Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

teikšu otrādi kā grūtups

05.01.2011. 18:05

Muļķi ušakovu tauta pieciestu aiz līdzjūtības, bet zagli nekad.

Atbildēt

norok naudu

05.01.2011. 17:57

pabalstos

Atbildēt

No reply

05.01.2011. 09:40

Protams, ka formāli Ušakovs ir tikpat pūkains kā viņa gaišzilais džemperis un, protams, ka viņš pratīs izlocīties, kāpēc cilvēku skaits atšķiras. Tomēr es ar nepacietību gaidīšu citus kreatīvus izskaidrojumus par daudz būtiskākām lietām, proti, kāpēc pašvaldības darbības rada (resp. Ušakova ieskatā laikam nerada) nevajadzīgus zaudējumus (kas, starp citu, tiek segti no nodokļu maksātāju naudas). Tādas aizdomas man un ne tikai man rodas, jo, pirmkārt, ja darbinieku skaitu samazina tikai formāli un vienus cilvēku atlaiž, bet citus pieņem, tad atlaišanas pabalsti (kā redzams, tie izmaksāti vismaz 2700 cilvēkiem) ir zaudējumi, no kuriem iespējams izvairīties; otrkārt, atlaižot prettiesiski, atkal rodas zaudējumi tiesas uzlikto kompensāciju veidā; treškārt, pārsūdzot tiesas lēmumus, zaudējumi nemitīgi palielinās (jo „skaitītājs” visu laiku griežas, un vidējā izpeļņa jāmaksā par visu laiku no atlaišanas brīža līdz pat galīgā sprieduma stāšanās spēkā brīdim).
Diemžēl „Oklahoma, kāda tā ir” ziņa, ka „prokuratūra jau ir aicinājusi Ušakovu uz paklāja, lai brīdinātu par nelikumīgu atlaišanu nepieļaujamību..”, ir stipri pārspīlēta - viss, ko prokurore iespēja (saistībā ar Viņķeļa & Co atlaišanām), bija brīdināt Ušakovu, ka atlaist cilvēkus prettiesiski nav labi. Pamatu kriminālprocesa ierosināšanai viņa nesaskatīja (likumā ir tāda jancīga norma, ka amatpersonai ir TĪŠĀM jārīkojas prettiesiski - ja grib no kāda paprasīt atbildību, tas ir būtībā neiespējami). Ievērības cienīgi ir arī tas, ka Domes deputāti paši balsoja, ka par šiem zaudējumiem neviens nav atbildīgs - tā sakot, paši darām, paši arī vērtējam.

Atbildēt

Arnis

[R] 04.01.2011. 22:52

Beztermiņa līgums prasa abu pušu piekrišanu izmaiņām. Terminēts līgums atstāj darba devējam nesalīdzināmi lielākas iespējas ātriem manevriem. (Cita lieta, ka terminētus darba līgumus nemaz nedrīkst tā vienkārši nepamatoti slēgt, bet par to var ilgi un dikti tiesāties)

Turklāt beztermiņa + pielikumi ir murgs no sistēmas viedokļa. Dažādi dokumenti ar dažādu saturu un dažādu darbības laiku vienlaicīgi piesieti vienam cilvēkam/amatam. Kam to bardaku vajag? Ja mainās līguma nosacījumi, drošāk un vienkāršāk ir pārslēgt jaunu līgumu.

Savukārt, ja ir jāatlaiž cilvēks (un, ja vēl viņš ir arodbiedrības biedrs), tad beztermiņa līgums tā sasien rokas darba devējam, ka maz neliekas.

Atbildēt

Arnim

04.01.2011. 21:51

A kāda šķirba, lai palielinātu algu - termiņlīgums vai beztermiņa(+pielikums pie līguma, ja makten kādam kasās)?

Atbildēt

Arnis

[R] 04.01.2011. 20:16

Nē, mans darbs nav nekādi saistīts ar RD :) Bet sarakstā redzu dažus cilvēkus, kas noteikti ir tur pat strādājuši jau krietni pirms 1.1.2010.

A kādas konkrēti es muļķības sarakstīju? Gribat teikt, ka samazināt algu vai atlaist darbinieku var vienkārši ar administratīvu rīkojumu no augšas? Nekā nebija. Iespējams tāpēc jau IMHO bijušie darbinieki veiksmīgi tiesājas ar RD.

