Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
NĀVE audiogrāmata

Pievienot komentāru

Lapas:    2   1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Sarežģītība kā makaronu karināšanas metode.

19.12.2020. 23:33

Sarežģīta forma ir manipulācijas pa-ņē-miens lai vairums cilvēku sajūt kompleksus ka nevar vai viņiem nav laika to izlasīt - jo piemēram m'jās bērns kaut ko prasa vai jāsteidzas uz darbu - man nav laika to lasīt - jūtos neaizsargāts.
Ja šādi manipulē institūcijas, vismaz rakstā ir vajadzīgs kopsavilkums par šo penteri.

Atbildēt

Nikolajs Buivids

24.02.2019. 00:39

Es pateicos visiem par komentāriem, īpaši maniem pretiniekiem un policistiem.

Atbildēt

Mazajiem par zvēriņiem

22.02.2019. 15:17

1. Diemžēl, prejudiciālais nolēmums ir jāprasa, ja piemēro Eiropas Savienības tiesības, arī elementāros tiesību piemērošanas gadījumos. Eiropas Savienības interesēs nodrošināt vienveidīgu Eiropas Savienības tiesību normu piemērošanu visos gadījumos. Ievērojot to, cik atšķirīga tiesiskā kultūra Eiropas Savienības dalībvalstīs, Eiropas Savienības Tiesa patur gala vārdu visos gadījumos, kad runa ir par Eiropas Savienības tiesībām.

2. Prejudiciālais nolēmums dod priekšrakstu par to, kā jāpiemēro tiesību normas. Konkrētajā gadījumā ir izklāstīts tas, kā ir jāpiemēro proporcionalitātes princips, kas ir ietverts arī Satversmes 116. pantā.

3. Tiesai tātad ir jānoskaidro, vai ir leģitīms mērķis. Tad jānovērtē, vai izvēlētie līdzekļi leģitīma mērķa sasniegšanai ir atbilstoši, proti, vai ar šādiem līdzekļiem var sasniegt leģitīmo mērķi. Visbeidzot, ja mērķis ir leģitīms un atbilstošs, tad ir jāpārliecinās, vai nav bijis kāds cits vai kādi citi līdzekļi, kas joprojām sasniegtu leģitīmo mērķi, bet daudz mazāk aizskartu citu tiesības un tiesiskās intereses.

4. Tiesa arī pasaka, ka vienīgais leģitīmais mērķis ir žurnālistiska interese. Turklāt tiesas ieskatā žurnālistisku interesi var īstenot jebkura persona jebkurā sabiedrības diskusiju raisošā veidā.

5. Faktiski tiesa jau prejudiciālajā nolēmumā pasaka, ka konkrētajā gadījumā ir konstatējams leģitīms mērķis, ka izvēlētie līdzekļi var raisīt sabiedrības diskusiju. Tas, uz ko neatbild tiesa un uz ko tā nevar arī atbildēt, vai šādas diskusijas raisīšana ir adekvāta.

6. Samērīgums konkrētajā gadījumā izvērtējams kontekstuāli. Vai policija mēdz veikt ierakstus un tos izrādīt publiski? Atbilde ir apstiprinoša. Vai policijas ierakstu veikšanai un to izrādīšanai publiski ir skaidri tiesiski kritēriji? Atbilde noraidoša. Vai publicētā policijas izlase rada iespaidu par neitrālu un objektīvu izlasi? Atbilde noraidoša. Uzskatāms piemērs - Latvijas Nacionālās operas dīvas Asmikas Grigorjanas un režisora Viestura Kairiša aizturēšanas publiska atspoguļošana. Cik lielu uzticību bauda policija? SKDS aptauja 2017. gadā rāda, ka uzticēšanās policijai bijusi 16,9%. Vai pie šādiem apstākļiem katram, kas nonāk policijā, varētu rasties iespaids par nepieciešamību šādu saskarsmi atspoguļot? Tas ir jāatbild Latvijas Republikas tiesai.

Atbildēt

Koļa

20.02.2019. 15:57

»

Aizsaveries!

Trakais muļķi


Jūs tikriausiai kvaili. Asmuo stovi už žmogaus teises, o jūs esate idiotas.

Atbildēt

Nikolajs Buivids

20.02.2019. 06:11

Vēl arvien aicinu visus atbalstīt iniciatīvu par nepieciešamību fiksēt visas valsts amatpersonas darbību audi/video ierakstos, kā tas pieklātos 21.tehnoloģiju gadsimtā. Lai patiesību nebūtu tik viegli sagrozīt.

Atbildēt

Nikolajs Buivids

20.02.2019. 05:55

»

www.govlawyer.lv

šo tēmu vajag pētīt...


Atsevišķi gribētu pieminēt publisko tiesību (tiesiskās attiecības starp valsti un personu) pamatprincipus. Svarīgi atcerēties, ka privātajās tiesībās personai (fiziskai vai juridiskai) ir atļauts viss, kas nav aizliegts vai ierobežots ar likumu. Turpretī valsts pārstāvim (valsts vai pašvaldību institūcijai, amatpersonai, ierēdnim) atļauts tikai tas, kas likumā skaidri un nepārprotami noteikts.
Tas nozīmē, ka, personas tiesības ierobežojot vai uzliekot sodu, jānorāda konkrētā tiesību norma, kura to nosaka. Jāpārliecinās arī par amatpersonas pilnvarām konkrētajā gadījumā.
Neaizmirsīsim arī par savām likumīgajām tiesībām mūs skarošus lēmumus apstrīdēt un pārsūdzēt.

Atbildēt

www.govlawyer.lv

20.02.2019. 01:44

šo tēmu vajag pētīt,
jo ja šajā lietā ES Tiesa atzīst
policista cilvēktiesības uz personas datu aizsardzību,
tad pēc analoģijas
policistam būtu visas citas cilvēktiesības,
arī izteiksmes (vārda) brīvība,
tad strādājot uz ielas ar privātpersonām,
policists paralēli
dziedātu, dejotu, stāstītu anekdotes
un nebūtu spēkā administratīvo tiesību princips,
ka policistam ir atļauts tikai tas,
kas noteikts ar likumu - policijas mērķi
un darba pienākumi.

