Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Ķekavnieks

19.07.2017. 06:32

Interesanti, kā tas viss beidzās?

Atbildēt

Ķekavniece

08.06.2016. 12:33

Ļoti skumji, ja EM un VARAM saka, ka tiek pārkāpts likums, tad Ķekava spurojas pretī un neviens neko nevar padarīt. Vai tas ir tiesiski noteikt, cik man uz mana zemes gabala būvēt lielu ēku, šķūni, garāžu? Galvenais, lai ir uzbūvēta tehniski pareiza un pēc laika neuzveļas uz galvas. Kāpēc saimniecības ēka nevarētu būt lielāka par māju? Ģimenē ir 2 automašīnas, zālespļāvējs, varbūt kāds mazs traktoriņš, tad vēl rūme jāatvēl visādām saimniecības mantām un lietām. Kas par to? Lai būvē, cik lielu vēlas!

Atbildēt

Rindā tupētājs

26.04.2016. 22:09

»

Andis

Galvenais putras vārītājs ir Mikanovskis-pelēkais kardinālis


Dzirdēju reiz jauku sarunu gaiteńa rindā: " Vi k komu? K Mikanovsky? Ū, eto vobše pizgdec!"

Atbildēt

Jānis

22.04.2016. 10:10

Nesiet tikai kukuli. Ķekavas būvvaldei uz..irst uz tām ministrijām. Es arī savā laikā kārtoju jautājumu par vēl skaidrākām nelikumībām un pārkāpumiem iesaistot VARAM. Viņi man skaidri pateica, ka neko nevarot izdarīt, jo viņiem esot tikai rekomendējošan funkcija. Pašvaldība var visu. Meklējiet citus ietekmēšanas līdzekļus. Slavenais advokāts Platacis arī uzskatīja ka var visu....

Atbildēt

Alvils

19.04.2016. 22:33

»

Anita

Ķekavas būvvaldes vadītāja Aizstrautas kundze gan Būvniecības likumu, gan Vispārīgos būvnoteikumus un Ēku būvnoteikumus traktē pēc sava prāta. Pēc Būvniecības ieceres un būvprojekta minimālā sastāvā izskatīšanas, netiek izsniegta būvatļauja ar projektēšanas nosacījumiem vai arī motivēts atteikums par...


Tieši tā viņi dara, atgriež būvprojektu minimālā sastāvā ar lapeli, kurā ar ķeburainu rokrakstu uzskricelētas prasības, un kad tās tiek izpildītas, uzskricelē jaunu lapeli. Lai gan pēc likuma pēc būvprojekta minimālā sastāvā jāizsniedz projektēšanas nosacījumi.
Tas ir veids, kā likt šķēršļus būvprojektam, lai gaidītu kukuli, jo vidu darot likumā noteiktā kārtībā šādu kukuli ir sarežģīti izspiest.

Atbildēt

iz

13.04.2016. 10:23

būvvapdē kā čūskibedrē visiem uz visiem ir skeletei un būvindpektoru mirstiība ari virs ķekavas pašvaldības vidējās

Atbildēt

Mikanovskis

08.04.2016. 12:12

»

Andis

Galvenais putras vārītājs ir Mikanovskis-pelēkais kardinālis


Pelēkie kardināli parasti daudz zina ;)

Atbildēt

vaivaivai

08.04.2016. 09:29

»

yokko

Interesanti...nevar atļauties būvēt māju lielāku par 60m2, bet taisās būvēt milzīgu pagrabu (40m2) lielu saimniecības ēku. Ar ko tad viņš tur nodarbosies


Vispār jau tas ir tikai normāli,ka saimniecības ēka ir lielāka par dzīvojamo. Laukos cilvēki nodarbojas ar lauksaimniecību,biškopību,lopkopību un visos laikos saimniecības ēkas,pagrabi bijuši lielāki par dzīvojamo māju. Paši jau kaut kā sarūmēsies,bet viss vajadzīgais saimniekošanai ir jāizvieto un jāizveido pamatīgi! Palūkojiet Lietuvas saimniecībās, mājiņa maziņa ,maziņa, toties traktoram ir nojume,saimiecības ēka divreiz lielāka un vēl pagrabs,kur glabāt saražoto.....vēl lielāks.
Cilvēki cenšas veidot saimniecības,bet vienmēr jau būs skauği ierēdnīši,kas atradīs pareizo likuma pantu un kamēr nepadalīsies......

