Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
NĀVE audiogrāmata

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Ome

20.07.2021. 07:33

Tātad par "uzspiesto" aparatūru jau nerunāsim bet tikai diskutēsim par Valsts kontroles nekompetenci?

Atbildēt

to Ome

19.07.2021. 21:19

»

Ome

Lattelecom” uzvarēja Satiksmes ministrijas rīkotajā konkursā par ciparu televīzijas ieviešanu kopā ar apakšuzņēmēju “Hannu Digital”. Taču darījumu 2009.gadā apšaubīja Valsts kontrole. Tā uzsvēra, ka konkurss speciāli bija organizēts tā, lai bez maznozīmīgās komercfirmas nevarētu iztikt. Lai gan tehniskā...


mpeg2 konkursā nebija prasīts un tika ieviests mpeg4. Punkts. Tās dāmītes komentārs vien liecina cik nekompetenta un tendencioza tolaik bija iestāde. Vajag pārbaudīt faktus pirms pārpublicēt neprecīzas ziņas.

Atbildēt

Ome

19.07.2021. 18:23

»

to Ome

Tev kļūdains info, tādas prasības iekļauties termiņos nebija, tāpēc nemāni sabiedrību. Un prasība par mpeg 2 vispār nebija un uzreiz ieviesa modernāko mpeg4, no pirmās dienas, par šo lūdzu nemaldini


Lattelecom” uzvarēja Satiksmes ministrijas rīkotajā konkursā par ciparu televīzijas ieviešanu kopā ar apakšuzņēmēju “Hannu Digital”. Taču darījumu 2009.gadā apšaubīja Valsts kontrole. Tā uzsvēra, ka konkurss speciāli bija organizēts tā, lai bez maznozīmīgās komercfirmas nevarētu iztikt. Lai gan tehniskā infrastruktūra bija “Latvijas valsts radio un televīzijas centra” (LVRTC) kompetencē un tā visā Latvijā bija gatava pārejai uz ciparu televīziju, nolikums prasīja, lai uzvarētājs tūlīt nodrošina apraidi Rīgā un tās apkārtnē. Vienīgā, kas to varēja izdarīt, bija “Hannu Digital”, kura jau bija uzstādījusi vecās “Kempmayer” iekārtas.

Valsts kontroles padomes locekle, Revīzijas departamenta direktore (2009.gads) Marita Salgrāve

“Es tiešām šo revīziju ļoti labi atceros. Un atceros tā iemesla dēļ, ka pārkāpumus revidenti konstatēja praktiski katrā darījuma solī. Konkursa nolikumā, atšķirībā no valdības pieņemtā lēmuma par pēdējām tehnoloģijām (jaunākajām), ko saucam par MPG4, tika iestrādāta vecākas tehnoloģijas iegāde, kas ir MPG 2. Tieši šīs tehnoloģijas bija “Hannu Digital” rīcībā. Revidentiem ir grūti analizēt cēloņus, revidenti redz pazīmes. Un faktus. Tieši tāpēc šīs pazīmes tika iesniegtas tiesībsargājošām iestādēm. Un tās tālāk ar savām metodēm saprot šos cēloņus, kurš ko un kāpēc.”

Atbildēt

hmm

19.07.2021. 18:06

Pie teksta par ieviesto augstākā līmeņa tehnoloģiju sasmējos balsī :DDD
Šito jau kāds profesionāls melis būs salicis kopā, vai tik ne tas pats Liepnieks?

Atbildēt

Jorens

19.07.2021. 13:34

Manās acīs visi apsūdzētie šajā lietā ir noziedznieki. Mūsu valstī ārkārtīgi retais taisa godīgu biznesu, un pilnīgi neviens tā nedara, ja var šeptēt ar valsts naudu. Tātad - pat ja viņus visus nenotiesāja, vismaz pavazājās pa tiesām par to, ko izdarījuši.

Atbildēt

auditorija

19.07.2021. 12:27

»

Sai sfera viss mainas atri

"Augstas klases iekārtas" cik dzirdeju bija ar veciem, novecojusiem atbalstamajiem kodekiem, škiet mpeg2 ne mpeg4. Rezultatā mums joprojām nav 4k, lai gan LTV valsts dotē par miljoniem. Vēl ar vien nav ieprikta jauna pults. Viss ir atpalicis un digitālā apraide sēž uz aizvēsturiskam tehnologijām. Par...


