Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Duducis

24.06.2019. 19:26

»

Paija

(1) par klasisko orientāciju...


Laulība NAV cilvēktiesības.

Atbildēt

Kas ir "dzīvesbiedri"?

22.06.2019. 22:51

"Dzīvesbiedri" ir sieviete ar suņi, divi pakaļu laizītāji kopā - vai tās ir sievietes vai vīrieši divi, kur katru dienu var nākt klāt vēl desmit citu, jaunu "biedru", ko maina kā čigāns zirgus.Tādēļ taisīt seksa perversiju likumu - tad labāk nosaukt - "Sabiedrības perversiju likums" vai "Sabiedrības pagrimuma likums" - un būs tas pats.

Ja dzīvo ģimenē un laiž pasaulē bērnus - viņiem jādod likumiskas tēva un mātes attiecības, ko nosaka valsts ar "Laulību likumu"un nav ko te vilkt cauri perversiju likumu. Laulības nesakārtošana - tā ir bezatbildība par otru cilvēku, viņa drošību - kā materiālo, tā morālo, bezatbildība par bērnu pareizu audzināšanu, jo vārdi īsts tēvs, īsta māte, pēc likuma rada bērnos garīgo gandarījumu un drošību, ko mazi būdami bērni neapzinās. Viņi nojauš nekārtības. Dzīvošana bez laulības - neuzticības apliecinājums, krāpšana - padzīvo kopā pat daudzus gadus. uz otra rēķina iegūst kustamu vai nekustamu mantu un aizlaižas projām ar visu - paņem mantu vai izkrāpj naudu. Tādu gadījumu simtiem, tūkstošiem. Nekāds "suņu dzīves"vai pakaļu laizīšanas likums, biedru likums no krāpniekiem neglābs.

Laulība ir gadu tūkstošos pārbaudīta vērtība un vajadzība.

Atbildēt

Bemeve

21.06.2019. 18:36

»

Neprecējies

Neesmu precējies. Dzīvoju kopdzīvē jau 12 gadus. Mums ir 3 bērni. Bet precēties negrasos, jo man tas institūts ir svešs. Un manai mīļotajai arī. Pa malām nemeklējos, pa 12 gadiem ne reizi neesmu nolaidis pa kreisi, vai pa labi, augšā vai lejā...


Notārs ar pilnvaru par 40 eiro tev un tavai 12 gadu pieguļavai visu sakārtos. Laulības reğistrācija gan maksātu tikai 14 eiro un kā daudzbērnu jāklim tev būtu atlaide. Bet atbildība par pieguļavu un bērniem ir smaga nasta, tāpēc vieglāk blēt par kopdzīvi. Kur loğika taisīt 2 identiskus institūtus - laulību un kopdzīvi? Kopdzīve var būt tikai starp viendzimuma pāri vai kopienu, jo arī šis variants var būt aktuāls, kāpēc ne 2 veči un četras pieguļavas un kopā 16 bērni? Cilvēktiesības. Lūk kas jāregulē.

Atbildēt

janis

21.06.2019. 00:07

Cik arhisvarīgi tas viss ir,un,cik pretīgi tas viss ir!

Atbildēt

Paija - domas

20.06.2019. 21:09

ticiet, ka pastāv : vienā gadījumā no desmittūkstošu gadījumu.

Atbildēt

domas

20.06.2019. 17:49

Sorry tīra mīlestība nemaz nepastāv, sevišķi, ja ir pāri 35.

Atbildēt

kāpēc es neprecos

20.06.2019. 17:14

bet dzīvoju kopā jau 6 gadus. Tāpēc, ka man nepatīk drauga bērni ar atkarībām, kas manas nāves gadījumā mantos manu daļu. Tāpēc, ka draugs labs cilvēks, bet dzer un tu nekad nevari zināt vai nedzers vēl. Kā redziet mans iemesls neprecēties ir vienkārši mana pašaizsardzība. Tā kā te nevajag runāt par mīlestības trūkumu.

Atbildēt

nav vis tā

20.06.2019. 17:08

Tikko prasīju pārim, kas dzīvo kopā 12 gadus, ir bērns, kāpēc neprecaties? Sieviete : "ja es precos, tad gribu skaistu kleitu, lielas kāzas, bet tam naudas nav". Vīrietis: "laulības papīram neticu. lūk, tādas bija atbildes. Daudzi pāri saka, ka precēties vairs nav moderni.

Atbildēt

dalia

20.06.2019. 14:51

paga, paga , kautkas neklapē tavā murmulēšanā par bērnu viendzimuma attiecības ... kā tad tu pie tā bērna tiksi ?

Atbildēt

KK

20.06.2019. 11:53

Ja cilvēki neprecas, tas nozīmē, ka vairumā gadījumu viņiem ir nopietni iemesli to nedarīt. Un to vajag respektēt. Proti, viņi ir pietiekami tuvi, lai dzīvotu kopā un radītu bērnus, bet attiecības nav tik tuvas, lai abām pusēm būtu pārliecība, ka precības ir īstais solis.

