Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
NĀVE audiogrāmata

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Kā tas ir kļuvis zināms un kā Jūs pats esat to apliecinājis Saeimas Pieprasījumu komisijai, Latvijas amatpersonas ir vismaz trijos gadījumos pieņēmušas lēmumu neiepirkt Latvijai piedāvātos vakcīnu apjomus ( BioNTech/Pfizer un Moderna vakcīnas).

Par šiem vakcīnu iepirkumu gadījumiem tika veiktas dienesta izmeklēšanas.

Diemžēl, iepazīstoties ar šiem “dienesta izmeklēšanas” rezultātiem un Jūsu sniegtajiem paskaidrojumiem, nekļūst skaidri šo iepirkumu patiesi apstākļi, notikumu gaita un atbildīgie par notikušo. Vēl vairāk - tas, kā ir tikusi īstenota lietas apstākļu noskaidrošana un informācijas pasniegšana, rada pamatotas bažas, ka Jūsu sniegtā informācija un šīs “dienesta izmeklēšanas” ir veiktas, nevis lai atklātu lietas patiesos apstākļus, bet gan - lai slēptu tos.

Lai kliedētu šīs augstāk minētās bažas, pieprasām sniegt sekojošu informāciju:

Attiecībā uz BioNTech/Pfizer iepirkumu.

Kā tas ir zināms, informācija par šo iepirkumu Latvijai tika nosūtīta jau 2020.gada 11.novembrī, nevis 16.novembrī.

1. Kādēļ pirmā darba sēde saistībā ar BioNTech/Pfizer vakcīnu iepirkumu tika sasaukta tikai 17.novembrī? Vai Jūs uzskatāt par atbilstošu un atbildīgu šādu Veselības ministrijas (VM) amatpersonu rīcību?

2. Vai par šo 11.novembrī saņemto informāciju tika informēta VM vadība? Kas un kādā veidā tika informēts?

3. Kādas darbības tika veiktas līdz 17.novembrim saistībā ar augstākminēto vakcīnas iepirkumu pēc šīs informācijas saņemšanas 11. novembrī?

4. Kādēļ šis fakts, ka Latvija bija informēta par šo vakcīnu piedāvājumu jau 11.novembrī, netika atspoguļots VM īstenotajā “dienesta pārbaudē”? Vai Jūs to (šī fakta neatspoguļošanu “dienesta pārbaudē”) uzskatāt par atbilstošu un atbildīgu amatpersonu rīcību, veicot tiem uzticēto pienākumu (“dienesta pārbaudi”) ?

Attiecībā uz Moderna iepirkumu.

Saskaņā ar Jūsu “dienesta pārbaudes” ziņojumu un Jūsu sniegtajām atbildēm - nav izdevies noskaidrot ne to, kas sasauca šīs darba grupas sēdes, kurās tika pieņemts lēmums neiepirkt vakcīnas, ne kādas bija šīs darba grupas pilnvaras (kas deva tai tiesības pieņemt šādu lēmumu?), ne arī - kādus tad viedokļus ir pauduši šīs darba grupas locekļi, ne arī - ko īsti tad ir izlēmusi šī darba grupa, un kā tad šis lēmums ir radies un ticis formulēts, lai balstoties uz to tiktu sagatavota un nosūtīta Latvijas atbilde par Moderna vakcīnu iepirkumu.

Tāpat tiek apgalvots, ka “nav iegūta informācija, ka Veselības ministrijas vadība būtu informēta par [šīs darba grupas] sanāksmes norisi un tajā pieņemtajiem lēmumiem”.

1. Vai Jums pašam šķiet ticama šāda Jūsu amatpersonu pasniegtā lietu kārtība saistībā ar šo vakcīnu iepirkumu - ka ierēdņi paši uz savu iniciatīvu un atbildību, turklāt bez tiem skaidri dotām pilnvarām un, atļaujoties vispār neinformēt ministrijas vadību, ir pieņēmuši šādu lēmumu? Pieprasām sniegt pamatojumu Jūsu pozīcijai.

2. Ja nebija noteiktas šīs darba grupas pilnvaras - no kurienes izriet tās tiesības pieņemt augstākminēto lēmumu? Pieprasām norādīt konkrētus tiesiskos aktus no kuriem izriet šīs “darba grupas” pilnvaras un tiesības pieņemt šādus lēmumus.

3. Vai un kā šīs darba grupas locekļi zināja par savām pilnvarām un tiesībām pieņemt šādu lēmumu? Pieprasām pamatot atbildi.

