Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

A.P.

19.02.2016. 10:45

»

Arturs Priedītis

Tipisks latviešu inteliģences stulbuma un nelietības apvienojums: ""Man liekas, ka uz šo brīdi ar esošajiem resursiem tas darbs ir izdarīts milzīgs un mēs esam maksimāli norobežoti no visām nepatīkamām lietām, cik vien iespējams," vērtēja Taivāns...


Šis tolerantais katoļu kungs ir labi pazīstams ar saviem nekorektajiem izteikumiem par "austrumu" tautām. Tagad nelietis slavē Lielās Bandas migrantu uzņemšanu, tautas naudas tērēšanu svešiniekiem, kā arī rusofobiski murgo par krievu bēģļiem. Nelietis mācījās Maskavā, strādāja Maskavā. Latviešu neliešu nepateicība arī ir zināma tautas laime. Pielīšana, nepateicība, vulgāra neiecietība ir šī eksemplāra prioritāte.

Atbildēt

Arturs Priedītis

19.02.2016. 10:40

Tipisks latviešu inteliģences stulbuma un nelietības apvienojums: ""Man liekas, ka uz šo brīdi ar esošajiem resursiem tas darbs ir izdarīts milzīgs un mēs esam maksimāli norobežoti no visām nepatīkamām lietām, cik vien iespējams," vērtēja Taivāns.
Viņaprāt, valdības iestādes ir labi pastrādājušas, taču ir cita problēma."Bet, ja nu sākas tracis kaut kur Krievijā un sākas bēgļu neapturama plūsma? Tā bēgļu plūsma uz šejieni - šeit viņu neatturēs ne aukstums, ne Latvijas nabadzība, šī vide ir Krievijai pierasta un šeit dzīvot var. Nu tad mūsu valstiskās kapacitātes krietni saruks, ja tie būs stihiski pūļi simtiem tūkstošu, ar kuriem tu vairs nezini, ko darīt," sprieda pētnieks".

Atbildēt

centala banka nav paklauta valstij un valdibai

18.02.2016. 22:16

»

hm

1)Vai tad atbildība un brīvība bieži vien nav savstarpēji izslēdzoši jēdzieni? It kā rīcībā brīvs, bet zini, ka par tavu rīcību sekos sods...


asv pec 1991 gada sabuveja mulkiem visa PSRS teritorija makdonaldus,paradija holivudas muviz un panema frs (asv) ipasuma visu ,,neatkarigo,, 15 valstu centralas bankas.ta ari ir visa ,,briviba,,.

Atbildēt

U.

16.02.2016. 09:47

Latvieši nav ne pirmie, ne pēdējie, kuri netiek galā ar savu brīvību. Brīvība ir efektīvs kritērijs tautas vērtības noteikšanā. Latvieši totāli izgāzās, jo izrādījās ļoti nepilnvērtīga tauta.

Atbildēt

Dabas bērns

14.02.2016. 18:45

»

hm

Mēs runājam par dažādām "brīvībām". Ja runā par ķēdē piesieta suņa brīvību, viss pareizi, kā Tu saki. Jā, viņam pieder mūžīga brīvība būt piesietam ķēdē, brīvība riet, kad atnāk svešinieks, brīvība izlaizīt bļodu...


Divas piebildes pie "piesietā suņa brīvības":

1) Pirmais un fundamentālais nosacījums iekšējas brīvības iegūšanai ir nāves kā dzīves sastāvdaļas pieņemšana. Tas, savukārt, iespējams tad, kad ir sapratne (vai vēl labāk, ja tas ir jau piedzīvots, vai notikusi "atcerēšanās") par visu to, kas atrodas aiz tā saucamās nāves robežas. Jāņa Miezīša rakstā "Nelietība" tepat atpakaļ ir dots neliels ieskicējums par to.

Ja šis nosacījums izpildās, cilvēks var būt pietiekoši brīvs, lai būšanas pie "ķēdes" vietā meklētu citus risinājums, pilnībā apzinoties, kas var sekot (atbildības moments!), taču pieņemot, ka, lai arī kas sekotu, sevis mīlēšanas faktors ir pietiekoši spēcīgs, lai dotu priekšroku jebkuram atrisinājumam, nevis ķēdei.

Bez tam, ja šis nosacījums izpildās, nav problēmu regulāri piedzīvot un pat ilgstoši atrasties tajā pārlaimīgajā sajūtā, ko Tu piemini kā iegūstamu tikai narkotiku iespaidā.

2) Otrais nosacījums - izkāpšana no kolektīvās apziņas važām. Tas ir grūti, jo šo važu klātbūtni mēs nemanām. Un tajā pašā laika esam ļoti sapīti ar tām ģimenes/dzimtas ietvaros, nācijas ietvaros, reliģiskas, ideoloģiskas vai citas organizācijas ietvaros, visas cilvēces ietvaros.

Kamēr esam sapīti principā ne ar ko neatšķiramies no ķēdes suņiem. Labi, ne suņiem. Varam palikt pie lellēm marionetēm. Būtiski, ka tur no brīvības nav ne vēsts.

No manis par tēmu viss.

Atbildēt

Dabas bērns

14.02.2016. 16:01

»

Žulis

Redzi, par katru tēmu var būt diskusija un "diskusija". Pirmajā gadījumā diskusijas dalībnieki savā starpā apspriež kādu tēmu un cenšas, daloties ar domām, tuvoties tēmas izpratnei vai patiesībai. Otrajā gadījumā diskutējamā tēma kalpo tikai par līdzekli sevis apliecināšanai, savas daiļrunības un sava...


Lūdzu, nepukojies!
Mani komentāri šeit ir īsi un aprauti, jo, neesot pašlaik Latvijā, nav iespēju gari komentēt.

Piekrītu daudz kam šeit Tevis lejāk paustajam, jo Tu jau pie tās pašas brīvības un atbildības kopābūšanas vien nonāc (kas tad ir kalpošana savējiem, ja ne tā pati atbildība pret viņiem?)

Iemetu pāris teikumus tur, kur "gali" acīmredzami "negāja kopā".

Atbildēt

Žulis

14.02.2016. 13:18

»

Dabas bērns

c: "Kas vienam liekas brīvība, otram visatļautība


Redzi, par katru tēmu var būt diskusija un "diskusija". Pirmajā gadījumā diskusijas dalībnieki savā starpā apspriež kādu tēmu un cenšas, daloties ar domām, tuvoties tēmas izpratnei vai patiesībai. Otrajā gadījumā diskutējamā tēma kalpo tikai par līdzekli sevis apliecināšanai, savas daiļrunības un sava pārākuma izrādīšanai. Tas ir kā mērīšanās ar krāniņīem (Piedod par vulgaritāti.)
Pirmā veida diskusijā diskusijas dalībnieki cenšas vispirms saprast otra izteikto domu, to novērtēt un tikai tad tai piekrist vai argumentēti oponēt. Otrā veida "diskusijā" nekas tamlīdzīgs nenotiek. Katrs cenšas nevis izprast otra izteikto domu, bet gan to noliegt un apstrīdēt ar visiem iespējamiem līdzekļiem. Te noder jebkādi paņēmieni - novirzīšanās no tēmas, vulgaritātes, oponenta vārdu izraušana no konteksta, piesiešanās pie oponenta pareizrakstības kļūdām, pāriešana uz personālijām u.t.t. Šāda veida "diskusijām" nav nekāda sakara ne ar apspriežamo tēmu, ne patiesības meklējumiem.
Tāpēc, man prieks, ka tu priekš sevis esi tik dziļi un vispusīgi atklājis "brīvības jēdziena būtību",bet mūsu turpmāko diskusiju par šo tēmu uzskatu par bezjēdzīgu.

