Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
NĀVE audiogrāmata

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Roka neceļas saulainā diena aktualizēt tēmu, par ko daudzi no mums piemirsuši, baudot brīvības gaisu ar noņemtajām maskām un ziņu "covid ierobežojumi atcelti", bet diemžēl ir viens termiņš: līdz 8.04. varam/vajag piedalīties ES sertifikātu regulējuma apspriešanā attiecībā uz to, kas mūs sagaida tuvākā nākotnē.

Diemžēl ir risks, ka brīvais gaiss ir uz brīdi atvērts vēdlodziņš. Ierobežojumi nav atcelti. Nav atcelti tiem, kas strādā medicīnā, sociālajā darbā, izglītībā. Un, kā ziņo tie, kuri iepriekš tika atstādināti, jo pamanījās palikt veseli neinficējoties vai pārslimojot bez testa (attiecīgi - bez sertifikāta), - darba devēji, uzzinot, ka viņiem nav sertifikāta, darba pārrunas visai ātri pārtrauc, jo veselības ministrs taču teicis, ka rudenī ieplānots jauns vilnis, jauni ierobežojumi..

Ieraksta mērķis - aicinu aktīvi piedalīties ES digitālo sertifikātu regulas apspriešanā pirms tālākas likumdošanas veidošanas. Saite uz iniciatīvu, komentāriem, sava viedokļa paušanu, viss latviešu valodā:

https://ec.europa.eu/.../13375-Pagarina-ES-digitala-Covid...

ES komiteja līdz 8. aprīlim ievāc sabiedrības viedokli, kas tiks izmantots tālākās diskusijās par to, kā regulēt digitālos sertifikāts. Šobrīd 130 000 iedzīvotāju pauduši savu viedokli. Lai sniegtu komentāru, var ieiet caur Facebook profilu, kā saglabājot savu vārdu, tā anonīmi, savā dzimtajā valodā. Ja arī Tev liekas, ka sertifikāti drīzāk šķeļ sabiedrību un grauj ekonomiku, nevis kā ES interpretācijā "palīdz brīvi ceļot un saņemt pakalpojumus", varbūt arī Tu vari atrast pāris minūtes, lai izteiktos? Jo vairāk cilvēku, jo grūtāk tos ignorēt.

Jā, arī mani arī māc skepse, - ko tad es, ar savu mazā cilvēka balsi, vienlaikus - kas tad, ja ne es?! Un nu, ja šādi aizdomājas, katrs no mums? Pasivitāte, norītie vārdi, neīstenotie mērķi nokauj pašcieņu. Un kādā brīdī svaru kausu pārsver viens piliens..

Daudzi pievērsa uzmanību, ka kopš kara Ukrainā C-19 ir beidzies. Objektīvi jau nav, pat ar visiem samazinātajiem ierobežojumiem. Var tikai minēt, kā mēs, pasaule, pārciestu C-19, ja mums katru dienu raižu pilnās balsīs neatgādinātu, cik cilvēku šodien jau nomira.. No pirmajām dienām, kad tika izziņota pandēmija, sabiedrība tika biedēta tā vietā, lai aktīvi tiktu iedrošināta veikt prevences pasākumus. Bailes, stress diemžēl palaiž fizioloģiskus procesus organismā, kas vājina mūsu imūnsistēmu, samazina fizisko un psihisko veselību. Par to rakstu ne pirmo reizi.

Un līdzīgi kā agrāk iestājos, ka vakcīnām ir jābūt ar rekomendējošu statusu, brīvi pieejamām, taču ne obligātām, bez šī brīža šantāžas elementa; sertifikāti - jāatceļ. Mans komentārs, ko ierakstīju diskusijā:

"Sertifikāti savā būtībā ir diskriminējoši - bez tiem joprojām nevari strādāt virknē darba vietu, tie ierobežo iespēju saņemt medicīnisko palīdzību, tie liedz saņemt ikdienā nepieciešamus sadzīves pakalpojumus, apmeklēt publiskus pasākumus, ceļot. Latvijā vien to dēļ 62 000 iedzīvotāju ir zaudējuši darbu, ir bankrotējuši uzņēmumi, un tam ir negatīvas sekas kā mūsu ekonomikā, dzīves kvalitātē. Un tas attiecas gan uz fizisko, tā psihisko veselību.