Atbildēt

Zinatajs ar pieredzi

07.04.2016. 22:32

Diemzel jaatzist loti daudz nolaidibas un pasdarbibas Kekavas domes vienibu darbu_ pratvederi, kas trakte un tulko tiesiskos aktus pec savas saprasanas. Darbinieki tik nomaina kabinetu un amata nosaukumu un aida _ uztaisam riesta danci pa apli karteja pavasari un beigas tieso darbu pienakumiem laika neatliek. Atnak apmekletajs, kas citu interesu del tiek aizsutits talak ar neskaidriem nosacijumiem bez konkretiem laika grafikiem,jo ta galvena doma ir griezt riesta danci.Ja darba laika Kekavas novada darbinieki var atlauties sedet draudzigajos, Sejas gramata, Civinatava u.c. tada veida ar darbu saistosos tiesiskos socialo tiklu vietnes, tad jau rezultats tikai passaprotams. Tur vismaz var atrast jaunas asinis intrigam un riestam, a kas tad tur par interesiti papirisus parakstit _ tur tak nekada labuma nav.Alga tapat bus, pusdienas laiku atnemt neviens nevar un galvenais nenokavet darba dienas beigas, lai ar kadu darba kolegiti paspaiditos masinite. Tas tak ir interesantak :)

Atbildēt

Andis

07.04.2016. 21:22

»

yokko

Interesanti...nevar atļauties būvēt māju lielāku par 60m2, bet taisās būvēt milzīgu pagrabu (40m2) lielu saimniecības ēku. Ar ko tad viņš tur nodarbosies


yokko, kas Tev par daļu? Lai cilvēks dara kā grib. Tā ir tikai un viņa darīšana. Tu laikam esi ,,īstenais...., kurš pats neko nedara un citus tik apd...

Atbildēt

Modests

07.04.2016. 20:55

Dot pa galvu vajag ar faktiem, un visiem kopā, tad būs rezultāts.

Atbildēt

Aija

07.04.2016. 20:15

Izskatās, ka šeit ir klubiņš cilvēku apliešanai ar dubļiem. Varbūt kādreiz vajadzētu sākt no sevis- ko es nepareizi saprotu, vai daru un tad meklēt, ko citi dara nepareizi?
Arī es esmu parasts cilvēks, kurš būvvaldē ir griezies vairākas reizes un arī mans arhitekts ir strādājis ar šo būvvaldi, neko sliktu pat pateikt nevaru.
Varu teikt- visu cieņu Aizstrauta kundzei un pārējiem būvvaldes darbiniekiem.
Un arī mana rocība ir ļoti ierobežota, lai celtu lielu māju:), bet saimniecības ēkas, kas kopumā ir ar lielāku platību, ne kā pati māja neceļu:)

Atbildēt

DD

07.04.2016. 16:23

Ekonomikas ministrija pati 2014 gadā saražoja kaudzi ar būvniecību saistītus likumus, kur ir pilnīgs juceklis un haoss, un nav nekāds brīnums, ka katrā Latvijas pašvaldībā tos tulko, kā grib un māk.

Atbildēt

Arhitekte

07.04.2016. 15:51

Būvvaldes tagad var atļauties šādas patvaļas, jo nav attiecīgas ministrijas ar zinošiem speciālistiem, kas likumīgi uzraudzītu Būvvalžu darbu. Katra pašvaldība var rīkoties pēc sava prāta. Arhitektu savienības sertificēšanas centrs nesertificē speciālistus kā būvvaldes vadītājus, bet gan kā projektēšanas speciālistus arhitekta praksei.

Atbildēt

skumjais

07.04.2016. 14:35

Skumji, ka tā. Turklāt, tā nav vienīgā novada būvvalde, kas interpretē likumus pa savam. Labas leģendas klīst arī par Nīcas novada būvvaldi.

