Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
Foto

Edijs Ekmanis, apkrāptie uzņēmēji un interešu konflikts Smiltenes domē

Uģis Spandegs sadarbībā ar Sandru Pētersoni (Ziemeļlatvija), īpaši Pietiek
16.05.2021.
Komentāri (40)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Smiltenes uzņēmējs, SIA “Siriha GP” īpašnieks Harijs Šūtelis joprojām cīnās par savu taisnību: viņš jau vairākkārt publiski izteicies par SIA “Buildimpeks” un tās valdes locekļa Edija Ekmaņa iespējamām krāpnieciskām darbībām – piesaistītam apakšuzņēmējam netiek samaksāts par veikto darbu, vēlāk izvirzot milzu pretenzijas par līgumsodu. Izrādās, ka Smiltenes uzņēmējs nebūt nav vienīgais, kurš šādā veidā cietis no Edija Ekmaņa negodprātīgas rīcības, – pamazām atklājas mērķtiecīgi realizēta shēma, kā nesamaksāt nolīgtajiem apakšuzņēmējiem par padarīto darbu.

Vienlaikus Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) rīcībā ir nonākusi informācija par iespējamu atklātu interešu konfliktu Smiltenes domē – jau minētā SIA “Buildimpeks” pašvaldības pasūtīto darbu veikšanai piesaistījusifirmu, kurā līguma slēgšanas brīdī strādāja atbildīga domes amatpersona. Par to ziņots KNAB adresētā iesniegumā.

Apkrāpj par 77 000 eiro un vēl cenšas piedzīt līgumsodu

Portālā Pietiek.com jau tika publicēts raksts, kurā stāstīts par SIA “Buildlimpeks” un tās valdes locekļa Edija Ekmaņa iespējami piekopto negodīgo komercpraksi, pašvaldības pasūtījuma izpildei piesaistot apakšuzņēmēju SIA “Siriha GP” un vēlāk atsakoties maksāt gan par paveikto darbu, gan tehnikas īri, gan iepirktajiem būvmateriāliem.

Turklāt cietušajam uzņēmējam no SIA “Buildimpeks” puses vēl ir izvirzītas pretenzijas par līgumsoda piedziņu, lai gan SIA “Siriha GP” darbus bija spiesta pārtraukt tieši nesaņemto maksājumu dēļ no SIA “Buildimpeks”. (sk. https://pietiek.com/ “Pats “uzmet”, pats piestāda līgumsodu” 27.12.20.)

Šodien SIA “Siriha GP” īpašnieks Harijs Šūtelis ir pilnīgi pārliecināts, ka kritis par upuri jau iepriekš plānotai negodīgai shēmai – par padarīto samaksa nav saņemta, turklāt tiesā jau ir celta prasība par līgumsoda piedziņu.

“Tagad es skaidri saprotu, ka visa šī krāpšana bija jau iepriekš izplānota un tad mērķtiecīgi realizēta. Diemžēl laikus to neaptvēru, tāpēc šobrīd esmu faktiska bankrota priekšā. Līguma slēgšanas laikā Ekmanis mani pārliecināja, ka līgumsoda paredzēšana esot tikai formāla standarta frāze, lai gan tagad redzams, ka viņš vadījies no citiem apsvērumiem. Ekmanis pašlaik tiesā grib pierādīt, ka tieši es esmu vainojams pie darbu pārtraukšanas, lai gan no līguma biju spiests atkāpties un nespēju turpināt darbu vienīgi viņa paša neizpildīto finansiālo saistību dēļ 77 000 eiro apmērā. Pēkšņi izrādījies, ka “formālā standarta frāze” nav ne formāla, ne standarta un šobrīd pret mani ir celta prasība 170 000 apmērā,” stāsta Harijs Šūtelis.

Nesamērīgie līgumsodi ļauj piedāvāt zemāko cenu?

