Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
VDK kartotēka

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Viens piemērs par okupāciju

13.03.2019. 12:32

»

hm

Pēckara okupācija...


Okupācijas laikā mums bija pat savas multfilmas ar kurām audzināja bērniem tikumus. Tagad neatkarība ir tik neatkarīga, ka mūsu bērnus audzina svešas multfilmas. Apskatieties tās multfilmas, kādi tikumi tur tiek audzināti? Bieži liekas to autori ir narkomāni un tas vēl labākajā gadījumā.
Kā tas ir iespējams, ka okupācijā mēs ražojām multfilmas, bet neatkarībā no tā nav ne smakas.
Un tādu piemēru ir jūra

Atbildēt

hm

12.03.2019. 18:27

»

krieviem jāatbild par noziegumiem!

Krievi 1940.gadā okupēja Latviju. Apšāva virsniekus un daudzus cilvēkus deportēja uz Sibīriju...


Jā 40. gadā krievi ienāca. Taču, kas notika pārējā Eiropā? Minhenes pakts un čehu okupācija, karš Somijā, poļu okupācija, Hitlera gatavošanās zibenskaram ar Sarkano armiju. Paskaties, kur atrodas Baltija kartē! Tāpēc jau krievi priecājās par noslēgto Ribentropa-Molotova paktu. Tas traucēja Vācijai uzbrukt. Jā, krievi iegāja Baltijā. Bet nebūtu pakta Baltijā atrastos vācieši.
Krievi 41. nošāva tos, kuri nepakļāvās. Pārējos virsniekus izsūtīja. Bet tas bija karš! Ķēra un šāva dezertierus, tos, kuri bija sapinušies ar sarkanajiem
un sarkanarmiešus, cietumā mauca nagus un vēl šāva žīdus. Asins lija straumēm. Kuras pareizās, kuras ne, to nevar zināt neviens.
Ar Ulmaņa laikiem, kā brīvvalsts laikiem ir dažādas teikas. Nekādus ekonomikas brīnumus tie mums nenesa.
Zemnieki smagi strādāja un uzturēja kuplās ģimenes.
Ja tantei būtu riteņi, ja Latvija atrastos citā kontinentā, krievi noteikti nebūtu te nākuši'...
Par Krieviju runājot, tur atrodas 1/4 daļa no visas pasaules bagātībām. Tūlīt Ziemeļu ceļš, kosmosā taču arī viņi bija pirmie, izskatās ka vienīgie, kam šodien pieder hiperskaņas ieroču nesēji. Par viņiem neuztraucies, Ja viņi savas bagātības aiz labas sird neizdāļās, varēs mierīgi gulēt uz krāsns un skaitīt savu zeltu.

Atbildēt

krieviem jāatbild par noziegumiem!

12.03.2019. 16:27

»

hm

Pēckara okupācija...


Krievi 1940.gadā okupēja Latviju. Apšāva virsniekus un daudzus cilvēkus deportēja uz Sibīriju.
Ja krievi nebūtu okupējuši Latviju, tad Latvijā šodiem un no 1945.-1991.g. dzīves līmenis būtu daudz augstāks. Okupācijas gados Latvijā salidzinot ar Krieviju bija labāks dzīves līmenis, jo Latvija līdz 1940.gadam bija attīstīta Eiropas valsts, kuru krievi 50 gadu garumā noveda līdz ļoti sliktam stāvoklim.
Paskaties uz Krieviju - kur viņu labklājība un dzīves līmenis? Nabadzīga valsts, kuras ražojumi ir pēdējais sūds salīdzinot ar to, ko ražo rietumos.

Atbildēt

hm

12.03.2019. 15:05

Pēckara okupācija.
Latvieši nedienēja Padomju armijā? Dienēja skaitā, kas tieši proporcionāls iedzīvotāju skaitam.
Augstākās varas elitē regulāri atradās kāds no latviešu pārstāvjiem - Pelše, Voss, Pugo. Zemākos varas ešelonos attiecīgi vēl vairāk.
Vai latviešiem tika ierobežotas jebkādas brīvības salīdzinot ar citām nācijām - nē!
Gluži pretēji! Padomju Latvijā bija augstāks dzīves līmenis, labāka apgāde kā citviet Padomju Savienībā, izvērstāka pārtikas un rūpniecības preču ražošana, attīstītāka infrastruktūra un ceļi. Vairākas ražotnes bija pasaules līmweņa. Tieši tāpēc LPSR kā magnēts pievilka ekonomiskos migrantus. Kā šodien latvieši dodas uz Angliju, tā tolaik no plašās savienības daudzi brauca pēc darba, pēc labākiem dzīves apstākļiem uz Latviju.
Jautājums - kur meklējama okupācija? Vai latvieši uz Īriju, Angliju lido tās okupēt? Idiotisms!

