Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Pietiek rīcībā ir nonācis pirms pieciem gadiem pabeigts ANO Neatkarīgās izmeklēšanas komisijas atzinums, no kura izriet, ka Ventspils naftas privatizētājs – koncerns Vitol dažādās pasaules malās iesaistījies nelikumīgos darījumos un mahinācijās Savukārt Latvijas varas iestādes, tostarp Satversmes aizsardzības birojs šo ziņojumu par potenciālo ievērojamo investoru, kurš gadu vēlāk kļuva par oficiālo  Ventspils naftas faktiskās kontrolpaketes īpašnieku, ir ignorējušas.

Ziņojums par Vitol ticis ignorēts

Kad pirms četriem gadiem Vitol izsolē iegādājās 36 miljonus Latvijas valstij piederošo Ventspils naftas akciju, neviena no valsts iestādēm publiski neizteica nekādus iebildumus pret šo ievērojamo investoru.

Tagad kļuvis zināms, ka jau gadu pirms šī darījuma ANO Neatkarīgā izmeklēšanas komisija bija pabeigusi ziņojumu, kurā Vitol apšaubāmiem un nelikumīgiem darījumiem bija veltīta apjomīga sadaļa.

Kā zināms Pietiek, šis ziņojums pietiekami ātri pēc tā pabeigšanas nonācis arī Latvijas Ārlietu ministrijas un Satversmes aizsardzības biroja (SAB) rīcībā. Taču neviena no šīm iestādēm nav oficiāli iebildusi pret šāda investora iesaistīšanos Ventspils naftas privatizācijas procesā.

Pašlaik ministrijai un SAB ir nosūtīti oficiāli pieprasījumi par iemesliem, kuru dēļ šis ANO izmeklētāju komisijas ziņojums tika ignorēts, taču atbildes uz šiem pieprasījumiem vēl nav saņemtas.

Ko atklāja ANO ziņojums

ANO programmas Nafta apmaiņā pret pārtiku Neatkarīgās izmeklēšanas komisijas ar 2005. gada 27. oktobri datētā ziņojuma nodaļā Darījumi ar naftu un nelikumīgi maksājumi Vitol darījumiem veltītas gandrīz 20 lappuses, turklāt ziņojumam pievienota virkne dokumentu kopiju.

No tiem kļūst skaidrs, ka Vitol ir rupji pārkāpis programmas Nafta apmaiņā pret pārtiku nosacījumus un ANO noteiktās sankcijas pret Irāku, faktiski maksājot Sadāma Huseina režīmam par iespēju iegādāties Irākas jēlnaftu.

Jāatgādina, ka programma tika ieviesta 1996. gadā un tās mērķis bija dot Irākai iespēju pārdot savu naftu un vienlaikus kontrolēt, lai iegūtā nauda tiktu izmantota humāniem mērķiem (pārtikas un medikamentu iegādei) nevis papildinātu režīma pārstāvju banku kontus vai tiktu novirzīta ieroču iegādei.

Kad 2000. gada nogalē Sadāma Huseina režīms, ko pārstāvēja Valsts naftas tirdzniecības organizācija (SOMO - State Oil Marketing Organization) nelikumīgi noteica īpašas muitas piemaksas, no programmas izstājās liela daļa naftas tirdzniecības kompāniju, kuras nevēlējās uzturēt Sadāma režīmu.

Taču četri naftas tirgotāji - Bayoil, Taurus, Vitol un Glencore turpināja tirgoties ar Irākas naftu un maksāt nelikumīgās piemaksas. Neatkarīgās izmeklēšanas komisijas ziņojumā norādīts, ka Vitol bijuši tieši kontakti ar SOMO, tāpat tā maksājumus veikusi ar dažādu starpnieku palīdzību.

Jāuzsver, ka tolaik kurš katrs no Irākas valsts un SOMO naftu iegādāties nemaz nevarēja - tā kā Vitol pārstāvēja Sadāma režīmam ne īpaši labvēlīgo Šveici, kompānijai parasti nafta bija jāiepērk no citām firmām (krievu, malaiziešu utt.), kurām bija tieši līgumi ar Irāku.