Sīkāk izpētot pieejamos dokumentus, kurus Harijs Šūtelis uzrādīja raksta autoram, atklājas kāda nianse, kas Harija Šūteļa apgalvojumus padara pat ļoti ticamus: līgumā ar Smiltenes novada domi SIA “Buildimpeks” uzņēmusies iespējamo līguma laušanas sodu 10% apmērā, savukārt apakšuzņēmējam pret SIA “Buildimpeks” paredzēti jau 40%. - tātad nesamērīgi lieli. Tas rada iespēju faktiski negodīgi nopelnīt tikai šīs starpības dēļ vien. Tādēļ iepriekš izplānotas shēmas īstenošanas iespēja kļūst arvien reālāka.

Turklāt šādu nesamērīgu līgumsodu piemērošana, iespējams, ir viens no galvenajiem faktoriem, kāpēc ar Ediju Ekmani saistīti uzņēmumi gūst galvu reibinošus panākumus pašvaldību iepirkumos – jau paredzot un rēķinoties ar šādā ceļā iegūtiem līdzekļiem, nav grūti piedāvāt zemāko cenu. Un tieši zemākās cenas princips, kā zināms, joprojām ir pats galvenais kritērijs, nosakot iepirkuma konkursu uzvarētāju.

Krāpās arī ar rēķiniem

Pēc Harija Šūteļa teiktā, ir vēl kāds fakts, kas skaidri apliecinot SIA “Buildimpeks” un Edija Ekmaņa negodprātību. “Pēc līguma nosacījumiem man reizi mēnesī bija jāiesniedz rēķini jeb tā sauktās formas par padarīto darbu un pārējām izmaksām. Ekmanis mani pārliecināja, ka šos dokumentus sastādīšot pats – man tikai esot jāiedod viņam informācija. Šādi rīkoties esot nepieciešams, jo viņam (Ekmanim) esot jāsaskaņo šīs formas ar tiem aktiem, kurus viņš iesniegšot Smiltenes novada domei.

Šodien Ekmanis nekaunīgi apgalvo, ka nekādas formas es laikā neesot iesniedzis, lai gan pats bija uzņēmies tās sastādīt. Tagad saprotu, ka Edijs Ekmanis nevienā oficiālā atskaitē nav minējis par mana uzņēmuma piesaistīšanu, tādēļ faktiski nekādi akti ar Smiltenes domi viņam nebija jāsaskaņo un šajā jautājumā viņš man ir apzināti melojis. Ja tā nav atklāta krāpšana, tad es vispār nezinu, ko var nosaukt par krāpšanu,” savu sašutumu neslēpj Harija Šūtelis.

Edija Ekmaņa viedoklis par šo konfliktu atspoguļots jau minētajā iepriekšējā rakstā.

Kriminālprocesu uzsākšanu atsaka

Harija Šūteļa stāstītais pēc būtības būtu jāvētī ar attiecīgu kompetenci apveltītām struktūrām. Taču līdz šim visi uzņēmēja mēģinājumi panākt kriminālprocesu uzsākšanu vai kaut vai tikai minēto faktu pārbaudi nav vainagojušies ar panākumiem – visi lūgumi ir noraidīti, aizbildinoties ar konflikta civiltiesisko raksturu.

“Faktiski iznāk, ka es esmu tiesiski pilnīgi neaizsargāts pret šādu negodīgu patvaļu. Jā, apzinos, ka pats esmu pieļāvis kļūdas, nepamatoti uzticēdamies tikai vārdiski paustajam, tomēr tas nekādi nemaina pret mani atklāti veikto krāpniecisko darbību būtību,” saka Harijs Šūtelis.

Viņš neslēpj, ka jūtas sarūgtināts par šādu attieksmi: “Ja tādus “uzņēmējus” kā Ekmanis neapturēs, atkal atgriezīsies tie laiki, kad neviens mazais uzņēmējs vairs nejūtīsies drošs un pasargāts. Kŗāpnieki, bruņojušies ar juristu armiju, izmanto mūsu uzticēšanos un vēlāk vienkārši mūs samin. Rezultātā mums nāksies pārtraukt savu biznesu un, visticamāk, mēs būsim spiesti aizbraukt no Latvijas.”

