Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Bijušā Ministru prezidenta Valda Dombrovska ģimenes uzņēmums Land Development savā ikgadējā vadības ziņojumā apgalvo, ka par 2012. gada decembrī un 2013. gadā pārdotajiem īpašumiem neveiksmīgajā rindu māju projektā Vējziedi esot nomaksājis 292 000 eiro no savām parādsaistībām. Taču Valsts vienotās datorizētās zemesgrāmatas dati rāda - uzņēmuma publiskajā vadības ziņojumā publicēta maldinoša informācija, līdz ar to tā arī nav skaidrs šo finanšu līdzekļu izcelsmes avots.

"No 2012. gada decembrī un 2013. gadā pārdotajiem īpašumiem projektā Vējziedi saņemtie ieņēmumi EUR 292 000 apmērā 2013.gadā tika novirzīti aizdevuma dzēšanai VAS Latvijas Hipotēku un zemes banka," - tas apgalvots Dombrovska sievai Ārijai un viņa bijušās padomnieces Sandras Bukanes vīram Indulim uz pusēm piederošās SIA Land Development 2013. gada pārskatā, kas atrodams Lursoft datu bāzē.

Dombrovsku un Bukanu ģimeņu uzņēmums, kas, kā Pietiek jau informējis, 2012.-2013. gadā nebankrotēja, lielākoties pateicoties nu jau reorganizētās Latvijas valstij piederējušās Latvijas Hipotēku un zemes bankas labvēlībai, savā vadības ziņojumā apgalvo, ka tieši līdz ar šo ieņēmumu novirzīšanu parādu samazināšanai esot spējis savas kredītsaistības pērn samazināt par 292 tūkstošiem eiro.

Šā gada sākumā uzņēmuma ilgtermiņa aizņēmumi no Rietumu bankas, kas Valda Dombrovska valdības rūpīgi slēptā darījumā pārņēma viņa ģimenes uzņēmuma un vēl dažu kompāniju kredītus no Hipotēku bankas, bija 1,296 miljoni eiro, īstermiņa - vēl 182 tūkstoši eiro.

Gadu iepriekš šīs parādsaistības bija attiecīgi 1,152 miljoni latu un 98,9 tūkstoši latu (tātad attiecīgi - 1,641 miljons eiro un 140,8 tūkstoši eiro). Uzņēmuma gada zaudējumi bija 19 999 lati, pašu kapitāls - mīnus 28 714 lati.

Taču Valsts vienotās datorizētās zemesgrāmatas dati nerāda, ka par 2012. gadā noslēgtiem darījumiem Dombrovska ģimenes uzņēmums varētu būtu guvis tādus ienākumus, lai varētu bankai nomaksāt 292 tūkstošus eiro.

Kā rāda Valsts vienotā datorizētā zemesgrāmata, 2012. gada decembrī Land Development ir pārdevis tikai vienu īpašumu - 10. decembrī par 67 047 latiem izdevās pārdot vienu no rindu mājām – oficiāli 159,7 kvadrātmetrus plašu dzīvokli, kas izdalīts kā atsevišķs īpašums Vējziedi – 6. To iegādājās 1986. gada 31. oktobrī dzimušais Vidžajs Kumars Sivahs.

Tiesa, jau trīs mēnešus iepriekš, 2012. gada 7. septembrī, slēdzot nomaksas pirkuma līgumu, vēl vienu rindu māju iegādājusies 1981. gadā dzimusī Jūlija Stoļarova, un līguma summa bijusi 70 577 lati.

Pat, ja pieņemtu, ka abi pircēji nekavējoties samaksājuši visu pirkuma summu (lai gan, piemēram, Stoļarova slēgusi nomaksas pirkuma līgumu) un ka arī septembra darījums uzskatīts par decembrī notikušu, kopējais Dombrovska ģimenes uzņēmuma ieņēmums no šiem darījumiem būtu tikai 196 tūkstoši eiro. Nevienu citu īpašumu uzņēmumam 2012. gadā nav izdevies pārdot.

Tiesa, jau 2013. gadā, kā Pietiek informējis, uzņēmumam izdevies noslēgt līgumu par 123 228 eiro: par šādu summu, slēdzot nomaksas pirkuma līgumu, objektu Vējziedi-4 iegādājies 1981. gada 20. oktobrī dzimušais Jian Cai. Pircējs, kā liecina Pietiek rīcībā esošā informācija, pateicoties šim darījumam, pērn ticis arī pie kārotās Latvijas termiņuzturēšanās atļaujas.