Atbildēt

hm

14.02.2016. 12:25

»

Dabas bērns

Atvainojos, ka iejaucos! Bet šeit varu precīzāk atbildēt arī uz Tavu komentāru man...


Mēs runājam par dažādām "brīvībām". Ja runā par ķēdē piesieta suņa brīvību, viss pareizi, kā Tu saki. Jā, viņam pieder mūžīga brīvība būt piesietam ķēdē, brīvība riet, kad atnāk svešinieks, brīvība izlaizīt bļodu ....
Es runāju par pilnīgu un nekādi neierobežotu brīvības sajūtu. Kura reizēm un uz īsu brīdi aplaimo cilvēku. Varbūt ne visus, neapgalvoju. Par to, kuru filosofi brīdina, ka tai noteikti jābūt komplektā ar atbildības sajūtu. Kā brīvība var būt komplektā ar kaut ko?
--------
Narkotiku lietošana nav nekas cits, kā bēgšana no realitātes.
Jā arī, bet pārāk vienkāršoti. Ja no kosmosa paraugās, kā kustās 7 miljardi cilvēku, pirmajā acu uzmetienā liksies, ka valda visīstākais haoss!
---------
Protams, ka, suni vedot pastaigāt, nav nekāda sakara ar brīvību. Bet tieši tik pat cik stāstā par brīvo Rietumu sabiedrību.


Atbildēt

Dabas bērns

14.02.2016. 12:01

»

Dabas bērns

Atvainojos, ka iejaucos! Bet šeit varu precīzāk atbildēt arī uz Tavu komentāru man...


Lai nav pārpratumi - realitātes PIEŅEMŠANU nevajag jaukt ar SAMIERINĀŠANOS ar realitāti.

Samierināšanās automātiski rada iekšēju konfliktu un tai ar brīvību nav nekāda sakara.

Atbildēt

Edge

14.02.2016. 11:55

»

Dabas bērns

Atvainojos, ka iejaucos! Bet šeit varu precīzāk atbildēt arī uz Tavu komentāru man...


Narkodīleriem un narkotiku propagandētajiem ir sava izpratne par "brīvību", "laimi", "atbildību" u.c. jēdzieniem.

Atbildēt

Dabas bērns

14.02.2016. 11:09

»

hm

Brīvība kristāliskā un tīrā veidā ir īslaicīgs dvēseles stāvoklis. Emocionāla bauda. Līdzīgi kā laimes sajūta, kā mīlestība...


Atvainojos, ka iejaucos! Bet šeit varu precīzāk atbildēt arī uz Tavu komentāru man.

C:"Brīvība kristāliskā un tīrā veidā ir īslaicīgs dvēseles stāvoklis. Emocionāla bauda. Līdzīgi kā laimes sajūta, kā mīlestība ....
Nekad, Edge, Tevi nav interesējis jautājums, kāpēc cilvēki lieto narkotikas? Redzi, arī tāpēc, ka viņi vēlas iegūt šo brīvības sajūtu, kura reālā dzīvē nav sasniedzama.
Protams, brīvības sajūta, laimes sajūtas slēpj sevī pretrunu. "Kas vienam laime, tas citam var būt nelaime!""

Nu galīgi nav tā, ka Tu saki!
Brīvība nekādi nav īslaicīgs stāvoklis. Tas ir ilglaicīgs un paliekošs - neatkarīgi no tā, kas notiek ap cilvēku.

Narkotiku lietošana nav nekas cits, kā bēgšana no realitātes. Tas varbūt ir paradokss, taču brīvība primāri sākas ar realitātes PIEŅEMŠANU. Tikai pieņemot to, kas ir, var SEVĪ iegūt brīvības dimensiju, un tad jau var doties tālāk aktīvas rīcības sfērā.

Brīvības un laimes sajūta neslēpj nekādu pretrunu. Abi šie stāvokļi izriet no cilvēka SEVIS MĪLĒŠANAS (nejaukt ar egoismu! Tieši egoisms rada visatļautību).

Tas, ka Tev no rītiem nav jāved ārā suns, nenozīmē, ka Tu esi no rītiem brīvāks kā kaimiņš. Drīzāk Tu esi slinkāks ka kaimiņš.

Atbildēt

Dabas bērns

14.02.2016. 10:33

»

Žulis

Iesaku padomāt dziļāk. Kas vienam liekas brīvība, otram visatļautība. Ar jēdzienu "visatļautība" parasti ir izteikts negatīvs vērtējums kādai brīvības izpausmei, kuru mēs personīgi kaut kādu iemeslu dēļ neatzīstam, neatbalstām un nosodām. Un mūsu negatīvā attieksme var būt pamatota ar viscēlākajiem, ...


c: "Kas vienam liekas brīvība, otram visatļautība."

Nav runa par to, kas kādam liekas vai neliekas. Runa ir par būtību. Ja kādam liekas, ka sūds ir zapte (tikai, iespējams, sacukurojusies), tas nekādi nenovērš sūda palikšanu par sūdu.

Atvainojos par vulgaritāti!

Atbildēt

Inteliģents

14.02.2016. 09:22

Vai atceraties, ko teica Ļeņins par inteliģenci? Tātad mēsli ir ne tikai latviešu inteliģence. Man par to ir prieks, ka ne tikai latvieši ir mēsli.

Atbildēt

hm

14.02.2016. 08:40

»

Edge

Runāt jēgsaturīgi par cilvēka brīvību var tikai sasaitē ar kādu citu simbolu (piem., atbildību) - vai par putna brīvību sasaistē ar instinktiem. Noder atcerēties pamatskolā mācīto...


Brīvība kristāliskā un tīrā veidā ir īslaicīgs dvēseles stāvoklis. Emocionāla bauda. Līdzīgi kā laimes sajūta, kā mīlestība ....
Nekad, Edge, Tevi nav interesējis jautājums, kāpēc cilvēki lieto narkotikas? Redzi, arī tāpēc, ka viņi vēlas iegūt šo brīvības sajūtu, kura reālā dzīvē nav sasniedzama.
Protams, brīvības sajūta, laimes sajūtas slēpj sevī pretrunu. "Kas vienam laime, tas citam var būt nelaime!"
Likumu, darba, pienākumu verdzības iekārtās brīvības jēdziena atvasinājums tiek apaudzēts ar atbildību, pienākuma apziņu, naudas daudzumu ... vai lietots šaurākā nozīmē. Piemēram, no rītiem esmu brīvāks kā kaimiņš, kuram jāiet staidzināt suns ....

Atbildēt

Žulis

13.02.2016. 23:15

»

Dabas bērns

c: "Kas tā par brīvību, kas uzliek atbildību vai par kuru jāuzņemas atbildība? Atbildība un brīvība ir divi savstarpēji izslēdzoši jēdzieni...


