Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

atbilde

13.04.2020. 14:16

»

Asiirietis

Tikai nelietis mankurts ir spējīgs salīdzināt Latvijas valsts pēdējo leģitīmo prezidentu K.Ulmani ar okupācijas administrāciju un tās pretvalstiskajām un pretlatviskajām izdarībībām


Ulmanis ieguva varu parkapjot konstituciju (satversmi). Vara tika ieguta nevis demokratiska cela, bet militara apversuma rezultata. Man ar to pietiek.

Atbildēt

pietiek ņirgāties

08.04.2020. 17:11

Lieciet taču Latvijas izcilāko polītiķi reiz mierā, padomieši !

Atbildēt

Fakts

07.04.2020. 23:37

Mūsdienu "zināšanas" par pirmskara jeb Ulmaņlaiku Latviju tiek ņemtas ne tikai no komunistu un vācu nacistu, bet arī no mūsu pašu sociāldemokrātu propagandas. Sociāldemokrāti, tāpat kā tagadējā Saskaņa, vienmēr ieguva vislielāko balsu skaitu un vietas Saeimā, bet gandrīz nekad netika pie valdības sastādīšanas - dēļ savas orientācijas uz Kremli. Sociāldemokrātu karogs bija sarkans - tāpat kā PSRS un himna - PSRS himna. Viens no viņu līderiem - Brūno Kalniņš - pēc Sarkanarmijas ienākšanas 1940.g. tika iecelts par armijas galveno poļitruku. Ulmaņa piekritēji tika nošauti un izsūtīti, bet daudzi sociāldemokrāti - uzreiz uzņemti komunistu partijā, viņi varēja rakstīt savus rakstus par "buržuāzisko Latviju", ko acīmredzot salasījies un par visu spiež arī šī raksta autors Ikvilds. Ja nebūtu 1934.g. 15. maija apvērsums, tad Padomju Latvija būtu jau 1936. gadā - ar Kremļa ieceltiem komunistiem un sociāldemokrātiem pie varas.

Atbildēt

un par to

07.04.2020. 17:39

»

muļļības

Jums daudziem jāpalasa tā laika literatūra, redzamu sabiedrisku cilvēku un tais pašās Jaunākajās ziņās strādājošo žurnālistu atmiņas_visiem bija skaidrs, ka Ulmaņa apversumu inspirēja un atbalstīja NKVD,solot samaksāt par labi psveiktu uzdevumu gan Munteram, gan citiem nodevējiem,bet Ulmanim vēl 1941...


krievu fašistiskie izdzimteņi viņu nogalināja un mūsu šodienas kremļa pakalpiņi un pederasti viņu, jau sen noslepkavoto, joprojām zvēriski nīst? Vēl palikusī latviešu tauta ir dzīvs piemineklis viņam.
Par kādu tu tā laika literatūru murgo, ja visas tavas "zināšanas" ir iekaltas no KGB izdotām skolas vēstures grāmatām? Varbūt paskaidrosi, sliktās sievietes un nezināma krievu prapora atvase, kāpēc Staļinam savajadzējās 1936. gadā iebrukt tālā Spānijā, bet viņš neiebruka Latvijā? Paskaidrošu plānprātiņ. Spānijā tam bija sagatavota augsne, bet Latvijā Ulmanis aplauza viskrieviskākā izdzimteņa plānus.

Atbildēt

Lasi

06.04.2020. 23:24

»

muļļības

Jums daudziem jāpalasa tā laika literatūra, redzamu sabiedrisku cilvēku un tais pašās Jaunākajās ziņās strādājošo žurnālistu atmiņas_visiem bija skaidrs, ka Ulmaņa apversumu inspirēja un atbalstīja NKVD,solot samaksāt par labi psveiktu uzdevumu gan Munteram, gan citiem nodevējiem,bet Ulmanim vēl 1941...


pats labāk to laiku literatūru ,vēlams,izdotu Latvijà vai vismaz Eiropā.Var jau sākt stāstīt,ka LV dibinàšana ir čekas inspirēta.Vienu nesaprotu,ko neliek miera vienam sen aizgājušam mūžībā valstsvīram.Kremt,ka Ulmañlaiki skaitījās labākie gadi 20 gs. ,latviešu tautai?Tādi tie palika łaužu atmiñà.Un paliks.

Atbildēt

muļļības

06.04.2020. 22:40

»

tas tiesa

Sekas ik uz soļa. Pateicoties Ulmanim, nolādētiem Saeimas krievmīļiem neiznāca Latviju pievienot PSRS vēl kādā 1936. gadā un krievu fašistiskie izdzimteņi nepaguva noslepkavot visus latviešus


Jums daudziem jāpalasa tā laika literatūra, redzamu sabiedrisku cilvēku un tais pašās Jaunākajās ziņās strādājošo žurnālistu atmiņas_visiem bija skaidrs, ka Ulmaņa apversumu inspirēja un atbalstīja NKVD,solot samaksāt par labi psveiktu uzdevumu gan Munteram, gan citiem nodevējiem,bet Ulmanim vēl 1941.gadā solot emigrāciju uz Šveici vai kur viņš gribēs.

Atbildēt

tas tiesa

06.04.2020. 16:27

»

ha-ha

Kopš kura laika Ulmanis ir bijis leģitīms prezidents?Ulmaņa apvērsuma sekas ir jūtamas vēl šodien.Tikai tādēļ komunists-okupantu atbalstītājs rumpīšulmanis ar visu savu kolaborantu varzu varēja sagrābt varu,kura ir iztukšojusi Latviju.Bail pat domāt par to cik latviešu pēc epidēmijas aizbēgs no rumpīšulmaņu...


