Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Pēc iepriekšējās publikācijas [man piederošajā] “Vietējā Latgales Avīzē” esmu saņēmis daudzus komentārus. Jāatzīst, ka atsevišķi komentāri man liek pārvērtēt auditorijas daļu, ar kuru ir saistīts Lato Lapsa, jeb tā saucamos viltus profilus, kas tādā vai citādā veidā pēc Lato Lapsas uzstādījuma mēģina turpināt nomelnošanas kampaņu gan pret mani, gan pret AS “Preiļu siers” un saistītajiem uzņēmumiem.

Viens no šiem komentāriem man jo sevišķi liekas ne tikai nepatiess, bet arī vairāk nekā naidīgs. Ja mēs paskatāmies uz šo tekstu, tad nepārprotami par čuhņu tiek nosaukts ne tikai Preiļu novads, bet arī viss Latgales reģions. Manā uztverē, tas jau ir ārpus kaut kādiem cilvēka veselā saprāta rāmjiem, veselu reģionu nosaukt par čuhņu un apgalvot, ka Goda pilsoņa nosaukums Preiļu novadā vispār nav nekas.

Atļaušos nopublicēt vienu bildi, šī Pateicība manā kabinetā ir jau vairāk nekā 10 gadus. Turklāt šis cilvēks [Jānis Streičs] ir arī Preiļu novada Goda pilsonis. Aicinātu Lato Lapsu ielikt nākamo video ar aicinājumu bloķēt vai neskatīties arī šī kinorežisora uzņemtās filmas.

Saistībā ar šo mani pārsteidz gan Preiļu novada, gan Krāslavas novada, gan Daugavpils valstspilsētas pašvaldību absolūts reakcijas trūkums uz šāda veida paziņojumiem, jo ir pilnīgi skaidrs, ka šo paziņojumu autors ir Lato Lapsa, un izskatās, ka Preiļu novada pašvaldība klusējot piekrīt, ka viņi piešķir Goda pilsoņa nosaukumus, kas pārējai Latvijas Republikai neko nenozīmē, un ka mēs dzīvojam čuhņā. Tāpēc turpmākajās publikācijās publicēšu atsevišķus attēlus ar to, kas ir tikai Preiļu novadā, bet nav nekur citur Latvijā. Protams, ar nepacietību gaidīšu Lato Lapsas komentāru – kas tas ir?!

Kāpēc vajadzēja gaidīt tik ilgi?

Mans viedoklis “Vietējā Latgales Avīzē” tika pausts piektdienā, bet tikai piecas dienas vēlāk, trešdienas vakarā, Lato Lapsa šo manu viedokli nopublicēja internetā, iesakot to visiem izlasīt. Man neviļus rodas jautājums – kāpēc vajadzēja gaidīt tik ilgi, jo uz pārējiem komentāriem Lato Lapsa atbild vai nu uzreiz, vai iesaistās diskusijā ar saviem atsaldētajiem personāžiem. Man ir trīs varianti, kāpēc bija tāda kavēšanās, tāpēc aicinu sūtīt atbildes uz “Vietējās Latgales Avīzes” redakcijas e-pasta adresi [email protected]. Varianti ir šādi:

1.Lato Lapsa konsultējās ar Ēriku;

2.Lato Lapsa no Janovska mēģināja izspiest kārtējo naudas žūksni kampaņas turpināšanai;

3.Lato Lapsa sapņos saēdās degunradža gaļu un vajadzēja piecas dienas sēdēt uz poda.

Atļaušos mazliet atklāt kārtis

Nevienam nav noslēpums, kas par portālu ir pietiek.com.

Tajā atrodams raksts ar nosaukumu: “Šņepstu ģimenei ne tikai patīk nogalināt sava prieka pēc, bet ir arī citas “vājības””. Neskatoties uz to, ka neviens no maniem ģimenes locekļiem nav apsūdzēts jebkādā nogalināšanā, narkotiku 10 g vadāšanā, lietošanā utt., arī es, jo es nevienu neesmu nogalinājis, tostarp arī medījamos dzīvniekus. Medību leksikā to sauc pavisam citādāk.

