Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Sākšu ar brīdinājumu: tēma - sensitīva. Teksts garš, subjektīvs un ar atsaucēm uz sazvērestības teorijām. Objektivitātes līdzsvaram lieku klāt linkus informācijas avotiem. Paraksts - dīvāna eksperts.

Liriskais ievads

Pieņemu, ka neesmu vienīgā, kura ir nogurusi no pēdējā gada dzīves, visām tām negācijām un ikdienas ziņu reportiem par saslimušajiem un mirušajiem, no jautājumiem, uz kuriem nav atbildes. Labu brīdi dzīvoju, apzināti izvairoties no ziņām un C tēmas pieminēšanas. Un tad, ar acu kaktiņu ieraugot ziņu, kas ātrāk vai vēlāk varētu skart arī mani, es pamodos.

Ziņa - pedagogi ir nākošā grupa, uz kuru apsver pielietot piespiedu (laboju) - masveida vakcināciju. (Paldies vērīgiem lasītājiem - diemžēl neatrodu vairs to resursu, kurā redzēju šādu vārdu salikumu - pedagogu piespiedu vakcinācija. Raksti ir par masveida vakcināciju. Vārds vietā. Laboju. Un ar visu to tas nemaina lietas būtību, par ko rakstu tālāk.)

Pagājušā gada vasarā tos, kas teica, ka izklausās pēc piespiedu vakcinācijas, kontroles ar kovidpasēm, sauca par kovididiotiem un sazvērestības teoriju piekritējiem. 2020.gada decembrī, kādu nedēļu pēc pasākuma, kurā cilvēki pulcējas krastmalā, paužot bažas par cilvēktiesību pārkāpumiem, premjers atkārto – vakcinācija būs brīvprātīga, atslābstiet, ļaudis, mēs cienām demokrātiju - https://www.facebook.com/watch/?v=423524412019391.

Paiet pāris mēneši, ir 2021.gada pavasaris, un premjers joprojām runā par demokrātiju: mēs esam brīva valsts, tu vari izvēlēties – vakcinēties vai nestrādāt profesijā.. https://www.apollo.lv/.../karins-un-vairaki-ministri... "Nav spiesta lieta vakcinēties, un nav spiesta lieta iet uz darbu," teica Kariņš. Retorikas paraugstunda. Diemžēl arī cinisma.

Ziniet, ar ko man šis laiks asociējas? Ar 2. Pasaules kara sākumu, to, ko stāsta cilvēki, kas izgāja holokaustu. No sākuma viņiem tika palūgts uzšūt dzeltenu zvaigzni, un bija tiesības brīvi pārvietoties. Kārtībai. Jo tāds likums. Tad viņiem palūdza pārvākties uz noteiktu pilsētas daļu, joprojām saglabājot iespēju brīvi pārvietoties. Tad daļa no pilsētas vides tapa slēgta, tad viņus sadzina barakās, tad – aizveda uz nometnēm. Nu, un jūs zināt, ar ko tas beidzās.

Ja kas, tur arī bija daudzi, kuri teica „nevar būt” un „trust science”. Un, jā, kā tad bez zinātnes: tas režīms sadarbojās ar tā laika vadošajām tehnoloģiju kompānijām, konkrēti IBM https://en.wikipedia.org/wiki/IBM_and_the_Holocaust, nu, plus medicīniskie eksperimenti ar ieslodzītajiem, tai skaitā vakcinācijas: https://en.wikipedia.org/wiki/Nazi_human_experimentation...

Jau iepriekš atļāvos paust viedokli – manuprāt, mēs ejam cauri lielākajai smadzeņu skalošanai pasaules vēsturē. Un, skat, cik veiksmīgi, cik paklausīgi mēs visi esam izrādījušies. Un jau maskas sākam ražot ar dekoratīvajiem elementiem, - nu, smuki taču! Tā teikt, pirmās nedēļas ir pumpas ap muti un trūkst elpas, vēlāk pierod un, skat, nemaz nav tik slikti...

Pārdomām par to, kā notiek sociālās manipulācijas – Overtona loga modelis: http://www.infotop.lv/.../overtona-logs-sazverestibas...

Par to, uz ko šis viss iet. Versija. Sazvērestības, protams.