Atbildēt

Arnim

04.01.2011. 19:55

Jūs te sarakstījāt tādas muļķības, ka rodas aizdomas, vai tik nestrājāt Izglītības departamentā.

Atbildēt

Arnis

[R] 04.01.2011. 19:26

Manuprāt šis teksts ir stipri garām. Tā kā sākuma datums ir norādīts 1. janvāris, tad visticamāk lielākā daļa "pieņemto" ir vienkārši līguma pagarināšanas/pārslēgšanas rezultāts. Par skolotājiem jau te minēja. Par citiem arī - lai varētu griezt/mainīt/pacelt algas atbilstoši pieņemtajam pilsētas budžetam, ir jāpārslēdz līgums. Tāpēc droši vien daudzi līgumi ir līdz gada beigām un pēc tam tiek pārslēgti atbilstoši finansējumam.
Pretējā gadījumā, ja līgumi ir beztermiņa, tad mainīt algu apmēru ir nesalīdzināmi ķēpīgāk.

Atbildēt

atbilde Apnikai

04.01.2011. 18:58

Piebilde. Valsts var neļaut pašvaldībai skolu klapēt ciet, bet šajos mēra laikos, kad viens otrs staro kosmosā un uguņo gaisā, normāli cilvēki parasti taupa, un atļauja slēgt skolas parasti tiek dota.

Atbildēt

atbilde Apnikai

04.01.2011. 18:55

"1, skolotāju algas pamatā maksā valsts un pašvaldības ietekme te ir minimāla"

Valsts pašvaldībai dod noteiktu summu uz bērnu galviņu skaita, pašvaldība sadala kā grib. Bet ja pašvaldība nolemj kārtējo skolu aizklapēt un skolotājus izsviest uz ielas, tad valsts ietekme te ir nekāda.

"2, vismaz pirmsskolas skolotāju skaitam būtu jāpalielinās, ja ir atvērti vai izremontēti vairāki dārziņi, tad uz vienu grpiņu ir vismaz 4 cilvēki klāt un tas atkal iespeido pieņemto skaitu."

Gan pirmsskolās, gan arī skolās ļoti liela atlaisto un pieņemto daļa ir sargi, sētnieki un dežuranti. Par dažām iestādēm pat var pabrīnīties - kur tik daudz to sargu un sētnieku pēkšņi uzradusies vajadzība pieņemt, par kādiem šišiem, un kas tos darbus darīja pirms tam?Atbildēt

Apnika

04.01.2011. 18:26

Atbildei:
Viss ir iespējams, gan tas ka esmu ušakova fane, gan tas, ka negrib autors iedziļināties jautājumos ko uzdod :)
iespējams, ka lietderīgāk tomēr būtu nodalīt skolotājus no citiem domes darbiniekiem, jo:
1, skolotāju algas pamatā maksā valsts un pašvaldības ietekme te ir minimāla
2, vismaz pirmsskolas skolotāju skaitam būtu jāpalielinās, ja ir atvērti vai izremontēti vairāki dārziņi, tad uz vienu grpiņu ir vismaz 4 cilvēki klāt un tas atkal iespeido pieņemto skaitu.

Atbildēt

atbilde Apnikai

04.01.2011. 18:09

Cienījamā Ušakova fane Apnika! Kāpostus ar nagliņām sajaucis nevis LL kungs, bet gan N.Uš. kungs savā haotiskajā atbildē. Mērs sabārstījis vienā maisā pupas, konfektes un saulespuķu sēklu izspļautās mizas. Kad Izglītības departamentā atlaida grāmatvežus, daudzus pirmspensijas vecumā, tad visas lietas kopā ar dažiem laimīgajiem pārņēma Centrālā dome. Tad nu visas lietas par atlaistajiem, pieņemtajiem (no jauna vai atkārtoti), kompensācijām un citām lietām vienkopus atrodas vienā grāmatvedības programmas datu bāzē, par ko samaksāta milzu nauda. No turienes var skaisti un ātri izvilkt laukā da jebko krustām šķērsām jebkādā griezumā, sagatavojot atbilstošu pieprasījuma programmiņu. Bet nē! Tas, ko mēs redzam RD atbildē, tiešām ir kiš-miš. Ušakovs nav nopūlējies, lai viņa cilvēki izsniedz kārtīgu darbu, nevis fuflo. Bet varbūt viņš speciāli tā ir izdarījis, lai ieriebtu? Jo caurspīdība jau pie šaubīgām gešeftēm neder.

