Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Valdības koalīcijā turpinās domstarpības par to, vai dodama zaļā gaisma līguma slēgšanai par vilcienu iepirkumu no spāņu kompānijas CAF. Zatlera reformu partijas (ZRP) līderis Valdis Zatlers pirmdien pēc debatēm koalīcijas sanāksmē Pietiek stingri norādīja, ka „jābeidz šī muļļāšanās” un jāpieņem lēmums, ko valdība šajā jautājumā nav spējusi izdarīt jau vairakkārt. Tikmēr premjers Valdis Dombrovskis un finanšu ministrs Andris Vilks (abi - Vienotība) ir pret šādu Satiksmes ministrijas (SM) piedāvāto risinājumu, kas tiek virzīts uz valdības sēdi otrdien.

Vēl pirms līguma slēdzējs – AS Pasažieru vilciens (PV) – izpildījis visus valdības iepriekš uzdotos priekšnosacījumus, SM vēlas sniegt rakstiskas garantijas spāņu kompānijai CAF, ka nodrošinās projekta īstenošanu. SM uz valdības otrdienas sēdi sagatavotais protokollēmuma projekts atšķirībā no valdības 6. decembrī pieņemtā ir mīkstināts attiecībā uz prasībām par dažādu rakstisku apliecinājumu saņemšanu un uzrādīšanu no vilcienu piegādātāja. Tomēr šajā dokumentā iekļauta stingrāka kā līdz šim apņemšanās, ka „līguma darbības laikā netiks palielinātas izmaksas valsts budžetā dotācijām pasažieru pārvadājumiem pa dzelzceļu” salīdzinājumā ar 2012. gada budžetā paredzēto apjomu. Tieši ar bažām, ka jauno vilcienu uzturēšanas izdevumi būs sadārdzināti un turpmākos 30 gadus prasīs lielākus budžeta piešķīrumus no valsts, formāli saistītas lielākās iebildes.

Formāli politiska lēmuma pieņemšana par atļauju PV slēgt līgumu par jaunu vilcienu iepirkumu valdības dienaskārtībā nonācis šī iepirkuma vērienīguma dēļ. Ar Eiropas Komisijas 2011. gada 1. marta lēmumu projektam ir piešķirts Kohēzijas fonda līdzfinansējums 142 400 000 eiro apmērā. Ja līgums netiks tuvākajā laikā noslēgts, Latvija nepaspēs apgūt konkrētajam projektam iedalīto naudu, un to nāksies pārdalīt par labu citiem projektiem, kas var būt sasteigti. Tas, kas izskan politikas kuluāros, - valdības dienaskārtībā šis jautājums nonācis un tiek bremzēts, jo jūtams valdošās partijas Vienotība lobijs par labu šveiciešu kompānijai Stadler, kas iepirkumā neuzvarēja.

Tikmēr bezpartejiskais satiksmes ministrs Ronis virzās uz zaļās gaismas ieslēgšanu iepirkumam, pirms tam panākot, ka PV novērš tā nepilnības. Pašlaik nav skaidrs, cik tālu šajā jautājumā ies ZRP. Tās ministriem vēl otrdien nav dots uzdevums pieprasīt balsojumu par SM virzīto risinājumu pretēji Vienotības nostājai, bet noprotams, ka nākamotrdien, 31. janvārī, kas sakrīt ar dienu, kad beidzas CAF pagarinātais piedāvājuma derīguma termiņš, jautājums var nonākt līdz balsojumam Ministru kabinetā, un tas iezīmēs plaisu koalīcijā.

