Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Roza Luksemburga

28.04.2022. 20:32

Es saprotu, ka taja velo paradizee, kas tiek planota, nebus vietas veciem cilvekiem, vinus iznicinas, kaa satiksmei nepiemerotus. Un ziema ari pa sniegu kads brauks ar velo? Un ta ir, ka pilsetaas, kur visi brauc ar velo, centrs ir tikai turistiem un svetdienas baiss un pamests. Normali cilveki ar berniem, vecie laudis un cilveki ar aktivu dzivesveidu, kas daudz parvietojas, dzivo tur, kur var piebraukt ar masinu.

Atbildēt

Kriksis

28.04.2022. 13:40

Pirms būvē velojoslas, vajag noskaidrot, vai vispār pēc tām ir pieprasījums. Vakar man kā reiz vajadzēja izņemt preci no internetveikala Bruņinieku ielā. Apstāties pie veikala ar mašīnu nevar, jo ielai no abām pusēm ir velojoslas, acīmredzot domātas intensīvai velokustībai. Noparkoju mašīnu puskilometra attālumā no veikala un gāju ar kājām. Nu labi, pastaigas ir veselīgas. Labākais ir tas, ka vazājoties pa Bruņinieku ielu, es neredzēju pilnīgi nevienu velosipēdistu, kaut gan bija sauss un saulains laiks un teorētiski nekādu šķēršļu riteņbraukšanai nebija.

Atbildēt

Balagan

28.04.2022. 13:25

visi čangaļi ir paurī drāzti... čo bordāns, būtāns, čo mutāns, čo žopāns, čo lembergs un vējonis...
kā jau katoļi...
nabadziš... izmikromobilizējoši по полной...

Atbildēt

Хм

28.04.2022. 12:57

И еще. Постоянно приводя пример Амстердама и прочих европейских городов, автор и прочие постоянно забывают один момент: эти города ВНАЧАЛЕ стали богатыми, обеспеченными, в том числе за счет развитой промышленности, роста благосостояния жителей. и уже ПОТОМ начали думать, куда вкладывать деньги, как улучшать среду. Потому что заработали!
У нас получается, что еще НЕ заработали, а уже хотим как в Амстердаме. МОжет в Амстердаме работяга на заводе УЖЕ не работает руками, потому что условно его отец поработал руками и теперь на заводе все автоматизировано. Поэтому работяга после конца рабочего дня имеет силы сесть на велосипед и минут 30-60 покрутить педали, как раз вместо спорта. У нас же пока работает условно отец, который целый день отработав руками, еще должен найти силы, чтобы на велописеде крутить педали 30-60 минут!

Atbildēt

Хм

28.04.2022. 12:47

Tajā pašā laikā Latvijā ar katru gadu, pieaugot velosipēdistu skaitam, palielinās arī ceļu satiksmes negadījumu skaits, kuros iesaistīti velosipēdisti. Kopējais ceļu satiksmes negadījumu skaits ar cietušajiem, kuros ir ievainoti velosipēdisti, kopš 2012. gada ir pieaudzis par 62 %, 2020. gadā sasniedzot 670. Savukārt ceļu satiksmes negadījumos 2020. gadā bojā gājuši 19 velosipēdisti. Palielinoties arī elektroskrejriteņu popularitātei, palielinās ceļu satiksmes negadījumu skaits, kuros iesaistīti, cieš un diemžēl iet bojā to lietotāji – 2018. gadā cieta divi elektroskrejriteņu lietotāji, bet 2020. gadā cietušo skaits sasniedza 64, no kuriem divi gāja bojā.

Šāda statistika norāda uz to, ka gan apdzīvotās vietās, gan ārpus tām ir nepietiekams drošai un ērtai mikromobilitātei vajadzīgas infrastruktūras apjoms.
Эта статистика вообще ни на что не указывает, пока нет раскладки, как эти 670 делятся по причинам! Точно так и про 19 смертей.

