Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

No kaujas lauka parasti pienāk gavilējošas ziņas par notriekto pretinieka lidmašīnu skaitu, sagūstīto vai iznīcināto ienaidnieka kareivju masām. Tieši tāpat arī patlaban regulāri no “eiro ieviešanas frontes” tiek ziņots par izmaiņām eiro atbalstītāju un pretinieku rindās.

Katru mēnesi jaunas sabiedriskās domas aptaujas un rezultāti. Redzot šos datus, pārņem sajūta, ka Latvijā plosās sava veida pilsoņu karš un iedzīvotāji ir sašķēlušies divās daļās – eiro atbalstītājos un pretiniekos.Un kā nu ne – tādi mediju ziņu virsraksti kā “Trešdaļa ir par, trešdaļa pret, trešdaļa nav izšķīrusies” vai “Vasarā prognozē eiro atbalstītāju skaitu virs 50%" ir jau gluži ikdienišķa parādība un atspoguļo sabiedrības šķelšanos apmēram vienāda lieluma grupās.

Ja tas ir sava veida karš, tad gluži loģiski būtu noskaidrot - kurš tad patiesībā ar ko cīnās? Kurš ir savējais un kas ir pretinieks? Un par ko tad īsti šis karš ir? Bet svarīgākā atbilde būtu jāatrod uz galveno jautājumu – vai īstenībā vispār pastāv kaut kāda veida sabiedrības domas “pilsoņu karš”?

Galma hronika, jeb “Karaļa vārdā”

2012. gada 19. septembrī valdība pieņēma bēdīgi slavenos MK noteikumus nr. 441. Šie noteikumi paredz, ka Latvijas pievienošanās datums eirozonai ir 2014. gada 1. janvāris. Noteikumus parakstīja finanšu ministrs A. Vilks, bet Ministru kabinets un premjers V. Dombrovskis tos savukārt atbalstīja. Tātad kaujas mērķis tiek nosprausts šajā datumā.

 Kāda ir tālāko notikumu attīstība? To redzam publiski piejamā Saeimas sēdes stenogrammā mēnesi vēlāk, precīzāk, 18. oktobrī. Saeimas tribīnē kāpj Dana Reizniece-Ozola. Gandrīz vai taisnodamās mēģina citus tautas kalpus pārliecināt, ka visai tautai tik svarīgs lēmums kā pievienošanās eirozonai un jo īpaši konkrēta datuma nospraušana, iet ārpus Ministru kabineta kompetences rāmjiem.

Naivie argumenti, ka Saeima mūsu valstī it kā uzrauga Ministru kabinetu un veic tā kontrolējošas funkcijas, un vēl jo vairāk – pārstāv tautas intereses, atduras pret biezo, necaursitamo un nepielūdzamo demokrātijas mūri. D. Reiznieces-Ozolas, I. Grigules un dažu citu ZZS biedru izstrādātais likumprojekts tiek noraidīts.

Likumprojekts paredzēja, ka tik nozīmīgs lēmums kā konkrēts pievienošanās datums eirozonai būtu jānodod tautas nobalsošanai. Tieši kā tas bija Zviedrijā un Dānijā un kā tas būs Polijā un Čehijā. Mūsu tautas kalpi to noraidīja.

D. Reizniece – Ozola mēģināja mīkstināt savu pārgalvību, prasot nodot šos MK noteikumus ja ne tautas nobalsošanai, tad vismaz apstiprināšanai Saeimā. Tukša tautas kalpu laika izniekošana. Ar tādiem sīkumiem Saeimai nav jānodarbojas. Noraidīts.

Protams, labāk jau, ja šādu likumprojektu būtu iesniedzis kāds ar partijām nesaistīts ganu zēns noplīsušās lina biksēs. Citādi izklausās kā atzinīgi vārdi par kādu “slikto partiju” kā ZZS. Taču fakts ir fakts - Saeimas sēdes stenogramma ir tikpat nepielūdzama kā mūsu demokrātiskā sistēma.