¿..Rezultatā mums joprojām nav 4k ?? Vai zināt kas ir 4k? Tas ir 4 reizes izšķirtspējīgāks formāts nekā Full HD. Tas ko raida tā saucamā Latvijas virszemes tv, pie zemām izšķirtspējām pilnīgi vienalga vai mpeg4 vai mpeg2, tātad 576p, kas nav Full HD tobiš 1080p un pat ne HD-ready tobiš 720p, bet līdz 4k ir tālāk nekā līdz kosmosam. Enjoy.

Atbildēt

reklāāāāma pīīīī!

19.07.2021. 11:48

Nediplomēts kaktu advokāts Liepiņš par nelielu, bet taisnīgu atlīdzību izpalīdzēs jebkuram oligarham vai ierindas naudasmaisam. Jāsamaksā gan esot iepriekš. Pieprasiet visu diennakti - šis esot vienmēr gatavs kā pionieris!

Atbildēt

nesaprotu

19.07.2021. 10:35

Autors kā uzvarošo argumentu min, ka nav cietušo. Bet, vai cietušie nav visa Latvijas sabiedrība, īpaši tā iedzīvotāju daļa, kas dēļ dārgiem dekoderiem, palika bez TV, pierobbeža?

Atbildēt

Sai sfera viss mainas atri

19.07.2021. 09:20

"Augstas klases iekārtas" cik dzirdeju bija ar veciem, novecojusiem atbalstamajiem kodekiem, škiet mpeg2 ne mpeg4. Rezultatā mums joprojām nav 4k, lai gan LTV valsts dotē par miljoniem. Vēl ar vien nav ieprikta jauna pults. Viss ir atpalicis un digitālā apraide sēž uz aizvēsturiskam tehnologijām. Par to ari Tet Gulbi nosvieda, ka nopircis vecu mantu, iztirot noliktavas paputējušam uznemumam. Raksts ne visur korekts.

Atbildēt

Beta

19.07.2021. 08:59

Bet STUKĀNS tak šajā lietā tak daudzus notiesāja!
Un viņš tagad ir ģenerālprokurors.
Kā tas ir, ka cilvēks, kurš notiesā nevainīgos, kļūst par ģenerālprokuroru??????

Atbildēt

auditorija

19.07.2021. 08:31

»

VB

"Ā, Latvijas kanālus pa satelītu un caur kabeļoperatoriem piedāvājam par maksu...


Fakts ir tas ka Latvijai nav neviena bezmaksas TV kanāla pa satelītu, kaut gan citām valstīm kuras arī bija okupētas tādi ir, un tai pašai Ukrainai, toties mūsu LTV gan pa satelītu gan pie kabeļniekiem protams ir par maksu. Arī interneta tvpleijeri uzlikuši sev ģeobloķēšanu ārpus LV teritorijas (paši sevi nobloķēja). Aizbraukušajiem tā vietā tiek piedāvāta RT, Krievijas propaganda un viss ko Eiropā rāda bez maksas pa satelītu, tātad visas propagandas izņemot Latvijas. Ā, mēs maza valstiņa, kāda mums var būt propaganda, tie aizbraukušie galvenais lai sūta naudu, mums ir jāsargā sava informatīvā telpa.

Atbildēt

VB

19.07.2021. 07:42

»

auditorija

Diletantu diskusija izvērsusies? No skatītāja viedokļa nav nekāda atšķirība - mpeg2 vai mpeg4. Nozīme ir tikai izšķirtspējai. Ja ar mpeg4 tiek raidīts nevis HD bet 576p kā Latvijas gadījumā, tikpat labi var raidīt ar to pašu mpeg2 un tas ko skatītājs redz uz ekrāna ir tieši tas pats, vienalga vai mpeg4...


Tomēr ir: ar mpeg2 Tu kinoteātros, pa visu sienu ekrānā, Tu diez vai tiksi galā. Es vienulaik ar to darbojos, pat datus pārvēršot universālā .txt failā un tad uz priekšu... Taču saņemto datu daudzums baigi liels / toreiz vismaz, pārāk liels.

Atbildēt

VB

19.07.2021. 07:33

»

turpinājums

Bezmaksas satelītkanāli kā citām valstīm? Lai raidītu pa satelītu, konkrētam kanālam tikai jāīrē frekvence uz kāda no satelītiem, tas ir pārāk vienkārši un caurspīdīgi. Vai kleptodarboņiem tas ir interesanti? Skaidrs ka nē. Cita lieta - virszemes digitālā tv, tā ar neskaitāmiem torņiem, raidītājiem ...


