Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

centala banka nav paklauta valstij un valdibai

18.02.2016. 22:16

»

hm

1)Vai tad atbildība un brīvība bieži vien nav savstarpēji izslēdzoši jēdzieni? It kā rīcībā brīvs, bet zini, ka par tavu rīcību sekos sods...


asv pec 1991 gada sabuveja mulkiem visa PSRS teritorija makdonaldus,paradija holivudas muviz un panema frs (asv) ipasuma visu ,,neatkarigo,, 15 valstu centralas bankas.ta ari ir visa ,,briviba,,.

Atbildēt

U.

16.02.2016. 09:47

Latvieši nav ne pirmie, ne pēdējie, kuri netiek galā ar savu brīvību. Brīvība ir efektīvs kritērijs tautas vērtības noteikšanā. Latvieši totāli izgāzās, jo izrādījās ļoti nepilnvērtīga tauta.

Atbildēt

Dabas bērns

14.02.2016. 18:45

»

hm

Mēs runājam par dažādām "brīvībām". Ja runā par ķēdē piesieta suņa brīvību, viss pareizi, kā Tu saki. Jā, viņam pieder mūžīga brīvība būt piesietam ķēdē, brīvība riet, kad atnāk svešinieks, brīvība izlaizīt bļodu...


Divas piebildes pie "piesietā suņa brīvības":

1) Pirmais un fundamentālais nosacījums iekšējas brīvības iegūšanai ir nāves kā dzīves sastāvdaļas pieņemšana. Tas, savukārt, iespējams tad, kad ir sapratne (vai vēl labāk, ja tas ir jau piedzīvots, vai notikusi "atcerēšanās") par visu to, kas atrodas aiz tā saucamās nāves robežas. Jāņa Miezīša rakstā "Nelietība" tepat atpakaļ ir dots neliels ieskicējums par to.

Ja šis nosacījums izpildās, cilvēks var būt pietiekoši brīvs, lai būšanas pie "ķēdes" vietā meklētu citus risinājums, pilnībā apzinoties, kas var sekot (atbildības moments!), taču pieņemot, ka, lai arī kas sekotu, sevis mīlēšanas faktors ir pietiekoši spēcīgs, lai dotu priekšroku jebkuram atrisinājumam, nevis ķēdei.

Bez tam, ja šis nosacījums izpildās, nav problēmu regulāri piedzīvot un pat ilgstoši atrasties tajā pārlaimīgajā sajūtā, ko Tu piemini kā iegūstamu tikai narkotiku iespaidā.

2) Otrais nosacījums - izkāpšana no kolektīvās apziņas važām. Tas ir grūti, jo šo važu klātbūtni mēs nemanām. Un tajā pašā laika esam ļoti sapīti ar tām ģimenes/dzimtas ietvaros, nācijas ietvaros, reliģiskas, ideoloģiskas vai citas organizācijas ietvaros, visas cilvēces ietvaros.

Kamēr esam sapīti principā ne ar ko neatšķiramies no ķēdes suņiem. Labi, ne suņiem. Varam palikt pie lellēm marionetēm. Būtiski, ka tur no brīvības nav ne vēsts.

No manis par tēmu viss.

Atbildēt

Dabas bērns

14.02.2016. 16:01

»

Žulis

Redzi, par katru tēmu var būt diskusija un "diskusija". Pirmajā gadījumā diskusijas dalībnieki savā starpā apspriež kādu tēmu un cenšas, daloties ar domām, tuvoties tēmas izpratnei vai patiesībai. Otrajā gadījumā diskutējamā tēma kalpo tikai par līdzekli sevis apliecināšanai, savas daiļrunības un sava...


Lūdzu, nepukojies!
Mani komentāri šeit ir īsi un aprauti, jo, neesot pašlaik Latvijā, nav iespēju gari komentēt.

Piekrītu daudz kam šeit Tevis lejāk paustajam, jo Tu jau pie tās pašas brīvības un atbildības kopābūšanas vien nonāc (kas tad ir kalpošana savējiem, ja ne tā pati atbildība pret viņiem?)

Iemetu pāris teikumus tur, kur "gali" acīmredzami "negāja kopā".

Atbildēt

Žulis

14.02.2016. 13:18

»

Dabas bērns

c: "Kas vienam liekas brīvība, otram visatļautība


Redzi, par katru tēmu var būt diskusija un "diskusija". Pirmajā gadījumā diskusijas dalībnieki savā starpā apspriež kādu tēmu un cenšas, daloties ar domām, tuvoties tēmas izpratnei vai patiesībai. Otrajā gadījumā diskutējamā tēma kalpo tikai par līdzekli sevis apliecināšanai, savas daiļrunības un sava pārākuma izrādīšanai. Tas ir kā mērīšanās ar krāniņīem (Piedod par vulgaritāti.)
Pirmā veida diskusijā diskusijas dalībnieki cenšas vispirms saprast otra izteikto domu, to novērtēt un tikai tad tai piekrist vai argumentēti oponēt. Otrā veida "diskusijā" nekas tamlīdzīgs nenotiek. Katrs cenšas nevis izprast otra izteikto domu, bet gan to noliegt un apstrīdēt ar visiem iespējamiem līdzekļiem. Te noder jebkādi paņēmieni - novirzīšanās no tēmas, vulgaritātes, oponenta vārdu izraušana no konteksta, piesiešanās pie oponenta pareizrakstības kļūdām, pāriešana uz personālijām u.t.t. Šāda veida "diskusijām" nav nekāda sakara ne ar apspriežamo tēmu, ne patiesības meklējumiem.
Tāpēc, man prieks, ka tu priekš sevis esi tik dziļi un vispusīgi atklājis "brīvības jēdziena būtību",bet mūsu turpmāko diskusiju par šo tēmu uzskatu par bezjēdzīgu.

Atbildēt

hm

14.02.2016. 12:25

»

Dabas bērns

Atvainojos, ka iejaucos! Bet šeit varu precīzāk atbildēt arī uz Tavu komentāru man...


Mēs runājam par dažādām "brīvībām". Ja runā par ķēdē piesieta suņa brīvību, viss pareizi, kā Tu saki. Jā, viņam pieder mūžīga brīvība būt piesietam ķēdē, brīvība riet, kad atnāk svešinieks, brīvība izlaizīt bļodu ....
Es runāju par pilnīgu un nekādi neierobežotu brīvības sajūtu. Kura reizēm un uz īsu brīdi aplaimo cilvēku. Varbūt ne visus, neapgalvoju. Par to, kuru filosofi brīdina, ka tai noteikti jābūt komplektā ar atbildības sajūtu. Kā brīvība var būt komplektā ar kaut ko?
--------
Narkotiku lietošana nav nekas cits, kā bēgšana no realitātes.
Jā arī, bet pārāk vienkāršoti. Ja no kosmosa paraugās, kā kustās 7 miljardi cilvēku, pirmajā acu uzmetienā liksies, ka valda visīstākais haoss!
---------
Protams, ka, suni vedot pastaigāt, nav nekāda sakara ar brīvību. Bet tieši tik pat cik stāstā par brīvo Rietumu sabiedrību.