Kļuva skaidrs, ka “blēdīgi slavenie” MK noteikumi nr. 441 nemaz tik plašu atsaucību negūst un tiem ir pretinieki. Un ar pretiniekiem ir jābūt nesaudzīgiem. To uzskatāmi Vienotība nodemonstrēja 2013. gada 31. janvārī, pēc Saeimas balsojuma par “Eiro ieviešanas kārtības” likumu. (Jāuzsver, ka Saeima šeit balsoja tikai un vienīgi par pašu procedūru, kā eiro tiks ieviests. Kā un nevis - kad. Par to, kur uzglabās naudu, kur varēs mainīt un par citiem organizatoriskiem jautājumiem. MK noteikumi nr. 441 jeb “eiro ieviešanas termiņš” nekad nav tikuši apstiprināti Saeimā.)

Pēc balsojuma izrādījās, ka pret šo likumu ir balsojis NA deputāts J. Dombrava. Kā vienīgais no šīs apvienības. Siekalām šķīstot, Vienotības frakcija pauda savu sašutumu un pieprasīja disciplināri izmeklēt “atkritēja” rīcību. J. Dombravam nācās attaisnoties un mulsi skaidrot, ka esot balsojis atbilstoši savai sirdsapziņai. Starp citu, tieši to arī no jebkura deputāta pieprasa Satversme, lai katrs balsotu vadoties pēc sirdsapziņas. Izrādās, ka, rīkojoties saskaņā ar Satversmi, deputātam jārēķinās nevis ar atzinību, bet gan ar Vienotības frakcijas nopēlumu un sašutumu.

2012. gada 29. novembrī EK pārstāvniecības Latvijā vadītāja Inna Šteinbuka paziņo, ka “EK ļoti nopietni analizē negatīvismu, kāds pastāv sabiedrībā pret eiro ieviešanu” un “Latvijas iedzīvotāju nevēlēšanās ieviest eiro var netieši ietekmēt Eiropas Komisijas lēmumu par Latvijas uzņemšanu eiro zonā".

Kā?! Iedzīvotāju negatīvisms var anulēt MK noteikumus nr. 441?! Tos pašus, kam Saeima, demokrātijas kronis un lepnums, ne pirksta nepiedūra? Tos pašus, ko izsludinājis Ministru karal...,ēē, Ministru kabinets? Skaidrs – ienaidnieks un pretinieks ir tas, kurš bezierunu veidā nepakļaujas MK pieņemtajiem noteikumiem par eiro ieviešanas termiņu.

Ienaidnieka tēls

Pēc tam, kad ir zināmas ienaidnieku raksturojošās pazīmes, ir nepieciešams noskaidrot tā lielumu un spēku. 2012. gada 20. decembrī pētījumu aģentūra TNS nāca klajā ar paziņojumu, ka “eiro ieviešanu atbalsta trešdaļa Latvijas iedzīvotāju”. Tas bija un ir joprojām lasāms TNS mājaslapā un vēl neskaitāmos Latvijas ziņu medijos. Jā, pētījumā redzams, ka 35% iedzīvotāju atbalsta eiro ieviešanu. Virsraksts atbilst īstenībai. Bet kurai īstenībai?

Nav taču runa par eiro ieviešanu kā tādu. Pats galvenais ir – kad! Termiņš. Un ar to visi saistītie trūkumi un riski. MK ir vienpersoniski un monarhistiskam režīmam atbilstošā stilā izlēmis par 2014. gada 1. janvāri. Vai tiešām varētu būt jau tik traģiski, ka trešdaļa iedzīvotāju bikli un bez ierunām klausa šai pavēlei? Šim 20. decembra TNS pētījumam ir jāuzmet otrs skatiens. Un te atklājas pavisam cita aina. Izrādās, ka jautājums par atbalstu eiro ieviešanai šajā konkrētajā pētījumā ir ticis uzdots detalizētāk, nekā to pierasts redzēt citos.