Ir tāds Pasaules ekonomikas forums, kas ik gadu rūpēs par pasaules labklājību ik gadu tiekas Davosā Klausa Švāba vadībā. Paralēli ekonomista, vadītāja darbam Švābs raksta arī grāmatas, pēdējās no kurām ir vīzija par 4. industriālo revolūciju un „lielo resetu”. https://en.wikipedia.org/wiki/Klaus_Schwab. Šeit var palasīt par viņa pēdējās grāmatas nākotnes iezīmēm. https://www.laikmetazimes.lv/.../lielais-restarts-%E2%80.../ Man domāt, tā tomēr nav vienkārši fantāziju grāmata.

Jebkurā gadījumā, vai tās ir Švāba vai citu scenāristu versijas, vai mēs ejam uz “zelta miljardu” vai digitālo identifikāciju, robotizāciju, nacionalizāciju vai “ideālo, brīvo sabiedrību, brīvu no dzimuma, rases, pilsonības” – mani, jāatzīstas, biedē visi šie scenāriju. Jo lielos vilcienos tas izskatās pēc leļļu meistariem un tehniskā personāla.

Mums būs brīvība akurāt kā tām govīm, kuras stāv savā steliņģī un tiek apgādātas ar visu, ko tām vajag “zaļai, labturību ievērojošai dzīvei”. Īpaši paklausīgas govis varēs iziet ganībās. Nu, ar elektrisko ganu, saprotams.

Vakar FB komentos man piespēlēja ļoti ilustratīvu un skaudru anekdoti. Par govīm saprotams. Viena saka – zini, klīst runas, ka mūs nokaus un izmantos desās. Uz ko otra atbild - atkal tu ar ar savam sazvērestības teorijām…

Jautājums

Pēc cik gadiem šāda veida izolācijā, kādā dzīvojam šobrīd, būs paaudze, kura ticēs visam, ko teiks skaļākais rupors? Vai spēs dzīvot bez antidepresantiem? Vai mācēs adekvāti komunicēt, sadarboties dzīvajā?

Ir skumji atzīt, ka ar visām mūsdienu tehnoloģiju, informāciju iespējām mēs izmantojam iespēju izvēlēties vienu no tiem 2 – 3 variantiem, ko mums piedāvā Google algoritms... Mūsu kritiskā domāšana degradē... Un, jo ilgāk mēs paliekam savās istabās, burbuļos aiz ekrāniem, jo vieglāk ar mums manipulēt.

Ir grūti noticēt, pieņemt, ka slimība, no kuras mūs it kā cenšas pasargāt, varētu izrādīties vien instruments varas sagrābšanā, kapitāla pārdalīšanā. Un es esmu bez pretenzijām uz to, ka man taisnība, vai es zinu, kā „dzīvot pareizi”. Taču, arī nezinot, man liekas svarīgi par šo runāt, diskutēt, jo kā vēl mēs varam tikt pie atbildēm, sakārtot savas domas?

Man šķiet, ka šobrīd esam nonākuši tajā stadijā, kad visi esam tik noguruši no šīs tēmas, ka vienkārši distancējamies kā no paziņojumiem no valdības, mediju ziņām, tā no alternatīviem viedokļiem un tādējādi dodam zaļo gaismu viegli īstenot to, ko nu valdība “ar Eiropas kolēģiem” piedāvās.

Man liekas svarīgi uzdot jautājumus, runāt par to, kas mūs satrauc, meklēt domubiedrus un paust savu viedokli, pat ja tas disonē ar oficiālo nostāju. Kā citādāk mainīt esošo situāciju, kurā mēs visi redzam absurdus ierobežojumus, pretrunīgas prasības, pa laikam atklājošās kļūdas (falsifikāciju?) statistikā utt. Es zinu, ka tas izklausās pēc “skudras ceļa”, taču, ja skudras ir simtiem un tūkstošiem?

Precedenti

Tālāk dalos ar informāciju par precedentiem, kuri, manuprāt, ir ļoti iedvesmojoši, parādot uzdrīkstēšanos iet pret straumi. Rēķinoties ar iespēju, ka es varu kļūdīties, pavelkoties uz falšajiem faktiem, lieku klāt informācijas avotus.