Atbildēt

patiesībā

19.02.2019. 22:51

»

Nikolajs Buivids

Daudzi vārdi, pat lasīt - pārāk slinks. Varbūt jūs varētu runāt normālā cilvēka un latviešu valodā


Ja tu neesi spējīgs izburtot pat pāris teikumus, kas priekš tevis ir "daudzi vārdi", un ja tu esi tik "prātā slinks", ka pat nejēdz "runāt normālā normālā cilvēka un latviešu valodā", tad vismaz nepūlies gluži veltīgi reaģēt uz viedokļiem, kas nemaz nav adresēti tev.

Atbildēt

patiesībā

19.02.2019. 18:54

»

lauķis

Jā , cūcības,korupcija,netiklība ir stipri aizsargāta ar likumu,un tā esot demokrātiska vērtība.Diemžēl demokrātija , ka to pasniedz propagandisti,neeksistē nevienā ,,rietumu civilizācijas,, valstī


Truli prasta demagoģija un taml. klaji populistiska lumpenretorika nevar interesēt nevienu normālu cilvēku, kuru Radītājs ir svētījis vismaz ar smadzeņu minimumu. Ja nu vienīgi - kā izklaide jeb smadzeņu fizkultūra. ;)

Atbildēt

patiesībā

19.02.2019. 18:46

»

Patiesībā

tas, ko amatpersona dara amata pienākumu pildīšanas laikā, nav personas privātā dzīve


Ja nu tomēr nav izdevies pienācīgi "iebraukt tēmā" - aktuālajā situācijā / tiesvedībā prioritāri runa ir par likumīgi aizsargātu personas datu u.c. ar likumu aizsargātas informācijas apzināti pretlikumīgu "apstrādi", ko ir piekopis privāts personāžs, t.i. – ar likumu aizsargātas informācijas apzināti pretlikumīgu un pat demonstratīvi regulāru jeb recidīvu publiskošanu. Un - nevis par to, vai "tas, ko amatpersona dara amata pienākumu pildīšanas laikā, nav (vai tomēr ir, attiecīgi saistītās / visiem attiecīgajiem likumīgās atbildības subjektiem obligāti saistošās normatīvās reglamentācijas definējumu aspektā) personas privātā dzīve".

Atbildēt

patiesībā

19.02.2019. 18:32

»

Nikolajs Buivids

Te ir daži ģenerāladvokāta secinājumi no minēta lieta...


Kā ir vispārzināms un elementāri pašsaprotams jebkuram vismaz ar smadzeņu minimumu "apgreidotam" normālam cilvēkam – nav iespējams sasniegt likumīgus mērķus ar pretlikumīgām "shēmām", pretlikumīgu rīcību, pretlikumīgiem argumentiem un taml. muļķīgi falšiem vai pat apzināti noziedzīgiem "instrumentiem". Tas nav iespējams nevienam fiz. / jur. personāžam ne juridiski, ne arī pēc būtības. Ja nu tomēr kāds pretlikumīgs "shēmojums" šķietami "nostrādā", tad šāds absurds var ienākties tikai epizodiski un īslaicīgi, jo – nevienu / nekādu pretlikumību nav iespējams juridiski / pēc būtības adekvāti jeb leģitīmi fiksēt un paliekoši nostiprināt kā 100% visiem konsekventi respektējamu likumīgu "lietu kārtību".

Konkrētajā gadījumā – izpildoties, visticamāk, dēļ iecirtīgas muļķības prettiesiski vai pat apzināti pretlikumīgi, t.i. nesankcionēti jeb pretlikumīgi publiskojot ar likumu aizsargātus personu datus u.c. ar likumu aizsargātu informāciju, tu saviem reālajiem juridiskajiem / faktiskajiem pretiniekiem (tieši tāpat kā jebkuriem citiem komunikācijas oponentiem, tostarp arī "ķēķa tiesiskuma" sistēmas šinderiem) esi uzdāvinājis iespēju "spēlēt tikai vienos vārtos": izmantot ekskluzīvu iespēju mērķtiecīgi tendenciozi aktualizēt tikai tavus likumpārkāpumus – nevis konsekventi objektīvi izvērtēt un max. rezultatīvi risināt lietu pēc būtības saistībā ar tavu pretinieku iespējamajiem pārkāpumiem.

Atbildēt

Sergejs Buivids

19.02.2019. 12:31

http://providus.lv/article_files/1583/original/attel_tiesib.pdf?1332251075

"Līdz ar to var secināt, ka Eiropas Cilvēktiesību tiesa uzskata, ka publiskas personas tiesības uz savu attēlu var tikt ierobežotas lielākā apmērā kā privātas personas. Arī Eiropas Padomes Ģenerālās Asamblejas rezolūcijas 1165 (1998) 6.punktā ir norādīts, ka publiskām personām ir jāatzīst, ka īpašā pozīcija, ko tie ieņem sabiedrībā (lielākoties pēc savas izvēles) automātiski ir saistīta ar pastiprinātu spiedienu uz to tiesībām uz privāto dzīvi. Taču šobrīd Eiropas Cilvēktiesību tiesas praksē vēl nav izkristalizējies, kādas personas tiek uzskatītas par publiskām personām saistībā ar personas tiesībām uz attēlu. Lietās, kas saistītas ar vārda brīvību un goda un cieņas aizsardzību, Eiropas Cilvēktiesību tiesa ir atzinusi, ka attiecībā pret publiskām personām pieļaujamās kritikas robežas ir plašākas nekā privātpersonu kritikai. Pēc pieļaujamās kritikas pakāpes var izdalīt šādas publisko personu grupas - politiķi un valdība, valsts amatpersonas, tiesneši, citas publiskas personas (piemēram, liela uzņēmuma vadītājs). Politiķi un valdība ir pakļauti visplašākajai kritikai, tad seko valsts amatpersonas. Pret tiesnešiem pieļaujamās kritikas robežas ir šaurākas nekā pret politiķiem, valdību vai valsts amatpersonām, jo ir jāaizsargā tiesas autoritāte. Citas publiskās personas ir pakļaujamas vēl mazākai kritikai, kas tomēr ir plašāka nekā pret privātpersonām pieļaujamā kritika.
Savukārt Eiropas Padomes Ģenerālās Asamblejas rezolūcijas 1165 (1998) 7.punktā skaidrots, ka publiskas personas ir personas, kas ieņem amatus valsts institūcijās vai izmanto valsts resursus, un, vispārīgi runājot, visas tās personas, kas ir nozīmīgas sabiedrības dzīvē - gan politikā, gan ekonomikā, mākslā, sociālajā sfērā, sportā vai kādā citā sfērā."