Un rezultāts ir šāds. 2% nav izšķīrušies, nav viedokļa. “Drīzāk neatbalstu” vai “pilnīgi neatbalstu” ir 63%. “Par eiro ieviešanu un tūlīt pat” ir 10%. Un pats svarīgākais - 25% ir “atbalstu eiro, bet noteikti ne tuvākajos gados!” Ne tagad! Tātad konkrēti “par eiro no 2014. gada 1. janvāra” ir tikai 10%. Vai to var aptvert? Tikai 10%....Pret ir 90 %!

Strīda auglis nav eiro ieviešana kā tāda vai kaut kad nākotnē, kad jebkuras bažas par eirozonu būtu zudušas. Šķēpi tiek lauzti tieši un viennozīmīgi par MK noteikumiem nr. 441 jeb eiro ieviešanu konkrēti 2014. gada 1. janvārī. Un te nu arī ienaidnieka tēls jeb “Latvijas eiro pilsoņu kara” pretējās puses ir pieņēmušas skaidru izskatu – izrādās, ka patiesībā nemaz nekāda “pilsoņu kara” nav un tauta nav sašķelta. Tie ir 10% pret 90%. Ierēdniecība pret tautu.

50% mistērija jeb “skaldi un valdi”

Jebkurā karā tiek izmantotas propagandas un masu manipulācijas metodes. Arī “eiro karš” nav izņēmums. Kā lai mūsdienu ierēdniecības un aristokrātijas šķiras pārstāvji, kas nepārsniedz 10% iedzīvotāju, iespaido nospiedošās “ienaidnieka” masas sev vēlamā virzienā?

Masu manipulācijas tehnikā ir jēdziens “lielais skaitlis”. Šī metode izmanto cilvēku vājību attiecībā uz vēlmi piederēt kopienai un sabiedrībai. Vairums cilvēku nevēlas justies atstumti un vieni paši. Piemēram, nepārtraukti atkārtojot, ka trešdaļa iedzīvotāju ir par eiro un tūlīt, tūlīt būs vairāk nekā 50%, liek eiro pretiniekiem justies aizvien vientuļāk un domāt – kas tad nu, es te vienīgais muļķis vēl esmu pret?

2013. gada 11. janvāris, premjers V. Dombrovskis: ”Zināms, ka patlaban atbalstītāju skaits ir pārsniedzis 30%, taču pozitīvi būtu, ja atbalsts pārsniegtu 50%.

2013. gada 16. janvāris, finansu ministrs A. Vilks: “Būtu pozitīvi, ja eiro atbalstītu puse iedzīvotāju” un 13. maijā: “Eiro ieviešanas atbalstītāju skaits varētu sasniegt 50%. Tas gan nenotiktu pavasarī, bet, iespējams, vasarā vai rudenī.”

2013. gada 26. februāris, Latvijas Bankas prezidents I. Rimšēvičs: “Līdz vasaras vidum domājam sasniegt to, ka vairāk nekā puse iedzīvotāju atbalsta eiro."

 Šie ir tikai nejauši piemēri un izvilkumi no “pozitīvo ziņu jūras”. Tādi un līdzīgi izteikumi ir regulāri un nepārtaukti, intonāciju mainot no “būtu labi” uz “noteikti būs”.

Papildus tam tiek izmantota tā saucamā “vainas apziņas” manipulatīvā metode. Nepārtraukti tiek uzsvērts, ka “par eiro” ir iedzīvotāji ar augstāko izglītību un augstiem ienākumiem, savukārt pret tātad ir “dumjie un nabagie”. Šādi tiek mākslīgi radīta spriedze un vēlme pieslieties “gudro un bagāto” grupai, nevis atzīt, ka esi pret eiro un tātad “dumjš un nabags”. Bez šaubām, ierēdniecība var lepoties kā grupa ar augstiem ienākumiem. Viss ir pareizi.

Kad aptrūkstas citi argumenti, tad neiztrūkstoša ir iebaidīšanas metode, nepārtraukti kladzinot par “Maskavas roku”. Kremlis, lūk, jau elšot pakausī. Ja nebūs eiro, tad būs rublis. Tas apstāklis, ka esam jau ES un NATO, ir, protams, sīkums.

