Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Vērojot mūsu valsts iekšlietu sistēmā (ne)notiekošo, domāju, ka es neesmu vienīgais, kuram rodas vairāki jautājumi. Turklāt sabiedrība joprojām vēlas redzēt reālus risinājumus iekšlietu sistēmas reorganizācijā. Ir pagājis pietiekami daudz laika kopš 14. Saeimas vēlēšanām, bet Apvienotā saraksta pārraudzībā nodotajā Iekšlietu ministrijā viss notiek pa vecam!

Vēl joprojām es neesmu dzirdējis kaut pušplēstu ideju no Apvienotā saraksta iekšlietu ministra Māra Kučinska par to, ko iesākt ar haosu, kas valda pār Valsts policiju un Iekšlietu ministriju? Kučinskis būtībā ir kā ar sūnām apaudzis akmens gabals naivā Kariņa “mazdārziņā”. Diemžēl, bet arī Kariņš šajā sakarā ir parādījis savu impotenci, pilnīgu nespēju prasīt no saviem ministriem atbildību par paveikto un nepaveikto!

Lai Kučinskim un Kariņam vieglāk ietu ar darāmajiem darbiem, uzskaitīšu dažas samilzušās problēmas.

Sievietes slepkavība Jēkabpilī. Uz policijas sirdsapziņas. Noziedzīga nolaidība un absolūta sistēmiska vienaldzība. Kāda ir Kučinska reakcija? Nekāda, pilnīgs klusums. Normālās valstīs šajā gadījumā demisionētu ne tikai iekšlietu ministrs! 

Pusaudžu bandu kautiņi Imantā un citos Rīgas rajonos. Policija atkal reaģē pēdējā un tikai tad, kad visi jau rāda ar pirkstu un kliedz, un pat tad tās darbība izskatās pēc lētas imitācijas. Vai krīzes menedžeris ar kompartijas biļeti Kučinskis (ne)reaģēja? Runā, ka vajagot uzlabot “krīzes komunikāciju”. Nopietni? Tas ir viss, ko viņš var pateikt?

Žoga izbūve uz Baltkrievijas robežas. Polija un Lietuva to jau ir izdarījušas, bet mums viss vēl procesā, un tāls ceļš ejams līdz pozitīvam rezultātam. Iekšlietu ministrija (Kučinskis ar krīzes menedžeriem) vaino visus citus, tikai ne sevi; viņi taču beidzot ir pie teikšanas un darīšanas, bet vienalga turpina vaimanāt. Kučinska reakcija? Viss ir labi, problēmu nav.

Problēmas ar nenormāli garajām rindām PMLP. Latvija nav vienīgā valsts pasaulē, kur cilvēkiem izgatavo identifikācijas dokumentus. Kāpēc citas valstis to var izdarīt ātri un bez rindām? Vai no Kučinska ir dzirdēti kādi konstruktīvi piedāvājumi problēmas risinājumam? Nē, nav.

Problēma ar Latvijā saskrējušajiem Krievijas pilsoņiem, kuri negrib mācīties latviešu valodu. Ko dara Kučinskis? Visu laiku meklē “argumentus”, lai tikai atvieglotu nelojālajiem piektās kolonnas pārstāvjiem atrašanos Latvijā. Interesanti, kā interesēs tas notiek?!

Valsts policijas darba kvalitāte. Kā mums klājas ar smago noziegumu izmeklēšanu - pasūtījuma slepkavību izmeklēšanu, sarežģītu finanšu noziegumu izmeklēšanu? Traģiski. Izmeklēšanas velkas gadiem un beidzas ne ar ko. Kučinska reakcija? Vispār nav dzirdēts, ka viņš šajā jomā saskata, ka ir problēmas.

Korupcija robežsardzē. Ik pa laikam tiek aizturēts bariņš robežsargu par korupciju. Mūsu valstī plaukst un zeļ nelegālo cigarešu un alkohola tirdzniecība. Nav jābūt ģēnijam, lai saprastu, ka to “jumto” Valsts policija un Valsts robežsardze. Kučinska reakcija? Viss ir kārtībā, nevajag celt trauksmi.

Saprotams, ka par pilnīgi visām iepriekš nosauktajām problēmām nav personīgi atbildīgs Kučinskis, bet viņš šobrīd ieņem iekšlietu ministra posteni, un sabiedrība pamatoti no viņa sagaida problēmu risinājumus. Bet trakākais ir tas, ka Kučinskis neizrāda nekādas pazīmes, ka viņš vispār redzētu to, ka Latvijas iekšlietu sistēma ir totāli sapuvusi.

