Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Nupat pieķēru sevi pie pavisam stulbas atziņas - pat iepriekšējie divi kretīni Bērziņš un Vējonis man nelikās tik nepatīkami kā šis te "gudrītis". Tie vismaz neizlikās gudrāki, kā esam... Levits īstenībā ir prasts zābaks, bet, ielēcis "nācijas tēva" šļūcenēs, tēlo pārāko intelektuāli.

Mums jau ir vesela buķete prezidentu un premjeru, kas uzmetušies par aitu un aunu izglītotājiem un mācītājiem... Bārdainais Ulbrokas biseksuālis mācīja un norādīja nācijai, ka vajag tīrīt zobus un gludināt bikses. VVFreiberga samulsušajiem lopiņiem atgādināja, ka viņi ir vareni. Jaunizceptais "nācijas tēvs" negrib atpalikt un tēlo megaintelektuāli, kas mācīs tautu pareizi, daiļi izsacīsies... un, šķiet, grib izgriezt pogas pašam Endzelīnam.

Dzīves pieredze rāda, ka patiesi inteliģenti un gudri cilvēki gan sadzīvē, gan publiski ir ļoti vienkārši un runā bez kādiem svešvārdiem un jaunizgudrojumiem. Viņiem nav vajadzības kaut ko pieradīt un izlēkt. Labs piemērs bija nelaiķis akadēmiķis Stradiņš.

Levitā var saskatīt mūsdienu jaunlatvieša - inteliģenta Švauksta pazīmes. Švauksts arī gribēja izlikties par gudrāku, nekā bija, lietoja vācu jaunvārdiņus un visādi centās izcelties. Nu ar zelta ķēdi un sarkanu šalli nevienu mūsdienās nepārsteigsi, bet ar jauniem, izgudrotiem vārdiņiem ir cerība radīt tautai pārliecību, ka beidzot tā ir sagaidījusi tiešām "nācijas tēvu.

Serbu rakstnieks Broņislavs Nušics, ironizējot par ārstiem, rakstīja - "... kad ārsti sāk runāt latīniski, tas nozīmē, ka par vizīti būs jāmaksā dārgāk...". Tā arī mūsu "nācijas tēvs" ar samākslotu valodiņu un pašizdomātiem daiļvārdiņiem cenšas pārdot sevi tautai pēc iespējas dārgāk. Jādomā, ka "nācijas tēvs" ar savu sieviņu mājas apstākļos, kad neviens neredz un nedzird, arī neatslāpst un turpina tēlot intelektuāļus ar augstu morāli un ētiku.

Tā, piemēram, ieraugot savu vīru internetā, kur viņš spaida un apgrābsta savu mīļāko, sieviņa taču nesagaida viņu mājās ar vārdiem, kurus pielieto katra latviete, nokļūstot tādā situācijā - "... ak, tu, cūka pretīgā... cik ilgi man vēl tas būs jācieš! Tava krāpšana... tagad jau visu acu priekšā, netīrais izvirtuli, Tu atļaujies viņu spaidīt... Lasies no manām acīm prom, mēsls gatavais... !".

Nu tā taču viņa nesaka, vai ne... jo ir taču "nācijas tēva" laulātā draudzene. Droši vien tas dialogs varētu būt tāds :

Viņa - "... es redzēju, mīļais, tu šodien biji aizrāvies ar valstsgribu..."

"Nācijas tēvs" - "... jā, mana sirds, bet vēl līdz galam tā īsti neizjutu pietiekamību kā vērtību... tāpēc šovakar mājās būšu tā pavēlāk... "

Viņa – „labi, mans draugs, ej un iezīmē jābūtību... !"

Vispār tas "švaukstisms" mūsu sabiedriskajā dzīvē un politikā nav jauna lieta. Jau no Atmodas sākuma un pēcāk diezgan populāri bija lietot sarunā angļu vārdiņus, kas nozīmēja, ka jūsu priekšā ir nevis kaut kāds prasts zābaks, bet "advancēts", izglītots politiķis, kurš kaut ko "monitorē"...

Bet, ja tu vēl iemanīsies runāt latviski ar vieglu angļu akcentu... ar angļu valodas intonācijām un uzsvariem... kā to dara prastais āksts Kaimiņš, tad nav šaubu, ka tev ir darīšana ar gudru, izglītotu un inteliģentu cilvēku.