Atbildēt

Sergejs Buivids

19.02.2019. 12:21

Tiesa un Datu valsts inspekcija neņem vērā, ka Fizisko personu datu aizsardzības likuma (turpmāk - FPDAL) 1.pants paredz, ka likuma mērķis ir aizsargāt fizisko personu pamattiesības un brīvības, it īpaši privātās dzīves neaizskaramību, attiecībā uz fiziskās personas datu apstrādi. Satversmes 96.pants un Konvencijas 8.pants paredz personas tiesības uz privātās dzīves neaizskaramību. Attiecīgi Fizisko personu datu aizsardzības likums ir piemērojams tiktāl, cik tas aizskar amatpersonas Konvencijas 8.pantā garantētas tiesības. Līdz ar to jāpastāv saprātīgam līdzsvaram starp tiesībām uz vārda brīvību un tiesībām uz privātās dzīves (t.sk. amatpersonas) neaizskaramību. Augstākā tiesa ir atzinusi, ka personas fotografēšana bez piekrišanas pati par sevi, nevērtējot konkrēto situāciju, nevar tikt uzskatīta par tiesībām uz privāto dzīvi pārkāpumu. Proti, nav pietiekami izdarīt abstraktu konstatējumu, ka notikusi personas fotografēšana bez piekrišanas, bet gan vērtējami konkrētie apstākļi (sk. Latvijas Republikas Augstākās tiesas Senāta Civillietu departamenta 2013.gada 28.februāra spriedums lietā SKC-11/2013 7.3.p.) Konkrētajā gadījumā tika filmēta amatpersona dienesta pienākumu pildīšanas (administratīvā protokola sastādīšanas laikā). Eiropas Cilvēka Tiesības Tiesa ir norādījusi, ka pastāv atšķirība starp politiķu, amatpersonu un privātpersonu tiesību arī uz privātās dzīves' aizsardzību (sk. ECT spriedums lietā Karhuvaara and Iltalehti v Finland (6A 1.2004) &20). Privātpersonas bauda vislielāko aizsardzību, bet politiķi varētu sagaidīt tikai nelielu aizsardzības pakāpi no plašsaziņas līdzekļu ziņojumiem (sk. ECT spriedums lietā Von Hannover v. Germanv (07.02.2012.) &51). Amatpersonu rīcības tāpat kā politiķu darbības pieļaujamā izvērtējuma robežas ir ievērojami plašākas, nekā tas būtu pieļaujams attiecībā uz privātpersonu. Tomēr tās nav tik plašas kā politiķiem (sk. ECT spriedums lietā Thoma v.Luxembourg (29.03.2001) &47). No cilvēktiesību viedokļa ir vērtējamas attiecības starp valsti un privātpersonu. Amatpersona dienesta pienākumu izpildes laikā un politiķis realizē, publiskās varas funkcijas. Līdz ar to arī amatpersonas tiesību uz privātās dzīves neaizskaramību aizsardzības līmenis nav līdzvērtīgs privātpersonas tiesību aizsardzības līmenim. Konvencijas 10.pantā garantētās tiesības visupirms aizliedz valstij ierobežot informācijas saņemšanu, kura var būt nepieciešama personai. Tiesības paust viedokli un sabiedrības diskusijas politikas jomā būtu apdraudētas, ja publiskās amatpersonas varētu tās ierobežot (cenzēt) atsaucoties uz savu privāto tiesību aizsardzību (sk. ECT spriedums lietā Tārsasāg a Szabadsāgjogokert v. Hungary (14.04.2009.) &38). Tiesību aizsardzībai un reputācijai ir īpaša nozīme, ja tiek iegūta ļoti personiska vai intīma informācija par indivīdu vai viņa ģimenes locekļiem (sk. ECT spriedums lietā Von Hcmnover v. Germany (07.02.2012.) &103). Attiecīgi Konvencijas 8.pantā garantētās tiesības aizsargā vienīgi amatpersonas privāto dzīvi. Savukārt dienesta pienākumu izpildes laikā minētās tiesības amatpersonai ir būtiski ierobežotas. Pretējā gadījumā tiktu pieļauts, ka dienesta pienākumu izpildes laikā amatpersonas stāvokļa duālā daba (t.i., vienlaikus pastāvot privātpersonas un amatpersonas tiesībām) var tikt izmantota privātajās interesēs. Amatpersonas rīcības video ieraksts ir uzskatāms par personas datu apstrādi FPDAL 2.panta 4.punkta izpratnē. Tomēr, ja šīs darbības rezultātā netiek apstrādāta (iegūta vai ievietota interneta) informācija, kuru aizsarga Konvencijas 8.pantā garantētās tiesības, amatpersonas tiesas un Datu valsts inspekcija atsauce uz FPDAL nosacījumiem nav pamatota.

Atbildēt

Sergejs Buivids

19.02.2019. 12:01

»

tiripiri

Lai kā Buividam negribētos, viņš nu nekādi nav uzskatāms par žurnālistu. Lai atrod likumos kas ir žurnālists. Savukārt ''apbižotā'' vēlme kasīties arī nebūs ''žurnālistiski mērķi


EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA (ES) 2016/679
(2016. gada 27. aprīlis)
par fizisku personu aizsardzību attiecībā uz personas datu apstrādi un šādu datu brīvu apriti un ar ko atceļ Direktīvu 95/46/EK (Vispārīgā datu aizsardzības regula)

