Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Šī būs pēdējā eseja no sākotnēji neiecerētās, bet radušās trīs eseju sērijas par notikumiem un procesiem ap mums. Atkal tiks runāts par acīmredzamām lietām; varbūt atšķirībā no iepriekšējām esejām šoreiz tiks veiktas arī nelielas ekstrapolācijas, ļaujot lasītājam pašam spriest, vai secinājumi, kas veidojas, varētu būt patiesi vai ne.

Demokrātijā procesus sabiedrībā it kā virza vairākums. Uzsvars šeit jāliek uz „it kā”. Pirmkārt, tāpēc, ka parasti vairākumu veido „pūlis” – ļaužu masa, kurai mēdz būt attāla nojausma par procesiem sabiedrībā. Tātad tai saujiņai ļaužu, kas vēlas nokļūt pārvaldes procesu galvgalā, ar šo „pūli” ir jāmanipulē jebkurā gadījumā - neatkarīgi no tā, vai „izvirzīšanās” notiek savtīgu vai altruistisku motīvu vadīta. Otrkārt, ar pūli var viegli manipulēt no konkrētās „demokrātiskās valsts” ārpuses. Respektīvi, demokrātiska iekārta ir ļoti pateicīga tās vadīšanai „no ārpuses”.

Līdz ar to pēc būtības vairākuma lemtspēja ir šķietama. Tikpat šķietama ir arī brīvība. Vergu ķēdes ir padarītas garākas, tās ir caurspīdīgākas, sarūsējušā melnmetāla virskārta varbūt ir nocinkota un spīd, taču būtība visnotaļ nemainās (ir, protams, arī ārpus „pūļa” cilvēki, kuri spēj patstāvīgi domāt, redzēt un pieņemt lēmumus, taču viņu balsis paliek nedzirdamas „pūļa” murdoņā. Un arī uz viņiem „oficiāli” attiecas attiecīgajā valstī pieņemtās sistēmas. Kā viņi pret to izturas, tas ir cits jautājums).

Demokrātija mēdz iet roku rokā ar liberālismu. Liberālisms ir interesanta parādība. No vienas puses jau pats nosaukums norāda uz brīvību (no latīņu „liber” – brīvs). Tajā pašā laikā ir acīmredzami, ka liberālisms apzināti vai neapzināti jauc brīvību ar visatļautību un tādējādi vēl vairāk samazina „pūļa” „kvalitāti”. Līdz ar to attiecīgi „pūlis” kļūst vieglāk manipulējams, un valsts kļūst vēl vieglāk ietekmējama „no ārpuses”.

Autoritārā/diktatoriskā iekārtā ir savādāk. To var vadīt no ārpuses tikai tad, ja attiecīgais diktators ir gatavs pakļauties vadīšanai no ārpuses. „Pūlim” šādā valstī arī šķietamā brīvība ir minimizēta. Valsts virzību, attīstību un iekšējo kārtību nosaka konkrētā diktatora redzējums.

Paturot prātā augstāk minēto, pievērsīsimies procesiem pasaulē. Ir tāda lieta kā valstu ārējie parādi. Valstis aizņemas no citām valstīm. Savukārt valstīm tiek aizdots, ja aizdevējs redz segumu savam aizdevumam. Vēl valstis var aizņemties no saviem iekšējiem resursiem – pilsoņiem, fondiem, utt.

Valsts ar vislielāko ārējo parādu ir ASV. Šogad šis parāds ir sasniedzis 17,6 triljonus dolāru (zīmīgā lieta – visos resursos šos parādus mēra ASV dolāros!). Tas ir pārsniedzis valsts IKP. Relatīvā izteiksmē 106% pret IKP uz daudzu citu valstu ārējo parādu fona neizskatās dramatiski, taču bīstama ir tendence. Absolūtajā dolāru skaitliskajā vērtībā parāds ir audzis kopš vietnēs pieejamās uzskaites pirmsākumiem 1941. gadā; relatīvajā izteiksmē pret IKP ar nelieliem izņēmumiem B. Klintona prezidentūras laikā tas ir audzis kopš 1981. gada.