Redzot satriecošos 20. decembra TNS aptaujas datus, ierēdniecība nekad vairs nav pieprasījusi padziļinātu jautājuma izpēti. Visas nākamās aptaujas izslēdza konkrēta datuma jeb 2014. gada 1. janvāra minēšanu. Tādā veidā “vispār eiro atbalstošā” grupa un “eiro jau no 2014. gada 1. janvāra” grupa var tikt saskaitītas kopā, kuras valdība tad arī uzdod kā sava majestātiskā rīkojuma atbalstītājas. Tieši tā. Valdība netieši paziņo, ka jebkurš eiro atbalstītājs automātiski ir arī 2014. gada eiro atbalstītājs. Un te arī rodas šis neizskaidrojami kuplais valdības kursa atbalsta pulks, kurš īstenībā nekad nav pastāvējis.

Šajā sakarā veidojas interesanta likumsakarība. Par Vienotību 11. Saeimas vēlēšanās balsoja 19% pilsoņu. Pēdējās aptaujas rāda, ka atbalstu šim politiskajam grupējumam sniedz vairs tikai nedaudz virs 10% - tieši tas skaits, kas simpatizē Vienotības doktrīnai eiro ieviešanas jautājumā. Gandrīz puse Vienotības vēlētāju ir novērsušies no sava kādreizējā favorīta.

Aptaujas var publicēt krustu un šķērsu, manipulēt un melot, katru dienu bļaut par Kremli, par “gudriem cilvēkiem ar augstiem ienākumiem” un sapņaini fantazēt, cik labi būtu, ja būtu. Taču nekas nespēj mainīt faktu, ka 90% iedzīvotāju ir pret ierēdniecības patvaļu un diktātu. Palikusi ir vairs tikai saujiņa ierēdņu pret tautas veselo saprātu. Un jautājums – vai mēs to maz apzināmies. 

Novērtē šo rakstu:

94
6

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

"Vienotība" un rudenīga seksa pamatlikums: kam puņķi, tas apakšā

FotoBez pārsteigumiem: visnotaļ pro–eiropeiskā, pro–vērtību un pro–cilvēktiesību, pro–viskaukas Vienotība, pat bez mazākās žagošanās un bez pieklājīgas gražošanās, zibenīgi piekrīt Nacionālās apvienības īsajam un cietajam ultimātam, nekādu variantu par vējonisma izpausmi nepilsoņu bērnu sakarā, un basta. Kas notiek? Nekas sevišķs, koalīcijā tāda pati kārtība kā rudens seksā: kuram puņķi, tas apakšā. Un puņķainie šoreiz ir jau tikpat kā nosprāgušās Vienotības paliekas.
Lasīt visu...

21

VVF – „trekno gadu” prezidente. Mīti un realitāte

FotoBijusī valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga nekad nav īpaši vairījusies no asas un tiešas valodas. Latvijā ir pieņemts uzskatīt, ka viņa ir viena no visu laiku izcilākajām politiķēm. Daudzi Latvijas pilsoņi viņu bezgala ciena un slavē par ieguldījumu valsts attīstībā. Tomēr atrodas daži, kuri uzdrošinās nepiebalsot augstajam novērtējumam. Viņi saka, ka pat cienījamā Vaira Vīķe-Freiberga nav bijusi nevainojama un ne viss, ko viņa stāsta, ir patiesība pēdējā instancē. Vai nav pienācis laiks īsi aplūkot viņas devumu Latvijas valstij? Padomāt – vai, raugoties ar saules neapžilbinātu skatu, vismaz daži vispārpieņemti fakti nav uzskatāmi par mītiem?
Lasīt visu...

12

Patiesība vienmēr nāk gaismā. Vienmēr

FotoSavulaik es uzrakstīju grāmatu par Andri Šķēli un nosaucu to „Kampējs”. Apzīmējums iegājās uz daudziem gadiem, bet tagad, pēc šīrīta „Dienas” publikācijas par Vairas Vīķes-Freibergas „pulksteņa lietu” man šķiet, ka ir cilvēks, kam šis apzīmējums piestāv daudz labāk.
Lasīt visu...