Ja tiek šādi nepamatoti nomelnoti arī mani ģimenes locekļi, tad, protams, šajā rakstā es atļaušos mazliet atklāt kārtis par kaislīgo drona lidinātāju, kas “nejauši” gājis garām maniem īpašumiem un nofilmējis nelikumīgu cirsmu. Es kā čakls darba rūķis tajā pašā dienā noskaidroju, kam pieder automašīna, kas dienā, kad man vajadzēja atrasties bērēs, no Rīgas ieradās kā kaislīgs drona lidinātājs pie maniem īpašumiem, ne tikai izsauca Valsts policiju, kas ieradās ar ieslēgtām bākugunīm, bet arī filmēja manus īpašumus ne tikai Jezufinovā, bet arī Aizkalnē un Raipolē. Tāpēc, zinot automašīnas numuru, man tas neprasīja lielas pūles, lai noskaidrotu, kam šis spēkrats pieder, ar kuru ieradās šie “nevainīgie garāmgājēji” filmētāji. Tas pieder apsardzes firmai, kas ir bāzēta Rīgā, Ludzas ielā 9. Un – kāda sakritība! – šīs firmas valdē ir neviens cits kā Aleksandrs Kurganovs, kurš ir tiesāts un atsēdējis piecus gadus par narkotiku tirgošanu un izspiešanu. Tāpēc, pirms rakstīt alibi savām darbībām, nevajag uzskatīt otru par pilnīgāko muļķi un cerēt, ka es nenoskaidrošu, ko brīvdienā, sestdienā, pie maniem īpašumiem dara attiecīgi šādas kategorijas personāži.

“Šņepstam papīri vienmēr ir kārtībā”

Vairāk nekā smieklīgi izklausās nelikumīga ciršana savā īpašumā, jo, kā jau rakstīja viens no komentētājiem, “Šņepstam papīri vienmēr ir kārtībā”. Es taupīšu lasītāju laiku, nemaz nekomentēšu pārējos murgus, kas ir sarakstīti šajā rakstā. Bet viena lieta ir pilnīgi skaidra, ka raksta tapšanā iesaistīts kāds no vietējiem bāleliņiem, gan jau tas pats, kurš nosūtīja Lato Lapsam bildi ar manis nomedītu degunradzi Dienvidāfrikā. Es gribētu, lai Aldis A. un Aldis U. nodod sveicienus Kirovetsam un, pirms rakstīt šādas muļķības, lai paskatās spogulī. Lato Lapsa savos komentāros necerēti piemin ticību un Dieva vārdu. Latgalē šādi rīkojas dziļi ticīgi cilvēki, bet attiecībā uz Lato Lapsu to attiecināt ir neiespējami. Mums šeit, Preiļu novadā, līdzīgs personāžs jau ir, kas ikdienā gāja ar baznīcas karogu, bet kā nonāca Rīgā, tā paslīdēja kājiņa un no Saeimas izmeta kā kaķi no pienotavas.

Ja mēs paskatāmies uz notikumu attīstību pēdējā pusgada laikā, tad nevienam nav noslēpums, ka Preiļu koģenerācijas stacija ir nojaukta, turbīna ir pārdota uz Ukrainu, bet pārējie dzelži aizvesti uz Aizkraukli. Un reiderisma pret AS “Preiļu siers” iniciators Vitālijs Pastars, kura dēli ar 25 % kapitāldaļu bija līdzīpašnieki minētajā uzņēmumā, pats stāstot, ka Aldis viņus uzmetis, atstājot bešā, jo 25 % no 1,5 miljoniem tomēr ir nozīmīga summa (atbilstoši Latvijas normatīvajiem aktiem tā ir likvidācijas kvota uzņēmuma likvidācijas gadījumā). Šeit jāsaka – cepuri nost, ka V. Pastars ar savām cāļa smadzenēm tā vietā, lai sāktu tiesāties, konsultējās ar savu jaunāko dēlu juristu, kurš ieteica to nedarīt, jo pilnīgi loģiski, ka tas, kurš iedod naudu, šo naudu var arī paņemt atpakaļ, neko nedodot pretī.