Atbildēt

Ārstējies no Stokholmas sindroma!

12.03.2019. 14:36

»

TT

Ja tevi vajā paniskas bailes, sēdi zem gultas, lien pagrabā vai vēl kur! Nevienu neinteresē tavi halucināciju murgi no sērijas ,,kā būtu, ja būtu


Ja gribi mieru, tad gatavojies karam. Gudrie apzinās riskus un ir gatavi tos novērst. Latviešiem ir problēma,ka viņi mīl krievu okupantus un cer, ka krievi neatkārtos okupāciju.

Atbildēt

...

12.03.2019. 13:31

»

Z

Latvijas vēsturē ne pirmais gadījums, kad solījumus nepilda un neievēro pēctecību. Kat vai: Latvijas brīvības cīņās piedalījās arī ebreji,pat saņēma valsts ordeņus, bet vēlāk latvieši tos nošāva


Jā , mēs bijām trīs latviešu strēlnieki:es,Joske un vēl viens žīds no Pardaugavas.Šis bija populārs teiciens tajā laikā.
Un kā tad Frīdriha Jakelna(žīds) nopelniem žīdu šausanā.Tu gribi atņemt viņam nopelnus un piedēvēt latviešiem.

Atbildēt

Z

12.03.2019. 13:20

»

ha-ha

Latvija starptautiskā izpratnē nekad nav bijusi ne okupēta, ne kolonizēta. Nesen tika atslepenoti Jaltas sarunas starp Staļinu un Ruzveltu. Uzvarētāji sadalīja Eiropu 2 nometnēs. Vēl šodien vairākās Eiropas valstīs atrodas amerikāņu karaspēks un kara bāzes, kur valsts vienpusēji nevar lauzt līgumu...


Latvijas vēsturē ne pirmais gadījums, kad solījumus nepilda un neievēro pēctecību. Kat vai: Latvijas brīvības cīņās piedalījās arī ebreji,pat saņēma valsts ordeņus, bet vēlāk latvieši tos nošāva.

Atbildēt

TT

12.03.2019. 13:15

»

pagaidām viņi ir nekaitīgi

Ja kara gadījumā Latvijā dzīvojošie nepilsoņi jeb okupanti un daudzi par pilsoņiem naturalizētie okupanti tiks pie ieročiem - kā tu domā pa ko viņi šaus? Pa Latvijā ienākošo Krievijas armiju vai pa latviešiem...


Ja tevi vajā paniskas bailes, sēdi zem gultas, lien pagrabā vai vēl kur! Nevienu neinteresē tavi halucināciju murgi no sērijas ,,kā būtu, ja būtu''

Atbildēt

pagaidām viņi ir nekaitīgi

12.03.2019. 12:46

»

Asiirietis

Nepilsoņi ir visnekaitīgākā kolonistu kategorija, tie nejaucas citas valsts politikā un nepretendē uz varu. Pēc deokupācijas un noziedzīgā režīma tiesāšanas, varētu izskatīt viņu statusu un pieļaut palikšanu Latvijā kā politiski neitrālām personām, kurām nav bijis ambīciju uz okupācijas iekarojumu saglabāšanu...


Ja kara gadījumā Latvijā dzīvojošie nepilsoņi jeb okupanti un daudzi par pilsoņiem naturalizētie okupanti tiks pie ieročiem - kā tu domā pa ko viņi šaus? Pa Latvijā ienākošo Krievijas armiju vai pa latviešiem?
Nepilsoņi jeb okupnati ir kā partizāni - tāda pagrīdes organizācija. X stundā viņi ķersies pie ieročiem un palīdzēs savam saimniekam.
Bez tam par pilsoņiem naturalizētie okupanti parādīja, ka viņi Latvijā grib krievu valodu kā valsts valodu - bija tāds referendums.