Vitol arī bija nolīdzis franču diplomātu Seržu Boidevā, lai viņš to pārstāvētu Bagdādē. Ar viņa palīdzību kompānijai vairākas naftas partijas izdevies iegādāties bez starpnieku palīdzības tieši no SOMO.

Vitol līdz pat pēdējām brīdim centās noliegt, ka veicis nelikumīgos maksājumus. Ziņojumam pievienota kompānijas izpilddirektora Deivida Frensena 2005. gada 20. oktobrī parakstīta vēstule, kurā melns uz balta rakstīts: „Attiecībā uz muitas piemaksām - Vitol maksāja tikai Oficiālo Pārdošanas Cenu, kas tika pārskaitīta uz programmai Nafta apmaiņā pret pārtiku piesaistītu bankas kontu un tirgus uzcenojumu trešās puses pārdevējam, saskaņā ar viņa izrakstītu rēķinu.” (ziņojuma 210. lappuse).

Turpat uzsvērts, ka Vitol neesot ne jausmas, kas ir šīs muitas piemaksas un kādam mērķim tās ieviesis Sadāma režīms, un kompānija, protams, neesot informēta, ka tās partneriem būtu nācies šīs piemaksas maksāt.

No mūsu konta jūsu kontam

Neatkarīgās izmeklēšanas komisijas ziņojumā gan rakstīts pavisam kas cits: „Vitol veica tiešu muitas piemaksas maksājumu SOMO kontā Jordānijas Nacionālajā bankā, norēķinoties par naftu, kuru Vitol bija iegādājusies ar Krievijas kompānijas Machinoimport starpniecību”.

Naftu Vitol saņēmusi 2001. gada 31. decembrī un 2002. gada 1. janvārī, bet pēc desmit dienām no Vitol Bahrein E.C. (apakšuzņēmums, kas nodarbojās ar Irākas jēlnaftas iegādi) konta bankā JPMorgan Chase London uz SOMO kontu aizceļojuši 312 786,30 dolāri. Lai nebūtu šaubu, kas šī ir par naudu - Irākas naftas ministrijā saglabājies ieraksts, ka maksājums veikts, lai izpildītu Machinoimport un Irākas noslēgtā kontrakta M/11/17 nosacījumus.

Interesanti, ka jau pieminētajā Frensena vēstulē par šo darījumu nav bilsts ne pušplēsts vārds. Toties izpilddirektors skaidro situāciju ar Sīrijas pilsoni Hamidu Na'anu, ar kuras starpniecību arī iegādāta Irākas nafta: „Vitol nav zināms, ka viņa būtu maksājusi muitas piemaksas Sadāma Huseina režīmam. Kad šis jautājums ar viņu tika apspriests, viņa apgalvoja, ka šāds maksājums nav obligāts. Ne Vitol, ne Žils Šotārs (Vitol amatpersona - red), kurš komunicēja ar Na'anas kundzi, apzināti nepiespieda viņu veikt šādus maksājumus un neieteica viņai šādi rīkoties”.

Par darījumu, kas veikts ar Hamidas Na'anas starpniecību, var lasīt Neatkarīgās izmeklēšanas komisijas ziņojuma 168. lappusē. Interesanti, ka D. Frensena vēstulē viņa nosaukta par bijušo Jemenas naftas ieguves kompānijas darbinieci, savukārt ziņojumā dēvēta par sīriešu žurnālisti, kurai Irākas vicepremjers Tariks Azizs piešķīris zināmas naftas eksporta kvotas apmaiņā pret Irāku slavinošiem rakstiem.

Taču šajā gadījumā tas nav būtiski. Būtiski ir tas, ka Na'ana pēc sarunām ar Šotāru noslēgusi divus kontraktus par naftas iegādi no SOMO un tās tālāku pārdošanu Panamā reģistrētajai Devon Petroleum (ziņojuma autoriem ir pamatotas aizdomas, ka šī kompānija ir saistīta ar Vitol).

Irākas varasiestādes aprēķinājušas Na'anai 710 782,25 dolāru lielu muitas piemaksu un pirmie 60 000 dolāru no šīs naudas samaksāti 2001. gada 12. augustā. Kāds tam sakars ar Vitol? Izmeklētāju rīcībā nonācis Na'anas 2001. gada 10. oktobrī sūtīts rēķins Šotāram, kurā pieminēts, ka Vitol viņai jau izmaksājis tieši 60 000 dolāru!