"Ā, Latvijas kanālus pa satelītu un caur kabeļoperatoriem piedāvājam par maksu"
Ne gluži tā: man uzstādīja parabolu, 4 galviņas un labu, kaut kādu tur kastīti, nokonfigurēja un varēju skatīties 600 kanālus pilnīgi par brīvu + ar vienas pogas nospiešanu, nākamie 600 no kādiem 3.5 tūkstošiem brīvi pieejamiem teica. Visus gan nenotestēju... Tiesa, latviešu valodā tur nebija neviens, bet krievu, vācu, angļu, turku, arābu etc, cik lien. Problēma: Latvija, kā parasti, vienkārši nebija pacentusies. Ar to arī man "piegriezās" un pēc tam TV neskatos vispār jau 20 gadus - nav pat tā pieslēgta, pat nezinu kā internets.

Atbildēt

VB

19.07.2021. 07:25

»

Ojārs tu ?

Ak tu redz kā, 18 gadus dzīve šiem sabojāta, ja patiesībā vajadzēja sēdēt krātiņā par krāpniecību ar mantas konfiskāciju. Līdz digitālafērai jau bija saprivatizēts un saraustas daudzas nulles uz apstulbinātās tautas rēķina. Pasaules praksē to dēvē par marodierismu


Iebilstu!
- Par jau saprihvatizētu piekrītu, bet tad tas skaitījās labi un pilnīgi likumīgi - tāds galu galā bija mūsu valsts mērķis toreiz;
- tālāk. Ideja taču bija vajadzīga, kas pierādits praksē. Firmas tam bija jādibina i tad, i toreiz;
- offshor -i ,lai, lai pilnīgi legāli optimizēt nodoķļus ir / bija tad pilnīgi normāla lieta visā pasaulē (zinu, tagad grūtāk), iesk. Latvijau.
Tad, par ko īpaši tiesāt, ja tas arī viss?
Par pārējo, dabīgi, nezinu.

Atbildēt

nevajag muldēt

19.07.2021. 06:57

»

TYT

Liepiņš savā elementā - cenšas sagriezt visu ar kājām gaisā. Nespeciālisti tāpat nesapratīs par ko stāsts, zinātāji labi zina, ka Šķēle ar biedriem gribēja uztaisīt kārtējo daudzmiljonu afēru, bet sapinās meistarībā. Šķēle kā vienmēr izlīda sausā, atstājot ziepes izpildītājiem. KNABs un prokuratūrā ...


Tur tajā lietā nekā nebija jau no paša sākuma. Cilvēkus faktiski tiesāja par to, ka tie gribēja taisīt biznesu un nopelnīt. Sveiciens ģenerālprokuroram. Vai cilvēks, kas notiesājis 20 nevainīgus cilvēkus var būt ģenerālprokurors? Vai nevajadzètu demisionēt?

Atbildēt

TYT

19.07.2021. 06:51

Liepiņš savā elementā - cenšas sagriezt visu ar kājām gaisā. Nespeciālisti tāpat nesapratīs par ko stāsts, zinātāji labi zina, ka Šķēle ar biedriem gribēja uztaisīt kārtējo daudzmiljonu afēru, bet sapinās meistarībā. Šķēle kā vienmēr izlīda sausā, atstājot ziepes izpildītājiem. KNABs un prokuratūrā kā jau parasti - tīši vai netīši salaida visu grīstē. Vienādi vai otrādi - sākotnējais skandāls labi nobruģēja ceļu Vienotības kartelim, kas aizsākās ar Jauno Laiku kā korumpantu un oligarhu apkarotāju. Latvijā kā jau Latvijā - vienus oligarhus nomainīja citi.

Atbildēt

Ojārs tu ?

18.07.2021. 23:59

»

Aldonis

Jaunāko lietu pret Šleseru un Šķēli prokurors esot apzināti marinējis 13 gadus, Knabā pateikuši ka nav sastāva, bet šis, laikam saskaņojot ar Bordānu un Stukānu, kaut kādu safabricējumu aizsūtījis uz ekonomisko lietu tiesu, cerot ka tur visi zaļi un Bordāns nodrošinās rezultātu. Pirmajā lietā jau 2 ...