Mums ir Valsts policija, kas vairāk izskatās kā padomju milicija. Korupcija un prokrieviskums zeļ un plaukst Latvijas policijā un visā iekšlietu sistēmā, un tas, manuprāt, ir diezgan biedējoši. Papētot ļoti daudzu policistu Facebook kontus, jūs ļoti ātri ieraudzīsiet veselu plejādi ar personām, kas ienīst šo valsti un fano par putina krievu pasauli. To ir tik daudz, ka šoreiz būtu lieki runāt par slēptajiem kremliniem un Latvijas nodevējiem.

Un tagad paskatieties uz pašu Kučinski, uz pelēko Māri, kas vienmēr kalpojis pastāvošajai sistēmai, ka tik krēsls vienmēr ir zem dibena! Vai viņš jums atgādina enerģisku, ar iedejām apveltītu ministru, kurš ievedīs kārtību sapuvušajā Latvijas iekšlietu sistēmā? Man viņš atgādina vecu komunistu, kurš imitē darbu un dara visu, lai tikai nekas nemainītos. Kam tas ir izdevīgi? Tikai un vienīgi mūsu valsts ienaidniekiem. Māris nav nekāds krīzes menedžeris! 

Pilsētā runā, ka Kučinskis aktīvi “strādā”, lai pie pareizajiem Apvienotā saraksta sponsoriem nonāk vairāki ļoti ienesīgi Iekšlietu ministrijas projekti – ugunsdzēsības un glābšanas transportlīdzekļu iegādei trijos gados paredzēts tērēt 166 miljonus eiro, austrumu robežas infrastruktūras izveidē trijos gados budžetā paredzēti 77,6 miljoni eiro, VUGD infrastruktūras un materiāltehniskās bāzes modernizāciju katastrofu pārvaldības centru izveidei trijos gados paredzēti 103,2 miljoni eiro. Tagad mēs redzam, kur aiziet Kučinska enerģija, jo pieskaitot PVN, sanāk gandrīz veseli 420 000 000 EUR(!!!), ko dalīt, sadalīt un pārdalīt Apvienotā saraksta sponsoriem, tas tev nav lēto armijas konservu iepirkumu dalīt!

Iespējams, ir pienācis laiks sabiedrībai kaut kā reaģēt uz Kučinska “darbu”? Varbūt Kučinska kungam vajadzētu atkāpties no amata? Iespējams, Māra Kučinska vispiemērotākais darbs ir tas, no kurienes viņš sāka savu superveiksmīgo komunista karjeru – Valmieras rajona dzīvokļu komunālās saimniecības ekonomists.

Mūsu valsts iekšlietu sistēma ir nolaista līdz kliņķim, un tās kronis un simbols ir ekskomunists ministrs Kučinskis. Es pat ieteiktu Māra Kučinska tēlu izmantot kā prototipu korupcijas tēla attēlošanai pelēkā granītā, kurš atrodas pastāvīgā Temīdas varošanas procesā! Vai vēl labāk, tēlnieks Bikše varētu šo pieminekli “kalt” putuplastā, jo granīts būtu par šerpu!

Novērtē šo rakstu:

163
34

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

6

Latvijas Televīzija kā pēdējais krievu valodas bastions?

FotoLaikā, kad skolas pāriet uz mācībām tikai latviski, kad atsakāmies no krievu valodas kā otrās svešvalodas, kad pat Latvijā dzīvojošajiem Krievijas pilsoņiem jāpierāda savas latviešu valodas zināšanas, Latvijas Televīzija (LTV) kā tāds atpakaļrāpulis nākusi klajā ar paziņojumu, ka Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates tā rīkos arī krievu valodā!
Lasīt visu...

18

Ne prātā mums nenāk atcelt debates Krievijas valsts valodā

FotoLatvijas Televīzijas Redakcionālā padome šobrīd neizskata iespēju atcelt plānotās RUS.LSM Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates.
Lasīt visu...

6

Priekšvēlēšanu debatēm jābūt valsts valodā

FotoŅemot vērā sabiedrībā aktualizēto diskusiju par priekšvēlēšanu debašu organizēšanu krievu valodā, partiju apvienība Jaunā Vienotība uzsver, ka īpaši kopš Krievijas brutālā iebrukuma Ukrainā ar Latvijas medijiem ir jākumunicē Latvijas valsts oficiālajā – latviešu – valodā. Arī Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu laikā diskusijām medijos jābūt tikai valsts valodā, tādēļ politisko partiju apvienības Jaunā Vienotība pārstāvji nepiedalīsies priekšvēlēšanu debatēs un raidījumos, kas notiks krievu valodā.
Lasīt visu...

