Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Šodien ārā ir patīkami karsts laiks. Tā nu es, ērti iekārtojies krēslā, šūpodams savas bālās kājas, iedzeru savu aliņu un filtrēju jaunumus Facebook. Starp veselu čupu dažādu ēdienu recepšu un tamlīdzīgu nekam nederīgu „feiku” ziņu pēkšņi pamanu īstu pērli, kura šajā mēslu čupā spīd kā neapstrādāts dārgakmens. Līvānu novada domes deputāts Valdis Labinskis domes sēdē ir kārtīgi izplūcies ar domes priekšsēdētāju Andri Vaivodu.

Visu cieņu mūsu deputātam Valdim Labinskim, kas, būdams dziļā opozīcijā, atšķirībā no daža laba tā saucamā „tautas kalpa”, kas skaļos priekšvēlēšanu lozungus un nelokāmo partijas piederību ir nomainījis pret personīgo labklājību un siltu vietiņu plašajos domes koridoros, konsekventi cīnās par savu vēlētāju un visu līvāniešu interesēm.

Deputāts Labinskis domes sēdē aizskāra daudzus līvāniešus pēdējā laikā interesējošu jautājumu. Kas tad īsti notiek Līvānu pilsētas industriālajā zonā? Kas tas par būvlaukumu tur ir parādījies? Pārfrazējot kādu populāru teicienu, gribas jautāt: kas tad lācītim vēderā īsti ir?

Maldoties Facebook labirintos, karstuma nomākts, es uz mirkli iemigu un redzēju sapni. Kad pamodos, tad mani nepameta „deja vu” sajūta. Sajūta, ka viss sapnī pieredzētais jau ir bijis, ka zinu, par ko ir runa. Tādēļ izdomāju par šo savu sapni un ar to saistītām sajūtām uzrakstīt.

Uzreiz brīdinu, ka manā sapnī visi personāži ir izdomāti, ja gadījumā kāds saskata līdzību ar sevi, tad, lūdzu, uztveriet to kā manas fantāzijas. Redzu sevi, ka atrodos Lielās Īvānu domes ēkā, kur sapulcējušies pulks dažādu ļaužu. Dažus es pazīstu un apsveicinos, bet dažus nepazīstu. Pēkšņi atveras durvīs un visus, kas vēlas piedalīties domes sēdē, aicina iekšā pats Lielās Īvānu domes priekšsēdētājs Andrejs Vaidulis. Intereses mākts, arī es dodos pa atvērtajām durvīm iekšā pavērot, kas tur īsti notiks.

Sēdi atklāj priekšsēdis Andrejs Vaidulis, kā ierasts, apmēram divas stundas garajā runā 134 reizes pieminot vārdu „ES”, 69 reizes visiem atgādinot, ka valdībā un saeimā sēž tikai duraki un kaitnieki, ka viņš visu jau sen iepriekš ir paredzējis. Beidzoties šim opusam, šai slavas dziesmai sev, lielākā daļa deputātu korpusa atzinīgi māj ar galvu, kāds no drosmīgākajiem koalīcijas deputātiem pat ierosina līvāniešiem ideoloģiski svešo Jāņa Rudzutaka ielu pārsaukt par lielā Īvānu valstvīra Andreja Vaiduļa ielu. Vērojot pozīcijas deputātu sejas, top skaidrs, ka viņi visi ir pārliecināti, ka bez lielā virsaiša Andreja Vaiduļa Īvāni vispārībā nepastāvētu, jo būtu kā Burtnieku pils nogrimuši aizmirstības un nabadzības muklājā, līdzi paraudami visu Vaiduļa koalīciju.

 Pēc šī garā virsaiša Vaiduļa ievada, kad pozīcijas deputāti labsajūtā jau ir manāmi atslābuši, jo, cītīgi mājot ar galvām, savu darba pienākumu lielāko daļu domās jau ir paveikuši, mūsu virsaiti Vaiduli pārtrauc deputāts Aldis Labietis, kurš sāk uzdot virsaitim ļoti neērtus jautājumus par jauno būvniecību Lielo Īvānu industriālajā zonā. Miegainā gaisotne sēžu zālē acumirklī mainās. Telpā sāk palikt karsti, un, redzot, kā domes virsaitis Vaidulis sāk arvien vairāk dīdīties savā solā, nav jābūt gaišreģim, lai saprastu, ka mūsu virsaitim sāk svilt viena vietiņa.