Pēc līdzīgas shēmas apkrāpti arī citi

Pēc pirmā raksta publicēšanas portālā Pietiek.com ar raksta autoru sazinājās uzņēmējs Mihails Vaimans, kura uzņēmums SIA “Inženierkomunikācijas” arī cietis no Edija Ekmaņa pārsāvētas firmas, turklāt notikumu attīstības scenārijs ir pārsteidzoši līdzīgs Smiltenes gadījumam.

2020. gada sākumā Mihaila Vaimana uzņēmums kā apakšuzņēmējs noslēdza līgumu ar SIA “ZENG”, kuru pārstāvēja jau zināmais Edijs Ekmanis. (Pēc uzņēmēja teiktā, Ekmanis savu darbību realizē caur daudzām firmām.) Par paveiktajiem darbiem divos objektos – Aizkraukles novada vidusskolas ēkas Draudzības krastmalā 5 piebūves būvniecībā un “Multifunkcionālās sporta zāles piebūve un sporta laukuma pārbūve Nīcgales ielā 26, Rīgā” – SIA “ZENG” apņēmās samaksāt vairāk kā 200 000 eiro, vadoties pēc iesniegtajām formām. Līgumā tika iestrādāti arī jau labi zināmie 40% kā potenciāls līgumsods.

Tālākie notikumi risinājās jau pēc labi zināmas shēmas – kad darbu lielākā daļa jau bija paveikta, Edijs Ekmanis pēkšņi pārstāja maksāt, neskatoties uz laikus un korekti iesniegtajām formām, kas apliecināja veikto darbu apjomu un citas izmaksas. Kā stāsta Mihails Vaimans, E. Ekmanis pat atteicās veikt jebkādu dokumentu saskaņošanu. “Viņš vienkārši pārtrauca maksāt, un viss. Tā kā esam uzņēmums ar 12 gadu darba stāžu un labu reputāciju, vismaz vienā objektā izlēmām pabeigt iesākto, neskatoties uz jaunajiem apstākļiem. Rezultātā E. Ekmaņa uzņēmums palika parādā vairāk kā 85 tūkstošus eiro,” stāsta Mihails Vaimans.

Pretenzijas ir absurdas

Šā gada martā un aprīlī Mihails Vaimans no SIA “ZENG” saņēma divas pretenzijas – paziņojumus par līguma laušanu ar prasību... maksāt līgumsodu, kopā 119 484,88 eiro apmērā plus vēl izmaksāto avansu darbu uzsākšanai 10 669,41 eiro apmērā. Līguma laušanas pamatojums – Aizkrauklē uz pretenzijas sagatavošanas dienu darbi neesot izpildīti, neesot sagatavota un parakstīta dokumentācija, kas apliecinātu darbu izpildi. (Pretenzija datēta ar 2021, gada 23. aprīli, kad objekts jau bija nodots ekspluatācijā.) Rīgā darbi neesot pabeigti izraisītā finansiālā stāvokļa dēļ.

“Aizkraukles domē iesniegtā izpilddokumentācija, kā arī ieraksti būvdarbu žurnālos, apliecina visu darbu izpildi no mūsu puses. To papildus apstiprina arī būvuzraudzības kompānijas “BŪVĒLOGS” valdes locekļa Nikolaja Zaičenko sniegtā informācija. Savukārt Rīgā mēs bijām spiesti pārtraukt darbu līdz šim brīdim neizskatīto formu dēļ. Turklāt Ekmanis pat bija tik nekaunīgs, ka faktiski piesavinājās par mūsu naudu iepirktus dārgus celtniecības materiālus. Viņš vienkārši ir krāpnieks, kura rēķinā, pēc manā rīcībā esošām ziņām, ir vēl vismaz piecas pēc šādas pat shēmas apkrāptas firmas,” apgalvoja Mihails Vaimans.