ASV likumos noteiktie parāda griesti ir tikuši celti kopš 1991. gada, un tendence ir gana baisa – skatīt šeit: http://en.wikipedia.org/wiki/United_States_debt_ceiling . Parāda griesti tiek pārskatīti situācijās, kad valsts vairs nevar norēķināties par tekošajiem maksājumiem. Tad ir divi risinājumi – vai nu samazināt izdevumus, vai aizņemties vēl. Parasti tiek iets otrais ceļš.

Jautājums, kas rodas pats no sevis – kas ir segums, uz kā pamata aizdevēji ir gatavi aizdot naudu tikai šķietami varenajai Amerikai?

Atbilde meklējama naftā. ASV pārvaldībā ir planētas lielākie naftas resursi. Un tāpēc ASV ir ārkārtīgi svarīgi, lai valstīs ar lielākajiem naftas resursiem – AAE, Irānā, Irākā, Kuveitā – būtu attiecīgi regulējamas pārvaldes iekārtas. Kas notiek, ja kādā no šādām valstīm pārvaldes režīms kļūst nepakļāvīgi autoritārs? Atcerēsimies Irāku un Sadamu Huseinu. Atcerēsimies ASV spēku invāziju Irākā demokrātijas vārdā, meklējot atom- un ķīmiskos ieročus, kurus tā arī neatrada. Atcerēsimies arī, par kādu necilvēku masu medijos tika pataisīts Sadams Huseins.

Kamēr ASV pārvaldībā būs lieli naftas resursi, ASV rīcībā būs pieejami finanšu resursi. No tā izriet otrs secinājums – ASV ir vitāli svarīgi, lai tieši nafta būtu par planētas galveno energonesēju. Nekad neticēšu, ka mūsdienu jaudīgā zinātne nav spējīga atrast jaunus, alternatīvus, ar naftas produktiem konkurētspējīgus enerģijas avotus. Jau 20. gadsimta sākumā Nikolā Tesla veica eksperimentus ar enerģijas iegūšanu no atmosfēras un enerģijas bezvadu pārraidi. Interesanti, ka Teslas eksperimentus sākotnēji finansēja Dž.P. Morgans.

Kas ir ASV naftas magnāti? Sērfojot pa interneta vietnēm, tieši vai pastarpināti varam atrast tādus uzvārdus kā Rotšildi, Rokfelleri, Morgani (kāda sagadīšanās!) un virkni citu. Šie paši uzvārdi figurē farmācijas industrijā un, protams, ir klātesoši iestādījumam, ko uzskata par ASV dolāru drukātavu – ASV Federālo rezervju banku.

Atceros savulaik Grindeka reklāmu par stāvēšanu veselības sardzē. Īstenībā tas ir diezgan ciniski, jo farmācijas industrija priecātos, ja medikamenti būtu jāpatērē pēc iespējas vairāk. Un te sākas pats interesantākais. Ar gadiem esmu ieguvis arvien vairāk apliecinājumu tam, ka slimības sākas „galvā” – respektīvi, izriet no cilvēka attieksmes pret dzīvi. Jebkurš cilvēka iekšējs konflikts agri vai vēlu pārvēršas slimībā. Pat štrunta iesnas – ja tās ieguvušie „patīs filmu” pāris dienas atpakaļ, tad atklās, ka šajā laikā sanācis aizvainoties vai ļoti sašust. Secinājums – lai veicinātu medikamentu patēriņa pieaugumu, ir jārada vide, kura sekmē cilvēka iekšējos konfliktus.