Aldis Labietis kā kārtīgs profesionālis uztur pietiekami augstu temperatūru, un dažu brīdi telpā bija jūtama neliela s…du un deguma smaka.

Diskusijas karstumā Aldis Labietis uzdeva jautājumus par jaunā angāra celtniecību, kas tiek celts Celtniecības ielā 9. Kā saprotams, tad šim objektam paredzēts izmantot daudzus miljonus no Eiropas fondu naudām. Visu šo fondu naudu administrē Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA). Neiegrimstot sīkumos, pat cilvēkiem, kas stāv tālu no tāda veida projektiem, ir skaidrs, ka ir jāievēro zināma procedūra, kā šī Eiropas fondu, valsts budžeta nauda tiek piesaistīta, apgūta un kontrolēta tās tērēšana.

Pastāv zināma procedūra, kā Latvijā tiek organizēta celtniecība. Viens no soļiem, kas būtu jāizdara pirms būvniecības sākuma, - būtu jāsakārto visas attiecības ar iestādi, kura apsaimnieko visus šos Eiropas miljonus. Šajā gadījumā tā būtu Centrālā finanšu un līgumu aģentūra, ar kuru Lielo Īvānu domei būtu jānoslēdz līgums par šo projektu, tādējādi radot likumīgu pamatu Eiropas naudas piesaistei.

Konkrēti šajā gadījumā ir kaut kāda mistika, būvlaukumā darbi notiek, bet izrādās, ka tāds līgums nav noslēgts. Tikai pateicoties deputāta Valda Labieša uzstājībai un jūtot deguma smaku, virsaitis Vaidulis ir spiests atzīt, ka tāds līgums par projekta realizāciju starp Centrālo finanšu un līgumu aģentūru un Īvānu domi nav parakstīts, bet viņš piesaistīs visus savus augstos amatos esošos partijas Alkatībai/Jā drauģeļus un nodrošinās, ka 8.septembrī līgums tiks parakstīts.

Pēkšņi redzu, ka man rokās ir sarkana mapīte, ko atverot redzu kaudzi dokumentu. Sāku tos pētīt un vairāk nedzirdu, kas notiek domes sēdē.

Redzu es līgumu, kas noslēgts ar būvnieku par angāra celtniecību. Šis ir tas pats angārs, ko par katru cenu vajadzēja iesākt celt bez celtniecības atļaujas. Izrādās, ka šī angāra celtniecības izmaksas ir 3 412 899,03 eiro bez PVN. Ātri parēķinot galvā, ar nodokli tie ir apmēram 4 000 000 eiro. Gana iespaidīga summa, lai celtnieks riskētu sākt celtniecību bez būvatļaujas.

Pēkšņi man galvā iezogas doma, kas būs, ja Centrālā finanšu un līgumu aģentūra neparaksta šo līgumu. Kam būs jāmaksā celtniekam šie gandrīz 4 miljoni, jo beigās izrādīsies, ka celtnieks ir nevainīgs, jo noslēdzis līgumu, no savas puses ievērojot visus nosacījumus. Atbilde ir pavisam vienkārša. Naudiņa, ko būs nepieciešams samaksāt celtniekam, tiks atrasta domes budžetā. Tas nekas, ka būs mazāk naudas sociālajām vajadzībām, izglītībai un citām iedzīvotājiem nepieciešamām vajadzībām. Kas par to atbildēs?

Vai deputāti bija informēti par to, kāpēc Lielo Īvānu virsaitis Andrejs Vaidulis parakstīja līgumu ar celtnieku par tik lielu summu, kad nav vēl noslēgts līgums ar Centrālo finanšu un līgumu aģentūru par šī projekta realizēšanu?

Varbūt manas sapnī izsapņotās bažas ir veltas, varbūt es lieki uztraucos, jo 8.septembrī taču parakstīs līgumu ar Centrālo finanšu un līgumu aģentūru. Viss būs labākajā kārtībā, kā publiski solīja pats virsaitis. Bez šaubām arī te ir savi zemūdens akmeņi, bet par tiem pastāstīšu mazliet vēlāk, un jūs sapratīsiet, kādēļ virsaitis Vaidulis tik droši atļāvās uzsākt celtniecību bez jebkādām atļaujām un līgumiem.