21

Aicinām kritiski vērtēt Tieslietu ministrijas bez sociālo partneru iesaistes un visu ieinteresēto personu informēšanas izstrādāto likumprojektu

FotoSaeimas 2024. gada 16. maija darba kārtībā izskatīšanai otrajā lasījumā ir iekļauts likumprojekts Grozījumi likumā “Par atjaunotā Latvijas Republikas 1937. gada Civillikuma ievada, mantojuma tiesību un lietu tiesību daļas spēkā stāšanās laiku un piemērošanas kārtību” (565/Lp14). Likumprojekts Saeimā iesniegts 2024. gada 17. aprīlī un pirmajā lasījumā izskatīts jau nākamajā dienā. Lai arī likumprojekts skar aptuveni 300 tūkstošus iedzīvotājus, viņu viedoklis tāpat kā vairākos Satversmes tiesas spriedumos izteiktās atziņas un ekspertu brīdinājumi ir ignorēts.
Lasīt visu...

21

Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates Latvijā drīkst notikt tikai valsts valodā – latviešu valodā

FotoKomentējot publiski pieejamo informāciju – Latvijas Televīzija 2024. gada 3., 4., 5. un 6. jūnijā ir paredzējusi Eiropas Parlamenta deputātu kandidātu debates rīkot krievu valodā – Latviešu valodas aģentūra izsaka skaidru nosodījumu, vēršot atbildīgo personu un sabiedrības uzmanību, ka šāda rīcība ir pretrunā gan ar Satversmē nostiprināto valsts valodas statusu, gan ar Valsts valodas likumu. Eiropas Savienībā tiek īstenota daudzvalodība – ir 24 oficiālās valodas, tostarp latviešu valoda.
Lasīt visu...

21

Krievvalodīgo debašu iecere savā būtībā ir pretrunā ar Satversmē nostiprināto valsts valodas statusu un tās lomu sabiedrības integrācijā

FotoPar Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (attēlā – tās vadītājs Jānis Siksnis) ieceri noturēt sabiedriskajā televīzijā Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates krievu valodā.
Lasīt visu...

21

Aicinu noskaidrot un saukt pie atbildības tos, kuri pieļauj un veicina krievu valodas kā „de facto” otras valsts valodas nostiprināšanu

FotoŅemot vērā, ka Latvijas Republikas Satversmes preambula nosaka, ka Latvijas valsts ir izveidota, lai garantētu latviešu nācijas, tās valodas un kultūras pastāvēšanu un attīstību cauri gadsimtiem;
Lasīt visu...

21

Kur pazuduši lauksaimnieku protesti?

FotoBloķētas lidostas, lielceļi, ostas un tūkstošiem traktoru Berlīnē. Bloķēti ceļi Polijā, degošas riepas un pārrautas barikādes Briselē. Tonnām uz ceļa izbērtu tomātu un bloķētas veikalu ķēdes Spānijā, un visbeidzot – teju 2000 traktoru Latvijas reģionos. Lauksaimnieku protesti Eiropā tika izvērsti iepriekš nepieredzētos apmēros, turklāt, ar katru nākošo protestu tie kļuva aizvien daudzskaitlīgāki un radikālāki. Un tomēr, šīs akcijas, kurām likumsakarīgi bija jānonāk kādā kulminācijas fāzē, pēkšņi gluži vienkārši pazuda.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Briselē nopelnīt jaunam “Nikon” jeb cinisma augstākā pakāpe Anša Pūpola izpildījumā

7. maijā Latvijas publisko telpu pāršalca ziņa, ka Daces Melbārdes vietu Eiropas Parlamentā (EP) ieņems...

Foto

Vai “Jaunā Vienotība” spēj sev un citiem atzīt, ka stulbi sanāca?

Esat kādreiz mēģinājuši stiept gumiju? Pašlaik vadošā partija ar to nodarbojas. Vērojot viņus, atdarinot vai...

Foto

Pirms 150 gadiem dzimis demokrāts un tiesībnieks ar dzejnieka sirdi Miķelis Valters

“Viņu uzskata par pirmo latvieti, kurš 1903. gadā žurnāla "Proletāriets" rakstā "Patvaldību nost! Krieviju...