Taču, ja ticēt Dombrovsku un Bukanu ģimenes uzņēmuma vadības ziņojumam, patiesībā Vējziedi-4 nemaz neesot pārdoti - vismaz ne 2013. gadā. "2014.gadā plānots turpināt pārdošanu un nomu vai īri projektā Vējziedi, tai skaitā pabeigt īpašumu Vējziedi-4 un Vējziedi-9 iesāktos pārdošanas darījumus," apgalvots uzņēmuma vadības ziņojuma sadaļā Nākotnes izredzes un turpmākā attīstība.

Taču šī putrošanās oficiālos dokumentus, skaidrojot savas finanšu plūsmas un to avotus (pats Dombrovskis vienmēr ir atteicies komentēt savu ģimenes biznesu un tā saistību ar valsts banku), ir tīrais sīkums, salīdzinot ar Pietiek rīcībā nonākušajām ziņām par to, kādā veidā un ar kādiem noteikumiem Dombrovsku ģimenes uzņēmuma kredīts no valstij piederošās Hipotēku bankas nonācis Rietumu bankas pārziņā.

Piektdien Pietiek publiskos jautājumus, kas pašlaik ir uzdoti Valsts kancelejai, Finanšu ministrijai, Rietumu bankai, bijušajai Hipotēku bankai un Finanšu un kapitāla tirgus komisijai, savukārt jau pirmdien sāksim publicētziņas, kas liecina par to, kā, "glābjot" Dombrovsku ģimenes biznesu uz nodokļu maksātāju rēķina, visticamākais, ir noticis konkrētu valdības pārstāvju un Finanšu ministrijas darbinieku rūpīgi slēpts vērienīgs koruptīvs darījums.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Akadēmiskā sabiedrība premjeram: atbalstot tiesiskās reformas, aicinām neiejaukties Latvijas Universitātē

FotoLatvijas augstākās izglītības un zinātnes institūcijas, atbalstot Latvijas Valsts prezidenta Egila Levita izvirzīto stratēģisko mērķi – Latvijas augstskolu starptautiskās konkurētspējas stiprināšanu, nodrošinot Latvijas studentiem iespēju studēt augstākā līmenī pašu mājās, pievienojas viedoklim, ka ir nepieciešams izveidot jaunu sistēmu un likumu par augstskolu darbību. 
Lasīt visu...

21

Cilvēciskuma līkloči. 4. Atsacīšanās no cilvēka

FotoAtsacīšanās no cilvēka un postcilvēka rašanās nav vienas dienas projekts, kā parasti saucam jaunas parādības bez vēsturiskajām saknēm. Vienas dienas projekti rodas bez akumulācijas – attiecīgā jaunā fenomena elementu pakāpeniskas uzkrāšanās, savākšanās. 
Lasīt visu...

6

Vispirms kvēls komunists vai VDK aģents, pēc tam aktīvs tautfrontietis un Saeimas deputāts

FotoŠādu cilvēku Latvijā ir daudz, tikai par viņu okupācijas laika pagātni tiek klusēts. Aizliegts arī rakstīt par viņu okupācijas laika "varoņdarbiem". Ne internetā, ne masu medijos nav iespējams atrast neko par viņu līdzdalību cilvēku vajāšanās. Un ne jau tāpēc, ka viņi tajās nepiedalījās. Viņi piedalījās - tikai visu kategoriski noliedz, un masu mediji paklausīgi klusē.
Lasīt visu...

21

Ģimenes medicīna laukos – papildspēkus gaidot, izdegusi un vientuļa

FotoPēdējā gada laikā arvien biežāk publiskā telpā dzirdam runas par akūtu mediķu trūkumu - te Stradiņos nav māsu, kuras varētu dot ķīmijterapiju, te Daugavpilī aptrūkušies anesteziologi, un apstājusies plānveida palīdzība, joprojām nesarūk rindas valsts apmaksātiem izmeklējumiem un speciālistu konsultācijām, un problēmu virkne šķiet nebeidzama.
Lasīt visu...

21

"Saskaņas" Nils nervozi pīpē Briselē: vara Rīgas domē slīd ārā no rokām

FotoRīgas mēra vēlēšanas ir izziņotas 19.augustā, un ir zināms, ka uz mēra amatu kandidē Oļegs Burovs no “Gods kalpot Rīgai” un “Latvijas attīstībai” frakcijas priekšsēdētājs Viesturs Zeps. Nedēļas beigās pēkšņi sarosījās vairāki Rīgas domē strādājošie politiķi.
Lasīt visu...