Patēriņa kults, ģeopolitiskie konflikti – tas viss kalpo ne tikai „ekonomikas sildīšanai”, bet lielā mērā arī cilvēku iekšējo konfliktu radīšanai. To pašu dara arī liberalizācija un vispārcilvēcisko vērtību degradācija – rada konfliktu starp cilvēka ego un viņa augstāko metafizisko dabu (dvēseli). Konsolidētais efekts te var izrādīties abpusējs: lielai daļai indivīdu darbojas cikls - jo lielāks iekšējais konflikts, jo lielāka cilvēka tiekšanās pēc „laimes”, jo cilvēkam ir lielāka tieksme patērēt (lasi – novērsties no konflikta). Tad seko vilšanās, jo bēgšana no sevis nekad „laimi” neatnes. Rezultātā atkal pieaug iekšējais konflikts (protams, tas pieaug arī situācijās, kad cilvēks tā vai cita iemesla dēļ nevar iegādāties to, ko grib). Un tā līdz psihozēm, neirozēm, depresijām, dažādu šķirņu, sugu vēžiem un citām draņķībām, kuras pēc tam tiek dakterētas ar milzīgu medikamentu daudzumu.

Piecdesmito gadu pašā sākumā Eiropa izrādīja nepatiku pret šādām „amerikāniskām” vērtībām. Eiropā parādījās izteikti antiamerikāniski strāvojumi. Lai kaut ko darītu lietas labā, 1954. gadā pirmo reizi notiek tā saucamās Bilderbergas grupas sanāksme – tajā gadā tā ir veltīta tikai un vienīgi jautājumiem par Eiropas un Amerikas tuvināšanos, un sanāksmē piedalās ASV un Eiropas valstu ietekmīgākie cilvēki. Pirmās sanāksmes organizatoru listē figurē dažādi uzvārdi, taču, parokoties dziļāk – kāds pārsteigums! – aiz ASV iniciatoru un dalībnieku mugurām cita starpā stāv šie paši Rotšildi, Rokfelleri, Morgani.

Kopš tā laika Bilderbergas grupas sanāksmes notiek reizi gadā. Informācija par to, kas tur tiek apspriests, faktiski nav pieejama, taču ir nojaušama. Laiku pa laikam parādās arī [it kā] pa kādam nopludinātam dokumentam. Piemēram jau 1955. gadā (tikai gadu pēc Bilderbergas grupas radīšanas) ticis nolemts, ka nepieciešama vienotas Eiropas izveide ar vienotu valūtu (skat. http://www.prisonplanet.com/leaked-1955-bilderberg-docs-outline-plan-for-single-european-currency.html). Iecere 1957. gadā pārauga Eiropas kopienas izveidē, taču bija nepieciešamas vēl gandrīz divas dekādes, līdz izveidojās Eiropas Savienība.

Kāpēc tas bija nepieciešams? Jo viengabalaināka sabiedrība, jo vieglāk to pārvaldīt. Tāpēc ES imigrācijas un integrāciju politika ir tik liberāla. Sagraujot nacionālo, iegūst viegli manipulējamu sabiedrības masu. Acīmredzot Angela Merkele brīdī, kad runāja par integrācijas politikas izgāšanos (skat. http://nra.lv/pasaule/33421-merkele-kritize-multikulturalismu.htm) acīmredzot vēl nebija apmeklējusi Bilderbergas grupas sanāksmes.

Lasītāja paša ziņā ir secinājumu izdarīšana attiecībā uz sabiedrības virzību saistībā ar visu iepriekš minēto. Jautājums, par ko var padomāt – vai pasaulē ir alternatīvs spēks, kas var izjaukt vai vismaz ietekmēt šo procesu, ko man gribētos apzīmēt ar vārdu „purvs”?

Viena no alternatīvām varētu būt islāma valstis. To dogmatiskā pieķeršanās reliģijai zināmā mērā pasargā no gāšanās pseidovērtībās, taču vienlaicīgi rada sava veida „rāpulību”, kas nav savienojuma ar spēka pilnu vēršanos attīstības virzienā.

Tālie Austrumi un Ķīna. Varbūt. Ķīna ir Amerikai lielākais ārvalstu aizdevējs, un tās rīcībā jau tagad ir līdzekļi, lai Amerikas ekonomiku pilnībā iznīcinātu.

Krievija. Tas ir iespējams, ja Krievija saglabā saprātīgi autoritāru režīmu un izpilda virkni „mājasdarbu”, par ko tika minēts iepriekšējās divās esejās.