Iesaku padomāt dziļāk. Kas vienam liekas brīvība, otram visatļautība. Ar jēdzienu "visatļautība" parasti ir izteikts negatīvs vērtējums kādai brīvības izpausmei, kuru mēs personīgi kaut kādu iemeslu dēļ neatzīstam, neatbalstām un nosodām. Un mūsu negatīvā attieksme var būt pamatota ar viscēlākajiem, visracionālākajiem, viscienījamākajiem un mūsu acīs vispareizākajiem argumentiem, bet tas cilvēks, kuram mēs (vai sabiedrība)šos argumentus centīsies uztiept, vienalga to uzskatīs par savas brīvības ierobežojumu. Tāpēc jau es savā iepriekšējā komentā rakstīju, ka brīvība pēc savas būtības ir iespēja kalpot MŪSU PAŠU izraudzītiem vai atrastiem mērķiem un ideāliem. Jebkādu no malas uzliktu atbildību un prasības, ja tās traucēs vai būs pretrunā ar mūsu mērķiem un ideāliem, mēs uztversim kā savas brīvības ierobežojumu.
Bet, tas nenozīmē, ka mūsu izvēlētajai brīvības realizācijai nebūtu savu ierobežojumu un atbildības. Šos ierobežojumus un atbildību nosaka paši mūsu izvēlētie mērķi un ideāli. Jo augstākus ideālus un mērķus mēs dzīvē atrodam un izvēlāmies, jo lielāku atbildību un ierobežojumus tie mums uzliek. Tikai šos ierobežojumus mēs neizjūtam kā nastu vai slogu. Tiem mums ir kaut kas pašsaprotams, dabisks, mūsu personībai piemītošs. Tāpēc tik svarīgs ir tas tikumiskais un ideoloģiskais līmenis, kurā atrodas katrs atsevišķs sabiedrības loceklis un visa sabiedrība kopumā. Tieši tāpēc tik svarīga ir bērnu tikumiskā audzināšana.
Bet svarīga ir arī valsts mērogā pārstāvētā ideoloģija. Jo šī ideoloģija būs tuvāka sabiedrības vairākuma interesēm un mērķiem, jo brīvāki būs šajā valstī dzīvojošie sabiedrības locekļi. Un otrādi.
Pieņemot, ka sabiedrības lielākā daļa ir šīs valsts nācijai piederošie, jāsecina ka VIENĪGĀ ideoloģija, kas dod maksimālu brīvību sabiedrības vairākumam ir uz savas tautas un Tēvzemes mīlestību balstītais nacionālisms. Jo antinacionālāka ir valstiski pārstāvētā ideoloģija, jo nebrīvāka ir šīs valsts sabiedrības lielākā daļa. To mēs ļoti labi redzam mūsdienu Latvijā, kur jau gandrīz pus miljons cilvēku valsts mērogā piekoptās antinacionālās politikas dēļ ir aizbēguši no savas valsts.

Atbildēt

Edge

13.02.2016. 22:47

»

hm

Es runāju par BRĪVĪBU!!! Es varu arī runāt par naudas miljoniem un miljardiem. Tas taču nenozīmē, ka Tev vai man tādi pieder


Runāt jēgsaturīgi par cilvēka brīvību var tikai sasaitē ar kādu citu simbolu (piem., atbildību) - vai par putna brīvību sasaistē ar instinktiem. Noder atcerēties pamatskolā mācīto:
"Dzīvnieku uzvedība - etoloģija
Instinkts ir iedzimts uzvedības stereotips, kas tiek mantots no paaudzes uz paaudzi. Tā pamatā ir atsevišķi uzvedības akti, kas veido sarežģītu refleksu virkni. Vienas sugas īpatņiem instinkti ir līdzīgi. Instinktīvu dzīvnieka atbildes reakciju var izraisīt: smarža, krāsa, kustīgums un citi.

Atbildēt

hm

13.02.2016. 21:56

»

Dabas bērns

c: "Brīvs kā putns - tā raksturo šo jēdzienu


Es runāju par BRĪVĪBU!!! Es varu arī runāt par naudas miljoniem un miljardiem. Tas taču nenozīmē, ka Tev vai man tādi pieder.
Bet putns savā rīcībā ir brīvs! Un to var noliegt mazākā mērā kā Tavu "brīvību", kura pakļauta 100 000 likumiem.

Atbildēt

Dabas bērns

13.02.2016. 21:45

»

hm

1)Vai tad atbildība un brīvība bieži vien nav savstarpēji izslēdzoši jēdzieni? It kā rīcībā brīvs, bet zini, ka par tavu rīcību sekos sods...


c: "Brīvs kā putns - tā raksturo šo jēdzienu."

Putns savā brīvībā var mierīgi taisīt citiem uz galvas.
Tu tomēr laikam esi cilvēks, ne? Arī tu, protams, vari darīt to pašu, taču tad esi gatavs atbildēt par sekām.

Atbildēt

hm

13.02.2016. 21:36

1)Vai tad atbildība un brīvība bieži vien nav savstarpēji izslēdzoši jēdzieni? It kā rīcībā brīvs, bet zini, ka par tavu rīcību sekos sods!
Tā vairs nav brīvība. Tā ir paklausība.
Brīvība vai nu ir, vai nav, bet brīvība tikai komplektā ar atbildību vairs nav brīvība.
Brīvs kā putns - tā raksturo šo jēdzienu.
2)Ar to brīvību līdzīgi kā ar demokrātiju. Jo vairāk cilvēku, jo tās proporcionāli sarūk. Tavu balsi klasē sadzirdēs, bet tavu balsi ķīniešu miljards sadzirdēs dažu simtu miljonu reižu klusāki.
3)Komunistu laikos brīvību Rietumi solīja katrā propagandas raidījumā. Pat raidstacija saucās Brīvība. Rietumu brīvība, cilvēks ir brīvs ... Un daudzi to saklausījušies piedalījās demonstrācijās, devās uz barikādēm. "Pastalās, bet brīvi!" Un Rietumi ar šo viltus propagandu suģestēja un apšmauca gan latviešus, gan visu PSRS politbiroju. Kur palika solītā brīvība? " Katrs cilvēks ir brīvs, brīvs savos uzskatos ...."

Atbildēt

Dabas bērns

13.02.2016. 20:16

»

Žulis

Kas tā par brīvību, kas uzliek atbildību vai par kuru jāuzņemas atbildība? Atbildība un brīvība ir divi savstarpēji izslēdzoši jēdzieni. Ja tev kāda (sabiedrības) priekšā jānes atbildība, tu nevari būt brīvs. Arī bailes un brīvība nav savienojami jēdzieni. Jo bailes tevi padara nebrīvu. Arī bailes no...


c: "Kas tā par brīvību, kas uzliek atbildību vai par kuru jāuzņemas atbildība? Atbildība un brīvība ir divi savstarpēji izslēdzoši jēdzieni."

Žuli, nu Tu iebrauci auzās!
Brīvība bez atbildības ir visatļautība. Piekritīsi taču, ka starp brīvību un visatļautību nevar likt vienlīdzības zīmi? Atbildība padara tās atšķirīgas.