Atbildēt

Latvietis

07.04.2016. 14:30

Tā ir demokrātija latviešu mērcē, ko var rīt tikai lopi.

Atbildēt

xx

07.04.2016. 14:18

»

Anita

Jāiejaucas Ekonomikas ministrijas ierēdņiem, kas atbildīgi par būvniecības jomu Latvijā un jāizskata jautājums par Aizstrautas atbilstību ieņemtajam amatam


Preciizi . Un arhitekta sertifikaatu arii ieteiktu suspendeet , kameer nav nokaartojusi padzilinaatu eksaamenu pashreizeejaas likumdoshanas izpratnee .

Atbildēt

atkal

07.04.2016. 13:19

atkal atklājas nesmukumi par Aizstrautu, ilgi bija jagaida. Cerams, kāds beidzot vinas midzeni izpurinās kā nākas.

Atbildēt

kkk

07.04.2016. 13:06

Tas ka tur ir debīliķis Mikonovskis jau visu izsaka. Savulaik pieredzēju viņa teroru Babītes pagastā. Kad vienreiz iztīrīs būvvaldes no šādiem cilvēces atkritumiem! Pretīgais, korumpētais kretīns.

Atbildēt

kkk

07.04.2016. 12:52

»

yokko

Interesanti...nevar atļauties būvēt māju lielāku par 60m2, bet taisās būvēt milzīgu pagrabu (40m2) lielu saimniecības ēku. Ar ko tad viņš tur nodarbosies


A kas Tev par daļu ar ko nodarbosies? Mana zeme - ko gribu to daru. Kāpēc visādiem kretīniem ir jābāž savs deguns svešā dārziņā?

Atbildēt

RP

07.04.2016. 11:58

»

yokko

Interesanti...nevar atļauties būvēt māju lielāku par 60m2, bet taisās būvēt milzīgu pagrabu (40m2) lielu saimniecības ēku. Ar ko tad viņš tur nodarbosies


''Īsts latvietis'' nav dzīvotājs, ja neieurķēsies kaimiņa personīgajā dzīvē. Kas Tavu kaziņu tirgū veda?

Atbildēt

Paija

07.04.2016. 11:38

Aizstrauta kadreiz bija "Jaunajā laikā", Jurķis Roberts arī bija "Jaunaja laikā", tagad šķiet - Vienotībā.

Atbildēt

Anita

07.04.2016. 10:33

Jāiejaucas Ekonomikas ministrijas ierēdņiem, kas atbildīgi par būvniecības jomu Latvijā un jāizskata jautājums par Aizstrautas atbilstību ieņemtajam amatam.

Atbildēt

Anita

07.04.2016. 10:29

Ķekavas būvvaldes vadītāja Aizstrautas kundze gan Būvniecības likumu, gan Vispārīgos būvnoteikumus un Ēku būvnoteikumus traktē pēc sava prāta. Pēc Būvniecības ieceres un būvprojekta minimālā sastāvā izskatīšanas, netiek izsniegta būvatļauja ar projektēšanas nosacījumiem vai arī motivēts atteikums par būvniecības ieceres realizācijas iespēju. Tā vietā būvvalde terorizē gan projektētējus, gan būvēt gribētājus ar savām prasībām, kuras oficiāli netiek noformulētas būvatļaujas projektēšanas nosacījumu daļā.

Atbildēt

07.04.2016. 10:28

Atklāta korupcija - kamēr netiek korupcija realizēta - īpaša nelabvēlība pret personu.

Amatpersonu patvaļas un nelegālas būvniecības veicināšana. Noziedzīgas pašvaldības amatpersonas.

Ministriju, kas ir pārraugošas, nevis pārvaldības, atzinumus var uzkārt uz nagliņas,ja grib strīdeties strīda pēc, bet šie atzinumi var būt nostiprinati pierādījumi pret pašvaldību neatļautas-neizbēgamas nelegālas būvniecības legalizēšanai vēlāk.

Atbildēt

Sandra

07.04.2016. 10:14

Tur jau darbā pieņemts Pēteris Eihenbaums, kurš tiks atlaists par nelikumībām Saulkrastu būvvaldē. Re kā nezaudē sertifikātu, bet var mierīgi praktizēs jau citā būvvaldē, jauki.