Briseles tiesa pagājušajā nedēļā akceptē 2 cilvēktiesību organizāciju prasību atcelt striktās Beļģijas sanitārās normas (sodi par nepareizu masku nēsāšanu, pulcēšanās ierobežojumi utt.). https://www.brusselstimes.com/.../belgium-must-lift-all.../

Floridas gubernators savā valstī (pavalstī?) aizliedz kovidvakcīnas izmantošanu kā cilvēka brīvību ierobežojošu dokumentu. Tava veselība, vakcinēšanās ir tava atbildība. Tev nav jāpublisko, vai esi vai neesi vakcinēts, ar ko tu slimo un kādā veidā. https://www.clickorlando.com/.../florida-governor-signs.../

Vācijā 1500 medicīnas jomas profesionāļu (trust science!) apvienojas un aicina pievienoties citas arodbiedrības, publiski deklarējot bažas par cilvēka tiesībām, veselību, labklājību un mediķu iespējām palīdzēt pacientiem saskaņā ar savu profesionālo viedokli, pret oficiālo politiku sērgas kontekstā https://www.epochtimes.de/.../buendnis-von-aerzten...

Mūsu pašu Guntis Bojārs, kurš tieši tādā pašā veidā kā iepriekšējā raidījumu praksē veic savu žurnālista pētījumu, parāda mums informāciju par vakcīnām, uzdod jautājumus, un jau nākošajās dienās raidījums, izrādās, ir nevis demokrātiskas valsts opcija iepazīties ar faktiem, pārrunāt dažādus viedokļus, bet sabotāža... Skatīsimies, kā šī lieta turpināsies: https://www.la.lv/neplp-vertes-raidijuma-aizliegtais...

Starptautiskajā kriminālajā tiesā ir iesniegta Izraēlas aktīvistu prasība pret Izraēlas valdību par noziegumiem pret cilvēci, iebilstot pret Pfizer īstenoto eksperimentu (Pfizer šefs nosauc Izraēlu par pasaules līmeņa laboratoriju) https://www.jpost.com/.../pfizer-ceo-albert-bourla-calls...

https://www.jpost.com/.../coronavirus-israeli-anti...

Tikai laiks dos atbildes uz visiem šiem jautājumiem, - kā uz tiesas spriedumu reaģēs Beļģijas valdība, cik cilvēku izies ielās nākošajos protesta gājienos Vācijā, Dānijā, Rumānijā, Kanādā utt. un kādas tam visam/šim visam būs sekas. (Nezinu, bet runā, ka Panorāmā šī brīža protesti netiek atspoguļoti, taču, kad sāc interesēties, internets piedāvā ļoti daudz liecību par pieaugošiem protestiem pret ierobežojumiem.)

Mazais cilvēks

Kas mani aizkustina, - doma, ka katra šī precedenta sākumā ir kāds “mazais cilvēks”. Ar visām savām šaubām, bailēm izgāzties, saņemt nosodījumu, represijas. Cik atraku netā – Briseles tiesas gadījumā sākums esot ar divām jaunām juristēm, kuras definēja prasību un iesniedza ar 2 cilvēktiesību organizācijām.

Kuri no mums ir gatavi iesniegt tiesā prasību par savu tiesību pārkāpšanu? Jā, protams, - kā to izdarīt korekti, juridiski pareizi? Kā būtu, ja situācijā, kad konkrēts cilvēks izjustu spiedienu no darba devēja atteikties no viņa izpratnes, kā rūpēties par savu veselību (lasi – saņemt obligāto vakcīnu), cilvēki apvienotos, sazinātos ar kādu no alternatīvām organizācijām, pieaicinātu juristus, definētu savas tiesības pašiem lemt par savu veselību?

Papētot tēmu, redzu, ka daudzi mediķi, izjūtot darba devēja spiedienu vakcinēties, vienkārši piekrīt, vienlaikus atzīstot, ka iet pret savām vērtībām. Pēc gada šajā vājprātīgajā darba intensitātē, kas ir bijis ārstniecības personām, cilvēki vienkārši deg ārā. Tur vairs nav iekšējā resursa cīnīties, tur vienkārši nav spēka iestāties par sevi, plus bailes zaudēt darbu, šantāža, psiholoģiskais spiediens. Citi, nonākot šajā izvēlē, vienkārši aiziet no darba.+ Tikai šaubos, ka tas ir vienkāršs lēmums. Vai pedagogiem šis gads ir bijis stipri vieglāks? Kāds ir viņu resurss? Tavs, mans?