Atbildēt

lauķis

13.02.2016. 18:18

Tur jau tā lieta ka politika un brīvība nav savienojami jēdzieni.

Atbildēt

Balts etniskais

13.02.2016. 17:53

Velns parāvis! Ko te nepārtraukti muļļāT? Brīvība ir darbs! Tāpēc jau mēs esam radīti!Ne jau zagt, krāpt, kā to dara jau 25 gadus!No kā sāka Gorbūnova Hunta? No Latvijas atjaunošanas 1918.gada. Kur palika 20 pirmskara gadi? Šī tad arī ir tā problēmu radīšana mums visiem!Latvijas okupācija notika 1939.gadā kad iesoļoja PSRS karaspēks. Cik zinu, tad K.Ulmanis bija jau uz 11. Masonu pakāpes! Mēs tikām daļēji nodoti. Tātad, izkāva mūsu 20 gados radušos genofondu! 300 000 Latvijas pilsoņi tika iznīcināti! Cionistiem un Masoniem, nu nepatika Latvijas izaugsme! Staļins bija uz 33.masonu pakāpes. Tāpatās Hitlers 33.pakape!Abi Masoni. Tātad, pasaulē kāds spēlējās ar cilvēci! Patreiz mūsu Latvija tiek pakāpeniski likvidēta! Mēs te vāvuļojam, gudri spiežam, bet vai Latviju glābjam? Pat parakstus ir slinkums aiziet un apliecināt par 12.Saeimas atsaukšanu!Mīlam, mīlam savu Tēvu zemi! Ko dara Kangari ar mūsu brīvību? Aplaupa mūs! Neviens neieklausās mūsu ciešanās!Stikholma sindroms!
Artur Priedīti, es zinu ka esat nācis no Kurzemes, Talsu apriņķa, Laucienas pagasta! Vai esiet atdevis savu balsi par 12. Saeimas atsaukšanu? Ierosināja to Biedrība "Varu Latvijas Tautai"! Neviens nākošais Saeimas deputāta kandidāts nedrīkstēs kandidēt, kurš jau ir bijis Saeima un sevi parādījis ka nespējīgu Latvieti! Ir jāatjauno 1940.gada likumdošana, 9 ministrija 516 pagasti un aprinķi. Jāatjauno kā bija un tad ja jāmaina kas, tad tikai ar Tautas referendumu!Cīņa būs liela!

Atbildēt

atkal

13.02.2016. 17:52

Atkal dzeltenie un dzeltenie latvieši raksta "palagus",Baltu tautai ir Tautas dziesmas,kas to teic īsos teikumos.
Patiesība dara brīvus....

Atbildēt

Edge

13.02.2016. 17:52

»

Žulis

Kas tā par brīvību, kas uzliek atbildību vai par kuru jāuzņemas atbildība? Atbildība un brīvība ir divi savstarpēji izslēdzoši jēdzieni. Ja tev kāda (sabiedrības) priekšā jānes atbildība, tu nevari būt brīvs. Arī bailes un brīvība nav savienojami jēdzieni. Jo bailes tevi padara nebrīvu. Arī bailes no...


Iztiksim bez "varbūt", lai nejauktu priekšstatus ar realitāti. Ceturtaļgadsimts, kas nodzīvots 4.maija republikā ir realitāte, par kuru var domāt - nav vajadzības fantazēt un/vai piemeklēt kādus savai patiesības versijai atbilstošus piemērus.
Kā sāka 1990.g. maijā I.Godmaņa valdība "kalpot tautai" - tā arī turpinās M.Kučinska vadītā. Kam tāda valdība neliekas pietiekoši brīva, tas var meklēt kādu citu - vai arī brīvi izpausties virtuālā tīmeklī.

Atbildēt

Žulis

13.02.2016. 14:43

»

DENISS K.

No Stikla kalna: "Brīvības fineses...


Kas tā par brīvību, kas uzliek atbildību vai par kuru jāuzņemas atbildība? Atbildība un brīvība ir divi savstarpēji izslēdzoši jēdzieni. Ja tev kāda (sabiedrības) priekšā jānes atbildība, tu nevari būt brīvs. Arī bailes un brīvība nav savienojami jēdzieni. Jo bailes tevi padara nebrīvu. Arī bailes no brīvības. Kā gan brīvība mūs var darīt vientuļus, ja mums ir brīvas iespējas šo vientulību kliedēt. Bet, ja mums šādu iespēju nav, tas nozīmē, ka arī brīvības mums nav. Protams, arī nabagais nevar būt brīvs, jo nabadzība ir šķērslis brīvībai.
Vai tikai viss nav mazliet savādāk? Varbūt, ka brīvība īstenībā ir iespēja kalpot. Kalpot mūsu pašu izvirzītajiem (vai atrastajiem) mērķiem un ideāliem? Pati par sevi brīvība cilvēkam nemaz nav vajadzīga. Jo tikko cilvēks kļūst brīvs, viņš savu iegūto brīvību kaut kam ziedo - varas, slavas, personīgās labklājības iegūšanai, mīļotajam cilvēkam,bērniem, ģimenei,zinātnei, sabiedrībai.... Brīvību kaut kādā mērā var pielīdzināt naudai. Mums nevajag pašu naudu, bet gan to, ko mēs par šo naudu varam nopirkt. Un svarīga ir nevis nauda, bet gan iespēja par šo naudu nopirkt tieši to, ko mēs gribam nopirkt. Brīvības gadījumā tas nozīmē, ziedot (atdot) savu brīvību tieši tam, kam mēs gribam to atdot.
Tautas mērogā brīvība ir iespēja tautai brīvi dzīvot un darboties atbilstoši savām interesēm un vajadzībām. Šādu brīvību tautām dod nacionālisma ideoloģija, kas iemieso sevī mīlestību uz savu tautu un Tēvzemi. Kalpošana nacionālisma idejām padara tautu brīvu. ( lūdzu nejaukt nacionālismu ar rasismu vai šovinismu) Ja atsevišķs indivīds daļu savas personīgās brīvības ziedo kalpošanai nacionālisma idejām, viņš lielā mērā ir pakalpojis arī savām personīgajām interesēm, jo darbs nacionālā kopībā efektīgi uzlabo arī personīgās eksistences apstākļus un izaugsmes iespējas. Kalpojot antinacionālām ideoloģijām, cilvēks , tieši otrādi, apgrūtina savu eksistenci uz šīs zemes, jo zaudē tās priekšrocības, ko dod vienota nacionāla kopība. Ja iedziļināmies internacionālo un "globalizatorisko" ideoloģiju pielietojumā pasaulē, tad nākas atzīt, ka tās nemaz nav ideoloģijas ar pašvērtību, bet gan ir tikai instrumenti ar kuru palīdzību šauras aprindas cenšas realizēt savas intereses uz sabiedrības vairākuma rēķina. Tas ir instruments ar kura palīdzību atņemt brīvību tautām un padarīt visas tautas par viegli izmantojamu, vienveidīgu darba lopu baru transnacionālā kapitāla vajadzībām. Katrs, kurš nodarbojas ar šādu antinacionālu ideoloģiju un ideju popularizēšanu, īstenībā pats ar savām rokām cenšas iznīcināt savu un savu bērnu iespējas būt brīviem.

Atbildēt

U.U.