Sertifikātu ieviešana vairo baiļu un naida atmosfēru sabiedrībā, šķeļot to pareizajos un nepareizajos, liekot nepareizajiem piedzīvot ierobežojumus, kuri nereti ir absurdi. Piemēram, pasākums, kur bez sertifikāta ieeja liegta, taču uzreiz aiz žoga tu vari stāvēt bez sertifikāta tikpat lielā pūlī. Un pēc "drošo" zonu apmeklējuma sertificētie, nesertificētie, veselie un vīrusu nēsājošie satiekas sabiedriskajā transportā. Un tas viss laikā, kad arvien vairāk ir pierādījumi, ka vakcinācijas blakusefekti var izraisīt smagas sekas, ka slimo un vīrusu pārnēsā kā vakcinētie, tā balsts vakcīnu saņēmušie, tā nevakcinētie. Turklāt visās trijās kategorijās ir kā vieglas tā smagas saslimšanas gaitas.

Ja divu gadu laikā, neskatoties uz biedējošo naratīvu, cilvēki joprojām ir spējuši palikt veseli, neinficēties vai pārslimot viegli (vidēji smagi) un atgūt veselību, ir absurdi spiest viņus vakcinēties, pieprasot sertifikātu kā kvalitātes zīmi, tādējādi ignorējot viņu tiesības uz brīvību, uz ķermeņa suverenitāti. Sertifikāti pārkāpj cilvēktiesības, tie ir jāatceļ."

Es turu īkšķi, lai mēs rudeni sagaidītu veseli, C-19 izsauktu mums tikpat mierīgu reakciju, kā sezonālās saslimšanas, aizmirstot par maskām un cilvēku šķirošanu kā ļaunu murgu. Un karš Ukrainā būtu pagātnes formā. Pagātnes, no kuras mums visiem ir skaudra mācība. Totalitārisms, agresija, citu zemju iekarošana, cilvēku pakļaušana un iznīcināšana sākas stipri agrāk, nekā atskan pirmais šāviņš.

Citēšu Alvi Hermani: "Es tagad beidzot saprotu, kā notika ebreju slaktēšana, un tāpat daudzas citas vēsturiskas epizodes man tapa skaidras - cilvēks tomēr ir zvērs un pierādīt pretējo ir grūts darbs mūža garumā katram no mums. Visticamāk bezcerīgs un tā ir tikai ilūzija. Man ir 56 gadi un es pirmo reizi izjutu, ka būt cilvēkam – tas, izrādās, prasa tikt pāri bailēm."

Tiekam pāri savām bailēm. Un vēl pirms tam - tiekam pāri savam slinkumam, vienaldzībai, domājot, ka „tas neattiecas uz mani/ko tad es”, „u menja vse dokumenti v porjadke”. Katra mūsu darbība vai bezdarbība ir izvēle, kura ved kādā virzienā. Karš vai miers. Totalitārisms vai tomēr demokrātija. Brīvība vai "1984".

Lai mums visiem izdodas!

Novērtē šo rakstu:

149
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Vai pienācis laiks izvēlēties amatpersonas ar loterijas palīdzību?

FotoSortition. Tā senajās Atēnās sauca sistēmu, kurā tautas priekšstāvji, amatpersonas, augstākie ierēdņi, tiesneši tika izvēlēti lozējot. Tas, kuram izkrita kārts ieņemt kādu augstu amatu, tad deva zvērestu kalpot godīgi, tikai un vienīgi tautas interesēs, neņemt kukuļus utt. Šī senā demokrātijas metode nav pilnībā izzudusi līdz pat mūsu dienām, piemēram, tādās valstīs kā ASV, kur šādi tiek izvēlēti tiesu zvērinātie, kuri krimināllietās faktiski izlemj – vainīgs vai ne.
Lasīt visu...

3

Pateikt, ka šī būs katastrofāla valdība, var tikai kāds, kuram galvā ir atdzisusi putra, un arī okupācijas varas kolaborants Kūtris būs lielisks Saeimas priekšsēdētājs

FotoPagājušajā piektdienā, 15. septembrī, Latvijas Republikas Saeimā sākās ārkārtas sēde. Tajā bija tikai viens izskatāms jautājums, proti: “Par uzticības izteikšanu Ministru kabinetam.” Runa, protams, ir par aizejošās labklājības ministres Evikas Siliņas izveidoto valdību.
Lasīt visu...