Pēdējā alternatīva – cilvēku „atmošanās”. Arī „pūlis” var būt domājošs un saprātīgs, ja tādi ir „pūli” veidojošie indivīdi. Visu nosaka kolektīvā apziņa, kas veidojas no individuālajām apziņām. Savukārt indivīda brīvību nosaka tikai un vienīgi viņa „iekšējā brīvība” – augstākā metafiziskā daba. Cilvēka fizisko ķermeni var fiziski dažādi iegrožot un pat nogalināt, augstāko metafizisko dabu – ne. Platons savulaik tika pārdots verdzībā, taču savu brīvību viņš līdz ar to nekādi nepazaudēja. Ironija – Platons savulaik kritizēja demokrātiju.

Nobeiguma vietā – dažas lietas, kas esejā apzināti netika iekļautas, atstājot lasītāja ziņā kā tās sasaistās ar izklāstīto materiālu. Pirmā no tām – ebreji kā pasaules pārvaldītāji un visas sazvērestības teorijas, kas stāv aiz šīs tēzes; Cionas protokoli un kā tajos paustais atspoguļojas sabiedrības procesos. Otrā – Skandināvijas un daudzu Rietumeiropas valstu pilsoņu gana augstā pilsoniskā inteliģence, pateicoties kurai, ir izveidojušies visnotaļ pārtikuši dzīves apstākļi, bet vienlaicīgi radusies ieslīgšana zināmā pašapmierinātībā, kas atkal rada konfliktu ar cilvēka augstāko metafizisko dabu. Jo tā nepārprotami sauc pēc attīstības. Mēs redzam, ka no depresijas cieš arī ļoti pārtikuši cilvēki.

Pavisam pēdējā lieta, kas man atgadās pirmo reizi – rokoties pa interneta dzīlēm un meklējot materiālus par Bilderbergas grupu, bija divi gadījumi, kad kādu no vietnēm vajadzēja apmeklēt otrreiz. Taču, ievadot „Googlē” tieši tos pašus atslēgas vārdus, vietne vairs neparādījās. Var jau būt, ka tā bija sagadīšanās. Varbūt šo „sagadīšanos” sauc „skleroze”, un es atslēgas vārdus vairs pareizi neatcerējos. Varbūt. 

Novērtē šo rakstu:

58
8

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

"Vienotība" un rudenīga seksa pamatlikums: kam puņķi, tas apakšā

FotoBez pārsteigumiem: visnotaļ pro–eiropeiskā, pro–vērtību un pro–cilvēktiesību, pro–viskaukas Vienotība, pat bez mazākās žagošanās un bez pieklājīgas gražošanās, zibenīgi piekrīt Nacionālās apvienības īsajam un cietajam ultimātam, nekādu variantu par vējonisma izpausmi nepilsoņu bērnu sakarā, un basta. Kas notiek? Nekas sevišķs, koalīcijā tāda pati kārtība kā rudens seksā: kuram puņķi, tas apakšā. Un puņķainie šoreiz ir jau tikpat kā nosprāgušās Vienotības paliekas.
Lasīt visu...

21

VVF – „trekno gadu” prezidente. Mīti un realitāte

FotoBijusī valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga nekad nav īpaši vairījusies no asas un tiešas valodas. Latvijā ir pieņemts uzskatīt, ka viņa ir viena no visu laiku izcilākajām politiķēm. Daudzi Latvijas pilsoņi viņu bezgala ciena un slavē par ieguldījumu valsts attīstībā. Tomēr atrodas daži, kuri uzdrošinās nepiebalsot augstajam novērtējumam. Viņi saka, ka pat cienījamā Vaira Vīķe-Freiberga nav bijusi nevainojama un ne viss, ko viņa stāsta, ir patiesība pēdējā instancē. Vai nav pienācis laiks īsi aplūkot viņas devumu Latvijas valstij? Padomāt – vai, raugoties ar saules neapžilbinātu skatu, vismaz daži vispārpieņemti fakti nav uzskatāmi par mītiem?
Lasīt visu...