Zatlers Pietiek izteicās, ka nākampirmdien vēlas koalīcijas sadarbības padomē redzēt pārstāvjus gan no SM un PV, gan FM lai lēmums beidzot tiktu pieņemts. „Mēs esam par to, lai jautājums beidzot tiktu izlemts. Šī ir jau ceturtā valdības sēde, kurā jautājums tiek muļļāts, vienkārši atlikts, it kā notiks kaut kādi brīnumi un kāds pēkšņi atrisinās samilzušo problēmu,” teica ZRP līderis. Dombrovskis pirmdien pēc koalīcijas Pietiek pauda uzskatu, ka šis ir ne tik daudz koalīcijas jautājums, cik FM iebildes, kas nedod saskaņojumu SM piedāvātajam risinājumam. „Līgumam ar CAF ir jābūt atbilstošiem konkursa nosacījumiem, nevis pēc konkursa noslēguma līgums tiek pārskatīts – tas, protams, neatbilst nekādām normatīvo aktu prasībām,” saka Dombrovskis. Jāatgādina, ka konkrēta informācija, kas ļautu spriest par šo iebilžu pamatotību, nav pieejama, jo jautājums par vilcienu iepirkumu tiek skatīts valdības slēgtajā sēdē un vairums dokumentu ir noslepenoti. 

Kā liecina tie SM uz valdības sēdi otrdien iesniegtie dokumenti, kam pēc ministrijas iniciatīvas noņemts ierobežotas pieejamības statuss, Ronis lūgs akceptu SM sagatavotajam apliecinājuma vēstules projektam, ar ko ministrija kā PV kapitāldaļu turētāja un par ES fondu apguvi atbildīgā iestāde apņemas spāņu kompānijai CAF, ka savas kompetences ietvaros nodrošinās šī projekta īstenošanu atbilstoši noslēgtajam līgumam.

SM otrdien valdībā virzītais protokollēmuma variants vairs neparedz, ka zaļā gaisma līguma slēgšanai starp PV un CAF ieslēdzama tikai, ja tiek izpildīti pilnīgi visi valdības izvirzītie priekšnoteikumi PV valdei. Tāpat no protokollēmuma pazudušas prasības, lai PV saņemtu „rakstisku juridiski saistošu apliecinājumu jebkādā juridiskā formā” no CAF, ka noteikts apjoms ritošā sastāva iepirkuma tiks ražots Latvijā, lai gan pati prasība par ražošanu uz vietas ir palikusi. PV valdes priekšsēdētājs Nils Freivalds iepriekš Pietiek izteicās, ka valsts uzņēmums slēdz līgumu tikai ar CAF un spāņu solītais līgums ar Rīgas Vagonbūves rūpnīcu kā vietējo ražotāju ir viņu pašu, ne PV darīšana. Tāpat no SM uz valdības otrdienas sēdi iesniegtais protokollēmuma projekts vairs neparedz prasību, lai PV iesniegtu ministrijai „pierādījumus” par šo nosacījumu izpildi un MK, šo jautājumu skatot atkārtoti, gūtu pārliecību par to izpildi.

Visbeidzot no SM piedāvātā protokollēmuma ir svītrots nosacījums, ka PV valdei vajag gūt „pietiekamus dokumentālus pierādījumus (apliecinājumu) par to, ka Eiropas Komisija ir noraidījusi vai atstājusi bez tālākas virzības uzņēmuma Stadler Bussnang AG sūdzību". Runa ir par sūdzību, ko Stadler iesniedzis Eiropas Komisijas Iekšējā tirgus un pakalpojumu ģenerāldirektorātam (DG MARKT). Šī institūcija dalībvalsti pagaidām procesā iesaistīt nevar, līdz ar to oficiāla informācija netiek sniegta, tomēr SM amatpersonas neoficiāli norāda, ka DG MARKT šo Stadler sūdzību nav pieņēmis izskatīšanai un šveicieši tam mēneša laikā plāno iesniegt papildu informāciju.

Satiksmes ministra Roņa parakstītajā pavadvēstulē, kas adresēta premjeram Dombrovskim, pausta nostāja, ka „lēmuma pieņemšanai nebūtu lietderīgi kā nosacījumu izvirzīt DG MARKT viedokļa saņemšanu”. Pēc SM sagatavotās papildinformācijas, kas iesniegta valdības 24. janvāra sēdei, šīs sūdzības izskatīšana, ja tā tiks pieņemta, EK struktūrās var aizņemt aptuveni gadu.