(153) Dalībvalstu tiesību aktos būtu jāsaglabā līdzsvars starp noteikumiem, ar kuriem reglamentē vārda un informācijas brīvību, tostarp žurnālistu izteiksmes, akadēmiskās, mākslinieciskās vai literārās izpausmes brīvību, un tiesībām uz personas datu aizsardzību saskaņā ar šo regulu. Uz personas datu apstrādi tikai žurnālistikas vajadzībām vai akadēmiskās, mākslinieciskās vai literārās izpausmes vajadzībām būtu jāattiecas atkāpēm vai izņēmumiem no atsevišķiem šīs regulas noteikumiem, ja tas vajadzīgs, lai panāktu līdzsvaru starp tiesībām uz personas datu aizsardzību un tiesībām uz vārda un informācijas brīvību un jo īpaši tiesībām saņemt un sniegt informāciju, kā tas ietverts hartas 11. pantā. Tas būtu jo īpaši jāpiemēro personas datu apstrādei audiovizuālajā jomā un ziņu arhīvos, un preses bibliotēkās. Tāpēc dalībvalstīm būtu jāpieņem leģislatīvi pasākumi, kuros noteikti izņēmumi un atkāpes, kas ir nepieciešamas minēto pamattiesību līdzsvara nodrošināšanai. Dalībvalstīm būtu jāpieņem šādi izņēmumi un atkāpes par vispārīgajiem principiem, datu subjektu tiesībām, pārziņiem un apstrādātājiem, personas datu nosūtīšanu uz trešām valstīm vai starptautiskām organizācijām, neatkarīgām uzraudzības iestādēm, sadarbību un konsekvenci un par īpašām datu apstrādes situācijām. Ja šādi izņēmumi vai atkāpes dažādās dalībvalstīs ir atšķirīgi, būtu jāpiemēro tās dalībvalsts tiesību akti, kuri attiecas uz pārzini. Lai vārda brīvības īpaši svarīgā loma katrā demokrātiskā sabiedrībā būtu pietiekami ņemta vērā, jēdzieni, kas saistīti ar šo brīvību, piemēram, jēdziens “žurnālistika”, ir jāinterpretē plaši.

Atbildēt

Hihī

19.02.2019. 10:59

Diānai, izskatās, ir lieks hromosomu pāris, bet tas netraucē jautri uzdzīvot

Atbildēt

Nikolajs Buivids

19.02.2019. 10:28

»

Patiesībā

tas, ko amatpersona dara amata pienākumu pildīšanas laikā, nav personas privātā dzīve


Cilvēka tiesību un pamatbrīvību aizsardzības konvencijā ir divas tiesības: tiesības uz savas privātās un ģimenes dzīves, dzīvokļa un korespondences neaizskaramību (8. pants) un tiesības brīvi paust savus uzskatus. Šīs tiesības ietver uzskatu brīvību un tiesības netraucēti saņemt un izplatīt informāciju un idejas bez iejaukšanās no sabiedrisko institūciju puses un neatkarīgi no valstu robežām (10. pants) kuri ir it-ka konfrontācijā.

Tāpēc piemērojot tos, tos vajag līdzsvarot. No minēta lieta ir redzams, ka nenotika iejaukšana privātās un ģimenes dzīves, dzīvokļa un korespondences neaizskaramību.

Atbildēt

tad

19.02.2019. 08:19

»

...

,,Proķivnij,, , nejauc intīmas lietas ar tiešu pienākumu pildīšanu


Kāds sakars pienākumu pildīšanai ar personas izskatu?

Atbildēt

tiripiri

19.02.2019. 08:18

Lai kā Buividam negribētos, viņš nu nekādi nav uzskatāms par žurnālistu. Lai atrod likumos kas ir žurnālists. Savukārt ''apbižotā'' vēlme kasīties arī nebūs ''žurnālistiski mērķi''.

Atbildēt

Nikolajs Buivids

19.02.2019. 08:01

»

www.govlawyer.lv

Šīs lietas pamatā esošā direktīva


1.   Šī regula paredz noteikumus fizisku personu aizsardzībai attiecībā uz personas datu apstrādi un noteikumus personas datu brīvai apritei.
2.   Šī regula aizsargā fizisku personu pamattiesības un pamatbrīvības un jo īpaši to tiesības uz personas datu aizsardzību.
3.   Personas datu brīvu apriti Savienībā neierobežo un neaizliedz tādu iemeslu dēļ, kas saistīti ar fizisku personu aizsardzību attiecībā uz personas datu apstrādi.

Jaunu EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULU (ES) 2016/679 var aplūkot šeit - https://eur-lex.europa.eu/legal-content/LV/TXT/?uri CELEX:32016R0679

Atbildēt

...

19.02.2019. 07:44

»

tev

Gribās pafilmēt ugunsdzēsēju dušās


,,Proķivnij,, , nejauc intīmas lietas ar tiešu pienākumu pildīšanu.

Atbildēt

Nikolajs Buivids

19.02.2019. 07:41

»

www.govlawyer.lv

>EIROPAS SAVIENĪBAS TIESA griežas Latvijas Augstāka >Tiesa, nevis Buivids


Pareizi, jo arī jebkurš Eiropas Savienības pilsonis prejudiciālo nolēmumu ietvaros var noskaidrot, kā uz viņu attiecināmas Savienības tiesību normas. Lai arī prejudiciālos jautājumus var uzdot tikai valstu tiesas, visiem dalībvalsts tiesā izskatītās lietas dalībniekiem, dalībvalstīm un Savienības iestādēm ir iespēja piedalīties tiesvedībā Tiesā. Tā vairāki svarīgi Savienības tiesību pamatprincipi sākotnēji tika noteikti, atbildot uz prejudiciālajiem jautājumiem, ko bija uzdevušas valstu pirmās instances tiesas.

Atbildēt

Nikolajs Buivids

19.02.2019. 07:28

»

patiesībā

Ja tu "pēc dokumentiem neesi žurnālists", uz tevi neattiecas jēdziens "žurnālistikas nolūkos", nekādā izpratnē / izpausmē. Tādā gadījumā uz tevi, tieši tāpat kā uz jebkuru citu likumam pakļautu un konsekventi likumpaklausīgu fiz. / jur. personāžu, attiecas visa šajā valstī spēkā esošā normatīvā reglamentācija...


Te ir daži ģenerāladvokāta secinājumi no minēta lieta:

52      Tādējādi no Direktīvas 95/46 sagatavošanas darbiem izriet, ka šīs direktīvas 9. pantā paredzētie izņēmumi un atkāpes ir piemērojami ne tikai plašsaziņas līdzekļu uzņēmumiem, bet arī visām personām, kas nodarbojas ar žurnālistiku (šajā nozīmē skat. spriedumu, 2008. gada 16. decembris, Satakunnan Markkinapörssi un Satamedia, C‑73/07, EU:C:2008:727, 58. punkts).