12

Patiesība vienmēr nāk gaismā. Vienmēr

FotoSavulaik es uzrakstīju grāmatu par Andri Šķēli un nosaucu to „Kampējs”. Apzīmējums iegājās uz daudziem gadiem, bet tagad, pēc šīrīta „Dienas” publikācijas par Vairas Vīķes-Freibergas „pulksteņa lietu” man šķiet, ka ir cilvēks, kam šis apzīmējums piestāv daudz labāk.
Lasīt visu...

21

Vladimira Vaškeviča atklātā vēstule Raimondam Vējonim

FotoAugsti godātais Prezidenta kungs! Vēršos pie Jums ar šo atklāto vēstuli, jo neredzu citu veidu, kā aizstāvēt savu godu un atjaunot savu labo reputāciju.
Lasīt visu...

21

Vai turpināsim maksāt Porziņģim?

FotoAizvakar iemetu kā oli tviterezerā īsu tvītu ar jautājumu, vai man ir tomēr nācies maksāt Porziņģim par viņa piedalīšanos basketbola mačos Latvijas vienības sastāvā? Tas bija kāda kolēģa raksta retvīts, kurā viss paskaidrots par apdrošināšanas maksu, iemesliem un summu lielumiem. Apdrošināšanas summa (123 000 eiro) bija kompensēta ar nodokļu naudas palīdzību, kurā savu daļu maksāju arī es – kā jau Latvijā strādājoša persona.
Lasīt visu...

12

Atvadu vārdi Konstantīnam Pupuram

Foto1987.gads... 14.jūnijs... Bastejkalns... Cilvēku grupa gatavojas atcerēties vienu no melnākajām dienām Latvijas tautas vēsturē... Tūkstošiem nevainīgu cilvēku, ieskaitot sievietes stāvoklī, mātes un viņu zīdainīšus, viņu mazgadīgos un nepilngadīgos bērnus... Māmuliņas, tētiņi, vecmāmiņas un vectētiņi... Viņus visus arestēja un izsūtīja uz Sibīriju... Daudzi neizdzīvoja..... Daudzi, arī dzīvi palikuši, neatgriezās..... Tās cilvēku grupas vārds ir “Helsinki-86”.
Lasīt visu...

21

Replika par „vējonismu” un tizlu „pirismu”

FotoNu jau iepriekšiepriekšējā dzīvē man reiz bija tāds gadījums. Ieklīdu kādas PR firmas kantorī ikurāt brīdī, kad tur apsprieda, ko pasākt ar klientu, kuram “kaut ko vajag”. Padoma vietā uzmācos ar savu ierasto jautājumu: vai stratēģijas dokuments ir? Proti, lai taisītu puslīdz sakarīgu taktisku iznācienu, tas jābalsta iepriekš apstiprinātā stratēģijā. Kāds tur dokuments, kāda stratēģija, manas pārgudrības esot nevietā. Klientam kaut ko vajag. Kaut ko. Vajag. Jo tad būs rēķins un būs samaksa.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Zooloģe. No pamfletu cikla „Siseņi”*

To zina tikai Kremlī. Zina ne visā Kremlī, bet tikai divos Kremļa kabinetos. No tiem viens kabinets atrodas 3.stāvā, bet otrs...

Foto

Tumšādainais Džordžs atbraucis pirms daudziem gadiem, viņam Latvija nepatīk, gribot braukt prom, tomēr nebrauc vis

Portāls Diena šodien ir publicējis no valsts naudas pārtiekošā Sabiedrības integrācijas...

Foto

Par klaju tiesību ignoranci* Lembergam sniegt liecības krimināllietā

Šodien Rīgas apgabaltiesa piemēroja man kārtējo procesuālo sankciju, kā arī aizliedza turpināt liecību sniegšanu, kategoriski nosakot, ka visas...

Foto

Pidriķis vai sabotieris?

Kad pirmoreiz padzirdēju par pašreizējā prezidenta Raimonda Vējoņa ieceri virzīt ideju par Latvijas pilsonības automātisku piešķiršanu jaunpiedzimušiem nepilsoņu bērniem arī gadījumā, ja neviens...

Foto

„De Facto” paustā informācija par it kā SIA “Belss” radītajām priekšrocībām ir nepamatota

2017. gada 10. septembrī Latvijas Televīzijas raidījumā “De Facto” tika pārraidīts sižets „Kā...