21

Vladimira Vaškeviča atklātā vēstule Raimondam Vējonim

FotoAugsti godātais Prezidenta kungs! Vēršos pie Jums ar šo atklāto vēstuli, jo neredzu citu veidu, kā aizstāvēt savu godu un atjaunot savu labo reputāciju.
Lasīt visu...

21

Vai turpināsim maksāt Porziņģim?

FotoAizvakar iemetu kā oli tviterezerā īsu tvītu ar jautājumu, vai man ir tomēr nācies maksāt Porziņģim par viņa piedalīšanos basketbola mačos Latvijas vienības sastāvā? Tas bija kāda kolēģa raksta retvīts, kurā viss paskaidrots par apdrošināšanas maksu, iemesliem un summu lielumiem. Apdrošināšanas summa (123 000 eiro) bija kompensēta ar nodokļu naudas palīdzību, kurā savu daļu maksāju arī es – kā jau Latvijā strādājoša persona.
Lasīt visu...

12

Atvadu vārdi Konstantīnam Pupuram

Foto1987.gads... 14.jūnijs... Bastejkalns... Cilvēku grupa gatavojas atcerēties vienu no melnākajām dienām Latvijas tautas vēsturē... Tūkstošiem nevainīgu cilvēku, ieskaitot sievietes stāvoklī, mātes un viņu zīdainīšus, viņu mazgadīgos un nepilngadīgos bērnus... Māmuliņas, tētiņi, vecmāmiņas un vectētiņi... Viņus visus arestēja un izsūtīja uz Sibīriju... Daudzi neizdzīvoja..... Daudzi, arī dzīvi palikuši, neatgriezās..... Tās cilvēku grupas vārds ir “Helsinki-86”.
Lasīt visu...

21

Replika par „vējonismu” un tizlu „pirismu”

FotoNu jau iepriekšiepriekšējā dzīvē man reiz bija tāds gadījums. Ieklīdu kādas PR firmas kantorī ikurāt brīdī, kad tur apsprieda, ko pasākt ar klientu, kuram “kaut ko vajag”. Padoma vietā uzmācos ar savu ierasto jautājumu: vai stratēģijas dokuments ir? Proti, lai taisītu puslīdz sakarīgu taktisku iznācienu, tas jābalsta iepriekš apstiprinātā stratēģijā. Kāds tur dokuments, kāda stratēģija, manas pārgudrības esot nevietā. Klientam kaut ko vajag. Kaut ko. Vajag. Jo tad būs rēķins un būs samaksa.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Zooloģe. No pamfletu cikla „Siseņi”*

To zina tikai Kremlī. Zina ne visā Kremlī, bet tikai divos Kremļa kabinetos. No tiem viens kabinets atrodas 3.stāvā, bet otrs...

Foto

Tumšādainais Džordžs atbraucis pirms daudziem gadiem, viņam Latvija nepatīk, gribot braukt prom, tomēr nebrauc vis

Portāls Diena šodien ir publicējis no valsts naudas pārtiekošā Sabiedrības integrācijas...

Foto

Par klaju tiesību ignoranci* Lembergam sniegt liecības krimināllietā

Šodien Rīgas apgabaltiesa piemēroja man kārtējo procesuālo sankciju, kā arī aizliedza turpināt liecību sniegšanu, kategoriski nosakot, ka visas...

Foto

Pidriķis vai sabotieris?

Kad pirmoreiz padzirdēju par pašreizējā prezidenta Raimonda Vējoņa ieceri virzīt ideju par Latvijas pilsonības automātisku piešķiršanu jaunpiedzimušiem nepilsoņu bērniem arī gadījumā, ja neviens...

Foto

„De Facto” paustā informācija par it kā SIA “Belss” radītajām priekšrocībām ir nepamatota

2017. gada 10. septembrī Latvijas Televīzijas raidījumā “De Facto” tika pārraidīts sižets „Kā...