Turklāt sīriešu žurnāliste (vai jemeniešu naftas ieguvēja) laikā no 2001. gada oktobra līdz 2002. gada jūlijam no Vitol saņēma vēl vairāk nekā miljonus dolāru. Starpnieka uzcenojumam tā kā par daudz, taču, ja ņem vērā, ka no šīs naudas viņai vairāk nekā 650 000 dolāru nācās samaksāt muitas piemaksās, atlīdzība ir atbilstoša, secina komisija.

(Ne)zināmie labdari

Ar jau pieminētā diplomāta Boidevā starpniecību Vitol izdevās noslēgt arī astoņus līgumus tieši ar SOMO, iepērkot gandrīz 30 miljonus barelu naftas, atzinusi komisija. Ziņojumā minēts, ka 2001. gada OPEC konferences laikā SOMO pārstāvji informējuši Boidevā par jaunajām muitas piemaksām, piedraudot, ka pretējā gadījumā jauni kontrakti nebūs iespējami.

Kaut gan Boidevā apgalvo, ka pēc konsultācijām ar Vitol pieņemts lēmums muitas piemaksas nemaksāt, jau pēc neilga laika noslēgts kontrakts M/09/97, un noteiktajā termiņā SOMO kontā Libānas Fransabank trijos maksājumos ienāk 545 800,95 dolāri - pieprasītās muitas piemaksas. Maksātāja ir kāda mistiska Peakville Limited.

Kad izmeklēšanas komisija pieprasīja un ieguva vairāku citu šīs kompānijas maksājumu uzdevumus, noskaidrojās, ka reizēm tā dēvējas arī šādi : „Peakville Limited c/o Mr. R. Favre - Vitol SA, Rue des Bains 33, PO Box 162.” Jāpiebilst, ka Rolāns Favrs tolaik bija viens no Vitol finanšu direktoriem, kuram bija tiesības rīkoties ar daudzajiem kompānijas banku kontiem visā pasaulē, un tieši viņš savulaik parakstīja līgumu par konsultāciju pakalpojumu sniegšanu ar Boidevā.

Līdz ar to ANO komisija secinājusi – patiesībai neatbilst Frensena vēstulē minētais apgalvojums, ka pēc tam, kad Vitol atteicās sadarboties ar Irāku tās muitas piemaksu politikas dēļ, kompānija no SOMO vairs naftu neesot saņēmusi. Saņēma un maksāja arī muitas piemaksas, tikai aplinkus ceļā. Starp citu, Peakville Limited vēlāk nomaksājusi vēl 556 838,80 dolāru lielu muitas piemaksu par kontraktu M/10/07, ko Vitol bija noslēdzis ar krievu uzņēmuma Rosneftegazexport starpniecību.

Laikā, kad bija spēkā muitas piemaksu politika, vismaz 33 miljonus barelu naftas Vitol no Irākas iegādājās ar Malaizijas kompānijas Mastek Sdn Bhd (Mastek) un tās akcionāra Faeka Ahmada Šarīfa starpniecību. Muitas piemaksās šai kompānijai nācās samaksāt gandrīz 10 miljonus, dolāru un tas, lai gan ar vilcināšanos, tomēr tika izdarīts.

Liecinot komisijai, Šarīfs stāstījis – ar Vitol bijusi vienošanās, ka tā maksās pietiekami augstu uzcenojumu, lai no šīs naudas varētu nomaksāt arī muitas piemaksas. Kad kādā brīdī maksājumi kavējušies un uz Šarīfu Irākas puse izdarījusi spiedienu, viņš vienam no saviem partneriem sūtījis ziņu, ka „ar SOMO jānorēķinās pēc iespējas ātrāk un jāsaņem nauda no Vitol”.

No ziņojuma izriet, ka Vitol īsti nav gribējis maksāt un tikai pēc draudiem sūdzēt tiesā 2002. gada 26. februārī panākta vienošanās par 2 miljonu dolāru pārskaitīšanu Mastek kontā - lieki sacīt, ka vēlāk arī šī nauda aizceļojusi uz SOMO kontiem.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Par manis paša kļūdām es pats esmu maksājis, maksāju un turpināšu maksāt

FotoTe manas pārdomas, kuras rakstīju reiz, kad pēc kārtējās, enerģētiski, intelektuāli un sirdsgudri piesātinātās intervijas (ja nemaldos - tā bija nra.lv) komentāros un citur soctīklos tika „apd...ts” Ēriks Stendzenieks.
Lasīt visu...

