Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Bijušā Ministru prezidenta Valda Dombrovska ģimenes uzņēmums Land Development savā ikgadējā vadības ziņojumā apgalvo, ka par 2012. gada decembrī un 2013. gadā pārdotajiem īpašumiem neveiksmīgajā rindu māju projektā Vējziedi esot nomaksājis 292 000 eiro no savām parādsaistībām. Taču Valsts vienotās datorizētās zemesgrāmatas dati rāda - uzņēmuma publiskajā vadības ziņojumā publicēta maldinoša informācija, līdz ar to tā arī nav skaidrs šo finanšu līdzekļu izcelsmes avots.

"No 2012. gada decembrī un 2013. gadā pārdotajiem īpašumiem projektā Vējziedi saņemtie ieņēmumi EUR 292 000 apmērā 2013.gadā tika novirzīti aizdevuma dzēšanai VAS Latvijas Hipotēku un zemes banka," - tas apgalvots Dombrovska sievai Ārijai un viņa bijušās padomnieces Sandras Bukanes vīram Indulim uz pusēm piederošās SIA Land Development 2013. gada pārskatā, kas atrodams Lursoft datu bāzē.

Dombrovsku un Bukanu ģimeņu uzņēmums, kas, kā Pietiek jau informējis, 2012.-2013. gadā nebankrotēja, lielākoties pateicoties nu jau reorganizētās Latvijas valstij piederējušās Latvijas Hipotēku un zemes bankas labvēlībai, savā vadības ziņojumā apgalvo, ka tieši līdz ar šo ieņēmumu novirzīšanu parādu samazināšanai esot spējis savas kredītsaistības pērn samazināt par 292 tūkstošiem eiro.

Šā gada sākumā uzņēmuma ilgtermiņa aizņēmumi no Rietumu bankas, kas Valda Dombrovska valdības rūpīgi slēptā darījumā pārņēma viņa ģimenes uzņēmuma un vēl dažu kompāniju kredītus no Hipotēku bankas, bija 1,296 miljoni eiro, īstermiņa - vēl 182 tūkstoši eiro.

Gadu iepriekš šīs parādsaistības bija attiecīgi 1,152 miljoni latu un 98,9 tūkstoši latu (tātad attiecīgi - 1,641 miljons eiro un 140,8 tūkstoši eiro). Uzņēmuma gada zaudējumi bija 19 999 lati, pašu kapitāls - mīnus 28 714 lati.

Taču Valsts vienotās datorizētās zemesgrāmatas dati nerāda, ka par 2012. gadā noslēgtiem darījumiem Dombrovska ģimenes uzņēmums varētu būtu guvis tādus ienākumus, lai varētu bankai nomaksāt 292 tūkstošus eiro.

Kā rāda Valsts vienotā datorizētā zemesgrāmata, 2012. gada decembrī Land Development ir pārdevis tikai vienu īpašumu - 10. decembrī par 67 047 latiem izdevās pārdot vienu no rindu mājām – oficiāli 159,7 kvadrātmetrus plašu dzīvokli, kas izdalīts kā atsevišķs īpašums Vējziedi – 6. To iegādājās 1986. gada 31. oktobrī dzimušais Vidžajs Kumars Sivahs.

Tiesa, jau trīs mēnešus iepriekš, 2012. gada 7. septembrī, slēdzot nomaksas pirkuma līgumu, vēl vienu rindu māju iegādājusies 1981. gadā dzimusī Jūlija Stoļarova, un līguma summa bijusi 70 577 lati.

Pat, ja pieņemtu, ka abi pircēji nekavējoties samaksājuši visu pirkuma summu (lai gan, piemēram, Stoļarova slēgusi nomaksas pirkuma līgumu) un ka arī septembra darījums uzskatīts par decembrī notikušu, kopējais Dombrovska ģimenes uzņēmuma ieņēmums no šiem darījumiem būtu tikai 196 tūkstoši eiro. Nevienu citu īpašumu uzņēmumam 2012. gadā nav izdevies pārdot.

Tiesa, jau 2013. gadā, kā Pietiek informējis, uzņēmumam izdevies noslēgt līgumu par 123 228 eiro: par šādu summu, slēdzot nomaksas pirkuma līgumu, objektu Vējziedi-4 iegādājies 1981. gada 20. oktobrī dzimušais Jian Cai. Pircējs, kā liecina Pietiek rīcībā esošā informācija, pateicoties šim darījumam, pērn ticis arī pie kārotās Latvijas termiņuzturēšanās atļaujas.

