Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
NĀVE audiogrāmata
Foto

Divas Latvijas

Ivars Austrums
06.05.2022.
Komentāri (0)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Pirmā Latvija ir manējā. Šajā Latvijā cilvēki rada pārtiku un mantas, tās tirgo. Brauc ar kravas un pasažieru auto, apkopj mežus un laukus, ceļ un aprūpē ēkas, ārstē un māca skolās, uzrauga kārtību un drošību, frizē un uzsmukina. dara simtiem citu cilvēkiem vajadzīgu lietu.

Otrā Latvija atrodas daudzstūrī, kura stūri ir Mākslas akadēmija, Kultūras ministrija, Prezidenta pils, Ārlietu ministrija, vēl citi stūrīši. Apzīmēt šo daudzstūri varētu ar Māxlīgā (Māxlotā) Teritorija. Tā ir teritorija, kurā kaismīgi aizstāv Brektes zīmējumus ar daudzpupainām būtnēm uz skolas sienas, tā ir teritorija, kurā Latvijas valsts pārstāvēšanai Venēcijas mākslas biennālē izvēlas peņu un vagīnu atveidojumus.

Toties šajā teritorijā bagātīgi paši dala un paši saņem zvaigžņotos ordeņus. Paskatījos nupat nesen apzvaigžņoto sarkstu - tajā nospiedošā pārsvarā ir zīmētāji, dziedātāji, dancotāji, tēlotāji, dīvainu rakstu darbu sacerētāji un citi Māxloto nodarbju pārstāvji. Tiem blakus LGBT popularizētāja un virkne dažādu sabiedrisku darboņu, par kuriem iepriekš negadījās dzirdēt. No manas Latvijas starp daudzajiem apzvaigžņotajiem vieta atradās vien dažiem.

Var teikt - tu, prastuli, nekā nesajēdz no māxlas. no valsts un sabiedrības, neapjēdz, ka tā saucamā kultūra bīda un nosaka sabiedrības vajadzības un morāli. Nujā, man, prastam inženierītim, kurš tikai 10-15 reizes gadā aiziet uz operu, teātri vai koncertu, daudz kas tajā Teritorijā ir neizprotams. Man mājā nav uz sienām Brektes zīmējumu par jostasvietas orgānu tēmu, un pie mājas neplīvo karogs varavīkšņu krāsās. Toties šis tas par Teritoriju ir pilnīgi skaidrs - lielākā daļa apzvaigžņoto un Teritorijas burbulī mītošo tiek uzturēti no valsts un pašvaldību budžetiem, kuros savukārt gandrīz visu pienesumu dod man saprotamā Latvija.

Tā nu dzīvojam - katrs savā teritorijā.

Pārpublicēts no Facebook

Novērtē šo rakstu:

295
14

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Kā Roma sabruks šoreiz?

FotoParalēles starp krīzē esošo Rietumu pasauli un Romas impēriju pēdējām dienām kairināja filozofu un analītiķu prātus jau 100 gadus atpakaļ.
Lasīt visu...

15

Vārda brīvības fonds 1. aprīlī CC Atklāta vēstule kultūras ministram Naurim Puntulim

FotoŠopavasar fonds negaidītā kārtā saņēmis vairākas sabiedrībā pazīstamu cilvēku grēksūdžu vēstules, kuru saturu šeit pārstāstīsim īsi un koncentrētā veidā, jo mūsdienās sāpinošu un dvēseles dzīles atkailinošu tekstu palagus, kādas savulaik uzrakstījuši, piemēram, Svētais Augustīns (“Grēksūdze”) vai Mišels Fuko (“Miesas grēksūdze’) – tik garus gabalus lasīt nevienam nav laika.
Lasīt visu...

21

Nav taisnība, ka valsts palīdz uzņēmējiem. Valsts viņus mēdz reketēt

FotoValsts amatpersonas īpaši jau vēlēšanu laikā daudz runā par uzņēmējdarbības vides uzlabošanu, palīdzību uzņēmējiem, tiesiskumu un tā tālāk, un tā joprojām. Praksē gan mēdz būt citādāk, un valsts iestāžu vērsanās pret mani, manas ģimenes locekļiem un manis vadīto uzņēmumu liecina, ka realitāte var līdzināties absurda lugai.
Lasīt visu...