Tagad ejam tālāk. Skatos es tās sarkanās mapes dokumentus tālāk, un ko es redzu. Ir noslēgts līgums ar būvuzraugu par šo objektu. Ātri iepazīstoties ar to, pamanu punktu 3.1.4 kurā teikts, ka būvuzraugam ir pienākums nekavējoties rakstiski informēt Pasūtītāju, ja netiek ievērotas Latvijas būvnormatīvu prasības. Noteikti, ka tā arī bija un būvuzraugs ziņoja domei par celtniecību bez atļaujas, jo kādēļ tad dome slēdza ar šo firmu līgumu par objekta uzraudzību par 19600,00 bez PVN, kas tomēr arī Lielo Īvānu pašvaldībai nav maza summa. Ja vēl arī šī summa netiks segta no Eiropas fondu līdzekļiem, tad būs pavisam bēdīgi.

Skatoties sarkanās mapes saturu, mēģināju restaurēt šī angāra celtniecības gaitu. Pilsētā jau sen klīda dažāds runas par to, ka angāra celtniecības darbi sākti krietni ātrāk, nekā tika izsniegta celtniecības atļauja. Sarkanajā mapē ir bildes no 14.jūlijā, kurās var redzēt, ka celtniecības darbi ir uzsākti. Vienlaikus tajās var redzēt, ka runa nav par pagaidu vagoniņu uzstādīšanu būvlaukumā, bet par daudz nopietnākiem zemes darbiem.

No citiem dokumentiem, kas ir sarkanajā mapē, var redzēt, ka 27.jūlijā ir sakārtoti visi dokumenti, lai varētu sākt celtniecību.

Vēl jo vairāk tas viss neiet kopā ar Īvānu novada domes virsaiša vietnieces Intas Vārnas 1.augustā Īvānu ziņās (https://www.youtube.com/watch?v=tPeMwSY-IW8) pasniegto informāciju, ka visi dokumenti ir kārtībā. Vārnas kundze, sākot no 4:10 minūtes, sāk stāstīt, ka uzsākti celtniecības darbi lielajam angāram un visa dokumentācija ir sakārtota. Jau 4:20 minūtē Vārnas kundze paziņo, ka ir parakstīts līgums ar Centrālo finanšu un līgumu aģentūru un iepirkuma ceļā atrasts būvnieks un būvuzraugs, ka ar tiem ir noslēgti līgumi.

Esmu mazliet apjucis, jo sanāk, ka Vārnas kundze, būdama amatpersona, ir melojusi vai apzināti maldinājusi sabiedrību, lai slēptu pārkāpumu. Tajā pašā sarkanajā mapē es atrodu vienu vēstuli no (15.jūlija), kur Centrālā finanšu un līgumu aģentūra pasaka, ka nav apstiprinājusi šo angāra projektu un vēl nav noslēgta vienošanās par angāra projekta īstenošanu. No šī pašas vēstules var noprast, ka sniegtā informācija tiks ņemta vērā, vērtējot šo projektu.

Vienīgais, ko par šo vēstuli gribētu piemetināt, tad Centrālās finanšu un līgumu aģentūras atsauce uz to, ka būvdarbu veikšanai paredzētās pagaidu būves (piemēram, vagoniņu) izvietošanai objektā, nav nepieciešama būvatļauja, nav korekta. Augstāk redzamajā attēlā ir labi redzams, ka bez šaubām TOI TOI tualetes uzstādīšanu varētu pavilkt zem pagaidu būves deķa, bet arī attēlā skaidri un gaiši ir redzams, ka objektā celtnieks ir uzsācis zemes darbus, norobežojis celtniecības laukumu un savedis būvmateriālus.

Uz brīdi atslēdzos no domām par angāru un atkal pievēršos domes sēdei, ko vada virsaitis Vaidulis. Nekā sevišķa, notiek jautājumu apspriešana un slinka roku pacelšanas procedūra. Mikroklimats telpā ir jūtami ir uzlabojies. Pozīcijas deputāti atkal ir iegrimuši savās nodarbēs.

 Pētot tālāk sarkanās mapes dokumentus, es pēkšņi pamanu vēl dažu personu vārdus, kuri iepriekš Īvānu ziņās gana daudz dzirdēti. Viens no tādiem ir odiozā celtniecības firmas priekšnieka Āra Briljanta vārds. Cilvēka, par kuru pilsētā tiek mēļots, ka viņš ir vienīgais, kurš virsaiša Vaiduļa kabineta durvis var atļauties taisīt vaļā ar kāju, cilvēka, kurš, ieejot virsaiša kabinetā, savu mobilo atstāj domes gaitenī uz palodzes. Pēkšņi saprotu, kāpēc virsaitis ir tik pārliecināts par to, ka, neskatoties uz dažnedažādiem pārkāpumiem, Centrālā finanšu un līgumu aģentūra apstiprinās angāra projektu.