Svarīgi

Svarīgi – es neaicinu atteikties no vakcinēšanas. Es aicinu saglabāt iespēju katram izvēlēties sekot tam, kam tici, rūpēties par savu veselību pēc saviem ieskatiem. Mums katram ir sava pieredze ar dažādiem preparātiem, slimošanas vēsturi, reakcijām uz vakcīnām, izpratne par to pielietošanu. Un tas IR nopietni – medicīnā ir ne tikai placebo efekts, kad cukurūdens dara dziedināšanas brīnumus, bet arī nocebo, - kad, baidoties no blaknēm, nevēlama rezultāta, tu saņem tieši šīs negatīvās reakcijas.

Taču, kas ir vēl svarīgāk (!!), - ir profesionāļi, kuriem atšķirībā no manis ir argumenti un ļoti kategorisks viedoklis, ka masveida vakcinācija šobrīd ir kļūda. Viedoklis no vīra, kurš visu mūžu strādā vakcīnu izstrādē. Beļģu ārsts, zinātnieks, vīrusologs Geert Vanden Bossche. Un viņa atklātā vēstule Pasaules Veselības Organizācijai https://37b32f5a-6ed9-4d6d-b3e1-5ec648ad9ed9.filesusr.com...

Īsumā - vīruss mutē, vakcīnas nepasargā no infekcijas, vakcinācija pandēmijas laikā ir totāli kļūdaina taktika, tā palīdz radīt jaunus vīrusa paveidus utt. Tēmas izklāsts - šī paša autora intervija: https://www.youtube.com/watch?v=ZJZxiNxYLpc...

Līdzīgs viedoklis bija arī februārī notikušajai konferencei Krievijas aktīvistiem (mediķi, akadēmiķi, biologi) https://fb.watch/4HhmCK791E/

Priecē, ka arī Latvijā ir mediķi, kas, neskatoties uz piedzīvotajām represijām, turpina runāt par šīm medicīniskajām pretrunām un rāda alternatīvos ceļus, - Lauris Līcītis, Edgars Mednis un citi, varbūt ne tik plaši pazīstami, bet tādi ir. https://www.youtube.com/watch?v=t8ONGiV35QU...

Kopsavilkuma vietā

Viens jautājums brīvprātīgo un apmaksāto vakcīnu sakarā - jūs esat kapitālismā redzējuši kaut ko par brīvu, izņemot sieru peļu slazdā?

Kad gāzt pesticīdus zemē, sabiedrības veselības žēl nav, cukuru, konservantus pārtikā – arī nav žēl, padarīt atkarīgus no digitālām ierīcēm, mācīt iepirkt alkoholu, nevis iet sportot, - nē, nav žēl, pataisīt par kredītu vergiem mūža garumā, - nē, ko nu tur, nav žēl...

Taču ļaut pašiem izveseļoties no specifiskas saslimšanas, kura daļai saslimušo norit bez simptomiem, daļai atveseļošanās un sekas ir līdzīgi kā pēc regulārās gripas/pneimonijas, pat ja daļai ar stipri ilgākiem un nepatīkamiem simptomiem, savukārt daļa, jā, daļa, jo īpaši senioru vecumā mirst, - nē, to mēs nedrīkstam atstāt pašplūsmā.

Tik ļoti nedrīkstam, ka piedāvājam vakcīnas, kuras, kā tiek mēļots vēl nav izgājušas visas klīniskās pētījuma stadijas, tik ļoti, ka, ja vakcīnas blakņu statistika ir nepatīkama, vakcīnu vienkārši pārdēvē jaunā vārdā. Nu, akurāt kā spēlē ar vientiešiem lielveikalos, kad neejoša prece ar pārlīmētu cenu uz dzeltena fona un nosaukumu “akcija” tiek izķerta veikalniekam par prieku.

Patiesība ir kaut kur pa vidu vai tur ārā. Dod, Dievs, mēs līdz tai nonāksim, dod, Dievs, veseli. Domājam, runājam, jautājam, meklējam atbildes un rūpējamies par sevi un tiem, kas mums līdzās! Lai mums visiem izdodas!

Novērtē šo rakstu:

100
10

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Nu cik var gvelzt par vīrusu un pandēmiju visādu sviestu?! Kā nav pašiem apnicis!

