Šīs valsts saeimas “tautas kalpi” esot “galīgajā lasījumā skatījuši grozījumus “Izglītības likumā” un veikuši virkni redakcionālo izmaiņu, kā arī noraidījuši virkni iesniegto priekšlikumu, tajā skaitā – arī kārtējo reizi NORAIDĪJUŠI priekšlikumu noteikt Latvijā vidējo izglītību kā obligātu”…
-------
Mediju ziņa (2009. gads): Savā runā šīs valsts “izglītības ministre” T. Koķe (ZZS) esot “īpašu uzmanību veltījusi pārmaiņām Latvijas izglītībā pēc neatkarības atgūšanas, fokusējoties uz izglītības reformu, kas saistīta ar neatkarīgas un kritiskas domāšanas veicināšanu un stiprināšanu”. “Izglītībā svarīgi stiprināt autonomiju un atvērtību daudzveidībai, kas balstīta uz cilvēcīgām vērtībām un veltīta pilsoniskās sabiedrības stiprināšanai, jāuzsver atbildība un uz pierādījumiem balstīta lēmumu pieņemšana, jāpaplašina un jāpilnveido izglītības finansēšanas mehānismi, šādā veidā būtiski paverot un paplašinot izglītības pieejamību un izglītībā iekļaujot ikvienu šīs valsts sabiedrības pārstāvi (u.t.t., un taml. “tukšpadsmit blablabla…”)”, esot klāstījusi Koķe…
-------
Mediju ziņa (2008. gads): “Tuvākajos gados, iespējams, varētu tikt plānots aizliegt pārcelt nesekmīgus skolēnus uz nākamo klasi”, esot atzinusi “izglītības un zinātnes ministre” T. Koķe (ZZS). Jau desmit gadus skolēni tiek pārcelti no klases uz klasi neatkarīgi no atzīmēm un nesekmības, bet, pēc Koķes paustā, “nav neiespējami, ka varētu tikt mainīta pieeja”…
-------

“’Rullē’ “valsts”! Uz kuru pusi?…”
( O.M.© “Hŗoniskais pjedestāls” – 25.05.2008., Nr.7. )

‘Biedru grupa’ nospriedusi:
“‘Rullē’ “valsts” uz grāvja pusi ~
Kaut kas izglītības sfērā,
‘Salaists dēlī, pilnā mērā’!?…”

“Ilgtspējīgi” šajā “valstī”,
Pieļāvuši ‘SILES balsti’,
To, ka zināšanas vājas,
“Principā – pie… (pakaļkājas)”.

Skolām tiekot ‘dzīti cauri’,
Visi – arī tie, kam pauri,
‘Cietāki’ par cirvja pietiem ~
Pildās “valsts” ar ‘tŗuliem mietiem’…

Drīzāk gailis izdēs olu,
Nekā – pabeigs (palīg)skolu,
Kaut uz tŗijniekiem, ar pūlēm,
SILES lops, kurš uzspļauj ‘šūlēm’:

“Tie, kas pārāk gudri skaitās,
Šito “valsti” tikai ‘maitās’ ~
Domās (pasarg’ Die’s!!!) ar galvu,
Nevis – ‘ŗīs un kasīs spalvu’!

Izglītība nav ‘no svara’,
Tur, kur SISTĒMAI ir vara:
Galvenais - ‘pie SILES rauties’,
Ne – ar reizrēķinu ‘kauties’!

Zināt Valodu? ‘Nav iekšā(s)’:
Referenti ‘suflēs’ priekšā,
To, kas ‘paužams’ sabiedrībai ~
Kāds te ‘rezons’ izglītībai?!…

'Zubrīt' vēsturi? 'BĻIN' - trakums:
Tas, kam 'ausu starpā' -- vakuums,
Tālāk tiks un ausgtāk rāpsies,
Ja (kā 'propagandons') krāpsies!

"Kompetence" - 'only' viena:
Zināšanas 'laist pēc piena',
Zelēt "saltiņus" (kā knupi),
"Skūl-streikerus" - ap(ņirgt) glupi.

Kāpēc ‘manīm’ mocīt prātu,
Ja – var NOPIRKT atestātu?!
“Shēmot” neiemāca skolā ~
‘HUĻI’… (bikses) deldēt solā?!…”

M.U.Ļ.Ķ.U Zemes “leiputrijā”,
Izglītībā – “tumšs kā rijā”:
Prāta “gaisma” apdzisusi ~
‘Rullē’ “valsts”! Uz kuru pusi?…

-----------

M U Ļ Ķ U zeme, SILES "valsts" parodija "euro.latvĀNija", XXI gadsimts.