Foto

Vēsturiskas precizitātes labad 4. maijs tomēr būtu atkal jānosauc par “Latvijas Republikas neatkarības deklarācijas pieņemšanas dienu”

Komentāru rakstu 5. maija pēcpusdienā. Ir svētdiena. Šonedēļ sanākušas trīs...

Foto

Latvijas otrā dzimšanas diena: kā mums ir veicies?

Manā skatījumā 4.maijs ir Latvijas otrā dzimšanas diena. Un ne tikai svinīgā ziņā, bet arī tajā, kā to...

Foto

Nolikt ziedus nepareizā vietā – tas mūsdienu Latvijas PSR ir noziegums!

Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Ziemeļlatgales iecirknis no 15. marta līdz 14. aprīlim piefiksējis trīs...

Foto

Par varu

Kad sapulces telpā ienāk starojoša sieviete un visi vīrieši uz mirkli pazaudē domas pavedienu, vai šai sievietei kāds pie durvīm piešķīra varu tā izrīkoties?...

Foto

Dažas pārdomas Edgara Kauliņa dzimšanas dienā

Aprit gadskārta, kopš dzimis viens no mūsu novada cilvēkiem, kas ne tikai atstājis daudzus nostāstus par sevi, bet arī izraisījis...

Foto

Vai esam ceļā uz “Baltijas tīģera” stāstu? Izskatās - būs jāpagaida

Man bija gods piedalīties smalkā politekonomiskās elites pasākumā (ar stilīgu nosaukumu LaSER vai “lāzers”), kur...

Foto

Cik stabila ir Evikas Siliņas koalīcija? 8 no 10 stabila

Cik stabila ir Evikas Siliņas koalīcija? Es teiktu 8 no 10 stabila, jo…  Jaunā Vienotība (JV) ir atdevusi...

Foto

Jūs smiesieties, bet neko ticamāku mēs nespējām sacerēt

Politisko partiju apvienība Jaunā Vienotība vēršas Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (turpmāk KNAB) ar iesniegumu par slēptās priekšvēlēšanu aģitācijas vēršanu...

Foto

Zog, acīs skatīdamies, bet stāsta, ka tas visvairāk ir vajadzīgs pašiem apzagtajiem

Jampadracis ap Lucavsalas ežiem un futbola stadionu parādīja, cik dīvainā Latvijā mēs dzīvojam. Turklāt...

Foto

Cīņā pret nomelnošanu un nevajadzīgām intrigām – Mūzikas akadēmijas skandāla aizkulises

Vēlos padalīties ar sajūtām un lieliem novērojumiem par to, kas notiek, - par reālo situāciju...

Foto

Krievijas aktivitātes var uzskatīt par šokējoši efektīvām, un Latvijas „sabiedrisko” mediju mērķtiecīgā kampaņa par krievu valodu šobrīd jāskata šajā kontekstā

Drošības eksperti vienbalsīgi norāda uz to,...

Foto

Sankciju patiesais labums: Apvienotā saraksta plāns aizvērt ostas varētu arī nebūt nejaušs

Deklarētais mērķis - atbalsts Ukrainai Latvijas ostu paralizēšanai - šķiet šizofrēnisks, jo kā gan...

Foto

Priekšlikums ir tikai par mūsu nodokļu maksātāju segtajām atlīdzībām

Atsaucoties uz 2024. gada 18. aprīļa publikāciju "Aicinājums valsts amatpersonai Kristovskim: pirms publicēt ziņas par svešām algām,...

Foto

Aicinājums valsts amatpersonai Kristovskim: pirms publicēt ziņas par svešām algām, atklājiet savus ikmēneša ienākumus!

Ģirts Valdis Kristovskis iesniedzis Saeimā priekšlikumu publicēt jebkuras valsts amatpersonas ienākumus ik...

Foto

„Re:Baltica” cenšas izdarīt uz spiedienu uz Sabiedrības integrācijas fondu, tam izvērtējot šīs organizācijas rīcību ar nodokļu maksātāju naudu

Publiskajā telpā tiek apspriesta Re:Baltica projektu vērtēšana, kuri...

Foto

Mazie modulārie kodolreaktori (SMR) – sapņi un realitāte

Igaunija plānojot būvēt divus līdz četrus, savukārt Polija pat 25 mazos kodolreaktorus. Presē bija pārmetumi, ka Latvija atpaliekot...