FotoDivu gadu laikā nebeidz pārsteigt idiotisma līmenis, kas turpina arvien sazelt ap koronavīrusa tēmu, — laikmetā, kad informācija ir tik pieejama kā nekad, jāatceras itāļu teiciens: “Idiotu māte vienmēr ir gaidībās.”
Lasīt visu...

18

Zemes piespiedu nomas attiecības tiek izbeigtas netaisnīgi, uzliekot jaunu slogu dzīvokļu īpašniekiem

FotoPieņemot “Piespiedu dalītā īpašuma privatizētajās daudzdzīvokļu mājās izbeigšanas likumu”, daudzdzīvokļu māju dzīvokļu īpašniekiem tiek uzlikts jauns, nesamērīgs slogs - viņiem zeme jāizpērk par 100% no kadastrālās vērtības, lai gan vidējā vērtība šiem zemes gabaliem ir 30% no kadastra. Saeimas “Saskaņas” frakcija uzskata šādu pieeju piespiedu nomas attiecību izbeigšanai par netaisnīgu un balsoja pret šo likumu.
Lasīt visu...

18

Glābiet, palīdziet un jūtiet līdzi, zemes baroniem atņem peļņu!

Foto29. oktobrī spēkā stājās Tieslietu ministrijas (TM) izstrādātie un Saeimas pieņemtie grozījumi likumā "Par atjaunotā Latvijas Republikas 1937. gada Civillikuma ievada, mantojuma tiesību un lietu tiesību daļas spēkā stāšanās laiku un piemērošanas kārtību". Grozījumu izstrādāšanas formālais nolūks – sakārtot attiecības starp zemes un būvju, ēku un dzīvokļu īpašniekiem tā sauktā piespiedu dalītā īpašuma gadījumā. Valsts šīs attiecības visai neveiksmīgi mēģina kārtot jau daudzu gadu garumā, ir vairākkārt ticis grozīts likums, kā arī pieņemti vairāki Satversmes tiesas spriedumi, kuriem vismaz teorijā būtu jābūt kā bākām likumdevējam jauna regulējuma izstrādē.
Lasīt visu...

15

Mums vajag jūsu naudu, lai radītu jums vairāk burvīga satura par slepkavībām un maniakiem

FotoPirms apaļa gada šai datumā dienas gaismu ieraudzīja mūsu lolojums, daudzreiz nomērīts un rūpīgi apčubināts - tam devām izaicinošu vārdu, nosaucot par Klik. Prieks par pašu radīto mums bija liels, bet ļoti īss, jo pandēmijas pirmais gads bija sarežģīts, brīžiem mokošs un pilns neziņas, pat nolemtības par to, kā dzīvosim tālāk. Šodien esam izauguši un pasaule līdz ar mums – esam kļuvuši gudrāki un apdomīgāki, vakcinēti un lepni par nupat 6000 aktīviem abonentiem tiešsaistes žurnālam Klik!
Lasīt visu...

21

Vai tiekam gatavināti Latvijas iznīcināšanai?

Foto“Opozīcija Saeimā iegājusi pilnīgā destrukcijā – iesnieguši virkni priekšlikumu atņemt aizsardzības budžetam vairākus desmitus miljonu eiro... Brīdī, kad pirmo reizi pēc neatkarības atjaunošanas mūsu robežu reāli apdraud naidīga kaimiņvalsts. Tas jau līdzinās valsts nodevībai,” tīmeklī raksta Saeimas deputāts Jānis Iesalnieks (NA).
Lasīt visu...

20

Mums ir par maz ministru, vajag vēl, un tad viss būs kārtībā!

FotoLabas pārvaldības princips paredz, ka sabiedrības interesēs valsts pārvalde tiek pastāvīgi uzlabota. Nevienā valstī valsts pārvaldības sistēma nekad nav pilnībā pabeigta un perfekta. Tā ir nepārtraukti jāmodernizē, gan novēršot apzinātās nepilnības, gan ņemot vērā sabiedrības vajadzības un tehnoloģiju attīstību. Arī Latvijā ir labi redzamas valsts pārvaldības vājās vietas.
Lasīt visu...

18

Es tiešām ļoti gribēju atbalstīt budžetu, bet...

FotoEs tiešām ļoti gribēju atbalstīt budžetu, jo man šķiet, ka laiks ir grūts un premjerministrs Krišjānis Kariņš tiešām ir sarežģītā situācijā, mēģinot šo kuģi kaut kā izstūrēt cauri Covid pandēmijas izraisītajai krīzei, izmantojot to komandu, kāda nu viņa rīcībā ir nonākusi.
Lasīt visu...