Sekas ik uz soļa. Pateicoties Ulmanim, nolādētiem Saeimas krievmīļiem neiznāca Latviju pievienot PSRS vēl kādā 1936. gadā un krievu fašistiskie izdzimteņi nepaguva noslepkavot visus latviešus.

Atbildēt

ja beigs špļaut uz ietves

06.04.2020. 16:13

slaucīt puņķus piedurknē, bučoties, seksoties...beigsies drīz

Atbildēt

Joske

06.04.2020. 15:35

Socialismu noārdija cionistiu grupējums,kurā ietilpa komunisti,čekisti,un to āģenti.Izlaupīja Latviju,tauta kļuva nabadzīga,30.procentu ir zagļi-bagātnieki komunistu atliekas.Ulmanis paņēma sarkano buržuaziju,sasēdināja cietumā,nepieļāva valsts izzagsanu,tāpēc komunistu aliekām, nepatika faktiskais Latvijas prezidents.Līdz šim Latvijā valdīja Lemberga ieceltie prezidenti,unn šos visus prezidentus pēdiņās,tauta viņus neievēlēja,ievelēja ,kokmunisti un komjaunieši un aferisti.

Atbildēt

Yes

06.04.2020. 13:42

Liberāļu Ikvild! Būtu nu tu licis mierā veco Ulmani - tu no tiem laikiem un Ulmaņa valdības politikas saproti tik, cik cūka no svētdienas. Ulmanis nekomandēja Baltijas valstis, lai tās pieteiktu vai nepieteiktu karu Krievijai. Tāpat Ulmanis nevarēja likt iedzīvotājiem bēgt kur acis rāda, un atstāt Krievijai tukšu teritoriju. To tu gribētu? Tāpēc tavas tālākās fantāzijas nav vērts lasīt, kur nu vēl apspriest un debatēt.

Atbildēt

kad Cilvēki mazgāsies kā zviedri

06.04.2020. 11:37

un nebučosies kā hruššcovi viss beigsies.slimos, bet maz un vieglāk.Mums ir tik daudz evolūcijas atkritumu, kas puņķus slauka piedurknē.......ko darīt, paši salecinājām. Varbūt tagad beigsim viltus sarkano demokrātiju??????????????????????????????? Pamestu suņu demokrātija.......

Atbildēt

Baškīrs

06.04.2020. 10:02

Kā tiku līdz teikumam "Var tak arī ieviest pretējas lietas – nevis likt cilvēkiem sēdēt mājās, bet vairot kustību, liekot pildīt fiziskos vingrinājumus grupās armijas uzraudzībā?", tā skaidrs - joku raksts, pirmā aprīļa noskaņās.

Atbildēt

Lapsas kungam

06.04.2020. 09:43

Varbūt kāds var atrast informāciju par dr.Perevoščikovu- es to neatradu ne Google, ne Vikipēdijā. Tikai šodienas amats un darba vieta. Ja jau mums norādījumus dod Prevoščikova kungs, gribētu zināt, kur dzimis, kādu augstāko mācību iestādi beidzis, kādu fakultāti, cik zinātnisko darbu sarakstīts, cik valodu pārzina u.c. Varbūt Lapsas kungs var palīdzēt?

Atbildēt

Bite

06.04.2020. 09:40

Respect! Pilnīgi piekrītu.

Atbildēt

Ačgārnā politika

06.04.2020. 09:39

Man prieks, ka Latvijā vēl palikuši arī gudri, sakarīgi cilvēki. Paldies par rakstu. Tas gan tūlīt tiks nozākāts, jo daudzas amatpersonas šobrīd sēž mājās, raksta komentārus, priecājas par skaisto laiku, droši vien pa kluso aizbrauc uz savu lauku māju un vēlas, lai vīruss dzīvo ilgāk. Algas taču tiek maksātas, kaut arī dažs labs uzņēmējs šobrīd "kar zobus vadzī". Veselības ministrija vēl visiem saviem darbiniekiem "par milzīgu pārstrādāšanos" martā pielika 50% pie algas.Par ko? Šiem valsts amatos strādājošiem nekas nedraud- tiem joprojām algas, piemaksas, prēmijas, apdrošināšanas...sēdēt un sēdēt mājās. Varbūt ņemt piemēru no ekonomiski attīstītām valstīm, kuras neceļ paniku, bet rīkojas saprātīgi, negremdējot valsts ekonomiku.

Atbildēt

Dod

06.04.2020. 09:24

»

Z

Visa pasaule izolējas un mēģinā ierobežot vīrusa izplatību izolējoties, tāda veidā saudzējot cilvēku dzīvības (zāļu taču nav!). Visa pasaule muļķi? Protams! Jo, redz, Latvijā ir viens viens pasaulē vis- vis-vis-vis-visgudrākais pastala - Ikvilds, kurš aģitē pretējam


Dievs, lai nekad tādam kā šī raksta autoram nenāktos lemt par cilvēku dzīvībām, kaut vai tikai sev tuvu cilvēku dzīvību. Ulmanis bija piedzīvojis pirmo pasaules karu un brīvības cīņas,kurās krita vairāki simti tūkstoši LV iedzīvotāji,daudz ievainoti, bija vietas, kur 60-70 procenti iedzīvotāji devās bēgļu gaitās, pēc tam LV tāpat kā citur, 1918.gadā, plosījās spāņu gripa, kas aiznesa vēl daudz dzīvību, izpostīta pilnībā rūpniecība, lauksaimniecība.Bija piedzīvots, kā plosās sarkanais terors.Tai paaudzei, kurai nāktos karot, otrajam pasaules karam sākoties bija 15, 16, 17 gadu,jo dzimstība pirmā pasaules kara apstākļos un vēlāk, bija ļoti zema.Izlēma nekarot arī lietuvieši un igauņi - par viņiem nelēma Ulmanis.

