Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Valsts dzelzceļa administrācijas direktors Juris Iesalnieks melo, apgalvojot, esot vērsies Satiksmes ministrijā ar sūdzībām par it kā notiekošu viņa un viņa vadītās iestādes diskreditācijas kampaņu, - šāda pēc būtības ir oficiālā ministrijas atbilde saistībā ar paša Iesalnieka un viņu publiski aizstāvošās, Šveices advokāta Rūdolfa Meroni slepus kontrolētās AS Baltijas ekspresis paziņojumiem.

Pret Valsts dzelzceļa administrāciju (VDA), kas ir nozares uzraugošā iestāde, „tiek veikta nozarei nepieredzēta valsts pārvaldes iestādes diskreditācija, vēršot pret iestādes vadītāju apmelošanas un diskreditēšanas kampaņu”, - ar šādu publisku paziņojumu nesen nāca klajā savus patiesos labuma guvējus joprojām slēpjošā tranzītkompānija Baltijas ekspresis.

Pats Iesalnieks apgalvo, ka ne viņa, ne viņa vadītajai iestādei neesot zināms, kāpēc tās pārraudzītais uzņēmums meties to publiski aizstāvēt. „Ne pie viena nozares uzņēmums neesam vērsušies, taču esam par to vairākkārt snieguši informāciju dzelzceļa pārvadātāju Konsultatīvās padomes sanāksmēs.

AS Baltijas ekspresis aktivitāšu iemesls mums nav zināms, taču iespējams, ka tas saistīts ar apstākli, ka diskreditācijas kampaņā ir mēģināts ieraut arī viņus, izplatot melīgu informāciju, ka esam šai kompānijai kaut kādā veidā pazeminājuši infrastruktūras maksu, kaut gan patiesībā viņu vēlmes šajā sakarā tika noraidītas,” skaidro VDA direktors.

Iesalnieks apgalvo, ka Meroni paslepus kontrolētā Baltijas ekspreša sniegtā informācija atbilstot patiesībai. Tiesa, tiesībsargāšanas iestādēs saistībā ar apmelošanu un diskreditāciju iestāde neesot vērsusies, jo, kā skaidro Iesalnieks, „visa nepieciešamā informācija par to kampaņas sastāvdaļu, kas būtu šo iestāžu kompetencē, jau ir viņu rīcībā”.

Toties Iesalnieka vadītā administrācija esot pat vairākkārt vērsusies Satiksmes ministrijā, turklāt gan ar iepriekšējo, gan ar jauno vadību. „Esam par minēto jautājumu vērsušies Satiksmes ministrijā gan mutiski 2018.gada jūlijā, gan rakstiski 2018.gada septembrī,” apgalvo Iesalnieks. Savukārt šā gada maijā viņi Satiksmes ministrijā saistībā ar „apmelošanas kampaņu” esot vērsušies vēlreiz.

Tomēr izrādās, ka Iesalnieks melo, - tā vismaz liek domāt Satiksmes ministrijas oficiālā atbilde. „Satiksmes ministrija (SM) nav saņēmusi oficiālas Valsts dzelzceļa administrācijas (VDA) sūdzības par iestādes diskreditācijas kampaņu, bet ir informēta par nesaskaņām saistībā ar tiesvedības procesu, kur iesaistīta VDA. Ņemot vērā, ka pašreiz noris tiesvedība, SM neiejauksies un nekomentēs komerciāla rakstura strīdus un to izpausmes veidus,” informē ministrija.