Foto

Pagodinos nosūtīt izskatīšanai likumprojektu “Par nepilsoņa statusa piešķiršanas izbeigšanu bērniem”

Saeimas Prezidijam: saskaņā ar Latvijas Republikas Satversmes 65. pantu pagodinos Jums nosūtīt izskatīšanai likumprojektu “Par nepilsoņa...

Foto

Atklāta vēstule Valsts prezidentam: kam Jūs devāt zvērestu - tautai vai ierēdņiem?

Par notiekošo valstī atbildīgs ir tās vadītājs. Jūs, stājoties amatā, devāt mums zvērestu. Pierādiet,...

Foto

Deputāti, vai jūsos ir kaut nedaudz cilvēcības? Kļūstiet beidzot par cilvēkiem

Pēdējās dienās plašu publicitāti ir guvusi zvērināta tiesu izpildītāja veikta ievešana valdījumā, kur ar spēku...

Foto

Visa ārstu sertifikācijas sistēma pašlaik ir nelikumīga

Jums raksta ārsta–psihiatra Oskara Bundžas pacienti un pacientu tuvinieki, kas izveidojuši brīvprātīgu atbalsta grupu, lai nezaudētu psihiatra pakalpojumu saņemšanu...

Foto

Sarkano parvēniju spožums un posts

Rietumu kultūrā populārais salikums „spožums un posts” sākās ar kurtizānēm – pērkamām elegantām sievietēm, kurām ir labvēļi augstākajā sabiedrībā. Romānu „Kurtizāņu...

Foto

Viegli koloniāls „Telia” pātagas cirtiens

Nu, ko, esam sagaidījuši Ziemeļeiropas telekomunikāciju impērijas atbildes triecienu Latvijas suverēnas sakaru politikas centieniem: vai nu LMT un Lattelecom tikšot apvienoti – vai...

Foto

Vai tiešām darbs dara veselu, kā tas šķiet Reira ministrijai?

Ikviens no mums kādreiz ir bijis saaukstējies, patiesībā saaukstēšanās ir biežākais iemesls skolas un darba kavēšanai,...

Foto

Sociālisms - un kāpēc tas ir tik "toksisks" mūsdienu valdošajai elitei

Sociālisms (no lat. sociare - dalīties") ir plašs sociālo un ekonomisko iekārtu kopums, kuru mērķis...

Foto

Valsts prezidents uzticamus palīgus nevar atstāt bez atlīdzības

Viņnedēļ sacēlās liels žēlabains kaķu koncerts, ka prezidents regulāri prēmējot preses Siksni un pārējos mazos palīgus, neatskaitīdamies par...

Foto

Vai “dalītā izmeklēšana” nav organizētās noziedzības interesēs?

Šis raksts ir kārtējās pārdomas pēc TV raidījumu “Tieša runa” un par ierakstu publikāciju t.s. oligarhu lietā. TV raidījumā...

Foto

Palieciet (vismaz pagaidām) "katrs savā vietā", es (vismaz pagaidām) palikšu savā

Man ir patiess prieks ik reizi, kad par to "risku pazaudēt valsti" runā un raksta...

Foto

Stagnantais šarlatāns

Sastopami divi skaisti un šajā saulē aktuāli svešvārdi – stagnāts un stagnants. Burtu ziņā līdzība liela, taču katram vārdam ir sava nozīme....

Foto

Nelikumīgas putnu patversmes ir problēma ne tikai Latvijā vien

Pēc iepazīšanās ar Pietiek publikācijām par to, kā Latvijas devītais bagātākais cilvēks beidzot ir atvēlējis finanšu līdzekļus, lai viņa...

Foto

Ierēdņu nekompetence vai apzināta atsevišķu uzņēmumu lobēšana?

Ekonomikas ministrija ir sagatavojusi un iesniegusi Ministru kabinetā apstiprināšanai noteikumu projektu "Darbības programmas "Izaugsme un nodarbinātība" 4.3.1.specifiskā atbalsta mērķa...

Foto

Jaunie mežu ciršanas plāni: likumdošana kā loģikas kļūda

Viens no politiķu lielākajiem riskiem ir nonākšana apkaunojošās situācijās, kurās jācenšas paskaidrot neiespējama saikne – starp savu rīcību...