Atbildēt

Apolinārijs

12.03.2019. 11:25

Būtu beidzot jāpaziņo,kurš R.baksta mugurpusē,lai viņš izpaustu kārtējās muļķības?

Atbildēt

lauķis

12.03.2019. 11:15

Ģimene,dzimta,tauta-pilsonība.

Atbildēt

Geto

12.03.2019. 10:55

Es gan ieteiktu pārvilkt treknu svītru tam nepilsoņu faktam un lai ķeksis ir automātiski ievilkts. Ticiet man, tas izbeigs 25 gadu garumā esošu nepilsoņu jautājumu.

Atbildēt

atis

12.03.2019. 09:47

pilsonību vajag piešķirt automātiski. tā tiek parādīta civilizētas valsts attieksme. un tad, ja kāds no vecākiem nevēlas bērnam Latvijas pilsonību, lai raksta iesniegumu. TIEŠI TAD (ja rakstīs) MĒS REDZĒSIM VIŅA ATTIEKSMI. nevis ievelkot ķeksīšus.

Atbildēt

NIKNAIS

12.03.2019. 08:26

Pavisam vienkāršs secinājums , prezidents Vējonis nodarbojās ar demagoģiju, un visā viņa svītā , nav neviena kas būtu apguvis jau esošo likumdošanu, to var spriest par jaunu "veco" likumu radīšanas iniciatīvām.

Atbildēt

duh

12.03.2019. 05:46

»

ha-ha

Latvija starptautiskā izpratnē nekad nav bijusi ne okupēta, ne kolonizēta. Nesen tika atslepenoti Jaltas sarunas starp Staļinu un Ruzveltu. Uzvarētāji sadalīja Eiropu 2 nometnēs. Vēl šodien vairākās Eiropas valstīs atrodas amerikāņu karaspēks un kara bāzes, kur valsts vienpusēji nevar lauzt līgumu...


Solīt var visu ko - tika solīts, ka PSRS laiku okupanti arī tiks izvākti no Latvijas, jo viņiem nekādas tiesības te atrasties pēc visiem starptautiskajiem likumiem.


Kāpēc par visu varu ir jārisina šī nepilsoņu problēma? Krievija okupēja un aneksēja Krimu ar krieviem - Ukrainas pilsoņiem. Bez tam - mūsdienās gadiem var dzīvot citās valstīs, pat neesot mītnes valsts pilsonis un tādu skaits Latvijā arī nav vairs mazais. Ar ko tādi citu valstu pilsoņi ir mazāk bīstami/nekaitīgi?

Atbildēt

Asiirietis

12.03.2019. 00:22

»

Nepilsoņi ir okupanti un tiem neko nedrīkst dot!

Jaunus nepilsoņus viegli radīt. Putinam vajag izveidot Abrenes republiku, kura okupē Latviju un kura Latvijā iesūta 3 miljonus okupantu un kolonistu no Abrenes republikas...


Nepilsoņi ir visnekaitīgākā kolonistu kategorija, tie nejaucas citas valsts politikā un nepretendē uz varu. Pēc deokupācijas un noziedzīgā režīma tiesāšanas, varētu izskatīt viņu statusu un pieļaut palikšanu Latvijā kā politiski neitrālām personām, kurām nav bijis ambīciju uz okupācijas iekarojumu saglabāšanu.

Atbildēt

Neņem visu nopietni

11.03.2019. 23:49

»

T

Abrenē tāpat kā Latvijā, depopulācija milzīgos tempos. Guliet mierīgi


Tu saproti, ka pēc Putina prāta izveidot Abrenes republiku nozīmē tajā ievest dažus simtus tūkstošu krievu militārpersonu? Doņeckā un Luganskā ogļrači nav republikas veidotāji un sardze.
Protams, ka reālā Abreme ir izmirusi un tur dzīvo daži tūkstoši cilvēku.

Atbildēt

LAtviešu tauta nesolīja okupantiem pilsonību!

11.03.2019. 22:49

»

ha-ha

Latvija starptautiskā izpratnē nekad nav bijusi ne okupēta, ne kolonizēta. Nesen tika atslepenoti Jaltas sarunas starp Staļinu un Ruzveltu. Uzvarētāji sadalīja Eiropu 2 nometnēs. Vēl šodien vairākās Eiropas valstīs atrodas amerikāņu karaspēks un kara bāzes, kur valsts vienpusēji nevar lauzt līgumu...