21

Ašeradens būs īstais

FotoLabdien, biedri un atbalstītāji, visi. kam rūp tiesiska, latviska un eiropeiska Latvija! Šajā sestdienā mēs sanāksim kopā. lai lemtu par mūsu partijas nākotni, par mūsu vērtībām un idejām, kā arī cilvēkiem, kas tās īstenos dzīvē.
Lasīt visu...

15

Atklāta vēstule Latvijas Republikas 12. Saeimas deputātam Andrejam Judinam

FotoLatvijas Republikas 12. Saeimas 2017. gada 21. jūlija ārkārtas sēdē tika pieņemts lēmums ar nosaukumu “Par valsts nozagšanas pazīmēm un pirmstiesas izmeklēšanas kvalitāti kriminālprocesā Nr.16870000911” (turpmāk – Lēmums). Lēmumu sagatavojis un kā pirmais parakstījis Saeimas deputāts Andrejs Judins.
Lasīt visu...

20

Latvijas attīstība Šveika garā jeb ķemertiņu reģistram būt

FotoBrīdināts, ka pēc likuma par šķiņķa zādzību pienākas sods no 6 mēnešiem līdz 20 gadiem, krietnais kareivis Šveiks atbildēja, ka tādus likumus viņš nepazīstot. Nedomāju, ka likuma nezināšana glābs arī tos Latvijas iedzīvotājus, kuri nebūs reģistrējuši savus, atvainojiet, ķemertiņus jeb decentralizētās kanalizācijas sistēmas kopējā reģistrā. Labi, ka par šo pārkāpumu nedraud tāds sods kā Šveikam, taču arī 1400 eiro juridiskajām personām un 350 eiro fiziskajām ir gana liels sods, īpaši lauku reģionos dzīvojošiem pensionāriem.
Lasīt visu...

21

SS.LV un VID strīds parāda, ka dzīvojam represīvā valstī

FotoŠodien Cīrules kundze LTV paziņoja, ka strīds starp VID un SS.lv esot pievērsis uzmanību tam, vai būt godīgo nodokļu maksātāju pusē ir labi vai slikti. Var saprast tā: ja tu esi pret VID rīcību šajā gadījumā, tad tu atbalsti nodokļu nemaksātājus.
Lasīt visu...

21

Haltūra, ko veselības ministre Čakša sauc par likumprojektu un kas Kučinskim šķiet derīga

FotoLai novērstu uzmanību no veselības aprūpes pamatproblēmām – mediķu streika, zemas efektivitātes un kvalitātes, par ko nemitīgi atgādina Latvijas Banka un uzņēmēji, Veselības ministrija (VM) ir ķērusies noteikt pašvaldību lomas veselības aprūpē un pie Veselības aprūpes finansēšanas likuma, kurš pašreizējā versijā gan vairāk atgādina aprakstu uz pāris lapām salīdzinājumā ar Ministru kabineta (MK) noteikumiem Nr.1529 Veselības aprūpes organizēšanas un finansēšanas kārtība, kas ir vieni no apjomīgākajiem MK noteikumiem biezas mapes izskatā.
Lasīt visu...

21

Nevajag eksperimentēt ar sešgadniekiem

FotoLaikā, kad Izglītības un zinātnes ministrija gatavo apjomīgu nozares reformu, kas skar dažādus būtiskus jautājumus, tostarp t.s. sešgadnieku jautājumu, jāatceras, ka mēģinājumi ieviest šādas reformas jau ir bijuši, turklāt nesekmīgi. Dažādas idejas par to, cik gados bērniem jāuzsāk skolas gaitas, ir izskanējušas arī iepriekš, piemēram, kādreizējā ideja par t.s. nultās klases ieviešanu, obligāto izglītību no sešu gadu vecuma u.tml., taču neviena ideja nav nesusi pozitīvu rezultātu.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Par "iztīrīto" Nacionālo mākslas muzeju un elitāri politisko kroni

Pēc ilgstošas rekonstrukcijas 2016. gadā vasaras sākumā cilvēku apskatei tika atvērts Latvijas Nacionālais mākslas muzejs (LNMM) ar...