Atbildēt

KKK

20.06.2019. 11:52

»

Paija

(1) par klasisko orientāciju...


Ja cilvēki neprecas, tas nozīmē, ka tomēr ir pietiekami daudz tādu aspektu, kas viņus no šī soļa attur. Proti, cilvēki ir pietiekami tuvi viens otram, lai dzīvotu kopā un radītu bērnus, bet ne tik tuvi, lai dotu otram ārkārtīgi lielu varu pār savu dzīvi un īpašumiem, kas var būt iegūti sen pirms pāris sapazinies. To vajag respektēt. Tā ir tāda starpstadija (starp tādiem, kuru nolūki nav nopietni, un tādiem, kas noslēguši akmenscietu laulību ar pilnīgu pārliecību, ka tas ir pareizais solis visiem iesaistītajiem).

Atbildēt

vecmamma

20.06.2019. 10:07

Raksta autore uztraucas, ka vecvecākiem var "nebūt pilns rublis". Bet ko lai dara, ja pašiem vecākiem nav " pilns rublis"? Neviens pats jau to negrib atzīt.

Atbildēt

neprecētam

20.06.2019. 09:59

»

Neprecējies

Neesmu precējies. Dzīvoju kopdzīvē jau 12 gadus. Mums ir 3 bērni. Bet precēties negrasos, jo man tas institūts ir svešs. Un manai mīļotajai arī. Pa malām nemeklējos, pa 12 gadiem ne reizi neesmu nolaidis pa kreisi, vai pa labi, augšā vai lejā...


Ja tu kādreiz nomirsi, tad tavi bērni varēs mantot tavu īpašumu, bet tava mīļotā nē. Savukārt, ja īpašums pieder tavai mīļotajai, tad viņas nāves gadījumā tu vari palikt uz sēkļa.
Savukārt, ieviešot nelaulāto kopdzīves likumus, var sanākt jezgas, ja kāds mēdz saieties ar vairākiem partneriem...

Atbildēt

jons

20.06.2019. 09:51

»

Neprecējies

Neesmu precējies. Dzīvoju kopdzīvē jau 12 gadus. Mums ir 3 bērni. Bet precēties negrasos, jo man tas institūts ir svešs. Un manai mīļotajai arī. Pa malām nemeklējos, pa 12 gadiem ne reizi neesmu nolaidis pa kreisi, vai pa labi, augšā vai lejā...


Tas,ka kāds nelaulajas,ir pofigisms pret sevi,mīļoto un bērniem un bailes uzņemties atbildîbu.Nekàda dzimumu lîdztiesība nav iespèjama tīri dabas jeb dieva radīto apstäkļu dēļ un visa kņada ap viendzimumu laulībäm ir spļaušana dieva bärdā jeb dabas klēpî.

Atbildēt

Jautājums autoram

20.06.2019. 09:28

Kādēļ nostādi savu bērnu māti un bērnus muļķīgā situācijā un pie noteiktiem apstākļiem - padari beztiesiskus? Visus jautājumus sakārto laulības, esi vecis!
Diemžēl, te ir jautājuma otra puse - mūsdienās ļoti daudzi pāri izvēlas nelaulāties ekonomisku apsvērumu dēļ, bet šis risinājums ir koks ar diviem galiem.
Paplašinot ģimenes jēdzienu tiks radītas jaunas problēmas un tam nebūs gala.

Atbildēt

Neprecējies

20.06.2019. 09:24

»

Paija

(1) par klasisko orientāciju...


Neesmu precējies. Dzīvoju kopdzīvē jau 12 gadus. Mums ir 3 bērni. Bet precēties negrasos, jo man tas institūts ir svešs. Un manai mīļotajai arī. Pa malām nemeklējos, pa 12 gadiem ne reizi neesmu nolaidis pa kreisi, vai pa labi, augšā vai lejā.

Ir pilnīgi pamatoti un atbalstāmi, ja būtu likums, kas regulē jautājumus ģimenēm, kas nav laulībā - mantojums, tiesības pārstāvēt ģimenes locekļus slimnīcās un citur (bez pilnvaru izsniegšanas) utt.

Bļaušana ar putām uz lūpām, ka mums jau tikai ir tauta, valoda, kultūra, ģimeniskas vērtības utt. ir tikai liekulīga piesegšanās.
Neviena laulība nekad nav novērsusi to, ka laulātais, kurš vēlas otru krāpt, to arī darīs.

Atbildēt

fakts

20.06.2019. 04:25

Ģimene,dzimta,tauta,tautība,valoda,kultūra,un tā tam būs būt.

Atbildēt

FENIKSS

20.06.2019. 01:09

Tas kopdzīves likums ir vajadzīgs tikai pidariem un lezbām. Normāliem cilvēkiem ir laulība kas likumā ir atrunāta kopš ulmaņlaikiem!