Atbildēt

Ivo

06.04.2020. 06:52

»

Zeze

Man ir žēl Latvijas cilvēku un arī dzīvnieku loti žēl. Bet man ir pilnīgi pie kājas, kas notiks ar šo valsti, ar


Tev patīk bioatkritumu mēslaine??kāpēc esi vēl te nevis huilostanā..izdzimteņi un necilveki tevi tur jau gaida..

Atbildēt

paardomas

06.04.2020. 05:26

»

Smīns

Vienīgais pluss šajā situācijā- mēs visi saprotam, ka varam mierīgi iztikt bez ierēdņu un deputātu armijas, jo patreiz galvenos norādījumus valstī dod sanitārais ārsts un Viņķele


Tikai muļķim vajadzīgs priekšnieks,tikai vergam vajadzīgas važas un parazīti uz kakla.
Labākais vergs ir tas kurš nesaprot ka ir vergs,tādēļ vispirms vergs jānokauj sevī.

Atbildēt

Smīns

05.04.2020. 23:18

Vienīgais pluss šajā situācijā- mēs visi saprotam, ka varam mierīgi iztikt bez ierēdņu un deputātu armijas, jo patreiz galvenos norādījumus valstī dod sanitārais ārsts un Viņķele.

Atbildēt

R

05.04.2020. 22:52

»

Axe

Kas tas par durni


Durnis ir no tiem, kurš 30 gadus dzīvojis uz kakla tautai - baidās, ka var sili pazaudēt!
Tas, kurš patiešām strādā, nebaidās! Krīze vēl nav, bet jau ir skaidrs, cik muļķīgi ir tērēt naudu tankiem, raķetēm, politiķu uzturēšanai, visādu sportistu, dziedātāju, sponsorēšanai....bet nedot ārstiem, medmāsām. Durnis streso, jo saprot, ka viņam turpmāk vairs var nebūt priekšā sile.

Atbildēt

Axe

05.04.2020. 22:38

Kas tas par durni?

Atbildēt

Z

05.04.2020. 22:02

Visa pasaule izolējas un mēģinā ierobežot vīrusa izplatību izolējoties, tāda veidā saudzējot cilvēku dzīvības (zāļu taču nav!). Visa pasaule muļķi? Protams! Jo, redz, Latvijā ir viens viens pasaulē vis- vis-vis-vis-visgudrākais pastala - Ikvilds, kurš aģitē pretējam!!!

Atbildēt

Zeze

05.04.2020. 21:03

Man ir žēl Latvijas cilvēku un arī dzīvnieku loti žēl. Bet man ir pilnīgi pie kājas, kas notiks ar šo valsti, ar
Eiropu vai Ameriku. Liberālisms un kapitālisms ir pelnījuši bojāeju.

Atbildēt

ha-ha

05.04.2020. 20:40

»

Asiirietis

Tikai nelietis mankurts ir spējīgs salīdzināt Latvijas valsts pēdējo leģitīmo prezidentu K.Ulmani ar okupācijas administrāciju un tās pretvalstiskajām un pretlatviskajām izdarībībām


Kopš kura laika Ulmanis ir bijis leģitīms prezidents?Ulmaņa apvērsuma sekas ir jūtamas vēl šodien.Tikai tādēļ komunists-okupantu atbalstītājs rumpīšulmanis ar visu savu kolaborantu varzu varēja sagrābt varu,kura ir iztukšojusi Latviju.Bail pat domāt par to cik latviešu pēc epidēmijas aizbēgs no rumpīšulmaņu Latvijas.

Atbildēt

Ir cits teiciens

05.04.2020. 20:40

»

GEO

Pričom te Ulmanis jāiepin ? Neadekvāts salīdzinājums par situāciju un rīcībām


Hozjaika bļ ...., blini gavno.

Atbildēt

Asiirietis

05.04.2020. 20:29

Tikai nelietis mankurts ir spējīgs salīdzināt Latvijas valsts pēdējo leģitīmo prezidentu K.Ulmani ar okupācijas administrāciju un tās pretvalstiskajām un pretlatviskajām izdarībībām.

Atbildēt

Lasi rakstu

05.04.2020. 19:50

»

Kurā vietā?

Labs raksts


https://www.pietiek.com/raksti/ierednu_nozagta_valsts

Atbildēt

GEO

05.04.2020. 19:01

Pričom te Ulmanis jāiepin ? Neadekvāts salīdzinājums par situāciju un rīcībām.
Iesāku lasīt,bet sapratu,ka :autor durak,basņa gavno !