Izrādās, ka celtnieks Āris Briljants ir bieži manīts kopā ar vēl vienu kolorītu lietu bīdītāju no Īvānu kaimiņpilsētas vārdā Bārda. Papildus dažādu lietu kārtošanai Bārda ir uzņēmies arī viena svarīga ministra Jankeļa Eira padomnieka pienākumus.

Šī pati ministrija, kur par padomnieku piestrādā Bārda, arī pārrauga Centrālās finanšu un līgumu aģentūras darbību. Arī cita ministrija ar Alkatībai/Jā pārstāvi priekšgalā darīs visu, lai izlīdzētu virsaitim, ja tiks konstatēti pārkāpumi, jo jāglābj taču ir savs partijas biedrs.

Neviens taču negribēs tādu kaunu, ja atklāsies, ka pašu partijas biedrs apgūst Eiropas līdzekļus shēmojot un krāpjoties.

Pētot dokumentus, es sarkanajā mapē pamanu dokumentus, kuriem virsū ir uzspiests sarkans zieģelis. Ierobežota pieejamība. Interesanti gan, kā tādi slepeni dokumenti ir nonākuši šajā mapē. Lasot šos dokumentus, saprotu, ka runa tajos ir par angāru. No visas tās papīru kaudzes saprotu, ka angāra projekta mērķis ir uzņēmējdarbības infrastruktūras izveide Līvānu industriālajā zonā uzņēmējdarbības attīstības veicināšanai.

Visā tajā papīra jūklī ir kaut kādi MK noteikumi un Eiropas savienības regulas, kur ir atzīmēti daži teikumi ar dzeltenu flomāsteri. No tās informācijas secinu, ka runa ir par kaut kādiem mērķorientētiem projektiem. Sagremojot visu šo informāciju, kur katrā dokumentā rēgojas virsaiša Vaiduļa vārds vai paraksts, secinu, ka šī angāra projekts ir veidots kā mērķorientēts.

Visiem saprotamā valodā runājot, tas viss ir gatavots konkrētai firmai. Skatoties tālāk, pamanu, ka it kā nekas jau traks nav noticis, ka likums un daudzās Eiropas regulas paredz iespēju gatavot tāda veida projektu arī konkrētai firmai. Tāda izgāšanās! Būtu apvainojis kristāltīro virsaiti Vaiduli visos nāves grēkos. Roka jau sniedzās pēc pildspalvas. lai rakstītu iesniegumu domes deputātiem, lai viņi Vaiduļa vārdā pārsauktu ne tikai Rudzutaka ielu, bet pie reizes arī Raiņa ielu pārdēvētu, teiksim, par Mazo Vaiduļa ielu. Lai labotu vēsturisko netaisnību, gatavojos ierosināt virsaiša dzimto Ožupes sādžu pārdēvēt par Vaiduļupi un katram novada frontālajam iekrāvējam uz borta ar drošu roku uzkrāsot virsaiša vārdu „Vaidulis”.

Labi, ka atnāca sieva un lika iznest no mājas atkritumu spaini. Tikai atgriežoties no „musorņika”, manā galvā iešāvās atklāsme, un viss nostājās savās vietās. Bāc, re, kur tas sāls. Kādā rakstā melns uz balta ir rakstīts, ka, ja projektu gatavo kādai konkrētai firmai, tad Eiropas naudas pienākas uz pusi mazāk, bet, ja projektu virza saskaņā ar noteikumiem un regulām, tad Eiropa dod gandrīz visu. Un liekas, ka šis ir tas gadījums, kad alkatība var izrādīties liktenīga.

Kā rāda mapītē esošie materiāli, tad virsaitis Vaidulis apzināti visu projekta virzību ir organizējis tā, lai viss labums no šī projekta tiktu vienam konkrētam uzņēmējam. Kas saista virsaiti Vaiduli ar šo uzņēmēju, kāds Vaidulim no tā labums, atliek tikai minēt.