Uzņēmējs ir gatavs cīnīties tiesā ar E. Ekmani un viņa firmu, turklāt uzskata, ka visiem apkrāptajiem vajadzētu apvienot spēkus, lai pārtrauktu šo klaji negodīgo un krāpniecisko praksi. Kā jau minēts, līdz šim tiesībsargājošās struktūras ir atteikušās pētīt Edija Ekmaņa darbības. Iespējams, ka arvien lielāks iesniegumu skaits no uzņēmējiem, kuri cietuši no un jau, šķiet, sistēmātiski pielietotās shēmas, liks mainīt šo viedokli un uzsākt apstākļu noskaidrošanu kriminālprocesuālu darbību ietvaros.

Atklājas interešu konflikts Smiltenes domē

Jau pieminēto Dārza ielas asfaltēšanas darbu veikšanai Smiltenē SIA “Buildimpeks” it kā nolīga apakšuzņēmēju SIA “Wesemann” - tā vismaz lasāms Smiltenes domē iesniegtajās atskaitēs. Tomēr realitāte izrādījās cita – patiesais asfalta uzklāšanas veicējs bija Burtnieku novadā reģistrēta firma SIA “Sidlu Ceļi”. (Kas oficiāli nefigurē nevienā dokumentā.) Šo faktu vietējā laikraksta “Ziemeļlatvija” žurnālistei Sandrai Pētersonei apstiprināja SIA “Sidlu Ceļi” valdes loceklis Uldis Kalniņš.

Pētot tālākos notikumus, atklājās kāds pavisam negaidīts fakts – jau kopš 2015. gada līdz pat 2020. gada martam SIA “Sidlu Ceļi” par būvspeciālisti ceļu būvdarbu vadīšanas jomā strādāja kāda Ilze Sausā. Vienlaikus persona ar šādu vārdu un uzvārdu jau vairākus gadus ieņem arī Smiltenes domes izpildirektora vietnieces posteni. Par šo situāciju KNAB ir saņemts iesniegums (tā kopija ir raksta autora rīcībā).

Ja atklāsies, ka SIA “Sidlu Ceļi” līdz 2020. gada martam strādājusī Ilze Sausā vienlaikus ieņēmusi amatu arī Smiltenes novada domē (turklāt atbildot tieši par ceļu uzturēšanas jautājumiem), tad var gadīties, ka Smiltenes domei būs jāatmaksā no ES fondiem saņemtie līdzekļi, nemaz jau nerunājot par iespējamu amatpersonu atbildības izvērtēšanu no krimināltiesiskā aspekta.

Savukārt gan Smiltenes novada domes publisko iepirkumu komijas pārstāvis Otārs Putrālis, gan izpilddirektora vietniece Ilze Sausā, gan SIA “Sidlu Ceļi” valdes loceklis Uldis Kalniņš, gan Edijs Ekmanis jebkādu interešu konflikta iespēju noliedz. Sīkāk ar šiem viedokļiem var iepazīties laikraksta “Ziemeļlatvija” žurnālistes Sandras Pētersones rakstā ”Šķetinot Dārza ielas asfalta lietu, atklājas arvien vairāk neskaidrību” https://www.ziemellatvija.lv/. 19.01.21.

Vēl kāda interesanta nianse. Mihails Vaimans stāstu par Edija Ekmaņa darbībām savulaik iesūtīja portālam Sudzibas.lv, kas viņa rakstīto arī publicēja. Tomēr jau pēc dažām dienām minētā informācija no portāla pazuda... Acīmredzot Edijs Ekmanis ļoti nevēlas, lai jebkāda informācija par viņa rīcību nonāktu publiskajā telpā.

Šobrīd izpētes stadijā ir informāciju par iespējamu reiderisma mēģinājumu no E. Ekmaņa puses – uzņēmējam, kuram jau pēc aprakstītās shēmas tikušas izvirzītas līgumsoda pretenzijas, izteikts priekšlikums pārdot E. Ekmanim viņam piederošās uzņēmuma daļas.

Novērtē šo rakstu:

64
4

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

18

„Delfi” un „TVNET” vēstule valdībai un parlamentam: mēs jums ļoti pateicamies, bet atkal esam izsalkuši

FotoLatvijas mediji atzinīgi vērtē valdības līdzšinējo pretimnākšanu Latvijas izdevēju nozarei, izstrādājot grozījumus Pievienotās vērtības nodokļa likumā par pazemināto nodokļa likmi 5% apmērā no 2022.gada 1.janvāra, piemērojot to drukātajām grāmatām un periodiskajiem izdevumiem.
Lasīt visu...