Atbildēt

IM

10.07.2023. 22:50

»

Vienkārši mācību programma netiek līdzi progresam. Vienā otrā jomā, mēs vēl septiņdesmitajos, no pagājušā gadsimta. Un nevajag mums mācīt speciālistus, kur nozares mums nav, jeb ir ļoti niecīgas. Bet augstās skolas turpina štancēt speciālistus, nākamos bezdarbniekus, ar perspektīvu, mācīties vēl, to...


Diez vai tā nu būs? Kāpēc tad mūsu jaunie speciālisti draud aizbraukt? Latvijā izglītību ieguvušie ārsti, māsiņas, inženieri veiksmīgi strādā ārzemēs. Amatnieki strādā ārzemēs. Mums viņi neder, un mums viņu nav. Mācību programmas netiek līdzi? Skaidrs ka netiek un netiks. Bet tāpēc taču praksē nav jāpaceļ rokas un jābēg no darbaudzināšanas un ievadīšanas profesijā. Varbūt ka jēga nav tajā ka izmācīs praksē un vēl ātrāk aizlaidīsies samaksas dēļ. Nu bet tad jautājums kāpēc mums ir tikai parādi, kur mūsu bankas un kur mūsu nauda kā tāda vispār paliek? Kā saka, jautājums ir cits - visur vajag naudu un kāpēc tā ir tik cik ir?

Atbildēt

Valsts ir jāapzog cik jaudas

10.07.2023. 22:39

»

Vienkāršas specialitātes jāapgūst vidusskolā, pluss autovadītāja tiesības. Tā tas ir visās Rietumu valstīs


Vai manu dieniņ, ja vidusskolā iegūs autovadītāja apliecību, tas taču būs par velti un tā nedrīkst būt sarkano baronu kapitālismā.

Atbildēt

teika

10.07.2023. 22:33

Nevajag jau tā pārdzīvot. LU PPMF- tā jau paredzēta īpašiem grūtgalvīšiem un slaidos rāda ko pašas tās vistas ir kaut ko it kā sapratušas. Daudz jau tas nav, bet tomēr to nedēļnieku kursu naudu apguva laikā. Produkcija gatava. Tagad būšot jau daudz grūtāk - visu laiku to vien kladzina, ka HZF un SZF uzņemšot tikai praida piekritējus un skolotājos netikt bez feministu sektas rekomendācijām.Visu vēl var paspēt.

Atbildēt

10.07.2023. 22:31

Vienkāršas specialitātes jāapgūst vidusskolā, pluss autovadītāja tiesības. Tā tas ir visās Rietumu valstīs!

Atbildēt

10.07.2023. 22:25

»

IM

Manuprāt neviens izglītības diploms negarantē un nekad negarantēs praktisko varēšanu. Izglītības diploms garantē tikai prāta saprašanas sasniegto līmeni. Praktiskā varēšana, ilgāk vai īsāk, vienalga ir jāapgūst praksē. Jo praktisko jomu klāsts vienkārši ir pārāk plašs, un katra joma pati par sevi ir...


Vienkārši mācību programma netiek līdzi progresam. Vienā otrā jomā, mēs vēl septiņdesmitajos, no pagājušā gadsimta. Un nevajag mums mācīt speciālistus, kur nozares mums nav, jeb ir ļoti niecīgas. Bet augstās skolas turpina štancēt speciālistus, nākamos bezdarbniekus, ar perspektīvu, mācīties vēl, to kas vajadzīgs.

Atbildēt

IM

10.07.2023. 21:56

»

Praktiķis par teorētiķiem, saulesbrāļiem un dienaszagļiem.

Jaunietis sākumā iet strādāt gadu, divus vai trīs un tad darba vieta dod perspektīvākajiem nosūtījumu, mācīties kādā konkrētā specialitātē. Lieki speciālisti vairs apkārt nevazāsies un darba vieta būs spiesta pieturēt savus speciālistus ar atbilstošu atalgojumu. Pie reizes, cilvēki augstāko izglītību...