No interneta nekas nepazūd

Iepriekšējā reizē komentētājos ļoti lielu interesi raisīja sveiciens Kārlim un Aivaram Janovskim. Par A. Janovski atbildi es jau sniedzu iepriekšējā publikācijā, bet attiecībā uz Kārli varu teikt, ka viņš ir pelēkais kardināls politiskajā partijā “Zaļo un Zemnieku savienība”. Un Kārlis bija tas, kurš runāja ar Saeimas deputāti, kura ir ievēlēta no Latgales, lai es, Jāzeps Šņepsts, izlīgstu, respektīvi nopērku no Aivara Janovska ieķīlātās AS “Preiļu siers” kapitāldaļas par to vērtību, ko viņš nosauks, un viņš to arī nosauca. Tikai tagad, kad Kārlis izlasīs šo rakstu, nevajag skriet pie Saeimas deputātes un teikt, ka viņš neko nav teicis, jo no interneta nekas nepazūd, un arī telefonsarunas nekur nepazūd. Es ļoti ceru, ka Latvijas “nepērkamie” žurnālisti šajā gadījumā noskaidros ne tikai to, uz kāda pamata Kārlis man solīja tagadējā zemkopības ministra labvēlību visos manis izvirzītajos jautājumos, bet arī smalkāk izpētīs A. Janovska kā ZZS sponsora ciešo sadarbību ar šo partiju, un kādus labvēlīgus lēmumus ZZS ir pieņēmusi šī ZZS sponsora interesēs. Šeit ir arī atbilde uz to, kas ir pēc tam, ja es nepiekrītu šai labvēlībai. Pēc tam parādās tādi Jāņi Vinteri, Jāņi Voini un visa pārējā šlaka, kas ar putām uz lūpām sociālajos tīklos sāk komentēt gan to, kas notiek, viņuprāt, AS “Preiļu siers”, gan to, kā un kur es medīju.

Tā kā šajos komentāros aktīvi iesaistījušās Ilzes, Ārijas, Madaras un visas pārējās Lasmaņa ķepiņas, tad, dāmas, pirms jūs kaut ko komentējat šajos jautājumos, par kuriem ir maz sajēgas, vajag sākt ar to, ka AS “Preiļu siers” no piena ražotājiem atbilstoši noslēgtajiem līgumiem pienu iepērk, nevis nodod. Nodod un paņem pretī kaut ko tikai Lasmaņa mašīnā. Kad jūs to sapratīsiet, tad arī sāksim diskutēt, kā veidojas piena iepirkuma cena, kas to nosaka, ņemot vērā globālās tendences utt.

Kāpēc Latvijā arvien biežāk parādās reiderisma gadījumi?

Kur ir reiderisma pret AS “Preiļu siers” sakne, kur ir vājie punkti, kāpēc Latvijā arvien biežāk parādās šādi gadījumi, kad uz mazākuma akcionāru bāzes tiek terorizēti vadošie uzņēmumi savā nozarē? Īpatnība ir ļoti vienkārša – ja reiderisma gājiens notiek ātri, tad parasti pirmajos soļos, kas sākotnēji bija arī AS “Preiļu siers” gadījumā, tiek iesaistīts ļoti maz cilvēku, tas ir – pasūtītājs, atsevišķi negodīgi notāri, bet, ja šis gājiens neizdodas, tad katrs nākamais prasa iesaistīt jau papildu opcijas – politiskos jumtus, tiesībsargājošās iestādes, Valsts policiju, tiesu sistēmu. Tā šis process, no vienas puses, kļūst arvien sarežģītāks un sāk iziet no pasūtītāja kontroles, bet, no otras puses, tas vairs negarantē, ka attiecīgās iestādes perfekti izpildīs doto uzdevumu. Skatoties uz to, kā tas notiek AS “Preiļu siers” gadījumā, man ir daži jautājumi Valsts policijas priekšniekam. Pirms vairākiem gadiem es no viena no iepriekšējiem Valsts policijas vadītājiem saņēmu Goda rakstu, tāpēc, domāju, man ir tiesības uzdot dažus jautājumus – cik ilgi viņa pakļautībā esošās policijas amatpersonas dos norādījumus vai pavēles Preiļu iecirkņa policistiem un pārējām struktūrām izsekot mani? Citādāk es to nevaru nosaukt, jo grūti būs sabiedrībai iestāstīt, ka manis pieminēto A. Kurganovu atrada A. Janovskis bez Valsts policijas starpniecības, zinot to, kur viņš strādāja pirms dabūja sēdēt. Arī pēc mana iesnieguma policijai iekšējās drošības birojs kā pirmo mēģināja noskaidrot, kā es esmu ieguvis ziņas par šo automašīnu, bet nevis to, ko šī biroja vai nu pats vadītājs, vai viņa sūtītie darbinieki, brīvdienā atbraukuši no Rīgas, darīja čuhņā tad, kad nevienam nevajadzēja būt mājās. Domāju, ka vairāk nekā trīs mēneši ir pietiekams laiks, lai to varētu noskaidrot. Nākamajā rakstā es noteikti atspoguļošu arī Valsts policijas darbību, kas saistīta ar manas automašīnas apturēšanu pusčetros no rīta, braucot uz Peipusu, kad, tikai paskatoties salonā, policiste, kas apturēja mašīnu, aizmirsa, kāpēc vispār to izdarīja, un pieklājīgi novēlēja man laimīgu ceļu, kas bija tīri patīkami, jo cilvēks kaut kur krūmos bija sēdējis visu nakti, lai sagaidītu, kamēr es braukšu uz Peipusu zemledus makšķerēšanā. Nesen internetā bija atrodama informācija par to, ka valsts ir iztērējusi vairāk nekā piecus miljonus eiro advokāta honorāram Guseļņikova tiesvedībā pret Latvijas valsti, kur kā liecinieks figurē bijušais Latvijas Bankas prezidents Rimšēviča kungs. Un kā jūs, lasītāji, domājat – kurš par Guseļņikova naudu izdeva apmelojošu grāmatu par Rimšēviča kungu? Protams, Lato Lapsa.

