Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
NĀVE audiogrāmata

Pievienot komentāru

Lapas:    2   1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Eduards Lunis

20.09.2022. 08:25

---Aldiņ, tu nu gan esi pamatīgi kalpojis šai noziedznieku varai-PAT MIKROFOMO NEDEVI RUNĀTĀJA ROKĀS,LAI VARĒTU ATŅEMT IESPĒJU PATEIKT PATIESIBU...!?
---Un uz tādiem jau arī turas Latvijas vara-MEĻU UN ZAGLU VARA!

Atbildēt

fakts

20.09.2022. 07:43

»

nekādas sekas neizriet

no parakstīšanās par sarakstu saņemšanu nekādas sekas neizriet


Paraksts ir par piedalīšanos vēlēšanās nevis par sarakstu saņemšanu.Vai tas ir par sarežģītu saprašanai?

Atbildēt

Un

20.09.2022. 07:32

»

lauķis

Gribētos zināt kā Tomsons gatavojas nest atbildību par saviem balsojumiem.Pagaidām nekā,bet drīz vien nāksies atbildēt gan par domām gan par darbiem


Nekā Tomsons neatbildēs. Tādi tikai runā un vēl ordeņus saņem. Ja Tomsons 16 gados piedalījās vēlēšanās, tad viņš melo vai nezina, ka vēlēt var tikai no 18 gadiem.

Atbildēt

viesis

20.09.2022. 07:23

Mjā, dalība vēlēšanās ir sarežģīts jautājums. No vienas puses, ir acīmredzams, ka esošā sistēma īsti nedarbojas. Kaut vai klasiskais piemērs ar Āboltiņas kundzi vai Viņķeles kundzi, nemaz nerunājot par vispārējo Latvijas atpalicību. No otras puses, iedomājoties, ka uz vēlēšanām aizskries valdošās koalīcijas fani, un tie varēs turpināt savas dzīres vēl četrus gadus, uzmetas zosāda. Tā, ka laikam tomēr būs jāpiedalās.

Atbildēt

fakts

20.09.2022. 07:07

»

debīliņā

ieteikums ir aiziet uz vēlēšanām, bet nebalsot ne par vienu sarakstu! vai tas tev par sarežģītu


Lai saņemtu to aploksni tev ar parakstu būs jaapliecina ka tu piedalījies vēlēsanās ar visām no tā izrietošajām sekām.vai tas tev par sarežģītu?

Atbildēt

ieteikumi ar skaidrojumu vienkāršā valodā

20.09.2022. 07:06

Vēlēšanas būs notikušas un Saeima skaitīsies ievēlēta pat tad, ja aizies un par vienu sarakstu nobalsos kaut vai viens cilvēks. Tātad uz vēlēšanām jāiet. Bet aploksnē nav jāliek NEVIENS no piedāvātajiem sarakstiem. Var nodot tukšu aploksni vai ielikt zīmīti ar novēlējumu kliķei vai balsu skaitīšanas viltotājiem. Šādas aploksnes bez neviena saraksta vienalga tiek ieskaitītas kopējā balsotāju skaitā, no kura rēķina 5 procentu barjeru iekļūšanai Saeimā. Jo vairāk būs balsotāju, kas nebūs ielikuši aploksnē nevienu sarakstu, jo mazākas izredzes jebkurai partijau listei pārvarēt barjeru un iekļūt Saeimā. Ja 60-70 procentu balsotāju nodos aploksnes bez neviena saraksta, tad barjeru nepārvarēs neviens saraksts, un Saeima nebūs ievēlēta. Bet dzīve nevienam neapstāsies, izņemot blēdīgos partijniekus.

Atbildēt

lauķis

20.09.2022. 05:08

Gribētos zināt kā Tomsons gatavojas nest atbildību par saviem balsojumiem.Pagaidām nekā,bet drīz vien nāksies atbildēt gan par domām gan par darbiem.

Atbildēt

lauķis

20.09.2022. 04:59

»

Tevi par idiotu?

Aidim Tomsonam taisnība - vienmēr ir par ko balsot, vienmēr jāiet uz vēlēšanām, neatstājot valsti okupantu un nedraugu, ienaidnieku izvēlei


Aidim Tomsonam taisnība - vienmēr vergs balso par savām važām un saviem parazītiem jo vergs nemaz nezina kas ir brīvība.