Atbildēt

Dabas bērns

14.02.2016. 12:01

»

Dabas bērns

Atvainojos, ka iejaucos! Bet šeit varu precīzāk atbildēt arī uz Tavu komentāru man...


Lai nav pārpratumi - realitātes PIEŅEMŠANU nevajag jaukt ar SAMIERINĀŠANOS ar realitāti.

Samierināšanās automātiski rada iekšēju konfliktu un tai ar brīvību nav nekāda sakara.

Atbildēt

Edge

14.02.2016. 11:55

»

Dabas bērns

Atvainojos, ka iejaucos! Bet šeit varu precīzāk atbildēt arī uz Tavu komentāru man...


Narkodīleriem un narkotiku propagandētajiem ir sava izpratne par "brīvību", "laimi", "atbildību" u.c. jēdzieniem.

Atbildēt

Dabas bērns

14.02.2016. 11:09

»

hm

Brīvība kristāliskā un tīrā veidā ir īslaicīgs dvēseles stāvoklis. Emocionāla bauda. Līdzīgi kā laimes sajūta, kā mīlestība...


Atvainojos, ka iejaucos! Bet šeit varu precīzāk atbildēt arī uz Tavu komentāru man.

C:"Brīvība kristāliskā un tīrā veidā ir īslaicīgs dvēseles stāvoklis. Emocionāla bauda. Līdzīgi kā laimes sajūta, kā mīlestība ....
Nekad, Edge, Tevi nav interesējis jautājums, kāpēc cilvēki lieto narkotikas? Redzi, arī tāpēc, ka viņi vēlas iegūt šo brīvības sajūtu, kura reālā dzīvē nav sasniedzama.
Protams, brīvības sajūta, laimes sajūtas slēpj sevī pretrunu. "Kas vienam laime, tas citam var būt nelaime!""

Nu galīgi nav tā, ka Tu saki!
Brīvība nekādi nav īslaicīgs stāvoklis. Tas ir ilglaicīgs un paliekošs - neatkarīgi no tā, kas notiek ap cilvēku.

Narkotiku lietošana nav nekas cits, kā bēgšana no realitātes. Tas varbūt ir paradokss, taču brīvība primāri sākas ar realitātes PIEŅEMŠANU. Tikai pieņemot to, kas ir, var SEVĪ iegūt brīvības dimensiju, un tad jau var doties tālāk aktīvas rīcības sfērā.

Brīvības un laimes sajūta neslēpj nekādu pretrunu. Abi šie stāvokļi izriet no cilvēka SEVIS MĪLĒŠANAS (nejaukt ar egoismu! Tieši egoisms rada visatļautību).

Tas, ka Tev no rītiem nav jāved ārā suns, nenozīmē, ka Tu esi no rītiem brīvāks kā kaimiņš. Drīzāk Tu esi slinkāks ka kaimiņš.

Atbildēt

Dabas bērns

14.02.2016. 10:33

»

Žulis

Iesaku padomāt dziļāk. Kas vienam liekas brīvība, otram visatļautība. Ar jēdzienu "visatļautība" parasti ir izteikts negatīvs vērtējums kādai brīvības izpausmei, kuru mēs personīgi kaut kādu iemeslu dēļ neatzīstam, neatbalstām un nosodām. Un mūsu negatīvā attieksme var būt pamatota ar viscēlākajiem, ...


c: "Kas vienam liekas brīvība, otram visatļautība."

Nav runa par to, kas kādam liekas vai neliekas. Runa ir par būtību. Ja kādam liekas, ka sūds ir zapte (tikai, iespējams, sacukurojusies), tas nekādi nenovērš sūda palikšanu par sūdu.

Atvainojos par vulgaritāti!

Atbildēt

Inteliģents

14.02.2016. 09:22

Vai atceraties, ko teica Ļeņins par inteliģenci? Tātad mēsli ir ne tikai latviešu inteliģence. Man par to ir prieks, ka ne tikai latvieši ir mēsli.

Atbildēt

hm

14.02.2016. 08:40

»

Edge

Runāt jēgsaturīgi par cilvēka brīvību var tikai sasaitē ar kādu citu simbolu (piem., atbildību) - vai par putna brīvību sasaistē ar instinktiem. Noder atcerēties pamatskolā mācīto...


Brīvība kristāliskā un tīrā veidā ir īslaicīgs dvēseles stāvoklis. Emocionāla bauda. Līdzīgi kā laimes sajūta, kā mīlestība ....
Nekad, Edge, Tevi nav interesējis jautājums, kāpēc cilvēki lieto narkotikas? Redzi, arī tāpēc, ka viņi vēlas iegūt šo brīvības sajūtu, kura reālā dzīvē nav sasniedzama.
Protams, brīvības sajūta, laimes sajūtas slēpj sevī pretrunu. "Kas vienam laime, tas citam var būt nelaime!"
Likumu, darba, pienākumu verdzības iekārtās brīvības jēdziena atvasinājums tiek apaudzēts ar atbildību, pienākuma apziņu, naudas daudzumu ... vai lietots šaurākā nozīmē. Piemēram, no rītiem esmu brīvāks kā kaimiņš, kuram jāiet staidzināt suns ....

Atbildēt

Žulis

13.02.2016. 23:15

»

Dabas bērns

c: "Kas tā par brīvību, kas uzliek atbildību vai par kuru jāuzņemas atbildība? Atbildība un brīvība ir divi savstarpēji izslēdzoši jēdzieni...