Atbildēt

Apnika

04.01.2011. 17:29

Cieņījamie, kolēģi - komentētēji.
Paskatieties par ko ir runa. LL kungs ir sajaucis kopā kāpostus ar nagliņām. mazliet paskaidrošu skolu personālsastāva ikdienas (ikgadu) dzīvi:
- ārkārtīgi bieži vienošanās ar konkrētu skolot;aju tiek slēgta uz māčibu gadu (iemelsi tam ir vismaz 4, bet par to citreiz0 un mācību gada beigās skolotājs tiek atlaists. Ja nekas labāks netiek atrasts, tad viņš turpat arī tiek pīeņemts atpakal, tādējādi viņš ststistiku papildina 2 reizes, gan kā atlaistas, gan kā pieņemtais.
- ir ārkārtīgi liela skolotāju migrācija starp skolām, kas protams te ir atspoguļota, bte kopējie skai'tļi neva liecināt par tieši domes darbu. Tā ir bijis gadu desmitiem, gan pirms gan pēc Ušakova.

Vēl, ja ir interese par atlaisānas kompensācijām:
atlaišanas kompensācija 0,9 algu apmērā + par neizmantoto atvaļinājumu pienākas katram atlaistajam, bet izņemot gadījumus, kad tiek uzrakstīts pēc paša vēlēšanās un atvaļinājums ir izņemts un tādu gadījumu manā kolektīvā ir vismaz 1/4 daļa. Nezinu pieprasījumu saturu, bet ja katru reizi ir prasīts par ko citu, tad atbuildes var atšķirties.

Atbildēt

Reorganizēt!

04.01.2011. 16:52

Nu jau atkal Uškakova kantoris izdomājis ekonomiju uz bērnudārzu rēķina. Raugi, divus bērnudārzus pievienos diviem citiem. Būšot krutā ekonomija uz administrācijas samazinājuma rēķina. Bet cik tad liela ir b/d administrācija? Vadītāja? Saimniecības pārzine? Divi b/d, 4 cilvēki? Nu tad nu gan sekonomoļi! Ņirga nāk par tādiem darboņiem. Un atkal radīsies jaunas problēmas ar bērnu rindām, ar pārreorganizēšanos, ar papīriem... Toties kādam saskaņietiem var rasties atalgots darbs!

Atbildēt

alfa to beta

04.01.2011. 16:20

Lietas jāsauc īstajos vārdos. Tā, lai adresāts sadzird un tā, lai tam pielec tieši tā, kā tika plānots. Ar tādiem maigiem tekstiem kā "mums ir laba pilsētas dome, tomēr tās grūtajā darbā ir atsevišķas nepilnības, bet mēs esam pārliecināti, ka visdrīzākajā laikā visi trūkumi tiks novērsti" neko nepanāksim. Jāsaka tik tieši, lai adresātam pielec, nu piemēram:" Treknie administratīvie baloži tik taisa virsū tautai, piemēslojuši visu publisko pārvaldi, piecūkojuši pilsētu un meklē brīvu nepiedētu vietu, kur taisīties vēl. Sarkanas acis, tūliņ pļūtīs atkal."

Atbildēt

beta

04.01.2011. 15:46

Lapsa, Tu pāršāvi pār strīpu, resp., aizšāvi garām. Sen nebija nācies lasīt kaut ko tik vulgārā valodā uzrakstītu.Tas atsauca man atmiņā Višinska saukāšanos komunistu Krievijā. Derdzīgi un nožēlojami. Neesmu pret kritiku, bet tai jābūt argumentētai un literārā valodā.Kaunies!

Atbildēt

Oklahoma, kāda tā ir

04.01.2011. 10:44

Pagaidiet, man nav skaidrs viens jautājums: kāpēc vispirms tiek atlaists milzīgs skaits izglītības iestāžu darbinieku, bet pēc tam milzīgs skaits tiek pieņemts no jauna?

Kur te ir loģika? Kur te ir tas racionālais grauds? Bet varbūt nēkādu jēgu te nevajag meklēt? Varbūt Ušakovs un Radzēvičs kā tādi pienapuikas, tikuši pie varas, eksperimentē ar administratīvo resursu: ciet-vaļā, ciet-vaļā, iekšā-ārā iekšā-ārā?