Manuprāt neviens izglītības diploms negarantē un nekad negarantēs praktisko varēšanu. Izglītības diploms garantē tikai prāta saprašanas sasniegto līmeni. Praktiskā varēšana, ilgāk vai īsāk, vienalga ir jāapgūst praksē. Jo praktisko jomu klāsts vienkārši ir pārāk plašs, un katra joma pati par sevi ir pārāk plaša lai praktisko iemaņu apgūšanu pietiekamā apmērā varētu pielikt klāt izglītības procesam.

Atbildēt

Praktiķis par teorētiķiem, saulesbrāļiem un dienaszagļiem.

10.07.2023. 21:20

Jaunietis sākumā iet strādāt gadu, divus vai trīs un tad darba vieta dod perspektīvākajiem nosūtījumu, mācīties kādā konkrētā specialitātē. Lieki speciālisti vairs apkārt nevazāsies un darba vieta būs spiesta pieturēt savus speciālistus ar atbilstošu atalgojumu. Pie reizes, cilvēki augstāko izglītību būs arī guvuši praktisku pieredzi, kuri šodien ļoti daudziem trūkst.

Atbildēt

iedomājos

10.07.2023. 21:09

Ja tie, kas tik patriotiski piedalās Dziesmu un deju svētkos, tikpat patriotiski ķertos pie demogrāfijas uzlabošanas... Protams, tie kas atbilstošā vecumā.

Atbildēt

??

10.07.2023. 20:08

autors laikam aicina atgriezties pie neandertāliešiem

Atbildēt

IM

10.07.2023. 19:29

Nu bet, priekš kam vajadzīga izglītība? Izglītības līmeņu dalījums jau it kā definē saprašanas līmeņus kuros meklējama sava vieta dzīvē. Demogrāfija liekas ka tiešām neprasa pēc augstas izglītības un saprašanas līmeņa, varbūt pat var teikt ka neiet kopā , kā saka, augstāka izglītība - mazāk bērnu. Bet atkal, ja ņem pēc saprašanas kvalitātes tad bērnam no izglītotas ģimenes tomēr būs savas priekšrocības sākotnējās saprašanas kapacitātes iegūšanā no ģimenes, un civilizācijai attīstoties prasības priekš cilvēka saprašanas līmeņa tikai aug un aug.

Atbildēt

Sadomājos

10.07.2023. 18:01

Skolai jābūt līdz 17 gadiem! Jo, kad tad tos bērnus taisīs vienpadsmitajā - divpadsmitajā klasē? Pēc jau sāk domāt --- vai vispār šādos laikos, kad karš pie durvīm ''klauvējas", ir vajag ''taisīt'' bērnus? Vai nav labāk pašiem padzīvot cik kāds Baidens devis, jeb kas tur šim aiz muguras?

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Eiropas Parlamenta vēlēšanas nāk ar uzlabotu vēlēšanu likumu un jaunām iespējām nobalsot

FotoAr katrām jaunām vēlēšanām tiek mazliet pilnveidotas un atvieglotas iespējas nobalsot — Eiropas Parlamenta vēlēšanas jūnija sākumā nav izņēmums. Lasām likumu un aplūkojam, kādas jaunas iespējas un ērtības šogad ieviestas nobalsošanā.
Lasīt visu...

6

Latvijas Televīzija kā pēdējais krievu valodas bastions?

FotoLaikā, kad skolas pāriet uz mācībām tikai latviski, kad atsakāmies no krievu valodas kā otrās svešvalodas, kad pat Latvijā dzīvojošajiem Krievijas pilsoņiem jāpierāda savas latviešu valodas zināšanas, Latvijas Televīzija (LTV) kā tāds atpakaļrāpulis nākusi klajā ar paziņojumu, ka Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates tā rīkos arī krievu valodā!
Lasīt visu...

18

Ne prātā mums nenāk atcelt debates Krievijas valsts valodā

FotoLatvijas Televīzijas Redakcionālā padome šobrīd neizskata iespēju atcelt plānotās RUS.LSM Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates.
Lasīt visu...

6

Priekšvēlēšanu debatēm jābūt valsts valodā

FotoŅemot vērā sabiedrībā aktualizēto diskusiju par priekšvēlēšanu debašu organizēšanu krievu valodā, partiju apvienība Jaunā Vienotība uzsver, ka īpaši kopš Krievijas brutālā iebrukuma Ukrainā ar Latvijas medijiem ir jākumunicē Latvijas valsts oficiālajā – latviešu – valodā. Arī Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu laikā diskusijām medijos jābūt tikai valsts valodā, tādēļ politisko partiju apvienības Jaunā Vienotība pārstāvji nepiedalīsies priekšvēlēšanu debatēs un raidījumos, kas notiks krievu valodā.
Lasīt visu...