Iesaku padomāt dziļāk. Kas vienam liekas brīvība, otram visatļautība. Ar jēdzienu "visatļautība" parasti ir izteikts negatīvs vērtējums kādai brīvības izpausmei, kuru mēs personīgi kaut kādu iemeslu dēļ neatzīstam, neatbalstām un nosodām. Un mūsu negatīvā attieksme var būt pamatota ar viscēlākajiem, visracionālākajiem, viscienījamākajiem un mūsu acīs vispareizākajiem argumentiem, bet tas cilvēks, kuram mēs (vai sabiedrība)šos argumentus centīsies uztiept, vienalga to uzskatīs par savas brīvības ierobežojumu. Tāpēc jau es savā iepriekšējā komentā rakstīju, ka brīvība pēc savas būtības ir iespēja kalpot MŪSU PAŠU izraudzītiem vai atrastiem mērķiem un ideāliem. Jebkādu no malas uzliktu atbildību un prasības, ja tās traucēs vai būs pretrunā ar mūsu mērķiem un ideāliem, mēs uztversim kā savas brīvības ierobežojumu.
Bet, tas nenozīmē, ka mūsu izvēlētajai brīvības realizācijai nebūtu savu ierobežojumu un atbildības. Šos ierobežojumus un atbildību nosaka paši mūsu izvēlētie mērķi un ideāli. Jo augstākus ideālus un mērķus mēs dzīvē atrodam un izvēlāmies, jo lielāku atbildību un ierobežojumus tie mums uzliek. Tikai šos ierobežojumus mēs neizjūtam kā nastu vai slogu. Tiem mums ir kaut kas pašsaprotams, dabisks, mūsu personībai piemītošs. Tāpēc tik svarīgs ir tas tikumiskais un ideoloģiskais līmenis, kurā atrodas katrs atsevišķs sabiedrības loceklis un visa sabiedrība kopumā. Tieši tāpēc tik svarīga ir bērnu tikumiskā audzināšana.
Bet svarīga ir arī valsts mērogā pārstāvētā ideoloģija. Jo šī ideoloģija būs tuvāka sabiedrības vairākuma interesēm un mērķiem, jo brīvāki būs šajā valstī dzīvojošie sabiedrības locekļi. Un otrādi.
Pieņemot, ka sabiedrības lielākā daļa ir šīs valsts nācijai piederošie, jāsecina ka VIENĪGĀ ideoloģija, kas dod maksimālu brīvību sabiedrības vairākumam ir uz savas tautas un Tēvzemes mīlestību balstītais nacionālisms. Jo antinacionālāka ir valstiski pārstāvētā ideoloģija, jo nebrīvāka ir šīs valsts sabiedrības lielākā daļa. To mēs ļoti labi redzam mūsdienu Latvijā, kur jau gandrīz pus miljons cilvēku valsts mērogā piekoptās antinacionālās politikas dēļ ir aizbēguši no savas valsts.

Atbildēt

Edge

13.02.2016. 22:47

»

hm

Es runāju par BRĪVĪBU!!! Es varu arī runāt par naudas miljoniem un miljardiem. Tas taču nenozīmē, ka Tev vai man tādi pieder


Runāt jēgsaturīgi par cilvēka brīvību var tikai sasaitē ar kādu citu simbolu (piem., atbildību) - vai par putna brīvību sasaistē ar instinktiem. Noder atcerēties pamatskolā mācīto:
"Dzīvnieku uzvedība - etoloģija
Instinkts ir iedzimts uzvedības stereotips, kas tiek mantots no paaudzes uz paaudzi. Tā pamatā ir atsevišķi uzvedības akti, kas veido sarežģītu refleksu virkni. Vienas sugas īpatņiem instinkti ir līdzīgi. Instinktīvu dzīvnieka atbildes reakciju var izraisīt: smarža, krāsa, kustīgums un citi.

Atbildēt

hm

13.02.2016. 21:56

»

Dabas bērns

c: "Brīvs kā putns - tā raksturo šo jēdzienu


Es runāju par BRĪVĪBU!!! Es varu arī runāt par naudas miljoniem un miljardiem. Tas taču nenozīmē, ka Tev vai man tādi pieder.
Bet putns savā rīcībā ir brīvs! Un to var noliegt mazākā mērā kā Tavu "brīvību", kura pakļauta 100 000 likumiem.

Atbildēt

Dabas bērns

13.02.2016. 21:45

»

hm

1)Vai tad atbildība un brīvība bieži vien nav savstarpēji izslēdzoši jēdzieni? It kā rīcībā brīvs, bet zini, ka par tavu rīcību sekos sods...


c: "Brīvs kā putns - tā raksturo šo jēdzienu."

Putns savā brīvībā var mierīgi taisīt citiem uz galvas.
Tu tomēr laikam esi cilvēks, ne? Arī tu, protams, vari darīt to pašu, taču tad esi gatavs atbildēt par sekām.

Atbildēt

hm

13.02.2016. 21:36

1)Vai tad atbildība un brīvība bieži vien nav savstarpēji izslēdzoši jēdzieni? It kā rīcībā brīvs, bet zini, ka par tavu rīcību sekos sods!
Tā vairs nav brīvība. Tā ir paklausība.
Brīvība vai nu ir, vai nav, bet brīvība tikai komplektā ar atbildību vairs nav brīvība.
Brīvs kā putns - tā raksturo šo jēdzienu.
2)Ar to brīvību līdzīgi kā ar demokrātiju. Jo vairāk cilvēku, jo tās proporcionāli sarūk. Tavu balsi klasē sadzirdēs, bet tavu balsi ķīniešu miljards sadzirdēs dažu simtu miljonu reižu klusāki.
3)Komunistu laikos brīvību Rietumi solīja katrā propagandas raidījumā. Pat raidstacija saucās Brīvība. Rietumu brīvība, cilvēks ir brīvs ... Un daudzi to saklausījušies piedalījās demonstrācijās, devās uz barikādēm. "Pastalās, bet brīvi!" Un Rietumi ar šo viltus propagandu suģestēja un apšmauca gan latviešus, gan visu PSRS politbiroju. Kur palika solītā brīvība? " Katrs cilvēks ir brīvs, brīvs savos uzskatos ...."

Atbildēt

Dabas bērns

13.02.2016. 20:16

»

Žulis

Kas tā par brīvību, kas uzliek atbildību vai par kuru jāuzņemas atbildība? Atbildība un brīvība ir divi savstarpēji izslēdzoši jēdzieni. Ja tev kāda (sabiedrības) priekšā jānes atbildība, tu nevari būt brīvs. Arī bailes un brīvība nav savienojami jēdzieni. Jo bailes tevi padara nebrīvu. Arī bailes no...


c: "Kas tā par brīvību, kas uzliek atbildību vai par kuru jāuzņemas atbildība? Atbildība un brīvība ir divi savstarpēji izslēdzoši jēdzieni."

Žuli, nu Tu iebrauci auzās!
Brīvība bez atbildības ir visatļautība. Piekritīsi taču, ka starp brīvību un visatļautību nevar likt vienlīdzības zīmi? Atbildība padara tās atšķirīgas.

Atbildēt

lauķis

13.02.2016. 18:18

Tur jau tā lieta ka politika un brīvība nav savienojami jēdzieni.