Tomēr tādā gadījumā ir taču struktūras un darbinieki (RD IKSD), kuriem būtu jāaizstāv savējie (skolas) pret diletantu un zaļknābju visatļautību. Prokuratūra jau ir aicinājusi Ušakovu uz paklāja, lai brīdinātu par nelikumīgu atlaišanu nepieļaujamību, kas nozīmē, ka RD vadība "sūdus" ir savārījusi ne pa jokam.

Kur ir bijis Izglītības departaments, kur bijusi tā vadība? Nulles? Nu jā, mēs jau zinām bēdīgos stāstus par Helmani un viņa (ne)spēju vadīt nozari atbilstoši mūsdienu prasībām un iztapību zvaniem no augšas, un tagad šo zvanu interesentu- sīkbodīšnieku nacionālo īpatnību dēļ varētu būt sevišķi daudz. Diemžēl vārtsarga Izglītības departamentā pret bumbām, kas sistas no augstākiem plauktiem, nav, tur puscaurs siets. Piemēram, pieņemam lēmumu apvienot bērnudārza ēkā esošu sākumskolu ar pustukšu lielu vidusskolu. Piezvana kardinālis, un pļurkš. Neko neapvienojam. Pilnīga politiska prostitūcija! Viss tas izglītības kantoris ir pilnīgi jātransformē! Viņš ir kļuvis par vecu, nespējīgu un smieklīgu sargsuni. Bet tam ir jābūt patstāvīgam un autoritatīvam savas nozares karognesējam, kāds tas diemžēl nav. Lai veiktu izglītības nozarē strukturālas reformas, vajag nevis sākt ar veco piepju atstāšanu iesildītajos amatos, kuras atlaiž tūkstošiem sētnieku, apkopēju un dežurantu un pēc tam citus pieņem atpakaļ vietā, bet gan jāsāk ar veco piepju nomaiņu pret tādām, kuras ir profesionāli spējīgas un pilsoniski atbildīgas pret sabiedrību, nevis tikai pret mēru, viņa partijas biedriem un partijas biedru biznesa draugiem-piparbodīšu turētājiem.

Atbildēt

vilis

04.01.2011. 09:52

Kak ķeper buģem govoriķ toļko po ruski?

Atbildēt

?

04.01.2011. 08:32

Kad "izpurinās" Izglītības departamentu?

Atbildēt

bubu - skorpim

04.01.2011. 07:16

A ko te kāds gaidīja? ka būs tūkstoši izpilddirektora vietnieku? Manuprāt, ļoti labi, ka dokumenti visi nopublicēti. Skaidri var redzēt, ka domē ir bardaks, ka skolotāji tiek simtiem pieņemti un atlaisti, atlaisti un pieņemti, kaut kādas mistiskas reorganizācijas it kā notiek, bet ēdēju skaits nemazinās.

Atbildēt

skorpis

04.01.2011. 00:32

Nu piedodied, bet vai Jūs pirms rakstīšanas arī apskatījāties,kas tie par cilvēkiem, kuri pieņemti darbā? Pavirši uzmetot acis man sanāk, ka 95% ir skolotāji un citi izglītības iestāzu darbinieki.
Kaut kā liekas, ka pēdējā laikā sākat kļūt "dzelteni" - svarīgākais ir skaists virsraksts un apsaukājoši teksti.

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Reklāmas, kas nepatīk kustībai „Par!”, ir jāaizvāc!

Foto2022. gada maijā Liepājas ielās ir konstatēti AS “Liepājas autobusu parks” piederoši autobusi, uz kuriem izvietota politiska un neviennozīmīgi vērtējama reklāma, par kuru esam saņēmuši iedzīvotāju pretenzijas. Uz vienas no autobusu reklāmām ir attēloti pieci dažāda vecuma bērni, sieviete un vīrietis, kā arī uzraksti “Latvija pirmā! Par dabisku ģimeni!”. Bet otra veida reklāma uz autobusiem ievietotā reklāma ietver politiskās partijas “Latvija pirmā” biedru kopbildi, kā arī uzrakstus “Latvija pirmā! Par dabisku ģimeni! Apvienosim Latvijas tautu!”.
Lasīt visu...

21

Mazliet par situāciju Ukrainā

Foto1. Krievu spēkiem ir vietēja mēroga panākumi, pārraujot frontes līniju Donbasa frontē pie Popasnas pilsētas. Tas ir izdevies, sakoncentrējot spējīgākās vienības, tajā skaitā “Vāgnera” grupu. Ir arī citi nelieli izrāvieni.
Lasīt visu...