Atbildēt

lauķis

20.09.2022. 04:57

»

Aidim taisnība

TAUTVALDĪBA IR TAUTAS PĀRSTĀVNIECĪBA VALSTS PĀRVALDES LĒMUMU PIEŅEMŠANAI, VALSTS PĀRVALDES INSTITŪCIJU VEIDOŠANAI UN LĒMUMU PIEŅEMŠANAI...


Valsts vispirms ir jānodibina,vai arī nav jānodibina.
Tautvaldībā vara pieder tautai nevis partijām.

Atbildēt

Aidim taisnība

19.09.2022. 23:55

»

Tevi par idiotu?

Aidim Tomsonam taisnība - vienmēr ir par ko balsot, vienmēr jāiet uz vēlēšanām, neatstājot valsti okupantu un nedraugu, ienaidnieku izvēlei


TAUTVALDĪBA IR TAUTAS PĀRSTĀVNIECĪBA VALSTS PĀRVALDES LĒMUMU PIEŅEMŠANAI, VALSTS PĀRVALDES INSTITŪCIJU VEIDOŠANAI UN LĒMUMU PIEŅEMŠANAI
Denacionalizēto māju tiesību biedrība “AUSMA”

Satversmes 1. nodaļas 2.pants nosaka: “ Latvijas valsts suverēnā vara pieder Latvijas tautai”. Tā jau ir Tautvaldība - Valsts pārvalde, kurā piedalās daudzi sabiedrības locekļi caur/ ar savu pārstāvniecību vēlēšanās, kas, neatsaucoties uz zinātniskiem traktātiem par šo tēmu, mans viedoklis, ka tas ir galvenais TAUTVALDĪBAS princips, kas realizējams vēlēšanās.
TAUTVALDĪBAS nodrošināšanai, kas ir sabiedriskās organizācijas (SO) un atsevišķu tautas pārstāvju līdzdalība lēmumu pieņemšanā Saeimas komisijās, referendumos. 10 000 parakstu vākšana portālā “ManaBalss.lv, piketi, mītiņi, streiki nav tautvaldības instrumenti, jo tie nerada nekādu pārstāvniecību, pārvaldē nepiedalās, bet tie ir tikai varas ietekmēšanas līdzekļi, kuri var dot vēlamu efektu vai var palikt bez ievērības.
Atkārtoju, ka visplašākā tautas līdzdalība pārstāvniecībai un varas izpausmei, tieša ietekmēšana, ir VĒLĒŠANĀS, kas ir viena no ietekmīgākajām TAUTVALDĪBAS tiesību izpausmes formām, principiem.
Tā ir vai vienīgā iespēja ČETROS GADOS IETEKMĒT Saeimas sastāvu, nomainīt deputātus un valdību vai sodīt, viņus neievēlot, ja tautas vēlēti pārstāvji slikti vai tautas ieskatā, nepareizi, nolaidīgi strādā, pieņem tautai neatbilstošus likumus vai lēmumus. To nedrīkst neizmantot.
TIE, KAS AICINA NEPIEDALĪTIES ŠAJĀ PLAŠAJĀ TAUTVALDĪBAS IZPAUSMES FORMĀ - VĒLĒŠANĀS, UZSKATĀMI PAR VALSTS KAITNIEKIEM.
Vienaldzība un nepiedalīšanās vēlēšanās Latvijai nodara ļoti nopietnu kaitējumu.
PIRMKĀRT, vēlēšanu likumā nav noteikts, cik vēlētāju vajag, lai uzskatītu tās par notikušām. Teorētiski pietiktu pa vienam vēlētājam (kopā 5) katrā VĒLĒŠANU apgabalā. Atnāks uz vēlēšanām tie, kuriem prātā atjaunot okupācijas kārtību. Ko tad?
OTRKĀRT, vēlētājam būtu svarīgi, ja būtu likums, kas atļauj "GROZĀMOS SARAKSTUS"- ierakstīt savā listē sev vēlamos kandidātus no citām listēm. Bet ... nav!
TREŠAIS – lai nodrošinātu tautvaldibas nosacījumu, vēlētājiem ir jārealizē masveida līdzdalība vēlēšanās - SVARĪGI, lai uz vēlēšanām atnāktu vismaz maksimāli daudz vēlētāju un nobalsotu par daudzām partijām, lai tās katra iegūtu vismaz 5 % + balsu. Šis variants, nav šaubu, var ļoti “kaitēt” pozīcijas varas deputātu “veselībai” – viņiem var sajaukt kārtis savu koruptīvo sakaru vai interešu konflikta saglabāšanai, vai tā darbināšanai, liks šķēršļus grupēšanās principam , tas ir, rādīt savām deputātu grupām kā rīkoties balsojot, kad tiek rādīts īkšķa virziens “uz augšu” vai “uz leju”! Bet ne par to stāsts.