Toties uzņēmējs šādā projekta realizācijas shēmā, kā to iecerējis virsaitis Vaidulis, iegūst ilgstošā nomā, neieguldot ne centa, apmēram 4 miljonus vērtu angāru. Ja šo pašu projektu realizē atbilstoši Eiropas regulām un Ministru kabineta noteikumiem, tad virsaiša Vaiduļa Brocēnos atrastajam investoram ir objektā jāiegulda apmēram 2 miljoni eiro pašam savu līdzekļu.

Daudzos dokumentos pavīd arī Vārnas kundzes vārds, tātad šī Eiropas naudas apguves shēma tika atbalstīta arī no viņas puses. Kāds negods, jo Vārnas kundze ir tik godīga un šķīsta, ka katru nedēļu apmeklē baznīcu. Neticas, bet fakts paliek fakts, izskatās, ka Vārnas kundze ir tajā iesaistīta.

Tāpat ir noprotams, ka finansējuma saņēmējam par šiem pārkāpumiem tiks piemērota finanšu korekcija 100% apmērā no projektam piešķirtā finansējuma.

Saprotams, ka te ož pēc kārtējās Vaiduļa afēras. Sanāk, ka pašvaldības amatpersonas ir ļaunprātīgi izmantojušas sava dienesta stāvokli, ieviešot ES projektu un piesaistot lielus finanšu līdzekļus. No tā izriet, ka augstu pašvaldības amatpersonu ļaunprātīga dienesta stāvokļa izmantošanas dēl pašvaldība var zaudēt ES līdzekļus un diemžēl visa vai daļa ES apgūtā nauda būs jāatmaksā Eiropas savienībai un valsts budžetam. Tie tak ir gandrīz 4 miljoni eiro. Bitīt matos, kas par naudu. Tad jau mēs, visi līvānieši, ar saviem nodokļiem segsim virsaiša Vaiduļa un viņa vietnieces Vārnas kundzes radītās shēmas ar Eiropas naudas apguvi.

Baidos, ka pēc visa šitā domei nekam citam naudas ilgi nebūs.

Pamodies no trimmera trokšņa, jo manam kaimiņam ir absolūti pie vienas vietas kāds ārā valda karstums, ja sieva, temperamentīgā Annuška, saka, ka zāle ir gara, tad bez iebildumiem jāizdara viss, lai izdabātu katrai sievas iegribai. Karsts vai auksts. Pavēle ir jāizpilda ātri un precīzi!

Piecēlies no sava krēsla, saules un karstuma apdullināts, es ieeju istabā un paņemu rokās savu sarkano mapi. Pārvelku ar roku pār vākiem un atveru to. Viss ir savās vietās. Nav nozudusi ne lapa.

Saprotu, ka mape satur informāciju, ka kaut kas nav tīrs ar to angāra projektu, bet ko iesākt ar to visu. Kur doties? Iet uz policiju, bet ko policijai teikt?

Ceru, ka kāda no institūcijām sazināsies ar mani un ieteiks, ko iesākt ar šiem dokumentiem. Esmu līvānietis, un mans vārds ir Slapjais Čigāns. Gaidīšu informāciju uz e-pastu: [email protected].

Attiecīgās iestādes noteikti spēs atrisināt visu to jezgu ar angāra celtniecību, lai mums visiem beidzot būtu skaidra bilde.

Novērtē šo rakstu:

101
2

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

"Rail Baltica" projekts kā aklās zarnas izgriešana caur papēdi

Foto“Pašlaik nav kārtīga saimnieka “Rail Baltica” īstenošanai”, “Valdība nav iestāde, kas apmaksā rēķinus”, “Premjere Siliņa parāda nostāju – vēlas skaidru atbildību”, “Tā kā līdz šim – turpināt nevēlos” – lūk, virsraksti dažādos plašsaziņas līdzekļos. Visbeidzot, uzstājoties Saeimas ārkārtas plenārsēdē ar atskaiti par savas valdības paveikto, premjere sacīja vēsturiskus vārdus, ka “Rail Baltica” projekta pašplūsma ir beigusies.
Lasīt visu...