Ministrija arī diplomātiski norāda uz Iesalnieka izteikumu iespējamo iemeslu: „Valsts dzelzceļa administrācija ir publiska iestāde, kas saskaņā ar ‘Dzelzceļa likuma” noteikumiem pilda regulatora funkcijas dzelzceļa nozarē. VDA administratīvos lēmumus var pārsūdzēt tiesā, kā rezultātā VDA tiek iesaistīta tiesvedībās, kur puses izmanto dažādus līdzekļus, lai aizsargātu savas likumīgās intereses. Tiesvedību ietvaros nereti notiek asas pušu pārstāvju un juridiskās palīdzības sniedzēju viedokļu apmaiņa. SM nevērtē katru tiesvedībā iesaistītās puses izteikumu kā “nozarei nepieredzētu valsts pārvaldes iestādes diskreditāciju”, kuras risināšanā ir jāiesaista sabiedrība un plašsaziņas līdzekļi.

Novērtē šo rakstu:

33
8

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

10

Savāds laiks

FotoNo aizmirstības putekļiem mediju starmešos atkal parādījies tas pats vīrs, kurš reiz solījās visus oligarhus apkarot un Latvijā taisnību atjaunot.
Lasīt visu...

21

Vainīguma prezumpcija jāatceļ, citādi – kapitālais remonts beidzies, bet ēka nav apdzīvojama

FotoNeviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta likumā noteiktajā kārtībā. Nevienam nav jāpierāda savs nevainīgums. Šie ir jebkuras demokrātiskas, tiesiskas valsts pamatprincipi. Nevainīguma prezumpcija ir nostiprināta arī Latvijas likumdošanā. Izņemot vienu virzienu – banku sektoru.
Lasīt visu...

6

Ultimāts valsts prezidentam Egilam Levitam

FotoMēs ierosināsim valsts prezidenta Egila Levita pirmstermiņa atbrīvošanu no amata, ja mūsu prasības netiks izpildītas divu nedēļu laikā, Jums tiks atņemta prezidenta pensija, dzīvoklis un mašīna. Latvijas Republikā nevar būt prezidents, kas neievēro Satversmi un Tautas gribu. Tādēļ tiks ierosināts Likums par prezidenta pirmstermiņa atbrīvošanu no amata, liedzot Jums visas privilēģijas.
Lasīt visu...

21

Daudz ko var paveikt īsā laikā, tikai – bez viņiem

FotoJa esošais ministrs un valdība nezina, kā, un nemāk panākt 60 - 70 procentu vakcinēto skaitu, lai paiet malā. Garantējot brīvprātīgu pieeju vakcinācijas procesam, noņemot totāli neveiksmīgo „vakcinācijas ministru” un izvirzot vakcināciju par līdzekli, nevis mērķi, šis skaitlis ir reāli panākams īsā laikā, jo vakcīnu ir pietiekami.
Lasīt visu...

15

Es esmu vienīgā īstā opozīcija, nevis kaut kāds tur Šlesers!

FotoSvētdien veltīju nedaudz laika un papētīju publisko informāciju par Aināra Šlesera organizēto pasākumu pie Rīgas pils nākamo sestdien. Galu galā Šlesers aicināja man tam pievienoties. Secinājumi šādi.
Lasīt visu...

12

Ticiet ekspertiem, un viss būs tikpat labi kā līdz šim

FotoCovid-19 vakcīnas trešās devas ievadīšana ir aktuāls jautājums ne tikai Latvijā, bet arī citur pasaulē. Lēmumi par šī procesa uzsākšanu nereti vairāk tiek argumentēti ar lokāliem pieņēmumiem, nevis zinātniski pamatotiem faktiem. 
Lasīt visu...

21

Nē cūku un vistu slepkavošanai vēdera baudai!

FotoKatru gadu Latvijā tiek noslepkavoti 700 tūkstoši cūku un vairāk nekā 21 miljons vistu, lai piepildītu iedzīvotāju kāri apmierināt savu garšas kārpiņu prasības un piepildīt vēderu.
Lasīt visu...