21

Aicinām kritiski vērtēt Tieslietu ministrijas bez sociālo partneru iesaistes un visu ieinteresēto personu informēšanas izstrādāto likumprojektu

FotoSaeimas 2024. gada 16. maija darba kārtībā izskatīšanai otrajā lasījumā ir iekļauts likumprojekts Grozījumi likumā “Par atjaunotā Latvijas Republikas 1937. gada Civillikuma ievada, mantojuma tiesību un lietu tiesību daļas spēkā stāšanās laiku un piemērošanas kārtību” (565/Lp14). Likumprojekts Saeimā iesniegts 2024. gada 17. aprīlī un pirmajā lasījumā izskatīts jau nākamajā dienā. Lai arī likumprojekts skar aptuveni 300 tūkstošus iedzīvotājus, viņu viedoklis tāpat kā vairākos Satversmes tiesas spriedumos izteiktās atziņas un ekspertu brīdinājumi ir ignorēts.
Lasīt visu...

21

Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates Latvijā drīkst notikt tikai valsts valodā – latviešu valodā

FotoKomentējot publiski pieejamo informāciju – Latvijas Televīzija 2024. gada 3., 4., 5. un 6. jūnijā ir paredzējusi Eiropas Parlamenta deputātu kandidātu debates rīkot krievu valodā – Latviešu valodas aģentūra izsaka skaidru nosodījumu, vēršot atbildīgo personu un sabiedrības uzmanību, ka šāda rīcība ir pretrunā gan ar Satversmē nostiprināto valsts valodas statusu, gan ar Valsts valodas likumu. Eiropas Savienībā tiek īstenota daudzvalodība – ir 24 oficiālās valodas, tostarp latviešu valoda.
Lasīt visu...

21

Krievvalodīgo debašu iecere savā būtībā ir pretrunā ar Satversmē nostiprināto valsts valodas statusu un tās lomu sabiedrības integrācijā

FotoPar Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (attēlā – tās vadītājs Jānis Siksnis) ieceri noturēt sabiedriskajā televīzijā Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates krievu valodā.
Lasīt visu...

21

Aicinu noskaidrot un saukt pie atbildības tos, kuri pieļauj un veicina krievu valodas kā „de facto” otras valsts valodas nostiprināšanu

FotoŅemot vērā, ka Latvijas Republikas Satversmes preambula nosaka, ka Latvijas valsts ir izveidota, lai garantētu latviešu nācijas, tās valodas un kultūras pastāvēšanu un attīstību cauri gadsimtiem;
Lasīt visu...

21

Kur pazuduši lauksaimnieku protesti?

FotoBloķētas lidostas, lielceļi, ostas un tūkstošiem traktoru Berlīnē. Bloķēti ceļi Polijā, degošas riepas un pārrautas barikādes Briselē. Tonnām uz ceļa izbērtu tomātu un bloķētas veikalu ķēdes Spānijā, un visbeidzot – teju 2000 traktoru Latvijas reģionos. Lauksaimnieku protesti Eiropā tika izvērsti iepriekš nepieredzētos apmēros, turklāt, ar katru nākošo protestu tie kļuva aizvien daudzskaitlīgāki un radikālāki. Un tomēr, šīs akcijas, kurām likumsakarīgi bija jānonāk kādā kulminācijas fāzē, pēkšņi gluži vienkārši pazuda.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Briselē nopelnīt jaunam “Nikon” jeb cinisma augstākā pakāpe Anša Pūpola izpildījumā

7. maijā Latvijas publisko telpu pāršalca ziņa, ka Daces Melbārdes vietu Eiropas Parlamentā (EP) ieņems...

Foto

Vai “Jaunā Vienotība” spēj sev un citiem atzīt, ka stulbi sanāca?

Esat kādreiz mēģinājuši stiept gumiju? Pašlaik vadošā partija ar to nodarbojas. Vērojot viņus, atdarinot vai...

Foto

Pirms 150 gadiem dzimis demokrāts un tiesībnieks ar dzejnieka sirdi Miķelis Valters

“Viņu uzskata par pirmo latvieti, kurš 1903. gadā žurnāla "Proletāriets" rakstā "Patvaldību nost! Krieviju...