Ak tu redz kā, 18 gadus dzīve šiem sabojāta, ja patiesībā vajadzēja sēdēt krātiņā par krāpniecību ar mantas konfiskāciju. Līdz digitālafērai jau bija saprivatizēts un saraustas daudzas nulles uz apstulbinātās tautas rēķina. Pasaules praksē to dēvē par marodierismu.

Atbildēt

ATCERIES ERNU

18.07.2021. 23:43

Laikiem mainoties arī tiesas mēdz mainīties līdz nepazīšanai. Te tās velkas gadu desmitiem, saudzējot neaizskaramo kastu, bet tad uzrodas zibenīgs risinājums un aiziet lietas griezdamies.

Atbildēt

fakts

18.07.2021. 22:58

Tas, ka krāpnieki dabūja pa zobiem, pirms krāpšana bija pabeigta, nenozīmē, ka krāpšanas nebija!

Citāts no paša autora pievienotās saites - "Lai īstenotu šo projektu, DLRTC rīcībā tika nodoti 23% LMT kapitāldaļu, kuru vērtība, pēc ekspertu viedokļa, varētu būt no 150 līdz 200 miljoniem ASV dolāru"

Atbildēt

turpinājums

18.07.2021. 22:45

»

auditorija

Nav jau tā ka Digitālgeitas krimināllieta pavisam izgāzās. Daži personāži tika arī notiesāti, nevarētu teikt ka sevišķi bargi, bet tomēr. Uz visiem kopā kādi daži gadi it kā sanāca


Bezmaksas satelītkanāli kā citām valstīm? Lai raidītu pa satelītu, konkrētam kanālam tikai jāīrē frekvence uz kāda no satelītiem, tas ir pārāk vienkārši un caurspīdīgi. Vai kleptodarboņiem tas ir interesanti? Skaidrs ka nē. Cita lieta - virszemes digitālā tv, tā ar neskaitāmiem torņiem, raidītājiem un retranslatoriem, kuri gan jāuztur gan jāapkalpo. Tai sakarā bija arī grandiozs kriminālprocess - tā saucamā #digitālgeita, ja kāds atceras, ar #kempmayer un visu pārējo. Ā, Latvijas kanālus pa satelītu un caur kabeļoperatoriem piedāvājam par maksu, jo iedzīvotāji pie tā ir pieraduši. Bezmaksas kanālu ieviešana varētu "ietekmēt skatīšanās paradumus multiplā mediju vidē".

Atbildēt

auditorija

18.07.2021. 22:40

»

to Ome

Ja nezini tad neraksti blēņas, konkursā nekur netika prasītas šīs iekārtas (kuras gan nebūt nav sliktas) un Lattelecom ieviesa nevis Tevis pieminēto Mpeg2, bet jaunāko Mpeg4. Ka tik ierakstīt kādu muļķību


Diletantu diskusija izvērsusies? No skatītāja viedokļa nav nekāda atšķirība - mpeg2 vai mpeg4. Nozīme ir tikai izšķirtspējai. Ja ar mpeg4 tiek raidīts nevis HD bet 576p kā Latvijas gadījumā, tikpat labi var raidīt ar to pašu mpeg2 un tas ko skatītājs redz uz ekrāna ir tieši tas pats, vienalga vai mpeg4 vai mpeg2. Lielākas izmaksas tas nekādi neattaisno.

Atbildēt

auditorija

18.07.2021. 22:22

Nav jau tā ka Digitālgeitas krimināllieta pavisam izgāzās. Daži personāži tika arī notiesāti, nevarētu teikt ka sevišķi bargi, bet tomēr. Uz visiem kopā kādi daži gadi it kā sanāca.

Atbildēt

ES

18.07.2021. 22:21

Apstāsimies pie Repšes, ja jau viņa vārds ir atkal uzpeldējis. Repše šķīrējtiesai advokātus nolīga no Vansoviča par 3 miljoniem, pieprasot tiesai kā tiesas izdevumus to piedzīt no tiesājamiem. Anglijas tiesa to noraidīja kā neadekvātu advokāta pakalpojumam. šie 3 MILJONI TIKA PAGRĀBTI MO TĀ PAŠA AVOTA, Kur vēlāk Repše pagrāba vairāk kā 1oo miljonus galvojot kredītu LM darboņiem, nekontrolējot, kur šī nauda paliek..Vai tā nebija vairāk kā skaidra valsts izzagšana. TIKAI PROKURATŪRA ATTEICA LIETU IEROSINĀT, JO NEESOT NOZIEGUMA SASTĀVA. tAD JAUTĀJUMS - CIK NAUDAS IZTEIKSMĒ, ŠIE UZŅĒMĒJI NODARĪJA sākot digitālās televīzijas ieviešanu jA RUNA IET PAR Šleseru, tad viņš ir cilvēks, kas spēj darīt un dara, un tieši no tādiem šis trako suņu vai vilku bars griež zobus.