Nevaru nepieminēt Kurzemes uzņēmēja prātojumus par AS “Preiļu siers” un it sevišķi par garšīgajiem Spānijas sieriem. Tikai šis uzņēmējs ir mēģinājis trāpīt ar pirkstu kaut kur debesīs, jo patiesībā tikai 2023. gadā vien AS “Preiļu siers” uz Spāniju ir pārdevusi 1659,8 tonnas Latvijā ražotā negaršīgā siera.

9. aprīlī notika direktoru sapulce, kurā AS “Latgales piens” vadītājs ieteica izteikt pateicību Lato Lapsam par reklāmu, jo citādi viņš nevarot izskaidrot pēdējo nedēļu produkcijas realizācijas pieaugumu.

Nobeigumā tikai viena lieta jau atkal medību terminoloģijā – Lato Lapsa, tu ar šīm publikācijām esi sašāvis sev kājas, jo no interneta nekas nepazūd un tu vairs nekur aizbēgt nevari. Tāpēc tagad tev atliks vienkārši sēdēt un gaidīt, kad atlidos Preiļu simbols krauklis un noskatīsies, kā tu aizrīsies savos vēmekļos, jo – tīri no medicīnas viedokļa – vemjot 80% gadījumu cilvēks apvemj pats sevi, tikai 20% trāpa kaut kur citur. Es saprotu, ka Lato Lapsam kā izcilam ārstam “ginekologam” par šo dzīves patiesību ir mazs priekšstats, bet tomēr aicinātu to atcerēties!

Novērtē šo rakstu:

41
48

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Likumprojekta nepārprotamības aritmētika

FotoSaeimas Juridiskās komisijas priekšsēdētājs aicina parlamentāriešus ātrāk izskatīt trešajā lasījumā grozījumus Civilprocesa likuma 594.pantā - jau tagad, 20. jūnijā, pirms Jāņiem.
Lasīt visu...

12

Lai nodrošinātu igauņiem vilcienu uz Eiropu, latviešiem pamatīgi jāceļ nodokļi?

FotoPēc gadiem divdesmit igauņi, baudot poļu alu, pa vilciena logiem vēros jostas savilkušos latviešus sērīgi raugāmies uz ne pārāk ātri ritošo vilcienu Eiropas virzienā: latviešiem nav laika vizināties, viņiem jāatdod ārējie parādi un čakli jāmaksā augstie nodokļi, – aptuveni šādu ainu uzbur lasītais Valsts kontroles publiskotā dokumentā ““Rail Baltica” projekta situācijas izpēte (Kopīga situācijas izpēte Tallina, Rīga, Viļņa, 2024. gada 11. jūnijā)”. Visā stāstā ir viena priecīga ziņa - Valsts kontrole izrāda drošsirdību publiski pateikt politiķiem netīkamo skaudro patiesību.
Lasīt visu...