Ko vēlētājiem dod plaša līdzdalība vēlēšanās? Vēlētāji nobalsotu par vairākām partijām, kuras pieteikušās vēlēšanās - nevis tikai par 3-5, lai vairākums partiju pārvarētu 5 % barjeru un atsevišķi, vēlētāju skatījumā, vēlamie deputātu kandidāti tiktu izraudzīti un ievēlēti no visiem sarakstiem vai no vairākuma partiju sarakstiem. Proti, vēlētāji savā izraudzītā listē atzīmētu ar plusu sev vēlamos kandidātus, izsvītrotu nevēlamos un katra partija, saraksts iegūtu balsis vēlētāju vēlamajiem kandidātiem, kādus izraudzītu vēlētāji ar svītrošanu un plusu likšanu un mainītu deputātu kandidātu vietu sarakstā pēc savas izvēles. Tātad vēlētāju aktivitāte daudz maz ATRISINĀTU "GROZĀMO SARAKSTU" jautājumu un Saeimas sastāvs atbilstu TUVĀK vēlētāju gribai, jo vienmēr vēlētājs saka, ka katrā sarakstā ir labi kandidāti, bet vēlētājs nevar "savākt" tos kopā, jo jābalso tikai par vienu sarakstu. Un vēlētājs sūkstās un brīnās, kādēļ, viņu skatījumā, vēlamie deputātu kandidāti, partijas neapvienojas, kuriem pat līdzīgas programmas un līdzīgi solījumi. Kādreiz es kādam deputātam teicu, ka tu gudrs deputāts, bet esi "nepareizā" partijā - kura ir opozīcijā un tavus padomus neņem par pilnu. Man arī ir šaubas vai, piemēram, Ringolds Balodis un vēl viens otrs deputātu kandidāts ir pareizā partijā, bet ja viena daļa vēlētāju NOBALSOTU ARĪ PAR ŠO PARTIJU UN DAUDZĀM CITĀM, tas ir. notiktu atlase it kā pēc “grozāmo sarakstu” princip, jo tiktu ievēlēti labākie, vēlētāju atlasītie deputāti no daudzām parijām. Varas pozīcijas sastāvs šādu atlasi, daudzu partiju ievēlēšanu noraida kā kaitīgu, nevēlamu, varot radīt lielas nesaskaņas un “deķa raustīšanu”. Nelaime tā, ka Saeimā deputāti tiek šķiroti pēc piederības, rodas aforisms – Saeimā ievēlē labus deputātus, bet jau nākamā dienā tie “sabojājas”, aizmirst vēlētājus. Ja deputāti Saeimā netiktu dalīti interešu grupās un neizmantotu sponsoru naudas ietekmi, proti, neizvērstu politisko korupciju sponsoru pieprasījuma pildīšanai, visi deputāti varētu balsot pēc savas apziņas un nekādu nesaskaņu nebūtu.
Te nu tiesiskuma speciālistiem būtu ko padomāt, kā novērst deputātu dalīšanu šķirās pēc naudas lieluma. No partiju sponsoru naudas lieluma un partiju iespējām plaši reklamēties masu mediji partijas nekaunīgi sadala “lielajās” un tiem, kuriem tās naudas nav vai maz – apsmej un sauc par “mazām partijām” un iegalvo vēlētājiem par “mazām” vai par “sīkām” partijām nebalsot (nemaksā masu medijiem par reklāmu!).
VĒLĒTĀJI, IR NOPIETNS LAIKS LĪDZDALĪBU VĒLĒŠNĀS IZVĒRTĒ ARĪ SAISTĪBĀ AR KRIEVIJAS AGRESIJU UKRAINĀ, kas radīja ekonomisko krīzi Eiropā un pasaulē. Šis apstāklis ir viens no tiem, kas rāda, ka vēlēšanu dienā palikt mājās, nepiedalīties vēlēšanās nav pieļaujams.
Otrs vai pirmais apstāklis AKTĪVAI LĪDZDALĪBAI vēlēšanā ir lai nodrošinātu masveidīgu līdzdalību savas pārstāvniecības veidošanai Saeimā- TAUTVALDĪBAS NODROŠINĀŠANAI. Tas pierādīs, ka Latvijā ESAM VIENOTA TAUTA, ESAM PAR SAVU NEATKARĪGU VALSTI, nevis ticēsim teiktajam, ka ar vienas, kādas partijas ievēlēšanu tiks apvienota tauta vai kā izsakās - “jāapvieno Latvijas tauta”. Zinot atsevišķu deputātu kandidātu izteikumus, ko nozīmē šāds izteikums, kas tā par apvienošanu, jāpajautā izteikuma autoram Aināram Šleseram vai teiktais nav viņa aicinājums, viņa vēlme vilkt Latviju uz sadarbību ar agresorvalsti, uz NVS ietekmi Latvijā, pat ar Eiropas Savienības lomas mazināšanu, jo sevišķi ar izstāšanos no NATO? Saprotams, ka pie situācijas, ja uz vēlēšanām atnāks maz vēlētāju, atnāks tie, kuri aicina boikotēt vēlēšanas un nobalsos tikai par nevēlamu partiju (nevēlamām partijām), kas tēmē uz agresora pusi ar solījumiem tautu apvienot, nepasakot, neatklājot, ko tas nozīmē.
Vēlētāji, atcerieties, ka "TAUTVALDĪBA" - tā ir MASVEIDA DALĪBA VĒLĒŠANĀS, savas pārstāvniecības sastāva kvalitātes veidošanas un Latvijas valsts suverenitātes nodrošināšanas process. Neatstāsim savu Latviju vēlēšanu pašplūsmai! Vēlētāji, atcerieties, ka "TAUTVALDĪBA" - tā ir MASVEIDA DALĪBA VĒLĒŠANĀS, savas pārstāvniecības sastāva kvalitātes veidošanas un Latvijas valsts suverenitātes nodrošināšanas process. Neatstāsim savu izvēli pašplūsmai!