Starp valdības izvirzītajiem priekšnoteikumiem līguma parakstīšanai ar CAF, ko uztur SM, kā viens no galvenajiem palikusi tiesas lēmuma sagaidīšana, kas neapturētu Iepirkumu uzraudzības biroja (IUB) 2011. gada 21. oktobra lēmumu atļaut līguma slēgšanu ar konkursā uzvarējušo CAF. Administratīvajai rajona tiesā 28. decembrī notika piecu stundu ilga tiesas sēde, kurā tika izskatīta Stadler Bussnang AG (Stadler) prasība par IUB lēmumu atļaut slēgt iepirkuma līgumu ar spāņu kompāniju Construcciones y Auxiliar de Ferrocarriles, S.A. (CAF). Kopā ar pieteikumu Stadler tiesā iesniedzis arī lūgumu piemērot pagaidu noregulējumu līdz tiesvedības beigām, proti, apturēt apstrīdētā IUB lēmuma darbību.

Tomēr tiesneses pēkšņas slimības dēļ tiesas lēmums nav pieejams jau teju mēnesi, kas kuluāros raisa dažādas spekulācijas par politisko spiedienu tā novilcināšanai Stadler lobētāju interesēs. Kā zināms, kopš oktobra nu jau bijušais PV valdes loceklis, Vienotības pārstāvis Mārtiņš Greste paziņoja, ka konkursa rezultāti bijuši neobjektīvi, bet par IUB ilggadējā vadītāja Andreja Tiknusa pēkšņās aiziešanas iemesliem neoficiāli minēts spiediens no Vienotības vadītās Finanšu ministrijas tieši vilcienu iepirkuma sakarā.

Neoficiāli saistībā ar tiesas lēmuma novilcināšanu izskan divas versijas – vai nu tas tiek darīts, jo ir nelabvēlīgs Stadler un publiskošanas gadījumā nekavējoties dotu zaļo gaismu līguma slēgšanai ar CAF, vai otra versija – tiesai ir grūti atrast juridiskus argumentus, lai nāktu klajā ar Stadler labvēlīgu lēmumu. Proti, kā norāda avoti valdībā, iepirkuma procesa kontekstā Stadler šajā tiesvedībā nav uzskatāms par pretendentu, kam ir tiesības pārsūdzēt IUB lēmumu, bet drīzāk par trešo pusi. Tieši šī iemesla dēļ Eiropas Komisijas Iekšējā tirgus un pakalpojumu ģenerāldirektorāts (DG MARKT) nav pieņēmis izskatīšanai Stadler iesniegto sūdzību. 

Novērtē šo rakstu:

20
1

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Par manis paša kļūdām es pats esmu maksājis, maksāju un turpināšu maksāt

FotoTe manas pārdomas, kuras rakstīju reiz, kad pēc kārtējās, enerģētiski, intelektuāli un sirdsgudri piesātinātās intervijas (ja nemaldos - tā bija nra.lv) komentāros un citur soctīklos tika „apd...ts” Ēriks Stendzenieks.
Lasīt visu...

21

Ašeradens būs īstais

FotoLabdien, biedri un atbalstītāji, visi. kam rūp tiesiska, latviska un eiropeiska Latvija! Šajā sestdienā mēs sanāksim kopā. lai lemtu par mūsu partijas nākotni, par mūsu vērtībām un idejām, kā arī cilvēkiem, kas tās īstenos dzīvē.
Lasīt visu...

15

Atklāta vēstule Latvijas Republikas 12. Saeimas deputātam Andrejam Judinam

FotoLatvijas Republikas 12. Saeimas 2017. gada 21. jūlija ārkārtas sēdē tika pieņemts lēmums ar nosaukumu “Par valsts nozagšanas pazīmēm un pirmstiesas izmeklēšanas kvalitāti kriminālprocesā Nr.16870000911” (turpmāk – Lēmums). Lēmumu sagatavojis un kā pirmais parakstījis Saeimas deputāts Andrejs Judins.
Lasīt visu...