Atbildēt

Lopo Lopsa

18.07.2021. 21:14

Liepiņš ir gudrs - kā Lembega suns

Atbildēt

to Ome

18.07.2021. 21:10

»

Ome

Es neteicu, ka bija prasītas tieši šīs iekārtas, bet viltīgāk - Vai tik konkursā nebija noteikti ieviešanas termiņi, kuros iekļauties varēja tikai noslēdzot līgumu par šo hlamu nomu + hlamu ilgadīgu "Zelta" apkalpošanu, un vēreiz atkārtoju, izmanto MPEG2. Pamatojums - it kā lētāki dekoderi. Tagad tādus...


Tev kļūdains info, tādas prasības iekļauties termiņos nebija, tāpēc nemāni sabiedrību. Un prasība par mpeg 2 vispār nebija un uzreiz ieviesa modernāko mpeg4, no pirmās dienas, par šo lūdzu nemaldini.

Atbildēt

Ome

18.07.2021. 20:58

»

to Ome

Ja nezini tad neraksti blēņas, konkursā nekur netika prasītas šīs iekārtas (kuras gan nebūt nav sliktas) un Lattelecom ieviesa nevis Tevis pieminēto Mpeg2, bet jaunāko Mpeg4. Ka tik ierakstīt kādu muļķību


Es neteicu, ka bija prasītas tieši šīs iekārtas, bet viltīgāk - Vai tik konkursā nebija noteikti ieviešanas termiņi, kuros iekļauties varēja tikai noslēdzot līgumu par šo hlamu nomu + hlamu ilgadīgu "Zelta" apkalpošanu, un vēreiz atkārtoju, izmanto MPEG2. Pamatojums - it kā lētāki dekoderi. Tagad tādus MPEG2 vairs nevar dabūt, jo ķīnieši pat tik vecus neražo, jāpērk MPEG 4, kas atbalsta arī MPEG 2.

Atbildēt

Nu šitais

18.07.2021. 20:42

tā sacīt jāsaka, toč par šo tēmu varēja nemocīt savus bēniņus un nerakstīt...

Atbildēt

nu gan

18.07.2021. 20:39

prokurors atradies

Atbildēt

Aldonis

18.07.2021. 20:13

Jaunāko lietu pret Šleseru un Šķēli prokurors esot apzināti marinējis 13 gadus, Knabā pateikuši ka nav sastāva, bet šis, laikam saskaņojot ar Bordānu un Stukānu, kaut kādu safabricējumu aizsūtījis uz ekonomisko lietu tiesu, cerot ka tur visi zaļi un Bordāns nodrošinās rezultātu. Pirmajā lietā jau 2 nomira gaidot attaisnojumu, pārējiem 18 gadus sabojāta visa dzīve.

Atbildēt

to Ome

18.07.2021. 20:08

»

Ome

Sapirktās ļoti specifiskās lieljaudas iekārtas gulēja noliktavā vēl vairākus gadus, līdz digitālo televīziju Latvijā ieviesa 2010. gada sākumā: ziemas olimpiskās spēles Vankūverā bija pēdējais, ko parādīja analogajā apraidē. Iznākumā digitālo apraidi Latvijā ieviesa nevis valsts uzņēmums DLRTC, bet ...


Ja nezini tad neraksti blēņas, konkursā nekur netika prasītas šīs iekārtas (kuras gan nebūt nav sliktas) un Lattelecom ieviesa nevis Tevis pieminēto Mpeg2, bet jaunāko Mpeg4. Ka tik ierakstīt kādu muļķību.