Atbildēt

Tāpēc

05.04.2020. 18:29

»

jautaajums

Kāpēc tad netiek ieviests ārkārtas stāvoklis?Ārkārtas stāvokļa gadījumā augļotājiem nebūtu iespējas piedzīt parādus un atņemt īpašumus,pašizolācijas jēdziens augļotājiem nav saistošs.Un tā tas ir visā ,,civilizētajā,, pasaulē


ka pie mums un visur pasaule ir uzkundzejushies cionisti ebreji, kas ir ari augljotaji. Valstu augstakas amatperosnas ir atkarigas nonvinjiem, tapec ari netiek pienjemti lemumi iedzivotajiem par labu, bet tikai shiem auglhotajiem.

Atbildēt

līdzībās

05.04.2020. 14:59

Turpinot līdzībās - arī šobrīd Zviedrija izvēlas būt neitrāla, iet savu ceļu. Kā tas beigsies, rādīs laiks.

Atbildēt

Zvans

05.04.2020. 14:36

Izsludinam karantīnu Jāņos, izglābsim kādus 10 kritušos.
Būs vairāk kā pa šo laiku.

Atbildēt

...yffyvy

05.04.2020. 14:09

Labs raksts! Žēl, ka mūsu valdībai trūkst kritiskās domāšanas un tā nespēj pieņemt Latvijas situācijai piemērotus lēmumus. Nu ko, gaidām, kā valdība jaunnedēļ kļūs par pirmo valsti pasaulē, kura uz sitiena pagarinās ārkārtas situāciju līdz 14.jūlijam :)

Atbildēt

Lasītājs

05.04.2020. 14:07

Kāpēc būtu jāliedz šņabja tirgošanu, ja 0,5L dezinfekcijas līdzeklis maksā virs 13. eiro, tad šņabis ir reizes lētāks un arī der dezinfekcijai. Ķīnā ar šņabja pudeli varēja komplektā nopirkt izsmidzinājamo ierīcīti, ko ieliek šņabja pudelē un izsmidzina tās saturu, kā piemēram, logu mazgājamo.

Atbildēt

Oki

05.04.2020. 14:05

Fiziski vingrojumi armijas uzraudzībā - autors ar slapju lupatu bērnībā dabūjis ? Netaisos lasīt murgus .

Atbildēt

Arī "viedokli" par Covid-19 policija varētu vērtēt kā krāpšanu.

05.04.2020. 14:03

»

Kāds

Murgu murgs - ko autors pīpē


Arī "viedokli" par Covid-19 policija varētu vērtēt kā krāpšanu.

Koronavīrusa pandēmijas laikā sociālajos tīklos aizvien izplatās viltus ziņas gan par vīrusa izplatību, gan tā ārstēšanu un profilaksi. Ziņu izplatītāji nereti mēģina paslēpties aiz tā, ka informācija tiek uzdota par viedokli, tomēr drīzumā arī šie cilvēki varētu tikt saukt pie atbildības, šovakar, 22. martā, vēstīja LTV raidījums "de facto".

Covid-19 krīze kļuvusi par auglīgu augsni viltus ziņu izplatītājiem. Daži mēģina reklamēt vai tirgot brīnumzāles, kas it kā palīdz izvairīties vai pat ārstēt jauno koronavīrusu, kamēr citi sēj paniku ar īsziņām par valdības it kā iecerētajiem ierobežojumiem, piemēram, pilnīgu veikalu slēgšanu. Vēl citi izplata sazvērestības teorijas par to, ka koronavīruss esot vai nu izdomājums, vai arī globālo lielvaru radīts bioloģiskais ierocis cilvēces pakļaušanai vai pat iznīcināšanai.

Saņemot informāciju par viltus ziņām, Valsts policija vērtē, vai paustais ir ziņas vai arī viedoklis. Tomēr arī aiz viedokļa var slēpties krimināli sodāmas darbības, piemēram, naida kurināšana vai krāpšana, vēstīja "de facto".

Piemēram, saziņas lietotnē "WhatsApp" šonedēļ dažādās variācijās cirkulēja baumas, ka jau no nākamās dienas gaidāma pilnīga karantīna, kad vaļā būšot tikai aptiekas un pārtikas veikali, kuros laidīšot ne vairāk kā piecus cilvēkus. Vērtēt, vai tā ir apzināta panikas celšana, ir VP atbildība, raidījumam sacīja Iekšlietu ministrijas valsts sekretārs Dimitrijs Trofimovs.

"110 ir tas telefons, uz ko mēs aicinām ziņot, un tādā veidā mēs nodrošinām gan vienotu pieeju visā valstī, [gan] mēs nodrošinām arī iespēju kontrolēt reaģēšanu uz šiem signāliem. Atbilstoši katram no tiem Valsts policija pieņem katrā gadījumā individuālu lēmumu," sacīja Trofimovs, kurš ir ir arī koordinācijas grupas Covid-19 ierobežošanai vadītāja vietnieks.

Trofimovs, uzsvēra, ka VP šobrīd cieši sadarbojas ar veselības resoru. Līdz ar to tiesībsargājošo iestāžu redzeslokā nonāk arī sabiedrības maldināšanas gadījumi, kurus pamanījuši ārsti. "Ja tiks konstatētas viltus ziņas saistībā ar šo vai ar citiem kaut kādiem notikumiem un izteikumiem - kā viltus ziņa, nevis viedokļa izpaušana - attiecīgi mēs vērtēsim kriminālprocesuālā veidā," raidījumam sacīja VP priekšnieka pienākumu izpildītājs Andrejs Grišins.