13.02.2016. 13:44

Par latviešu inteliģences mežoņiem politiskās brīvības kontekstā lasiet šodien (13.02) "Delfos" viena LNNT specvīra "viedoklī".

Atbildēt

DENISS K.

13.02.2016. 13:31

No Stikla kalna: "Brīvības fineses
v Katrs var būt brīvs no tā visa, kas reglamentē viņa dzīvi.
v Brīvība nevis kā gara brīvība, bet izvēles brīvība. Morālā brīvība.
v Brīvība mūs dara vientuļus. Esam atrauti no pārējiem ar savu atbildību. Mēs paši atbildam par brīvības doto izvēli, bet tas vairo vientulību. Atbildība var veicināt bezspēcību un bailes. Izdarot izvēli, katram pašam ir jānoskaidro patiesība par izvēles materiālu, izvēloties vispatiesāko materiālu.
v Patiesības noskaidrošana ir zināšanu ieguve - kognitīvs process. Zināšanas jāiegūst patstāvīgi. Tas prasa gribasspēku.
v Brīvības velme ir lielāka nekā vīrišķība uzņemties atbildību par savu brīvību.
v Var būt bailes no brīvības, t.i., atbildības. Bailes no brīvības ir intensīvas eksistenciālās bailes.
v Brīvības iegūšana vienmēr ir noteikta pārbaude. Tāda pārbaude var būt indivīdiem, tautai. Nekas tā neraksturo cilvēku, kā viņa uzvedība brīvības apstākļos, kad „visu drīkst”.
v Brīvība ir arī vara. Izvēle ir varas akts. Katra vara kropļo, bet absolūta vara absolūtas brīvības apstākļos absolūti kropļo.
v Brīvība un brīvības sniegtā vara atsaucās uz totalitārismu. Totalitārisms var būt gan labs, gan slikts. Viss ir atkarīgs, kas ir pie varas. Ja pie varas ir atbildīgi cilvēki, kuri prot izmantot varas brīvību, tad totalitārisms ir efektīva sistēma.
v Puškins brīvību dēvēja par jautru spoku: „..свобода вас примет радостно у входа..”. Arī vācu valodā brīvība tuvināta priekam: frende-prieks; freiheit – brīvība. Vācu dieviete Freija ir brīvības, mīlestības un prieka dieviete.
v Brīvība ir vēsturiski mainīga kategorija. Antīkajā sabiedrībā brīvība asociējās ar brīvību tikai savā pilsētā. Cilvēks var būt brīvs tikai savā pilsētā. Platonu citā pilsētā gribēja pārdot. Feodālismā brīvība bija sinonīms vārdam „nabadzība”. No feodāļa brīvs cilvēks bija nabadzīgs cilvēks – bez zemes, mājas, darba. Buržuāziskā brīvība ir pakļaušanās likumam kā apzināta nepieciešamība. Brīvība iegūst vairākus aspektus: vārda brīvība, sirdsapziņas brīvība, pārvietošanās brīvība. Likums sargā brīvību. Katrs pakļaujās pārējo gribai – likumam. Tā rodas liberālisma skaista pretruna; no vienas puses brīvais indivīds, no otras puses indivīds kā kolektīva vergs. Antiburžuāziskā literatūra mīl sižetu: īsta brīvība tikai cietumā!
v 1789.gadā Francijā sagatavoja „Cilvēka un pilsoņa tiesību deklarāciju”. Tajā cilvēka brīvība ir iespēja darīt visu, kas nenodara ļaunumu citiem; katrs var darīt, ko grib tikai tādā veidā, lai neaizskartu citu brīvību arī darīt, ko grib. Iespēju robežas nosaka likums.
v Brīvība kā Dieva mīlestība, un Dieva mīlestība pret cilvēku.
v Brīvība ir iespēja izdarīt izvēli, balstoties uz priekšstatu par labo un ļauno.

v Cilvēciskās attīstības mērķis ir brīvība."

Atbildēt

Edge

13.02.2016. 12:13

»

Žulis

Atkal kārtējais veiklais mēģinājums sajaukt patiesību ar nepatiesībām un galarezultātā lasītājus novest pie nepareiziem secinājumiem...


"Es esmu ceļš, patiesība un dzīvība,..."
Senie jūdi arī brīnījas, kad dzirdēja galdnieka dēla teikto. Visu patiesību tak' tik Dieva tas Kungs spēj saskatīt, grēcinieki tikai "pus-patiesības" jeb savas patiesības versijas spēj atklāt. Kura pus-patiesību (patiesības versiju) vairākums sabiedrības dotajā laika periodā pieņem - tā arī tiek pasludināta par patiesību.

Atbildēt

Bijušais students

13.02.2016. 12:11

Paldies pasniedzēj! Diplomdarbus vadījāt stingri. Tas bija labi.

Atbildēt

Strādnieks

13.02.2016. 12:10

Par inteliģenci pareizi uzrakstīts. No tās nav nekāda jēga nekur. Vienkāršie darba darītāji tiek krāpti, muļķoti un novesti nabadzībā, kas ir inteliģences vaina.

Atbildēt

Žulis

13.02.2016. 11:38

Atkal kārtējais veiklais mēģinājums sajaukt patiesību ar nepatiesībām un galarezultātā lasītājus novest pie nepareiziem secinājumiem.
Atļaušos operēt ar paša raksta autora teikto: "Brīvība liek katram noskaidrot patiesību. Pie tam tas ir jādara ar lielu atbildību. Brīvība pieprasa perfektas (pilnīgas) zināšanas par patiesību. Bez pilnīgas patiesības noskaidrošanas cilvēks nevar pieņemt vispareizāko lēmumu."
Loti labi! Tad kādēļ raksta autors spriežot par brīvību neievēro šo savu deklarēto principu?
Kādēļ viņš brīvības jēdzienu te sadala divās daļās un saka, ka lūk politisko brīvību latvieši nav ieguvuši, bet garīgo brīvību ir ieguvuši. Itin kā valsts mērogā garīgā brīvība varētu pastāvēt atšķirti no politiskās brīvības. Muļķības! Brīvība tautai vai nu ir, vai tās nav. Nevar būt daļēja brīvība, jeb pusbrīvība. Tāpat kā puspatiesības nav patiesības.( Nāk prātā tā vecā anekdote par govi uz balkona, kur fakti arī it kā pa pusei apstiprinājušies - balkons ir, govs uz balkona nav.) Tāpat te Priedītis "filozofē" par to latviešiem iedoto pusbrīvību, kaut īstenībā latviešu tauta savu brīvību un tiesības būt saimniekiem savā zemē nav ieguvusi ne uz vienu brīdi pēc t.s. "dziesmotās revolūcijas". Internacionālais padomju režīms kā te valdījis PSR laikos, tā valda šodien. Tas, ka padomju režīms šodien ir atmetis komunisma ideoloģiju un piesavinājies Latvijas brīvvalsts simboliku, neko nemaina. Reālā vara vienalga atrodas šī režīma funkcionāru un viņu pēcteču rokās. Paziņojums par atteikšanos no starptautiski reglamentētā dekolonizācijas un deokupācijas procesa, faktiski bija paziņojums par padomju varas saglabāšanu Latvijā. LŪK, TĀDA IR PATIESĪBA!
Taču Priedītis, kā jau tas viņam ierasts, turpina savu puspatiesību ( īstenībā melus) par brīvību ieguvušajiem latviešiem, uzdot par patiesību. Savu viedokli viņš ilustrē internacionālajam padomju režīmam kalpojošo vairāk vai mazāk titulēto "zinātnieku" un politiķu sludinātās nejēdzības piedēvējot latviešu tautas inteliģencei. Un tālāk jau bez grūtībām kā no pārpilnības raga, birst tādi "diži" secinājumui, kā "Brīvība netiek pareizi izmantota. NO brīvības ir lielāks ļaunums nekā labums.Brīvības sekas ir traģisms un bezcerība. Brīvība stimulējusi vienīgi latviešu inteliģences tumsonību. Garīgā brīvība latviešu inteliģencei ir kaitīga..." Jā, un klāt vēl pielikta norāde uz tiem "labajiem padomju laikiem",kas latviešiem dzīvei ir bijuši daudz piemērotāki un labvēlīgāki.
Brīnos, ka tik daudzi cilvēki, nespējot saskatīt rakstā ietvertos melus un antilatvisko demagoģiju, to ir pozitīvi novērtējuši.