20

Latvijas attīstība Šveika garā jeb ķemertiņu reģistram būt

FotoBrīdināts, ka pēc likuma par šķiņķa zādzību pienākas sods no 6 mēnešiem līdz 20 gadiem, krietnais kareivis Šveiks atbildēja, ka tādus likumus viņš nepazīstot. Nedomāju, ka likuma nezināšana glābs arī tos Latvijas iedzīvotājus, kuri nebūs reģistrējuši savus, atvainojiet, ķemertiņus jeb decentralizētās kanalizācijas sistēmas kopējā reģistrā. Labi, ka par šo pārkāpumu nedraud tāds sods kā Šveikam, taču arī 1400 eiro juridiskajām personām un 350 eiro fiziskajām ir gana liels sods, īpaši lauku reģionos dzīvojošiem pensionāriem.
Lasīt visu...

21

SS.LV un VID strīds parāda, ka dzīvojam represīvā valstī

FotoŠodien Cīrules kundze LTV paziņoja, ka strīds starp VID un SS.lv esot pievērsis uzmanību tam, vai būt godīgo nodokļu maksātāju pusē ir labi vai slikti. Var saprast tā: ja tu esi pret VID rīcību šajā gadījumā, tad tu atbalsti nodokļu nemaksātājus.
Lasīt visu...

21

Haltūra, ko veselības ministre Čakša sauc par likumprojektu un kas Kučinskim šķiet derīga

FotoLai novērstu uzmanību no veselības aprūpes pamatproblēmām – mediķu streika, zemas efektivitātes un kvalitātes, par ko nemitīgi atgādina Latvijas Banka un uzņēmēji, Veselības ministrija (VM) ir ķērusies noteikt pašvaldību lomas veselības aprūpē un pie Veselības aprūpes finansēšanas likuma, kurš pašreizējā versijā gan vairāk atgādina aprakstu uz pāris lapām salīdzinājumā ar Ministru kabineta (MK) noteikumiem Nr.1529 Veselības aprūpes organizēšanas un finansēšanas kārtība, kas ir vieni no apjomīgākajiem MK noteikumiem biezas mapes izskatā.
Lasīt visu...

21

Nevajag eksperimentēt ar sešgadniekiem

FotoLaikā, kad Izglītības un zinātnes ministrija gatavo apjomīgu nozares reformu, kas skar dažādus būtiskus jautājumus, tostarp t.s. sešgadnieku jautājumu, jāatceras, ka mēģinājumi ieviest šādas reformas jau ir bijuši, turklāt nesekmīgi. Dažādas idejas par to, cik gados bērniem jāuzsāk skolas gaitas, ir izskanējušas arī iepriekš, piemēram, kādreizējā ideja par t.s. nultās klases ieviešanu, obligāto izglītību no sešu gadu vecuma u.tml., taču neviena ideja nav nesusi pozitīvu rezultātu.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Par "iztīrīto" Nacionālo mākslas muzeju un elitāri politisko kroni

Pēc ilgstošas rekonstrukcijas 2016. gadā vasaras sākumā cilvēku apskatei tika atvērts Latvijas Nacionālais mākslas muzejs (LNMM) ar...

Foto

Par valsts un pašvaldību amatpersonu elektroniskās sarakstes atbilstību likumam

Nekustamā īpašuma speciālistu apvienība un Nekustamā īpašuma lietotāju apvienība (turpmāk – NĪSA un NĪLA) vērš sabiedrības un...

Foto

Papildizglītības un katalizatora izpalīdzība

Tagadnes politiķu intelektuālā potenciāla objektīvs vērtējums nav sasniedzams bez jaunām zināšanām. Tas pavēloši attiecas uz LR politiķu vērtējumu. LR politisko kadru analītika...

Foto

Piespiedu noma: diena, kad es atguvu ticību taisnīgai tiesai

Lai cik tiesas neatkarīgas, likums nemainās no tā, kura tiesa to piemēro. It kā ābeces patiesība. Nesen...