Atbildēt

Balts etniskais

13.02.2016. 17:53

Velns parāvis! Ko te nepārtraukti muļļāT? Brīvība ir darbs! Tāpēc jau mēs esam radīti!Ne jau zagt, krāpt, kā to dara jau 25 gadus!No kā sāka Gorbūnova Hunta? No Latvijas atjaunošanas 1918.gada. Kur palika 20 pirmskara gadi? Šī tad arī ir tā problēmu radīšana mums visiem!Latvijas okupācija notika 1939.gadā kad iesoļoja PSRS karaspēks. Cik zinu, tad K.Ulmanis bija jau uz 11. Masonu pakāpes! Mēs tikām daļēji nodoti. Tātad, izkāva mūsu 20 gados radušos genofondu! 300 000 Latvijas pilsoņi tika iznīcināti! Cionistiem un Masoniem, nu nepatika Latvijas izaugsme! Staļins bija uz 33.masonu pakāpes. Tāpatās Hitlers 33.pakape!Abi Masoni. Tātad, pasaulē kāds spēlējās ar cilvēci! Patreiz mūsu Latvija tiek pakāpeniski likvidēta! Mēs te vāvuļojam, gudri spiežam, bet vai Latviju glābjam? Pat parakstus ir slinkums aiziet un apliecināt par 12.Saeimas atsaukšanu!Mīlam, mīlam savu Tēvu zemi! Ko dara Kangari ar mūsu brīvību? Aplaupa mūs! Neviens neieklausās mūsu ciešanās!Stikholma sindroms!
Artur Priedīti, es zinu ka esat nācis no Kurzemes, Talsu apriņķa, Laucienas pagasta! Vai esiet atdevis savu balsi par 12. Saeimas atsaukšanu? Ierosināja to Biedrība "Varu Latvijas Tautai"! Neviens nākošais Saeimas deputāta kandidāts nedrīkstēs kandidēt, kurš jau ir bijis Saeima un sevi parādījis ka nespējīgu Latvieti! Ir jāatjauno 1940.gada likumdošana, 9 ministrija 516 pagasti un aprinķi. Jāatjauno kā bija un tad ja jāmaina kas, tad tikai ar Tautas referendumu!Cīņa būs liela!

Atbildēt

atkal

13.02.2016. 17:52

Atkal dzeltenie un dzeltenie latvieši raksta "palagus",Baltu tautai ir Tautas dziesmas,kas to teic īsos teikumos.
Patiesība dara brīvus....

Atbildēt

Edge

13.02.2016. 17:52

»

Žulis

Kas tā par brīvību, kas uzliek atbildību vai par kuru jāuzņemas atbildība? Atbildība un brīvība ir divi savstarpēji izslēdzoši jēdzieni. Ja tev kāda (sabiedrības) priekšā jānes atbildība, tu nevari būt brīvs. Arī bailes un brīvība nav savienojami jēdzieni. Jo bailes tevi padara nebrīvu. Arī bailes no...


Iztiksim bez "varbūt", lai nejauktu priekšstatus ar realitāti. Ceturtaļgadsimts, kas nodzīvots 4.maija republikā ir realitāte, par kuru var domāt - nav vajadzības fantazēt un/vai piemeklēt kādus savai patiesības versijai atbilstošus piemērus.
Kā sāka 1990.g. maijā I.Godmaņa valdība "kalpot tautai" - tā arī turpinās M.Kučinska vadītā. Kam tāda valdība neliekas pietiekoši brīva, tas var meklēt kādu citu - vai arī brīvi izpausties virtuālā tīmeklī.

Atbildēt

Žulis

13.02.2016. 14:43

»

DENISS K.

No Stikla kalna: "Brīvības fineses...


Kas tā par brīvību, kas uzliek atbildību vai par kuru jāuzņemas atbildība? Atbildība un brīvība ir divi savstarpēji izslēdzoši jēdzieni. Ja tev kāda (sabiedrības) priekšā jānes atbildība, tu nevari būt brīvs. Arī bailes un brīvība nav savienojami jēdzieni. Jo bailes tevi padara nebrīvu. Arī bailes no brīvības. Kā gan brīvība mūs var darīt vientuļus, ja mums ir brīvas iespējas šo vientulību kliedēt. Bet, ja mums šādu iespēju nav, tas nozīmē, ka arī brīvības mums nav. Protams, arī nabagais nevar būt brīvs, jo nabadzība ir šķērslis brīvībai.
Vai tikai viss nav mazliet savādāk? Varbūt, ka brīvība īstenībā ir iespēja kalpot. Kalpot mūsu pašu izvirzītajiem (vai atrastajiem) mērķiem un ideāliem? Pati par sevi brīvība cilvēkam nemaz nav vajadzīga. Jo tikko cilvēks kļūst brīvs, viņš savu iegūto brīvību kaut kam ziedo - varas, slavas, personīgās labklājības iegūšanai, mīļotajam cilvēkam,bērniem, ģimenei,zinātnei, sabiedrībai.... Brīvību kaut kādā mērā var pielīdzināt naudai. Mums nevajag pašu naudu, bet gan to, ko mēs par šo naudu varam nopirkt. Un svarīga ir nevis nauda, bet gan iespēja par šo naudu nopirkt tieši to, ko mēs gribam nopirkt. Brīvības gadījumā tas nozīmē, ziedot (atdot) savu brīvību tieši tam, kam mēs gribam to atdot.
Tautas mērogā brīvība ir iespēja tautai brīvi dzīvot un darboties atbilstoši savām interesēm un vajadzībām. Šādu brīvību tautām dod nacionālisma ideoloģija, kas iemieso sevī mīlestību uz savu tautu un Tēvzemi. Kalpošana nacionālisma idejām padara tautu brīvu. ( lūdzu nejaukt nacionālismu ar rasismu vai šovinismu) Ja atsevišķs indivīds daļu savas personīgās brīvības ziedo kalpošanai nacionālisma idejām, viņš lielā mērā ir pakalpojis arī savām personīgajām interesēm, jo darbs nacionālā kopībā efektīgi uzlabo arī personīgās eksistences apstākļus un izaugsmes iespējas. Kalpojot antinacionālām ideoloģijām, cilvēks , tieši otrādi, apgrūtina savu eksistenci uz šīs zemes, jo zaudē tās priekšrocības, ko dod vienota nacionāla kopība. Ja iedziļināmies internacionālo un "globalizatorisko" ideoloģiju pielietojumā pasaulē, tad nākas atzīt, ka tās nemaz nav ideoloģijas ar pašvērtību, bet gan ir tikai instrumenti ar kuru palīdzību šauras aprindas cenšas realizēt savas intereses uz sabiedrības vairākuma rēķina. Tas ir instruments ar kura palīdzību atņemt brīvību tautām un padarīt visas tautas par viegli izmantojamu, vienveidīgu darba lopu baru transnacionālā kapitāla vajadzībām. Katrs, kurš nodarbojas ar šādu antinacionālu ideoloģiju un ideju popularizēšanu, īstenībā pats ar savām rokām cenšas iznīcināt savu un savu bērnu iespējas būt brīviem.

Atbildēt

U.U.

13.02.2016. 13:44

Par latviešu inteliģences mežoņiem politiskās brīvības kontekstā lasiet šodien (13.02) "Delfos" viena LNNT specvīra "viedoklī".

Atbildēt

DENISS K.