4. Ja “darba grupas” sēdes netika protokolētas un ieraksts netika veikts, kādā veidā “dienesta pārbaudē” tika noskaidrots, vai un kādi lēmumi tika pieņemti? Pieprasām pievienot dokumentus, kuri to apliecina.

5. Vai un kā “dienesta pārbaudē” tika noskaidrots kā Veselības ministrijas vadība tika informēta par šīs “darba grupas” pieņemtajiem lēmumiem?

6. Pieprasām sniegt pilnīgu uzskaitījumu - kurām konkrēti amatpersonām “dienesta pārbaudes” ietvaros tika prasīts sniegt paskaidrojumu par to, vai tās ir sniegušas informāciju VM vadībai par “darba grupā” pieņemtajiem lēmumiem?

7. Pieprasām sniegt pilnīgu uzskaitījumu - kuras konkrēti amatpersonas ir apliecinājušas, ka tās nav sniegušas informāciju VM vadībai par “darba grupā” pieņemtajiem lēmumiem?

8. Vai dienesta pārbaudē tika iegūts Svena Henkuzena paskaidrojums par to - vai un kāda ir bijusi viņa saziņa ar VM vadību saistībā ar šo vakcīnas iepirkumu un darba grupā pieņemtajiem lēmumiem? Ja tika - pieprasām to pievienot, ja netika - pieprasām sniegt paskaidrojumu un pamatojumu, kāpēc netika?

9. Kuras konkrēti VM vadības amatpersonas ir apliecinājušas, ka tās nav bijušas informētas par “darba grupā” pieņemto lēmumu? Kādā veidā un kad ir saņemts šāds apliecinājums?

10. Vai ir noskaidrots un saņemts Ilzes Viņķeles paskaidrojums - kādu informāciju un no kā, par šiem “darba grupas” pieņemtajiem lēmumiem, ir saņēmusi tā laika Veselības ministre? Ja ir saņemts - pieprasām to pievienot, ja nav - pieprasām pamatot, kāpēc tas nav noskaidrots?

11. Ņemot vērā, ka šī valdība vakcināciju ir pasludinājusi par savu galveno un vienīgo iespēju izejai no Covid krīzes, kā Jūs vērtējat veselības ministres rīcību, ja ticat savas “dienesta pārbaudes” rezultātiem, kuros tiek apgalvots, ka “nav iegūta informācija, ka Veselības ministrijas vadība būtu informēta par sanāksmes norisi un tajā pieņemtajiem lēmumiem"?

12. Vai, Jūsuprāt, tas, ka “dienesta pārbaudes” rezultātā “nav iegūta informācija, ka Veselības ministrijas vadība būtu informēta par sanāksmes norisi un tajā pieņemtajiem lēmumiem” neliecina par mēģinājumu norobežot no atbildības par notikušo ministrijas vadību un politiskās amatpersonas, kuras vakcināciju ir pasludinājušas par savu galveno un vienīgo iespēju izejai no Covid krīzes? Pieprasām sniegt pamatojumu Jūsu pozīcijai.

Novērtē šo rakstu:

71
1

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

18

Nepieciešama Saeima, kas spēj vadīt valsti cauri vētrainiem ūdeņiem (un ievēlēt mani uz otru termiņu, lūdzu)

FotoGodātie Latvijas pilsoņi! Vēlētāji! Nākamajos četros gados Latvijai ir nepieciešama tāda Saeima un valdība, kas spēj droši vadīt mūsu valsti cauri vētrainiem ūdeņiem.
Lasīt visu...

12

Mēs izmisīgi gribam izkrāpt valsts iepirkuma garantijas mūsu terminālim!

FotoDarbs pie sašķidrinātās dabasgāzes jeb LNG (liquefied natural gas) termināļa izveides Latvijā norisinās jau teju desmitgadi un varētu turpināties vēl tikpat ilgi, ja ne Krievijas agresija Ukrainā, kas nepārprotami lika saprast mūsu valsts enerģētisko atkarību ar visām no tā izrietošajām sekām.
Lasīt visu...

21

Vēlēšanas: kāpēc vajag iet vai neiet pie balsošanas urnām

FotoPašreiz sociālajos tīklos izskan daudz aicinājumi boikotēt vēlēšanas, un daudzi arī uzskata, ka nav vērts piedalīties vēlēšanām, jo pa lielam nekas nemainīsies. Un uz vēlēšanām pamatā neiet cilvēki, kuri nav apmierināti ar valdību, ar Saeimā ievēlēto deputātu darbu. Bet vēlēšanu boikots ir izdevīgs varas partijām, un tās to slēpti atbalsta.
Lasīt visu...

18

Mūsu politprostitūciju nedrīkst publiski saukt par politprostitūciju!