Foto

Pagodinos nosūtīt izskatīšanai likumprojektu “Par nepilsoņa statusa piešķiršanas izbeigšanu bērniem”

Saeimas Prezidijam: saskaņā ar Latvijas Republikas Satversmes 65. pantu pagodinos Jums nosūtīt izskatīšanai likumprojektu “Par nepilsoņa...

Foto

Atklāta vēstule Valsts prezidentam: kam Jūs devāt zvērestu - tautai vai ierēdņiem?

Par notiekošo valstī atbildīgs ir tās vadītājs. Jūs, stājoties amatā, devāt mums zvērestu. Pierādiet,...

Foto

Deputāti, vai jūsos ir kaut nedaudz cilvēcības? Kļūstiet beidzot par cilvēkiem

Pēdējās dienās plašu publicitāti ir guvusi zvērināta tiesu izpildītāja veikta ievešana valdījumā, kur ar spēku...

Foto

Visa ārstu sertifikācijas sistēma pašlaik ir nelikumīga

Jums raksta ārsta–psihiatra Oskara Bundžas pacienti un pacientu tuvinieki, kas izveidojuši brīvprātīgu atbalsta grupu, lai nezaudētu psihiatra pakalpojumu saņemšanu...

Foto

Sarkano parvēniju spožums un posts

Rietumu kultūrā populārais salikums „spožums un posts” sākās ar kurtizānēm – pērkamām elegantām sievietēm, kurām ir labvēļi augstākajā sabiedrībā. Romānu „Kurtizāņu...

Foto

Viegli koloniāls „Telia” pātagas cirtiens

Nu, ko, esam sagaidījuši Ziemeļeiropas telekomunikāciju impērijas atbildes triecienu Latvijas suverēnas sakaru politikas centieniem: vai nu LMT un Lattelecom tikšot apvienoti – vai...

Foto

Vai tiešām darbs dara veselu, kā tas šķiet Reira ministrijai?

Ikviens no mums kādreiz ir bijis saaukstējies, patiesībā saaukstēšanās ir biežākais iemesls skolas un darba kavēšanai,...

Foto

Sociālisms - un kāpēc tas ir tik "toksisks" mūsdienu valdošajai elitei

Sociālisms (no lat. sociare - dalīties") ir plašs sociālo un ekonomisko iekārtu kopums, kuru mērķis...

Foto

Valsts prezidents uzticamus palīgus nevar atstāt bez atlīdzības

Viņnedēļ sacēlās liels žēlabains kaķu koncerts, ka prezidents regulāri prēmējot preses Siksni un pārējos mazos palīgus, neatskaitīdamies par...

Foto

Vai “dalītā izmeklēšana” nav organizētās noziedzības interesēs?

Šis raksts ir kārtējās pārdomas pēc TV raidījumu “Tieša runa” un par ierakstu publikāciju t.s. oligarhu lietā. TV raidījumā...

Foto

Palieciet (vismaz pagaidām) "katrs savā vietā", es (vismaz pagaidām) palikšu savā

Man ir patiess prieks ik reizi, kad par to "risku pazaudēt valsti" runā un raksta...

Foto

Stagnantais šarlatāns

Sastopami divi skaisti un šajā saulē aktuāli svešvārdi – stagnāts un stagnants. Burtu ziņā līdzība liela, taču katram vārdam ir sava nozīme....

Foto

Nelikumīgas putnu patversmes ir problēma ne tikai Latvijā vien

Pēc iepazīšanās ar Pietiek publikācijām par to, kā Latvijas devītais bagātākais cilvēks beidzot ir atvēlējis finanšu līdzekļus, lai viņa...

Foto

Ierēdņu nekompetence vai apzināta atsevišķu uzņēmumu lobēšana?

Ekonomikas ministrija ir sagatavojusi un iesniegusi Ministru kabinetā apstiprināšanai noteikumu projektu "Darbības programmas "Izaugsme un nodarbinātība" 4.3.1.specifiskā atbalsta mērķa...