Atbildēt

Piepe

19.09.2022. 23:53

Apbrīnojami, ka autoram līdzīgie ļaudis runā tikai par daļu no tiem, kuri neies uz vēlēšanām - par tiem, kuriem ļoti viegli saskatīt un argumentēt aplamības. Bet nav redzēts kāds, kurš pieminētu to daļu, kuri boikotē vēlēšanas, kā šīs nekam nederīgās partijsistēmas daļu un nevis kaut kādu citu iemeslu dēļ. Tā saucamās partijas arī praktiski nepiedāvā esošās sistēmas nojaukšanu un pilnīgu pārbūvi, tas nav izdevīgi partijām, bet ir arkārtēji nepieciešams valstij. Un vēlēšanas šo ļoti vajadzīgo soli nepieļaus, jo kā sistēmas sastāvdaļa nodrošina sistēmas nemainīgu eksistenci. Vai autoram bail runāt ar un par šiem ļaudīm?

Atbildēt

Daudzi, visi ietekmē

19.09.2022. 23:44

»

gf

nu ej, ej aidi uz vēlēšanām! lai tevi stiprina apziņa, ka tu esi sastāvdaļa no kaut kā liela, un ka tu neapšaubāmi kaut ko ietekmē


Lai mūs visus stiprina apziņa, ka mēs kopā, vairumā esam spēks un ietekmējam.

Ne jau vēlēšanās viens ko ietekmē, bet daudzi kopā gan ietekmē.