Atbildēt

Gatis

07.04.2016. 09:43

Es sūdzētu viņus tiesā. Tā nav pirmā reize un pirmā joma, kur Ķekavas Dome realizē pilnīgu patvaļu. Domāju, ka jautājums tiks atrisināts jau pirmajā tiesas sēdē un, par labu prasītājam. Ir divu kompetentu iestāžu atzinums - pilnīgi pietiekami. Varu ieteikt advokātu, kas ir jau uzvarējis tiesvedībā ar Ķekavas domi.

Atbildēt

yokko

07.04.2016. 09:12

Interesanti...nevar atļauties būvēt māju lielāku par 60m2, bet taisās būvēt milzīgu pagrabu (40m2) lielu saimniecības ēku. Ar ko tad viņš tur nodarbosies?

Atbildēt

Uģis

07.04.2016. 07:26

mjaaaa

Jo tuvāk Rīgai, jo dziļāk sūdos!

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Kņada

FotoKatrs no mums kaut reizi ir mēģinājis sākt jaunu un skaistu dzīvi. Dažam pietika ar vienu mēģinājumu, cits to darīja vairākkārt, bet vēl kāds to dara, tas ir, mēģina nepārtraukti.
Lasīt visu...

8

Aicinām Baltkrievijas Valsts prezidentu nekavējoties darīt visu ko tādu, ko viņš noteikti nedarīs

FotoMēs, Lietuvas, Polijas, Latvijas un Igaunijas prezidenti kā Baltkrievijas kaimiņi un kā NATO un ES dalībvalstis vēlamies, lai Baltkrievija būtu stabila, demokrātiska, neatkarīga un pārtikusi valsts. Tādēļ mēs aicinām Baltkrievijas Valsts prezidentu:
Lasīt visu...

21

Provinces pensionāra vēstule pakaļpalicējiem Rīgā

FotoMierīga varas maiņa, bez skandāla un klopes, saskaņā ar brīvu vēlēšanu rezultātiem jau izsenis tiek dēvēta par demokrātijas svētkiem. Šāds prieka brīdis gaida rīdziniekus jau pēc dažām nedēļām. Par Rīgas iepriekšējās politstruktūras sabrukumu vairs nešaubās neviens, un tagad vēlētāju rokās būs sastutēt jaunu. Ne nu gluži pašiem, bet caur vēlētiem priekšstāvjiem.
Lasīt visu...

21

Kam ir izdevīgi popularizēt tautu izšķīšanu "kausējamā katlā"

FotoTautas brīvība ir atkarīga no nacionālās identitātes spēka. Identitāte ir vērtību sistēma. No vērtībām izriet griba un rīcība - nepakļauties apspiestībai, cīnīties, upurēties.
Lasīt visu...

15

Aizbraukt uz vietu ar skaistu skatu un izslāpušām acīm divatā skatīties uz klienta alkohola pudeli...

FotoPēc Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) statistikas 2019. gadā vadītāji alkohola reibumā izraisīja 173 ceļu satiksmes negadījumus (CSNg) ar cietušajiem, 14 CSNg ar bojā gājušajiem un 232 CSNg ar ievainotajiem. Pēc Eiropas Komisijas statistikas 2018. gadā Latvija pēc ceļu satiksmes negadījumos bojā gājušo skaita bija trešā valsts ES pēc Rumānijas un Bulgārijas.
Lasīt visu...

3

Lai novērstu uzmanību no izgāšanās ar kadastrālajām vērtībām, esam uzmeistarojuši slepenu projektu par jaunu tiesiskuma darba grupu

FotoPiektdien, 7. augustā, Tieslietu ministrija ir iesniegusi izskatīšanai Ministru kabineta sēdē ziņojuma projektu, kas paredz izveidot darba grupu ar valsts tiesisko drošību saistīto problēmjautājumu risināšanai.
Lasīt visu...