Taču, ja ticēt Dombrovsku un Bukanu ģimenes uzņēmuma vadības ziņojumam, patiesībā Vējziedi-4 nemaz neesot pārdoti - vismaz ne 2013. gadā. "2014.gadā plānots turpināt pārdošanu un nomu vai īri projektā Vējziedi, tai skaitā pabeigt īpašumu Vējziedi-4 un Vējziedi-9 iesāktos pārdošanas darījumus," apgalvots uzņēmuma vadības ziņojuma sadaļā Nākotnes izredzes un turpmākā attīstība.

Taču šī putrošanās oficiālos dokumentus, skaidrojot savas finanšu plūsmas un to avotus (pats Dombrovskis vienmēr ir atteicies komentēt savu ģimenes biznesu un tā saistību ar valsts banku), ir tīrais sīkums, salīdzinot ar Pietiek rīcībā nonākušajām ziņām par to, kādā veidā un ar kādiem noteikumiem Dombrovsku ģimenes uzņēmuma kredīts no valstij piederošās Hipotēku bankas nonācis Rietumu bankas pārziņā.

Piektdien Pietiek publiskos jautājumus, kas pašlaik ir uzdoti Valsts kancelejai, Finanšu ministrijai, Rietumu bankai, bijušajai Hipotēku bankai un Finanšu un kapitāla tirgus komisijai, savukārt jau pirmdien sāksim publicētziņas, kas liecina par to, kā, "glābjot" Dombrovsku ģimenes biznesu uz nodokļu maksātāju rēķina, visticamākais, ir noticis konkrētu valdības pārstāvju un Finanšu ministrijas darbinieku rūpīgi slēpts vērienīgs koruptīvs darījums.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

6

Jāšaubās, vai Ekonomikas ministrijai vispār ir atbilstoša kompetence OIK atbalsta shēmas īstenošanai

FotoPieprasījums Ministru prezidentam Mārim Kučinskim par Ministru kabineta 2018. gada 24. aprīļa rīkojumā Nr. 172 izveidotās “darba grupas elektroenerģijas obligātā iepirkuma maksājumu sistēmas atcelšanai” noteikto darba uzdevumu.
Lasīt visu...

21

Aldis Pielaizītais, Atis Mieramika un krogusmeita Liepiņa

FotoJūras pirātiem ir divi veidi, kā ieņemt kuģus. Viens ir brutāls… kad pirāti, bruņojušies ar dunčiem, ķekšiem un āķiem, iet uz abordāžu. Ar kauju ieņem kuģi, iemet kapteini jūrā par barību haizivīm, bet pārējos ņem savās rindās, iepriekš liekot tiem zvērēt pie haizivs zoba par mūžīgu uzticību pirātu vadonim. Vienkājainais vadonis ieņem komandtiltiņu un kļūst par kuģa saimnieku. Lieta darīta.
Lasīt visu...

21

Tautas mobilizācijas un tautas apātijas dialektika

FotoAbu virsrakstā minēto sociālo fenomenu dialektika ir spraiga un vēsturiski pierādīta. Tautas mobilizācijas un tautas apātijas pulsācijā var nekļūdīgi saskatīt mijiedarbību, kopsakaru, pretmetu kolīzijas, cīņu starp veco un jauno. Viss tik tikko uzskaitītais organiski piemīt lietu, parādību un procesu dialektikai.
Lasīt visu...

10

Satrunējušais nams: augustā tapusi eseja Latvijas valstij

FotoValsts bez taisnīguma ir kā ēka bez pamatiem. Agri vai vēlu tā sabruks. Latvijas valsts ēka ir avārijas stāvoklī, tā ir tuvu sabrukšanai.
Lasīt visu...