Foto

Mums Molotova – Ribentropa pakta sekas ir jālikvidē pilnībā

Darbu ir sākusi Saeimas izmeklēšanas komisija, kam būtu jāvērtē oligarhu sarunas un lietas izmeklēšanas izčākstēšanas iemesli. Taču...

Foto

Kaimiņš "sēž, vēro un neko nelaiž uz āru"

Pietiek lasītāji pēdējā laikā interesējušies – kur pēc pašvaldību vēlēšanu iznākuma esot pazudis latvju tautas interešu pēdējais aizstāvis...

Foto

Mīti un patiesība par „Lidl” jaunajām darbavietām un zemajām cenām

Latvijā Lidl ienākšana mazumtirdzniecības segmentā sākusies ar ceļa izzāģēšanu – slepenības aura ap Rīgas mikrorajonā Purvciemā gaidāmo koku...

Foto

SS.LV ir mūsu sabiedrības un ēnu ekonomikas spogulis

Es neaizstāvu Valsts ieņēmumu dienestu (VID) par izvēlēto problēmas risināšanas formu, jo uzskatu, ka bija un ir citi...

Foto

Ēēēēēēēēēēē...

Man nudien nebija nodoma divas dienas pēc kārtas izteikties par vienu un to pašu tēmu, taču pašreizējās Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektores Ilzes Cīrules pirmdienas...

Foto

Kāpēc SS.LV nav konkurentu

Pateicoties nesenajām* sludinājumu izvietošanas cenu izmaiņām portālā ss.lv, sabiedrībā uzvirmoja kārtējais nepatikas vilnis pret šo interneta resursu - sak’ dzēšot sludinājumus, neatbildot...

Foto

Prezidenta kungs, vai, runājot par oligarhiem un to sarunām, jūs domājāt arī mani?

Augsti godātais Prezidenta kungs! Preses brīfingā pēc Nacionālās drošības padomes sēdes šā gada...

Foto

Prezidentam jārīkojas! Nepārdomātā akcīze degvielai vājinās Latvijas ekonomiku

Biedrība "Baltijas asociācija - Transports un Loģistika" (BATL) vērsusies pie Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa ar lūgumu izmantot LR...

Foto

Ss.lv un VID stāsts – speciāli advokātu madāmām, sektantiem no sabiedriskā radio un citiem "tiesiskās valsts" cienītājiem

Nu jau pat advokātu madāmas – mājsaimnieces ir iesaistījušās...

Foto

Kondora lidojums jeb jēru skaitīšana: par zīmoliem un tirgus pārdali

Ziemas miegā iztraucēts lācis ir bīstams, mēdzot uzbrukt pat cilvēkiem. Politiķiem savukārt pagulēšanai atvēlēts laiciņš pēc...

Foto

Sabiedrības līderu piemiņai

Džeka Londona stāstā Baltais Ilknis ir aprakstīta likumsakarība, kas valda suņu barā. Līderis vienmēr ir jāliek pajūga priekšgalā, jo pārējie suņi, redzot bēgošo līderi, centīsies...

Foto

„Cant” latviskajā vidē jeb meli ar tīru sirdsapziņu

Angļu valodā ir divi vārdi „cant”. Tie ir homonīmi – vienādi rakstāmi un vienādi izrunājami vārdi ar atšķirīgu...

Foto

Neizskatās, ka valstī kāds domātu par eksistenciālajiem jautājumiem

Tas, ka Latvija joprojām ir viena no nabadzīgākajām ES valstīm, nav nekāds jaunums. To raksturo dažādi rādītāji. Viens...

Foto

Mēs varam, bet – nezinām vai negribam?

Bieži tiek spriests, cik labi ir sakārtotajā un turīgajā Vācijā, Lielbritānijā, ASV... Taču latvieši negrib saprast, ka turienes iedzīvotāji...