Okupētajā Latvijā tika ievēlēta Augstākā padome - kaut kas līdzīgs Saeimai. 80.gadu beigās atļāva arī citas partijas, ne tikai komunistisko. Uz to AP, kas pasludināja neatkarību, kandidēja daudzi saraksti - tautas fronte, interfronte, LNNK, komunisti, radikāļi, zaļie, zilie un daudzi citi.
Tad, lūk, bija vairākas partijas, kuras solīja visiem iedzīvotājiem pilsonību. Tagad arī ir partijas, kas daudz ko sola.
Tāpēc nemelo par to,ka visiem pienākas Latvijas pilsonība. To solīja dažas partija, bet ne parlamenta vairākums.

Atbildēt

Or.ha-ha

11.03.2019. 22:27

»

ha-ha

Latvija starptautiskā izpratnē nekad nav bijusi ne okupēta, ne kolonizēta. Nesen tika atslepenoti Jaltas sarunas starp Staļinu un Ruzveltu. Uzvarētāji sadalīja Eiropu 2 nometnēs. Vēl šodien vairākās Eiropas valstīs atrodas amerikāņu karaspēks un kara bāzes, kur valsts vienpusēji nevar lauzt līgumu...


Okupantu atbalsta organizācijas-kompartija,komjaunatne u.c.nepieprasija deokupāciju,bet okupēto teritoriju atzīt par neatkarīgu valsti ar varas automātisku pāriešanu okupētās teritorijas pašpārvaldei.Tā arī notika.Zem valsts pamatiem tādā veidā tika ielikta bumba ar laika degli.

Atbildēt

ha-ha

11.03.2019. 21:57

Latvija starptautiskā izpratnē nekad nav bijusi ne okupēta, ne kolonizēta. Nesen tika atslepenoti Jaltas sarunas starp Staļinu un Ruzveltu. Uzvarētāji sadalīja Eiropu 2 nometnēs. Vēl šodien vairākās Eiropas valstīs atrodas amerikāņu karaspēks un kara bāzes, kur valsts vienpusēji nevar lauzt līgumu.
Vai Vācija ir okupēta? Okupācija , kolonizācija Latvijā ir iekšējas lietošanas termins. Tas parocīgs valdošajai varai. Re, kāda mums bijusi grūta bērnība, ka joprojām nespējam atkopties - tā šodienas jēga.
Lai arī bērnība grūta, solījumi jāpilda! Un ja solīja pilsonību visiem Latvijā dzīvojošiem, tad solījums jāīsteno. Un šodien meklēt attaisnojumu izskatās muļķīgi. Vēsture tāpēc šo apmānu nesvītros.

Atbildēt

Asiirietis

11.03.2019. 21:26

Prettiesiska rīcība nerada tiesiskas sekas. Tā kā nav noticis referendums par pilsonības piešķiršanu kolonistiem un okupantiem (gandrīz miljons), tad acīmredzami ir pārkāpta Latvijas Satversme un visa piešķirtā pilsonība, kas notika pēc "neatkarības" pasludināšanas ir anulējama. Punkts.

Atbildēt

Nepilsoņi ir okupanti un tiem neko nedrīkst dot!

11.03.2019. 20:14

»

:)

Doma ir noteikt datumu no kura vairs pat teorētiski nevar rasties jauni nepilsoņi


Jaunus nepilsoņus viegli radīt. Putinam vajag izveidot Abrenes republiku, kura okupē Latviju un kura Latvijā iesūta 3 miljonus okupantu un kolonistu no Abrenes republikas.
Tad jānospēlē teātris, ka Abrenes republika sabrūk, bet Latvija atgūst neatkarību. Un jau neatkarīgās Latvijas Saeima ņem un piešķir visiem okupantiem nepilsoņa statusu, jo ko gan šiem darīt - Abrenes republika ir sabrukusi un šie faktiski ir nevainīgi bezvalstnieki bez citas valsts pilsonības.