Atbildēt

A.P.

13.02.2016. 10:44

Dzirdu pārmetumu: kāpēc nesaucu nevienu vārdā? Šajā tekstā citēju Sedlenieku, Poriņu, Rivžu. Akadēmiķis-šarlatāns ir Buiķis.

Atbildēt

?

13.02.2016. 00:35

»

Eduards Lunis

---Eksāmens brīvībā !? Brīvības traģisms...


par kadu ,,okupacijas muzeju,, jus runajat ,ja latviju ir okupejusi asv tanki ?

Atbildēt

Edge

12.02.2016. 22:19

»

hm

Marks Cidonijs Falks sen atpakaļ tika sarakstījis pamācību, kā Romā valdīt pār vergiem...


Kāpēc mēs negribam būt brīvi. Viena vienkārša iemesla dēļ - jo brīvāks, jo smagāka kļūst atbildības nasta:
"Cilvēki mūsdienās vēl nav sapratuši, ka viena lieta ir brīvības un tas ir ļoti labi, bet vēl ir brīvība – tava paša brīvība, par kuru esi atbildīgs un no kuras neatkāpies ne soli. Manuprāt, šī brīvība nav iestājusies. Kāpēc tik droši to varu teikt? Brīvība ir sajūgta ar atbildību. Diemžēl atbildību Latvijā es nemanu. Dažādās brīvības ir sekmīgi apgūtas, bet pietrūkst vienas fundamentālās brīvības."
I.Šuvajevs, filosofs (NRA,20.06.2014)

Atbildēt

hm

12.02.2016. 21:01

Marks Cidonijs Falks sen atpakaļ tika sarakstījis pamācību, kā Romā valdīt pār vergiem.
Kāda atziņa: nevajag lieki izrādīties savās glupībās un vergiem likt darīt darbus, kurus var veikt paši romieši (piemēram, likt vergam sastādīt sarakstu, kurā atzīmēt visas personas, kuras atnākušas uz tikšanos ...).
----------
Brīvība nekad nav un nevar būt absolūta. Palasiet kaut vai Satversmi.Tiesības - tādas un šādas, bet ....
Tāpēc teikt, ka šodien cilvēks ir brīvāks kā Romas vergs pirms gandrīz 2000 gadiem, nevar. Kaut vai tas, ka Latvijā ir izdoti 50-100 tūkstoši dažādi likumdošanas akti, kuru skaits nemitīgi aug. Katrs likums taču cilvēku ierobežo. Ierobežo 100 000 reizes n-tos veidos! Un teikt, ka esam brīvi? Ironija?

Atbildēt

stulbums

12.02.2016. 20:05

Nu priedītis gan kleķerēja kā dzeltenais.....

Atbildēt

Ed.Lunim

12.02.2016. 19:59

Jums vajadzētu sadabūt naudiņu, nopirkt "Prāta vētru", un tad viss aizietu uz URRĀ (ar dziesmām no Šveika).

Atbildēt

ne-vēsturniece

12.02.2016. 19:55

Pseidozinātniekiem un pseidovēsturniekiem raksturīgs loģikas trūkums un tendencioza manipulēšana ar faktiem.

Atbildēt

Eduards Lunis

12.02.2016. 19:27

---Eksāmens brīvībā !? Brīvības traģisms !?
Ir tak mums ,,brīvība,,-apmēram 20 % -iem!Un tie ir arī tie, kuri ir iznīcinājuši Latviju kā valsti, kuri ir panākuši Latvijas cilvēku labākās daļas aizbēgšanu no savas Dzimtenes! Viņi pat neslēpjas ,netiek sodīti, viņiem tie ir ,,veiksmes stāsti,, treknie stāsti, attīsti'ba!? Lai BRĪVĪBA BŪTU ARĪ TAUTAI-
-2016. G. 3. MAIJĀ, PL.14-OS ,RĪGĀ, PRETIM OKUPĀCIJAS MUZEJAM, NOTIKS
LATVIJAS GLĀBŠANAS SAPULCE!
mĒRĶIS-NEVARDARBĪGA , ESOŠĀS , SATVERSMEI NEATBILSTOŠĀS , VARAS MAIŅA UN PAGAIDU VALDĪBAS IZVEIDOŠANA !
AICINĀTI VISI LATVIJĀ DZĪVOJOŠIE!
Latvijas Glābšanas komisija .tel 65038743

Atbildēt

sociāli atstumtais

12.02.2016. 19:14

kur problēma , cienītais kungs ?
kapēc tāda akadēmiska brīnīšanās , jeb provokācija ?
stratēģiskais partneris taču ir ... ?
Kā LV nāk jaunas premjers, prezidents , tā tūlīt teciņus vien skrien uz Vašingtonu ... un uzliek galvā benīti = saņem instrukcijas un ... viss notiek ! Tā teikt ,, apgaismoti ,, ( iluminēti )
nauda nesmird ! ...un - sūds par bitēm , ka tik ...

Atbildēt

A.P.