13.02.2016. 13:31

No Stikla kalna: "Brīvības fineses
v Katrs var būt brīvs no tā visa, kas reglamentē viņa dzīvi.
v Brīvība nevis kā gara brīvība, bet izvēles brīvība. Morālā brīvība.
v Brīvība mūs dara vientuļus. Esam atrauti no pārējiem ar savu atbildību. Mēs paši atbildam par brīvības doto izvēli, bet tas vairo vientulību. Atbildība var veicināt bezspēcību un bailes. Izdarot izvēli, katram pašam ir jānoskaidro patiesība par izvēles materiālu, izvēloties vispatiesāko materiālu.
v Patiesības noskaidrošana ir zināšanu ieguve - kognitīvs process. Zināšanas jāiegūst patstāvīgi. Tas prasa gribasspēku.
v Brīvības velme ir lielāka nekā vīrišķība uzņemties atbildību par savu brīvību.
v Var būt bailes no brīvības, t.i., atbildības. Bailes no brīvības ir intensīvas eksistenciālās bailes.
v Brīvības iegūšana vienmēr ir noteikta pārbaude. Tāda pārbaude var būt indivīdiem, tautai. Nekas tā neraksturo cilvēku, kā viņa uzvedība brīvības apstākļos, kad „visu drīkst”.
v Brīvība ir arī vara. Izvēle ir varas akts. Katra vara kropļo, bet absolūta vara absolūtas brīvības apstākļos absolūti kropļo.
v Brīvība un brīvības sniegtā vara atsaucās uz totalitārismu. Totalitārisms var būt gan labs, gan slikts. Viss ir atkarīgs, kas ir pie varas. Ja pie varas ir atbildīgi cilvēki, kuri prot izmantot varas brīvību, tad totalitārisms ir efektīva sistēma.
v Puškins brīvību dēvēja par jautru spoku: „..свобода вас примет радостно у входа..”. Arī vācu valodā brīvība tuvināta priekam: frende-prieks; freiheit – brīvība. Vācu dieviete Freija ir brīvības, mīlestības un prieka dieviete.
v Brīvība ir vēsturiski mainīga kategorija. Antīkajā sabiedrībā brīvība asociējās ar brīvību tikai savā pilsētā. Cilvēks var būt brīvs tikai savā pilsētā. Platonu citā pilsētā gribēja pārdot. Feodālismā brīvība bija sinonīms vārdam „nabadzība”. No feodāļa brīvs cilvēks bija nabadzīgs cilvēks – bez zemes, mājas, darba. Buržuāziskā brīvība ir pakļaušanās likumam kā apzināta nepieciešamība. Brīvība iegūst vairākus aspektus: vārda brīvība, sirdsapziņas brīvība, pārvietošanās brīvība. Likums sargā brīvību. Katrs pakļaujās pārējo gribai – likumam. Tā rodas liberālisma skaista pretruna; no vienas puses brīvais indivīds, no otras puses indivīds kā kolektīva vergs. Antiburžuāziskā literatūra mīl sižetu: īsta brīvība tikai cietumā!
v 1789.gadā Francijā sagatavoja „Cilvēka un pilsoņa tiesību deklarāciju”. Tajā cilvēka brīvība ir iespēja darīt visu, kas nenodara ļaunumu citiem; katrs var darīt, ko grib tikai tādā veidā, lai neaizskartu citu brīvību arī darīt, ko grib. Iespēju robežas nosaka likums.
v Brīvība kā Dieva mīlestība, un Dieva mīlestība pret cilvēku.
v Brīvība ir iespēja izdarīt izvēli, balstoties uz priekšstatu par labo un ļauno.

v Cilvēciskās attīstības mērķis ir brīvība."

Atbildēt

Edge

13.02.2016. 12:13

»

Žulis

Atkal kārtējais veiklais mēģinājums sajaukt patiesību ar nepatiesībām un galarezultātā lasītājus novest pie nepareiziem secinājumiem...


"Es esmu ceļš, patiesība un dzīvība,..."
Senie jūdi arī brīnījas, kad dzirdēja galdnieka dēla teikto. Visu patiesību tak' tik Dieva tas Kungs spēj saskatīt, grēcinieki tikai "pus-patiesības" jeb savas patiesības versijas spēj atklāt. Kura pus-patiesību (patiesības versiju) vairākums sabiedrības dotajā laika periodā pieņem - tā arī tiek pasludināta par patiesību.

Atbildēt

Bijušais students

13.02.2016. 12:11

Paldies pasniedzēj! Diplomdarbus vadījāt stingri. Tas bija labi.

Atbildēt

Strādnieks

13.02.2016. 12:10

Par inteliģenci pareizi uzrakstīts. No tās nav nekāda jēga nekur. Vienkāršie darba darītāji tiek krāpti, muļķoti un novesti nabadzībā, kas ir inteliģences vaina.

Atbildēt

Žulis

13.02.2016. 11:38

Atkal kārtējais veiklais mēģinājums sajaukt patiesību ar nepatiesībām un galarezultātā lasītājus novest pie nepareiziem secinājumiem.
Atļaušos operēt ar paša raksta autora teikto: "Brīvība liek katram noskaidrot patiesību. Pie tam tas ir jādara ar lielu atbildību. Brīvība pieprasa perfektas (pilnīgas) zināšanas par patiesību. Bez pilnīgas patiesības noskaidrošanas cilvēks nevar pieņemt vispareizāko lēmumu."
Loti labi! Tad kādēļ raksta autors spriežot par brīvību neievēro šo savu deklarēto principu?
Kādēļ viņš brīvības jēdzienu te sadala divās daļās un saka, ka lūk politisko brīvību latvieši nav ieguvuši, bet garīgo brīvību ir ieguvuši. Itin kā valsts mērogā garīgā brīvība varētu pastāvēt atšķirti no politiskās brīvības. Muļķības! Brīvība tautai vai nu ir, vai tās nav. Nevar būt daļēja brīvība, jeb pusbrīvība. Tāpat kā puspatiesības nav patiesības.( Nāk prātā tā vecā anekdote par govi uz balkona, kur fakti arī it kā pa pusei apstiprinājušies - balkons ir, govs uz balkona nav.) Tāpat te Priedītis "filozofē" par to latviešiem iedoto pusbrīvību, kaut īstenībā latviešu tauta savu brīvību un tiesības būt saimniekiem savā zemē nav ieguvusi ne uz vienu brīdi pēc t.s. "dziesmotās revolūcijas". Internacionālais padomju režīms kā te valdījis PSR laikos, tā valda šodien. Tas, ka padomju režīms šodien ir atmetis komunisma ideoloģiju un piesavinājies Latvijas brīvvalsts simboliku, neko nemaina. Reālā vara vienalga atrodas šī režīma funkcionāru un viņu pēcteču rokās. Paziņojums par atteikšanos no starptautiski reglamentētā dekolonizācijas un deokupācijas procesa, faktiski bija paziņojums par padomju varas saglabāšanu Latvijā. LŪK, TĀDA IR PATIESĪBA!
Taču Priedītis, kā jau tas viņam ierasts, turpina savu puspatiesību ( īstenībā melus) par brīvību ieguvušajiem latviešiem, uzdot par patiesību. Savu viedokli viņš ilustrē internacionālajam padomju režīmam kalpojošo vairāk vai mazāk titulēto "zinātnieku" un politiķu sludinātās nejēdzības piedēvējot latviešu tautas inteliģencei. Un tālāk jau bez grūtībām kā no pārpilnības raga, birst tādi "diži" secinājumui, kā "Brīvība netiek pareizi izmantota. NO brīvības ir lielāks ļaunums nekā labums.Brīvības sekas ir traģisms un bezcerība. Brīvība stimulējusi vienīgi latviešu inteliģences tumsonību. Garīgā brīvība latviešu inteliģencei ir kaitīga..." Jā, un klāt vēl pielikta norāde uz tiem "labajiem padomju laikiem",kas latviešiem dzīvei ir bijuši daudz piemērotāki un labvēlīgāki.
Brīnos, ka tik daudzi cilvēki, nespējot saskatīt rakstā ietvertos melus un antilatvisko demagoģiju, to ir pozitīvi novērtējuši.