Foto

Vēsturiskas precizitātes labad 4. maijs tomēr būtu atkal jānosauc par “Latvijas Republikas neatkarības deklarācijas pieņemšanas dienu”

Komentāru rakstu 5. maija pēcpusdienā. Ir svētdiena. Šonedēļ sanākušas trīs...

Foto

Latvijas otrā dzimšanas diena: kā mums ir veicies?

Manā skatījumā 4.maijs ir Latvijas otrā dzimšanas diena. Un ne tikai svinīgā ziņā, bet arī tajā, kā to...

Foto

Nolikt ziedus nepareizā vietā – tas mūsdienu Latvijas PSR ir noziegums!

Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Ziemeļlatgales iecirknis no 15. marta līdz 14. aprīlim piefiksējis trīs...

Foto

Par varu

Kad sapulces telpā ienāk starojoša sieviete un visi vīrieši uz mirkli pazaudē domas pavedienu, vai šai sievietei kāds pie durvīm piešķīra varu tā izrīkoties?...

Foto

Dažas pārdomas Edgara Kauliņa dzimšanas dienā

Aprit gadskārta, kopš dzimis viens no mūsu novada cilvēkiem, kas ne tikai atstājis daudzus nostāstus par sevi, bet arī izraisījis...

Foto

Vai esam ceļā uz “Baltijas tīģera” stāstu? Izskatās - būs jāpagaida

Man bija gods piedalīties smalkā politekonomiskās elites pasākumā (ar stilīgu nosaukumu LaSER vai “lāzers”), kur...

Foto

Cik stabila ir Evikas Siliņas koalīcija? 8 no 10 stabila

Cik stabila ir Evikas Siliņas koalīcija? Es teiktu 8 no 10 stabila, jo…  Jaunā Vienotība (JV) ir atdevusi...

Foto

Jūs smiesieties, bet neko ticamāku mēs nespējām sacerēt

Politisko partiju apvienība Jaunā Vienotība vēršas Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (turpmāk KNAB) ar iesniegumu par slēptās priekšvēlēšanu aģitācijas vēršanu...

Foto

Zog, acīs skatīdamies, bet stāsta, ka tas visvairāk ir vajadzīgs pašiem apzagtajiem

Jampadracis ap Lucavsalas ežiem un futbola stadionu parādīja, cik dīvainā Latvijā mēs dzīvojam. Turklāt...

Foto

Cīņā pret nomelnošanu un nevajadzīgām intrigām – Mūzikas akadēmijas skandāla aizkulises

Vēlos padalīties ar sajūtām un lieliem novērojumiem par to, kas notiek, - par reālo situāciju...

Foto

Krievijas aktivitātes var uzskatīt par šokējoši efektīvām, un Latvijas „sabiedrisko” mediju mērķtiecīgā kampaņa par krievu valodu šobrīd jāskata šajā kontekstā

Drošības eksperti vienbalsīgi norāda uz to,...

Foto

Sankciju patiesais labums: Apvienotā saraksta plāns aizvērt ostas varētu arī nebūt nejaušs

Deklarētais mērķis - atbalsts Ukrainai Latvijas ostu paralizēšanai - šķiet šizofrēnisks, jo kā gan...

Foto

Priekšlikums ir tikai par mūsu nodokļu maksātāju segtajām atlīdzībām

Atsaucoties uz 2024. gada 18. aprīļa publikāciju "Aicinājums valsts amatpersonai Kristovskim: pirms publicēt ziņas par svešām algām,...

Foto

Aicinājums valsts amatpersonai Kristovskim: pirms publicēt ziņas par svešām algām, atklājiet savus ikmēneša ienākumus!

Ģirts Valdis Kristovskis iesniedzis Saeimā priekšlikumu publicēt jebkuras valsts amatpersonas ienākumus ik...

Foto

„Re:Baltica” cenšas izdarīt uz spiedienu uz Sabiedrības integrācijas fondu, tam izvērtējot šīs organizācijas rīcību ar nodokļu maksātāju naudu

Publiskajā telpā tiek apspriesta Re:Baltica projektu vērtēšana, kuri...

Foto

Mazie modulārie kodolreaktori (SMR) – sapņi un realitāte

Igaunija plānojot būvēt divus līdz četrus, savukārt Polija pat 25 mazos kodolreaktorus. Presē bija pārmetumi, ka Latvija atpaliekot...