Atbildēt

lasītājs

18.07.2021. 19:50

Vispirms gribu paslavēt autoru. Beidzot ticis vaļā no Lemberga ''dzeguzes'' palamas un spēj rakstīt arī par ko citu. Jācer, ka Lemberga aizstāvēšanā gūtās iemaņas palīdzēs ne tikai ''slavināt'' [AŠ kvadrātu], bet arī labi nopelnīt un izklaidēt lasītāju.
Tomēr aicinātu autoru pieiet uzmanīgi spriedumam digitālās TV lietā. Tas jau nav galējās instances spriedums. Tāds jau bija, daļēji notiesājošs un tad nu sākās pārsūdzēšana. Nav jau teikts, ka arī tagad šitais spriedums tiks pārsūdzēts un tiesvedība metīs jaunu loku.
Vēl gribētu aicināt autoru papētīt un aprakstīt, kāpēc to ''ļaundaru'' digitālās TV lietā bija tik daudz, bet AŠ tur oficiāli neparādījās. Šķiet, ''ļaundaru'' bija vairāki desmiti. Kāpēc tā? Kāpēc kaut kāds ''Kepmmaijers''? Kāpēc daži cilvēki vienkārši nenopirka dzelzīšus un neķērās pie ieviešanas? Kāpēc šīs shēmas? Kāpēc slēpšanās? Kāpēc ofšori? Kāpēc pastkastītes firma? Kāpēc tas viss? Vai nevarēja vienkāršāk?
P.S. Ja jau AL ''šēž'', nav godīgi, ja divi citi oligarhi staigā apkārt. Varbūt tas ir dabas likums, ka viņiem jābūt kopā? Arī nebrīvŗe.

Atbildēt

Ome

18.07.2021. 19:32

Sapirktās ļoti specifiskās lieljaudas iekārtas gulēja noliktavā vēl vairākus gadus, līdz digitālo televīziju Latvijā ieviesa 2010. gada sākumā: ziemas olimpiskās spēles Vankūverā bija pēdējais, ko parādīja analogajā apraidē. Iznākumā digitālo apraidi Latvijā ieviesa nevis valsts uzņēmums DLRTC, bet gan cits valsts uzņēmums – Lattelecom
Jautājums, ar kura norādījumiem konkursa prasībās tika ierakstīts, ka obligāti šie hlami Lattelekom bija jāizmanto maksājot par to ar mūsu paaugstināto abonēšanas maksu? Vai tik tas nebija viltīgi noslēpts zem ieviešanas laika mākslīgu saīsināsanu, jo konkurentiem nebūtu laika jaunu sagādāt. Un aparatūra nodrošina tikai novecojošò MPEG2... tā kā autor, stāsti taisnību. Kas toreiz bija Satiksmes ministrs???

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

15

Mūsu labvēlis Meroni palūdza uzrakstīt par Lembergu, un nevarējām atteikt

FotoKurš no viņiem? Gremdēs vai atbalstīs, apsolīs un apžēlos?! Tieši tāda pašreiz ir augstāko vērtību nesēja, arī drošības garanta – nākamā Latvijas prezidenta – atlases un ievēlēšanas intriga. Izrādās, ka bez Lemberga nevar. Tāda ir cena, ja valdības koalīcija nespēj vienoties par vienu kopēju Valsts prezidenta kandidātu.
Lasīt visu...

21

Latvijas psihiatriem – noraidījums!

FotoLaikā, kad tik daudz emociju un spraigu cīņu uz ledus, sāncensības gars pēkšņi pārņēmis arī gluži negaidīti saformējušos komandu – Latvijas psihiatrus. Lai arī patīkamāk noteikti būtu svinēt Latvijas svarīgāko uzvaru, diemžēl nāksies brīdi uzkavēties arī šajā publiskās diskusijas laukumā, īsi atvairot izdarītos metienus pa maniem vārtiem.
Lasīt visu...

8

Vai īstie prezidenta amata kandidāti ir Mūrniece, Zīle un Simanovičs?

FotoTā vien izskatās, ka pašreiz izvirzītajiem valsts prezidenta amata kandidātiem nav cerību iekarot Rīgas pili, jo nevienam nav nav tik liela atbalsta, lai saņemtu ievēlēšanai nepieciešamo balsu skaitu. To lieliski apzinās arī politiķi.
Lasīt visu...

21

Tiesības nogalināt: Krievijas gadījums

FotoKas notiek, kad civilā vara netiek galā ar tiem, kuru rokās ir ieroči? Sākas haoss, un taisnība ir tam, kurš stiprāks.
Lasīt visu...