Atbildēt

?

13.02.2016. 00:35

»

Eduards Lunis

---Eksāmens brīvībā !? Brīvības traģisms...


par kadu ,,okupacijas muzeju,, jus runajat ,ja latviju ir okupejusi asv tanki ?

Atbildēt

Edge

12.02.2016. 22:19

»

hm

Marks Cidonijs Falks sen atpakaļ tika sarakstījis pamācību, kā Romā valdīt pār vergiem...


Kāpēc mēs negribam būt brīvi. Viena vienkārša iemesla dēļ - jo brīvāks, jo smagāka kļūst atbildības nasta:
"Cilvēki mūsdienās vēl nav sapratuši, ka viena lieta ir brīvības un tas ir ļoti labi, bet vēl ir brīvība – tava paša brīvība, par kuru esi atbildīgs un no kuras neatkāpies ne soli. Manuprāt, šī brīvība nav iestājusies. Kāpēc tik droši to varu teikt? Brīvība ir sajūgta ar atbildību. Diemžēl atbildību Latvijā es nemanu. Dažādās brīvības ir sekmīgi apgūtas, bet pietrūkst vienas fundamentālās brīvības."
I.Šuvajevs, filosofs (NRA,20.06.2014)

Atbildēt

hm

12.02.2016. 21:01

Marks Cidonijs Falks sen atpakaļ tika sarakstījis pamācību, kā Romā valdīt pār vergiem.
Kāda atziņa: nevajag lieki izrādīties savās glupībās un vergiem likt darīt darbus, kurus var veikt paši romieši (piemēram, likt vergam sastādīt sarakstu, kurā atzīmēt visas personas, kuras atnākušas uz tikšanos ...).
----------
Brīvība nekad nav un nevar būt absolūta. Palasiet kaut vai Satversmi.Tiesības - tādas un šādas, bet ....
Tāpēc teikt, ka šodien cilvēks ir brīvāks kā Romas vergs pirms gandrīz 2000 gadiem, nevar. Kaut vai tas, ka Latvijā ir izdoti 50-100 tūkstoši dažādi likumdošanas akti, kuru skaits nemitīgi aug. Katrs likums taču cilvēku ierobežo. Ierobežo 100 000 reizes n-tos veidos! Un teikt, ka esam brīvi? Ironija?

Atbildēt

stulbums

12.02.2016. 20:05

Nu priedītis gan kleķerēja kā dzeltenais.....

Atbildēt

Ed.Lunim

12.02.2016. 19:59

Jums vajadzētu sadabūt naudiņu, nopirkt "Prāta vētru", un tad viss aizietu uz URRĀ (ar dziesmām no Šveika).

Atbildēt

ne-vēsturniece

12.02.2016. 19:55

Pseidozinātniekiem un pseidovēsturniekiem raksturīgs loģikas trūkums un tendencioza manipulēšana ar faktiem.

Atbildēt

Eduards Lunis

12.02.2016. 19:27

---Eksāmens brīvībā !? Brīvības traģisms !?
Ir tak mums ,,brīvība,,-apmēram 20 % -iem!Un tie ir arī tie, kuri ir iznīcinājuši Latviju kā valsti, kuri ir panākuši Latvijas cilvēku labākās daļas aizbēgšanu no savas Dzimtenes! Viņi pat neslēpjas ,netiek sodīti, viņiem tie ir ,,veiksmes stāsti,, treknie stāsti, attīsti'ba!? Lai BRĪVĪBA BŪTU ARĪ TAUTAI-
-2016. G. 3. MAIJĀ, PL.14-OS ,RĪGĀ, PRETIM OKUPĀCIJAS MUZEJAM, NOTIKS
LATVIJAS GLĀBŠANAS SAPULCE!
mĒRĶIS-NEVARDARBĪGA , ESOŠĀS , SATVERSMEI NEATBILSTOŠĀS , VARAS MAIŅA UN PAGAIDU VALDĪBAS IZVEIDOŠANA !
AICINĀTI VISI LATVIJĀ DZĪVOJOŠIE!
Latvijas Glābšanas komisija .tel 65038743

Atbildēt

sociāli atstumtais

12.02.2016. 19:14

kur problēma , cienītais kungs ?
kapēc tāda akadēmiska brīnīšanās , jeb provokācija ?
stratēģiskais partneris taču ir ... ?
Kā LV nāk jaunas premjers, prezidents , tā tūlīt teciņus vien skrien uz Vašingtonu ... un uzliek galvā benīti = saņem instrukcijas un ... viss notiek ! Tā teikt ,, apgaismoti ,, ( iluminēti )
nauda nesmird ! ...un - sūds par bitēm , ka tik ...

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Kādēļ mēs ļaujam sevi apzagt?

FotoVispārzināma ir atziņa, ka cilvēks ir sabiedriska būtne. Daudz mazāk tiek runāts par tām likumsakarībām, kas nemainīgi, cauri gadsimtiem valda un ir valdījušas cilvēku sabiedrībā. Vienu šādu likumsakarību vienkāršos vārdos var formulēt šādi. Tie, kuri apvienojas, vienmēr izmanto, “apčakarē” un uzspiež savu gribu tiem, kuri dzīvo katrs par sevi.
Lasīt visu...

3

Labāk nelasiet šo, ja atceraties mūsu priekšvēlēšanu solījumus

FotoSaeima šajās dienas skata 2021. gada valsts budžeta un nodokļu reformas projektu. Šis valsts budžets būs īpaši nozīmīgs, jo daudzu cilvēku un uzņēmumu darbību ir ietekmējusi Covid-19 izraisītā pandēmija un labi mērķēts fiskālais stimuls var glābt daudzas darbavietas un ekonomiku kopumā. Turpretī neveiksmīga nodokļu reforma uzņēmējus var gremdēt un palielināt pelēkās ekonomikas apjomu.
Lasīt visu...

12

Kādi tad ir Latvijas valdības mērķi?