Atbildēt

Žulis

19.06.2019. 20:49

»

Paija

Dzīvesbiedru likums un jautajums, ka cilvēkiem ir cita orientāacija un viņi nevēlas veidot attiecības ar pretējo dzimumu - šīs ir IR divas pilnīgi dažādas lietas...


Pareizi! Es arī katru reizi uztveru savādāk! Vienā veidā uztveru savus tautiešus latviešu deģenerātus, bet citā veidā uztveru tos, kuri nav deģenerāti, jo tādus vispār nespēju savas psihiskās atpalicības dēļ saprast.Saprotu tikai sevi kā psihiski nenormālu. Tāpēc jūtos labi šajā portālā, jo esmu palicis viens, visus aizdzenot kā latviešu nenormāls lops. Es neticu, ka visi latvieši ir lopi, bet es gan esmu lops.

Atbildēt

Paija

19.06.2019. 20:24

Dzīvesbiedru likums un jautajums, ka cilvēkiem ir cita orientāacija un viņi nevēlas veidot attiecības ar pretējo dzimumu - šīs ir IR divas pilnīgi dažādas lietas.

Senos laikos Oskaram Vaildlam bija pat tiesas process..(kurš ir erudīts, tas zin) un viņš sarakstīja " Doriana Greja ģīmetni".
Čaikovskis, Krievijas baleta mūsdienu zvaigznes, piemēram šedevrs N.C. - nu, nevar par viņiem teikt neko sliktu dēļ viņu garīga pienesuma. Reiz vienā laikrakstā bija publikācija par citādi orientētajiem no makslas pasaules, kuri atstājuši mums savus šedevrus...
BET ir viens svarīgs BET, mūsdienas šī citadā orientācija tautas masās kļuvusi vulgāra un nevajadzīgi uzmacīga, pat histēriska.

Mani , piemēram, neinteresē, ko citādi orientētie dara ar savu privāto dzīvi, bet es jūtos nepatīkami, ja publiskās vietās ir jāsastopas ar citādi orientēto vulgaritāti un intīmu attiecību publisku demonstrēšanu.

Publiskās vietās citādi orientēto tiesības beidzas tur, kur sākas klasiskās orientācijas personu tiesības un publiskās vietas ir tādas, kur ir nevietā citas orientācijas personu privāto attiecību eksponēšana, teiksim, pat izaicinoša un publisku konfliktu izraisoša un uz divu pretēju nometņu sadursmēm provocēta uzvedība .

Atbildēt

Žulis

19.06.2019. 19:04

Vai likums man kaut ko dos? Vai kāds gribēs ar mani kopoties zem galda? Es esmu garīgi nevesels, katru nakti kakāju gultā, ne katru rītu mani labi nomazgā, tāpēc smirdu visu dienu, "Pietiek" visi staigā ar gāzmasku, jo nevar paciest manu smirdoņu, bet bez manis nevar eksistēt, jo es esmu vienīgais komentāru pievēmējs. Vai tas likums man kaut ko dos? Vai tas likums kaut ko dos latviešu bariem ar nepilnīgu prātu kā man? Vai visi latviešu ambīļi kaut ko iegūs? Vai latviešu bars kļūs laimīgs? Vai es, latviešu plānprātiņš un gultā kakātājs, kaut ko saņems no jaunā likuma? Lūdzu, atbildiet stulbā latviešu cūkotava?

Atbildēt

lauķis

19.06.2019. 17:32

»

?

Vai drīkst zināt, kāds jums labums, ja citi bariem skrien laulāties? Kādēļ vispār būtu vajadzīgi kaut kādi stimuli šajā jautājumā? Vai tad cilvēki nav brīvi savā izvēlē? Vai nav vienlīdzīgi likuma priekšā neatkarīgi no ģimenes stāvokļa


Ja cilvēks nevar dzīvot pēc savas sirdsapziņas,nemāk pats atšķirt taisnību no meliem ,viņam vajadzīgi kaut kādi likumi pēc kuriem dzīvot,tad šis cilvēks ir vergs.
Ja nesi noslēdzis laulību tad nepretendē uz ģimenes statusu,nekādi biedri un draugi neies cauri.

Atbildēt

?

19.06.2019. 17:28

»

TOTO

Attiecībās mainīt sākumā varbūt arī nevar, toties vēlāk gan var būt problēmas. To valstij un nevalstiskajam sektoram vajadzētu jauniešiem ( un ne tikai) skaidrot. Pensionāriem pasolīja pēc laulātā nāves kādu laiku maksāt mirušā pensiju, tie bariem vien skrēja laulāties.Varbūt arī pārējiem var izdomāt...