3

Tas, ka Kūtris ir komunistu okupācijas varas kolaborants, „Delnai” ir pieņemami, bet tas, ka viņš atļaujas izteikt savu viedokli un ievēro nevainīguma prezumpciju, ir nosodāmi

FotoGodātie Saeimas deputāti, vēršamies pie Jums, lai paustu dziļas bažas par Gunāra Kūtra pieteikto kandidatūru un plānoto apstiprināšanu Saeimas priekšsēdētāja amatā. Uzskatām, ka deputāta publiskajā telpā izskanējušie izteikumi neatbilst augstajiem godprātības, atklātības un atbildīguma standartiem, kas tiek sagaidīti no Saeimas priekšsēdētāja kā vienas no augstākajām valsts amatpersonām.
Lasīt visu...

3

Tikai nesmejieties, bet mums ir atnākusi atziņa: ir jābūt drošiem, ka ikvienā jomā – iekšlietu, veselības, izglītības, reģionālās politikas vai citā – esam izdarījuši visu, lai cilvēki varētu izjustu augstu lojalitāti pret savu valsti

FotoRietumu pasaulē ārpolitika ir kļuvusi par drošības politiku, jo Krievijas brutālais iebrukums Ukrainā pasauli ir ievirzījis "kara laikmetā" – tādu secinājumu izteicu šā gada janvārī ārlietu debatēs.
Lasīt visu...

21

Par melīgo spriņģu, jembergu un visu pārējo Kremļa stabulnieku “līdzjūtības vaimanām”

FotoPētot Daugavpils Čmoikas un Re:Baltica prokrieviskā dueta darbības, uzdūros interesantam dokumentam, kurā Tiesībsargs analizē ar Imigrācijas likuma grozījumiem saistītos riskus, tai skaitā iespējamo eventuālo Krievijas Federācijas pilsoņu izraidīšanu no valsts nenokārtotas latviešu valodas pārbaudes dēļ.
Lasīt visu...

12

Šajā valdībā nenotiks visādas nevajadzīgas, muļķīgas debates!

FotoŠī būs pirmā centriski kreisā valdība kopš neatkarības atjaunošanas. Pirmā valdība, kas nebūs konservatīva.
Lasīt visu...

20

Es aicinu ikvienu Latvijas iedzīvotāju vilkt katrā kājā atšķirīgu apavu – un tāda arī būs manas valdības darbība

FotoLai patiesi izprastu otru cilvēku, ir jānoiet viņa ceļš viņa kurpēs, vēsta sena paruna. Tikai izprotot un pieņemot citādo, varam veidot iekļaujošāku sabiedrību. Tāpēc 15. septembrī ikviens Latvijas iedzīvotājs ir aicināts vilkt katrā kājā atšķirīgu apavu, simboliski paužot savu atbalstu deinstitucionalizācijas mērķa grupām – bērniem ar funkcionāliem traucējumiem un viņu ģimenēm, cilvēkiem ar garīga rakstura traucējumiem un bez vecāku gādības palikušiem bērniem. Īpaši pasākumi notiks Rīgā, Jelgavā, Valmierā, Ventspilī un Ludzā, bet “Dažādo kurpju diena” tiks iedzīvināta arī sociālajos tīklos un citviet Latvijā.
Lasīt visu...

21

Atklātā vēstule valsts prezidentam Edgaram Rinkēvičam: fakti skaidri norāda uz iespējamu tiesību pārkāpumu un neētisku rīcību no „Swedbank” puses

FotoGodātais Latvijas valsts prezident Edgar Rinkēvič! Es, Latvijas pilsonis Rihards M.Parts, iepriekšējā vārdā un uzvārdā – Gints Grosfogels, esmu saskāries ar nopietnām problēmām mūsu tiesībsargājošo iestāžu darbībā un finanšu institūcijās, konkrēti Swedbank, neētisko un, manuprāt, noziedzīgo uzvedību. Tālāk izklāstīšu faktus, kas skaidri norāda uz iespējamu tiesību pārkāpumu un neētisku rīcību no Swedbank puses.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Briškens un manekena politiķi

Ik rītu pa ceļam uz darbu sanāk doties garām kāda lielveikala skatlogam, kurā nemainīgi stalti stāv manekeni, tērpti visnotaļ glītos uzvalkos. Tam...