Но зато такой подход показывает "уровень" политиков и продолжение столбикового подхода: поставим столбики и все ок! Оказывается, нужно учитывать и радиусы поворота транспорта!

Пока нет данных, я, например, считаю, что причина роста-потому что велосипедистов больше, и правила из них соблюдают все меньше! Классическая ситуация-велосипедист почему-то считает, что если он едет ПО ДОРОГЕ и горит красный, на него этот красный НЕ ОТНОСИТСЯ! Он по сторонам посмотрел, вроде никто не едет,и поехал дальше! Но он не заметил, машина его сбила, хотя та ехала на свой зеленый. В статистику пошел 1 случай.
Велосипедист едет по тротуару, вдруг решает пересечь дорогу и летит по пешеходному переходу. Авто не успевает затормозить. Велосипедист даже не в курсе, что и пересекая дорогу по пешеходному переходу, есть свои ТРЕБОВАНИЯ: остановиться, убедиться в расстоянии до авто и тогда пересекать!! А не поворачивать в ЛЮБОЙ момент когда захотелось
И т.д. У автора есть разбивка этих случаев по местам аварий? А если 2 велосипедиста столкнулись на велодорожке, потому что не знают, как разъехаться? Автор предложит делать такие широкие вело, чтобы они смело разъехались? Шириной метров 10? Типа велобан?
Так вот, без анализа причин этих 670 случаев и динамики по годам вывод про инфраструктуру напоминает анекдот "таракану оторвали 2 ноги, отпустили и крикнули "беги" - побежал. Оторвали 4 и ноги, отпустили крикнули-побежал! Оторвали все 6 ног, крикнули- НЕ побежал! Вывод - без ног таракан не слышит!"

Atbildēt

eirokrāte

28.04.2022. 08:28

Tādi Butāni un pārējie veloplānprātiņi, kas visiem stāsta, kā nu visi visādās amsterdamās un berlīnēs ar velo vien braukā, tur ir pabijuši tikai dažas dienas kā tūristi (citi pat vispār nekad nav pabijušu, aprobežojušies ar google maps izpēti). Šie cilvēki nezina, ka reāli šīs pilsētas, vismaz to centrālās daļas, ir mirušas, tās ir tūristu zonas, kur, ja vispār kāds dzīvo pastāvīgi, tad imigranti, kas apkalpo tūristus. Ģimenes ar bērniem, pusmūža cilvēki, vecāki cilvēki šādas veloparadīzes pamet un pārceļas tur, kur var tomēr braukt ar mašīnu, ir kur to turēt. Iepērkas ārpilsētas iepirkšanās centros ar ērtiem stāvlaukumiem un pilsētu centrus neapmeklē. Kovids parādīja, kas paliek pāri no Amsterdamas un Kopenhāgenas, kad pazūd tūristi un rentes uzsaka imigranti, kas, palikuši bez darba, pārceļas atpakaļ uz izcelsmes vietām. NEKAS tur nepaliek. Tukšums tur ir. Un postaža. Un pamestība.

Atbildēt

Čangaļi ir Latvijas nelaime un posts

28.04.2022. 03:26

Citas šī žurkulēna deklarācijas sadaļas ir ne mazāk interesantas.

Atbildēt

Kaapeec

27.04.2022. 20:57

"Tukums-Rīga (25 km)". Visi pārējie skaitļi arī nepareizi. Autor, paskaties kartē!

Atbildēt

Skultes terminālis

27.04.2022. 19:25

Ar godīgi nozagto, līdz vēlēšanām, būs viņiem jāiztiek visu atlikušo dzīvi.

Atbildēt

-āns

27.04.2022. 18:54

Savukārt CSL 1. panta 25. punkts paredz, ka transportlīdzekļa turētājs ir fiziskā vai juridiskā persona, kura uz tiesiska pamata (mantas īres, nomas, patapinājuma līgums u. c.) lieto transportlīdzekli (par transportlīdzekļa turētāju nav uzskatāma persona, kas transportlīdzekli lieto uz dienesta vai darba tiesisko attiecību pamata).