Vai drīkst zināt, kāds jums labums, ja citi bariem skrien laulāties? Kādēļ vispār būtu vajadzīgi kaut kādi stimuli šajā jautājumā? Vai tad cilvēki nav brīvi savā izvēlē? Vai nav vienlīdzīgi likuma priekšā neatkarīgi no ģimenes stāvokļa?

Atbildēt

TOTO

19.06.2019. 17:05

»

Paijai

//Ja mīl, tad taču prec un nekāda papīru būšana nevar aizkavēt laulības, ja abi viens otru mīl...


Attiecībās mainīt sākumā varbūt arī nevar, toties vēlāk gan var būt problēmas. To valstij un nevalstiskajam sektoram vajadzētu jauniešiem ( un ne tikai) skaidrot. Pensionāriem pasolīja pēc laulātā nāves kādu laiku maksāt mirušā pensiju, tie bariem vien skrēja laulāties.Varbūt arī pārējiem var izdomāt kādu stimilu, lai sakārto attiecības.

Atbildēt

Dr.Zālītis.

19.06.2019. 16:55

»

Jā, bet

Ko darīt man, ja paliek nelaba dūša redzot kā divi veči publiskā vietā kaislīgi skūpsta viens otru? Es neesmu homofobs. Man nav bail no "citādajiem", bet man viņi riebjas. Ja pie mums valda demokrātija (vairākuma vara) , tad arī likumdošanai ir jākalpo sabiedrības vairākuma, nevis mazākuma interesēm...


Homoseksualitāte ir personības degradācija.
Tāpat domā vairākums ārstu,bet,ir tāda pasaules veselības organizācija,kurai nav nekāda sakara ar veselību,kas izdomāja ka deģenerāti ir pilnvērtīgi cilvēki.

Atbildēt

Jā, bet

19.06.2019. 16:45

Ko darīt man, ja paliek nelaba dūša redzot kā divi veči publiskā vietā kaislīgi skūpsta viens otru? Es neesmu homofobs. Man nav bail no "citādajiem", bet man viņi riebjas. Ja pie mums valda demokrātija (vairākuma vara) , tad arī likumdošanai ir jākalpo sabiedrības vairākuma, nevis mazākuma interesēm. Nu nevar saukt divu veču vai divu sieviešu kopdzīvi par laulību. Tā vienkārši ir kopdzīve. Kopdzīve, kas nevar radīt bērnus un kurā dzīvojošie savas mantiskās attiecības var pilnībā noregulēt saskaņā ar pastāvošo likumdošanu. (Līgumi, testamenti, pilnvaras) Kas attiecas uz bērniem, tad tie dzimst divu dzimumu savienībā un divu dzimumu savienībā viņi ir arī jāaudzina. Tā ir nekaunība viendzimumu kopdzīves piepildījumam pieprasīt tiesības piesavināties divdzimuma attiecībās dzimušus bērnus. Nez kādēļ par bērna tiesībām dzīvot un augt normālā ģimenē neviens neiedomājas.

Atbildēt

uu

19.06.2019. 16:37

es domāju, ka Latvijai jāorientējas uz pilntiesīgām viendzimuma laulībām, nevis kaut kādām partnerattiecībām.

Atbildēt

vecā realitāte

19.06.2019. 16:22

»

Paijai

//Ja mīl, tad taču prec un nekāda papīru būšana nevar aizkavēt laulības, ja abi viens otru mīl...


Ģimene ir tāda pamatvērtību kuru atklāti neapstrīdēs neviens.
Lai degradētu ģimenes vērtību tiek izdomāti visādi kopdzīves likumi,dzīvesbiedri,dzīvesdraugi u.t.t.
Ir notāri un ir likumdošana,un itin nekas nevar traucēt noslēgt visādus līgumus.

Atbildēt

š

19.06.2019. 16:17

»

svariņš

Ja jau autore tā baidās, ka dzīvesbiedrs nevarēs pieņemt lēmumu par bērniem, ja šai kas notiks, tad lai kungs ir ar pautiem un pieņem to lēmumu tagad un beidzot apprecieties. Kur problēma? Ko tieši jauns likums vai grozījumi esošajos regulēs savādāk kā esošais laulības institūts? Pareizi - neko, atskaitot...


Tak tur jau tā lieta, ka autorei partneris ir sieva. citāts: "..mīļākā vecāka, kas ir mana sieva,.."
Man nav nekas pret juridisko arī šādu ģimeņu lietu sakārošanu, ja tas neskar mani un manus bērnus, t.i. lai tas netiek bāzts acīs bērniem skolā pie katras izdevības.

Atbildēt

Paijai

19.06.2019. 15:28

//Ja mīl, tad taču prec un nekāda papīru būšana nevar aizkavēt laulības, ja abi viens otru mīl. //

No kura gadsimta jūs rakstāt? :) Jauniešiem drusku savādāk - papīri nevar neko mainīt mūsu attiecībās, priekš kam tā birokrātija?

Puse bērnu pašlaik dzimts ārpus laulībām. Gribi vai negribi, valstij ir jāpielāgojas jaunajai realitātei.