Foto

Īsā atmiņa un krievu imperiālisma otrā elpa

Mums, latviešiem, ir vājības, kas tiek izmantotas pret mums. Kad mēs jūtam tūlītējus eksistenciālus draudus, tad mēs esam vienoti,...

Foto

Mans viedoklis

Privātiem medijiem var būt savi ideoloģiski, politiski, personiski mērķi. Tas ir normāli. Kāds dibina, pērk un uztur savu mediju vai medijus ar mērķi ietekmēt...

Foto

Dzirdam metaforas “kolektīvie Rietumi”, “krievu kolektīvais Putins” – bet ko tad nolēmis “kolektīvais latvietis”?

Tamlīdzīgi izplūduši izteicieni nav lietojami kā pilnvērtīgi termini, tikai kā metaforiski vispārinājumi,...

Foto

Kāpēc “sabiedriskais medijs” uzdod jautājumus un neatskaņo atbildes?

“Labdien! Paldies par izrādīto interesi saistībā ar norisēm Ogres novadā! Vēlos norādīt, ka Ogres Vēstures un mākslas muzeja...

Foto

Vācieši jauc nost vēja elektrostacijas, lai paplašinātu brūnogļu ieguvi!

Energokompānija RWE ir sākusi nojaukt septiņas vēja turbīnas blakus bijušajam Lützerath ciematam Ziemeļreinā-Vestfālenē. Iemesls: RWE vēlas paplašināt Garzweiler II virszemes brūnogļu...

Foto

Nesmejieties, bet mēs atkal esam sacerējuši vēstuli

Godātais valsts prezident, Saeima, ministru prezidenta kandidāte Evika Siliņa! Latvijā kultūras ministram būtu jābūt otram valsts vadītājam, garīgās attīstības...

Foto

Iesniegums par „Sadales tīklu” ir nepareizs!

31. augustā vairāki portāli publicēja rakstu par uzņēmēja Gata Lazdas vēršanos ar iesniegumu Ģenerālprokuratūrā par AS “Sadales tīkls” jaudas “nenodrošināšanu”...

Foto

Dažas piezīmes par jauno Ogres Vēstures un mākslas muzeja direktori

Ogres novada dome izsludināja atklātu konkursu uz muzeja direktora amatu. Pieteicās diemžēl tikai viens pretendents –...

Foto

Imigrācijas likums un spēles ap terminiem

Ņemot vērā, kā pēdējo mēnešu laikā tiek manipulēts ar jēdzieniem saistībā ar Imigrācijas likuma normām saistībā ar ārzemnieku, precīzāk, Krievijas...

Foto

Rokas nost no mūsu Latvijā gūtās peļņas, tā vajadzīga dividendēm mūsu skandināvu akcionāriem

Viedokļi par un ap banku darbību, kas pēdējo mēnešu laikā uzvirmojuši, rada ilūziju,...

Foto

Negribēšanas spēks, vai kāpēc mēs gribam kā labāk, bet sanāk kā vienmēr. Dažas varbūt spurainas, taču rūgtas pārdomas

Disharmonijas izjūta vai emocionālā nelīdzsvarotība ir subjektīvi jēdzieni,...

Foto

„Sadales tīkla” rīcība: kurš uzņemsies politisko atbildību un kuram paliks kriminālā?

Kāpēc uzņēmumu un iestāžu vadītājiem kompetence ir svarīgāka par lojalitāti valdošajiem politiskajiem spēkiem....

Foto

Kad Marijas Naumovas koncertā publika uzvedas kā stacijas bufetē

Dzintaru koncertzāle šovasar lutinājusi ar daudziem skaistiem un dvēseli aizkustinošiem koncertiem. Divas reizes skatītājus priecējis Maestro Raimonds...

Foto

Prezidents ir viens, skolotāji ir daudzi

Šodien man uzticēts pastāstīt, ko var skolotājs un ko var prezidents. Citiem vārdiem sakot – “Atrodi atšķirības starp skolotāju un...

