Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Iekšlietu ministrijā 2021.gada 4.oktobrī saņemts Jūsu 2021.gada 2.oktobra iesniegums, kurā lūdzat man sniegt atbildes jautājumiem, kas saistīti ar manu publisko uzstāšanos 2021.gada 29.septembra televīzijas raidījumā “Šodienas jautājums” un 2021.gada 2.septembra ierakstu mikroblogu vietnē “Twitter”.

No Jūsu iesnieguma satura noprotams, ka gan manu pausto viedokli raidījumā “Šodienas jautājums”, gan ierakstu “Twitter” uzskatāt par sava veida spiedienu uz Valsts policiju, lai tiktu pieņemti noteikta satura lēmumi.

Domāju, ka nav jāizskaidro mans sašutums pēc žurnālistes Ineses Liepiņas publikācijas “Pati vainīga, ka izvaroja”, ņemot vērā, ka tās saturs  norādīja uz klājiem cilvēktiesību pārkāpumiem.

Eiropas Savienībā kā viena no prioritātēm ir izvirzīta vardarbības pret sievietēm apkarošana, tādējādi iezīmējot jautājuma nozīmīgumu.

Ņemot vērā, ka minētajā rakstā tika atstāstīts jaunas sievietes stāsts par notikumu, kas saistīts ar viņas dzimumneaizskaramību, un komunikācijas pieredze ar Valsts policiju atspoguļota kā negatīva, paudu savu viedokli par to, ka izvarošanas upurim ir jāsaņem palīdzība. Mans viedoklis paliek nemainīgs un esmu pārliecināta, ka jebkuram ir tiesības saņemt palīdzību Valsts policijā.

Jūsu iesniegumā minētais, ka izteicos saistībā ar uzsākto kriminālprocesu, kurā notiek izmeklēšana un personas vaina nav pierādīta likumā noteiktajā kārtībā, neatbilst patiesībai. Savu viedokli izteicu par izvarošanas upura tiesībām saņemt palīdzību. Neesmu pieminējusi konkrētu kriminālprocesu, kā arī to, ka kādas personas vaina būtu pierādīta ar Kriminālprocesa likumā paredzētajiem līdzekļiem.

Neizteicos kopsakarā ar konkrētu kriminālprocesu, bet paudu viedokli (savu subjektīvo vērtējumu) jautājumā, kas skar sieviešu dzimumneaizskaramību, īpaši uzsverot nepieciešamību stiprināt Valsts policijas darbinieku kapacitāti, komunicējot ar cietušām personām.

Saistībā ar Jūsu jautājumu: “Kādu iemeslu dēļ M.Golubeva izdarīja publisku spiedienu uz izmeklēšanu, minot attiecīgā kriminālprocesa vēlamo iznākumu?” vēlos norādīt turpmāk minēto.

2021.gada 29.septembrī, sniedzot interviju televīzijas raidījumā “Šodienas jautājums”, cita starpā atbildēju uz raidījuma vadītājas jautājumu par uzsākto kriminālprocesu pret mākslinieku Brekti. Mani pirmie vārdi, izdzirdot raidījuma vadītājas jautājumu par Brekti, bija šādi: “Es ļoti ceru, ka nekad iekšlietu ministra viedoklis par mākslas darbiem nebūs tas, kas noteiks valsts nostāju šajā jautājumā”.

Tāpat es uzsvēru, ka nezinu konkrētās lietas apstākļus un man nav zināms kriminālprocesa uzsākšanas pamats un iemesls. Nobeigumā, sniedzot atbildi uz jautājumu, vai es uzticos Valsts policijai, atbildēju, ka uzticos un “uzticos arī, ka, visticamāk, policija arī izbeigs šo kriminālprocesu. Un būšu ļoti pārsteigta ja nē, tad būtu jāskatās, kas tieši tajā darbā ir tāds. Es nezinu, par kuru konkrēti darbu iet runa, bet kopumā māksla nav tas objekts, kurš būtu jāanalizē ar kriminālprocesuālajiem rīkiem”.