Foto

Par valsts un pašvaldību amatpersonu elektroniskās sarakstes atbilstību likumam

Nekustamā īpašuma speciālistu apvienība un Nekustamā īpašuma lietotāju apvienība (turpmāk – NĪSA un NĪLA) vērš sabiedrības un...

Foto

Papildizglītības un katalizatora izpalīdzība

Tagadnes politiķu intelektuālā potenciāla objektīvs vērtējums nav sasniedzams bez jaunām zināšanām. Tas pavēloši attiecas uz LR politiķu vērtējumu. LR politisko kadru analītika...

Foto

Piespiedu noma: diena, kad es atguvu ticību taisnīgai tiesai

Lai cik tiesas neatkarīgas, likums nemainās no tā, kura tiesa to piemēro. It kā ābeces patiesība. Nesen...

Foto

Mums Molotova – Ribentropa pakta sekas ir jālikvidē pilnībā

Darbu ir sākusi Saeimas izmeklēšanas komisija, kam būtu jāvērtē oligarhu sarunas un lietas izmeklēšanas izčākstēšanas iemesli. Taču...

Foto

Kaimiņš "sēž, vēro un neko nelaiž uz āru"

Pietiek lasītāji pēdējā laikā interesējušies – kur pēc pašvaldību vēlēšanu iznākuma esot pazudis latvju tautas interešu pēdējais aizstāvis...

Foto

Mīti un patiesība par „Lidl” jaunajām darbavietām un zemajām cenām

Latvijā Lidl ienākšana mazumtirdzniecības segmentā sākusies ar ceļa izzāģēšanu – slepenības aura ap Rīgas mikrorajonā Purvciemā gaidāmo koku...

Foto

SS.LV ir mūsu sabiedrības un ēnu ekonomikas spogulis

Es neaizstāvu Valsts ieņēmumu dienestu (VID) par izvēlēto problēmas risināšanas formu, jo uzskatu, ka bija un ir citi...

Foto

Ēēēēēēēēēēē...

Man nudien nebija nodoma divas dienas pēc kārtas izteikties par vienu un to pašu tēmu, taču pašreizējās Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektores Ilzes Cīrules pirmdienas...

Foto

Kāpēc SS.LV nav konkurentu

Pateicoties nesenajām* sludinājumu izvietošanas cenu izmaiņām portālā ss.lv, sabiedrībā uzvirmoja kārtējais nepatikas vilnis pret šo interneta resursu - sak’ dzēšot sludinājumus, neatbildot...

Foto

Prezidenta kungs, vai, runājot par oligarhiem un to sarunām, jūs domājāt arī mani?

Augsti godātais Prezidenta kungs! Preses brīfingā pēc Nacionālās drošības padomes sēdes šā gada...

Foto

Prezidentam jārīkojas! Nepārdomātā akcīze degvielai vājinās Latvijas ekonomiku

Biedrība "Baltijas asociācija - Transports un Loģistika" (BATL) vērsusies pie Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa ar lūgumu izmantot LR...

Foto

Ss.lv un VID stāsts – speciāli advokātu madāmām, sektantiem no sabiedriskā radio un citiem "tiesiskās valsts" cienītājiem

Nu jau pat advokātu madāmas – mājsaimnieces ir iesaistījušās...

Foto

Kondora lidojums jeb jēru skaitīšana: par zīmoliem un tirgus pārdali

Ziemas miegā iztraucēts lācis ir bīstams, mēdzot uzbrukt pat cilvēkiem. Politiķiem savukārt pagulēšanai atvēlēts laiciņš pēc...

Foto

Sabiedrības līderu piemiņai

Džeka Londona stāstā Baltais Ilknis ir aprakstīta likumsakarība, kas valda suņu barā. Līderis vienmēr ir jāliek pajūga priekšgalā, jo pārējie suņi, redzot bēgošo līderi, centīsies...