FotoPolitika Latvijā, nedaudz pārfrāzējot Vikipēdiju, ir sabiedrisks process, kurā dažādas iedzīvotāju interešu grupas jeb – kā tagad daudzi jau atklāti sauc partijas - uzņēmumi veic darbības savu oficiālo vai neoficiālo varas, ietekmes, ekonomisko vai citu mērķu sasniegšanai, pieņem rīcības plānus, kas ir saistoši visai sabiedrībai... Vienkārši nedaudz papētīsim, kas ir šie cilvēki un kā viņi rīkojas pasaules krīzes apstākļos.
Lasīt visu...

21

Covid-19 noliedzēju uzņēmumos uzliesmo vīruss

FotoAr vienas dienas intervālu ziņās ir parādījusies informācija par masveida COVID-19 uzliesmojumiem divos uzņēmumos – zivju pārstrādes cehā Brīvais vilnis un pansionātā Liepa. Pirmajā ar jauno koronavīrusu sasirguši 77 darbinieki, otrajā 100 klienti un darbinieki.
Lasīt visu...

12

Iesniegta pilsoņu iniciatīva par dabiskas ģimenes aizsardzības nostiprināšanu Latvijas Republikas Satversmē

FotoReaģējot uz 12. novembra Satversmes tiesas spriedumu, pilsoņu iniciatīvas platformā “Mana Balss” ir iesniegts aicinājums parakstīties par dabiskas ģimenes aizsardzības nostiprināšanu Latvijas Republikas Satversmē. Manā kā iesniedzēja ieskatā ir izdarīts spiediens uz likumdevēju, lai likumiski nostiprinātu pretdabiskas (homoseksuālas, transseksuālas u.tml.) “ģimenes” formas. 
Lasīt visu...

6

Lai panāktu Šuplinskas demisiju, skolotājiem jābūt gataviem streikot

FotoIzglītības un zinātnes ministres Ilgas Šuplinskas (JKP) neadekvātie un ar nozari nepārrunātie lēmumi attiecībā uz izglītības sistēmas pārvaldību visās tās līmeņos Covid-19 ārkārtas situācijas apstākļos degradē Latvijas izglītības un zinātnes sistēmu kopumā.
Lasīt visu...

21

Ar ticību, apziņu un divām puslodēm: sprediķis Rīgas Domā 2020. gada 18. novembrī

FotoVarbūt YouTube esat pamanījuši video, kur, skanot bezrūpīgajai dziesmai “Raindrops” (Lietus lāses), jauka meitene ar kafijas krūzi skatās pa logu. Kaut kur netālu paceļas atomsēne. No tumša virpuļa debesīs iznirst citplanētiešu kuģis. Viņa par to drusku sarauc pieri, bet uzsmaida tiranozauram, kurš mīdās aiz koka, un draudzīgi pamāj zombiju pūlim, kas tuvojas pa ielu. Klipa nosaukums – “Parasta diena 2020. gadā”.
Lasīt visu...

6

Par dzīvībām drošu izglītību – lai aizsargātu bērnu, skolotāju, vecāku un vecvecāku dzīcības

FotoKatra cilvēka dzīvība ir vērtība. Sevišķi to jūtam par tuvo un mīļo dzīvībām. Latvijas Republikas Satversmes 111. pants uzliek par pienākumu valstij aizsargāt cilvēku veselību, tās 93. pants – tiesības uz dzīvību. Satversmes ievads nosaka rūpes ne tikai par sevi, bet arī par saviem tuviniekiem un sabiedrības kopējo labumu, izturoties atbildīgi pret citiem.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Beidzot ir jāpiegriež skrūves "legālajai" Vislatvijas čakarēšanai

Sakarā ar valsts azartspēļu kantora Latvijas Loto "locekļu" aroganto attieksmi, ignorējot informācijas sniegšanas pienākumu viņu kosmisko algu kontekstā -...

Foto

Pacientu šķirošana COVID-19 pandēmijas laikā

Tiesībsargs ir saņēmis vairākus signālus, kurā Latvijas iedzīvotāji pauž savas bažas un satraukumu par Arta Žīgura rakstu vietnē „pietiek.com” par to,...

Foto

Manas personīgās domas par savu slimošanu par Covidu

Uzrakstīju savas personīgās domas par savu slimošanu ar Covidu. Raksts sanāca garš, grūti rakstījās uz telefona. Tātad:...

Foto

Kā strādā Parādnieka pasūtījumu galds

8.novembrī TV3 bija amizanti vērot, kā Saeimas deputāti centās pamatot, kāpēc atbalsta cigarešu ražotāju lobētos grozījumus akcīzes nodoklī. JKP galvenais nodokļu...

Foto

Nevalstiskās organizācijas gatavo iniciatīvu tautas referendumam par ģimenes aizsardzību

Četrdesmit nevalstisko organizāciju pārstāvji ir piesaistījuši ekspertus un apvienojušies kopīgā domnīcā, lai sagatavotu priekšlikumu pilsoņu parakstu vākšanai...

Foto

Es jums tagad izskaidrošu, kas rakstīts himnā: valsts prezidenta runa Latvijas Republikas proklamēšanas 102. gadadienā

Dārgā Latvijas tauta! Šogad ārkārtas situācijā mēs savas valsts dibināšanas svētkus...

Foto

Ģimenes institūta sabrukums izraisa tautas un pat civilizāciju bojā eju

Šodien, atzīmējot mūsu valsts 102. dzimšanas dienu, vēlos to sagaidīt ar svētu bijību un pateicību. Ne...

Foto

Pirts un skaistumkopšanas pakalpojumu aizliegšana ir nepārdomāta un postoša

Piektdien, 2020.gada 6.novembrī, pamatojoties uz Ministru kabineta rīkojumu Nr.655 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” (turpmāk - Rīkojums) visā...

Foto

Aicinām valsts prezidentu Egilu Levitu "izlīst no alas"

Valsts prezidentam Egilam Levitam būtu pēdējais brīdis izlīst no paša vārdiem nosauktās "alas", lai aptvertu, kā dzīvo lielākā...

Foto

Veloceļš Čaka ielā: nav jāiesaistās demagoģijā ar hronometru rokā

Vēl krāsa uz velosipēdistu ceļa Čaka ielā nebija izžuvusi, kad Paulam Timrotam, Frederikam Ozolam un daudziem citiem...

Foto

Vēlēšanas 2020 – fronte tēva pagalmā?

Šī ir tā reize, kad ASV prezidenta vēlēšanas lika nodrebēt visai planētai bez izņēmuma. Nekad agrāk tai nav bijusi piekalta...

Foto

JKP plānotais transportlīdzekļu nodoklis ekoloģijas prizmā

Ir teiciens – nav sliktuma bez labuma. Pateicoties rūpniecības un lauksaimniecības nozaru degradācijai, izvērtējot 20 gadu posmu, Latvija ir līderis...

Foto

Es atzīstu savu kļūdu un uzņemos par to atbildību

Es esmu pieļāvis kļūdu. Man ir kauns, ka es esmu tā rīkojies Latvijas sabiedrības priekšā un manu...