Foto

Jaunie mežu ciršanas plāni: likumdošana kā loģikas kļūda

Viens no politiķu lielākajiem riskiem ir nonākšana apkaunojošās situācijās, kurās jācenšas paskaidrot neiespējama saikne – starp savu rīcību...

Foto

Šis ir vēsturisks brīdis ar unikālu iespēju beidzot atrisināt OIK sakārtošanas jautājumu

Latvijas Atjaunojamās Enerģijas federācija (turpmāk–LAEF) jau 2017.gada maijā Ekonomikas ministrijā (turpmāk-EM) tika iepazīstināta ar...

Foto

Par sabiedriskā radio šefa meklēšanu un žurnālistikas “produkta” kvalitātes izpratni

Šajās dienās kārtējās komisijas atkal Rīgā gatavos kandidātus Latvijas vecākā (joprojām dzīvā) masmedija ar nosaukumu “Latvijas...

Foto

Tautas politiskā apziņa: faktori un tehnoloģijas

Tautas politisko apziņu nosaka tautas nacionālais raksturs jeb, svešvārdā izsakoties, mentalitāte – atsevišķam cilvēkam vai cilvēku kopai (tautai) raksturīgs domāšanas...

Foto

„Uzņēmējs” Skudra un viņa blēža loģika

Ar interesi iepazinos ar portālā publicēto rakstu, ko parakstījis bēdīgi slavenais „uzņēmējs”, kādreizējais bankas izsūtāmais zēns Uldis Skudra, kurš pēdējos...

Foto

Latvijā reiderismu piesedz tiesībsargājošās institūcijas

Jau kopš 2013. gada ilgst mērķtiecīgi uzbrukumi no Gulama Mohammada Gulami grupas puses. Ir pamats uzskatīt, ka viņa interesēs darbojas arī...

Foto

Mēs jaunu pasauli sev celsim. Jau atkal

Brīdi pēc Šarlotesvilles notikumiem sociālos medijus pāršalca skandaloza ziņa par it kā kādai Sorosa finansētai antifa aktīvistu grupai piederošu Evergreen koledžas (ASV) kampusā...

Foto

Aicinām Veselības ministriju izbeigt pacientu mānīšanu

Iekaisīgu zarnu slimību un psoriāzes pacienti aicina Veselības ministriju izbeigt pacientu mānīšanu un beidzot nodrošināt efektīvu medikamentu pieejamību....

Foto

Kāda ir Saeimas atbildība?

Latvijas attīstība pēdējos 27 gados liecina, ka Satversmē rakstītās normas ir tikai deklaratīvas un iedzīvotāji - tauta tiek vērtēta zemāk par slaucamu...

Foto

Autoratlīdzība ir jāmaksā. Aicinājums Latvijas autoriem

Latvijas Rakstnieku savienības vārdā aicinu Latvijas rakstošos autorus rūpīgi izvērtēt dažādu projektu vadītāju (tostarp tādu, kas pārstāv Latvijas Republikas uzņēmējus,...

Foto

Muhameda portrets

Ceturtdien, 17.augustā Katalonijas pilsētā Barselonā musulmaņi pastrādāja kārtējo teroraktu, ar automobili ietriecoties cilvēkos un laupot 14 nevainīgas dzīvības, tostarp diviem maziem bērniem atņemot tēvu. Nākamajā dienā...

Foto

Motivācija celt labklājību vai ņemt kukuli?

Latvijas attīstību kavē tas, ka cilvēkiem, kam esam uzticējuši attīstīt mūsu valsti, nav patiesas motivācijas to darīt, izņemot politisko atbildību....

Foto

Valstiskuma metabolisms un kultūras liekulība

2017.gada vasarā „Rīdzenes sarunas” sašūpoja latviešu vislielāko politisko grēku – LR krimināli oligarhisko valsts iekārtu. Tika sašūpots valstiskums visaugstākajā līmenī. Tāpēc pret...

Foto

Par manis paša kļūdām es pats esmu maksājis, maksāju un turpināšu maksāt

Te manas pārdomas, kuras rakstīju reiz, kad pēc kārtējās, enerģētiski, intelektuāli un sirdsgudri piesātinātās...