Foto

Uz 73 valsts auto - 4 apkopēji ar 1000 eiro algu, 2 ēdināšanas speciālisti, medicīnas speciālists, 8 dežuranti...

Medijos publicētas vairākas ziņas ar skaļiem virsrakstiem „Atsakoties...

Foto

Par likumprojektu "Dzīvojamo telpu īres likums"

Pamatojoties uz Ekonomikas ministrijas (turpmāk – EM) publiski izsludināto Paziņojumu par līdzdalības iespējām likumprojekta izstrādes procesā, biedrības “NĪSA, Nekustamā īpašuma...

Foto

Veselības ministrija šobrīd cenšas sarīdīt trīs lielākās ārstu grupas

Ģimenes ārstu temats nav bijis ilggadējam publicistikas flagmanim Dainim Lemešonokam īsti mīļš, radot iespaidu, ka kāds autora...

Foto

Cik partiju Kučinska koalīcijā? Vienpadsmit plus bezpartijiskie

Šovakar LTV Ministru prezidents pats īsti nevarēja pateikt, cik partiju tad ir viņa koalīcijā. Vēlos viest skaidrību. Zināms, ka...

Foto

Ceturtā atmoda. Mosties vai zust

Trešā atmoda atjaunoja neatkarību, taču netika atjaunota 18. novembra Latvija. Tika radīts hibrīds - tapa 4. maija republika, apvienojot padomju laika...

Foto

Seši blēdīgi leftistu koncepti, kas pretendē būt pozitīvi

Leftisms savā būtībā ir konfliktus ģenerējošs. Tas vienmēr nostājas pret pastāvošo lietu kārtību. Savā agrīnā posmā tas maskēja...

Foto

Tautas politiskā apziņa: realitāte, mīmikrija, dresūra

Latvijā regulāri atskan politiski loģiskā prasība atļaut latviešu tautai vēlēt Valsts prezidentu. Regularitāti (reizi četros gados) nosaka Valsts prezidenta vēlēšanas....

Foto

Jautājums par sešgadniekiem skolās IZM dienaskārtībā ir jau 20 gadus

Jūlijā plašsaziņas līdzekļos atkal aktualizējās Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) virzītā reforma, kas paredz vairākas izmaiņas,...

Foto

Ģimenes ārsti paši sevi gāž no pjedestāla

Ģimenes ārstu streiks ir nolemts sakāvei, jo tam nav morāla atbalsta sabiedrībā. Valsts vara viņus spēj ne tikai uzveikt,...

Foto

Mēs esam PAR

Mēs esam par Latviju, kura ir iespēja visiem. Mēs esam par brīvu cilvēku. Mēs ticam ikviena cilvēka tiesībām izdarīt savas izvēles un atbildībai...

Foto

Jebkurā civilizētā valstī tādai Čakšai sen būtu bijis jāatkāpjas

Veselības ministre Anda Čakša nebeidz izbrīnīt. Ne velti, stājoties amatā sevi dēvēja par krīzes menedžeri un izcilu...

Foto

Kučinska kungs, Jūsu pasaulē nav mazā Ivana, kas vientulībā nomirst mežā

Augsti godātais Ministru prezidenta kungs Māri Kučinski! Iespējams, ka mēs dzīvojam divās dažādās un ļoti...

Foto

Skarba replika par PVN un tiesām

Ar tiesisku valsti katrs var saprast ko citu – citam tā ir pārliecība, ka par katru noziegumu katrs noziedznieks tiks...

Foto

Atklāta vēstule – iesniegums par padomju tiesību doktrīnai tipisku principu ietveršanu ārstu sertifikācijas procesa pārraudzībā

Iesniedzējs atgādina, ka iepriekšējā sarakstē jau tika informējis Ministru prezidentu un...

Foto

Par dalītā īpašuma neatbilstību LR Satversmei: faktiski atjaunotas feodālās privilēģijas un likvidēta demokrātija

Tiesiskais pamats dalītā īpašuma radīšanai Latvijas pilsētās tika izveidots 1991. gada 20. novembrī,...