Foto

„Cant” latviskajā vidē jeb meli ar tīru sirdsapziņu

Angļu valodā ir divi vārdi „cant”. Tie ir homonīmi – vienādi rakstāmi un vienādi izrunājami vārdi ar atšķirīgu...

Foto

Neizskatās, ka valstī kāds domātu par eksistenciālajiem jautājumiem

Tas, ka Latvija joprojām ir viena no nabadzīgākajām ES valstīm, nav nekāds jaunums. To raksturo dažādi rādītāji. Viens...

Foto

Mēs varam, bet – nezinām vai negribam?

Bieži tiek spriests, cik labi ir sakārtotajā un turīgajā Vācijā, Lielbritānijā, ASV... Taču latvieši negrib saprast, ka turienes iedzīvotāji...

Foto

Uz 73 valsts auto - 4 apkopēji ar 1000 eiro algu, 2 ēdināšanas speciālisti, medicīnas speciālists, 8 dežuranti...

Medijos publicētas vairākas ziņas ar skaļiem virsrakstiem „Atsakoties...

Foto

Par likumprojektu "Dzīvojamo telpu īres likums"

Pamatojoties uz Ekonomikas ministrijas (turpmāk – EM) publiski izsludināto Paziņojumu par līdzdalības iespējām likumprojekta izstrādes procesā, biedrības “NĪSA, Nekustamā īpašuma...

Foto

Veselības ministrija šobrīd cenšas sarīdīt trīs lielākās ārstu grupas

Ģimenes ārstu temats nav bijis ilggadējam publicistikas flagmanim Dainim Lemešonokam īsti mīļš, radot iespaidu, ka kāds autora...

Foto

Cik partiju Kučinska koalīcijā? Vienpadsmit plus bezpartijiskie

Šovakar LTV Ministru prezidents pats īsti nevarēja pateikt, cik partiju tad ir viņa koalīcijā. Vēlos viest skaidrību. Zināms, ka...

Foto

Ceturtā atmoda. Mosties vai zust

Trešā atmoda atjaunoja neatkarību, taču netika atjaunota 18. novembra Latvija. Tika radīts hibrīds - tapa 4. maija republika, apvienojot padomju laika...

Foto

Seši blēdīgi leftistu koncepti, kas pretendē būt pozitīvi

Leftisms savā būtībā ir konfliktus ģenerējošs. Tas vienmēr nostājas pret pastāvošo lietu kārtību. Savā agrīnā posmā tas maskēja...

Foto

Tautas politiskā apziņa: realitāte, mīmikrija, dresūra

Latvijā regulāri atskan politiski loģiskā prasība atļaut latviešu tautai vēlēt Valsts prezidentu. Regularitāti (reizi četros gados) nosaka Valsts prezidenta vēlēšanas....

Foto

Jautājums par sešgadniekiem skolās IZM dienaskārtībā ir jau 20 gadus

Jūlijā plašsaziņas līdzekļos atkal aktualizējās Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) virzītā reforma, kas paredz vairākas izmaiņas,...

Foto

Ģimenes ārsti paši sevi gāž no pjedestāla

Ģimenes ārstu streiks ir nolemts sakāvei, jo tam nav morāla atbalsta sabiedrībā. Valsts vara viņus spēj ne tikai uzveikt,...

Foto

Mēs esam PAR

Mēs esam par Latviju, kura ir iespēja visiem. Mēs esam par brīvu cilvēku. Mēs ticam ikviena cilvēka tiesībām izdarīt savas izvēles un atbildībai...

Foto

Jebkurā civilizētā valstī tādai Čakšai sen būtu bijis jāatkāpjas

Veselības ministre Anda Čakša nebeidz izbrīnīt. Ne velti, stājoties amatā sevi dēvēja par krīzes menedžeri un izcilu...

Foto

Kučinska kungs, Jūsu pasaulē nav mazā Ivana, kas vientulībā nomirst mežā

Augsti godātais Ministru prezidenta kungs Māri Kučinski! Iespējams, ka mēs dzīvojam divās dažādās un ļoti...

Foto

Skarba replika par PVN un tiesām

Ar tiesisku valsti katrs var saprast ko citu – citam tā ir pārliecība, ka par katru noziegumu katrs noziedznieks tiks...