Foto

“Iekļaujošas valodas ceļvedis” ir valodas manipulācija, kas deformē valodas struktūras un pasaules uztveri

Valsts valodas centra Latviešu valodas ekspertu komisija 2024. gada 10. aprīļa sēdē (protokola...

Foto

Sāga par nogriezto ausi

Domāju, visi, kas mazliet seko notikumiem pasaulē, zina, ka, aizturot aizdomās turamos par terora aktu “Crocus City Hall”, vienam no notvertajiem nogrieza...

Foto

Kad barbari un svoloči, ķengu portāli un vajātāju orda beigs uzbrukt sabiedriskajiem medijiem?

Es zinu, mani bērni, mani jaunie draugi, mani ilggadējie žurnālista ceha biedri, arī...

Foto

No strupceļa uz atdzimšanu

Draugi un domubiedri! Mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā! Un es zinu, ka daudzi šobrīd man nepiekritīs. Tik tiešām – brīžiem šķiet, ka...

Foto

Tabu jautājumi par Latvijas ekonomiku

Pēdējo gandrīz trīsdesmit gadu laikā Latvijas iekšzemes kopprodukts uz vienu iedzīvotāju salīdzināmajās cenās palielinājies vairāk nekā trīs reizes (runa ir par...

Foto

Mediju diskusija Rīgas pilī atsedz līdz šim slēptās problēmas sabiedriskajos medijos

Pirmdien Rīgas pilī notikusī valsts prezidenta Edgara Rinkēviča rosinātā diskusija par sabiedrisko mediju nākotnes attīstību...

Foto

„Sabiedriskie” mediji uzsāk atklātu konfrontāciju ar Latviju

“Latvijas radio” redaktori un citi vadošie publicējuši atklāto vēstuli, kurā gaužas, ka apdraudēta vārda brīvība, ka soctīklos žurnālisti saņem...

Foto

Sabiedriskais medijs, plurālisms un demokrātija

Pirmkārt, mediji nav ceturtā vara, tā ir tā saucamā ceturtā vara. Ieskatāmies Satversmē un redzam, ka mums kā jau demokrātiskā valstī ir trīs...

Foto

Atbalstiet mūsu runas brīvību, liedzot to citiem, kuru viedoklis nav ne pareizs, ne svarīgs!

Pēdējo nedēļu laikā Latvijā ir pastiprinājušās jau agrāk novērotas tendences, kas liecina...

Foto

Prezidenta Makrona paziņojumi paver jaunas politikas iespēju

Jāsaka, ka Francijas prezidenta Makrona pēdējo nedēļu paziņojumi attiecībā uz iespējamo spēku izvietošanu Ukrainā, kā arī vārdu apmaiņa ar...

Foto

Labā un ļaunā saknes

Ādolfs Hitlers, atbildot uz žurnālista jautājumu, kāpēc viņu ievēl arvien vairāk un vairāk cilvēku, atbildēja: "Viņi mani izvēlas, jo kaut kur dziļi...

Foto

Krišjāņa Kariņa Briseles scenārija psiholoģiskā kļūda

Tieši pirms Lieldienu brīvdienām Latvijas politisko dzīvi satricināja vietējas nozīmes polittrīce – no amata atkāpās ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš. Tas...

Foto

Nelāgi sanācis IRšiem...

Pirms kāda laiciņa rakstīju, ka abonējamais reklāmas buklets “IR” sācis interesēties par Ogres novadā nodarbinātajiem maniem domubiedriem. Tagad “sensacionālais” raksts beidzot ir iznācis...

Foto

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm. Īpaši šobrīd, kad krīžu daudzums pats jau ir pietuvojies krīzes līmenim – politiskā krīze,...

Foto

„Slikto” valodu vaininieki

Krievu valodas noturībā Latvijā vainojami nevis krievi, bet latvieši, un tā ir mūsu, nevis krievu mentalitātes īpašība, kas ar kaimiņu liek runāt viņa...

Foto

Seksuālo attiecību svārsts. Tuvojamies vīriešu ierobežošanas ekstrēmam

Tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere ir rosinājusi noteikt kriminālatbildību par seksuālu uzmākšanos. “Seksuālā uzmākšanās ir cilvēka cieņas aizskaršana. Tā aptver...

Foto

Nē seksuālai vardarbībai!

Izskatās, ka ejam uz to, ka vīrietis ar sievieti varēs iepazīties un ielaisties tikai tad, ja neviens nav ar citu, ja tas notiek...