Novērtē šo rakstu:

174
24

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Tiesības dzīvot Latvijā nav nekāds „maisiņš vaig”

FotoMans tētis bija viens no pirmajiem, kas ieguva Latvijas pilsonību, kārtojot eksāmenu. Kad 1997.gada augustā ERASMUsā braucu uz mēnesi uz Itāliju, es pirms tam pāris mēnešus uz Itālijas vēstniecību gāju kā uz darbu. Vēl dabūju mērkaķa ātrumā par briesmīgu naudu (aizlienētu naudu, protams, 1997.gadā, un vēl toreiz labi, ka bija, no kā aizlienēt) Austrijas tranzīta vīzu formēt, jo atpakaļceļā viena nakts bija jānakšņo Vīnē.
Lasīt visu...

21

Tiesībsarga vēstule “Amnesty International” Eiropas reģionālā biroja direktoram Nilam Muižniekam: par jūsu organizācijas apmelojošajiem paziņojumiem

Foto2022. gada 26. jūlijā organizācija “Amnesty International” nāca klajā ar paziņojumiem par situāciju uz Latvijas-Baltkrievijas robežas, norādot, ka laikā, kad Latvija uzņēma 34000 patvēruma meklētājus no Ukrainas, uz Latvijas-Baltkrievijas robežas cilvēki no Irākas un Afganistānas, t.sk. bērni, tika atstāti pašu ziņā mēnešiem ilgi aukstos laika apstākļos mežā, kas organizācijas ieskatā norāda uz necilvēcīgu apiešanos un pat spīdzināšanu. “Amnesty International” uzskata, ka nav pieļaujama ārkārtējās situācijas pagarināšana uz robežas ar Baltkrieviju, jo tas ierobežo saņemt starptautisko aizsardzību personām, kurām tā nepieciešama, neatkarīgi no šo personu izcelsmes un veida, kā viņas ieceļo valstī.
Lasīt visu...

21

Labklājība

FotoDzīvojam laikā, kad aktīvi un strauji tiek formatēta cilvēku apziņa, mainīta vārdu nozīme un jēdzienu saturs. Pārsvarā – cilvēku degradācijas, paverdzināšanas un iznīcināšanas nolūkā. Mēs visi domājam kādā valodā, attiecīgi – mainot vārdu nozīmi, var ietekmēt mūsu domāšanu. Bet šoreiz ne par to. Tā ir vesela zinātne, kuru sauc par NLP (neirolingvistiskā programmēšana jeb – smadzeņu skalošana). Šoreiz es vēlos vērst uzmanību uz to, ko mēs saprotam ar vārdu “labklājība”.
Lasīt visu...

6

Sanāca kā vienmēr, bet ticiet – risinājums top, un vainīgi ir visi citi, tikai ne es

FotoStraujiem soļiem tuvojas jaunā mācību gada sākums - 2022./2023. mācību gadā noslēgsies trīs gadu pārejas periods, kurā tiek ieviesta pilnveidotā mācību pieeja. Gaidāmais mācību gads paredz jaunās pieejas ieviešanu 3., 6., 9., 12. klasei. Neraugoties uz to, ka pārejas periods tuvojas noslēgumam, pedagogi norāda uz mācību materiālu trūkumu. Kā skolotāja varu tikai piekrist, ka, ieviešot jauno saturu, primāri bija nepieciešams domāt par mācību materiālu izstrādi un pieejamību. Līdzīgi kā ar mācībām tikai valsts valodā – mēs apzināmies, ka rīcībai patiesībā bija jābūt krietni ātrāk, un to, cik būtiski nepalaist garām iespēju labot iepriekš neizdarīto. Arī mācību līdzekļu jautājumā notiek aktīvs darbs, lai dažādos mācību priekšmetos nodrošinātu jaunu mācību resursu un metodisko līdzekļu pieejamību.
Lasīt visu...

21

Vēlēšanas kā mazohistu prieki

FotoPēc Latvijas Televīzijas pasūtījuma tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centrs SKDS jūlijā ir veicis aptauju un konstatējis, kā Latvijas pilsoņi balsotu, ja vēlēšanas notiktu tūlīt.
Lasīt visu...