21

Cik ilgi līdz valsts apvērsumam Krievijā?

FotoPēdējās nedēļās masu medijus un sociālos tīklus pārpludina sirdi plosoši kadri no Maskavas, kuros redzams, kā maskās tērpti, bruņoti vīri ar stekiem sit un brutāli aiztur vienkāršus, miermīlīgus iedzīvotājus, kuri devušies uz kādu no publiskajām demonstrācijām.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Apspriežamie jautājumi

Biju nedaudz pārsteigts, kad saņēmu Saeimas ielūgumu piedalīties Baltijas ceļa gadadienai veltītā sarīkojumā. Patlaban celtniecības sezona rit pilnā sparā. Jābūt nopietnam iemeslam, lai ceļotu...

Foto

Preventīvais uzbrukums

Pēc tam, kad tapa zināms par Sergeja Skripaļa un viņa meitas noindēšanas mēģinājumiem, Amerikas Savienotās Valstis aizliedza ASV uzņēmumiem pārdot Krievijai jebkuras tehnoloģijas, kuras...

Foto

Sociālā revolūcija, visatļautības eskalācija un tās rezonanse

Kriminālā kapitālisma noziegumu brīvībā sods nedraud ne par ekonomiskajiem noziegumiem, ne par humanitātes noziegumiem.* Nesodamība stimulē visatļautību. Tas ir...

Foto

Muļķība

Jānis Miezītis grāmatā «Būt latvietim» jautā, vai muļķis var būt labs cilvēks, un pats atbild – nē. Muļķis neatšķir labu no slikta, derīgu no kaitīga,...

Foto

Ja mediji ir ceturtā vara, vai tiem nebūtu jāuzņemas arī vismaz ceturtā daļa atbildības?

Visi mēs esam dzirdējuši, cik ārkārtīgi nozīmīgu lomu demokrātiskā sabiedrībā ieņem mediji....

Foto

Valdības vasaras darbi

Parasti vasara ir atvaļinājumu laiks, kad visi atpūšas un priecājas par dzīvi. Atšķirībā no citiem gadiem šovasar politiķiem nesanāk īsti izbaudīt atvaļinājumu. Papildus...

Foto

„Izcilais LTV vadītājs” Belte septiņus mēnešus pēc atlaišanas nav bijis vajadzīgs nevienam darba devējam

Kad pagājušā gada beigās no amata tikai atlaists Latvijas Televīzijas vadītājs Ivars...

Foto

Vai patiesības sargsuns Eglītis no TV3 ir melnā PR stipendiāts?

Var jau būt, ka mūsu dienās kāds ir vēl tik naivs, ka tiešām tic – atsevišķi...

Foto

Cilvēciskuma līkloči. 3. Multikulturālisma un komunisma neiespējamība

Multikulturālismam un komunismam ir kopīgs liktenis – praktiskā neiespējamība. Ne multikulturālisms, ne komunisms nekad netiks praktiski realizēts. Abas koncepcijas...

Foto

Nākamgad aizliegs Zāļu tirgu?

Mīļie brāļi un māsas iekš Trimpus – šis mums var izrādīties nebūt ne tik retorisks jautājums. Paši zināt, kā tas ir: ēstgriba...

Foto

Manipulācijas

Emocijas ir loģikas ienaidnieks, emocijas liedz domāt loģiski un izdarīt saprātīgus secinājumus. Manipulācijas citam pret citu, vienai sabiedrības daļai ar citu sabiedrības daļu, viena uzņēmuma...

Foto

Pūļa gudrība, sabiedriskie mediji un valsts attīstība

2004. gada grāmatā “The Wisdom of Crowds” Džeimss Suroveckis (James Surowiecki) min virkni dažādu piemēru, kas rāda, ka sabiedrība kopumā...

Foto

Klusums Rīgas domē

Pēdējo nedēļu laikā maz dzirdams par iespējamām ārkārtas vēlēšanām Rīgas domē vai arī jauna mēra ievēlēšanu. Iespējams, Rīgas domē ievēlēto partiju deputāti ir devušies...

Foto

Vai Krišjānis Valdemārs un Krišjānis Barons latviešiem kā nācijai paredzēja 200 gadus?

To viņi rakstīja pirms 160 gadiem - 1859. gadā. Ņemot vērā šodienas valdības attieksmi...

Foto

Kas patiesībā notiek Latvijas Radio

Sabiedriskā medija žurnālistiem savā jomā jābūt vislabāk atalgotajiem valstī. Tas ir sapnis un mērķis, kuru jācenšas sasniegt un par kuru nekādu...