21

Valdības varonīgie “mikrorestarti” nevairo cerību, ka ziemā cilvēki būs siltumā un par to spēs norēķināties

FotoAizvadītājā nedēļā valdība lielākoties bija aizņemta ar savu kārtējo krīzīti. Tomēr arī par tautu domāja. Vismaz tā varētu likties, pārlūkojot mediju publikāciju virsrakstus
Lasīt visu...

21

Jauna NATO stratēģija un “aizvainota aknu desa”

FotoVācijas ārlietu ministre Annalēna Bērboka atklāj, ka līdzšinējā NATO stratēģija paredz agresijas gadījumā vispirms pamest Baltijas valstis un pēc tam tās atkal atkarot. Bērboka uzskata, ka nepieciešama jauna NATO stratēģija, kas ļautu nekavējoties un vispusīgi atvairīt Krievijas uzbrukumu. Baltijas valstu aizsardzība tad vairāk gultos uz Vāciju. Tā ka, iespējams, drīzumā Dievzemītē atkal būs pa pilnam vācu puišu, meiču un, velns viņu zin’, kas tur vēl dienē.
Lasīt visu...

21

Tā kā tieslietās viss kārtībā, vēršu savas rūpes enerģētikas nozares virzienā

FotoEnerģētiskā atkarība ir viens no iedarbīgākajiem Krievijas ieročiem, kas tiek lietots neminstinoties, ja rodas vajadzība. To mēs redzam gan Ukrainā, gan nu jau arī pavisam blakus Somijā un citviet Eiropā. Nebūsim naivi, tas nenotiek bez vietējo enerģētikas jomas pārstāvju iesaistes, – viņi ir kļuvuši par daļu no Krievijas energosistēmas. Daži neapzināti, jo viņi vienkārši dara profesionāli savu darbu, daži arī ļoti apzināti, pārstāvot Krievijas intereses Latvijā.
Lasīt visu...

21

Krievu identitāte ir organizēta ap impēriski politiskiem simboliem

FotoAttiecībā uz padomju pieminekļiem ir viens aspekts, par ko jābūt skaidram priekšstatam - visā Eiropā šie pieminekļi ir vietējo krievvalodīgo identitātes konsolidācijas punkti. Un sociologiem ir daudzmaz skaidrs, kāpēc tas tā. Tie nav gluži piederības atraktori. Par tiem kalpo tā pati māju izjūta, un par to cits stāsts (cik plaši ietver mājas, sēta vai reģions Pribaltika).
Lasīt visu...

21

No Tamuža un Zakatistova lietas KNAB izkalis kārtējo čiku

FotoTagad jau piemirsies, bet 2018. gadā bija briesmīgs skandāls – KNAB darbinieki aizturēja Saeimas deputātu Artusu Kaimiņu Saeimas telpās. Nākamajā rītā deputāts tika palaists brīvībā. Kaimiņam kā aktierim izdevās izcila performance – samulsums, bailes, pēc tam varonīga apņēmība, kas atspoguļojās viņa sejā dažādos veidos. Tolaik Kaimiņam un viņa partijai vēl bija daudz fanu, kuri gaidīja elka iznākšanu no cietuma. Tā gan tagad ir tāla pagātne.
Lasīt visu...

6

Būtu tikai godīgi mums un visai Rietumu pasaulei atzīt beidzot faktu: Krievija ir fašistiska valsts

FotoKopš kara sākuma paralēli turpinu lasīt viedokļus gan no Krievijas, gan Rietumu (angļu, vācu, franču valodās) puses. Tas ir mega krahs, ko patlaban Rietumi piedzīvo ar savām ilūzijām un pārpratumiem par Krieviju.
Lasīt visu...

21

Kad deputāte atzīstas, ka deputāti pārstāv kādas grupas intereses...

FotoPriekšstats, ka deputāts pārstāv tikai sava vēlētāja “viedokli, uzskatus un vēlmes”, rodas:
Lasīt visu...

21

Dalītais īpašums: ko darīt tālāk?