21

Mēs aicinām Krišjāni Kariņu demisionēt: partijas “Likums un kārtība” valdes paziņojums par Krīzes vadības padomes lēmumiem

Foto2021. gada 18. oktobrī Krīzes vadības padome (KVP) Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa vadībā nolēma atbalstīt virkni Veselības ministrijas sagatavotos ieteikumus Covid19 izplatības ierobežošanā. Šajā sakarā vēlamies paziņot:
Lasīt visu...

6

Vai Jums vēl ir ilūzija, ka valdība rūpējas par Jūsu veselību? Man vairs NAV!

FotoCīņa turpinās un kļūst arvien atklātāka un agresīvāka. Iznīcināt mūsu cilvēcību, iznīcināt vēlmi pēc izglītības, iznīcināt ģimenes, iznīcināt cilvēkos nepieciešamību pēc kultūras, iznīcināt vēlmi dzīvot un iznīcināt cilvēkos viņu labākās īpašības: cilvēcīgumu, labestību, godaprātu, taisnīgumu, līdzjūtību, iejūtību, sirsnību, krietnumu, pašlepnumu, pašcieņu, gādību, rūpes un mīlestību vienam pret otru…. Cilvēki, kuri pretojas vai, pareizāk būtu teikt, rūpējas un cenšas aizsargāt sevi un savas ģimenes, – viņus šodien sauc par antivakseriem.
Lasīt visu...

6

Mēs nedaudz atliksim mums ļoti vajadzīgā 184 000 eiro vērtā flīģeļa iegādi par nodokļu maksātāju līdzekļiem

FotoPateicībā Latvijas mediķiem par pašaizliedzīgo darbu COVID-19 pandēmijas laikā 2020. gada 16. jūlijā Rīgas pilī izskanēja koncerts “Kopā”, kur uzstājās tenors Aleksandrs Antoņenko un pianists Reinis Zariņš.
Lasīt visu...

21

Par Dieva izspļautajiem, varas lemtspēju un neizlēmību

FotoKur un kā, kā arī kāpēc rodas tie, daudzuprāt, nesaprātīgie un neloģiskie likumi, ierobežojumi, stabiņi, saliņas un veloceliņi Rīgā un citi vājprāti, kas izsauc un izraisa mūsu sašutumu? Vai tos kāds apzināti rada, mērķtiecīgi un plānveidīgi izveido, vai tas ir tādas kolektīvās bezatbildības, muļķības, neizpratnes un neprasmes rezultāts kādiem cēloņiem, kurus minēju iepriekš? Varbūt tos pasūta greizo spoguļu valstībā un ir kāda cilvēku kopa, kas īpaši specializējas uz aplamību izdomāšanu un ieviešanu?
Lasīt visu...

15

Tikai nesmejieties, bet mēs paļaujamies uz Egila Levita autoritāti

FotoPusotra gada laikā, kopš Latvijā ir Covid-19 krīze, Krišjāņa Kariņa valdība demonstrē pilnīgu nespēju veikt galveno tās uzdevumu - apturēt vīrusa izplatību, glābjot cilvēku veselību un dzīvību.
Lasīt visu...

12

Vēsu prātu, mieru un pazemību!

FotoValdība liedz nepotētajiem darbu (lasi – iztikas avotu), veselības aprūpi, ieeju veikalos, sociālos atvieglojumus un visādi citādi moka, sirdzēji izdziest, ārstēti pēc protokola, bet premjers ciniski aicina latvzemiešus ciest, saglabājot “vēsu prātu un mieru”. Segregācijas ieviesējam pietiek nekaunības – aicināt uz vienotību. Valdības politikas ķīlniekiem “no augšas” tiek piedāvāts Stokholmas sindroms.
Lasīt visu...