Foto

Atklāta vēstule – iesniegums par padomju tiesību doktrīnai tipisku principu ietveršanu ārstu sertifikācijas procesa pārraudzībā

Iesniedzējs atgādina, ka iepriekšējā sarakstē jau tika informējis Ministru prezidentu un...

Foto

Par dalītā īpašuma neatbilstību LR Satversmei: faktiski atjaunotas feodālās privilēģijas un likvidēta demokrātija

Tiesiskais pamats dalītā īpašuma radīšanai Latvijas pilsētās tika izveidots 1991. gada 20. novembrī,...

Foto

Tāda ir bijusi un ir tā sauktā politiskā NEgriba

Garāmejot kārtējo reizi uzmetu aci nu jau vairāk nekā 20 gadu gaitā savāktajai DVD kolekcijai (lauvas tiesa...

Foto

...

Foto

Kleptomānijas cēlonis

Retrospektīvi izzinoša ekskursija uz lietišķo pierādījumu muzeju nav vajadzīga. Nav vajadzīgs intelektuālais reids aizvadīto 27 gadu vēsturē. Latvijas Republika kā krimināla valsts ar ideālu...

Foto

Mēs atsakāmies no savas valsts, atstājot to neliešu bariņa rokās

Atbilstoši oficiālajiem Centrālās statistikas pārvaldes datiem 2017. gada janvārī Latvijā dzīvoja 1 miljons 953 tūkstoši cilvēku....

Foto

“Nodokļu reforma” - kas tiek noklusēts

Daudz piesauktā un plaši aprunātā, bet patiesībā reti kuram zināmā “nodokļu reforma” nu ir ieguvusi daudz maz konkrētus apveidus. Un,...

Foto

Ģimenes ārsti dara pareizi, ka netic Čakšas tukšajiem „solījumiem”

Jau ilgāk nekā divas nedēļas valstī notiek ģimenes ārstu streiks. Taču nekas neliecina, ka tiks panākta vienošanās...

Foto

Atklāta vēstule valdošajai koalīcijai: IZM reforma – nodomi labi, bet izpildījums vājš

Augsti godājamais Ministru prezidenta kungs, Saeimas cienījamie frakciju vadītāji, pagājušajā nedēļā medijos atkal aktualizējās...

Foto

Latvijas sabiedrisko mediju "caurās mucas" svētās dusmas

Cēlonis melodramatiskajam sašutumam, kādā Latvijas Radio (LR) darbinieki izteica neuzticību Nacionālajai elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei (NEPLP) un tās loceklim...

Foto

VID Cīrule „atbild” pavāram Dreibantam

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektore Ilze Cīrule pavāram Ērikam Dreibantam nosūtījusi to, ko pati uzskata par atbildēm uz viņa atklātajā vēstulē...

Foto

Tumsonība Īvāna gaumē

Neesmu vegāns, pat veģetārietis ne tuvu ne. Dzīvnieki nav sveši, jau kopš bērnības mūsu vai vismaz radu mājās ir bijis kāds "kustonis", arī...

Foto

Ēnu ekonomikas process sākas tad, kad VID martā bloķē restorāna bankas kontu par 2000 eiro nodokļu parādu...

Nesen no Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācijas (LVRA) saņēmu...

Foto

Laikmeta ainiņas: futbols un nacionālisms - I

1989. gada 21. jūnija rītā pie Satekles ielas stāvvietas piebrauca tumši sarkans Ikarus autobuss. Ar tūrisma firmas Inturist atbalstu devāmies ceļojumā, kura galamērķis...

Foto

Mēs esam slikti saimnieki savā zemē

Tautieši, nevairosim sabiedrībā naidu un haosu, negānīsim deputātus un valdību, ka tā neprot vadīt valsti. Politiķi, kam ir uzticēta Latvijas...

Foto

Pa dibenu vai pa purnu

Vai nesen publicētās sarunas, kurās politiskie līderi apspriež procesus valstī, kārto lietas, mēģina slēpt iespējamus likumpārkāpumus un pakļaut medijus, raisa izbrīnu?...

Foto

NEPLP lēmums par „Pieci.lv” hibrīdkara apstākļos ir nacionālās drošības apdraudējums

Latvijas Radio darbinieki kategoriski noraida un iebilst pret pagājušajā nedēļā medijos publicēto informāciju („Diena” 07.07.2017. „Lielās...