Atbildēt

gf

19.09.2022. 23:41

nu ej, ej aidi uz vēlēšanām! lai tevi stiprina apziņa, ka tu esi sastāvdaļa no kaut kā liela, un ka tu neapšaubāmi kaut ko ietekmē! :)

Atbildēt

Tevi par idiotu?

19.09.2022. 23:01

»

jā, bet...

Šo rakstu varētu nosaukt par "Noderīgā idiota grēksūdzi


Aidim Tomsonam taisnība - vienmēr ir par ko balsot, vienmēr jāiet uz vēlēšanām, neatstājot valsti okupantu un nedraugu, ienaidnieku izvēlei.

ESAM SAIMNIEKI SAVĀ VALSTI - balsojam vai izbalsojam, ja nepatīk, bet ejam balsot.

Atbildēt

Kaža

19.09.2022. 22:57

Ne jau tikai izzagšana.Par cik esmu arodinvalīds,bet Latvijā,pēc savas ilggadīgās pieredzes spriežot,nesaprotamu iemeslu dēļ arodslimības ir aizliegts ārstēt un cilvēki tiek ar varas svētību pakļauti slimības izraisitām sāpēm un citām dzīves kvalitati degradejošam lietām,tad balsot par cilvēkiem un partijām,kuras ar savas varas starpniecību mērķtiecīgi vēršās pret invalīdu dzīves kvalitati,nepārtraukti to pasliktinot,ir vienkārši amorāli un cilvēka necienīgi.

Atbildēt

formula

19.09.2022. 22:45

Šis "balsoja ": "lai Latviju veido tie, kas nebaidās kļūdīties, nevis tie, kas baidās rīkoties."
Tātad- "balsoja" mūždien par astoņkāji. Bet vajag beidzot iet un vēlēt.

Atbildēt

varēja būt, bet nebij

19.09.2022. 22:38

tas par tomsonu pašu

Atbildēt

daudzi 31 g tikai kļūdās

19.09.2022. 22:37

»

jā, bet...

Šo rakstu varētu nosaukt par "Noderīgā idiota grēksūdzi


bet zog labi pēc avena shēmām-sarkanie krč

Atbildēt

jā, bet...

19.09.2022. 21:58

Šo rakstu varētu nosaukt par "Noderīgā idiota grēksūdzi".

Atbildēt

60+

19.09.2022. 21:48

»

Es tā neteiktu...

Viss ir pareizi, ko Tomsons pateica! Runājot par zagšanu, tad atcerieties, kā katram no mums viss līp pie rokām... Atšķirība ir tikai no iespējām, ja Tomsons var varbūt tikai zīmuli, vai sejas masku pievākt savā darbā, tad deputātam ir daudz lielākas iespējas, kaut vai dzīvokļu un transporta piemaksas...


Demagoģija un manipulācija tavā komentārā: zīmuli žurnālists varbūt esot nozadzis, lai akmeni met pirmais tas, kas pats bez grēka utt., bet apakšā viltus ticības mācība par to 2. vaiga pagriešanu... un, ja jau runājam par "grēkiem", tad sabiedriskie mediji ( kā 4. varas pārstāvji) jau nu varētu ar savu sirdzapziņu parunāt, ja tāda vēl vispār ir....

Atbildēt

CENZŪRAS bloķēts (un politiski represēts)

19.09.2022. 21:37

»

ieteikumi

...


...
"Jo vairāk (lump.en)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lop!ski tŗulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta."
/ apt.cit.aut. - Džordžs Orvels /

"Es ticu, ka šis laiks izgaisīs kā ļauns murgs. Tas dod spē.ku šeit būt un elpot."
/ Gunārs Astra, Brīvzības cīnītājs un politiski represēts disidents /
-------
Ir sacīts: “Vēsture atkārtojas – nereti kā FARSS.”

Un, arī: “Šajā Dieva pasaulē kopumā un, īpaši jau, ar mums pašiem notiek TIKAI un VIENĪGI tas, ko mēs PAŠI pieļaujam. Ineŗti truli noskatoties, apkaunojoši gļēvi “klusējot lupatiņā”, vai pat apzināti uz to “parakstoties” un +/- “aktīvi ņemot dalību” – nav būtiskas atšķirības.”