12

Kariņa valdības lēmumi kļūst arī nelietīgi un amorāli

FotoEsam jau pieraduši, ka valdības lēmumi saistībā ar Covid-19 ir novēloti, haotiski, grūti saprotami un bieži vien neizpildāmi. Taču nupat Kariņa valdība iezīmē jaunu robežu – tie kļūst arī nelietīgi un amorāli.
Lasīt visu...

21

Saeima: Lembergam tiesības balsot vēlēšanās jāiegūst caur tiesu!

FotoLatvijas valsts pretēji Latvijas Satversmē garantētajām tiesībām pretlikumīgi liedza man, Aivaram Lembergam, piedalīties Ventspils pilsētas domes šī gada 5.jūnija vēlēšanās.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

IMHO: tiesībsargs akceptē puču

Attiecinot prasību par obligātu vakcināciju pret Covid-19 uz tautas ievēlētajiem Saeimas un pašvaldību deputātiem, nepotētajiem pilsoņiem viņu medicīnisko rādītāju dēļ (lasi –...

Foto

Nelokāmi pret varmākām!

Manuprāt, par “lidojošo sili” nokristītā “kankariņu” valdība grib izraisīt Dievzemītē pilsoņu karu starp potētajiem un nepotētajiem. Es tomēr ticu, ka šāds varnešu scenārijs...

Foto

Jautājumi valdībai: ko man darīt ar papīriem vakcinēšanās brīdī?

Lai nebļaustītos soctīklos vai kur citur un nesaņemtu neadekvātus komentārus, varbūt valdība var publiski atbildēt mums visiem...

Foto

Marija pret Adriānu

Beidzot labas vēstis! Žogs uz Baltkrievijas robežas būs, par spīti bezgala nopietniem ģeopolitiskiem kavēkļiem, klimata katastrofām un vēlēšanu rezultātiem!...

Foto

Krāmu tirgus un tā darboņi

Kad redzi varas uzspiesto spēli no malas un esi gana vērīgs un spēcīgs, lai tajā neiesaistītos, katrs viņu nākamais solis kļūst...

Foto

Novēlotas pārdomas par Tēva dienu

Latvijā ir vairāk nekā 100 000 bērnu, kuri aug bez tēva. Dēli izaug bez piemēra kādam jābūt vīrietim, meitas bez pirmā...

Foto

Turpmāk NMPD prioritāte – tikai dzīvībai kritiski izsaukumi

Lai dzīvībai kritiskās situācijās, kad izšķirošas ir minūtes, iedzīvotāji saņemtu Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķu palīdzību, dienesta...

Foto

„Ģirģena mantojums”: uz robežas ar Krieviju uzbūvētā infrastruktūra joprojām nav nodota ekspluatācijā

“Ceļu būvniecības sabiedrība “Igate””, kas ir uzbūvējusi infrastruktūru uz Latvijas – Krievijas valsts robežas,...

Foto

Šis ir kas nebijis!

Šis ir kas nebijis! Valsts prezidents Egils Levits raidījumā "Šodienas jautājums" paziņoja: "Beidzot ir piegriezies tiem cilvēkiem, kuri paši vakcinējas" un jautājums...

Foto

Patiesība melu laikos

Cilvēkus, kuri visu mūžu dzīvo bailēs par savu dzīvi, visvairāk biedē cilvēki, kuri ir drosmīgi un brīvi....

Foto

Mākslinieka misijas tumšākā puse - saskarties ar to negāciju un strutu vilni, kurš izplūst no bieži vien ilgi slēptām brūcēm

Mākslinieka Kristiana Brektes darbi pēdējās nedēļās...

Foto

Pieprasām valdībai nekavējoties rīkoties un ieviest stingrus pasākumus Covid-19 izplatības ierobežošanai

Mēs ar bažām konstatējam, ka valsts veselības aprūpes sistēma šobrīd strādā ar milzīgu pārslodzi un...

Foto

Prāta vingrinājums

Bērns vienmēr kādu atdarina. Sākumā vecākus. Kad bijām mazi, mēs centāmies būt tādi kā vecāki. Kad izaugām lielāki, atdarinājām kādu dziedātāju vai sportistu –...