Foto

Tāda ir bijusi un ir tā sauktā politiskā NEgriba

Garāmejot kārtējo reizi uzmetu aci nu jau vairāk nekā 20 gadu gaitā savāktajai DVD kolekcijai (lauvas tiesa...

Foto

...

Foto

Kleptomānijas cēlonis

Retrospektīvi izzinoša ekskursija uz lietišķo pierādījumu muzeju nav vajadzīga. Nav vajadzīgs intelektuālais reids aizvadīto 27 gadu vēsturē. Latvijas Republika kā krimināla valsts ar ideālu...

Foto

Mēs atsakāmies no savas valsts, atstājot to neliešu bariņa rokās

Atbilstoši oficiālajiem Centrālās statistikas pārvaldes datiem 2017. gada janvārī Latvijā dzīvoja 1 miljons 953 tūkstoši cilvēku....

Foto

“Nodokļu reforma” - kas tiek noklusēts

Daudz piesauktā un plaši aprunātā, bet patiesībā reti kuram zināmā “nodokļu reforma” nu ir ieguvusi daudz maz konkrētus apveidus. Un,...

Foto

Ģimenes ārsti dara pareizi, ka netic Čakšas tukšajiem „solījumiem”

Jau ilgāk nekā divas nedēļas valstī notiek ģimenes ārstu streiks. Taču nekas neliecina, ka tiks panākta vienošanās...

Foto

Atklāta vēstule valdošajai koalīcijai: IZM reforma – nodomi labi, bet izpildījums vājš

Augsti godājamais Ministru prezidenta kungs, Saeimas cienījamie frakciju vadītāji, pagājušajā nedēļā medijos atkal aktualizējās...

Foto

Latvijas sabiedrisko mediju "caurās mucas" svētās dusmas

Cēlonis melodramatiskajam sašutumam, kādā Latvijas Radio (LR) darbinieki izteica neuzticību Nacionālajai elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei (NEPLP) un tās loceklim...

Foto

VID Cīrule „atbild” pavāram Dreibantam

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektore Ilze Cīrule pavāram Ērikam Dreibantam nosūtījusi to, ko pati uzskata par atbildēm uz viņa atklātajā vēstulē...

Foto

Tumsonība Īvāna gaumē

Neesmu vegāns, pat veģetārietis ne tuvu ne. Dzīvnieki nav sveši, jau kopš bērnības mūsu vai vismaz radu mājās ir bijis kāds "kustonis", arī...

Foto

Ēnu ekonomikas process sākas tad, kad VID martā bloķē restorāna bankas kontu par 2000 eiro nodokļu parādu...

Nesen no Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācijas (LVRA) saņēmu...

Foto

Laikmeta ainiņas: futbols un nacionālisms - I

1989. gada 21. jūnija rītā pie Satekles ielas stāvvietas piebrauca tumši sarkans Ikarus autobuss. Ar tūrisma firmas Inturist atbalstu devāmies ceļojumā, kura galamērķis...

Foto

Mēs esam slikti saimnieki savā zemē

Tautieši, nevairosim sabiedrībā naidu un haosu, negānīsim deputātus un valdību, ka tā neprot vadīt valsti. Politiķi, kam ir uzticēta Latvijas...

Foto

Pa dibenu vai pa purnu

Vai nesen publicētās sarunas, kurās politiskie līderi apspriež procesus valstī, kārto lietas, mēģina slēpt iespējamus likumpārkāpumus un pakļaut medijus, raisa izbrīnu?...

Foto

NEPLP lēmums par „Pieci.lv” hibrīdkara apstākļos ir nacionālās drošības apdraudējums

Latvijas Radio darbinieki kategoriski noraida un iebilst pret pagājušajā nedēļā medijos publicēto informāciju („Diena” 07.07.2017. „Lielās...

Foto

Otrā atklātā vēstule ģenerālprokuroram Kalnmeieram un citām augstākajām valsts amatpersonām

Vai es varu lūgt jūsu uzmanību beidzot mani sadzirdēt? Zinot to, cik aizņemti jūs esat, man...