53      No Tiesas judikatūras izriet, ka “žurnālistikas darbības” ir darbības, kuru mērķis ir publiskot informāciju, viedokļus vai idejas ar jebkāda izplatīšanas līdzekļa palīdzību (šajā nozīmē skat. spriedumu, 2008. gada 16. decembris, Satakunnan Markkinapörssi un Satamedia, C‑73/07, EU:C:2008:727, 61. punkts).

63      Turklāt ir jāatgādina, ka Direktīvas 95/46 9. pantā paredzētie izņēmumi un atkāpes ir piemērojami tikai tad, ja tie ir vajadzīgi, lai saskaņotu divas pamattiesības, proti, tiesības uz privātās dzīves neaizskaramību un tiesības uz vārda brīvību (šajā nozīmē skat. spriedumu, 2008. gada 16. decembris, Satakunnan Markkinapörssi un Satamedia, C‑73/07, EU:C:2008:727, 55. punkts).

Atbildēt

www.govlawyer.lv

19.02.2019. 04:01

Šīs lietas pamatā esošā direktīva -

Eiropas Parlamenta un Padomes
Direktīva 95/46/EK
(1995. gada 24. oktobris)

šobrīd nav spēkā (ir novecojusi).

Atbildēt

www.govlawyer.lv

19.02.2019. 02:10

>EIROPAS SAVIENĪBAS TIESA griežas Latvijas Augstāka >Tiesa, nevis Buivids.

ES Tiesā griezās Latvijas Republikas Augstākā tiesa.

ES Tiesā var tieši tiesāties
ikviens Latvijas iedzīvotājs.

Atbildēt

patiesībā

19.02.2019. 01:07

»

Nikolajs Buivids

Ne, pēc dokumentiem neesmu žurnālist, bet es respektēju vārda brīvību un Latvijas Satversmes 100. pantu un cīnos par to realizāciju


Ja tu "pēc dokumentiem neesi žurnālists", uz tevi neattiecas jēdziens "žurnālistikas nolūkos", nekādā izpratnē / izpausmē. Tādā gadījumā uz tevi, tieši tāpat kā uz jebkuru citu likumam pakļautu un konsekventi likumpaklausīgu fiz. / jur. personāžu, attiecas visa šajā valstī spēkā esošā normatīvā reglamentācija, kas ir saistīta ar personas datu u.c. ar likumu aizsargātas informācijas aizsardzību tā dēvētā "vispārējā kārtībā".

Tas, ka tu "respektē vārda brīvību un un Latvijas Satversmes 100. pantu un cīnies par to realizāciju", nebūt nenozīmē, ka tu varētu atļauties cerēt vai pat uzskatīt, ka personīgi tu vari nesodīti pārkāpt likumu, tajā skaitā arī pretlikumīgi apstrādājot (publiskojot) ar likumu aizsargātus personu datus u.c. ar likumu aizsargātu informāciju, ko tu esi apzināti mērķtiecīgi ieguvis vai kas ir jebkurā citā veidā nonākuši tavā rīcībā.

Apzināti ignorēt un mērķtiecīgi tīši pārkāpt likumu, prasti demagoģiski un klaji populistisku manipulējot ar tādiem jēdzieniem kā "cilvēktiesības", "vārda brīvība", "sabiedrības intereses" un taml. pseido "demokrātiski orientētu" retoriku, ir vienkārši muļķīgi. Vismaz, ja ne apzināti noziedzīgi. Un, gluži likumsakarīgi, šāda prasti muļķīga vai pat apzināti noziedzīga izpildīšanās ir neizbēgami saistīta arī ar atbilstošām juridiskām / faktiskām sekām.

Atbildēt

Nikolajs Buivids

19.02.2019. 00:14

»

tu

esi žurnālists


Ne, pēc dokumentiem neesmu žurnālist, bet es respektēju vārda brīvību un Latvijas Satversmes 100. pantu un cīnos par to realizāciju.

Atbildēt

patiesībā

19.02.2019. 00:09

»

Nikolajs Buivids

Ja indivīds, kas pēc profesijas nav žurnālists, izgatavo videoierakstus, kurus tas publicē tīmekļa vietnē, šie videoieraksti var ietilpt jēdzienā “žurnālistikas nolūki” Direktīvas 95/46 9. panta izpratnē, ja ir konstatēts, ka šīs darbības tiek veiktas vienīgi šādiem nolūkiem...


Jebkādu izpildīšanos "žurnālistikas nolūkos" katrā konkrētā nacionālajā valstī reglamentē attiecīga spēkā esoša normatīvā reglamentācija, kas ir obligāti saistoša visiem attiecīgās likumīgās atbildības subjektiem. T.i., šajā pašreizējā "valstī" - pirmkārt un galvenokārt likuma "Par presi un citiem masu informācijas līdzekļiem" 7. pantā definētie nosacījumi. Kā arī, attiecīgā kopsakarībā un saistībā - KL 145. un 157. pantos definētie nosacījumi.

Atbildēt

Dauka

18.02.2019. 23:56

»

ceiners

Korupcija.Vieni ņēma,kad otri deva.Citādi-pieklājība mums iedzimta


Nē, tajā datu aizsardzības likumā nav tādu izņēmumu kā korupcija vai kas tml

Atbildēt

garām,dorogusha

18.02.2019. 23:53

»

Sergejs Buivids

Vēl informācija sakarā ar šo lietu...


Nu tad her Buivids,drang nach Osterreich!Ārā!

Atbildēt

ceiners

18.02.2019. 23:51

»

Dauka

Un kā ar tām individuālajām kamerām, kas ir piespraustas Rīgas Pašvaldības policijai, kā arī VP ceļu policijai


Korupcija.Vieni ņēma,kad otri deva.Citādi-pieklājība mums iedzimta.

Atbildēt

zemdegs

18.02.2019. 23:50

»

ASV

policijas iecirknī izliktas uzlīmes, ka filmēt aizliegts. Lai gan tā ir publiskā vide. Bet, vai ir? Gaidām spriedumu


Bet šeit ir Latvija!Šeit nav ASV!Cik liels afro-amerikānis tevi apgaismoja cilvēktiesībās jeņku častokā?Par ko tevi savāca?Koļļījies,tovarisč.

Atbildēt

Dauka

18.02.2019. 23:50

Un kā ar tām individuālajām kamerām, kas ir piespraustas Rīgas Pašvaldības policijai, kā arī VP ceļu policijai?
Kāds tur ir pamatojums?