Atbildēt

VB

11.03.2019. 20:14

"(īstenībā jau šis “žests” pēc būtības pat ierobežos nepilsoņu izvēles iespējas noteikt sava bērna nākotni, nevis piešķirs kaut kādas jaunas tiesības)"

Jā, es par to jau esmu raxtījis - ne visiem tā vajag!

Atbildēt

Nesaprotu

11.03.2019. 19:49

Pilsonību iegūt - tas ir LIELS GODS!
Kāpēc Prezidents to grib nonivelēt līdz "skriešanai pakaļ" ar pilsonības dokumentiem? Un, ja viņi nemaz tos negrib?! Un tie, kas nav izteikuši vēlmi, lai viņu bērni kļūst par Latvijas pilsoņiem, taču patiešām to negrib!

Nebāzīsimies cilvēkiem virsū ar savu mīlestību!
Nepazemosim savu valsti!Atbildēt

NON

11.03.2019. 19:38

pastāv pamatotas aizdomas, ka kaut kas netiek saprasts līdz galam ....

Atbildēt

:)

11.03.2019. 18:57

Doma ir noteikt datumu no kura vairs pat teorētiski nevar rasties jauni nepilsoņi.
Vecākiem ir vai nu jāizvēlas kādas citas valsts pilsonība, kura to atļauj, vai arī bērns ir Latvijas pilsonis. Tā ir iespēja kādu 100 gadu laikā izbeigt nepilsoņu statusu pavisam.

Atbildēt

kauns

11.03.2019. 17:39

tas tikai pierāda, ka Vējonis pat nezin, kas notiek viņa valstī. Vienīgā ideja, kas ienākusi stulbajā galvā.

Atbildēt

tas jau sen zināms, bet tas to žestu

11.03.2019. 16:30

grib skaļu un redzamu un uzspiest ar varu!!!!!!!!!!!!!! nevienam nav liegts būt pilsonim

Atbildēt

atgādinājums autoram

11.03.2019. 16:19

Okupanti un kolonisti, kurus Latvijā oficiāli dēvē par nepilsoņiem, nav mazākumtautība!

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Prātojums par raibiem laikiem

FotoPrātoju par raibiem laikiem, gluži vai negaidīti uzkritušiem. Jutos pilnībā apradis ap mūsu sabiedrības mierīgo, bet neizbēgamo virzību uz arvien jauniem atklātības un caurspīdības krastiem. Ikkatrs viens jau esam aizpildījuši savā bankā anketu un svēti nozvērējušies, ka neesam kamieļi, ka cienījamās institūcijas kontos zagtu naudu neliksim un teroristiem nepārskaitīsim, un pārraugošās instances modri to visu pārrauga.
Lasīt visu...

21

Kur tad palika šie „riski nacionālajai drošībai”?

FotoJau vairākus mēnešus Latvijas sabiedrībai ir pieejams daļējs tā saucamo čekas maisu saturs, un atgādināšu – „kartītes” apskatei ir pieejamas ikvienam no mums. Loģisks jautājums būtu, vai kas ir mainījies pa šo laiku? Nē, pilnībā nekas, tikai sabiedrība uzzinājusi jaunus vārdus, kas savulaik tieši vai netieši ir iesaistījušies „kopīgajās” lopiskajās aktivitātēs ar PSRS KGB.
Lasīt visu...

21

Jaunās pamatšķiras un to sekmes

FotoAizvadītais XX gadsimts ir ievērojams ar kardinālu sabiedrības pārveidošanos. Zinātnes valodā sabiedrības pārveidošanos dēvē par sociālo transformāciju. XX gadsimtā būtiski izmainījās sabiedrības šķiriskā struktūra. Tas attiecas galvenokārt uz eiropeīdu civilizāciju, kaut gan analoģisks process bija sastopams arī citās civilizācijās.
Lasīt visu...

21

No visiem kaktiem lien ārā mošķi, kas vēlas mūsdienu Latviju padarīt par totalitāru zemi

FotoVai tiešām LTV izlems, kurš drīkst nomāt telpas, vadoties pēc tā, kāds viedoklis ir tam, kurš vēlas nomāt telpas? Pirmais atjaunotās Latvijas ārlietu ministrs Jānis Jurkāns mūslaikos vairs nebūs tiesīgs paust savas domas, ja viņš tās pauž nomātās LTV telpās? Vai Jurkānam tas, ko viņš vēlas paust, tagad jānes saskaņot uz Patiesības ministriju?
Lasīt visu...