Atbildēt

svariņš

19.06.2019. 14:14

Ja jau autore tā baidās, ka dzīvesbiedrs nevarēs pieņemt lēmumu par bērniem, ja šai kas notiks, tad lai kungs ir ar pautiem un pieņem to lēmumu tagad un beidzot apprecieties. Kur problēma? Ko tieši jauns likums vai grozījumi esošajos regulēs savādāk kā esošais laulības institūts? Pareizi - neko, atskaitot tiesības arī viendzimuma pāriem.

Bet tad tā arī vajag teikt - ļaujam laulāties arī viendzimuma partneriem. Un tad lai sabiedrība lemj. Nevis slēpties aiz kaut kādiem izdomātiem ieganstiem.

Atbildēt

jautājums autorei

19.06.2019. 13:40

kāpēc jūs dzīvojat neprecēta kopā ar dzīvesbiedru un kopā ar kopīgiem bērniem ?
Dzīvesbiedrs lūkojas pēc " labākas" ?

Atbildēt

Paija

19.06.2019. 13:34

Dažkārt ir komiski klausīties, ka cilvēki kopā dzīvo pat gadu desmitu un vairāk, ir kopīgi vairāki bērni, bet laulību neslēdz, " gaudojot", ka aizskartas viņu cilvēktiesības slimības jeb citu sadzīves nelaimju gadījumā.
es , piemērasm, šādiem faktiem neredzu loģisku izskaidrojumu.

Atbildēt

Paija

19.06.2019. 13:29

(1) par klasisko orientāciju :
un kas traucē dzīvesbiedriem apprecēties? Nekas netraucē.
Sakiet vien skaidri un gaiši: traucē tas, ka viens dzīvesbiedrs vai abi vienlaikus " meklē " pa malu malām izdevīgāku, labāk situētu variantu jeb " nakamo" dzīvesbiedru .

Ja mīl, tad taču prec un nekāda papīru būšana nevar aizkavēt laulības, ja abi viens otru mīl. .

(2) pirmajā punktā nerunāju par citādas orientācijas personām.
Nu, izceliet gaismā balsojuma rezultātus, stenogrammas: tos drosmīgos deputātus, kuri 2006.gadā nobalsoja par citādi orientēto tiesībām sakarā ar grozāmiem likumiem, tad šos 5 jeb 6 deputātus pārējie deputāti no tribīnes apsaukāja dēvēja par izvirtuļiem, bet viņi tikai aizstāvēja cilvēktiesības...

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Rīgas domes darbība ir ne tikai nelikumīga, bet arī neatbilstoša sabiedrības interesēm

FotoVides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) ir izstrādāts likumprojekts par Rīgas domes (RD) atlaišanu. Jaunās RD vēlēšanu datums likumprojektā noteikts 2020.gada 29.februārī, bet atkarībā no Saeimas lēmuma tas var tikt precizēts. Līdz jaunā domes sasaukuma pirmajai sēdei likumprojekts paredz RD iecelt pagaidu administrāciju.
Lasīt visu...

21

Atraktīvā politiskā hronika: novembra beigas

Foto25.novembrī Rīgas medijos bija lasāma atraktīva (piesaistoša, pievilcīga, vilinoša) ziņa: “Valsts prezidentam Egilam Levitam ar NATO ģenerālsekretāru Jensu Stoltenbergu būtu jāvienojas par Latvijas izdevumu aizsardzībai samazināšanu, lai nodrošinātu finansējumu mediķu atalgojumam, aģentūrai LETA norādīja partijas “Saskaņa” līderis Jānis Urbanovičs.
Lasīt visu...

21

Svētā inkvizīcija

FotoAttieksmi pret Svēto inkvizīciju šis rakstiņš lasītāja uzskatos var mainīt tikai tad, ja godīgi atbildēsi uz manu jautājumu: vai tici maģijai? Vai tici, ka maģija reāli darbojas?
Lasīt visu...

21

Jāsaprot, ka pārsvarā visas runas par 3A varu ir tukša vāvuļošana

FotoŠķēle, kā varam nojaust, pēc Sorosam kalpojošo mediju domām, ir visuvarens, visuresošs un visuredzošs. Kā tik Sorosa varzai kādā amatā jāiebīda savējais, kāds, piemēram, bija un ir Rimšēvičs, kurš nu ir pilnībā atklājis savu patieso seju, kas nerunā par labu sorosīdiem, tā uzreiz nevēlamiem kandidātiem noteikti atrodas saiknes ar Šķēli vai Šķēles sievasmāti, vai, ja galīgi nekas nesanāk, ar Šķēles izbijuša kaimiņa, brāļa sievas māsas brālēna drauga brūti.
Lasīt visu...

21

Vai ir vērts vākt parakstus 13. Saeimas atlaišanas ierosināšanai?