Foto

Otrā atklātā vēstule ģenerālprokuroram Kalnmeieram un citām augstākajām valsts amatpersonām

Vai es varu lūgt jūsu uzmanību beidzot mani sadzirdēt? Zinot to, cik aizņemti jūs esat, man...

Foto

Oligarhija: kastas ģenēze un kastas misija

Latvijā drīkst nerunāt par galveno. Latvieši drīkst neapspriest galveno. Latviešiem tas ir piedodami, jo bez šīs spējas neapspriest galveno nav...

Foto

Manifests – ir laiks aizstāvēt Latviju, tautu un Satversmi

1918. gada 18. novembrī Latvijas tauta dibināja brīvu un demokrātisku valsti. Latvijas Republikas Satversmē pirmie divi panti...

Foto

Par Jelgavas pašvaldības vadības patvaļīgo lēmumu

Mēs, Jelgavas 6. vidusskolas audzēkņu vecāki, vēršamies ar lūgumu atsaukties un nepalikt vienaldzīgiem pret, mūsuprāt, Jelgavas pašvaldības vadības vienpersonisko, diktatorisko...

Foto

Georga Isersona „Jaunās karadarbības formas” un latviešu valstsgriba

Turpinot par tēmu – pazīsti savu potenciālo ienaidnieku –, jau rakstīju par ģeniālo krievu militāro domātāju Jevgēņiju Mesneru, kura...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: demogrāfija

Uz Zemes ir gājušas bojā daudzas civilizācijas. Zinātne ir noskaidrojusi bojāejas galveno iemeslu. Tas ir civilizācijas iekšējais sabrukums. Katra civilizācija ir bijusi...

Foto

Daži mazemocionāli ideju zibšņi “oligarhu lietas” sakarā

Paklausījos, palasīju dažādus materiālus, kas publiskajā infotelpā pieejami biezā slānī. Pārdomas ir vairākas:...

Foto

Oligarhi, Šlesers un Baznīca

Vai atceramies, kas pirms 15 gadiem Ainaram Šleseram palīdzēja iegūt kāroto varu un deva iespējas piedalīties Latvijas īpašumu sadalē? Tās bija kristīgās...

Foto

Kā es sarakstījos ar „Labklājības” ministriju

Vēlos pastāstīt Pietiek lasītājiem, kā es mēģināju gūt kādu atsaucību no mūsu tā saucamās „Labklājības” ministrijas – un ko es...

Foto

Atmaskot "oligarhus" ir vitāli svarīgi, bet žurnālistikas standarti ir jāievēro

Latvijas Televīzijas komentārs par žurnāla "Ir" rakstu "Preses kastrēšana", kurā atspoguļotas Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja...

Foto

Atklāta vēstule veselības ministrei Andai Čakšai

Piektdien, 30.jūnijā no Jums saņēmu bezpersonisku e-pastu, kas, kā saprotams, bija sūtīts daudziem un kurā Jūs mēģinājāt paskaidrot par Latvijas...

Foto

Ģimenes ārstu streiks, privātpersonu rīcība savu tiesību aizsardzībai

Pārdomas par ģimenes ārstu streiku: vai sabiedrība ir gatava ar aktīvu (uzsverot, aktīvu!) rīcību iesaistīties problēmu risināšanā? Diemžēl...

Foto

Saņēmu vēstuli. No ministres. Un atbildēju

Saņēmu vēstuli. No ministres. Un atbildēju: labdien, Anda Čakša! Jūsu izmisuma pilnā vēstule ar tradicionālajiem politiķu solījumiem, kuriem neviens vairs...

Foto

Atklāta vēstule – atzinums par likumprojektu „Dzīvojamo telpu īres likums” un pieteikums līdzdalībai likumprojekta pilnveidošanai

Pamatojoties uz Ekonomikas ministrijas (turpmāk – EM) publiski izsludināto Paziņojumu par...

Foto

Ekoloģiskā katastrofa Latvijas centrā

Ar šo rakstu gribu pavēstīt Jūrmalas bīstamo atkritumu degšanas seku mērogus. Pēc pieejamām ziņām, četrām mājsaimniecībām ir aizliegts lietot aku ūdeni. Tātad...