12

Tagad Latvijas Ārstu biedrība paudīs tikai „pareizo” viedokli: ja nomirst saskaņā ar Covid-19 vadlīnijām, tad OK

FotoDomas kavējas pie Latvijas Ārstu biedrības prezidentes ārstes Ilzes Aizsilnieces atklātās vēstules, precīzāk, pretreakcijas no jaunizveidotās darba grupas, kura norobežojas no vēstulē paustās patiesības.
Lasīt visu...

21

VID atņem cilvēku sociālās iemaksas, lai segtu svešu uzņēmumu parādus

FotoValsts ieņēmumu dienests (VID) ir vērsies pret visiem SIA Tokyo City darbiniekiem, kopumā atņemot viņiem sociālās iemaksas 130 000 eiro apmērā, lai tādejādi kompensētu trešo pušu uzņēmumu nodokļu parādus.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Hermanis Rāzens, Putņa sāga

Kas nav ar mums, tas ir pret mums, tas Putnis ir viens pārpratums, viņš visur saskata tik slikto, un tāpēc valdei sāka likties, ka partijā viņš...

Foto

Reālajā dzīvē, kuru, iespējams, no Rīgas pils logiem grūtāk saskatīt, problēmas ir gluži citas

Rudens sesiju atklājot, valsts prezidents Egils Levits informēja Saeimu, ka ar Latvijas...

Foto

Mazais Gobzems gāž lielo vezumu

Uzreiz jāpiebilst, ka autors nav skandalozā deputāta Alda Gobzema cienītājs. Skaļo dīvainīti var uzlūkot ar žēlumu un līdzjūtību. Taču jāatzīst, ka...

Foto

Pateicamies par uzticēšanos valsts prezidenta institūcijai, bet ko tad mēs, mēs jau neko

Cienījamā Rozenbergas kundze! Valsts prezidenta kancelejā 2021. gada 19. jūlijā saņemts valsts prezidentam...

Foto

Vadoņu konstruēšana

Divi pašieceltie un, jāatzīst, daudzu atbalstītie varoņi Latvijā jau ir, jo Saeimas vēlēšanu kampaņa jau ņipri sākusies. Līdz vēlēšanām gan vēl gads ar mazu...

Foto

Neaizmirstam cilvēcību viens pret otru

Īsi un kodolīgi par to, kur slēpjas problēma un kā to risināt. Neaizmirstam cilvēcību viens pret otru - cilvēki ilgstoši ir...

Foto

Ar īpašu minoritāšu politiku uzkrāsim antivielas pret nacionālismu!

“Cilvēkiem jābūt mūsu politikas pašā centrā. Tāpēc es vēlos, lai visi eiropieši aktīvi piedalītos konferencē par Eiropas nākotni...

Foto

Protestētāji neslimo ar kroņa vīrusu

Šobrīd visā pasaulē globālo kungu vietējie pakalpiņi baida ļaudis, ka protesta saietu dēļ pieaugs saslimstība ar koronavīrusu. Taču nekas tamlīdzīgs nenotiek....

Foto

Kā mēs visi vēlamies dzīvot pēc tam, kad šis viss būs beidzies

Pēdējo nedēļu laikā ļoti maz esmu apmeklējis vietējo plašsaziņas mediju kanālus. Tas tāpēc, ka...

Foto

Izziņa kā garīga vērtība

Pirms aptuveni divarpus gadsimtiem vairāki raksti sākās ar paskaidrojumu, kam tie paredzēti – skolniekiem vai skolotājiem. Skolnieku vajadzībām bija jāraksta viegli saprotami...

Foto

Gobzems Latvijā vislabāk slauka dibenu un visu, ko vien spējam iedomāties

"Žurku skrējiens" pēc varas šoreiz sācies agrāk nekā parasti. Draņķīgākie politiķi steidz manipulēt ar masu...

Foto

Vai Kariņa valdību varētu izmest kā mīkstās rotaļlietas?

„Un ko ar tām (mīkstajām mantiņām – E.V.) vajadzēja darīt? Kariņam nest uz mājām un sasēdināt uz viesistabas...