12.02.2016. 18:33

Amerikāņu „okupācija” un padomju „okupācija” būtiski atšķirās. Būtiskās atšķirības pamatā ir brīvības realitāte. Padomju „okupācijā” nepastāvēja ne politiskā, ne garīgā brīvība. Amerikāņu „okupācijā” ir iespējams konstatēt garīgo brīvību. Taču latvieši to neprot izmantot, lai pilnveidotu savas tautas cilvēcisko kapitālu. Protams, garīgā brīvība arī tiek dozēta. Ģeokrātiskā valstiskuma valdnieki to cenšas darīt ar naudu, finansējot garīgās kultūras pasākumus. Taču naudu var dažādi tērēt. Var praktiski lietderīgi iztērēt naudu „atvērtas sabiedrības” izveidošanai. Pie mums diemžēl nauda tiek paklausīgi tērēta, lai tautā nostiprinātu neoliberālisma un postmodernisma kroplības. Tas sākās jau pēc Sorosa fonda izveidošanas 1992.gadā. Fondu līdz 1996.gadam paklausīgi vadīja trimdas latviete agresīvi nekaunīgā lesbiete-vecmeita Matīsa. Viņas piemēram sekoja citi fonda direktori trimdas latvieši, kuri aizvadītajā laikā sāka naudu dalīt pavisam dīvaini. Tas attiecās uz 2010.g. Sorosa fonda dibināto Jesajas Berlina biedrību. Latvieši ļoti aizdomīgi pēkšņi kļuva ebreju dedzīgi fani, sāka tēlot filosofus. Biedrības pasākumu centrā tādi vietējie pseidointelektuālisma ģēniji kā Tīrons, „satori”, „delfi”. Izrādās, ebreju kvēla draudzene un filosofe ir arī pederasta māte VVF. Publikācijās par biedrību nefigurē mūsu augstskolu filosofijas profesori. Tātad biedrība naudu tērē bez speciālistu līdzdalības. Amerikāņu specdienestu sulainim Muižniekam arī bija savs fonds. Viņa darbiniece teica, ka Nils nezinot, kā iztērēt naudu. Taču nevienu mūsu nopietno priekšlikumu Latvijas kultūras vēsturē un multikulturālismā neatbalstīja. Bija jāatbalsta tikai tas, kas kropļo sabiedrības apziņu amerikāņu „cilvēktiesību” un „demokrātijas” izpratnē. Aizvadītajos pēcpadomju garīgās brīvības apstākļos zinātnei, izglītībai, mākslai iztērēto miljonu lietderības koeficients ir nulle. Bet varēja būt pilnīgi savādāk, ja amerikāņu „okupācijas” garīgās brīvības noteikumus izmantotu saprātīgi un nacionāli patriotiski.

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

15

Kāpēc medaļa tikai Bondaram? Lavents, Zaharjins, Gerčikovs un Meroni arī pelnījuši

FotoSakarā ar Krājbankas bijušā vadītāja Mārtiņa Bondara apbalvošanu ar Finanšu ministrijas goda zīmi, kā pamatojumu uzrādot “nozīmīgu personīgo ieguldījumu Latvijas Republikas finanšu sistēmas attīstībā” (tas nekas, ka no viņa vēl nav piedzīti 15 miljoni par naudas aizpludināšanu no šīs pašas Latvijas finanšu sistēmas), tā vien šķiet, ka citi līdzīgi darboņi arī būs nopelnījuši savus apbalvojumus!
Lasīt visu...

6

Varbūt visi „stupid people” nemaz nav „stupid people”, bet tikai daļa, un ar tiem citiem es solidarizēšos

FotoZinu, ka tūlīt sāksies kārtējais ķengu vilnis, tādēļ uzreiz uzrakstu savu nostāju. Tātad, uzskatu, ka mediķi ir malači, ka izgāja ielās. Sen jau vajadzēja un vajag vēl. Ne tikai viņiem, arī skolotājiem, policistiem, visiem, kam solīts gadiem. Mēs paši Re:Baltica esam neskaitāmi daudz rakstījuši par mazām algām, katastrofālo medmāsu trūkumu, budžeta ačgārnībām. Radot spiedienu, ir iespējams radīt arī pārmaiņas.
Lasīt visu...

21

Atlajst sajmu?

FotoEs ar visām četrām iestājos par brīvību. Piemēram, mūsu valsts iedzīvotājiem ir brīvība rosināt Saeimas atsaukšanu. Taču, manuprāt, brīvu izvēli var izdarīt tikai tas, kurš apzinās, ko dara, un ir informēts par visiem notikuma aspektiem, nevis ļaujas histērijai. Es zinu, ka ir forši spēlēties priekšniekos, bet te būs pāris fakti domas rosināšanai:
Lasīt visu...

18

Kaspars Dimiters: Mātes Latvijas vēstule

FotoKur esi, dēls? Jau viesnīcā vai teltī? Vai arābus lūgt, lai man druvas zeltī? Te nu tik vientuļi. Mirst ūdens, akai vinda. Neviena kaimiņa. Vien baļķvedēju rinda.
Lasīt visu...

12

Vienvērtīgs ir katrs cilvēks (lai ko tas arī nozīmētu): runa pie Brīvības pieminekļa 2019. gada 18. novembrī

FotoMīļie latvieši! Latvijas cilvēki Rīgā, Latgalē, Vidzemē, Zemgalē, Kurzemē un visā pasaulē!
Lasīt visu...

21

Valstsgribas valstsnegribas ēstgriba

FotoSaruna par reālo “valstsgribu” un “valstsgribas” iluzoriskumu ir aktuāla visu laiku. Taču 18. novembra kontekstā tāda saruna ir īpaši aktuāla, atsedzot patiesību un melus nošķirot no patiesības. Pašlaik šajā procesā valdnieks ir “nācijas tēvs” ar savu ārēji izskaistināto, bet mazsaturīgo daiļrunību. Tā palīdz atgādināt par patiesību un nosodīt melus. 
Lasīt visu...

10

Mucā

FotoPadomju valstī dzīvojušie izstrādāja tikai šim režīmam atbilstošu «dzīvesziņu». Šodien mēs to dēvētu par «Kā labāk dzīvot». Kā labāk, kā gudrāk, kā pareizāk, kā izdevīgāk un citus «kā» padomju pilsoņi apvienoja vienā, un oriģinālvalodā tas skanēja tā: «Солдат спит, а служба идет!» «Kaut kareivis guļ, tā dienesta laiks virzās uz priekš un tuvojas beigām».
Lasīt visu...

21

Politiskai intrigai – birokrātisks restarts

FotoCitur Latvijā šo ziņu pat nepamanīja, taču jūrmalniekus tā nervozē: oktobra sākumā ģenerālprokuratūra atjaunoja apsūdzību Gatim Truksnim par Zaļo un zemnieku savienības "iespējamu nelikumīgu finansēšanu”.
Lasīt visu...

18

Gribētos zināt, kuram gan šādai nelietībai pacēlās roka

FotoPadsmit gadus nostrādājot PR jomā un daļēji tieši tādēļ no tās aizejot, šādas metodes (skat. zemāk), protams, nepārsteidz. Tomēr gribētos zināt, kuram gan šādai nelietībai pacēlās roka. Neba nu žurnālists pats iedomājās. Kuram šķiet, ka tiem, kas var glābt veselību un pat dzīvības ikvienam no mums (tai skaitā arī ikvienai no 100 "gudrajām galvām"), nevajadzētu nodrošināt jau apsolīto? Jo šis jau nav stāsts par to, ko dara un kā ārstē kāds konkrēts ārsts, bet gan pretsitiens tam, par ko Dr. Aizsilniece cīnās visu mediķu vārdā. Un tas ir nožēlojami.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Var gadīties, ka vienu rītu Šveices advokāts būs "pārdozējis" viagru un viņam blakām gauži raudās skaists puisītis

Nav tālu tā dieniņa, kad visiem „arestētās mantas afēras”...

Foto

Atraktīvā politiskā hronika: novembra sākums

1.novembrī “nācija” varēja priecāties par “nācijas tēva” kancelejas vadītāja Teikmaņa atraktīvo sprēgāšanu. Citāts no teksta par Valsts prezidenta budžeta palielināšanu 2020.gadā: ""Tad,...

