Drošības dienestu ziņojumi: kāds ir Bislana Abdulmuslimova patiesais bizness
PIETIEK28.04.2012.
Komentāri (0)
Gaidot Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) oficiālo skaidrojumu uzņēmēja Bislana Abdulmuslimova aizturēšanai, Pietiek publisko vairākus tā rīcībā nonākušos Latvijas drošības iestāžu un privāto drošības struktūru ziņojumus par Abdulmuslimova darbības ēnas pusi. Tie, lai gan datēti ar 1999., 2002. un 2003. gadu, sniedz detalizētu priekšstatu par šo iestāžu uzskatiem par Abdulmuslimova darbības metodēm, ietekmi un viņa kapitāla izcelsmi.
Cienījams uzņēmējs, kurš darbojas pārtikas pārstrādes rūpniecībā, ciena Latvijas valsti un tās likumus, sniedz intervijas intelektuāļu žurnālam Rīgas laiks un būvē respektablu holdingu, tā menedžmentā nodarbinot bijušos ministrus, premjeru padomniekus un deputātus. Tādu priekšstatu par sevi pēdējos gados un jo īpaši mēnešos centies radīt AB holdinga vadītājs Bislans Abdulmuslimovs, savulaik pazīstams ar uzvārdu Krūmiņš.
Organizētās noziedzības autoritāte, kas sava biznesa legālo "cepuri" veido, ar spēku pārņemot uzņēmumus, kā to izkārtni vadībā saglabājot iepriekšējos īpašniekus, - tādu priekšstatu par Abdulmuslimovu sniedz Pietiek rīcībā nonākušie Latvijas drošības iestāžu sagatavotie ziņojumi par Abdulmuslimova darbības aizkulisēm.
Lai kāda būs KNAB oficiālā versija notikušajai Abdulmuslimova aizturēšanai uz vairākām stundām, jau pašlaik informēti avoti tiesībsargājošās iestādēs Pietiek izsaka versijas, ka notikušais visticamāk esot brīdinājums Abdulmuslimovam.
Pēc pagaidām neapstiprinātas informācijas, pie KNAB vērsies kāds ar degvielas biznesu saistīts miljonārs, dāsns partiju sponsors ar ietekmi politiskajās aprindās, sūdzoties par Abdulmuslimova draudiem pārņemt viņa biznesu. Tādēļ KNAB akcija, iespējams, tiešām nav bijusi saistīta ar Latvenergo noplūdes lietu, kā tika ziņots iepriekš, un bijusi vien spēka demonstrācija un brīdinājums Abdulmuslimovam.
Ja informācija apstiprināsies, tas iezīmēs jaunu vaibstu attiecību kārtošanā "biznesa karos". Iepriekš šādos "karos" izmantoti uzņēmumu iekšējie drošības dienesti un privātas apsardzes firmas. Pietiek zināms, ka pirms pāris gadiem Abdulmuslimovs gribējis ar spēku pārņemt Vienotības sponsora, tagad viena no Einara Repšes, Edgara Jaunupa un Dana Titava biedrības Latvijas attīstībai dibinātāja Ulda Mierkalna mežistrādes biznesu SIA Pata AB. Toreiz "problēma" atrisināta, Mierkalnam nolīgstot Mārtiņam Tenbergam piederošo apsardzes firmu TM security.
Tieši ar šo epizodi aizsākušās čečenu grupējuma un no bijušo Saeimas un Valsts prezidenta drošības dienesta virsnieku kodola izveidotās TM security sarežģītās attiecības, kas šoziem noveda pie Abdulmuslimova vicināšanās ar ieroci uzbeku restorānā Rīgā, par ko rakstīja Pietiek.
Vēl senāk 2003.-2004. gadā Abdulmuslimovs ar spēku centies pārņemt miljonāram Argodam Lūsiņam piederošo degvielas biznesu AS Kurzemes degviela un "sarunās" par to bijis iesaistīts cits ar degvielas biznesu saistīts varas partiju sponsors Donāts Vaitaitis, kurš arī šobrīd ir starp Repšes biedrības dibinātājiem.