21

Vairums mikroģeneratoru īpašnieku būs spiesti pāriet uz dinamiskās enerģijas uzglabāšanas sistēmām

FotoApritējis vairāk nekā mēnesis, kopš ieviesta jaunā elektroenerģijas neto norēķinu sistēma un mājsaimniecībās uzstādīto mikroģeneratoru īpašnieki vairs nevar izvēlēties – ziemā atgūt vasarā tīklā nodoto elektroenerģiju vai arī to pārdot biržā par tirgus cenu. Turpmāk uzstādīto mikroģeneratoru īpašnieki visu saražoto elektroenerģiju varēs vai nu notērēt paši, vai arī pārdot biržā par aktuālo cenu, kas, būsim atklāti, ne vienmēr ir izdevīga.
Lasīt visu...

12

Vai bēdīgi slavenais Raimonds Lejnieks – Puķe mēģina apkrāpt tautu?

FotoJa pēdējos gados mēs esam uzmanīgi sekojuši līdzi gan politikai, gan masu mediju ziņām, tad mums droši vien nav palicis nepamanīts kāds jauns vīrietis ar dubultu uzvārdu – Raimonds Lejnieks – Puķe.
Lasīt visu...

12

Visa „Rail Baltica” projekta vadība precīzi līdzinās tam, ko rekomendē sabotāžas veikšanai

FotoKāds Jums palika iespaids pēc raidījuma „Kas notiek Latvijā” par Rail Baltica? Šoreiz bez cipariem, bet vienkārši novērojums. Pārsmējos.
Lasīt visu...

21

Ašeradens paziņo, ka grib celt nodokļus, un vēlētāji metas nobalsot par “Jauno Vienotību”: loģika te interesantāka nekā paši vēlēšanu rezultāti

FotoViens no nedaudzajiem negaidītajiem momentiem aizvadītajās vēlēšanās — “Jaunās Vienotības” pārsvars pār Nacionālo apvienību, kaut gan aptaujas konsekventi rādīja pretējo, turklāt tas notika pēc tam, kad JV pārstāvis Arvils Ašeradens informēja sabiedrību par iespēju celt pievienotās vērtības nodokli (PVN).
Lasīt visu...

21

Sabiedrības integrācijas fonds lūdz „Re:Baltica” atmaksāt neatbilstoši iztērētos valsts līdzekļus par radīto saturu svešvalodā

FotoŅemot vērā diskusijas publiskajā telpā par nodibinājuma “Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centrs Re:Baltica” (attēlā - tā pārstāve Inga Spriņģe) projekta “Šķelšanās” vērtēšanu un mediju redakcionālo brīvību, Sabiedrības integrācijas fonds (Fonds) skaidro pieņemto lēmumu. Fonds ir konstatējis, ka projekts nav īstenots atbilstoši konkursa nolikumam, kas paredz veidot saturu latviešu valodā, bet daļēji īstenots svešvalodā. Aktivitātes īstenotas ar piešķirto publisko finansējumu caur Mediju atbalsta fondu (MAF).
Lasīt visu...

12

Es esmu kompetents ne tikai tajā, par ko jūs visi padomājāt!

FotoNesen klausoties ekonomiskās politikas debates par Latvijas Stabilitātes programmu 2024. - 2028.gadam, radās sajūta, ka Saeimas vīri un sievas dzīvo pasaku valstībā. Vairums runātāju kaismīgi klāstīja, kas būtu jādara, bet neviens nerunāja, kas to traucēja paveikt jau, piemēram, pagājušajā gadā.
Lasīt visu...

21

Vieglprātība un nekompetence maksā dārgi

FotoIgauņi racionāli skatās uz „Rail Baltica” savienojumu ar Tallinu un lidostu. "29.maijā ielikts pamatakmens „Rail Baltica” Ülemiste pasažieru terminālim "Linda", kas nodrošinās ērtu tramvaja savienojumu ar Tallinas lidostu, pilsētas centru un ostu. Ülemiste termināla pabeigšana plānota 2028. gadā."
Lasīt visu...

21

Sākot no nodokļu celšanas un beidzot ar Francijas kodolvairoga attiecināšanu uz Baltiju: TOP 3 “interesantākās” idejas no partiju mutēm

FotoPartiju pašslavināšanās gaisotnē soctīklu īsajos formātos tās “aizmirst” paziņot dažādus svarīgus sīkumus, piemēram – kur ņemt naudu savu ideju finansēšanai. Tomēr tajās reizēs, kad saruna ir garāka par pusminūti, sāk parādīties interesantas idejas. Uzmanībai daži momenti, kurus ne katrs lasītājs vienmēr redz.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Pārpratumi likumprojekta izstrādes gaitā (viena epizode)

Likumprojektā "Grozījumi Civilprocesa likuma 594. pantā - Ieturējumu apmērs no parādnieka darba samaksas un tai pielīdzinātajiem maksājumiem" tā pirmajā lasījumā...