15

Atpakaļ pie dabas: Gobzemam vienkārši pietrūka brīnumsmāķa

FotoNeiet tiem mūsu premjerēšanas kandidātiem, galīgi neiet. Gribot negribot jāsāk domāt par iemesliem, kādēļ gan pēc tūlītējiem paziņojumiem par nesatricināmu divu partiju bloku ar 32 balsīm jaunajā Saeimā nu jau pēc diviem mēnešiem nav pat aptuvenas skaidrības, kas tur sanāks. Pie šādas monolītas jauno spēku vienotības (ak, šis pagalam novalkātais "V" vārds!) pārējiem čīkstulīgajiem gribētājiem sen bija jābūt noliktiem pie vietas – nu, lielākais ar katram iedalītu spēļmantiņu vai cepumu.
Lasīt visu...

15

Vējoņa kungs, es ļoti (gandrīz tikpat ļoti kā Gobzems) gribētu kļūt par Latvijas premjerministru

FotoDažādos laikos esmu ticies ar daudzu valstu prezidentiem: Bašāru al Asadu (Sīrija), Nursultānu Nazarbajevu (Kazahstāna), Ilhamu Alijevu (Azerbaidžāna), Emomali Rahmonu (Tadžikistāna), Giorgiju Margvelašvili (Gruzija) u.c. Taču Jūs esat man pats tuvākais prezidents, jo esmu Jūs redzējis visbiežāk, vienreiz pat bez kaklasaites, turklāt Jūs esat manas valsts prezidents.
Lasīt visu...

21

Garāka par mūžu vēlēšanu nakts ilgst

FotoTā varēja teikt gan par 13. Saeimas vēlēšanu rezultātu nakti, gan par visu priekšvēlēšanu kampaņu. Tā bija ilga, melna, emocionāli nomācoša un asiņaina. Diemžēl arī burtiskā nozīmē. Piecus mēnešus pirms vēlēšanām – maijā pie pilsētas lielākajiem kapiem notika skaļa slepkavība. Tika nošauts maksātne­spējas administrators Mārtiņš Bunkus. Šo traģisko notikumu nekavējoties steidza izmantot paši ciniskākie, kuri cilvēku nāvē saredz politiskās publicitātes dividendes.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Brāķis

Ir lietas, kuras nav iespējams aprakstīt īsi. Ja tā nebūtu, tad vidusskolas vai augstskolas programma ietilptu tvitera ziņojumā. Zinām, ka tā nav. Arī šie nopietnie...

Foto

Vējonis ir labs, Šlesers nav labs, mans piedāvājums vienmēr ir vislabākais, pirmdien no rīta būs preses konference, nē, tomēr nebūs

Pirmdien pulksten 10.00 preses konference par...

Foto

Servitūts

Servitūts ir koplietošanas izraisīts apgrūtinājums. Tas nav izdevīgs visiem, bet ir vienīgais veids, kā sadzīvot, tas ir mazākais ļaunums. Tas ir tāds piespiedu regulējums par...

Foto

Ko darīt jaunajiem lāčplēšiem

2018.gada 16.novembra pēcpusdienā „Delfos” bija ievietota negaidīta un intriģējoša informācija. Izcilais sportists un cilvēks ar godīga cilvēka seju (liels retums varas spēlmaņu...

Foto

Es viennozīmīgi uzskatīšu, ka tieši JKP būs manas potenciālās valdības gāzēji

Arvien vairāk izskatās, ka JKP deputāti meklē ieganstus, lai paši nemaz pozīcijā neatrastos nekad....

Foto

Jauno konservatīvo partiju raksturojošie elementi ir mantkārība, melīgums, demagoģija un populisms

Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) aicina Valsts prezidenta nominēto Ministru prezidenta amata kandidātu Aldi Gobzemu...

Foto

Jāņa Bordāna atbilde Aldim Gobzemam

Jaunā konservatīvā partija ir nākusi politikā, lai pozitīvā veidā mainītu mūsu valsts Latvijas politisko kultūru, lai liktu cilvēkiem sajust, ka valsts...

Foto

Daži juridiski iebildumi pret ANO vienošanos “Par Globālo kompaktu par drošu, sakārtotu un regulētu migrāciju”

Esmu sagatavojusi nelielu juridisko izvērtējumu par ANO Migrācijas Paktu. Kam interesē,...

Foto

Latvijas inteliģences atklāta vēstule

Mēs aicinām iestāties PRET Apvienoto Nāciju Organizācijas vienošanās „Par Globālo kompaktu par drošu, sakārtotu un regulētu migrāciju” (turpmāk - Kompakts) atbalstīšanu Marokā...