21

Izglītības ministrija ir ļoti ieinteresēta aprobežotas nācijas radīšanā

FotoTas, ka katrs cenšas paķert to, kas nav piesiets vai ir slikti piesiets, zināms jau sen. Pēdējā laika izskanējusī informācija par kukuļdošanas gadījumiem ir tikai nelielā apmērā rezultējies fakts, par ko runāja un nojauta daudzi.
Lasīt visu...

6

Kamēr Jānis Sārts guļ uz NATO lauriem, Kremlis plūc augļus informācijas kaujas laukā

FotoJau kādu laiku atpakaļ līdztekus tādiem jau zināmiem formulējumiem kā bruņots konflikts un karš (konvencionāla karadarbība) parādījās vēl divi jauni termini – informatīvais karš un hibrīdkarš, kas būtībā ir sinonīmi. Visos iepriekš minētājos formulējumos viens no svarīgākajiem vārdiem ir tieši „karš”.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Augsti godātajam Latvijas Valsts prezidentam Raimondam Vējonim - par pedagogu darba samaksas pieauguma grafika izpildi

Informējam, ka Ministru kabineta (turpmāk - MK) atbalstītajā un Saeimai iesniegtajā...

Foto

Atvērtās sabiedrības nacionālās īpatnības

Atvērtās sabiedrības idejas Latvijā kļuva populāras 80. gadu beigās. Daudzi no mums uzzināja, ka pretstatā atvērtai sabiedrībai pastāv arī slēgtā sabiedrība, kuru...

Foto

Par tikumu, bērnu drošību, fizisko un garīgo veselību: iesniegums Ilgai Šuplinskai, izglītības un zinātnes ministrei

Baudām aizvien lielāku materiālo labklājību. Tomēr vērojumi viena cilvēka mūža garumā...

Foto

Dieva dāvana, svētuma deficīts un algas

Acīmredzot latviešu tautas dzīvē kā Dieva dāvanu nākas uztvert neilgo padomju periodu. XX gs. 70.gados latviešu kultūras attīstībā tika sasniegta...

Foto

Kas mūsdienu politiķiem liek vairīties no leģionāriem?

Arī šogad pie Mātes Latvijas atnāks sirmie leģionāri. Varbūt kādam rokās būs necils ziedu pušķītis, cits iztiks bez tā....

Foto

Nu sajuka vienā katlā jums tie Aivaru Skrindu īpašumi un viņu sievas...

Raksta Jums korumpētākais un mafiozākais Valsts meža dienesta organizētā grupējuma šūniņas – Daugavpils nodaļas...

Foto

Valsts meža dienests: apgalvojumi par „mežziņu mafiju” ir abstrakti, pie mums viss labākajā kārtībā

Anda Krēsliņa (attēlā) vadītā Valsts meža dienesta iekšējās kontroles sistēma strādā lieliski,...

Foto

Vitālijs Reinbahs Augstākajā tiesā atkārtoti uzvar Rīgas mēru Nilu Ušakovu

12. martā juridisko pierādījumu trūkuma dēļ ar Augstākās tiesas lēmumu tika izbeigta tiesvedība saistībā ar Rīgas...

Foto

Zagļiem un teroristiem nav nacionalitātes

Kremlis reiz cerēja, ka ar Imantas betona bloku namu pagalmā uzaugušā naivā Nila palīdzību tam izdosies pārņemt varu un kontroli Rīgā...

Foto

Kā tālāk?

Uzrakstīju jau maisu atvēršanas dienā, bet ilgi šaubījos, vai manam vārdam būs kāds svars. Nemetu akmeni pirmais. Vispār nemetu. Nezinu, cik pats būtu stiprs,...

Foto

Sācies skaistumkonkurss pirms Eiropas Parlamenta vēlēšanām

No 6.marta drīkst iesniegt partiju sarakstus Eiropas Parlamenta vēlēšanām. Šķiet, ka šogad šīm vēlēšanām tiek pievērsta lielāka uzmanība nekā agrāk....

Foto

Lai mazinātu ekonomiskos noziegumus un krāpšanas, jāizskauž bezskaidras naudas maksājumi

Saistībā ar politiķu un VID priekšlikumiem mazināt skaidras naudas apriti, kas it kā "mazināšot ekonomiskos noziegumus",...