Atbildēt

Sergejs Buivids

18.02.2019. 23:48

Vēl informācija sakarā ar šo lietu.

Austrijas Republika apsvērumos par šo lietu 5. punktā noradīja, ka:

Austrijas 2000. gada datu aizsardzības likumu (Datenschutzgesetz 2000), kura 8. panta 3. punkta 6)apakšpunktā ir skaidri noteikt, ka aizsargājamu konfidencialitātes interešu pārkāpumu nav, ja datu izmantošanas priekšmets ir tikai skartās personas publisko pilnvaru īstenošana. Austrijas tiesību praksē šī tiesību norma tiek it īpaši piemērota policijas ierēdņiem, kas rīkojas savu publisko pilnvaru ietvaros.

Atbildēt

nuja

18.02.2019. 23:47

kad ķēdes vaukšķim nav ko darīt tas laiza sev pautus.

Atbildēt

Nikolajs Buivids

18.02.2019. 23:45

»

tiripiri

Es saprotu tā, ka Buividam filmēt mentenē nebija tiesību, jo viņš nav žurnālists. Filmēt var žurnālists, kas tāds skaitās pēc papīriem


Ja indivīds, kas pēc profesijas nav žurnālists, izgatavo videoierakstus, kurus tas publicē tīmekļa vietnē, šie videoieraksti var ietilpt jēdzienā “žurnālistikas nolūki” Direktīvas 95/46 9. panta izpratnē, ja ir konstatēts, ka šīs darbības tiek veiktas vienīgi šādiem nolūkiem.

Atbildēt

Nikolajs Buivids

18.02.2019. 23:42

»

Jānis

Vai var kādu skaidrojumu cilvēkiem parastajiem par to lēmumu? Lasīju un tā arī nesapratu, ko viņi tur nolēma - drīkst policistus filmēt un ielikt internetā vai nē


Šā lieta ĢENERĀLADVOKĀTES ELEANORAS ŠARPSTONES secinājums ir skaidrāk, neka tiesas spriedums:

Secinājums
74.      Ņemot vērā visus iepriekšējos apsvērumus, uzskatu, ka Tiesai uz Latvijas Augstākās tiesas uzdotajiem jautājumiem ir jāatbild šādi:
–        Tādas darbības kā valsts amatpersonu filmēšana un ierakstīšana, tām veicot savus pienākumus savā darba vietā un tam sekojoša videoieraksta publicēšana tīmeklī, ir uzskatāmas par personas datu apstrādi pilnībā vai daļēji ar automatizētiem līdzekļiem atbilstoši Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīvas 95/46/EK (1995. gada 24. oktobris) par personu aizsardzību attiecībā uz personas datu apstrādi un par šādu datu brīvu apriti 3. panta 1. punktam.
–        Ja indivīds, kas pēc profesijas nav žurnālists, izgatavo videoierakstus, kurus tas publicē tīmekļa vietnē, šie videoieraksti var ietilpt jēdzienā “žurnālistikas nolūki” Direktīvas 95/46 9. panta izpratnē, ja ir konstatēts, ka šīs darbības tiek veiktas vienīgi šādiem nolūkiem.
–        Katrā konkrētā gadījumā saskaņā ar Direktīvas 95/46 9. pantu valsts iestādēm, ar nosacījumu par pārskatīšanu valsts tiesās, ir jāpārbauda un jāsaskaņo pamattiesības uz privāto dzīvi attiecībā uz datu subjekta(-u) personas datu apstrādi un datu apstrādātāja pamattiesības uz vārda brīvību. Veicot šo līdzsvarošanu, šīm iestādēm jāņem vērā: i) vai izpaustais materiāls veicina debates sabiedrības interesēs; ii) skartās personas (skarto personu) publiska atpazīstamība; iii) ziņojuma priekšmets; iv) attiecīgās personas iepriekšēja rīcība; v) aplūkojamās publikācijas saturs, forma un sekas; un vi) apstākļi, kādos šī informācija ir iegūta.

Nikolaja Buivida piezīme: EIROPAS SAVIENĪBAS TIESAS Ģenerāladvokāts ne aizsargā vienu no pusēm, jo ģenerāladvokātu pienākumos ietilpst, ievērojot pilnīgu neatkarību, piedāvāt Tiesai juridiskus risinājumus viņiem nozīmētās lietās.

Atbildēt

Sergejs Buivids

18.02.2019. 23:31

Vēl 2008 gadā Latvijas Republikas Augstākās tiesas Senāta Administratīvo lietu departamenta 2008.gada 26. Septembra LĒMUMU, Lietā Nr. A42480306 SKA-525/2008, norada, ka jebkurš cilvēks jeb fiziska persona principā ir privātpersona un līdz ar to pamattiesību subjekts. Vienlaikus, īstenojot Latvijas Republikas Satversmes 101.pantā paredzētās pamattiesības pildīt valsts dienestu, cilvēks vienlaikus kļūst arī par valsts pārvaldes subjektu. Proti, valsts dienestā esoša persona jautājumos, kas attiecas uz valsts dienesta pildīšanu, uzstājas nevis kā privātpersona, bet kā valsts dienesta sastāvdaļa. Piemēram, ierēdnis administratīvo aktu izdod nevis kā privātpersona, bet kā iestāde. Policijas darbinieks, veicot dienesta pienākumus, attiecība ar privātpersonas, izvirzot prasības vai rīkojumu, rīkojas ne ka privātpersona, bet ka valsts dienesta sastāvdaļa. Tiesnesis tiesu spriež nevis kā privātpersona, bet kā valsts varas orgāns. Šādos gadījumos cilvēks neīsteno savas pamattiesības, bet īsteno valsts varu. Valsts nav pamattiesību subjekts, līdz ar to cilvēks jautājumos, kuros tas uzstājas kā valsts varas subjekts, nevar atsaukties uz pamattiesībām.

Atbildēt

jūtu, ka kaut kas tur nav kārtībā ar to datu aizsardzību

18.02.2019. 23:19

»

Sergejs Buivids

Cilvēka tiesību un pamatbrīvību aizsardzības konvencija (ECK) 8.p.1.d...


Eiropa sev iešaus kājā. Teroristus, slepkavas un pedofilus nevarēs notiesāt, jo tiem ir tiesības un savu privāto dzīvi un uz savu personas datu aizsardzību.