18

Neuzskatām par iespējamu piedalīties priekšvēlēšanu aģitācijas pasākumos, kas tiek organizēti svešā valodā

FotoEsam aicināti piedalīties priekšvēlēšanu aģitācijas raidījumos, ko organizē Latvijas sabiedriskie mediji, kas cita starpā iekļauj arī raidījumus, kas notiek svešvalodā, konkrēti - krieviski.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Izliksimies, ka esam norūpējušies: valsts prezidenta Egila Levita paziņojums par vēlēšanām Baltkrievijā

Latvija kā Baltkrievijas kaimiņvalsts pilnībā atbalsta baltkrievu tautas dziļo vēlmi dzīvot savā neatkarīgā, brīvā,...

Foto

Par dzīves mērķiem un jēgu

Kas mēs esam? Kāds ir mūsu dzīves mērķis? Kāda ir jēga cilvēces pastāvēšanai? Atbilstoši savām zināšanām un prāta spējām mēs meklējam...

Foto

Pamēģiniet mums noticēt, ka vislielākajā luterāņu draudzē viss ir gandrīz kārtībā

Rīgas Lutera draudze kategoriski noraida medijos izskanējušās interpretācijas par draudzes ilggadējo mācītāju Kaspara Simanoviča...

Foto

Par ko balsot vēlēšanās?

Vatikāna II koncils par katoļu aktīvu līdzdalību politiskajā un sabiedriskajā dzīvē uzsver, ka "visiem pilsoņiem ir jāatceras savas tiesības un reizē pienākums...

Foto

Neizvērtēta un nepamatota kadastrālo vērtību aprēķināšanas reforma ir kaitniecība

Latvijas Patērētāju interešu aizstāvības asociācija uzskata, ka globālās krīzes apstākļos (Covid pandēmijas laikā) finansiāli tiek ietekmēts ikviens...

Foto

Ceram, ka valdība un koalīcija pieņems pareizo lēmumu un atdos mums visu, ko pieprasām

Esam gandarīti par to, ka Amerikas Savienoto Valstu valdība joprojām pievērš uzmanību...

Foto

Kadastrālās vērtības ir “jāiesaldē”

Latvijas nekustamo īpašumu darījumu asociācija LANĪDA aicina “iesaldēt” šā brīža kadastrālās vērtības, lai novērstu negatīvās sekas, kas prognozēto kadastrālo vērtību pieņemšanas gadījumā...

Foto

Pa iznīcības ceļu…

Kāds gudrais reiz uzdevis jautājumu: „Viens mats — vai tas ir daudz, vai maz?” Un pēc tam pats atbildējis: „Ja uz galvas, tad...

Foto

Dabas aizsardzības pārvaldes reforma: ieguvumus nesaskatām, zaudējumi acīmredzami

Vides konsultatīvā padome (VKP), kas apvieno divdesmit nozīmīgākās nevalstiskās vides organizācijas Latvijā, iebilst pret VARAM virzīto Dabas aizsardzības...

Foto

Striķim pietiek, ēšanai nepietiek: Latvijā diemžēl parasti praktizē lāpīšanu ar ielāpiem, kas mazāki par caurumu

Pārsvarā Latvijas sabiedrība ir vai tiek grūsta procentu gūstā. Ja ienākumi...

Foto

Izstrādātie tiešmaksājumu nosacījumi vairāk līdzinās "naudas apgūšanai"

Publiskajā telpā izskanējušie tiešmaksājumu aprēķini nav korekti, tiešmaksājumu sadaļā visvairāk cietīs mazie un vidējie lauksaimnieki, turklāt Zemkopības ministrijas (ZM)...

Foto

Ko lai dara, ja man gribas sev paturēt pusi no grāmatu vākos ielikto apķēzošo sacerējumu pārdošanas cenas?

Jau labu laiku lauzu galvu par grāmatu vākos ielikto...

Foto

Pakļautās Latvijas priekšniekdiletanti infekciozos laikos

Pirms ir sākta ordeņu dalīšana "Par uzvaru pār Covid-19", ir vērts ar vēsu prātu novērtēt pakļautās Latvijas iestāžu un personāliju darbību...

Foto

Kā mēs tērēsim daudzās naudas

Vairāk nekā 10 miljardi eiro jeb gandrīz viens Latvijas gada budžets – tik daudz Eiropas naudas mums līdz 2027. gadam paredz...