Foto

Manas pārdomas par Covid-19 un tā ārstēšanu

Esmu izslimojusi Covid-19 (no 6 ģimenes locekļiem saslimām 5) un vēlos dalīties savās pārdomās:...

Foto

Stulbeņu zemes pravieša līkloči. Turpinājums

Tuvojoties kārtējām vēlēšanām, publiskajā vidē aizvien aktīvāki kļūst dažāda kalibra “jaunie gaismas nesēji” un dažādi gadu gaitā mazliet apputējuši politiskie eksspīdekļi....

Foto

Budžets un “pandēmija”

Budžeta veidošana ir tapusi par līdzekļu sadali varas kartelī. Nav ne detalizācijas, ne laicīgas iesniegšanas deputātiem. Nav iespējams runāt par budžetu nekādā veidā,...

Foto

Vai politprostitūciju var ārstēt ar naudu?

Reiz kādas zemes prezidentam ienāca prātā ģeniāla doma. Tā kā viņa vara bija lielā mērā atkarīga no parlamenta deputātiem un...

Foto

Neuzskatām, ka žīdiem Latvijā pienākas īpašas privilēģijas

Covid 19 ierobežojumu aizsegā atkal aktualizēta, un faktiski pabeigta kārtējā liela apmēra afēra - tā sauktās kompensācijas žīdiem par Otrā Pasaules kara laikā...

Foto

Šis jau ir apzināts noziegums pret savu tautu

Paldies Nacionālajai apvienībai par drosmi* iestāties pret Pavļuta/Kariņa apmātību un plānu izveidot Latviju par poligonu eksperimentam, kurā sabiedrība...

Foto

Mākslas cenzūra nedrīkst kalpot par politisku instrumentu

Mūsdienu sabiedrībā, kad dažādu grupu pretnostatīšana tiek izmantota politiski motivētu procesu virzīšanai, ir būtiski pievērst uzmanību, kā šim nolūkam...

Foto

Cilvēki, kas nemāk pat žogu nopirkt, grib man noteikt, kā man jāuzvedas

Kaut kā stulbi sanāk. Man nosaka, kā būt un kā būs jāuzvedas, cilvēki, kuri...

Foto

Pūces "pārsteigums" par Levita zvanu tikpat liekulīgs kā mulsums par būvlaukumā izdzirdētu lamuvārdu

Valsts prezidents Egils Levits telefonsarunās ar “Attīstībai/Par!” politiķēm Inesi Voiku un Vitu Andu...

Foto

Maskas krīt, vārdi par brīvprātīgo vakcināciju bijuši klaji meli

Tātad esošā koalīcija nobalsojusi par piespiedu vakcināciju skolotājiem, mediķiem un sociālās aprūpes darbiniekiem. Nu, ko - maskas...

Foto

Šogad mēs dvieļu un pannu iegādi centīsimies neaizliegt

Ekonomikas ministrija ir sagatavojusi priekšlikumus Veselības ministrijas izstrādātajam konceptam drošu pakalpojumu sniegšanai, kurus jau ir iesniegusi izskatīšanai Operatīvās...

Foto

Atklāta vēstule presei un sabiedrībai: par ko balsot vēlēšanās

Šodien ziņās teica, ka nevakcinētajiem pašiem būtu jāapmaksā ārstēšanās izmaksas… Nu kādēļ tad viņi nepasaka līdz galam,...

Foto

Režīms dara visu, ko grib, jo domā, ka būs mūžīgs

Būs nopietni sodi! Kariņš paziņoja Rīta Panorāmā, ka no otrās oktobra nedēļas stāsies Covid-19 ierobežojumi. Katrs, kurš...

Foto

Haoss vakcinēšanās centrā Tukumā

Šodien biju aizvedis uz vakcinēšanos pret Covid19 savu sievu Lielā ielā 1, Tukumā. Sieva bija iepriekš piereğistrējusies manavakcina.lv uz noteiktu laiku - plkst.12:00....