Atbildēt

Sergejs Buivids

18.02.2019. 23:04

Cilvēka tiesību un pamatbrīvību aizsardzības konvencija (ECK) 8.p.1.d.:
Ikvienam ir tiesības uz savas privātās un ģimenes dzīves, dzīvokļa un korespondences neaizskaramību.

Bet ES 2012.g. līgumā 16.p.1.d. jau ir noradīts, ka:
Ikvienai personai ir tiesības uz savu personas datu aizsardzību.

Es uzskatu, ka tas ir ļoti liels apdraudējums vārda brīvībai.

Atbildēt

Lapas:    2   1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Dailes teātris izsaka nožēlu, ka Alvis Hermanis ir publiskojis nepatiesus apgalvojumus

FotoDailes teātris, reaģējot uz plašsaziņas līdzekļos pārpublicēto Alvja Hermaņa ierakstu viņa privātajā Facebook kontā 6. jūnijā, vērš uzmanību uz to, ka šis ieraksts līdzās personiskiem apvainojumiem satur arī nepatiesu informāciju.
Lasīt visu...

3

Atkal visi dara man pāri, bet es jums vēl parādīšu!

FotoLielais teātra biznesmenis Juris Žagars un viņa draugs vanabī Krišjānis Barons no Staļina prēmijas laureāta Smiļģa Dailes teātra var jau sākt gatavoties kārtējai lielajai tiesas prāvai.
Lasīt visu...

12

Huligānisms un likumpārkāpēju aizstāvība – liberālo “kultūras aizstāvju” būtība

FotoŠoreiz izstāstīšu gandrīz pasaku. Ne gluži par meža zvēriem, bet par meža dīvainīšiem gan. Reiz kādā mežā, kurš sastāvēja no trim priedēm, bija apmaldījušās ļoti īpatnējas būtnes. Viņus vadīja fanātiska pārliecība par savu uzskatu nekļūdību, izredzētību un nesodāmību. Lielākajai daļai cilvēku viņu runas likās dīvainas un pat smieklīgas, jo viņi uzstāja, ka vīrietis drīkst precēt vīrieti, ka teikt patiesību ir naida runa, ka dzimums un tautība ir tikai sociāls konstrukts, izdomājums.
Lasīt visu...

18

Tā kā savu Rinkēviču mums izdevās ievēlēt, mēs ar smagos noziegumos apsūdzētām personām atkal nesadarbosimies (līdz nākamajai reizei)

FotoPartiju apvienības Jaunā Vienotība un partijas Vienotība valdes, kā arī Saeimā pārstāvētā frakcija vienbalsīgi atbalsta Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa iniciēto sarunu uzsākšanu par iespējamu koalīcijas paplašināšanu.
Lasīt visu...

21

Kad bijusī „konservatīvā” izglītības ministre tagad vicina varavīksnes karogu

FotoKā tā varēja būt, ka no partijas "Jaunā konservatīvā partija" (vēlāk "Konservatīvie") par izglītības un zinātnes (!) ministru bija cilvēks, kas tagad savā socmediju kontā vicina varavīksnes karogu?
Lasīt visu...

21

Pieprasām noņemt pie domes ēkas izkārto varavīksnes krāsu karogu

FotoPartijas “Gods kalpot Rīgai” valde, kuras sastāvā esmu es un arī pašvaldības deputāti, pieprasām nekavējoties no Rīgas Rātsnama noņemt izkārto varavīksnes krāsu karogu, kas simbolizē atbalstu “PRAIDA” un “LGTB” kopienai. Šī karoga izkāršana neatbilst noteiktajiem normatīviem par valsts karogu izkāršanu pie sabiedriskām ēkām, un šis lēmums nav debatēts un atbalstīts kādā no Rīgas domes sēdēm.
Lasīt visu...

21

Par Stambulas konvencijas saderību ar Latvijas Satversmi

FotoPolicijas nolaidība, nenovēršot vīrieša īstenotu jaunas sievietes vajāšanu, apdraudēšanu un galu galā – nonāvēšanu, ir atgriezusi publiskajā telpā jautājumu par Konvencijas par vardarbības pret sievietēm un vardarbības ģimenē novēršanu un apkarošanu (turpmāk – Stambulas konvencijas) ratifikāciju. Latvijas valdība šo konvenciju parakstīja jau 2016. gadā, tomēr šādai rīcībai ir tikai politisks, bet ne juridisks spēks. Lai konvencija taptu patiešām saistoša, nepieciešama parlamenta rīcība ratifikācijas veidā, kam jau septiņus gadus pietrūkst deputātu vairākuma.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Prezidenta vēlēšanas pasaules dienā bez tabakas

Tas, protams, ir simboliski, ka Latvijas Saeima nolēmua vēlēt Latvijas prezidentu 31. maijā – Pasaules dienā bez tabakas (World No Tobacco...

Foto

Lembergs? Jūs ko! Kas tas vispār tāds? Mums rūpe tikai par valsti!

Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcija uzskata, ka šajā saspringtajā ģeopolitiskajā situācijā, kāda...

Foto

Par Stambulas konvenciju, nacionālo reliģiju un prezidenta vēlēšanām

Kurta Vonnegūta romānā "Kaķa šūpulis" var atrast Bokonona dziesmiņu, kas ir gana dziļdomīga: Žūpa, kas parkā uz soliņa dzied,...

Foto

Mūsu labvēlis Meroni palūdza uzrakstīt par Lembergu, un nevarējām atteikt

Kurš no viņiem? Gremdēs vai atbalstīs, apsolīs un apžēlos?! Tieši tāda pašreiz ir augstāko vērtību nesēja, arī...

Foto

Latvijas psihiatriem – noraidījums!

Laikā, kad tik daudz emociju un spraigu cīņu uz ledus, sāncensības gars pēkšņi pārņēmis arī gluži negaidīti saformējušos komandu – Latvijas psihiatrus....

Foto

Vai īstie prezidenta amata kandidāti ir Mūrniece, Zīle un Simanovičs?

Tā vien izskatās, ka pašreiz izvirzītajiem valsts prezidenta amata kandidātiem nav cerību iekarot Rīgas pili, jo...

Foto

Tiesības nogalināt: Krievijas gadījums

Kas notiek, kad civilā vara netiek galā ar tiem, kuru rokās ir ieroči? Sākas haoss, un taisnība ir tam, kurš stiprāks....