Foto

Eiroparlamenta reitingu līderis “lien bez ziepēm” savam galvenajam politiskajam sāncensim

Piecu mēnešu garumā SKDS aptaujās līderu lomu ieņēmušās Nacionālās apvienības vadošais kandidāts Roberts Zīle nācis klajā...

Foto

Valsts kontrolei vajadzētu izvērtēt, cik pamatoti Sabiedrības integrācijas fonds vairojis „Re:Baltica” darbinieču labklājību un kā valsts šos līdzekļus varētu atgūt

Es jums izstāstīšu kaut ko, ko...

Foto

Parodija par pārbaudi

Ceturtdien Ģenerālprokuratūra izplatīja ļoti savādu paziņojumu, kam it kā bija jānomierina prāti un jāatjauno uzticība politiskajai elitei, bet gluži otrādi – tā ne...

Foto

Lūdz tiesībsargu vērsties Satversmes tiesā par personu ar invaliditāti diskrimināciju

2024. gada 30. maijā Latvijas bezdarbnieku un darba meklētāju interešu aizstāvības biedrības valdes loceklis Raimonds Lejnieks...

Foto

Šoreiz Lembergs uzvar valsti

Centrālajai vēlēšanu komisijai (turpmāk - CVK) ir rakstiski jāatvainojas Aivaram Lembergam par liegumu balsot pašvaldību vēlēšanās, - tā nolēmusi tiesa....

Foto

Nes mieru man, nes mieru dvēselei!

Jau divus gadus publiskajā telpā aktualizēts jautājums par nakts trokšņiem un regulējuma caurumiem, kas liedz rast reālus risinājumus šai problēmai....

Foto

Skumji, ka mūsu “centrālo” mediju rīcība aizvien mazāk atšķiras no kremļa mediju ieradumiem!

Kā top Latvijas Televīzijas (LTV) sižeti? Kāds ir viņu uzmanības fokuss? Divi piemēri....

Foto

„Iznireļi” - obligātā lasāmviela tiem, kas interesējas par politiku un procesiem Latvijā

Brīvdienu maģija – izlasīt kādu grāmatu. Beidzot izlasīju “Iznireļus” - paldies Lato Lapsam: obligātā...

Foto

Nu žēl, ka mums iet garām iespēja pamakšķerēt balsis, debatējot Krievijas valsts valodā

Latvijas Televīzijas (LTV) lēmums nerīkot priekšvēlēšanu debates krievu valodā sabiedrisko mediju portālā rus.lsm...

Foto

Protams, Krievijas valsts valodai ir nozīmīga vieta Latvijas politikā!

Mēs uzskatām, ka aizliegums lietot Latvijas mazākumtautību valodas politiskās diskusijās neveicinātu ne piederības sajūtu Latvijai, ne vārda...

Foto

Latvijas iedzīvotāju cilvēktiesības uz klimata izmaiņu ierobežošanu un dabas daudzveidības saglabāšanu

Pēdējā pusgada laikā Latvijas politiskā vide, sabiedriskie mēdiji, sociālie mediji un portāli pārlieku bieži un...

Foto

Būtu mēs labāk ēduši...

Latvijas Žurnālistu asociācija (asociācija) aicina politiķus atturēties no mediju un žurnālistu diskreditācijas,  apzināti vai neapzināti veidojot nepamatotu viedokli par žurnālistiem, jo īpaši...

Foto

Nē, Somijas politiķus debatēs necepina ne arābu, ne krievu valodā

Latvijas Radio galvenās redaktores Anitas Braunas ieraksts sociālajos tīklos sacēla lielu diskusiju vētru sociālajos tīklos. Viņai...

Foto

Kas tā par Rīgas domes ēku bez progresa simbola – varavīksnes karoga!

Rīgas domes priekšsēdētāja Rīgas domes priekšsēdētājam Vilnim Ķirsim – aicinājums izkārt varavīksnes karogu pie...

Foto

Eiropas Parlamenta vēlēšanas nāk ar uzlabotu vēlēšanu likumu un jaunām iespējām nobalsot

Ar katrām jaunām vēlēšanām tiek mazliet pilnveidotas un atvieglotas iespējas nobalsot — Eiropas Parlamenta...