6

Levits nespēj vai nevēlas pildīt savus pienākumus un "pazūd aiz savas pils augstajiem mūriem"

FotoNe tikai Latvijas valsts dibināšanas svētkos, bet arī ikdienā aizvien skaudrāk iezīmējās valsts prezidenta Egila Levita kā valsts vadītāja līderības problēma. Acīmredzams, ka valstij sarežģītos brīžos E.Levits vienkārši nespēj vai nevēlas pildīt savus valsts prezidenta pienākumus un "pazūd aiz savas pils augstajiem mūriem", nespējot adekvāti reaģēt uz notikumiem sabiedrībā.
Lasīt visu...

12

Lūdzu, manējie, PALIECIET šaizemē!

FotoSmagiem soļiem staigāju pa sava vectēva zemi. Ar dubļiem aplipušos zābakos un nosalušiem pirkstiem, zemjainām plaukstām aukstā zemē stādu ķiplokus, ziemas sīpolus un topinambūrus. Būvēju savu pasauli no tām lietām, kuras uzturēja manu senču pasauli. Tām jābūt pietiekami stiprām, lai uzturētu arī manu, lai gan vēlu iesāktu, lai gan tikai tikko radītu, lai gan maziņu un vēl vārgu, bet MANU PAsauli.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Lai turpina valdīt pavļuti, kariņi, leviti un viņu apkalpotāji rečekisti, fūrmaņi, skrides un citi līdzskrējēji?

Divas valstis, divas pieredzes. Igaunija bez lockdown, Latvija ar. Igaunija ar cilvēcisku...

Foto

Vēstule Augstākajam Debesu Kungam

Es gan tev neticu, bet nezinu, kam citam adresēt savu žēlabu. Man ir laimējies, kopš deviņdesmito gadu sākuma dzīvoju Pierīgas apkaimē. Tuvu...

Foto

Vēstule valsts augstākajām amatpersonām: par palīdzību un atbalstu Latvijas pensionāriem un likumu "Par Valsts pensijām"

Likums "Par Valsts pensijām" paredz, ka ikviens Latvijas pensionārs var prasīt...

Foto

Jaunās paaudzes žurku inde

Tie, kuriem pieder kāds lauku īpašums, šķiet, visi būs saskārušies ar problēmu, vārdā grauzēji, bet vēl precīzāk – žurkas un peles. Grauzēji...

Foto

Nodokļu sistēmas reforma stumj pašnodarbinātos ēnu ekonomikā vai liek doties emigrācijā

Sociāldemokrātiskās partijas “Saskaņa” Latvijas Republikas Saeimas frakcija, piedaloties balsošanā par likumprojekta “Grozījumi likumā “Par valsts...

Foto

Paskaidrojošā tautumeita un āža pakaļa

Profesionāla komunikatora deformācija palīdz ķirurģiski paskatīties un karstām situācijām....

Foto

Monumentālā šausmene “Mājsēde 2.0”

Pēc varnešu “pirkstu klikšķa” Latvijā pēkšņi uzliesmoja un tāpat norima kroņa vīrusa epidēmija. “Augšām” pietuvinātajiem šeftmaņiem lokdauns izrādījās “zelta bedre”. Dīkstāves palīdzību...

Foto

Divi miljoni deputātu īpašo pasūtījumu galdam – „baiļu kvotas”

Uz Saeimu  koka šķirstiņā atnestā budžeta prioritātes premjers raksturoja šādi:  “2022.gadā ir trīs lieli virzieni – Latvijas...

Foto

Pavasaris ir tuvu vai tālu atkarībā no pacietības līmeņa

Pēc valdības sarunu atšifrējuma publicēšanas fakts, ka šie politikāņi vēl ir savos amatos, ir apkaunojums demokrātijai....

Foto

Par to, kāpēc pie mums mirstība no kovida ir astoņreiz augstāka, es paklusēšu

Šodien mēs atgriežamies no mājsēdes - vakcinētiem cilvēkiem būs brīvāka dzīve. Nevakcinētajiem dodam vēl...