Foto

Es apliecinu savu interesi iesaistīties dialogā ar likumdevēju Saeimas organizētā konferencē vai seminārā - tas mums noteikti dos daudz laba

Daru zināmu, ka 2020. gada 2....

Foto

Esam izlēmuši koncentrēties uz ražošanu Latvijā – un tam ir savi iemesli

Šobrīd ir pienācis laiks, kad AS „Agrolats Holding” grupa, kurā ietilpst arī tādi pazīstami...

Foto

Liel un jaun koncertzāl, pa kuras celšn jūs tur kašķe, taisn pirms gad tik atklāt uz Lielo laukum iekš Ventspil

Mēs, kas dzīvo iekš sav ķizgal...

Foto

Nav atbalstāms MK rīkojuma nosacījums par Pasaules tirdzniecības centra ēkas demontāžu

Latvijas Arhitektu savienības (LAS) Padomes locekļi, apspriežot Ministru kabineta rīkojumu Nr. 341 no 18.06.2020. par...

Foto

Eiropas Komisija vērtēs Latvijas ārkārtas stāvokļa atbilstību cilvēktiesībām

Šā gada pavasaris ar Covid 19 un no tā izrietošajām sekām izsita no līdzsvara daudzus. Tiek lauzti šķēpi,...

Foto

Vadzis

Kā saprast teicienu un pat apgalvojumu – «Kad vadzis ir pilns, tas lūzt»? Vai tā, ka ir nepieciešamas pārmaiņas, ka/ja turpmāk neizdosies noturēt paklausībā, ka...

Foto

Tagad mums ir slikti ceļi, bet daudz ierēdņu, kuri balso par to, lai nekas nemainītos

Divas lietas. Arī it kā nesaistītas, bet par to pašu. Attīstības Par kabatas...

Foto

Meklējam viedu taktiku ēnu ekonomikas līmeņa mazināšanai

Pagājušais – 2019. gads iestādei bija nopietns pagrieziena punkts, kad tika izstrādāta jauna Valsts ieņēmumu dienesta (VID) attīstības stratēģija...

Foto

Sauksim visas lietas īstajos vārdos

Kas katram no jums ir tas mīļākais un dārgākais? Protams, vispirms tā ir paša personīgā āda. Pēc tam bērni, sieva, ģimene....

Foto

Kremļa vēstniecība nāk palīgā: noderīgie idioti cieš zaudējumus „Piebaltijas” infokara frontē

Latvija ir uzsākusi sparīgu cīņu pret  Kremļa izplatīto dezinformāciju. Par drošību un  veselīgu mediju vidi atbildīgās...

Foto

Kam ir izdevīga ārkārtas situācija, jeb kā tiek radītas dzīres mēra laikā?

Saeimas pēdējā ārkārtas sēdē 9. jūlijā, tika izskatīti pieprasījumi par konkrētiem faktiem saistībā ar...

Foto

Mēs dzīvojam melu sistēmā

Es Jums pastāstīšu, kā veido melu ziņas. Melu sistēmu. Tikai ar dažiem piemēriem. Kaut to ir daudz....

Foto

Pareizu ceļu ejam, biedri Svece

Atbalsta vēstule pasaules progresa vēsmu nesējiem, nenogurdināmiem cīnītājiem pret verdzības laiku mantojumu, rasismu un citiem -ismiem....

Foto

Par ko Covid piemaksas Ieslodzījuma vietu pārvaldē?

Izlasīju internetā: "Fiskālās disciplīnas padome: valsts atbalsts Covid-19 pēckrīzes pasākumiem lielākoties ticis valsts sektoram un uzņēmumiem.”...

Foto

Vai Ļeņina ielā 59 (blakus Stūra mājai) dzīvoja čekisti?

Es te veicu nelielu izpēti. Iepriekš publicēju aicinājumu atsaukties zinošus cilvēkus, kas varētu paskaidrot, vai Ļeņina ielā...

Foto

Pēdējais laiks mēģināt iegūt politisko kapitālu no prettiesiskā nekustamā īpašuma nodokļa tēmas

Līdzšinējā nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) piemērošanas kārtība ir jāreformē, un jāievieš neapliekamais minimums primārajam...