Foto

Apsveicam, mūsu zīļu vācējam - nākamajam nācijas līderim un vadonim šodien 40

Šodien mūsu uzņēmuma vadītājam un viennozīmīgajam vadonim Mārim Simanovičam ir dzimšanas diena – viņš...

Foto

Māsiņas skafandros, kurām par to faktiski neko nepiemaksā

Iesaku noskatīties šo PROVINCI. Mūsu māsiņas Daugavpils reģionālās slimnīcas Infekciju slimību nodaļā, galvenajā COVID pacientu ārstēšanās, cerību un...

Foto

Īstais 2020.gada ASV vēlēšanu uzvarētājs(a)

Kā jau kāds no kolēģiem lasītājiem portālā norādīja, Džo Baidens ir pats vecākais jebkad ievēlētais ASV prezidents. Visu cieņu pret šo...

Foto

Viltvārži

Aizvien vairāk pasaulē ir tādu, kuri jūt nepieciešamību agresīvi izpausties. Šoreiz ne par to, kāpēc, kur tādi rodas utt. Šoreiz par sekām. Centīšos būt maksimāli...

Foto

Par veselības ministres Ilzes Viņķeles demisiju

Veselības ministrija ir vadošā valsts pārvaldes iestāde, kura organizē, koordinē un pārrauga veselības politikas īstenošanu, tai skaitā koordinē pretepidēmijas pasākumu...

Foto

Premjeram jāprasa veselības ministres demisija un jāpārņem veselības aprūpes kontrole vai pašam jāatkāpjas

Pēdējo dienu notikumi valdībā, īpaši asā komunikācija starp premjerministru Krišjāni Kariņu (JV) un...

Foto

Būs diskusijas, nepilnības un to labošana

Mīļie draugi un sekotāji, diemžēl koronavīruss atkal plosās pasaulē, Eiropā un Latvijā. Strauji aug saslimušo skaits, slimnīcas pildās un palielinās...

Foto

E-vēlēšanu iespējamā ietekme uz cilvēktiesībām

Valsts un pašvaldības darba pakāpeniska migrēšana uz digitālo un virtuālo vidi ir aktualizējusi arī tādu jautājumu kā tehnisko risinājumu ieviešana pilsoniskajās...

Foto

Mēs iecietīgi izturamies pret dažu koalīcijas locekļu privātajām un politiskajām neirozēm

Krīze, īpaši ilgstoša, ir stresa noturības tests. Covid-19 krīze ir globāla, tā pārbauda izturību veselām...

Foto

Andris Kudors un viņa raksts par Bībeli un homoseksualitāti

Senators, pseidokonservators un bijušais reliģiskās sektas pārstāvis Andis Kudors (Senators) nesen portālā TVNET pastāstīja, kas tur Bībelē faktiski ir...

Foto

Atkārtoti lūdzam nepieļaut zaļās zonas iznīcināšanu un satiksmes apgrūtināšanu lielveikalu būvniecības dēļ

Esam atkārtoti savākuši parakstus pret zaļās zonas iznīcināšanu Ziepniekkalnā, kur plānots būvēt lielveikalu Lidl, un...

Foto

Par labklājības ministres Petravičas publiski paustajiem meliem

Sociālo darbinieku biedrība (SDB) nevar klusēt situācijā, kurā labklājības ministre Ramona Petraviča publiski LTV raidījuma “Panorāma” sižetā un TV24...

Foto

Kur tad palikusi daudzā nauda?

Te pat pīlei jāsmejas. Es, godavārds, nesaprotu, kur palikusi daudzā nauda. Es tiešām godīgi nesaprotu, kā var tādā tempā notērēt tādu...

Foto

Maksāt par Zemgales atkritumu poligona ”Brakšķi” likvidāciju nāksies iedzīvotājiem

Vides aizsardzības un reģionālas attīstības ministrijas (VARAM) plāns ieviest izmaiņas atkritumu apsaimniekošanas reģionu sistēmā kļūs par Zemgales...

Foto

Kā prokurore Dace Lapinska “noved” nevainīgu cilvēku līdz nāvei

Prokurores Daces Lapinskas rīcības dēļ esmu zaudējusi veselību un gandrīz arī dzīvību, ko apstiprina ne mani tukši...

Foto

Turcija

Agrāk bija saprotamāk un vieglāk. Ja negribēji aizskart kāda jūtas vai kādu pazemot, atlika nerunāt par to, kas šo kādu var aizskart vai tam būt...

Foto

Putina kliķei nekas nav svēts, tā savu ambīciju vārdā piesmej arī ticīgos

Šībrīža Krievijas centieni atsevišķos gadījumos piesegties ar reliģiju vai reliģiju piesaistīt propagandas aparātam ir...

Foto

Maskas ir efektīvas, un arī bērni saslimst ar COVID-19

Mēs, Latviešu ārstu un zobārstu apvienības valdes locekļi (www.lazariga.lv), aicinām un lūdzam Latvijas iedzīvotājus sekot secinājumiem un...

Foto

Kad pie lietas ķeras kariņveidīgi āksti

Vēl nesen tāda lupatveidīga radība premjera krēslā, kam Kariņš uzvārdā, ierunājās, ka naudas mums esot “tik daudz kā nekad”. Taču...

Foto

Kad medijs vienkārši ienīst baznīcu un ar apskaužamu periodiskumu nomelno pat savu, vietējo - Latvijas kristīgo baznīcu

Tikai pirms dažām dienām vietējais TVNET publicēja rakstu par...

Foto

Van Gog, noliec pindzeles un ej strādāt?

Daudzi impresionisma aizsācēji nevarēja nopelnīt, un, pēc mūsu finanšu ministra Reira ieteiktā, mums varbūt nebūtu impresionisma un citu ģēniju,...

Foto

Ministru prezidentam es ieteiktu uzlikt respiratoru arī tad, kad ļoti gribas izlikties par mediķi un izteikties

Es labprāt nēsāju masku slimnīcā un intensīvās terapijas nodaļā vai...

Foto

Par pulksteņa grozīšanu

Reizi gadā grozīt pulksteni un pāriet uz tā saukto vasaras laiku ir deviņpadsmitā gadsimta ideja, kuru pirmo reizi piedāvāja vīrs, vārdā Džordžs Hudzons,...

Foto

Es visu izdarīju lieliski, bet tagad atbildība jāuzņemas valdībai kopumā un premjeram kā komandas kapteinim

Lai kuram no uzskatiem piekrītat – SARS-CoV-2 vīrusa izplatības spējš pieaugums...

Foto

Vilks vai lācis? Jeb maskas - sociālā kontrole?

Iedomāsimies, ir jauks pavasara rīts, jūs esat pārvācies jaunā dzīvoklī un, mīkstās čībās sēžot jaunajā dīvānā, glaudāt savu...

Foto

Gudrie mācās no citu kļūdām, „gobzemieši” — no savējām: COVID-19 Krievijā

Šoreiz būs stāsts nevis par sen jau visiem apnikušo Aldi Gobzemu, Ciekura muļķībām, Pļaviņa folijas...