VP vadītājs pastāstīja, ka, saskatot rupju sabiedriskās kārtības traucēšanu un necieņas izrādīšanu pret sabiedrību, parasti līdz šim piemērots un rosināts kriminālprocess. "Ja mēs saskatīsim, ka viedokļa paušanā, pieņemsim, izpaužas rasu naida kurināšana, rosināsim šādu pantu. Vai nu, pieņemsim, aiz viedokļa paušanas ir saredzama cita noziedzīga nodarījuma pazīmes, piemēram, krāpšana, tad attiecīgi mēs arī rīkosimies un rosināsim kriminālprocesus," sacīja Grišins.

Kā vēstīja "de facto", iepriekš saistībā ar Covid-19 Latvijas lietotāji sociālajos tīklos dalījās ar ārzemēs veidotām viltus ziņām un sazvērestību teorijām, taču pēc ārkārtējās situācijas izsludināšanas aktivizējušies vietējie konspirāciju cienītāji. Jaunā koronavīrusa izraisītā epidēmija ir pateicīga vide arī dažādu brīnumzāļu tirgotājiem. Ozonterapija, koraļļu ūdens un koloidālais sudrabs ir tikai dažas no zinātniski nepierādītajām lietām, ko reklamē kā zāles pret Covid-19.

Atbildēt

Kāds

05.04.2020. 13:49

Murgu murgs - ko autors pīpē?

Atbildēt

Jopciks

05.04.2020. 13:30

Šis priekšlikums vien ir kā vērts: Var tak arī ieviest pretējas lietas – nevis likt cilvēkiem sēdēt mājās, bet vairot kustību, liekot pildīt fiziskos vingrinājumus grupās armijas uzraudzībā

Atbildēt

jautaajums

05.04.2020. 13:27

Kāpēc tad netiek ieviests ārkārtas stāvoklis?Ārkārtas stāvokļa gadījumā augļotājiem nebūtu iespējas piedzīt parādus un atņemt īpašumus,pašizolācijas jēdziens augļotājiem nav saistošs.Un tā tas ir visā ,,civilizētajā,, pasaulē.

Atbildēt

!!

05.04.2020. 13:24

pietiek, com, kāpēc, kad gribu novērtēt pozitīvi, man parādās negatīva atzīme, koooooo? Un vēl autoram ir daudz taisnības, tikai tās nav "jēlas olas", no kurām vēl varētu kaut kas arī izperināties loģisks, bet šķiet, ka galīgi sapuvušas....

Atbildēt

P.

05.04.2020. 13:20

»

Ccc

Likt iet ārā vingrot armijas uzraudzībā - te jau kāds izdomājis pārspēt jebkuru totalitāru valsti


Šādi ikvildi nepamatoti iedomājas, ka tieši viņi būs tie uzraudzītāji.

Atbildēt

Ccc

05.04.2020. 13:13

Likt iet ārā vingrot armijas uzraudzībā - te jau kāds izdomājis pārspēt jebkuru totalitāru valsti!

Atbildēt

Kaža

05.04.2020. 13:05

Kam ir gadījies piedzīvot to,kas notiek ar pensionētiem arodinvalīdiem,par kuriem vara atklāti,ciniski izņirgajās jau vairāk kā 10 gadi,tad šī epidēmija ir pat svētīga,jo liek šiem ciniķiem un briesmoņiem padomāt arī par savu nākotni.

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Runāsim atklāti: faktiski finanšu sektors šobrīd ir kļuvis par viena valsts dienesta vadītājas īstenotās politikas upuri

FotoPirms dažiem gadiem gan ierēdniecība, gan politiskie lēmēji pēc neskaitāmiem ārvalstu organizāciju un Latvijas stratēģisko sabiedroto ieteikumiem nonāca pie loģiska atklājuma, ka pagājušā gadsimta 80. gadu beigās, 90. gadu sākumā izveidotais banku darbības modelis gan ģeopolitisko, gan pieaugošās uzraudzības apstākļu rezultātā vairs nav dzīvotspējīgs. Proti, būt par NVS valstu starptautisko norēķinu jeb ASV dolāru transakciju centru nav iespējams.
Lasīt visu...

21

Vainot sabiedrību, ka politiķi ir noveduši valsti pie sašķeltības, var tikai paši politiķi

FotoIerobežojumi turpinās, un arī protesti turpinās. Cēloņsakarība ārkārtīgi vienkārša un to izsaka Delfu raksta pēdējā rindkopa: "Neskatoties uz augsto vakcinācijas līmeni, vairākām Eiropas valstīm nācies atjaunot karantīnas ierobežojumus, lai apturētu jaunu Covid-19 vilni."
Lasīt visu...

6

Hunta, sargies buntavnieka!

FotoSāksim ar to, kas manā skatījumā ir hunta. Tie ir 62 deputāti, kas veica valsts apvērsumu, atņemot balsstiesības t.s. deputātiem-antivakseriem. Pučistiem jāpieskaita arī ministri iz valdības, kas kā aste luncina parlamenta “kvekšu” korpusu. Visbeidzot prezidents, kas pēc puča neierosināja Saeimas atlaišanu.
Lasīt visu...

18

Viltus zaļuma parāde Glāzgovā

FotoAr apņemšanos par globālās sasilšanas ierobežošanu un skaļiem saukļiem par virzību uz fosilā kurināmā izskaušanu, noslēgusies ANO klimata konference (COP26) Glāzgovā. Visnezaļākā konference, kāda pēdējo sešu gadu laikā pasaulē organizēta, kurā šogad tika demonstrēta klajas divkosības paraugstunda. Līdz ar to paradoksāli un nožēlojami vienlaikus, ka tās mērķis bija vienoties par pasaules zaļajiem pamatmērķiem!
Lasīt visu...