Foto

“Iekļaujošas valodas ceļvedis” ir valodas manipulācija, kas deformē valodas struktūras un pasaules uztveri

Valsts valodas centra Latviešu valodas ekspertu komisija 2024. gada 10. aprīļa sēdē (protokola...

Foto

Sāga par nogriezto ausi

Domāju, visi, kas mazliet seko notikumiem pasaulē, zina, ka, aizturot aizdomās turamos par terora aktu “Crocus City Hall”, vienam no notvertajiem nogrieza...

Foto

Kad barbari un svoloči, ķengu portāli un vajātāju orda beigs uzbrukt sabiedriskajiem medijiem?

Es zinu, mani bērni, mani jaunie draugi, mani ilggadējie žurnālista ceha biedri, arī...

Foto

No strupceļa uz atdzimšanu

Draugi un domubiedri! Mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā! Un es zinu, ka daudzi šobrīd man nepiekritīs. Tik tiešām – brīžiem šķiet, ka...

Foto

Tabu jautājumi par Latvijas ekonomiku

Pēdējo gandrīz trīsdesmit gadu laikā Latvijas iekšzemes kopprodukts uz vienu iedzīvotāju salīdzināmajās cenās palielinājies vairāk nekā trīs reizes (runa ir par...

Foto

Mediju diskusija Rīgas pilī atsedz līdz šim slēptās problēmas sabiedriskajos medijos

Pirmdien Rīgas pilī notikusī valsts prezidenta Edgara Rinkēviča rosinātā diskusija par sabiedrisko mediju nākotnes attīstību...

Foto

„Sabiedriskie” mediji uzsāk atklātu konfrontāciju ar Latviju

“Latvijas radio” redaktori un citi vadošie publicējuši atklāto vēstuli, kurā gaužas, ka apdraudēta vārda brīvība, ka soctīklos žurnālisti saņem...

Foto

Sabiedriskais medijs, plurālisms un demokrātija

Pirmkārt, mediji nav ceturtā vara, tā ir tā saucamā ceturtā vara. Ieskatāmies Satversmē un redzam, ka mums kā jau demokrātiskā valstī ir trīs...

Foto

Atbalstiet mūsu runas brīvību, liedzot to citiem, kuru viedoklis nav ne pareizs, ne svarīgs!

Pēdējo nedēļu laikā Latvijā ir pastiprinājušās jau agrāk novērotas tendences, kas liecina...

Foto

Prezidenta Makrona paziņojumi paver jaunas politikas iespēju

Jāsaka, ka Francijas prezidenta Makrona pēdējo nedēļu paziņojumi attiecībā uz iespējamo spēku izvietošanu Ukrainā, kā arī vārdu apmaiņa ar...

Foto

Labā un ļaunā saknes

Ādolfs Hitlers, atbildot uz žurnālista jautājumu, kāpēc viņu ievēl arvien vairāk un vairāk cilvēku, atbildēja: "Viņi mani izvēlas, jo kaut kur dziļi...

Foto

Krišjāņa Kariņa Briseles scenārija psiholoģiskā kļūda

Tieši pirms Lieldienu brīvdienām Latvijas politisko dzīvi satricināja vietējas nozīmes polittrīce – no amata atkāpās ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš. Tas...

Foto

Nelāgi sanācis IRšiem...

Pirms kāda laiciņa rakstīju, ka abonējamais reklāmas buklets “IR” sācis interesēties par Ogres novadā nodarbinātajiem maniem domubiedriem. Tagad “sensacionālais” raksts beidzot ir iznācis...

Foto

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm. Īpaši šobrīd, kad krīžu daudzums pats jau ir pietuvojies krīzes līmenim – politiskā krīze,...

Foto

„Slikto” valodu vaininieki

Krievu valodas noturībā Latvijā vainojami nevis krievi, bet latvieši, un tā ir mūsu, nevis krievu mentalitātes īpašība, kas ar kaimiņu liek runāt viņa...

Foto

Seksuālo attiecību svārsts. Tuvojamies vīriešu ierobežošanas ekstrēmam

Tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere ir rosinājusi noteikt kriminālatbildību par seksuālu uzmākšanos. “Seksuālā uzmākšanās ir cilvēka cieņas aizskaršana. Tā aptver...

Foto

Nē seksuālai vardarbībai!

Izskatās, ka ejam uz to, ka vīrietis ar sievieti varēs iepazīties un ielaisties tikai tad, ja neviens nav ar citu, ja tas notiek...