Savukārt, kā zināms: “Katra tauta (t.sk. arī latvāņu lumpenzombiju “titulnācijas” izstrādājumi) ir pelnījusi tādu “valsti” un tādus “vadošos locekļus” (t.i pie valsts / pašval.d(au)ņu SILES tŗekni stŗebjošus “vienlīdzīgĀKos cūk.lopus”), kādus tā dabū uz sava kakla un kādiem ļauj sevi iz(tolerēt) visās atverēs, uz riņķi griežot.”

-------

Mediju ziņa (2006.): "Ņemt dalību" šīs valsts kārtējās "vēlēšanās" un "izpildīt pilsoņa pienākumu, izdarot pareizo izvēli atdot savu balsi par mazāko ļaunumu" esot "gatavi nedaudz vairāk par pusi balsstiesīgo vēlētāju, kas atkal ir par vairākiem procentiem mazāk, nekā pirms iepriekšējām vēlēšanām", liecinot "socioloģisko pētījumu firmas SKDS" un A. Cimdara "ilgtspējīgi" vadītās šīs valsts "centrālās vēlēšanu komisijas" (CVK) funkcionāru "kopīgi veiktais pētījums". Kā galvenos iemeslus "vēlēšanu" vienaldzīgai IGNORĒŠANAI vai demonstratīvam BOIKOTAM šīs valsts pilsoņi esot "minējuši neuzticību partijām, kā arī nespēju izšķirties, par ko atdot savu balsi"...
-------

"Iesim "balsot", bāleliņi!!!..."
( Iz "O.M.© aŗChīva" )

Iesim "balsot vēlēšanās" ~
Pastulbi (dēļ ZOMBĒŠANAS),
Vientieši (pēc “shēmojuma”),
“Cerīgi” (PIRMS “balsojuma”):
...
Iesim “balsot”, VIENTIESĪŠI ~
Lai pēc SILES “shēmas”, ‘glīši’,
Apšmaukt var ar “skaitīšanām”,
Tos, kas VĒL (?!) tic “vēlēšanām”.

Iesim “balsot”, “reņģēdāji” ~
Lai var ‘SILES bradātāji’,
“mandātus” bāzt ķešās jaunus,
Kas ļauj “vepriem” ‘apjāt’ “aunus”.

Iesim “balsot”, par šo "valsti"! ~
Lai var M.U.Ļ.Ķ.U zemes balsti,
"Maizes kartes" ‘atsvaidzināt’,
Kas ļauj "vaukšķus" ‘izdi#sināt’.

Iesim “balsot” – lai krīt urnā,
"Indulgence" ‘SILES purnam’,
Kurš bez tās būs “pliks kā žurka”,
Ja ne - ‘būrī tupošs urka’.

Iesim “balsot” un – par spīti,
Tam, ka ‘biedri’ “gandarīti,
Saņems atbalstu no Tautas” ~
Plikas “apcirptas” un kautas.

Tam par spīti, ka - muks trimdā,
Slaukot asariņas cimdā,
Jau šai ziemā tie, kas ”vēlēs” ~
“Vilšanās dēļ kožot mēlēs”.

Tam par spīti, ka – “valsts” stutes,
Kas, daudz solot, “vārsta mutes”,
Ņirdzot ‘vērs (daudz platāk) žaunas’,
Taustot ‘SILES šeines’ jaunas.
...
Tam par spīti, ka – “uz āķiem,
Ēsmu (vecu) sprauž” priekš ‘pāķiem’,
“Rietum-širmja” fanu grupa ~
‘Meibī’ - “balsos” Tauta “glupa”.

Tam par spīti, ka – LIEK “vēlēt”,
Tie, kas sāk “uz jūtām spēlēt”,
“Pat.REJ.otiem” šajā “valstī” ~
Cerot ‘sakasīt’ SEV “balsis”.

Tam par spīti, ka – no Trubas,
Hūtes “stipendijas”, ‘gubām’,
‘Šķūrē “partorgiem” uz SILI,
Kur ‘rij’ “zaļie” ( ‘sarkan-zili’ ).

Tam par spīti, ka – stumj 'pāķi',
"suņu būdas" 'fiškas brāķi',
Rīties SILES rukšķu barā ~
KLAUNU trūkstot šīs "valsts" varā...