Foto

Dievapziņa - strīdēties vai mēģināt saprast?

Katram no mums ir sava patiesība jeb pasaules uzskats, ko esam izveidojuši no lasītā, redzētā, dzirdētā, skolā iemācītā un pašu...

Foto

Uz politiskā feļetona tiesībām: pašpasludinātā virsvadoņa dekrēti par Teikas apkaimi

Es, Viedais Manels, turot roku uz Latvju nerātnajām dainām, pasludinu sevi par Teikas virsvadoni un zvēru...

Foto

Tālmācību nepieņemamības pamatojums

Tālmācību (attālinātās “online” izglītības) nepieņemamības pamatojums jeb krievu neoliberālis prognozē klātienes izglītības elitarizāciju un apgalvo, ka līderiem nav jābūt pārāk daudz un tāpēc...

Foto

Nekustamā īpašuma astrālās vērtēšanas līkloči

Šobrīd Latvijā nekustamo īpašumu kadastrāli vērtē atsevišķi – ēkas/būves un zemi, kas ir pretrunā ar pasaulē pārsvarā pieņemto praksi un Latvijas...

Foto

Latvijas Nacionālā bibliotēka aicina Valsts prezidentu kļūt par pirmās latviski izdotās grāmatas piecsimtgades notikumu patronu

Valsts prezidents Egils Levits ar dzīvesbiedri Andru Leviti šodien apmeklēja Latvijas...

Foto

Ja ir TĀDS “tautu tēvs”, tad labāk tautai dzīvot kā bārenei

Pasaulē ir un ir bijuši vairāki “tautas tēvi”. Tiesa, šāda iezīme ir tikai totalitārajiem režīmiem....

Foto

Pārdomas pēc grāmatas "Viltvārdis" izlasīšanas

Vispār jau cilvēcīgi Levitu var saprast, nedaudz pat izjūtu līdzjūtību. Kādas dzimtas piedzīvotās epizodes, iespējams, gadu gaitā radu daudzreiz pārstāstītas un...

Foto

Ko gada laikā paveicis nācijas tēvs un visas tautas prezidents

Valsts prezidenta Egila Levita prezidentūras pirmā gada (2019. gada 8. jūlijs–2020. gada 6. jūlijs) kopsavilkums....

Foto

VID pieeja veicina to, ka uzņēmējs ir gatavs pat atsaukties noziedznieku aicinājumiem sadarboties

Valsts ieņēmumu dienestam (VID) ir būtiska loma valsts budžeta ieņēmumu veidošanā. Tomēr visbūtiskākā...

Foto

Toreiz un tagad jeb Mīti un patiesība par dzīvi Latvijā padomju laikā

Vien reta tēma tiek apspriesta tik emocionāli, bet bieži vien – pat agresīvi, kā...

Foto

Totalitāro žurku cīņa par varu: kurš kuru iznerros

Pašsaprotams, ka sabiedrotos (draugus) aicina ciemos kā ikdienā, tā arī svētku dienās. Īpaši jau svētku dienās. Nav šaubu,...

Foto

Ja tas, ko raksta grāmatā „Viltvārdis”, ir taisnība, tad Nācijas tēvam ir jāatkāpjas

1. Ja viss tas, ko grāmatā Viltvārdis, raksta Lato Lapsa, ir taisnība, tad Nācijas...

Foto

Ko apliecina pieminekļa zīme

Mantojums ir visapkārt, tas, paaudžu paaudzēm uzkrāts, veido mūsu šodienu – kā fons un vērtību radītājs. Tas, ko redzam, paliek mūsos, tāpēc...

Foto

Tagad es piesaku valsts digitalizācijas reformu

Ministru kabinetā (MK) apstiprināts Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sagatavotais informatīvais ziņojumus "Par valsts pārvaldes informācijas sistēmu arhitektūras...

Foto

Manas pārdomas par Latvijas himnu

Mūsu valsts himnā centrālais jēdziens ir Latvija. Toreiz, kad himna radās, priekšstats par Latviju bija jauns. Latvija kā vienota zeme –...