21

"Rail Baltica" projekts kā aklās zarnas izgriešana caur papēdi

Foto“Pašlaik nav kārtīga saimnieka “Rail Baltica” īstenošanai”, “Valdība nav iestāde, kas apmaksā rēķinus”, “Premjere Siliņa parāda nostāju – vēlas skaidru atbildību”, “Tā kā līdz šim – turpināt nevēlos” – lūk, virsraksti dažādos plašsaziņas līdzekļos. Visbeidzot, uzstājoties Saeimas ārkārtas plenārsēdē ar atskaiti par savas valdības paveikto, premjere sacīja vēsturiskus vārdus, ka “Rail Baltica” projekta pašplūsma ir beigusies.
Lasīt visu...

21

Vairums mikroģeneratoru īpašnieku būs spiesti pāriet uz dinamiskās enerģijas uzglabāšanas sistēmām

FotoApritējis vairāk nekā mēnesis, kopš ieviesta jaunā elektroenerģijas neto norēķinu sistēma un mājsaimniecībās uzstādīto mikroģeneratoru īpašnieki vairs nevar izvēlēties – ziemā atgūt vasarā tīklā nodoto elektroenerģiju vai arī to pārdot biržā par tirgus cenu. Turpmāk uzstādīto mikroģeneratoru īpašnieki visu saražoto elektroenerģiju varēs vai nu notērēt paši, vai arī pārdot biržā par aktuālo cenu, kas, būsim atklāti, ne vienmēr ir izdevīga.
Lasīt visu...

12

Vai bēdīgi slavenais Raimonds Lejnieks – Puķe mēģina apkrāpt tautu?

FotoJa pēdējos gados mēs esam uzmanīgi sekojuši līdzi gan politikai, gan masu mediju ziņām, tad mums droši vien nav palicis nepamanīts kāds jauns vīrietis ar dubultu uzvārdu – Raimonds Lejnieks – Puķe.
Lasīt visu...

12

Visa „Rail Baltica” projekta vadība precīzi līdzinās tam, ko rekomendē sabotāžas veikšanai

FotoKāds Jums palika iespaids pēc raidījuma „Kas notiek Latvijā” par Rail Baltica? Šoreiz bez cipariem, bet vienkārši novērojums. Pārsmējos.
Lasīt visu...

21

Ašeradens paziņo, ka grib celt nodokļus, un vēlētāji metas nobalsot par “Jauno Vienotību”: loģika te interesantāka nekā paši vēlēšanu rezultāti

FotoViens no nedaudzajiem negaidītajiem momentiem aizvadītajās vēlēšanās — “Jaunās Vienotības” pārsvars pār Nacionālo apvienību, kaut gan aptaujas konsekventi rādīja pretējo, turklāt tas notika pēc tam, kad JV pārstāvis Arvils Ašeradens informēja sabiedrību par iespēju celt pievienotās vērtības nodokli (PVN).
Lasīt visu...

21

Sabiedrības integrācijas fonds lūdz „Re:Baltica” atmaksāt neatbilstoši iztērētos valsts līdzekļus par radīto saturu svešvalodā

FotoŅemot vērā diskusijas publiskajā telpā par nodibinājuma “Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centrs Re:Baltica” (attēlā - tā pārstāve Inga Spriņģe) projekta “Šķelšanās” vērtēšanu un mediju redakcionālo brīvību, Sabiedrības integrācijas fonds (Fonds) skaidro pieņemto lēmumu. Fonds ir konstatējis, ka projekts nav īstenots atbilstoši konkursa nolikumam, kas paredz veidot saturu latviešu valodā, bet daļēji īstenots svešvalodā. Aktivitātes īstenotas ar piešķirto publisko finansējumu caur Mediju atbalsta fondu (MAF).
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Es esmu kompetents ne tikai tajā, par ko jūs visi padomājāt!

Nesen klausoties ekonomiskās politikas debates par Latvijas Stabilitātes programmu 2024. - 2028.gadam, radās sajūta, ka...

Foto

Vieglprātība un nekompetence maksā dārgi

Igauņi racionāli skatās uz „Rail Baltica” savienojumu ar Tallinu un lidostu. "29.maijā ielikts pamatakmens „Rail Baltica” Ülemiste pasažieru terminālim "Linda", kas...

Foto

Sākot no nodokļu celšanas un beidzot ar Francijas kodolvairoga attiecināšanu uz Baltiju: TOP 3 “interesantākās” idejas no partiju mutēm

Partiju pašslavināšanās gaisotnē soctīklu īsajos formātos tās...

Foto

Pārpratumi likumprojekta izstrādes gaitā (viena epizode)

Likumprojektā "Grozījumi Civilprocesa likuma 594. pantā - Ieturējumu apmērs no parādnieka darba samaksas un tai pielīdzinātajiem maksājumiem" tā pirmajā lasījumā...