Atbildēt

jaajaa

27.04.2022. 18:02

...doma laba...jātaisa ceļi tā, lai nav bīstami braukt ar riteni...degviela paliks tikai dārgāka (nafta beigsies, vai pēc 20 gadiem, vai 50, bet beigsies tāpat), un ir nozares, kuras bez tās vienkārši nepastāv (laiksaimniecība, piemēram)...līdz ar to vienkāršajam mirstīgajam nāksies domāt, kā tikt uz darbu...

Atbildēt

infoo

27.04.2022. 13:35

Kritiska Masa velobrauciens 1 maija 13:00 Kronvalda parks. Yo!!

Atbildēt

Pietiek

27.04.2022. 13:32

publicēt HUIŅU pēdējā mēneša publikācijas viena šņaga ........ pietiek nekaunīgi klusēt .

Atbildēt

Erenpreiss

27.04.2022. 13:20

»

Jūsmiņš

Arī mikromobilitāte ir vajadzīga - taču ar mēru! Ja vēlamies attīstību valstī kopumā, vajadzīgi gan vairāk ir labi ceļi - un vēl daudz. Tad būs nodrošināta gan mikro, gan makro mobilitāte...


Nu nav tas Staka izgudrojums!Nebutu viņš,būtu kāds cits,februari pēc ilgāka partraukuma biju Londonā,tur tie stabiņi arī uzradušies tādas vietās kur nekad nav bijuši.Pilnīgi skaidrs,ka tur arī neviens ,atskaitot velosipēdistus ,par viņiem nepriecājas(Chiswick High Road,ne visai plata,dzīva satiksme,daudz gājēju pāreju,daudz autobusu,blīvi apdzīvots rajons.)tā kā tā štelle ir globāla!

Atbildēt

Zinošais

27.04.2022. 13:12

»

Jūsmiņš

Arī mikromobilitāte ir vajadzīga - taču ar mēru! Ja vēlamies attīstību valstī kopumā, vajadzīgi gan vairāk ir labi ceļi - un vēl daudz. Tad būs nodrošināta gan mikro, gan makro mobilitāte...


Pievienojos, jo rakstā un visāda veida strātēgijās ir daudz frāžu, kas nav sasaistītas ar kaut elementāriem aprēķiniem. Nav jābūt nekādam dižam ekspertam lai saprastu, ka paralēla infrastruktūra ir resursu un izmaksu ietilpīga. Paskatamies kas tad tiek piedāvāts, piemēram uz Carnikavu no Rīgas var nokļūt gan ar dzelzceļu, kas pasludināts arī par satiksmes "mugurkaulu", gan diviem autoceļiem un tam paralēli tiek piedāvāts veloceliņš vai pat divi, pie tam norādītie 10 km būs līdz kurienei ? Man iznāk tikai līdz pagriezienam uz Jaunciema gatvi, kura pirmkārt ir uz sabrukšanas sliekšņa un nav nekāds galamērķis vai savienojums ar jau esošu veloceliņu. Līdzīgi ar saulkrastiem, kur plānojas pat jau divas(!!!) dzelzceļa līnijas. par kādu naudu to būvēs un pēc tam uzturēs ?!?!?

Atbildēt

Saldus

27.04.2022. 12:33

Mēs laikam citā Republikā

Atbildēt

De Punken

27.04.2022. 11:11

Kārtējais maržīgais fārts, kā nekā izdzimteņi 2 gadus rūpīgi trenējušies.

Atbildēt

P.

27.04.2022. 11:00

»

hehehe

konservativais butāns, progresīvais propāns


Pragmatiskais dibenzildekāns.

Atbildēt

hehehe

27.04.2022. 10:59

konservativais butāns, progresīvais propāns.....