21

Es iestājos par principu “baznīcu baznīcai”

FotoArvien skaļāk publiskajā telpā sevi piesaka sakrālā mantojuma tēma. Apsveicami, ka diskusijās par Svētā Pētera baznīcas tālāko likteni sabiedrība nav vienaldzīga. Kas būs šī izcilā, Rīgai tik nozīmīgā kultūras pieminekļa nākamais saimnieks, ir satraucis baznīcu, Rīgas pašvaldību, kultūras mantojuma ekspertus, Saeimas politiķus, pat valsts prezidentu. Uz izveidojušos situāciju vēlams paskatīties ar vēsu prātu.
Lasīt visu...

21

Nu cik var gvelzt par vīrusu un pandēmiju visādu sviestu?! Kā nav pašiem apnicis!

FotoDivu gadu laikā nebeidz pārsteigt idiotisma līmenis, kas turpina arvien sazelt ap koronavīrusa tēmu, — laikmetā, kad informācija ir tik pieejama kā nekad, jāatceras itāļu teiciens: “Idiotu māte vienmēr ir gaidībās.”
Lasīt visu...

18

Zemes piespiedu nomas attiecības tiek izbeigtas netaisnīgi, uzliekot jaunu slogu dzīvokļu īpašniekiem

FotoPieņemot “Piespiedu dalītā īpašuma privatizētajās daudzdzīvokļu mājās izbeigšanas likumu”, daudzdzīvokļu māju dzīvokļu īpašniekiem tiek uzlikts jauns, nesamērīgs slogs - viņiem zeme jāizpērk par 100% no kadastrālās vērtības, lai gan vidējā vērtība šiem zemes gabaliem ir 30% no kadastra. Saeimas “Saskaņas” frakcija uzskata šādu pieeju piespiedu nomas attiecību izbeigšanai par netaisnīgu un balsoja pret šo likumu.
Lasīt visu...

18

Glābiet, palīdziet un jūtiet līdzi, zemes baroniem atņem peļņu!

Foto29. oktobrī spēkā stājās Tieslietu ministrijas (TM) izstrādātie un Saeimas pieņemtie grozījumi likumā "Par atjaunotā Latvijas Republikas 1937. gada Civillikuma ievada, mantojuma tiesību un lietu tiesību daļas spēkā stāšanās laiku un piemērošanas kārtību". Grozījumu izstrādāšanas formālais nolūks – sakārtot attiecības starp zemes un būvju, ēku un dzīvokļu īpašniekiem tā sauktā piespiedu dalītā īpašuma gadījumā. Valsts šīs attiecības visai neveiksmīgi mēģina kārtot jau daudzu gadu garumā, ir vairākkārt ticis grozīts likums, kā arī pieņemti vairāki Satversmes tiesas spriedumi, kuriem vismaz teorijā būtu jābūt kā bākām likumdevējam jauna regulējuma izstrādē.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Mums vajag jūsu naudu, lai radītu jums vairāk burvīga satura par slepkavībām un maniakiem

Pirms apaļa gada šai datumā dienas gaismu ieraudzīja mūsu lolojums, daudzreiz nomērīts...

Foto

Vai tiekam gatavināti Latvijas iznīcināšanai?

“Opozīcija Saeimā iegājusi pilnīgā destrukcijā – iesnieguši virkni priekšlikumu atņemt aizsardzības budžetam vairākus desmitus miljonu eiro... Brīdī, kad pirmo reizi pēc...

Foto

Mums ir par maz ministru, vajag vēl, un tad viss būs kārtībā!

Labas pārvaldības princips paredz, ka sabiedrības interesēs valsts pārvalde tiek pastāvīgi uzlabota. Nevienā valstī valsts...

Foto

Es tiešām ļoti gribēju atbalstīt budžetu, bet...

Es tiešām ļoti gribēju atbalstīt budžetu, jo man šķiet, ka laiks ir grūts un premjerministrs Krišjānis Kariņš tiešām ir...

Foto

Levits nespēj vai nevēlas pildīt savus pienākumus un "pazūd aiz savas pils augstajiem mūriem"

Ne tikai Latvijas valsts dibināšanas svētkos, bet arī ikdienā aizvien skaudrāk iezīmējās...

Foto

Lūdzu, manējie, PALIECIET šaizemē!

Smagiem soļiem staigāju pa sava vectēva zemi. Ar dubļiem aplipušos zābakos un nosalušiem pirkstiem, zemjainām plaukstām aukstā zemē stādu ķiplokus, ziemas sīpolus...

Foto

Lai turpina valdīt pavļuti, kariņi, leviti un viņu apkalpotāji rečekisti, fūrmaņi, skrides un citi līdzskrējēji?

Divas valstis, divas pieredzes. Igaunija bez lockdown, Latvija ar. Igaunija ar cilvēcisku...

Foto

Vēstule Augstākajam Debesu Kungam

Es gan tev neticu, bet nezinu, kam citam adresēt savu žēlabu. Man ir laimējies, kopš deviņdesmito gadu sākuma dzīvoju Pierīgas apkaimē. Tuvu...