Tam par spīti, ka – no 'mentiem',
"Deportētiem"... ('ekskrementiem'),
SILES "konservus" 'rīt' gribas,
Kaut - vairs 'stroķis' nespiež ribas.

Tam par spīti, ka – no 'skapja',
"p!darsexa" sviedros slapji,
Izsmird "attīstīti" draņķi,
SILI vērst "PAR!" 'prrrAIDA' zaņķi.

Tam par spīti, ka – pat Sirdi,
Piesmej cūklopi, kas smirdot,
Lien pie SILES treknā gala,
'Sugas biedrus' grūžot malā.

Tam par spīti, ka - "no Marsa",
"Desantēts" priekš urnu FARSA,
Teļš - pie SILES uzēst rumpi,
Lobējot (SEV) "piķa pumpi".

Tam par spīti, ka - gar stūriem,
Primāti no ZOO-būriem,
Lien pie SILES audzēt taukus,
Solot MUĻĶIEM "laikus jaukus".

Tam par spīti, ka - sauc "cīņā",
'Lohus' tie, kas gadiem mīņā,
"Ķēķa tiesu" tŗeknos... (mēslus),
Līdz - var nopirkt "goda krēslus".

Tam par spīti, ka - sāk ‘bimbāt’,
Jūtot, ka ‘iet “shēma” dimbā’,
“Buldozers” ar “gāzi grīdā” ~
“Balsis” ‘spiež’ no “plikadīdām”...

Tam par spīti, ka – sauc “vēlēt”,
‘SILES biedri’ “kremļa mēlē” ~
Solot “pad(u)mjlaikus” jaunus,
Kur pēc “ukaziem” cirpt “aunus”.

Tam par spīti, ka – ‘dīc’ “vaukšķiem”,
“Balsis” tie, kas "shēmu" ‘taukšķiem’,
Plāno ‘piestiķēt’ klāt varu ~
“Bizness” prasot “polit-svaru”.
...
Iesim, bāleliņi, “balsot”,
Rīgā, Zilupē un Talsos,
Lielstāvgrūžos, Mazp(!)sānos ~
Tā, kā “shēmots” SILES plānos:

Būs mums ATKAL četrus gadus,
Satikt draugus KAUNS un radus,
Kas šo “spēli vienos vārtos”,
Vairs kā MUĻĶI neatkārtos.

Būs mums ATKAL “prieks” par “valsti”,
Ko, KĀ IEPRIEKŠ, ”siles balsti”,
'Drāzīs', par tiem ņirdzot skaļi,
Kas šiem PALĪDZ “dzīvot zaļi”.

Būs mums ATKAL “vadzī zobi”,
Siksnās - ATKAL jauni “robi”:
Lai drūp ATKAL un - bez gala,
Rukšķiem zobos SILES mala...
...
Iesim "vēlēt", Bāleliņi ~
NOZOMBĒTI nabadziņi,
M.U.Ļ.Ķ.U zemes “valstī” ‘jāti’,
“Urnu FARSOS” ‘izcūkāti’...

-----------

‘ANNO’ ~ 08./09. 2006. / (…) / 09.2022. (kārtējā “vēlēšanu” FARSA kontekstā)

M U Ļ Ķ U zeme, SILES "valsts" parodija "euro.latvĀNija", XXI gadsimts.

Atbildēt

60+

19.09.2022. 21:37

Ieņirdzu: tas, ko tas žurņaļuga iesaka, ir līdzīgi, ja mani tagad sauktu pie altāra, bet es nu galīgi ar to tipu precēties negribētu. Bet jāprecas ta ir, 2. iespējas ta var nebūt... točna ņirdzīgi: ej tik, bērniņ, vēl sadzemdē bērnus... bet varbūt tomēr nē? Varbūt tomēr tautas gudrība par to kazas pienu ir patiesa: : "ja nav kazai piena, ta nav, pacel asti un iešļāc atpakaļ.. "?

Atbildēt

Es tā neteiktu...