Foto

Jauns līmenis fiskālās disciplīnas bezatbildībā

Fiskālās disciplīnas likumu, līdzīgi kā jebkuru tiesību aktu, var interpretēt pēc vismaz četrām metodēm (gramatiskās, sistēmiskās, vēsturiskās, teleoloģiskās (mērķa) metodes). ...

Foto

Emocionālās analoģijas

Pēc 2018.gada 6.oktobra Latvijā visnepatīkamāk jūtas cilvēki. Cilvēkos nepatiku izraisa postcilvēku uzvara 13.Saeimas vēlēšanās. Cilvēkus postcilvēku uzvara apkauno un pazemo. Apkaunojums un pazemojums bija...

Foto

Rīgas Dome pilsētas siltumapgādes problēmās nepatiesi vaino Valsts kontroli

Rīgas dome un SIA “Rīgas namu pārvaldnieks” vairakkārt kā atbildīgo par to, kādēļ Rīgas iedzīvotāji, kuru namus...

Foto

Kad Otto Ozols atklāja Artusa Kaimiņa liekulības masku?

Kad un kurā brīdi Otto Ozols atšifrēja Artusa Kaimiņa divkoša dabu un slepeno sadarbību ar politisko eliti? Domāju,...

Foto

Atklāta vēstule Ārlietu ministrijai no partijas “No sirds Latvijai”

Oktobra otrajā pusē pasaules mediju uzmanība bija pievērsta diviem barbariskiem aktiem, kas neatstāja vienaldzīgu nevienu....

Foto

Nožēlojamie (tas nav Viktors Igo)

Biedrības “Latvietis” pārstāvis Leonards Inkins ir Pietiek iesūtījis savu sarunu ar Lieni Apini no laikraksta DDD....

Foto

Nenoslīkt pašu ambīcijās

Nu jau kādu laiku dzīvoju/strādāju Helsinkos, Somijā. Lai arī Somija ģeogrāfiski mums tuva, man (un esmu diezgan drošs, ka daudziem LV cilvēkiem ir...

Foto

Inteliģences pieci stūrakmeņi

1.Ģenēzes stūrakmens. Latviešu tauta nekad nav bijusi un nekad nebūs izņēmums. Latviešu tautas tāpat kā jebkuras citas tautas kultūras attīstības parametrus, vēsturisko apziņu un...

Foto

Par portālu „Delfi” un primitīvu cenzūru

Stāsts ir par portālu Delfi. Lai pārāk neizplūstu, pievērsīšos divām lietām. Jau kādu laiku atpakaļ rakstiem par vēlēšanām mainījās komentēšanas sadaļa....

Foto

Vispirms – ierēdņu bezatbildība, pēc tam – mēģinājumi atrast kādu vainīgo

Uzņēmums "Grindeks" ir viens no visveiksmīgāk strādājošajiem biržā kotētajiem Latvijas uzņēmumiem, un likumsakarīgi, ka arī...

Foto

Rinkēvičs - caurkritušu politiķu un “savējo” pansionāta turētājs

Mērenu paniku noteikta burbuļa aprindās ir izraisījusi ziņa, ka pašreizējais ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs varētu zaudēt savu amatu....

Foto

Briesmīgā sazvērestība pret Barču un Klaužu

Pēdējo dienu smieklīgākā aktualitāte, manuprāt, ir tā, ka Jānis Klaužs un Aija Barča, kuri 12.Saeimā bija ievēlēti no sarkanzaļo zemnieku, strādnieku un...

Foto

Par ikgadējo inventarizāciju Paula Stradiņa klīniskajā universitātes slimnīcā. Papildu darbs, bet nemaksā

Daļai no P.Stradiņa slimnīcas darbiniekiem trešo gadu pēc kārtas 2018. gadā atkal liks veikt...

Foto

Vai JKP neredz, ka ķeras apskāvienos ar Šlesera politprojekta uzlecošo zvaigzni?

Šovasar es par savu viedokli tiku „sists” gandrīz visās sociālo portālu platformās - Facebook, Twitter, Spoki u.c....

Foto

KPV un JKP mīlas dancis

Koalīcijas procesa veidošanu var saukt, kā grib, taču pašreiz potenciālais koalīcijas veidojums man izteikti nepatīk. Iespējams, tādēļ, ka es tajā visā...