3

Kaut kāds izlēcējs iedomājas, ka var domāt citādi nekā mēs, izcilie eksperti un speciālisti, kuriem ir pašreizējos datos balstīts pareizais viedoklis

FotoPēc pēdējā nedēļā izskanējušajiem Nila Saksa-Konstantinova apgalvojumiem presē, šo rakstu vēlamies sākt ar diviem būtiskiem jautājumiem. Kurš ir atbildīgs par ekspertu ekspertīzes kontroli, un kā pasargāt mūsu bērnus un sabiedrību no stigmatizējošu un veselību apdraudošu naratīvu veidošanās sabiedriskajā domā?
Lasīt visu...

21

Vai nākamais prezidents arī dalīs ordeņus savējiem un garāmgājējiem?

Foto“Nav īstais brīdis eksperimentiem ar koalīciju,” teic Uldis Pīlēns, Valsts prezidenta amata kandidāts, skaidrodams savu pārliecību par to, ka pēc prezidenta ievēlēšanas nevajadzētu veidot citu koalīciju. To viņš uzsver “Neatkarīgās” raidījumā, kurā piedalās visi trīs prezidenta amata kandidāti un kā eksperts – bijušais Valsts prezidenta kancelejas šefs Mārtiņš Bondars (Vairas Vīķes-Freibergas laiki). “Prezidenta dēļ koalīcija sastrīdas? Tas nav nopietni,” Pīlēns pabeidz domu.
Lasīt visu...

21

Prokremliskā pagale. Levits bija tieši tāds savā vietā, kāds bija nepieciešams prokremliskajiem spēkiem

FotoGrūti pateikt, kāpēc tieši Saeimas kontekstā Latvijas valsts prezidents Egils Levits ieraudzīja kaut ko tādu, ko nosauca par prokremlisku – proti, nedraudzīgu mūsu kopējam stāstam. Kāpēc neko tādu mēs no viņa nedzirdējām iepriekšējos četrus gadus, lai gan utaino šovinistu grūpijas un virsvadītāji tāpat darīja savu darbu. Un – ne tikai Saeimas namā.
Lasīt visu...

21

Kā tad lai māca Latvijas vēsturi?

FotoLatvijā virmo diskusijas par vēsturi un tās mācīšanu skolās. Pēc jaunās Skola 2030 programas ieviešanas Latvijas skolās vēsture netiks mācīta atsevišķi no citām disciplīnām/zinātnēm. Arī atsevišķa Latvijas vēsture ne, bet tā tiks mācīta pasaules vēstures kontekstā. Lai plašākai publikai palīdzētu saprast diskusiju, vēlētos dalīties ar to, kas ir vēsture, kāpēc tā jāmāca un kādu vēsturi vajadzētu mācīt mūsu skolās.
Lasīt visu...

21

Nākamajam valsts prezidentam ir jāspēj vadīt Latviju iespējamā Trešā pasaules kara apstākļos!

FotoPersonīgi man nešķiet būtiski, lai valsts prezidents vaļējā automašīnā trauktos pa valsti un sveiktu ceļmalā stāvošos zemniekus vai teiktu iedvesmojošas runas meijām greznotos tautas namos. Pats galvenais ir, lai nākamais prezidents būtu spējīgs vadīt Latviju iespējamā Trešā pasaules kara apstākļos. Lai viņam būtu izveidoti labi personiskie kontakti ar visiem Eiropas, ASV un NATO līderiem un lai viņam vienmēr būtu iespēja ar tiem sazināties un paust savas bažas par Eiropā un pasaulē notiekošo. Un arī lai ārvalstu partneri savukārt cienītu mūsu prezidentu un zinātu, ka viņa domās ir vērts ieklausīties.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Naida kurināšanas troļļi Latvijā mēģina iebiedēt un apklusināt mūs, objektīvos, drosmīgos un sabiedrības interesēs strādājošos žurnālistus, neļaujot mums darīt visu, kas mums ienāk prātā

Nesen beidzu...

Foto

Rinkēviča unikālais skapis

Ārlietu ministra Edgara Rinkēviča gadījums Latvijas politikā ir saistāms ar mērķtiecīgu darbu, kur visa pamatā ir ne tikai spēja izmantot apstākļus, bet tos...