21

Kā Rīgai panākt Viļņu, Tallinu un Ziemeļeiropu? Laiks secinājumiem

FotoRīga ir vienīgā pilsēta Baltijas galvaspilsētu vidū, kurā mirstība pārsniedz dzimstību un no kuras aizbrauc vairāk cilvēku, nekā iebrauc. Tam par iemeslu var būt pietiekami lielais rīdzinieku skaits, kuri nav apmierināti nedz ar dzīvi pilsētā, nedz ar dzīves kvalitātes progresu laika gaitā. Kopš gadsimta sākuma straujāko attīstību Baltijas galvaspilsētu vidū piedzīvojusi Viļņa. Jau šobrīd Viļņa ir Baltijas lielākā ekonomika un bagātākā pilsēta; turpinoties līdzšinējai tendencei, iedzīvotāju skaita ziņā Viļņa var apsteigt Rīgu jau 2025. gadā.
Lasīt visu...

21

Vai Rīga ir labi finansēta pilsēta?

FotoPilsētas budžeta apmērs un tā izlietošanas efektivitāte lielā mērā nosaka to, cik kvalitatīva ir pilsētvide. To Eiropas pilsētu sarakstā, kuru iedzīvotāji ir visvairāk apmierināti ar dzīvi pilsētā, pārliecinošā vairākumā ir bagātākās pilsētas, tai skaitā Cīrihe, Kopenhāgena un Stokholma, kur pašvaldībām brīvi līdzekļi pilsētvidei. Kā ar pilsētas budžeta iespēju audzēšanu veicas Rīgai?
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Par rusifikācijas slavināšanas izbeigšanu

Publiskās atmiņas centrs ir sabiedrības institūcija, privāto tiesību juridiskā persona, kura netiek finansēta ar dotācijām no vispārējiem nodokļu ieņēmumiem. 2022. gada 24....

Foto

Parakstu vākšana referendumam par Satversmes 110. panta grozījumiem ir jāatkārto

Ar pietiekamu skaitu parakstu neatbalstītā "Latvijas vīru biedrības" ierosinātā parakstu vākšana referendumam par Satversmes 110. panta...

Foto

Par Latvijas Republikas Satversmē noteiktā komunistiskā totalitārā režīma nosodīšanas pienākuma īstenošanu un rusifikācijas slavināšanas izbeigšanu

Cienījamie Augšdaugavas novada domes deputāti! Publiskās atmiņas centrs (turpmāk - centrs)...

Foto

Vairāku tiesnešu, tostarp AT senatores Andas Briedes atbildība par Covid-19 epidēmijas ierobežošanas pasākumu neievērošanu

Tiesnešu ētikas komisija, Tiesnešu disciplinārkolēģija un Disciplinārtiesa ir vērtējusi to, vai izpildvaras...

Foto

Ir tādi Satversmes tiesas spriedumi, kuru nepildīšana valdošo eliti nesatrauc itin nemaz

13. Saeimas laikā ir bijuši vairāki Satversmes tiesas spriedumi, par kuru neizpildi Valsts prezidents pat...

Foto

Kāpēc valsts aizsardzības dienestam – jā!

Jūlija sākumā aizsardzības ministrs Artis Pabriks vēstīja par ieceri izveidot valsts aizsardzības dienestu, kuram, sākot ar 2023. gadu, tiks pakļauti...

Foto

Par ārkārtas sociālo situāciju

Mums priekšā ir grūta ziema – dziļa energoresursu krīze, iespējams pandēmijas saasinājums. No tā, cik saprātīgi un solidāri spēsim sagatavoties gaidāmajiem pārbaudījumiem,...

Foto

Krievijas karš Ukrainā paātrinājis procesus sabiedrībā un daudziem atvēris acis

Krievijas karš Ukrainā paātrinājis procesus sabiedrībā un daudziem atvēris acis. Tas noticis par ukraiņu asins cenu...

Foto

Satversmes tiesa ir jālikvidē

Šodien, 25.jūlijā Latvija pirmajā vietā (LPV) Centrālajā vēlēšanu komisijā iesniedza 4000 zīmju programmu un kandidātu sarakstu 14.Saeimas vēlēšanām. LPV savā 4000 zīmju programmā ir...