Foto

Vēstule valsts augstākajām amatpersonām: par palīdzību un atbalstu Latvijas pensionāriem un likumu "Par Valsts pensijām"

Likums "Par Valsts pensijām" paredz, ka ikviens Latvijas pensionārs var prasīt...

Foto

Jaunās paaudzes žurku inde

Tie, kuriem pieder kāds lauku īpašums, šķiet, visi būs saskārušies ar problēmu, vārdā grauzēji, bet vēl precīzāk – žurkas un peles. Grauzēji...

Foto

Nodokļu sistēmas reforma stumj pašnodarbinātos ēnu ekonomikā vai liek doties emigrācijā

Sociāldemokrātiskās partijas “Saskaņa” Latvijas Republikas Saeimas frakcija, piedaloties balsošanā par likumprojekta “Grozījumi likumā “Par valsts...

Foto

Paskaidrojošā tautumeita un āža pakaļa

Profesionāla komunikatora deformācija palīdz ķirurģiski paskatīties un karstām situācijām....

Foto

Monumentālā šausmene “Mājsēde 2.0”

Pēc varnešu “pirkstu klikšķa” Latvijā pēkšņi uzliesmoja un tāpat norima kroņa vīrusa epidēmija. “Augšām” pietuvinātajiem šeftmaņiem lokdauns izrādījās “zelta bedre”. Dīkstāves palīdzību...

Foto

Divi miljoni deputātu īpašo pasūtījumu galdam – „baiļu kvotas”

Uz Saeimu  koka šķirstiņā atnestā budžeta prioritātes premjers raksturoja šādi:  “2022.gadā ir trīs lieli virzieni – Latvijas...

Foto

Pavasaris ir tuvu vai tālu atkarībā no pacietības līmeņa

Pēc valdības sarunu atšifrējuma publicēšanas fakts, ka šie politikāņi vēl ir savos amatos, ir apkaunojums demokrātijai....

Foto

Par to, kāpēc pie mums mirstība no kovida ir astoņreiz augstāka, es paklusēšu

Šodien mēs atgriežamies no mājsēdes - vakcinētiem cilvēkiem būs brīvāka dzīve. Nevakcinētajiem dodam vēl...

Foto

Par situāciju Latvijas medicīnā un iespējamiem risinājumiem

Cik zināms, valstī iedzīvotāju medicīniskai aprūpei gultu skaitam slimnīcās ir jābūt aptuveni 1% no iedzīvotāju skaita. Tas nozīme, ka...

Foto

No kuras puses tuvojas īstā klimata pārmaiņu problēma

Runa ir par ļoti nopienun problēmu, kas rada klimata pārmaiņas un par kuru neviens nerunā. Delfi.lv bija Ivara...

Foto

Šoreiz mums visiem ir nodarīts pāri par daudz!

Ziņa, kuru saņēmām 09.11.2021 no valdības mājas, šokēja mūs visus – gan gadatirgus organizētājus, gan jūs – gadatirgus...

Foto

Mēs runāsim, mēs domāsim, mēs gatavosimies

Latvijas robeža, kas iezīmē Latvijas valsts teritoriju starptautiskajā kartē, ir viens no Latvijas valstiskuma pamatelementiem. Tāpēc tās aizsardzība vistiešākajā veidā ir...

Foto

Tikai objektīvos datos balstīta analīze var novest pie pareiziem lēmumiem un tālākas apkarošanas taktikas

Dombura kungs! Ar interesi un cerībām noskatījos Jūsu atjaunoto raidījumu LTV1 "Kas...

Foto

Par Rīgas domes apsveikuma kampaņu

Pilnīgi skaidrs, ka, ja pats Dievs vēlētos iepriecināt latviešu inteliģenci, visticamāk viņam tas neizdotos. Panika ap Rīgas domes apsveikuma kampaņu tam...

Foto

Nevajag dēvēt noniecinošā veidā personas, kas kustas pār robežu

Sabiedriskās politikas centrs PROVIDUS un biedrība “Gribu palīdzēt bēgļiem” aicina izmantot starptautiski pieņemtu apzīmējumu personām, kuras šķērso...

Foto

Es, piemēram, redzu gaismu tuneļa galā

Pēdējos divus gadus mums ir gājis grūti, un Covid pandēmija vēl arvien nav beigusies. Tomēr šobrīd varam pacelt galvu un droši...

Foto

Dievnamā tikai ar “ar nelabo sadarbspējīgo sertifikātu”

Civilizācijas atiestatītāju apustulis Bordāns Twitter ciniski ieņirdza, ka “nevakcinējoties Dievu var satikt ātrāk!”. Tauta runā, ka pēcāk Temīdas piesmējējs ticis strostēts...

Foto

Vai Levits jau ir sasaucis Nacionālās drošības padomes sēdi?

Video ar cilvēku pūli, kas Baltkrievijā virzās uz Polijas-Baltkrievijas robežu, un Latvijas amatpersonu kuslais klusums, ne vārdu...

Foto

Ar Lukašenko roku Krievija pārbauda mūsu reakciju

Situācija pie Polijas-Baltkrievijas robežas ir ļoti nopietna. Vēlu izturību un savaldību Polijas drošības sargiem! Sekojam līdzi situācijas attīstībai....

Foto

Rīgas autoostas sarkano ozolu nedrīkst nocirst

“Ozolu iestādīja 1964. gadā, kad uzcēla autoostu. Autoostā sāku strādāt 1972. gadā. Tad ozols jau bija sasniedzis rokas resnumu. Agrāk,...