FotoLatvijā 90. gados notika revolūcija mājokļu sektorā. Pārmaiņas bija saistītas gan ar ēku īpašumu atdošanu bijušajiem īpašniekiem vai viņu mantiniekiem, gan ar māju privatizāciju, gan ar visu mājokļu uzturēšanas sistēmu.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Politisko attiecību līmenis, kurš kādreiz šķistu neiedomājams cinisms, tiek uzdots kā pašsaprotama norma

Šonedēļ Latvijas politikā notika sava veida fāzes pāreja. Nokāpšana vēl vienu līmeni zemāk....

Foto

Līdzšinējā ekonomikas ministra muļļāšanās un tās cena

Krievijas karš Ukrainā tiek finansēts no gāzes un naftas eksporta ieņēmumiem, un no šī kara pirmās dienas Latvijas valdības...

Foto

Uzņēmēju organizācijas aicina ekonomikas ministra amatu saglabāt Jānim Vitenbergam

Šobrīd, kad Latvija saskaras ar būtiskiem ģeopolitiskiem, sociāliem un ekonomiskiem izaicinājumiem, mēs, uzņēmējus pārstāvošās organizācijas un nozares,...

Foto

Krišjānis Kariņš ir uzsācis bērnišķīgu, bet vienlaikus bīstamu spēli

Vakar iekšlietu ministre Marija Golubeva paziņoja par savu demisiju šādiem vārdiem: “Ministru prezidents Kariņš, pakļaujoties nacionāļu ultimatīvajam...

Foto

Šobrīd mainīt ekonomikas ministru ir bezatbildīgi

Latvijas lielākā uzņēmēju biedrība – Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) norāda, ka pieaugošās ekonomiskās krīzes un kara radīto sarežģījumu...

Foto

Atgādinām, ka vairāk nekā trīsdesmit procentiem Latvijas pilsoņu dzimtā valoda ir krievu valoda

Sociāldemokrātiskās partijas “Saskaņa” valde pašreizējo situāciju Latvijā uzlūko ar nopietnām bažām. Atbildīgo institūciju...

Foto

Daži jautājumi par pieminekļa nojaukšanu

Vai ir iespējams, ka padomju vadība, plānojot parku un pieminekli Rīgā, ņēma vērā arī to, ko Krievijā sauc par sadarbību ar...

Foto

Daudzkrāsainās ļaunuma puķes

“Aiz ideālu daudzināšanas politiķi bieži vien meistarīgi slēpj savu neprasmi, melus un nevēlēšanos kalpot valsts interesēm.” Pjērs Buasts....

Foto

Pārējo būs apēdusi inflācija...

Ikdienā neaizstājamu pārtikas produktu cenas jau tagad ir pieaugušas par 30-50%. Un tas ir tikai sākums – energoresursu cenu lēciens un kara...

Foto

Pavļuts pauž necieņu pret Ministru kabineta apstiprinātajām darba samaksas garantijām veselības nozares darbiniekiem

Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība (LVSADA) pauž nožēlu par Veselības ministrijas...

Foto

Jūs taču neiedomājāties, ka es jutīšos vainīga vai atbildīga par kaut jel ko?

Policijai, tai skaitā speciālo uzdevumu bataljonam, ir uzdots īstenot nulles tolerances politiku pret...

Foto

Vismaz nākamos desmit gadus valstij ar krievvalodīgajiem jākomunicē krieviski

Par politisku nāciju. Krievvalodīgie dalās trīs grupās: 20% jau ir daļa no politiskās nācijas, 30% ar savu...

Foto

Vispār jau 10. maijā viss bija diezgan labi, vienīgi Satversme mums ir tāda, kāda ir

Es nosodu tos cilvēkus, kas svin Krievijas agresiju. Tai pat laikā...

Foto

Laiki dāsniem pabalstiem un atbalstiem ir beigušies

959 miljoni eiro uz budžeta deficīta rēķina 2020. gadā, 2 miljardi 104 miljoni eiro uz deficīta rēķina 2021. gadā...

Foto

Ticiet vai ne, bet patieso apdraudējumu es saskatu virtuālajā vidē

Ik gadu 9. maijā visā Eiropas Savienībā mēs atzīmējam Eiropas dienu. Šodien tās fonā norit karš Ukrainā,...

Foto

Zaļās partijas Tavara dīvainības

Šī gada 27. martā Jaunmoku pilī, tiekoties Latvijas Zaļās partijas (LZP), Latvijas Zemnieku savienības, Liepājas partijas un partijas Latvijai un Ventspilij vadītājiem, LZP priekšsēdētājs...