FotoLatvijas Žurnālistu asociācija (LŽA) aicina Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisiju reaģēt uz deputāta Aleksandra Kiršteina (Nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”–”Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK) 25. septembra izteikumiem mikroblogošanas vietnē Twitter. Deputāts, komentējot priekšvēlēšanu debates LTV ēterā, raksta: “Politprostitūta Bērtule, vadot Saeimas kandidātu debates LTV1, visu laiku melo, ka politiķi (domāti NA) grib likvidēt Satversmes Tiesu, noklusējot, ka tā ir jāpārceļ uz Augstāko Tiesu kā Igaunijā, Somijā un Zviedrijā! Pirmskara Latvijā Satversmes jautājumus skatīja AT Senāts!”
Lasīt visu...

12

Kāpēc jums vajadzētu nobalsot par mums - Marksa mūsdienu mazbērniem

FotoLīdz Saeimas vēlēšanām tikai 5 dienas, un, ja vēl turpini izlemt, par kuru politisko spēku atdot savu balsi, piedāvāju 15 iemeslus, kāpēc balsot par 15. sarakstu – Progresīvajiem.
Lasīt visu...

15

Vai "Konservatīvo" sīkpartijā atdzimst nacisms?

FotoŠis jautājums man radās jau pirms diviem gadiem, kad Vācijas kolēģi vērsa uzmanību uz simbolu iespējamu izmantošanu un simboliskajiem tekstiem, ar ko tika rotāti aizsaulē aizgājušās Jutas Strīķes, vienas no Jaunās konservatīvās partijas līderēm, bēru vainagi no viņas partijas biedriem.
Lasīt visu...

21

Nacionālisms, nacisms, fašisms, pozitīvais nacionālisms un citi "ismi"

FotoJums nepatīk garas runas un mani garie raksti, tāpēc šoreiz būs īsāk. Tam, par ko runāšu, ir dažādi nosaukumi, tam daudz ko nepelnīti piedēvē, un tam ir dažādas izpausmes, bet patiesībā runa ir par vienu un to pašu – par patikšanu un nepatikšanu.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Tautvaldība ir tautas pārstāvniecība valsts pārvaldes lēmumu pieņemšanai, valsts pārvaldes institūciju veidošanai un lēmumu pieņemšanai

Satversmes 1. nodaļas 2.pants nosaka: “ Latvijas valsts suverēnā vara pieder...

Foto

“Kapteinis Amerika” aicina taupīt

Vadīkļi Vakareiropā brēc par enerģētisko krīzi. S…di, ko ar zaļo dienaskārtību, suicidālām sankcijām un nesaimnieciskumu savārījusi izkurtējusī Eiropas elite, būšot jāizstrebj pārvaldītajām...

Foto

„Attīstībai/Par” nopirkta publikācija „Delfos”: ja tas mums izdevīgi, mēs izliksimies, ka atbalstām valsts aizsardzības dienestu

Nepieciešamība stiprināt Latvijas drošību laikā, kad blakus Eiropā notiek karš, šķiet...

Foto

Esmu balsojis par partijām un politiķiem, kas ir līdzatbildīgi Latvijas izzagšanā, un atkal iešu uz vēlēšanām

Ļoti miglaini atceros savas pirmās vēlēšanas. Es tikko kā biju...

Foto

„Attīstībai/Par” nopirkta publikācija „Delfos”: es nemaz neesmu tāds hameleons un gļēvulis, kā jums izskatās, jo man ir apņēmība

Jūsu balss izšķirs, kas vadīs mūsu valsti. Pirms...

Foto

Logs vai varnešu kolektīvās pašsaglabāšanās instinkts

Mums katram ir izveidojies vai izveidots savs logs, caur kuru mēs uzlūkojam pasauli. Un šie logi mēdz būt ļoti dažādi...

Foto

Jaunzemes rīcība vērtējama kā amata pienākumu, konkrēta rīkojuma vai uzdevuma nepamatota nepildīšana vai novēlota, nolaidīga vai nekvalitatīva pildīšana

Ceturtdien, 15. septembrī finanšu ministrs Jānis Reirs ir izdevis...

Foto

Nedodiet sevi apmuļkot! Sīkumains, bet ļoti bīstams

«Okupāciju noliegt? Manā skatījumā tā ir bijusi. Attaisnot Krievijas prezidenta darbību es netaisos, un tā nav man simpātiska. Neskatos...

Foto

Paskaidrojumi Plešam: nav labi, ja nepatiesu informāciju apzināti izplata tik augsta valsts amatpersona kā vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs

[1] 2022. gada 25. augustā Daugavpils...