Atbildēt

Jūsmiņš

27.04.2022. 10:12

Arī mikromobilitāte ir vajadzīga - taču ar mēru! Ja vēlamies attīstību valstī kopumā, vajadzīgi gan vairāk ir labi ceļi - un vēl daudz. Tad būs nodrošināta gan mikro, gan makro mobilitāte.
Savādāk - no viena grāvja otrā. Taču pie mums tas nav nekas neparasts. Staķīši uz Rīgas ielām - vislieliskākais piemērs.

Atbildēt

a vot šitā!

27.04.2022. 09:21

»

Haralds Kalns

Vispār nedaudz labāks par negāzēto MANGALI


Ne vella! Remdens, dzeltenīgs, ar dzelzs piegaršu un hlorhas smaku ...

Atbildēt

Krabe

27.04.2022. 08:10

Tiguan pieminēts virsrakstā, bet pašā rakstā ne reizi. Kas par muļķībām? Ja apsoli runāt par Tiguan, tad runā par Tiguan. Pieprasu lai rakstā tiktu iztirzāts kāpēc Volkswagen Tiguan ir slikti.

Atbildēt

Es

27.04.2022. 07:57

Latvijā jāpanāk, lai jauno komunistu iznireļiem tiešām iestātos viņu vēlamā mikromobilitāte.

Atbildēt

Haralds Kalns

27.04.2022. 06:56

Vispār nedaudz labāks par negāzēto MANGALI!

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

15

Muļķība tik drīz nav gāžama, tomēr visi sauc, cik spēka, – palīdziet, glābiet Ivetu!

FotoŠī ir patīkama atkalredzēšanās ar sabiedriskās politikas centra “Providus” direktori un vadošo pētnieci, augstās Sorosa mācības koordinatori un vieslektori Latvijas augstskolās Ivetu Kažoku. Vecajā paziņā vēl kvēlo uguns, verd dzīvības sulas un neapdzēšams cīņas gars, īsi sakot, Iveta kustas kā dzīvsudrabs!
Lasīt visu...

21

Šis bija labs samits

FotoNATO samits Madridē ir noslēdzies. Nepārspīlējot var teikt, ka tas bija viens no būtiskākajiem pasākumiem Alianses pēdējo desmitgažu un arī Latvijas vēsturē.
Lasīt visu...

21

Kļūdainais “kļūdu labojums” aptieku noteikumos ir lielveikalu un lielo slimnīcu, nevis pacientu interesēs!

FotoTiekoties ar Veselības ministrijas Farmācijas departamenta pārstāvi Artūru Grīgu, Latvijas Pensionāru federācija un citu organizāciju pārstāvji atkārtoti lūdza apturēt t.s. “Aptieku noteikumus”, kas topošajā redakcijā būtiski lobētu lielveikalu un lielo slimnīcu intereses, bet pilnībā atstātu novārtā iedzīvotājus, kuri dzīvo mazapdzīvotās vietās.
Lasīt visu...

21

NATO superplāns “Baltijas slazds”

FotoIgaunijas premjere Kaja Kallasa atklāja žurnālistiem, ka NATO aizsardzības plāns attiecībā uz trim Baltijas valstīm paredz atļaut Krievijas bruņotajiem spēkiem tās ieņemt un pusgadu marinēt krievu zaldātus ES pažobeles ekonomiskās krīzes, politisko intrigu un sodomijas purvā. Ja okupanti šajā laikā nenojūgsies un paši neaizmuks, tad pēc 180 dienām Baltijas zemes atbrīvošot (lasi – pievienošot atpakaļ ES).
Lasīt visu...

15

Tikai nesmejieties, es atkal mēģināšu tiesāties un šoreiz kā tēvs un vīrietis gan noteikti uzvarēšu! Es un mans spēcīgais gars!