FotoUz šo jautājumu ir jāatbild katram Latvijas vēlētājam pašam. 13. Saeimā tika ievēlēti vairāk nekā 60 jaunu, līdz šim politikā vairākumā nepazīstamu cilvēku, kuri solīja uzsākt jaunu politiku, nepieļaujot valsts pārvaldē finanšu mahinācijas, politiķu savtīgumu, vienkāršojot un efektivizējot valsts pārvaldi, nodrošinot lēmumu pieņemšanas atklātumu, par konkrētām summām palielinot finansējumus dažādām valsts vajadzībām, ieskaitot iedzīvotāju veselības aprūpi.
Lasīt visu...

21

Ticība rituāla spēkam

Foto«Tuksnesī parādījās Jānis Kristītājs un sludināja kristību par apliecinājumu grēku nožēlai, kas ļauj saņemt grēku piedošanu. Tad pie viņa iznāca visa Jūdeja un visi Jeruzālemes iedzīvotāji, tie atklāti atzina savus grēkus, un viņš tos kristīja Jordānas upē.
Lasīt visu...

10

Rīgas administratīvajā teritorijā neviens nav atcēlis veco labo principu, ka demokrātija ir kompromisu māksla

Foto29.novembrī atkal notika otra lielākā valsts politiskā kuģa pašūpināšana, izvēloties otro Rīgas vicemēru – Druvi Kleinu.
Lasīt visu...

21

Demogrāfijas bums un tumsonības bums

FotoRietumu civilizācijā tēma par demogrāfijas straujo kāpumu un tumsonības straujo kāpumu ir ļoti svarīga. Abi bumi ļoti pamatīgi atsaucas uz Rietumu civilizācijas likteni līdz pat šobaltdienai. Arī uz Latvijas un latviešu likteni. Tajā skaitā uz “kultūrtautas” jaunāko emocionālo orkānu - pirms piecām minūtēm pašu ievēlētās 13.Saeimas atlaišanu.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Runājiet bez bufera

Šā gada 20. novembrī LTV Panorāmā bija īsa intervija ar mūsu amatpersonu Eiropas Komisijā....

Foto

Nacionālā apvienība ir latviešu nacionālisti šī vārda labākajā nozīmē

Nacionālā apvienība (NA) ir kā dadzis acīs daudziem. Gan tiem, kas vēlētos Latvijā ievest lēto darbaspēku un...

Foto

Nevajag mācīt un apstulbot

Nevajag mani mācīt, cik amorāli ir atlaiJst Saeimu! Neuzķeršos! Tas, ka manu viedokli valkā arī kāds gramatiku vāji zinošs savādnieks, tautvaldību neizprotošs...

Foto

Sašutuma ventīlis “Atlajst Sajmu!”

Es arī esmu sašutis. Mūsu sabiedriski politiskās (elites) barvežu bezkaunības un alkatības kokteilis tiešām spridzina, un neredzēti straujā parakstu vākšana par iniciatīvu Saeimas atlaišanai...

Foto

Ierēdņi demonstrē augstāko pilotāžu, kā NEVAJADZĒTU rakstīt likumu grozījumus

Situācijas neizpratne, slinkums, vienaldzība vai lobijs? To rādīs laiks. Neievērojot elementārākos juridiskās tehnikas principus, Veterinārmedicīnas likumā faktiski tiek...

Foto

Gļēvulības anatomija. Tārpi zupā. Latvijas politiķu bezkaunības un cinisma virsotnes

Pirms divpadsmit gadiem - 2007. gada 16. novembrī, tieši pirms svētkiem, politoloģe Vita Matīsa rakstīja par...

Foto

Sistēma un opozīcija

Cilvēku dzīvē ļoti svarīga loma ir prasmei lietas un parādības interpretēt sistēmiski. Ne katram cilvēkam mēdz būt tāda prasme. Ne katra cilvēka prāts...

Foto

Levita jaunvārdi un to tulkojums

Levita “jaunvārdi” jeb īpašie termini, ar kuriem “spīd” gluži vai pašpasludinātais “nācijas tēvs”- valstsgriba, turpinātība, likteņkopība, vienvērtība, atjaunotne, brīvtelpa, kopējais labums,...

Foto

Kāpēc medaļa tikai Bondaram? Lavents, Zaharjins, Gerčikovs un Meroni arī pelnījuši

Sakarā ar Krājbankas bijušā vadītāja Mārtiņa Bondara apbalvošanu ar Finanšu ministrijas goda zīmi, kā pamatojumu uzrādot “nozīmīgu...

Foto

Varbūt visi „stupid people” nemaz nav „stupid people”, bet tikai daļa, un ar tiem citiem es solidarizēšos

Zinu, ka tūlīt sāksies kārtējais ķengu vilnis, tādēļ uzreiz...

Foto

Atlajst sajmu?