Foto

Cik slikti, ka Latvija uzņem daudz bēgļu, bet nez kāpēc negrib viņus integrēt

Ukrainas bēgļu uzņemšana iezīmē pagriezienu daudzu Eiropas Savienības dalībvalstu, it sevišķi Ukrainas kaimiņvalstu,...

Foto

Ministre Golubeva uzskata, ka "konstatētie nodarījumi nav masveidīgi". Vajag vairāk?

„Vērtējot šos gadījumus kopējā likumpārkāpumu kontekstā, viennozīmīgi var apgalvot, ka konstatētie nodarījumi nav masveidīgi,” pēc iekšlietu...

Foto

Ja ne mēs, tad kurš vēl aizsargās ģimenes vērtības?

Ģimene, laulība, bērni – tās ir augstākās garīgās vērtības. Šobrīd ir nepieciešams, lai mēs tās aizsargātu. Piesedzoties...

Foto

Nebakstiet bijušo čekas ziņotāju – pareizticīgo metropolītu Aleksandru!

Populāra Latvijas ārste ar Ukrainas saknēm LTV intervijā precīzi raksturoja mūsu sabiedrības attieksmi pret krieviem. Pat, ja viņi...

Foto

Rietumos esam tikuši, tomēr padomju lausku lasītājus neesam lāga pieskatījuši

Tik daudz laimīgu cilvēku seju kā 1990. gada 4. maija pievakarē pēc Latvijas Republikas Augstākās padomes balsojuma...

Foto

4. maija ideālus daudzi ir nodevuši gluži nemanot

Laikziņi šogad sola 4. maija aukstuma rekordus. Acīmredzot vēl nav pienācis mirklis noņemt šalles un novilkt cimdus, kas...

Foto

Okupācijas stabs. Mani un citu līkloči

Tā jautājumu un komentāru gūzma, ko pēdējo nedēļu laikā esmu saņēmis saistībā ar bēdīgi slaveno Pārdaugavas stabu, sāk radīt aizdomas,...

Foto

Jurašs Nr. 2 tēmē uz Saeimu?

Ja piedzīvojām situāciju, ka bija divi Juraši - viens fiziskais ar miesu un asinīm, kas staigāja pa ielu un sniedza...

Foto

Orda ir jāsagrauj

Lielākajai daļai no mums jau sen ir skaidrs no ikdienas pieredzēm, ka PSRS koloniālā minoritāte Latvijā pārstāv svešu pasauli, uz kuru mūsu kultūras...

Foto

Reirs melo

Latvijas lielākā uzņēmēju biedrība Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) vērš uzmanību, ka finanšu ministrs Jānis Reirs 28. aprīlī LTV raidījumā “Šodienas jautājums” sniedza...

Foto

Es dodos atpakaļ uz Latviju, kur visi mani apskauž un ienīst, jo man ir jauns funktieris

Esmu ceļā uz Madridi, lai dotos uz Latviju. Šis ir...

Foto

Aicinu valdību uz nekavējošu rīcību pārtikas cenu dramatiska kāpuma apstākļos: Latvijai draud bada gads

Izvērtējot situāciju lauksaimniecībā, jāsecina, ka atsevišķiem produktiem prognozēto 50% pieaugumu vietā, cena...

Foto

Domājam ar savu galvu!

Latvijas pilsoņiem! Krievijas iebrukums Ukrainā liek domāt arī par nenodrošināto un neskaidro Latvijas tautas stāvokli. Sabrūkot PSRS, kādi slepeni protokoli un, iespējams,...

Foto

Latvijai tuvojas vēl nepieredzēta krīze

Kurināmā, degvielas, elektrības, izejvielu un rezultātā pārtikas cenu kāpums jau ietekmē un ietekmēs vēl vairāk katru Latvijas iedzīvotāju. Viennozīmīgi visvairāk cietīs...

Foto

Kāpēc Ukraina uzvar?

Kāpēc Ukraina uzvar, lai gan frontes līnijā var būt zaudējumi, ir teritoriju okupācija, kritušie un civiliedzīvotāju deportācijas? Uzvar – morāli! Ukraiņu tautu, armiju...

Foto

Par pareizticības žandarmu Kudoru

Lai kā Andris Kudors necenstos zem Ukrainas karoga paslēpt, ka viņš ir patoloģisks melis, sektants un manipulators, padodas tas viņam ne pārāk...