Foto

Par situāciju Latvijas medicīnā un iespējamiem risinājumiem

Cik zināms, valstī iedzīvotāju medicīniskai aprūpei gultu skaitam slimnīcās ir jābūt aptuveni 1% no iedzīvotāju skaita. Tas nozīme, ka...

Foto

No kuras puses tuvojas īstā klimata pārmaiņu problēma

Runa ir par ļoti nopienun problēmu, kas rada klimata pārmaiņas un par kuru neviens nerunā. Delfi.lv bija Ivara...

Foto

Šoreiz mums visiem ir nodarīts pāri par daudz!

Ziņa, kuru saņēmām 09.11.2021 no valdības mājas, šokēja mūs visus – gan gadatirgus organizētājus, gan jūs – gadatirgus...

Foto

Mēs runāsim, mēs domāsim, mēs gatavosimies

Latvijas robeža, kas iezīmē Latvijas valsts teritoriju starptautiskajā kartē, ir viens no Latvijas valstiskuma pamatelementiem. Tāpēc tās aizsardzība vistiešākajā veidā ir...

Foto

Tikai objektīvos datos balstīta analīze var novest pie pareiziem lēmumiem un tālākas apkarošanas taktikas

Dombura kungs! Ar interesi un cerībām noskatījos Jūsu atjaunoto raidījumu LTV1 "Kas...

Foto

Par Rīgas domes apsveikuma kampaņu

Pilnīgi skaidrs, ka, ja pats Dievs vēlētos iepriecināt latviešu inteliģenci, visticamāk viņam tas neizdotos. Panika ap Rīgas domes apsveikuma kampaņu tam...

Foto

Nevajag dēvēt noniecinošā veidā personas, kas kustas pār robežu

Sabiedriskās politikas centrs PROVIDUS un biedrība “Gribu palīdzēt bēgļiem” aicina izmantot starptautiski pieņemtu apzīmējumu personām, kuras šķērso...

Foto

Es, piemēram, redzu gaismu tuneļa galā

Pēdējos divus gadus mums ir gājis grūti, un Covid pandēmija vēl arvien nav beigusies. Tomēr šobrīd varam pacelt galvu un droši...

Foto

Dievnamā tikai ar “ar nelabo sadarbspējīgo sertifikātu”

Civilizācijas atiestatītāju apustulis Bordāns Twitter ciniski ieņirdza, ka “nevakcinējoties Dievu var satikt ātrāk!”. Tauta runā, ka pēcāk Temīdas piesmējējs ticis strostēts...

Foto

Vai Levits jau ir sasaucis Nacionālās drošības padomes sēdi?

Video ar cilvēku pūli, kas Baltkrievijā virzās uz Polijas-Baltkrievijas robežu, un Latvijas amatpersonu kuslais klusums, ne vārdu...

Foto

Ar Lukašenko roku Krievija pārbauda mūsu reakciju

Situācija pie Polijas-Baltkrievijas robežas ir ļoti nopietna. Vēlu izturību un savaldību Polijas drošības sargiem! Sekojam līdzi situācijas attīstībai....

Foto

Rīgas autoostas sarkano ozolu nedrīkst nocirst

“Ozolu iestādīja 1964. gadā, kad uzcēla autoostu. Autoostā sāku strādāt 1972. gadā. Tad ozols jau bija sasniedzis rokas resnumu. Agrāk,...

Foto

Vandāļi izņirgājušies par mūsu valsts naudas izšķiešanas un izzagšanas objektu

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) pēc sociālās kampaņas vides objekta “Korupcijas aisbergs” iespējamā vandālisma akta...

Foto

Pandēmija un sabiedrība - bailes vai dusmas?

Profesore Ancāne LSM portāla rakstā par Latvijas sabiedrību pandēmijas laikā runā par to, ka, viņasprāt, tajā valda vairāk dusmas...

Foto

Kurp dodamies?

Kurp dodamies – aizas vai leknu pļavu virzienā? Lielai daļai, nu vismaz pusei, cilvēku tas nešķiet svarīgi, jo viņi ir pārliecināti – jo dziļāk,...

Foto

Valdībai ir pašai jāizšķiras: demisionēt, emigrēt vai mainīties!

Latvija pašlaik ieņem pirmo vietu pasaulē Covid saslimušo ziņā! LR valdība un Saeima nepilda solīto, nepalielina medicīnas darbinieku...