21

Korupcijas prakse perifērijā – Balvos

FotoKonkrētā piemērā – Balvos. 2022.gada oktobrī uz ceļa, kuru kā taisnāko vairāk nekā 30 gadus lieto mazdārziņu īpašnieki, bez brīdinājumiem tika nostiepta ķēde, kurā par laimi nelaimē ar salīdzinoši lēnu ātrumu (ap 15 km stundā) ietriecās motocikla vadītājs kurš guva nopietnas kakla traumas.
Lasīt visu...

12

Kas notiek Valmieras policijā un prokuratūrā

FotoVēlos Jūs informēt, kas notiek Valmieras policijā un prokuratūrā.Jau neskaitāmas reizes pēdējo pāris gadu laikā tiek ierosinātas krimināllietas par izvarošanu. Tiek aizturēti cilvēki, kuri pēc pāris mēnešiem tiek atbrīvoti. Bet tajā pašā laikā cietušās personas saņem no valsts atlīdzību, kas paredzēta cietušām personām
Lasīt visu...

21

Levita kungs, mēs gribam 0,16% no iekšzemes kopprodukta, nevis valsts radio un TV sakārtošanu!

FotoPirms vairāk nekā desmit gadiem politiskajā dienaskārtībā pirmoreiz nonāca jautājums par Latvijas sabiedrisko mediju apvienošanu. Toreiz Latvijas Radio iestājās pret to, jo apvienošanās sākotnējais ambiciozais plāns toreizējā resursu trūkuma situācijā bija nerealizējams, savukārt apvienošanās, neieguldot nepieciešamos finanšu līdzekļus attīstībai, solīja vairāk risku nekā ieguvumu. Procesa virzītāji aizrautīgi runāja par sinerģiju, kas veidosies apvienotajā medijā, tajā pašā laikā nespējot kliedēt bažas par to, vai:
Lasīt visu...

21

Sazvērestības teoriju cienītājiem ir jāpajautā sev: bet kāda ilgtermiņa mērķa labā darbojos es?

FotoPirms ejam tālāk, ir jāuzsver, ka sazvērestības teoriju patiesums šeit nav būtisks. Vārdu savienojums “sazvērestības teorija” sākotnēji nenozīmē, ka šī teorija pauž nepatiesību, vien to, ka tā apraksta vairāku spēlētāju sazvērēšanos. Taču skaidrs, ka mūsdienās šim vārdu savienojumam ir negatīva konotācija — ar to apzīmē stāstus, kurus publiskajā telpā nav pieņemts uzskatīt par patiesiem.
Lasīt visu...

18

“Demokrātijas akadēmija” vēlas demokrātiju, par kuru maksā visi citi!

Foto16.martā Ogres muzejā notika pasākums “Demokrātijas akadēmijai”. Tā ir programma, kuru par dažādu fondu, tostarp Sorosa fonda “DOTS”, naudu īsteno vairākas biedrības. “Akadēmiķi” apmeklēja muzeju, bet “aizmirsa” par to samaksāt.
Lasīt visu...

21

Pārdomas saistībā ar veselības aprūpes budžetu 2023. gadā

FotoUzstādījums, ka, pirms nav veiktas reformas, veselības aprūpes budžetu ir racionāli papildināt vien tehniski, vedina minēt, vai tiešām valdība sāk cīņu ar lielāko šķērsli nozarē, proti, hroniski samilzušo administratīvo vājumu. Gadiem ilgi Nacionālais veselības dienests un Veselības ministrija apzināti vairījušies veikt reālu pārraudzību, cik lietderīgi ārstniecības iestādes izmanto piešķirtos līdzekļus, kas paredzēti deleģēto valsts pārvaldes uzdevumu izpildei, lai sniegtu iedzīvotājiem valsts nodrošinātos veselības aprūpes pakalpojumus. Ja tiks īstenota reāla padotība, iestādes riskēs aizskart medicīnas establišmenta intereses.
Lasīt visu...

Lursoft