Foto

Baltkrievija Krievijas kabatā

Aleksandra Lukašenko sliktais veselības stāvoklis liek domāt par to, kas var notikt, ja viņš nespēs pildīt vadoņa lomu. Pirms tas kļūst skaidrs, atskatīsimies,...

Foto

Pietiek nopietnības: Maksimu Galkinu par valsts prezidentu!

Ņemot vērā ārkārtīgi sarežģīto situāciju pēc Leviatāna k-ga atsacīšanās kandidēt, ierosinu meklēt neordinārus risinājumus. Viens no tiem būtu ārkārtas...

Foto

Cik baisi, ka lieliskais Latvijas nepārtrauktības doktrīnas tēvs Levits ir piekāpies prokremliskā oligarhāta kalpu sazvērestības priekšā

Ja vesels prezidents, vārdā Egils Levits, atsakās atkārtoti pretendēt uz...

Foto

Piesakos konkursā par vistukšāko un visfrāžaināko prezidenta amata kandidāta paziņojumu

Dārgie draugi! Es, tāpat kā daudzi, vēlos redzēt mūsu Latviju modernu un stipru. Moderna Latvija manā...

Foto

Valdība atļauj elpot

Šķiet, Latvijā var uzelpot brīvāk. Pat mediji informē, ka “uzpurņu” ēra beigusies. Ministru kabinets šā gada 9. maija sēdē tiešām mainīja epidemioloģiskās drošības...

Foto

Kremļa rokas nozākātajam Egilam Levitam ir ļoti zems reitings? Viņam vienalga nav alternatīvas, jo Gunāram Astram un Jānim Čakstem „reitings” bija vispār nekāds!

2019. g. jūlijā...

Foto

Gada laikā kampaņa „Runā latviski” panākusi ievērojamas pārmaiņas

7. maijā apritēja gads, kopš sociālajos tīklos twitter un Facebook tika uzsākta sabiedriska kampaņa #RunāLatviski #AtkrieviskoLatviju. Nesen līdzdalības...

Foto

Egila Levita kancelejas darbinieku algas ir tik mazas, ka drīz viņus piemeklēs bads

Ordeņu šķinda Rīgas pilī, Kremļa atbalstītāju bļaurības Esplanādē un “gatavošanās” 9. maija pseidosvinībām...

Foto

Nekonsekventi lēmumi un valsts spiediens uz tieslietu sistēmu ir nepieņemama un bezatbildīga rīcība

Pārsteidzīgi paziņojumi, nepamatoti izteikumi Latvijas politiskajai videi nav nekāds jaunums, taču tagad pieņemts...

Foto

Kliedzoši!

Šis ir KLIEDZOŠI! Es pats esmu vecāks, un sirds sažņaudzas, redzot, ka Latvijā notiek šādas drausmas. Man trūkst vārdu... Vai tas ir tas Latvijas izslavētais...

Foto

Bordāna “eža cimdu” mantiniece

Tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere plašā intervijā, liekulīgi iepinot tēzi par Temīdas apolitiskumu, cenšas pārliecināt publiku, ka “nevainīguma prezumpcija tiek un tiks augstā...

Foto

Tikai tautas ienaidnieki var neuzticēties Latvijas valsts lieliskajām institūcijām un šaubīties par demokrātijas noturību pasaulē!

Ministres kundze! Nacionālo bruņoto spēku komandiera kungs! Karavīri un parādes dalībnieki!...

Foto

Krievi ir nosprieduši – ja nav taustāmas jēgas no viņu balsīm parlamentā, tad balsos par klauniem, būs vismaz jautrāk

Ukrainas karš liecina, ka pasaule nevar būt droša...

Foto

Kamēr policijā turpinās strādāt šādi andronkuļi, upuri neziņos

Sieviete, ko bijušais dzīvesbiedrs nodur maza bērna priekšā. Sieviete gaidībās, kuru dzīvesbiedrs nosit līdz nāvei, apzināti spīdzinot pirms...

Foto

Kas vispār var sodīt Levitu un viņa bandas dalībniekus?

Egils Levits un tā visa banda ap viņu, kas safabricēja kriminālprocesu un pasūtīja kratīšanas, meklējot Viltvārža un...

Foto

Ar e-adresēm valsts aparāts ir modernizējis birokrātiju, taču par tās palielināšanas cenu

Oficiālā elektroniskā adrese (e-adrese) ir valsts ieviests rīks, caur kuru tiek nodrošināta korespondence starp...