FotoUn tagad pats svarīgākais. Tas, kas notiks tālāk, ir sekojošais. Es savā un savu bērnu un ģimenes vārdā vērsīšos tiesā pret Latvijas Republiku. Pret Levita, Kariņa, Rinkēviča, Pabrika, Dzintara režīmu. Tā būs pirmā tiesvedība valsts vēsturē, kur vienlaikus politiķis, vīrietis un tēvs cīnīsies par savu bērnu interesēm. Cīnīsies un uzvarēs Latvijas valsti, pierādot, ka Latvijas valsts politiski un materiāli izrēķinājās ar Gobzema ģimeni, tostarp aizskarot divu nepilngadīgu bērnu intereses.
Lasīt visu...

6

Vēstule ģenerālprokuroram Stukānam: par naida noziegumu jāsaņem reāls cietumsods

Foto"4. maija deklarācijas klubs" vēršas pie Jums, lai rastu jēgpilnu risinājumu naida nozieguma izpausmei, kas norisinājās šā gada 20. maijā pēc gājiena "Par atbrīvošanos no padomju mantojuma" un ir satraucis visu Latviju. Gājiens bija mierpilns, vērsts uz demokrātiskas Latvijas valsts nākotni, kura sevī ietver tos mūsu valsts iedzīvotājus, kuri savās domās un rīcībā ir pret agresiju kā Latvijā, tā arī Ukrainā.
Lasīt visu...

21

Anitas Muižnieces dubultie standarti ciniski turpinās

FotoŠā gada maija beigās Valsts policijas (VP) Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes 2. nodaļa nosūtījusi prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai kriminālprocesu pret maksātnespējas administratoru un viņa pilnvarotu personu, kuri gandrīz desmit gadu laikā no maksātnespējīga uzņēmuma piesavinājušies vairāk nekā 1,4 miljonus eiro
Lasīt visu...

13

Vēsturisks solis Eiropas Savienībā – EK nākusi klajā ar priekšlikumu Dabas atjaunošanas likumam

Foto22. jūnijā Eiropas Komisija nāca klajā ar vēsturisku priekšlikumu likumam par dabas atjaunošanu, kura mērķis ir atjaunot mūsu ekosistēmas un atgūt dabu visā Eiropā – gan lauksaimniecības zemēs un jūrā, gan mežos un pilsētvidē. Komisija arī apstiprināja priekšlikumu par 50% samazināt sintētisko pesticīdu lietošanu līdz 2050. gadam.
Lasīt visu...

10

Kam pelnīs pensijas mūsu bērni?

FotoPensiju "netaustāmo" līmeņu iemaksas nevajadzētu nodot bankām, bet nodot konkrētā iemaksātāja vecākiem - valsts fondam, kurš neuzkrāj neko, bet izmaksā iemaksu konkrēti bērna (iemaksātāja) vecākiem uzreiz, tikko šajā fondā līdzekļi ienāk.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Nenopietnā rotaļa

Vasaras saulgrieži ir laiks, kad pati daba uz brīdi sastingst, lai ceļu pretī gaismai mainītu uz ceļu pretim tumsai. Attieksme pret gaismu un tumsu...

Foto

Atkal "Bolt" taksists: kā policija reaģēs uz kārtējo naida noziegumu?

Vakar “Krustpunktā” bija diskusija, vai patiešām tiesībsargājošās iestādēs realitāte ir nulles tolerance pret jebkādām kara, agresijas...

Foto

Boikots – trumpis kliķes piedurknē

Tautas galīgās nopotēšanas pret kroņa vīrusu (IMHO – nomušīšanas) plāns rudenī jau ir cilvēces izdeldētāju Latvijas dienderu darba kārtībā. Tā īstenošana...

Foto

Ir jāaptur šis briesmīgais rusofobijas uzliesmojums

Kad sociālajos tīklos virmo diskusija par to, vai kādam mediķim konkrētā situācijā vajadzēja vai nevajadzēja “reanimēt krievu”, manuprāt, ir sasniegts...

Foto

Putni pārsvarā ir monogāmi, daudzi – homoseksuāli: ko es uzzināju, braucot ar laivu pa Salacu

Es pirmo reizi iemīlējos bērnudārzā - Viņa gulēja diendusu gultā, kas...