Foto

Ašeradens būs īstais

Labdien, biedri un atbalstītāji, visi. kam rūp tiesiska, latviska un eiropeiska Latvija! Šajā sestdienā mēs sanāksim kopā. lai lemtu par mūsu partijas nākotni,...

Foto

Atklāta vēstule Latvijas Republikas 12. Saeimas deputātam Andrejam Judinam

Latvijas Republikas 12. Saeimas 2017. gada 21. jūlija ārkārtas sēdē tika pieņemts lēmums ar nosaukumu “Par valsts...

Foto

Latvijas attīstība Šveika garā jeb ķemertiņu reģistram būt

Brīdināts, ka pēc likuma par šķiņķa zādzību pienākas sods no 6 mēnešiem līdz 20 gadiem, krietnais kareivis Šveiks...

Foto

SS.LV un VID strīds parāda, ka dzīvojam represīvā valstī

Šodien Cīrules kundze LTV paziņoja, ka strīds starp VID un SS.lv esot pievērsis uzmanību tam, vai būt...

Foto

Haltūra, ko veselības ministre Čakša sauc par likumprojektu un kas Kučinskim šķiet derīga

Lai novērstu uzmanību no veselības aprūpes pamatproblēmām – mediķu streika, zemas efektivitātes un...

Foto

Nevajag eksperimentēt ar sešgadniekiem

Laikā, kad Izglītības un zinātnes ministrija gatavo apjomīgu nozares reformu, kas skar dažādus būtiskus jautājumus, tostarp t.s. sešgadnieku jautājumu, jāatceras, ka mēģinājumi...

Foto

Par "iztīrīto" Nacionālo mākslas muzeju un elitāri politisko kroni

Pēc ilgstošas rekonstrukcijas 2016. gadā vasaras sākumā cilvēku apskatei tika atvērts Latvijas Nacionālais mākslas muzejs (LNMM) ar...

Foto

Par valsts un pašvaldību amatpersonu elektroniskās sarakstes atbilstību likumam

Nekustamā īpašuma speciālistu apvienība un Nekustamā īpašuma lietotāju apvienība (turpmāk – NĪSA un NĪLA) vērš sabiedrības un...

Foto

Papildizglītības un katalizatora izpalīdzība

Tagadnes politiķu intelektuālā potenciāla objektīvs vērtējums nav sasniedzams bez jaunām zināšanām. Tas pavēloši attiecas uz LR politiķu vērtējumu. LR politisko kadru analītika...

Foto

Piespiedu noma: diena, kad es atguvu ticību taisnīgai tiesai

Lai cik tiesas neatkarīgas, likums nemainās no tā, kura tiesa to piemēro. It kā ābeces patiesība. Nesen...

Foto

Mums Molotova – Ribentropa pakta sekas ir jālikvidē pilnībā

Darbu ir sākusi Saeimas izmeklēšanas komisija, kam būtu jāvērtē oligarhu sarunas un lietas izmeklēšanas izčākstēšanas iemesli. Taču...

Foto

Kaimiņš "sēž, vēro un neko nelaiž uz āru"

Pietiek lasītāji pēdējā laikā interesējušies – kur pēc pašvaldību vēlēšanu iznākuma esot pazudis latvju tautas interešu pēdējais aizstāvis...

Foto

Mīti un patiesība par „Lidl” jaunajām darbavietām un zemajām cenām

Latvijā Lidl ienākšana mazumtirdzniecības segmentā sākusies ar ceļa izzāģēšanu – slepenības aura ap Rīgas mikrorajonā Purvciemā gaidāmo koku...

Foto

SS.LV ir mūsu sabiedrības un ēnu ekonomikas spogulis

Es neaizstāvu Valsts ieņēmumu dienestu (VID) par izvēlēto problēmas risināšanas formu, jo uzskatu, ka bija un ir citi...

Foto

Ēēēēēēēēēēē...

Man nudien nebija nodoma divas dienas pēc kārtas izteikties par vienu un to pašu tēmu, taču pašreizējās Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektores Ilzes Cīrules pirmdienas...