Foto

Lūdzu, netraucējiet jaunam OIK!

AS "Augstsprieguma tīkls" (AST) paziņojums pārtraukt izsniegt tehniskās prasības jaunu elektrostaciju pieslēgšanai pārvades tīklam, balstoties uz jaudu nepieejamību tīklā, ir tirgus regulēšana....

Foto

Mana pieredze pašvaldības darbā: domes deputātiem vispār nevajadzētu dalīties pozīcijā un opozīcijā, bet vienkārši strādāt!

BIja kārtējā sarežģītā un iekšēji pretrunīgā diena Rīgas domē. Izjautājām Vilni...

Foto

Nost ar ielikteņiem, laiks profesionāļiem!

Katastrofāls dzimstības kritums, kas pērn, gada laikā samazinoties par 2000 jaundzimušo, sasniedzis 100 gados zemāko atzīmi, valsts ārējais parāds, kas tuvojas...

Foto

„Manabalss” iniciatīva: atcelt 22. augusta vienošanos par grozījumiem Imigrācijas likumā par valsts valodas prasmēm

Aicinu atcelt 22. augustā notikušo valdības vienošanos par izmaiņu veikšanu Imigrācijas likumā...

Foto

Atklāta vēstule „Indexo” valdes priekšsēdētājam Valdim Siksnim

Godātais Sikšņa kungs (attēlā)! Organizējot Indexo akciju kotāciju Rīgas fondu biržā pirms vairāk nekā gada, akciju kotācijas noteikumos Jūs personīgi iekļāvāt...

Foto

Tu

Netiesājiet, tad jūs netapsit tiesāti; nepazudiniet, tad jūs netapsit pazudināti; piedodiet, tad jums taps piedots. (Lūkas 6:37)...

Foto

Kariņa redzējums ir mans redzējums: jo vairāk, jo labāk!

2023. gada 21. un 22. augustā Rīgas pilī esmu ticies ar visiem Saeimā pārstāvētajiem politiskajiem spēkiem, pārrunājot...

Foto

Tautvaldība un globālisms

Tautvaldība, ja tā to var nosaukt, ir pirmatnējās demokrātijas forma, kur katra kopiena, dzimta vai ģimene izvēl savu pārstāvi iekšēju vai ārēju jautājumu...

Foto

Tikai nesmejieties, man atkal ir priekšā lieli dzīves lēmumi

Labrīt. Man šodien ir jāpieņem lieli dzīves lēmumi. Šajā pusgadā esmu piedzīvojis savas dzīves lielāko nodevību. Mani...

Foto

Brīvību pilsonim Ivanovam!

Es, Diana Uliganets, esmu uzņēmēja Igora Ivanova dzīvesbiedre un pilnvarotā persona. Man ir Ukrainas un Ungārijas dubultpilsonība. Jau ilgāku laiku dažādu objektīvu apstākļu,...

Foto

Es ar prieku uzticēšu jaunajai valdībai atrisināt visas aktuālās problēmas, kaut skaidrs, ka tas nav iespējams

Šodien, 2023. gada 17. augustā, esmu saņēmis ministru prezidenta Artura...

Foto

Izlasot Imanta Parādnieka viedokli par kara nodokli

Atvainojos visiem, kas šodien lasa informāciju tikai par Krišjāņa Kariņa demisiju un jaunas Latvijas valdības izveidi. Šajā rakstā tā...

Foto

Urā, vēlēšanās gan mēs zaudējām, toties divus gadus vēlāk uzvarējām KNAB!

15.jūlijā stājies spēkā Administratīvās rajona tiesas spriedums lietā, kurā četri deputātu kandidāti no Jaunās Vienotības un Latvijas...

Foto

Bez siles mēs nevaram un negribam!

Kustība “Par!” lēmusi turpināt darbu Rīgas domes vadībā, īstenojot 2020. gadā iesāktās pārmaiņas rīdziniekiem. Mēs turpināsim izglītībā iesākto, uzlabojot skolēnu...

Foto

Elektrības sadales tarifi - kļūda, kas tiks izlabota decembrī...

Laiku pa laikam sabiedrības viedoklis tomēr tiek ņemts vērā. Premjers ir apsolījis decembrī pārskatīt sadales tarifus. Tātad...