Foto

Par "audzēšanu"

Nekad nesaki "ES audzēju". Tas izklausās lielīgi un uzpūtīgi. Bet - pats galvenais - tie ir MELI. Tu pat kārpu uz sava deguna nevari...

Foto

Skolmeistaru nebūšanas

Nule pie Saeimas notika Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) rīkots pikets. Kopā ar līdzjutējiem sapulcējās aptuveni 3000 cilvēku. LIZDA priekšsēdētāja Inga Vanaga mēģināja pārliecināt...

Foto

Eiropas Cilvēktiesību tiesa pieņem vēsturisku lēmumu par labu Jehovas lieciniekiem Krievijā

Šī gada 7. jūnijā Eiropas Cilvēktiesību tiesa (ECT) pieņēma vēsturisku lēmumu par labu Jehovas lieciniekiem...

Foto

Īpaši uzņēmējiem. Biznesam. Saldumu fabrikai „Laima” un ikvienam

Maza atkāpe vēsturē. Pirmsākumos par ļaunumu uzskatīja komunistisko režīmu. Komunistus un čekistus. Pret šo režīmu iestājās Latvijā dzīvojošie...

Foto

Ja aizkulišu spēlētājs manipulē ar veselu frakciju...

Šodien jau ir skaidrs, ka es tieku atcelts no Saeimas drošības komisijas vadītāja amata. Reizē ar to es pametu...

Foto

Mūsu lieliskos karjera plānus nomelno nesaprātīgi un nepareizi domājoši ļautiņi!

Laikā, kad pasaule aktīvi cīnās ar pieaugošo viltus ziņu un dezinformācijas izplatību, ar nožēlu varam secināt,...

Foto

Par “padomju mantojumu”

Pēdējā laikā publiskajā telpā arvien neatlaidīgāk un uzbāzīgāk tiek sēta un kultivēta ideja par kaut kādu atbrīvošanos no “padomju mantojuma”. Parasti tas notiek...

Foto

Izsūtīto brīvība ir mana brīvība

„24. februāris manas ģimenes un manas klases atmiņā paliks kā baiļu un neziņas datums. Nepiedodams krievu iebrukums ukraiņu zemē. Vai atkal...

Foto

Nauda, veselība, veselības pratība un priekšvēlēšanu gaisotne

Priekšvēlēšanu gaisotnē sarosījušies ne tikai tie, kas nolēmuši balotēties un tikt ievēlēti 14. Saeimā, bet arī tie, kuri vēlēšanu...

Foto

Kariņa kungs, šķiet, jums patiesībā nav īstas sajēgas, vai un kā Latvijas patērētāji tiks nodrošināti ar tiem nepieciešamo dabasgāzes apjomu

Nav šaubu, ka šī vara energokrīzi...

Foto

Ogres novada dome lemj pakļaut postam vietējos iedzīvotājus turpmākos 30 gadus

9. jūnijā Ogres novada domes finanšu komitejas sēdē tika iznīcināta Ikšķiles un Tīnūžu iedzīvotāju iespēja dzīvot drošā...

Foto

Kas notika vakardienas koncerta laikā Liepājā

Jau koncerta sākumā trīs jaunieši no kustības “PAR!”, kas ir partijas “Attīstībai/PAR” pārstāvēta un kuras valdes locekļi ir Daniels Pavļuts...

Foto

"Mocekļiem" ieteicams zināt, cieši ielāgot un atcerēties, ka demokrātijai ir leģitīmas tiesības sevi aizsargāt

Padomju okupācijas režīma laikā ikviena pienākums bija katru dienu pret un par...

Foto

Cilvēks un tauta

Bieži dzirdēts pārmetums par nacionālismu ir atsevišķā cilvēka interešu nerespektēšana. Šī pārmetuma biežā atkārtošana to gan nepadara par patiesību. Tautiskais pasaules uzskats nenoliedz...