Foto

Eiroparlamenta reitingu līderis “lien bez ziepēm” savam galvenajam politiskajam sāncensim

Piecu mēnešu garumā SKDS aptaujās līderu lomu ieņēmušās Nacionālās apvienības vadošais kandidāts Roberts Zīle nācis klajā...

Foto

Valsts kontrolei vajadzētu izvērtēt, cik pamatoti Sabiedrības integrācijas fonds vairojis „Re:Baltica” darbinieču labklājību un kā valsts šos līdzekļus varētu atgūt

Es jums izstāstīšu kaut ko, ko...

Foto

Parodija par pārbaudi

Ceturtdien Ģenerālprokuratūra izplatīja ļoti savādu paziņojumu, kam it kā bija jānomierina prāti un jāatjauno uzticība politiskajai elitei, bet gluži otrādi – tā ne...

Foto

Lūdz tiesībsargu vērsties Satversmes tiesā par personu ar invaliditāti diskrimināciju

2024. gada 30. maijā Latvijas bezdarbnieku un darba meklētāju interešu aizstāvības biedrības valdes loceklis Raimonds Lejnieks...

Foto

Šoreiz Lembergs uzvar valsti

Centrālajai vēlēšanu komisijai (turpmāk - CVK) ir rakstiski jāatvainojas Aivaram Lembergam par liegumu balsot pašvaldību vēlēšanās, - tā nolēmusi tiesa....

Foto

Nes mieru man, nes mieru dvēselei!

Jau divus gadus publiskajā telpā aktualizēts jautājums par nakts trokšņiem un regulējuma caurumiem, kas liedz rast reālus risinājumus šai problēmai....

Foto

Skumji, ka mūsu “centrālo” mediju rīcība aizvien mazāk atšķiras no kremļa mediju ieradumiem!

Kā top Latvijas Televīzijas (LTV) sižeti? Kāds ir viņu uzmanības fokuss? Divi piemēri....

Foto

„Iznireļi” - obligātā lasāmviela tiem, kas interesējas par politiku un procesiem Latvijā

Brīvdienu maģija – izlasīt kādu grāmatu. Beidzot izlasīju “Iznireļus” - paldies Lato Lapsam: obligātā...

Foto

Nu žēl, ka mums iet garām iespēja pamakšķerēt balsis, debatējot Krievijas valsts valodā

Latvijas Televīzijas (LTV) lēmums nerīkot priekšvēlēšanu debates krievu valodā sabiedrisko mediju portālā rus.lsm...

Foto

Protams, Krievijas valsts valodai ir nozīmīga vieta Latvijas politikā!

Mēs uzskatām, ka aizliegums lietot Latvijas mazākumtautību valodas politiskās diskusijās neveicinātu ne piederības sajūtu Latvijai, ne vārda...

Foto

Latvijas iedzīvotāju cilvēktiesības uz klimata izmaiņu ierobežošanu un dabas daudzveidības saglabāšanu

Pēdējā pusgada laikā Latvijas politiskā vide, sabiedriskie mēdiji, sociālie mediji un portāli pārlieku bieži un...

Foto

Būtu mēs labāk ēduši...

Latvijas Žurnālistu asociācija (asociācija) aicina politiķus atturēties no mediju un žurnālistu diskreditācijas,  apzināti vai neapzināti veidojot nepamatotu viedokli par žurnālistiem, jo īpaši...

Foto

Nē, Somijas politiķus debatēs necepina ne arābu, ne krievu valodā

Latvijas Radio galvenās redaktores Anitas Braunas ieraksts sociālajos tīklos sacēla lielu diskusiju vētru sociālajos tīklos. Viņai...

Foto

Kas tā par Rīgas domes ēku bez progresa simbola – varavīksnes karoga!

Rīgas domes priekšsēdētāja Rīgas domes priekšsēdētājam Vilnim Ķirsim – aicinājums izkārt varavīksnes karogu pie...

Foto

Eiropas Parlamenta vēlēšanas nāk ar uzlabotu vēlēšanu likumu un jaunām iespējām nobalsot

Ar katrām jaunām vēlēšanām tiek mazliet pilnveidotas un atvieglotas iespējas nobalsot — Eiropas Parlamenta...