Foto

Kaut kāds izlēcējs iedomājas, ka var domāt citādi nekā mēs, izcilie eksperti un speciālisti, kuriem ir pašreizējos datos balstīts pareizais viedoklis

Pēc pēdējā nedēļā izskanējušajiem Nila...

Foto

Vai nākamais prezidents arī dalīs ordeņus savējiem un garāmgājējiem?

“Nav īstais brīdis eksperimentiem ar koalīciju,” teic Uldis Pīlēns, Valsts prezidenta amata kandidāts, skaidrodams savu pārliecību par...

Foto

Prokremliskā pagale. Levits bija tieši tāds savā vietā, kāds bija nepieciešams prokremliskajiem spēkiem

Grūti pateikt, kāpēc tieši Saeimas kontekstā Latvijas valsts prezidents Egils Levits ieraudzīja kaut...

Foto

Kā tad lai māca Latvijas vēsturi?

Latvijā virmo diskusijas par vēsturi un tās mācīšanu skolās. Pēc jaunās Skola 2030 programas ieviešanas Latvijas skolās vēsture netiks mācīta atsevišķi no...

Foto

Nākamajam valsts prezidentam ir jāspēj vadīt Latviju iespējamā Trešā pasaules kara apstākļos!

Personīgi man nešķiet būtiski, lai valsts prezidents vaļējā automašīnā trauktos pa valsti un sveiktu...

Foto

Naida kurināšanas troļļi Latvijā mēģina iebiedēt un apklusināt mūs, objektīvos, drosmīgos un sabiedrības interesēs strādājošos žurnālistus, neļaujot mums darīt visu, kas mums ienāk prātā

Nesen beidzu...

Foto

Rinkēviča unikālais skapis

Ārlietu ministra Edgara Rinkēviča gadījums Latvijas politikā ir saistāms ar mērķtiecīgu darbu, kur visa pamatā ir ne tikai spēja izmantot apstākļus, bet tos...

Foto

Baltkrievija Krievijas kabatā

Aleksandra Lukašenko sliktais veselības stāvoklis liek domāt par to, kas var notikt, ja viņš nespēs pildīt vadoņa lomu. Pirms tas kļūst skaidrs, atskatīsimies,...

Foto

Pietiek nopietnības: Maksimu Galkinu par valsts prezidentu!

Ņemot vērā ārkārtīgi sarežģīto situāciju pēc Leviatāna k-ga atsacīšanās kandidēt, ierosinu meklēt neordinārus risinājumus. Viens no tiem būtu ārkārtas...

Foto

Cik baisi, ka lieliskais Latvijas nepārtrauktības doktrīnas tēvs Levits ir piekāpies prokremliskā oligarhāta kalpu sazvērestības priekšā

Ja vesels prezidents, vārdā Egils Levits, atsakās atkārtoti pretendēt uz...

Foto

Piesakos konkursā par vistukšāko un visfrāžaināko prezidenta amata kandidāta paziņojumu

Dārgie draugi! Es, tāpat kā daudzi, vēlos redzēt mūsu Latviju modernu un stipru. Moderna Latvija manā...

Foto

Valdība atļauj elpot

Šķiet, Latvijā var uzelpot brīvāk. Pat mediji informē, ka “uzpurņu” ēra beigusies. Ministru kabinets šā gada 9. maija sēdē tiešām mainīja epidemioloģiskās drošības...

Foto

Kremļa rokas nozākātajam Egilam Levitam ir ļoti zems reitings? Viņam vienalga nav alternatīvas, jo Gunāram Astram un Jānim Čakstem „reitings” bija vispār nekāds!

2019. g. jūlijā...

Foto

Gada laikā kampaņa „Runā latviski” panākusi ievērojamas pārmaiņas

7. maijā apritēja gads, kopš sociālajos tīklos twitter un Facebook tika uzsākta sabiedriska kampaņa #RunāLatviski #AtkrieviskoLatviju. Nesen līdzdalības...

Foto

Egila Levita kancelejas darbinieku algas ir tik mazas, ka drīz viņus piemeklēs bads

Ordeņu šķinda Rīgas pilī, Kremļa atbalstītāju bļaurības Esplanādē un “gatavošanās” 9. maija pseidosvinībām...

Foto

Nekonsekventi lēmumi un valsts spiediens uz tieslietu sistēmu ir nepieņemama un bezatbildīga rīcība

Pārsteidzīgi paziņojumi, nepamatoti izteikumi Latvijas politiskajai videi nav nekāds jaunums, taču tagad pieņemts...

Foto

Kliedzoši!

Šis ir KLIEDZOŠI! Es pats esmu vecāks, un sirds sažņaudzas, redzot, ka Latvijā notiek šādas drausmas. Man trūkst vārdu... Vai tas ir tas Latvijas izslavētais...

Foto

Bordāna “eža cimdu” mantiniece

Tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere plašā intervijā, liekulīgi iepinot tēzi par Temīdas apolitiskumu, cenšas pārliecināt publiku, ka “nevainīguma prezumpcija tiek un tiks augstā...

Foto

Tikai tautas ienaidnieki var neuzticēties Latvijas valsts lieliskajām institūcijām un šaubīties par demokrātijas noturību pasaulē!

Ministres kundze! Nacionālo bruņoto spēku komandiera kungs! Karavīri un parādes dalībnieki!...

Foto

Krievi ir nosprieduši – ja nav taustāmas jēgas no viņu balsīm parlamentā, tad balsos par klauniem, būs vismaz jautrāk

Ukrainas karš liecina, ka pasaule nevar būt droša...

Foto

Kamēr policijā turpinās strādāt šādi andronkuļi, upuri neziņos

Sieviete, ko bijušais dzīvesbiedrs nodur maza bērna priekšā. Sieviete gaidībās, kuru dzīvesbiedrs nosit līdz nāvei, apzināti spīdzinot pirms...

Foto

Kas vispār var sodīt Levitu un viņa bandas dalībniekus?

Egils Levits un tā visa banda ap viņu, kas safabricēja kriminālprocesu un pasūtīja kratīšanas, meklējot Viltvārža un...

Foto

Ar e-adresēm valsts aparāts ir modernizējis birokrātiju, taču par tās palielināšanas cenu

Oficiālā elektroniskā adrese (e-adrese) ir valsts ieviests rīks, caur kuru tiek nodrošināta korespondence starp...