Foto

Akceptētās nāves

Beidzot ir skaidrs, ka kroņa vīruss nešķiro cilvēkus vakcinētajos un nevakcinētajos. Tālab farmācijas gigantu dienderu centieni joprojām uzspiest bezjēdzīgās un organismam bīstamās potes robežojas...

Foto

Katram pašam jāizvēlas, vai ticēt pūcēm, pavļutiem, skridēm un rečekistiem vai tādiem ārstiem kā Ilze Aizsilniece

Nekas jauns nav jāizdomā. Kā vienmēr, kad tiek skatīts budžets...

Foto

Nemainīgs ir tikai viens – valdošās koalīcijas absolūtais cinisms

2019.gada novembrī pirms valsts budžeta pieņemšanas pie Saeimas notika plašs pikets – medicīnas darbinieki protestēja pret to,...

Foto

Ja uzskatāt, ka Covid eksistē tikai Eiropas Savienībā, tad aizveriet Latvijas vēstniecības ārpus ES!

Augsti godājamās valsts amatpersonas, vēršos pie Jums ar šo atklāto vēstuli, lai...

Foto

Lai gan Latvija rada tikai 0,02% no pasaules siltumnīcefekta gāzu izmešu apjomiem, esam apņēmības pilni skriet lokomotīvei pa priekšu

Kopš Parīzes nolīgumā paredzēto mērķu izvirzīšanas ir...

Foto

Duļķis pret pianistu

Eksistē Dievzemītē tāds Māris Mičerevskis. Plašākai publikai pazīstams kā Duļķis 2018. gada filmā “Kriminālās ekselences fonds”. Pie lomas “spīdošais aktieris” tika caur pūļa...

Foto

Varbūt turpināsies 80. un 90. gadu mijas profesūras aizsāktās tradīcijas!

2021.gada 28.oktobris, cerams, ieies vēsturē kā datums, kad sākās Latvijas Ārstu biedrības jau ilgāku laiku vērojamās...

Foto

Atklāta vēstule Latvijas valsts prezidentam: vissvarīgākā ir visas sabiedrības testēšana un laicīga ārstēšana

Vēršos pie jums, kā pie priekšpēdējās instances, jo pēdējā jau būs mecenāti, kas,...

Foto

Etnofobija un etnocentrisms

Ir sabiedrības daļa, kas ik pa laikam saceļ labi sponsorētu un informatīvi atbalstītu traci par Latvijā it kā valdošo “homofobiju”. Tomēr es aicinātu...

Foto

Dzied Circene aizkrāsnē

“Es arī uzskatu, ka piespiest nevar un nevajag nevienu cilvēku. Ja viņš negrib vakcinēties, viņš var nevakcinēties, bet tad viņš nevar iet sabiedrībā!”...

Foto

Žēl, ļoti žēl...

Žēl, ļoti žēl... Laikā, kad vajadzēja vienojošus vārdus, kad vajadzēja solidarizēties ar hospitalizētajiem pacientiem, ar izdegošajiem ārstiem, ar mājsēdē esošajiem darba devējiem un...

Foto

Nevaram paļauties uz valdošo karteli, jo tas aizņemts pats ar sevis glābšanu

Neskatoties ne uz Latvijas ārstu sabiedrības prasībām, ne pieaugošajiem saslimstības  un baisajiem mirušo skaitļiem,...

Foto

Likme uz ārējo ienaidnieku

Kariņa valdība Dievzemītē ir ieviesusi pazemojušu segregāciju. Nevakcinētajiem pret kroņa vīrusu atņem darbu (lasi – iztikas līdzekļus); sabotē izglītību; liedz medicīnisko aprūpi,...

Foto

Sociālās pātagas un 100 eiro kāposta politika

Vakcīndileri vienojušies iemānīt pošu atkarībā 60 gadu slieksni pārsniegušos seniorus, piesolot simt eiro katram, kas injicēsies pret kroņa vīrusu....

Foto

Tāda mums sabiedrība!

Bērnišķīgi! Esam nonākuši situācijā, kad puse biedru nav izpildījusi C mājasdarbu un ieskaite tagad nav visam kursam! Vainīgs pie tā esot skolas direktors...

Foto

Latvijā ir nolaists viss

Latvijā ir nolaists viss. To neredzēt var tikai aklais vai pilnīgi nozombētais. Uzskaitīsim....