Foto

Ko varbūt teiktu Olivers Kromvels par “liberālo” Latviju

Karavadoņa un politiķa, tālākā Lorda protektora Olivera Kromvela runas, 1653.gada 20.aprīlī padzenot parlamentu, lokalizējums. Neļausim Latvijas “demokrātijai” nonākt...

Foto

Kas ir Latvijas Universitāte - Muižnieka brigādes dzīres vai augstskolas izcilība?

Jau drīzumā tiesai būs jālemj, vai bēdīgi slavenās Latvijas Universitātes (LU) pagaidu rektora Indriķa Muižnieka...

Foto

Populistu rotaļas: uz kārts likta Latvijas nākotne

Ceturtdien pie Saeimas notika vieni no lielākajiem protestiem pēdējo gadu laikā, kuros piedalījās vairāki tūkstoši mediķu un viņu atbalstītāju....

Foto

Kas notiks, kad visi sāks visu vērtēt pēc komerciālās atdeves?

Reti kurš nepamanīja Latvijas Radio darbinieku skaļo sacelšanos par zemajām algām. Tā ir tikai aisberga redzamā...

Foto

Lembergs pret Latviju Eiropas Cilvēktiesību tiesā ar sūdzību par nevainīguma prezumpcijas pārkāpumu

2019.gadā esmu vērsies Eiropas Cilvēktiesību tiesā ar sūdzību par Vides aizsardzības un reģionālās attīstības...

Foto

LNT Ziņu dienesta kolektīvā vēstule

1.decembris būs pēdējā diena, kad ēterā iziesim mēs - LNT Ziņu dienesta komanda, un pēc tam beigs pastāvēt LNT Ziņu dienests...

Foto

Unikālais izaicinājums

Vai pie mums visi saprot, ka fotogrāfijā ir fiksēts izaicinājums? Vai tie cilvēki, kuri fotogrāfijā saskata izaicinājumu, savā mūžā ir sastapušies ar vēl lielāku...

Foto

Vai tieslietu ministrs apšauba tiesu varas autoritāti

Latvijas Tiesnešu biedrība vairākkārt paudusi nostāju par Ekonomisko lietu tiesas izveidi, kas kopumā atbilst Tieslietu padomes viedoklim - jaunas...

Foto

Cilvēkiem šobrīd tiek atņemtas fundamentālas tiesības uz taisnīgu un objektīvu tiesu bez korupcijas

Otrdien, 5. novembrī, Ministru kabineta sēdē tika skatīts likumprojekts "Grozījumi likumā "Par tiesu...

Foto

Sabiedrībai ir radīts nepareizs priekšstats, mūsu tiesu sistēma darbojas labi: uzruna Latvijas tiesnešu ikgadējā konferencē

Mūsu sabiedrības un kopējās identitātes pamats ir kopīgu vērtību kopums, kas...

Foto

Mazais brālis ir apjucis

Kā jau ierasts, uzreiz pēc “Saskaņas” kongresa savu kongresu rīkoja arī “Gods kalpot Rīgai”. Līdz šim šī partija bija “Saskaņas” mazais brālis,...

Foto

Kāpēc Krievijas mūziķim Grigorijam Ļepsam sen bija jāaizliedz iebraukt Latvijā?

Ir gana daudz iemeslu. Viņš pats nekad nav noliedzis senas un tuvas draudzīgas pazīšanās ar Krievijas...

Foto

Pārdomas par nāvi

Par eitanāziju, medicīniski asistētu pašnāvību un tiesībām uz cieņpilnu nāvi diskutē politiķi, prese, sabiedrība un mediķi, turklāt diskutē laiku pa laikam. Šīs diskusijas...

Foto

Garkalnes domes priekšsēdētājam steidzami jāsniedz paskaidrojumi par Valsts kontroles pārbaudē atklātajiem pārkāpumiem

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP!) pieprasa Garkalnes domes priekšsēdētājam Mārtiņam...

Foto

Humānisma sagraušana

2019.gada 29.oktobrī medijos parādījās informācija: “Tiesībsargs Juris Jansons vērsies Satversmes tiesā, apstrīdot kā pamatlikumam neatbilstošus valdības noteikumus par ģimenes vai atsevišķi dzīvojošas personas atzīšanu...

Foto

Iespējams, ka koalīcija ir pārpratusi slaveno pirmsvēlēšanu saukli “Valstij jāsāk ar sevi”

Aicinām finansējuma partijām no valsts budžeta būtisko pieaugumu atlikt kā minimums līdz nākamās Saeimas...

Foto

Padomju spiegi Bulgārijā un tepat Latvijā – „quo vadis Europa”?

No neilgās padomju bērnības man atmiņā ir palikušas tikai pāris lietas – ta,s kā nesu pirmās...

Foto

Nauda veselības aprūpei ir, bet nav politiskās gribas

Latvijas Ārstu biedrība (LĀB) ir veikusi padziļinātu Latvijas un kaimiņvalstu budžetu analīzi un secinājusi, ka ir iespējams nodrošināt...

Foto

Aizkustinošas pieticības ekselence

Tautas paruna neder. Vējonis nav vilks, bet Levits nav lācis. Tas, no kā bēga “nācija”, īstenībā nav vilks, un “nācija” īstenībā neuzskrēja lācim,...

Foto

“Saskaņa” izvēlas stagnāciju

Sestdien notikušajā kongresā “Saskaņa” neizmantoja iespēju jaunam restartam un izlēma saglabāt esošo situāciju, izvēloties stagnāciju. Par “Saskaņas” jauno līderi tika ievēlēts smagsvars un...

Foto

VARAM „neapbižo(t)” Zemgali

Šobrīd nozīmīgākās un ilgtermiņā lielāko ietekmi uz Latviju kā valsti nesošās pārmaiņas ir administratīvi teritoriālā reforma (ATR). Reformai būtu jāsaved kārtībā valsts reģioni,...

Foto

Teātris nav „Rimčiks”: atklātā vēstule teātra sabiedrībai

Visos Latvijas medijos tagad katru dienu bez apstājas tiek "pilināta" ideja, ka mākslinieciskā vadītāja funkcija ir vecmodīga ideja, no...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: "animal symbolicum"

Cilvēku par „animal symbolicum” ieteica dēvēt izcilais vācu filosofs Ernsts Kasīrers (1874- 1945). Viņa ieskatā tradicionālais cilvēka apzīmējums „animal rationale” neatbilst...

Foto

Privāto automobili no 2021. gada nevarēs atļauties iegādāties ļoti liela iedzīvotāju daļa

Latvijas Transportlīdzekļu tirgotāju asociācija (LATTA) aicina Latvijas sabiedrību pievērst uzmanību un iestāties pret valdībā...

Foto

Vai tiek bruģēts ceļš uz kārtējo Satversmes tiesas spriedumu?

2019. gada 11. oktobrī Valsts kanceleja publicējusi jauno valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu atlīdzības likumprojektu “Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu...

Foto

Apdraudēta daudzu pamatskolu pastāvēšana

Latvijas Pašvaldību savienība (LPS) nosūtījusi vēstuli visām Saeimas frakcijām, paužot bažas par apdraudējumu bērnu tiesībām apmeklēt pamatskolu pēc iespējas tuvāk dzīvesvietai un...