Es ar visām četrām iestājos par brīvību. Piemēram, mūsu valsts iedzīvotājiem ir brīvība rosināt Saeimas atsaukšanu. Taču, manuprāt, brīvu izvēli var izdarīt tikai tas,...

Foto

Kaspars Dimiters: Mātes Latvijas vēstule

Kur esi, dēls? Jau viesnīcā vai teltī? Vai arābus lūgt, lai man druvas zeltī? Te nu tik vientuļi. Mirst ūdens, akai vinda. Neviena kaimiņa....

Foto

Vienvērtīgs ir katrs cilvēks (lai ko tas arī nozīmētu): runa pie Brīvības pieminekļa 2019. gada 18. novembrī

Mīļie latvieši! Latvijas cilvēki Rīgā, Latgalē, Vidzemē, Zemgalē, Kurzemē...

Foto

Valstsgribas valstsnegribas ēstgriba

Saruna par reālo “valstsgribu” un “valstsgribas” iluzoriskumu ir aktuāla visu laiku. Taču 18. novembra kontekstā tāda saruna ir īpaši aktuāla, atsedzot patiesību un...

Foto

Mucā

Padomju valstī dzīvojušie izstrādāja tikai šim režīmam atbilstošu «dzīvesziņu». Šodien mēs to dēvētu par «Kā labāk dzīvot». Kā labāk, kā gudrāk, kā pareizāk, kā izdevīgāk...

Foto

Politiskai intrigai – birokrātisks restarts

Citur Latvijā šo ziņu pat nepamanīja, taču jūrmalniekus tā nervozē: oktobra sākumā ģenerālprokuratūra atjaunoja apsūdzību Gatim Truksnim par Zaļo un zemnieku...

Foto

Gribētos zināt, kuram gan šādai nelietībai pacēlās roka

Padsmit gadus nostrādājot PR jomā un daļēji tieši tādēļ no tās aizejot, šādas metodes (skat. zemāk), protams, nepārsteidz....

Foto

Var gadīties, ka vienu rītu Šveices advokāts būs "pārdozējis" viagru un viņam blakām gauži raudās skaists puisītis

Nav tālu tā dieniņa, kad visiem „arestētās mantas afēras”...

Foto

Atraktīvā politiskā hronika: novembra sākums

1.novembrī “nācija” varēja priecāties par “nācijas tēva” kancelejas vadītāja Teikmaņa atraktīvo sprēgāšanu. Citāts no teksta par Valsts prezidenta budžeta palielināšanu 2020.gadā: ""Tad,...

Foto

Ko varbūt teiktu Olivers Kromvels par “liberālo” Latviju

Karavadoņa un politiķa, tālākā Lorda protektora Olivera Kromvela runas, 1653.gada 20.aprīlī padzenot parlamentu, lokalizējums. Neļausim Latvijas “demokrātijai” nonākt...

Foto

Kas ir Latvijas Universitāte - Muižnieka brigādes dzīres vai augstskolas izcilība?

Jau drīzumā tiesai būs jālemj, vai bēdīgi slavenās Latvijas Universitātes (LU) pagaidu rektora Indriķa Muižnieka...

Foto

Populistu rotaļas: uz kārts likta Latvijas nākotne

Ceturtdien pie Saeimas notika vieni no lielākajiem protestiem pēdējo gadu laikā, kuros piedalījās vairāki tūkstoši mediķu un viņu atbalstītāju....

Foto

Kas notiks, kad visi sāks visu vērtēt pēc komerciālās atdeves?

Reti kurš nepamanīja Latvijas Radio darbinieku skaļo sacelšanos par zemajām algām. Tā ir tikai aisberga redzamā...

Foto

Lembergs pret Latviju Eiropas Cilvēktiesību tiesā ar sūdzību par nevainīguma prezumpcijas pārkāpumu

2019.gadā esmu vērsies Eiropas Cilvēktiesību tiesā ar sūdzību par Vides aizsardzības un reģionālās attīstības...

Foto

LNT Ziņu dienesta kolektīvā vēstule

1.decembris būs pēdējā diena, kad ēterā iziesim mēs - LNT Ziņu dienesta komanda, un pēc tam beigs pastāvēt LNT Ziņu dienests...

Foto

Unikālais izaicinājums

Vai pie mums visi saprot, ka fotogrāfijā ir fiksēts izaicinājums? Vai tie cilvēki, kuri fotogrāfijā saskata izaicinājumu, savā mūžā ir sastapušies ar vēl lielāku...

Foto

Vai tieslietu ministrs apšauba tiesu varas autoritāti

Latvijas Tiesnešu biedrība vairākkārt paudusi nostāju par Ekonomisko lietu tiesas izveidi, kas kopumā atbilst Tieslietu padomes viedoklim - jaunas...

Foto

Cilvēkiem šobrīd tiek atņemtas fundamentālas tiesības uz taisnīgu un objektīvu tiesu bez korupcijas

Otrdien, 5. novembrī, Ministru kabineta sēdē tika skatīts likumprojekts "Grozījumi likumā "Par tiesu...