Foto

Latvijas Televīzija kā pēdējais krievu valodas bastions?

Laikā, kad skolas pāriet uz mācībām tikai latviski, kad atsakāmies no krievu valodas kā otrās svešvalodas, kad pat Latvijā...

Foto

Ne prātā mums nenāk atcelt debates Krievijas valsts valodā

Latvijas Televīzijas Redakcionālā padome šobrīd neizskata iespēju atcelt plānotās RUS.LSM Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates....

Foto

Priekšvēlēšanu debatēm jābūt valsts valodā

Ņemot vērā sabiedrībā aktualizēto diskusiju par priekšvēlēšanu debašu organizēšanu krievu valodā, partiju apvienība Jaunā Vienotība uzsver, ka īpaši kopš Krievijas brutālā...

Foto

Aicinām kritiski vērtēt Tieslietu ministrijas bez sociālo partneru iesaistes un visu ieinteresēto personu informēšanas izstrādāto likumprojektu

Saeimas 2024. gada 16. maija darba kārtībā izskatīšanai otrajā lasījumā...

Foto

Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates Latvijā drīkst notikt tikai valsts valodā – latviešu valodā

Komentējot publiski pieejamo informāciju – Latvijas Televīzija 2024. gada 3., 4., 5. un...

Foto

Krievvalodīgo debašu iecere savā būtībā ir pretrunā ar Satversmē nostiprināto valsts valodas statusu un tās lomu sabiedrības integrācijā

Par Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (attēlā –...

Foto

Aicinu noskaidrot un saukt pie atbildības tos, kuri pieļauj un veicina krievu valodas kā „de facto” otras valsts valodas nostiprināšanu

Ņemot vērā, ka Latvijas Republikas Satversmes...

Foto

Kur pazuduši lauksaimnieku protesti?

Bloķētas lidostas, lielceļi, ostas un tūkstošiem traktoru Berlīnē. Bloķēti ceļi Polijā, degošas riepas un pārrautas barikādes Briselē. Tonnām uz ceļa izbērtu tomātu...

Foto

Briselē nopelnīt jaunam “Nikon” jeb cinisma augstākā pakāpe Anša Pūpola izpildījumā

7. maijā Latvijas publisko telpu pāršalca ziņa, ka Daces Melbārdes vietu Eiropas Parlamentā (EP) ieņems...

Foto

Vai “Jaunā Vienotība” spēj sev un citiem atzīt, ka stulbi sanāca?

Esat kādreiz mēģinājuši stiept gumiju? Pašlaik vadošā partija ar to nodarbojas. Vērojot viņus, atdarinot vai...

Foto

Pirms 150 gadiem dzimis demokrāts un tiesībnieks ar dzejnieka sirdi Miķelis Valters

“Viņu uzskata par pirmo latvieti, kurš 1903. gadā žurnāla "Proletāriets" rakstā "Patvaldību nost! Krieviju...

Foto

Vēsturiskas precizitātes labad 4. maijs tomēr būtu atkal jānosauc par “Latvijas Republikas neatkarības deklarācijas pieņemšanas dienu”

Komentāru rakstu 5. maija pēcpusdienā. Ir svētdiena. Šonedēļ sanākušas trīs...

Foto

Latvijas otrā dzimšanas diena: kā mums ir veicies?

Manā skatījumā 4.maijs ir Latvijas otrā dzimšanas diena. Un ne tikai svinīgā ziņā, bet arī tajā, kā to...

Foto

Nolikt ziedus nepareizā vietā – tas mūsdienu Latvijas PSR ir noziegums!

Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Ziemeļlatgales iecirknis no 15. marta līdz 14. aprīlim piefiksējis trīs...

Foto

Par varu

Kad sapulces telpā ienāk starojoša sieviete un visi vīrieši uz mirkli pazaudē domas pavedienu, vai šai sievietei kāds pie durvīm piešķīra varu tā izrīkoties?...

Foto

Dažas pārdomas Edgara Kauliņa dzimšanas dienā

Aprit gadskārta, kopš dzimis viens no mūsu novada cilvēkiem, kas ne tikai atstājis daudzus nostāstus par sevi, bet arī izraisījis...

Foto

Vai esam ceļā uz “Baltijas tīģera” stāstu? Izskatās - būs jāpagaida

Man bija gods piedalīties smalkā politekonomiskās elites pasākumā (ar stilīgu nosaukumu LaSER vai “lāzers”), kur...