Foto

Visu vāciešu sterilizācija. Kaufmana plāns

„Vācieši nav cilvēki. No šā brīža vārds „vācietis” mums skan kā lāsts. No šā brīža vārds „vācietis” liek strādāt šautenes aptverei....

Foto

Vējonis uz atvadām vēlreiz mēģinās Latvijai uzdāvināt dzeguzes olu

Pašreizējais valsts prezidents Raimonds Vējonis, vadot pēdējos mēnešus savā amatā, nolēmis vēlreiz mēģināt „izbīdīt” Saeimā savu ieceri...

Foto

Pagrimuma realitāte jeb morālā poliūrija

Atkal medicīnas termins! Jā, pareizi! “Poliūrija” ir medicīnas termins. Bez tā nevarēsim iztikt. Tagad sociālajā publicistikā ir stabila situācija un stabila...

Foto

Prokuroru apsūdzība tiks pilnībā “iznīcināta”, ja kāds to vēlēsies dzirdēt

Šodien, pildot Šveices blēža Rudolfa Meroni finansiāli koruptīvo pasūtījumu un tieslietu ministra Jāņa Bordāna politisko uzstādījumu,...

Foto

Dažas ātras piezīmes par Emanuela Makrona eseju “Eiropas atdzimšanai”

Francijas prezidents Emanuels Makrons nācis klajā ar spēcīgu un skaidru redzējumu par Eiropas Savienības nākotni. Manuprāt, sen...

Foto

Eiropas atdzimšanai

Eiropas pilsoņi, ļaujiet man vērsties pie jums ne tikai vēstures un to vērtību vārdā, kas mūs vieno. Pēc dažām nedēļām Eiropas vēlēšanas kļūs izšķirošas,...

Foto

Mežonības klasifikācija, tautas mīmika un cilvēka kanons

Tagad lieliski iederas birokrātijas smalkajās aprindās iemīļotie vārdi “izaicinājums” un “risks”. Tos godam pelnījusi latviešu jaunā paaudze – tautai...

Foto

Kā trockisti radīja Eiropas LGBT kustību (Francijas piemērs), un kādi ir tās patiesie mērķi

Uz XXI gadsimta sākumu Rietumu sabiedrība ir kardināli mainījusies. Viendzimuma “laulību” legalizācija...

Foto

„Ellex Kļaviņš” atsakās no atzinuma sagatavošanas par OIK tiesiskuma izvērtējumu un iespējamo atcelšanu

Zvērinātu advokātu birojs (ZAB) Ellex Kļaviņš vienmēr ir ļoti atbildīgi izturējies pret interešu konflikta jautājumiem....

Foto

Mēs tiekam apšaudīti ar informācijas smagās artilērijas lādiņiem

Ņemot vērā dažādu apšaubāmas izcelsmes, anonīmu raksteļu parādīšanos interneta vidē un citur, gribētu ar jums par to mazliet...

Foto

Ārprātīgā eskalācija

2019.gada februāra beigās Latvijā organizētās noziedzības eskalācija (intensificēšanās) ir sasniegusi nacionāli ārprātīgu līmeni. Tas, kas notiek ar organizētās noziedzības nesodamību banku sfērā, Valsts bankas...

Foto

Viesstrādnieki kā politikas jaunais trends

Pēdējo dienu laikā vairākas partijas ir paziņojušas par saviem kandidātu sarakstiem Eiropas Parlamenta vēlēšanās. Nerunājot par šo cilvēku piemērotību darbam Eiropas...

Foto

Kādam jābūt manam prezidentam

Manam prezidentam jāpiemīt spējām sniegt runu ANO varas elitei, bet arī nebaidīties paņemt rokās lāpstu. Viņam jāspēj iedvesmot gan tepat Latvijā, gan...

Foto

Reorganizācija Jelgavas stilā: ja jau reiz ko likvidējam, tad sākam ar lielu un labu skolu

Vispārzināma ir mazo skolu problēma, kurās ir maz skolēnu, skolotāju slodzes...

Foto

Labais Rīgas cars Nils

Kaut arī jau ir daudz runāts par “Saskaņas” piketu Rīgas mēra Nila Ušakova atbalstam, kas tika rīkots š.g. 9.februārī, ir interesanti pavērot...