Foto

Ja enerģētikas nozarē sitīs X stunda, tad jārēķinās, ka visiem gāzes nepietiks

Pasaule kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā 24. februārī ir mainījusies un nekad vairs nebūs tāda kā...

Foto

Kautrīgais epidemiologs

Epidemiologs Jurijs Perevoščikovs medijos* dalās ar pārdomām, aizdomām un padomiem saistībā ar pērtiķu bakām. Sākšu ar to, ka “spečuks” ir vai nu atpalicis savā...

Foto

„Govs” vai „pērtiķa” nācija?

Kā notiek globāli politiskie piebūrumi? Vai tos vienmēr pavada vispārīgs viltus un meli, kam seko draudi, šantāža un varmācība? Kāpēc to apzināti...

Foto

Labas ziņas cilvēku populācijai. Nu, gandrīz labas...

Vismaz uz laiku izgāzies cilvēces izdeldētāju perinātais plāns: panākt, ka pasaules valstu vadības paraksta līgumu, piekrītot pandēmiju laikā atdot...

Foto

Jautājumi Kariņam par valdības gatavību jēdzīgi palīdzēt sabiedrībai un tautsaimniecībai pārvarēt sagaidāmo enerģētikas krīzi

Ņemot vērā globālos politiskos un ekonomiskos procesus, kas saistīti ar notikumiem Ukrainā,...

Foto

Maslova āmurs un uz Pavļuta klavierēm nolikta darba nespējas lapa

“Ja vienīgais instruments, kas tev ir, ir āmurs, tad katru problēmu mēdz redzēt kā naglu” (If...

Foto

Maija Atmoda

Krievijas karš pret Ukrainu un vietējās 5. kolonnas bezkaunība ir izraisījusi latviešu mobilizēšanos Ukrainas atbalstam un savu interešu aizstāvībai. Pilsoniskā pašorganizēšanās, ko “Austošā Saule”...

Foto

Politiķiem jāsaprot, ka sabiedrības integrācija līdzšinējā izpildījumā ir neatgriezeniski izgāzies projekts

Paužot noraidošu attieksmi pret Pārdaugavas okupekļa nojaukšanas lēmumu, Latvijas Krievu savienība (LKS) organizējas protesta akcijas...

Foto

Nepieteiktais karš Latvijā: ar tiem, kuri šeit izturas kā iekarotāji, kā "krievu pasaules" kungi un noteicēji, integrēšanās nebūs iespējama

Šodien mēs zinām, ka 1997. gada jūnijā...

Foto

Četras lietas, kas pazudušas no Dabas resursu nodokļa likuma grozījumiem

Ražotājiem ir nepieciešama finansiāla motivācija samazināt iepakojumu un izmantot pārstrādājamu iepakojumu. Ir jāveicina pārstrādātu materiālu izmantošana...

Foto

Reklāmas, kas nepatīk kustībai „Par!”, ir jāaizvāc!

2022. gada maijā Liepājas ielās ir konstatēti AS “Liepājas autobusu parks” piederoši autobusi, uz kuriem izvietota politiska un neviennozīmīgi...

Foto

Mazliet par situāciju Ukrainā

1. Krievu spēkiem ir vietēja mēroga panākumi, pārraujot frontes līniju Donbasa frontē pie Popasnas pilsētas. Tas ir izdevies, sakoncentrējot spējīgākās vienības, tajā...

Foto

Valdības varonīgie “mikrorestarti” nevairo cerību, ka ziemā cilvēki būs siltumā un par to spēs norēķināties

Aizvadītājā nedēļā valdība lielākoties bija aizņemta ar savu kārtējo krīzīti. Tomēr...

Foto

Jauna NATO stratēģija un “aizvainota aknu desa”

Vācijas ārlietu ministre Annalēna Bērboka atklāj, ka līdzšinējā NATO stratēģija paredz agresijas gadījumā vispirms pamest Baltijas valstis un pēc...