Foto

Šis ir vēsturisks brīdis ar unikālu iespēju beidzot atrisināt OIK sakārtošanas jautājumu

Latvijas Atjaunojamās Enerģijas federācija (turpmāk–LAEF) jau 2017.gada maijā Ekonomikas ministrijā (turpmāk-EM) tika iepazīstināta ar...

Foto

Par sabiedriskā radio šefa meklēšanu un žurnālistikas “produkta” kvalitātes izpratni

Šajās dienās kārtējās komisijas atkal Rīgā gatavos kandidātus Latvijas vecākā (joprojām dzīvā) masmedija ar nosaukumu “Latvijas...

Foto

Tautas politiskā apziņa: faktori un tehnoloģijas

Tautas politisko apziņu nosaka tautas nacionālais raksturs jeb, svešvārdā izsakoties, mentalitāte – atsevišķam cilvēkam vai cilvēku kopai (tautai) raksturīgs domāšanas...

Foto

„Uzņēmējs” Skudra un viņa blēža loģika

Ar interesi iepazinos ar portālā publicēto rakstu, ko parakstījis bēdīgi slavenais „uzņēmējs”, kādreizējais bankas izsūtāmais zēns Uldis Skudra, kurš pēdējos...

Foto

Latvijā reiderismu piesedz tiesībsargājošās institūcijas

Jau kopš 2013. gada ilgst mērķtiecīgi uzbrukumi no Gulama Mohammada Gulami grupas puses. Ir pamats uzskatīt, ka viņa interesēs darbojas arī...

Foto

Mēs jaunu pasauli sev celsim. Jau atkal

Brīdi pēc Šarlotesvilles notikumiem sociālos medijus pāršalca skandaloza ziņa par it kā kādai Sorosa finansētai antifa aktīvistu grupai piederošu Evergreen koledžas (ASV) kampusā...

Foto

Aicinām Veselības ministriju izbeigt pacientu mānīšanu

Iekaisīgu zarnu slimību un psoriāzes pacienti aicina Veselības ministriju izbeigt pacientu mānīšanu un beidzot nodrošināt efektīvu medikamentu pieejamību....

Foto

Kāda ir Saeimas atbildība?

Latvijas attīstība pēdējos 27 gados liecina, ka Satversmē rakstītās normas ir tikai deklaratīvas un iedzīvotāji - tauta tiek vērtēta zemāk par slaucamu...

Foto

Autoratlīdzība ir jāmaksā. Aicinājums Latvijas autoriem

Latvijas Rakstnieku savienības vārdā aicinu Latvijas rakstošos autorus rūpīgi izvērtēt dažādu projektu vadītāju (tostarp tādu, kas pārstāv Latvijas Republikas uzņēmējus,...

Foto

Muhameda portrets

Ceturtdien, 17.augustā Katalonijas pilsētā Barselonā musulmaņi pastrādāja kārtējo teroraktu, ar automobili ietriecoties cilvēkos un laupot 14 nevainīgas dzīvības, tostarp diviem maziem bērniem atņemot tēvu. Nākamajā dienā...

Foto

Motivācija celt labklājību vai ņemt kukuli?

Latvijas attīstību kavē tas, ka cilvēkiem, kam esam uzticējuši attīstīt mūsu valsti, nav patiesas motivācijas to darīt, izņemot politisko atbildību....

Foto

Valstiskuma metabolisms un kultūras liekulība

2017.gada vasarā „Rīdzenes sarunas” sašūpoja latviešu vislielāko politisko grēku – LR krimināli oligarhisko valsts iekārtu. Tika sašūpots valstiskums visaugstākajā līmenī. Tāpēc pret...

Foto

Par manis paša kļūdām es pats esmu maksājis, maksāju un turpināšu maksāt

Te manas pārdomas, kuras rakstīju reiz, kad pēc kārtējās, enerģētiski, intelektuāli un sirdsgudri piesātinātās...