Foto

Vandāļi izņirgājušies par mūsu valsts naudas izšķiešanas un izzagšanas objektu

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) pēc sociālās kampaņas vides objekta “Korupcijas aisbergs” iespējamā vandālisma akta...

Foto

Pandēmija un sabiedrība - bailes vai dusmas?

Profesore Ancāne LSM portāla rakstā par Latvijas sabiedrību pandēmijas laikā runā par to, ka, viņasprāt, tajā valda vairāk dusmas...

Foto

Kurp dodamies?

Kurp dodamies – aizas vai leknu pļavu virzienā? Lielai daļai, nu vismaz pusei, cilvēku tas nešķiet svarīgi, jo viņi ir pārliecināti – jo dziļāk,...

Foto

Valdībai ir pašai jāizšķiras: demisionēt, emigrēt vai mainīties!

Latvija pašlaik ieņem pirmo vietu pasaulē Covid saslimušo ziņā! LR valdība un Saeima nepilda solīto, nepalielina medicīnas darbinieku...

Foto

Akceptētās nāves

Beidzot ir skaidrs, ka kroņa vīruss nešķiro cilvēkus vakcinētajos un nevakcinētajos. Tālab farmācijas gigantu dienderu centieni joprojām uzspiest bezjēdzīgās un organismam bīstamās potes robežojas...

Foto

Katram pašam jāizvēlas, vai ticēt pūcēm, pavļutiem, skridēm un rečekistiem vai tādiem ārstiem kā Ilze Aizsilniece

Nekas jauns nav jāizdomā. Kā vienmēr, kad tiek skatīts budžets...

Foto

Nemainīgs ir tikai viens – valdošās koalīcijas absolūtais cinisms

2019.gada novembrī pirms valsts budžeta pieņemšanas pie Saeimas notika plašs pikets – medicīnas darbinieki protestēja pret to,...

Foto

Ja uzskatāt, ka Covid eksistē tikai Eiropas Savienībā, tad aizveriet Latvijas vēstniecības ārpus ES!

Augsti godājamās valsts amatpersonas, vēršos pie Jums ar šo atklāto vēstuli, lai...

Foto

Lai gan Latvija rada tikai 0,02% no pasaules siltumnīcefekta gāzu izmešu apjomiem, esam apņēmības pilni skriet lokomotīvei pa priekšu

Kopš Parīzes nolīgumā paredzēto mērķu izvirzīšanas ir...

Foto

Duļķis pret pianistu

Eksistē Dievzemītē tāds Māris Mičerevskis. Plašākai publikai pazīstams kā Duļķis 2018. gada filmā “Kriminālās ekselences fonds”. Pie lomas “spīdošais aktieris” tika caur pūļa...

Foto

Varbūt turpināsies 80. un 90. gadu mijas profesūras aizsāktās tradīcijas!

2021.gada 28.oktobris, cerams, ieies vēsturē kā datums, kad sākās Latvijas Ārstu biedrības jau ilgāku laiku vērojamās...

Foto

Atklāta vēstule Latvijas valsts prezidentam: vissvarīgākā ir visas sabiedrības testēšana un laicīga ārstēšana

Vēršos pie jums, kā pie priekšpēdējās instances, jo pēdējā jau būs mecenāti, kas,...

Foto

Etnofobija un etnocentrisms

Ir sabiedrības daļa, kas ik pa laikam saceļ labi sponsorētu un informatīvi atbalstītu traci par Latvijā it kā valdošo “homofobiju”. Tomēr es aicinātu...

Foto

Dzied Circene aizkrāsnē

“Es arī uzskatu, ka piespiest nevar un nevajag nevienu cilvēku. Ja viņš negrib vakcinēties, viņš var nevakcinēties, bet tad viņš nevar iet sabiedrībā!”...

Foto

Žēl, ļoti žēl...

Žēl, ļoti žēl... Laikā, kad vajadzēja vienojošus vārdus, kad vajadzēja solidarizēties ar hospitalizētajiem pacientiem, ar izdegošajiem ārstiem, ar mājsēdē esošajiem darba devējiem un...

Foto

Nevaram paļauties uz valdošo karteli, jo tas aizņemts pats ar sevis glābšanu

Neskatoties ne uz Latvijas ārstu sabiedrības prasībām, ne pieaugošajiem saslimstības  un baisajiem mirušo skaitļiem,...

Foto

Likme uz ārējo ienaidnieku

Kariņa valdība Dievzemītē ir ieviesusi pazemojušu segregāciju. Nevakcinētajiem pret kroņa vīrusu atņem darbu (lasi – iztikas līdzekļus); sabotē izglītību; liedz medicīnisko aprūpi,...

Foto

Sociālās pātagas un 100 eiro kāposta politika

Vakcīndileri vienojušies iemānīt pošu atkarībā 60 gadu slieksni pārsniegušos seniorus, piesolot simt eiro katram, kas injicēsies pret kroņa vīrusu....

Foto

Tāda mums sabiedrība!

Bērnišķīgi! Esam nonākuši situācijā, kad puse biedru nav izpildījusi C mājasdarbu un ieskaite tagad nav visam kursam! Vainīgs pie tā esot skolas direktors...

Foto

Latvijā ir nolaists viss

Latvijā ir nolaists viss. To neredzēt var tikai aklais vai pilnīgi nozombētais. Uzskaitīsim....