Foto

Latvijas Televīzija kā pēdējais krievu valodas bastions?

Laikā, kad skolas pāriet uz mācībām tikai latviski, kad atsakāmies no krievu valodas kā otrās svešvalodas, kad pat Latvijā...

Foto

Ne prātā mums nenāk atcelt debates Krievijas valsts valodā

Latvijas Televīzijas Redakcionālā padome šobrīd neizskata iespēju atcelt plānotās RUS.LSM Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates....

Foto

Priekšvēlēšanu debatēm jābūt valsts valodā

Ņemot vērā sabiedrībā aktualizēto diskusiju par priekšvēlēšanu debašu organizēšanu krievu valodā, partiju apvienība Jaunā Vienotība uzsver, ka īpaši kopš Krievijas brutālā...

Foto

Aicinām kritiski vērtēt Tieslietu ministrijas bez sociālo partneru iesaistes un visu ieinteresēto personu informēšanas izstrādāto likumprojektu

Saeimas 2024. gada 16. maija darba kārtībā izskatīšanai otrajā lasījumā...

Foto

Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates Latvijā drīkst notikt tikai valsts valodā – latviešu valodā

Komentējot publiski pieejamo informāciju – Latvijas Televīzija 2024. gada 3., 4., 5. un...

Foto

Krievvalodīgo debašu iecere savā būtībā ir pretrunā ar Satversmē nostiprināto valsts valodas statusu un tās lomu sabiedrības integrācijā

Par Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (attēlā –...

Foto

Aicinu noskaidrot un saukt pie atbildības tos, kuri pieļauj un veicina krievu valodas kā „de facto” otras valsts valodas nostiprināšanu

Ņemot vērā, ka Latvijas Republikas Satversmes...

Foto

Kur pazuduši lauksaimnieku protesti?

Bloķētas lidostas, lielceļi, ostas un tūkstošiem traktoru Berlīnē. Bloķēti ceļi Polijā, degošas riepas un pārrautas barikādes Briselē. Tonnām uz ceļa izbērtu tomātu...

Foto

Briselē nopelnīt jaunam “Nikon” jeb cinisma augstākā pakāpe Anša Pūpola izpildījumā

7. maijā Latvijas publisko telpu pāršalca ziņa, ka Daces Melbārdes vietu Eiropas Parlamentā (EP) ieņems...

Foto

Vai “Jaunā Vienotība” spēj sev un citiem atzīt, ka stulbi sanāca?

Esat kādreiz mēģinājuši stiept gumiju? Pašlaik vadošā partija ar to nodarbojas. Vērojot viņus, atdarinot vai...

Foto

Pirms 150 gadiem dzimis demokrāts un tiesībnieks ar dzejnieka sirdi Miķelis Valters

“Viņu uzskata par pirmo latvieti, kurš 1903. gadā žurnāla "Proletāriets" rakstā "Patvaldību nost! Krieviju...

Foto

Vēsturiskas precizitātes labad 4. maijs tomēr būtu atkal jānosauc par “Latvijas Republikas neatkarības deklarācijas pieņemšanas dienu”

Komentāru rakstu 5. maija pēcpusdienā. Ir svētdiena. Šonedēļ sanākušas trīs...

Foto

Latvijas otrā dzimšanas diena: kā mums ir veicies?

Manā skatījumā 4.maijs ir Latvijas otrā dzimšanas diena. Un ne tikai svinīgā ziņā, bet arī tajā, kā to...

Foto

Nolikt ziedus nepareizā vietā – tas mūsdienu Latvijas PSR ir noziegums!

Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Ziemeļlatgales iecirknis no 15. marta līdz 14. aprīlim piefiksējis trīs...

Foto

Par varu

Kad sapulces telpā ienāk starojoša sieviete un visi vīrieši uz mirkli pazaudē domas pavedienu, vai šai sievietei kāds pie durvīm piešķīra varu tā izrīkoties?...

Foto

Dažas pārdomas Edgara Kauliņa dzimšanas dienā

Aprit gadskārta, kopš dzimis viens no mūsu novada cilvēkiem, kas ne tikai atstājis daudzus nostāstus par sevi, bet arī izraisījis...

Foto

Vai esam ceļā uz “Baltijas tīģera” stāstu? Izskatās - būs jāpagaida

Man bija gods piedalīties smalkā politekonomiskās elites pasākumā (ar stilīgu nosaukumu LaSER vai “lāzers”), kur...