Tātad es tieši norādīju, ka uzticos Valsts policijas profesionalitātei un, manā skatījumā, mans kā iekšlietu ministres izteiktais viedoklis par to, kādā veidā lēmumu Valsts policija varētu pieņemt, nevar ietekmēt iznākumu kriminālprocesā, pirmkārt, tāpēc, ka izmeklētājs, veicot izmeklēšanu kriminālprocesā, ir neatkarīgs un ir tiesīgs pieņemt jebkuru procesuālo lēmumu un, otrkārt, tāpēc, ka iekšlietu ministrs neuzrauga izmeklēšanu kriminālprocesos un nevērtē kriminālprocesuālo lēmumu tiesiskumu un pamatotību.

Novērtē šo rakstu:

14
101

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Stutes potei būt

FotoVarbūt vēl ir cilvēki, kas naivi iedomājas, ka viņu sadarbības sertifikāts ir uz mūžiem. Nekā tamlīdzīga. Kad iedod velnam mazo pirkstiņu, viņš paņems visu roku. Jau pirmā injekcija atstāj neatgriezenisku ietekmi uz organismu. Taču, ja neesat “atstiepis kājas”, tad laiks stutes potei. Tā gan tiek reklamēta kā kruķis, kas balstīšot veselību. Tomēr, manuprāt, drīzāk būs kā miets pa pieri.
Lasīt visu...

6

Tā nebija nekāda provokācija, grāmatnīcas darbiniekiem tikai izskatījās!

FotoValsts darba inspekcija, veicot pārbaudes uzņēmumos, neizmanto provocējošas metodes vai taktiku. Tāda netika izmantota arī Jūsu norādītajā gadījumā, kas bija preventīva pārbaude, kuras ietvaros tika novērtēta arī epidemioloģiskās drošības prasību ievērošana.
Lasīt visu...

21

Viļņa Ķirša paziņojumi nav īsti korekti

FotoVides pakalpojumu uzņēmuma "Clean R" vārdā vēlos atvainoties visiem rīdziniekiem, kuru pārvietošanās pa Rīgas ietvēm nedēļas nogalē bija apgrūtināta. Situācija ir sarežģīta, taču darām visu, lai to iespējami ātri atrisinātu. Vienlaikus nevaru noklusēt faktu, ka "Clean R "pārziņā" Rīgā ir tikai apmēram 5% ietvju trijās priekšpilsētas. Rīgas ielas, tilti, atlikušie 95% ietvju ir namu apsaimniekotāju, autostāvvietu pārraudzītāju, kā arī pašvaldības un privāto uzņēmumu pārziņā.
Lasīt visu...

3

Kā ne tikai es, bet arī citi var nesolīt iekšlietu darbiniekiem

FotoKā bijušais iekšlietu ministrs vēršos pie valsts prezidenta un premjera ar jautājumu: kā tieši nākamā gada budžets atbilst šo valsts pirmo amatpersonu vēl pirms gandrīz gada publiski dotajam solījumam iekšējo drošību izvirzīt kā prioritāti 2022. gada valsts budžetā?! Atceros tikšanos ar valsts prezidentu Egilu Levitu šī gada janvārī, kurā tika panākta vienota izpratne, ka valsts iekšējās drošības stiprināšanai jābūt vienai no nākamā gada valsts budžeta prioritātēm.
Lasīt visu...

21

Kad valsts pārstāvji sāk rīkoties vienkārši pretīgi

Foto“Viņi bija divi, sievieti mēs neielaidām, jo viņa it kā bija aizmirsusi sertifikātu mašīnā.” Domājat, šis ir jauna spriedzes romāna pieteikums? Nē, tā ar dienas notikumiem vacapā dalās Zvaigznes grāmatnīcu darbinieki visā Latvijā.
Lasīt visu...

21

Ja zinātne tiek politizēta, mirst cilvēki!

FotoZinātnieki bioķīmijā un genomikā no pasaulē prestižām universitātēm un pētniecības institūtiem ir sākuši celt trauksmi par eksperimentos novēroto Covid vīrusa S proteīna RNS gēnu koda integrāciju cilvēka šūnu kodolā un tā rezultātā izraisītajiem bojājumiem cilvēka DNS jeb genomā. 
Lasīt visu...