Foto

“Bēgļi” no Krievijas nav jāuzņem, nekādas jaunas uzturēšanās atļaujas – terminētas, pastāvīgās, vienalga kādas!

“Latvijas Avīze” 20. aprīlī publicēja interviju ar Saeimas deputātu Ainaru Latkovski, kurā politiķim...

Foto

Ja sanāk verbāla saķeršanās ar putinistu

Daži praksē balstīti padomi domas konstrukcijai, ja sanāk verbāla saķeršanās ar putinistu....

Foto

Mūs aizmirsa!

Atsaucoties uz Ķīles Pasaules ekonomikas institūta publicēto informāciju par valstu sniegto atbalstu Ukrainai, kurā norādīta nepatiesa informācija par Latvijas sniegto atbalstu Ukrainas bruņotajiem spēkiem,...

Foto

Mēs esam atraduši jaunu veidu, kā paspēlēties ar pilsonību, tagad kā piesegu izmantosim Ukrainas bēgļus

Šobrīd Saeima skata grozījumus Pilsonības likumā, kuros nav noteikts, pie kādiem...

Foto

Sarkanā "profesūra" stingri stāv okupekļa sardzē

Viens no pazīstamākajiem sarkanās profesūras ideologiem Mārtiņš Kaprāns sociālajā vietnē “Twitter” ierakstījis: “Rodas iespaids, ka Kompartijas propagandas orgāna “Cīņa” tiešie...

Foto

Nomest līķautu atjaunotā dzīvē

“Vai jums nav zināms, ka mēs visi, kas Jēzus Kristus Vārdā esam kristīti, esam iegremdēti Viņa nāvē? Jo mēs līdz ar Viņu...

Foto

Mamuška

Ukrainas austrumos notiek karaspēka koncentrēšana izšķirošai milzu kaujai. Nav skaidrs, kāpēc tāda kauja būtu vajadzīga, tomēr abas puses apbrīnojamā vienprātībā savelk spēkus, apšauda viens otru,...

Foto

Spriežam par „kolektīvo Putinu”. „Zombie, what’s in your head?”*

Pēc ziņām, foto un video no Bučas šķiet, ka vārdi ir sekli un nespēj ietvert visu, kas...

Foto

Sankcijas – trīs piedāvājumi

Līdz ar sankciju paplašināšanu pret Krieviju un atbalsta (militārā, humānā, ekonomiskā, visa iespējamā) palielināšanu Ukrainai, ir vērts arī, tēlaini izsakoties, iztīrīt un...

Foto

Ienīst necilvēcību ir normāli

Krievijas karš un genocīds pret ukraiņiem daudziem ir radījis iekšēju cīņu pret arvien pieaugošām naida un dusmu jūtām pret okupantu necilvēkiem. Mēs...

Foto

Par karu Ukrainā un medicīnas konsekvencēm

Karš nozīmē agresiju pret cilvēku dzīvību un veselību. Ukrainas kara tuvākās un ilgtermiņa sekas veselībai kļūst katastrofālas. Televīzijas kanālos un internetā...

Foto

Ministri Golubevu netraucēt ar zagļiem: viņai jāizdomā jauns joku video

Jūrmalā atkal siro zagļi – melnīgsnēji vīreļi, kuri šoreiz uzdodas par „ukraiņiem” un meklē „darbu”. Tagad...

Foto

Nils rekomendē svecītes

Jāatzīst, ka, kamēr Rīgas “gauleiters” bija Nils Ušakovs, galvaspilsēta zēla tīri labi. Bija, par ko mēru sunīt, un par savu kabatu politiķis neaizmirsa,...

Foto

Okupācijas muzeja brīvdabas ekspozīciju vajag apmūrēt ar mūri

Ir skaidrs, ka okupantu pieminekli līdz 9.maijam mēs nepagūsim nojaukt. Ja vien krievi paši neuzmetīs atombumbu, tas stāvēs....

Foto

Mūsu policisti ir ļoti, ļoti, ļoti lojāli, nemaz nedomājiet to apšaubīt!

Valsts policija ir iepazinusies ar bijušā iekšlietu ministra M. Gulbja intervijas izteikumiem kādā raidījumā, kurā...

Foto

Man ir daudz domu par visu ko, bet visvairāk par lielisko mani pašu

Es citkārt domāju, kas tad ir mans noziegums pret valsti ar nosaukumu Latvija....