Foto

Ašeradens būs īstais

Labdien, biedri un atbalstītāji, visi. kam rūp tiesiska, latviska un eiropeiska Latvija! Šajā sestdienā mēs sanāksim kopā. lai lemtu par mūsu partijas nākotni,...

Foto

Atklāta vēstule Latvijas Republikas 12. Saeimas deputātam Andrejam Judinam

Latvijas Republikas 12. Saeimas 2017. gada 21. jūlija ārkārtas sēdē tika pieņemts lēmums ar nosaukumu “Par valsts...

Foto

Latvijas attīstība Šveika garā jeb ķemertiņu reģistram būt

Brīdināts, ka pēc likuma par šķiņķa zādzību pienākas sods no 6 mēnešiem līdz 20 gadiem, krietnais kareivis Šveiks...

Foto

SS.LV un VID strīds parāda, ka dzīvojam represīvā valstī

Šodien Cīrules kundze LTV paziņoja, ka strīds starp VID un SS.lv esot pievērsis uzmanību tam, vai būt...

Foto

Haltūra, ko veselības ministre Čakša sauc par likumprojektu un kas Kučinskim šķiet derīga

Lai novērstu uzmanību no veselības aprūpes pamatproblēmām – mediķu streika, zemas efektivitātes un...

Foto

Nevajag eksperimentēt ar sešgadniekiem

Laikā, kad Izglītības un zinātnes ministrija gatavo apjomīgu nozares reformu, kas skar dažādus būtiskus jautājumus, tostarp t.s. sešgadnieku jautājumu, jāatceras, ka mēģinājumi...

Foto

Par "iztīrīto" Nacionālo mākslas muzeju un elitāri politisko kroni

Pēc ilgstošas rekonstrukcijas 2016. gadā vasaras sākumā cilvēku apskatei tika atvērts Latvijas Nacionālais mākslas muzejs (LNMM) ar...

Foto

Par valsts un pašvaldību amatpersonu elektroniskās sarakstes atbilstību likumam

Nekustamā īpašuma speciālistu apvienība un Nekustamā īpašuma lietotāju apvienība (turpmāk – NĪSA un NĪLA) vērš sabiedrības un...

Foto

Papildizglītības un katalizatora izpalīdzība

Tagadnes politiķu intelektuālā potenciāla objektīvs vērtējums nav sasniedzams bez jaunām zināšanām. Tas pavēloši attiecas uz LR politiķu vērtējumu. LR politisko kadru analītika...

Foto

Piespiedu noma: diena, kad es atguvu ticību taisnīgai tiesai

Lai cik tiesas neatkarīgas, likums nemainās no tā, kura tiesa to piemēro. It kā ābeces patiesība. Nesen...

Foto

Mums Molotova – Ribentropa pakta sekas ir jālikvidē pilnībā

Darbu ir sākusi Saeimas izmeklēšanas komisija, kam būtu jāvērtē oligarhu sarunas un lietas izmeklēšanas izčākstēšanas iemesli. Taču...

Foto

Kaimiņš "sēž, vēro un neko nelaiž uz āru"

Pietiek lasītāji pēdējā laikā interesējušies – kur pēc pašvaldību vēlēšanu iznākuma esot pazudis latvju tautas interešu pēdējais aizstāvis...

Foto

Mīti un patiesība par „Lidl” jaunajām darbavietām un zemajām cenām

Latvijā Lidl ienākšana mazumtirdzniecības segmentā sākusies ar ceļa izzāģēšanu – slepenības aura ap Rīgas mikrorajonā Purvciemā gaidāmo koku...

Foto

SS.LV ir mūsu sabiedrības un ēnu ekonomikas spogulis

Es neaizstāvu Valsts ieņēmumu dienestu (VID) par izvēlēto problēmas risināšanas formu, jo uzskatu, ka bija un ir citi...

Foto

Ēēēēēēēēēēē...

Man nudien nebija nodoma divas dienas pēc kārtas izteikties par vienu un to pašu tēmu, taču pašreizējās Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektores Ilzes Cīrules pirmdienas...