Foto

Sabiedrībai ir radīts nepareizs priekšstats, mūsu tiesu sistēma darbojas labi: uzruna Latvijas tiesnešu ikgadējā konferencē

Mūsu sabiedrības un kopējās identitātes pamats ir kopīgu vērtību kopums, kas...

Foto

Mazais brālis ir apjucis

Kā jau ierasts, uzreiz pēc “Saskaņas” kongresa savu kongresu rīkoja arī “Gods kalpot Rīgai”. Līdz šim šī partija bija “Saskaņas” mazais brālis,...

Foto

Kāpēc Krievijas mūziķim Grigorijam Ļepsam sen bija jāaizliedz iebraukt Latvijā?

Ir gana daudz iemeslu. Viņš pats nekad nav noliedzis senas un tuvas draudzīgas pazīšanās ar Krievijas...

Foto

Pārdomas par nāvi

Par eitanāziju, medicīniski asistētu pašnāvību un tiesībām uz cieņpilnu nāvi diskutē politiķi, prese, sabiedrība un mediķi, turklāt diskutē laiku pa laikam. Šīs diskusijas...

Foto

Garkalnes domes priekšsēdētājam steidzami jāsniedz paskaidrojumi par Valsts kontroles pārbaudē atklātajiem pārkāpumiem

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP!) pieprasa Garkalnes domes priekšsēdētājam Mārtiņam...

Foto

Humānisma sagraušana

2019.gada 29.oktobrī medijos parādījās informācija: “Tiesībsargs Juris Jansons vērsies Satversmes tiesā, apstrīdot kā pamatlikumam neatbilstošus valdības noteikumus par ģimenes vai atsevišķi dzīvojošas personas atzīšanu...

Foto

Iespējams, ka koalīcija ir pārpratusi slaveno pirmsvēlēšanu saukli “Valstij jāsāk ar sevi”

Aicinām finansējuma partijām no valsts budžeta būtisko pieaugumu atlikt kā minimums līdz nākamās Saeimas...

Foto

Padomju spiegi Bulgārijā un tepat Latvijā – „quo vadis Europa”?

No neilgās padomju bērnības man atmiņā ir palikušas tikai pāris lietas – ta,s kā nesu pirmās...

Foto

Nauda veselības aprūpei ir, bet nav politiskās gribas

Latvijas Ārstu biedrība (LĀB) ir veikusi padziļinātu Latvijas un kaimiņvalstu budžetu analīzi un secinājusi, ka ir iespējams nodrošināt...

Foto

Aizkustinošas pieticības ekselence

Tautas paruna neder. Vējonis nav vilks, bet Levits nav lācis. Tas, no kā bēga “nācija”, īstenībā nav vilks, un “nācija” īstenībā neuzskrēja lācim,...

Foto

“Saskaņa” izvēlas stagnāciju

Sestdien notikušajā kongresā “Saskaņa” neizmantoja iespēju jaunam restartam un izlēma saglabāt esošo situāciju, izvēloties stagnāciju. Par “Saskaņas” jauno līderi tika ievēlēts smagsvars un...

Foto

VARAM „neapbižo(t)” Zemgali

Šobrīd nozīmīgākās un ilgtermiņā lielāko ietekmi uz Latviju kā valsti nesošās pārmaiņas ir administratīvi teritoriālā reforma (ATR). Reformai būtu jāsaved kārtībā valsts reģioni,...

Foto

Teātris nav „Rimčiks”: atklātā vēstule teātra sabiedrībai

Visos Latvijas medijos tagad katru dienu bez apstājas tiek "pilināta" ideja, ka mākslinieciskā vadītāja funkcija ir vecmodīga ideja, no...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: "animal symbolicum"

Cilvēku par „animal symbolicum” ieteica dēvēt izcilais vācu filosofs Ernsts Kasīrers (1874- 1945). Viņa ieskatā tradicionālais cilvēka apzīmējums „animal rationale” neatbilst...

Foto

Privāto automobili no 2021. gada nevarēs atļauties iegādāties ļoti liela iedzīvotāju daļa

Latvijas Transportlīdzekļu tirgotāju asociācija (LATTA) aicina Latvijas sabiedrību pievērst uzmanību un iestāties pret valdībā...

Foto

Vai tiek bruģēts ceļš uz kārtējo Satversmes tiesas spriedumu?

2019. gada 11. oktobrī Valsts kanceleja publicējusi jauno valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu atlīdzības likumprojektu “Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu...

Foto

Apdraudēta daudzu pamatskolu pastāvēšana

Latvijas Pašvaldību savienība (LPS) nosūtījusi vēstuli visām Saeimas frakcijām, paužot bažas par apdraudējumu bērnu tiesībām apmeklēt pamatskolu pēc iespējas tuvāk dzīvesvietai un...