21

Informatīvie tēli

FotoBieži par ticību mēs saucam to, kas patiesībā ir naids pret citas pārliecības, morāles un dzīvesziņas cilvēkiem. Bieži mūsu tā saucamā ticība ir nevis pašu pasaules skatījumā, pārliecībā un rīcībā, bet sektantiskā citu noliegšanā.
Lasīt visu...

3

Cik labprāt mēs pareizi sadalītu naudu, tikai neprasiet, kam mēs to atņemtu

Foto2022. gada budžets ir pēdējais valsts budžets, kuru pieņems 13. Saeimas sadrumstalotā valdība. Diemžēl arī “pēdējais budžets” nerisina Latvijas ieilgušās problēmas veselības aprūpes un sociālā atbalsta finansējumā. Tā vietā, lai ieguldītu Latvijas labklājībā un ilgtspējīgā attīstībā, tūkstošiem eiro liels atbalsts caur “deputātu kvotām” tiek novirzīts apšaubāmiem mērķiem un tiem pakļautiem nodibinājumiem.
Lasīt visu...

21

Prātā nāk "Suņa sirds" un iedzīvotāju sapulce ar Švonderiem un Šarikoviem

FotoNekomentēšu Vestardu Šimku. Tā ir viņa izvēle. Nekomentēšu par Covid-19 vakcīnām, jo neesmu ārsts vai eksperts. Nekomentēšu valdības darbības epidemioloģiskajā drošībā, jo kurš gan par to vēl nav izteicies...
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Sasparojoties Ministru prezidentam un nozares ministram kā ekonomistam, veselības aprūpes reformu varētu veikt relatīvi ātri

Veselības aprūpes sistēma sasniegusi kritisko punktu un sabruks, ja turpmāk par...

Foto

Runāsim atklāti: faktiski finanšu sektors šobrīd ir kļuvis par viena valsts dienesta vadītājas īstenotās politikas upuri

Pirms dažiem gadiem gan ierēdniecība, gan politiskie lēmēji pēc neskaitāmiem...

Foto

Vainot sabiedrību, ka politiķi ir noveduši valsti pie sašķeltības, var tikai paši politiķi

Ierobežojumi turpinās, un arī protesti turpinās. Cēloņsakarība ārkārtīgi vienkārša un to izsaka Delfu raksta pēdējā...

Foto

Hunta, sargies buntavnieka!

Sāksim ar to, kas manā skatījumā ir hunta. Tie ir 62 deputāti, kas veica valsts apvērsumu, atņemot balsstiesības t.s. deputātiem-antivakseriem. Pučistiem jāpieskaita arī...

Foto

Viltus zaļuma parāde Glāzgovā

Ar apņemšanos par globālās sasilšanas ierobežošanu un skaļiem saukļiem par virzību uz fosilā kurināmā izskaušanu, noslēgusies ANO klimata konference (COP26) Glāzgovā. Visnezaļākā...

Foto

Es iestājos par principu “baznīcu baznīcai”

Arvien skaļāk publiskajā telpā sevi piesaka sakrālā mantojuma tēma. Apsveicami, ka diskusijās par Svētā Pētera baznīcas tālāko likteni sabiedrība nav...

Foto

Nu cik var gvelzt par vīrusu un pandēmiju visādu sviestu?! Kā nav pašiem apnicis!

Divu gadu laikā nebeidz pārsteigt idiotisma līmenis, kas turpina arvien sazelt ap...

Foto

Zemes piespiedu nomas attiecības tiek izbeigtas netaisnīgi, uzliekot jaunu slogu dzīvokļu īpašniekiem

Pieņemot “Piespiedu dalītā īpašuma privatizētajās daudzdzīvokļu mājās izbeigšanas likumu”, daudzdzīvokļu māju dzīvokļu īpašniekiem tiek...

Foto

Glābiet, palīdziet un jūtiet līdzi, zemes baroniem atņem peļņu!

29. oktobrī spēkā stājās Tieslietu ministrijas (TM) izstrādātie un Saeimas pieņemtie grozījumi likumā "Par atjaunotā Latvijas Republikas...