Foto

Morālā neatlaidīgā prasība jeb nacionāli politiskais imperatīvs

Morāla neatlaidīga prasība un organiska nepieciešamība ir sastopama ne tikai ētikā atbilstoši slavenā filosofa slavenajam terminam “kategoriskais imperatīvs”. Kants...

Foto

Pieteikšanās par vainīgu

Godātā redakcija, vairs nevaru to paturēt sevī. Esmu vainīgs, atzīstos. Atzīstos pilnīgi brīvprātīgi, bez spaidiem, viltus un maldības. Nevaru gan solīties še iederīgo...

Foto

Vadoņa gaidīšanas svētki

Šovasar plānotas Latvijas prezidenta vēlēšanas, un šobrīd neviens vispār nepiemin tagadējo prezidentu Raimondu Vējoni. Liekas, ka viņa izredzes tikt ievēlētam uz otru prezidentūras...

Foto

Egils Levits ir devis neatsveramu ieguldījumu, ir vienīgais un vislabākais

Šī gada jūnijā tiks ievēlēts nākamais Latvijas Valsts prezidents. Latvija ir parlamentāra republika, kurā Valsts prezidenta...

Foto

Muļķim būt

Maz ir to, kuri spēj saprast, kas notiek, un tomēr viņiem ir svarīgi, lai tiem būtu savs viedoklis par notiekošo....

Foto

Rietumu civilizācijas krīze

Ievērojamais britu vēsturnieks Arnolds Toinbijs ir rakstījis, ka nevienas nācijas un nācijvalsts vēsturi nevar izskaidrot pašu par sevi – tas ir iespējams tikai...

Foto

Divi vienā

Lasot manas publikācijas laikrakstos no astoņdesmito gadu beigām līdz manis uzrakstītām un izdotām grāmatām, lasītāji zina, ka nespecializējos uz kādu konkrētu tematu, bet rakstu...

Foto

Trīs aktuāli izskaidrojumi un viens negaidīts secinājums

1.Nogurums no patiesības jeb patiesības destruktivitāte. Nogurums no patiesības ir realitāte. Tāds psihiskais stāvoklis ir iespējams individuālā līmenī. Iespējams...

Foto

Rīga. Vai tiešām bezceRīga?

Kādu laiku nebiju braukusi pa Rīgu, taču aizvadītajās brīvdienās pabraukāju pa vairākiem mikrorajoniem (man gan labāk patīk teikt apkaimēm). Ticiet man –...

Foto

Vai „Jaunajai Vienotībai” ir jāpilda „Vecās Vienotības” solījumi?

Izglītības un zinātnes ministrija Vienotību pārstāvošā ministra Kārļa Šadurska personā 2018.gadā apsolīja pedagogiem darba samaksas pieaugumu. Šis solījums turklāt tika...

Foto

Kam mēs esam pret

KPV LV vajadzētu sākt aizdomāties par to, lai latvieši neatceras, kā boļševiki kungu mājas dedzināja. Kam pieder valsts vēlētājiem solīto darbu izpilde -...

Foto

Linkaits izvēlas „Yandex Taxi”?

Otrdien, 12.februārī pie Satiksmes ministrijas (SM) tiek plānots protests, kas tieši vērsts pret nozares politisko vadītāju Tāli Linkaitu (Jaunā konservatīvā partija). To...

Foto

Latvietis "Saskaņas" mītiņā pie Rīgas domes

Mans paziņojums par vēlmi piedalīties „Saskaņas” mītiņā pie Rīgas domes bija izsaucis vētru ne tikai sociālajos tīklos, bet arī ģimenē...

Foto

Ģeopolitika un mūsu neapskaužamais stāvoklis

Visjaunākie notikumi Venecuēlā, saprotams, pirmkārt un galvenokārt attiecas uz šīs valsts iedzīvotājiem un nekorekti ir iejaukties ar komentāriem viņu kultūras norisēs....

Foto

Koncepcijas projekts „Harmoniska Latvija. Taisnīgāka sabiedriskā iekārta”

Gatavojot šo projektu, par pamatu ņēmu Vācijas Brēmenes zemes satversmi. Domājot par Stradiņu dzimtas dzimto novadu Sēliju, Brēmenes zemi...