Foto

Oligarhija: kastas ģenēze un kastas misija

Latvijā drīkst nerunāt par galveno. Latvieši drīkst neapspriest galveno. Latviešiem tas ir piedodami, jo bez šīs spējas neapspriest galveno nav...

Foto

Manifests – ir laiks aizstāvēt Latviju, tautu un Satversmi

1918. gada 18. novembrī Latvijas tauta dibināja brīvu un demokrātisku valsti. Latvijas Republikas Satversmē pirmie divi panti...

Foto

Par Jelgavas pašvaldības vadības patvaļīgo lēmumu

Mēs, Jelgavas 6. vidusskolas audzēkņu vecāki, vēršamies ar lūgumu atsaukties un nepalikt vienaldzīgiem pret, mūsuprāt, Jelgavas pašvaldības vadības vienpersonisko, diktatorisko...

Foto

Georga Isersona „Jaunās karadarbības formas” un latviešu valstsgriba

Turpinot par tēmu – pazīsti savu potenciālo ienaidnieku –, jau rakstīju par ģeniālo krievu militāro domātāju Jevgēņiju Mesneru, kura...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: demogrāfija

Uz Zemes ir gājušas bojā daudzas civilizācijas. Zinātne ir noskaidrojusi bojāejas galveno iemeslu. Tas ir civilizācijas iekšējais sabrukums. Katra civilizācija ir bijusi...

Foto

Daži mazemocionāli ideju zibšņi “oligarhu lietas” sakarā

Paklausījos, palasīju dažādus materiālus, kas publiskajā infotelpā pieejami biezā slānī. Pārdomas ir vairākas:...

Foto

Oligarhi, Šlesers un Baznīca

Vai atceramies, kas pirms 15 gadiem Ainaram Šleseram palīdzēja iegūt kāroto varu un deva iespējas piedalīties Latvijas īpašumu sadalē? Tās bija kristīgās...

Foto

Kā es sarakstījos ar „Labklājības” ministriju

Vēlos pastāstīt Pietiek lasītājiem, kā es mēģināju gūt kādu atsaucību no mūsu tā saucamās „Labklājības” ministrijas – un ko es...

Foto

Atmaskot "oligarhus" ir vitāli svarīgi, bet žurnālistikas standarti ir jāievēro

Latvijas Televīzijas komentārs par žurnāla "Ir" rakstu "Preses kastrēšana", kurā atspoguļotas Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja...

Foto

Atklāta vēstule veselības ministrei Andai Čakšai

Piektdien, 30.jūnijā no Jums saņēmu bezpersonisku e-pastu, kas, kā saprotams, bija sūtīts daudziem un kurā Jūs mēģinājāt paskaidrot par Latvijas...

Foto

Ģimenes ārstu streiks, privātpersonu rīcība savu tiesību aizsardzībai

Pārdomas par ģimenes ārstu streiku: vai sabiedrība ir gatava ar aktīvu (uzsverot, aktīvu!) rīcību iesaistīties problēmu risināšanā? Diemžēl...

Foto

Saņēmu vēstuli. No ministres. Un atbildēju

Saņēmu vēstuli. No ministres. Un atbildēju: labdien, Anda Čakša! Jūsu izmisuma pilnā vēstule ar tradicionālajiem politiķu solījumiem, kuriem neviens vairs...

Foto

Atklāta vēstule – atzinums par likumprojektu „Dzīvojamo telpu īres likums” un pieteikums līdzdalībai likumprojekta pilnveidošanai

Pamatojoties uz Ekonomikas ministrijas (turpmāk – EM) publiski izsludināto Paziņojumu par...

Foto

Ekoloģiskā katastrofa Latvijas centrā

Ar šo rakstu gribu pavēstīt Jūrmalas bīstamo atkritumu degšanas seku mērogus. Pēc pieejamām ziņām, četrām mājsaimniecībām ir aizliegts lietot aku ūdeni. Tātad...