Foto

Tā kā tieslietās viss kārtībā, vēršu savas rūpes enerģētikas nozares virzienā

Enerģētiskā atkarība ir viens no iedarbīgākajiem Krievijas ieročiem, kas tiek lietots neminstinoties, ja rodas vajadzība. To...

Foto

Krievu identitāte ir organizēta ap impēriski politiskiem simboliem

Attiecībā uz padomju pieminekļiem ir viens aspekts, par ko jābūt skaidram priekšstatam - visā Eiropā šie pieminekļi ir...

Foto

No Tamuža un Zakatistova lietas KNAB izkalis kārtējo čiku

Tagad jau piemirsies, bet 2018. gadā bija briesmīgs skandāls – KNAB darbinieki aizturēja Saeimas deputātu Artusu Kaimiņu...

Foto

Būtu tikai godīgi mums un visai Rietumu pasaulei atzīt beidzot faktu: Krievija ir fašistiska valsts

Kopš kara sākuma paralēli turpinu lasīt viedokļus gan no Krievijas, gan...

Foto

Kad deputāte atzīstas, ka deputāti pārstāv kādas grupas intereses...

Priekšstats, ka deputāts pārstāv tikai sava vēlētāja “viedokli, uzskatus un vēlmes”, rodas:...

Foto

Dalītais īpašums: ko darīt tālāk?

Latvijā 90. gados notika revolūcija mājokļu sektorā. Pārmaiņas bija saistītas gan ar ēku īpašumu atdošanu bijušajiem īpašniekiem vai viņu mantiniekiem, gan...

Foto

Politisko attiecību līmenis, kurš kādreiz šķistu neiedomājams cinisms, tiek uzdots kā pašsaprotama norma

Šonedēļ Latvijas politikā notika sava veida fāzes pāreja. Nokāpšana vēl vienu līmeni zemāk....

Foto

Līdzšinējā ekonomikas ministra muļļāšanās un tās cena

Krievijas karš Ukrainā tiek finansēts no gāzes un naftas eksporta ieņēmumiem, un no šī kara pirmās dienas Latvijas valdības...

Foto

Uzņēmēju organizācijas aicina ekonomikas ministra amatu saglabāt Jānim Vitenbergam

Šobrīd, kad Latvija saskaras ar būtiskiem ģeopolitiskiem, sociāliem un ekonomiskiem izaicinājumiem, mēs, uzņēmējus pārstāvošās organizācijas un nozares,...

Foto

Krišjānis Kariņš ir uzsācis bērnišķīgu, bet vienlaikus bīstamu spēli

Vakar iekšlietu ministre Marija Golubeva paziņoja par savu demisiju šādiem vārdiem: “Ministru prezidents Kariņš, pakļaujoties nacionāļu ultimatīvajam...

Foto

Šobrīd mainīt ekonomikas ministru ir bezatbildīgi

Latvijas lielākā uzņēmēju biedrība – Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) norāda, ka pieaugošās ekonomiskās krīzes un kara radīto sarežģījumu...

Foto

Atgādinām, ka vairāk nekā trīsdesmit procentiem Latvijas pilsoņu dzimtā valoda ir krievu valoda

Sociāldemokrātiskās partijas “Saskaņa” valde pašreizējo situāciju Latvijā uzlūko ar nopietnām bažām. Atbildīgo institūciju...

Foto

Daži jautājumi par pieminekļa nojaukšanu

Vai ir iespējams, ka padomju vadība, plānojot parku un pieminekli Rīgā, ņēma vērā arī to, ko Krievijā sauc par sadarbību ar...

Foto

Daudzkrāsainās ļaunuma puķes

“Aiz ideālu daudzināšanas politiķi bieži vien meistarīgi slēpj savu neprasmi, melus un nevēlēšanos kalpot valsts interesēm.” Pjērs Buasts....

Foto

Pārējo būs apēdusi inflācija...

Ikdienā neaizstājamu pārtikas produktu cenas jau tagad ir pieaugušas par 30-50%. Un tas ir tikai sākums – energoresursu cenu lēciens un kara...