19.09.2022. 20:39

Viss ir pareizi, ko Tomsons pateica! Runājot par zagšanu, tad atcerieties, kā katram no mums viss līp pie rokām... Atšķirība ir tikai no iespējām, ja Tomsons var varbūt tikai zīmuli, vai sejas masku pievākt savā darbā, tad deputātam ir daudz lielākas iespējas, kaut vai dzīvokļu un transporta piemaksas! Izvēloties par kuru pariju balsot kaut nedaudz ir jāpalasa programmas un jāatceras, ko šīs partijas ir paveikušas, viena vai otra jautājuma risināšanā. Klaigāt par zagšanu, tas ir bērnu dārzu līmenis.

Atbildēt

ērce

19.09.2022. 20:37

Tas pastāvīgais negatīvisms attiecībā uz Latviju šai Tīmekļa vietnē man sāk krist uz nerviem.

Atbildēt

killemall

19.09.2022. 20:20

»

ieteikumi

...


Par haosu nevajag baidiities - ir ministru kabinets, przidents..... Manupraat, tieshi shajaas instituucijaas visi meesli arii savaacas un taisa jaunus meeslus. Turklaat reizeem IGNOREEJOT Saeimu. Bija tak gadiijumi, vai ne?

Atbildēt

Neviens nav aizmirsts, nekas nav aizmirsts

19.09.2022. 20:13

»

vice

Šis propagandons ne tikai balsojis par valsts (nodokļu maksātāju) naudas izadzējiem (un gatavs par viņiem balsot atkārtoti), bet visādi sekmējis un mēģinājis atbalstīt izzagšanu


To izzadzēju mums tiešām ir bijis pietiekoši. Arī esošie. Bet bijušie jau nav labāki. 3A pat valsti nozaga, bet tā kā par to nekas nebija, tad tagad grib atkārtot! Tā kā, cilvēki, esiet modri!

Atbildēt

Tu okupants, VĒLĒŠNĀS IR NOTIKUŠAS PIE JEBKURA SKAITA

19.09.2022. 20:08

»

ieteikumi

...


Tavi "Ieteikumi" ir ne tikai stulbi, bet tu esi īsts kolaborants, Latvijas interešu nodevējs. Tu uzrakstīji tik "smalki", ka pat palīgskolas 5. klases skolnieks uzrakstītu gudrāk - neievēlēs Saeimu, ka nepiedalītos 60- 70 % vēlētāju.

Kā jau tika rakstīts kaut kur, likums neparedz, cik vēlētāju pietiek, lai uzskatītu ka vēlēšanas notikušas, tātad vienalga vienalga, cik vēlētāju piedalās, ka tik ievēlēti 100 deputāti, KAUT ATNĀLKTU pa VIENAM VĒLĒTĀJAM katra vēlēšanu apgabalā.

Tagad t saprati, cik prasti uzrakstīji ar saviem "Ieteikumiem", Putins tev nenoticēs, ka tu gudrs.

Atbildēt

Un

19.09.2022. 20:01

Kas tas ir? Ieteikums doties balsot arī tad, ja nav par ko balsot? Vēlētāju masu palielināt vajag? Tas tik ir padoms! Vai arī kārtējā demagoģija, lai atstātu iepriekšējos pie varas? Kariņa palikšanu pie varas Tomsons sludina gandrīz katrā "Krustpunktā". Citādi margināļi tikšot Saeimā

Atbildēt

vice

19.09.2022. 19:30

Tipisks "kreisais" salašņa!!

Vienmēr gatavs uzdzīrot uz nodokļu maksātāju līdzekļu izpļekarēšanas rēķina!

Atbildēt

vice

19.09.2022. 19:27

Šis propagandons ne tikai balsojis par valsts (nodokļu maksātāju) naudas izadzējiem (un gatavs par viņiem balsot atkārtoti), bet visādi sekmējis un mēģinājis atbalstīt izzagšanu!!!

Kārtējais propagandona "darbiņš". "Bonusi" jāatstrādā!!!

Atbildēt

ieteikumi

19.09.2022. 19:07


- vēlēšanās balsojot ar aploksni BEZ DERĪGA BIĻETENA IEKŠĀ, tā tiek pacelts procentu slieksnis partijām;

- ja aploksnes ar nederīgiem biļeteniem ir masveidā, tad Saeima netiks ievēlēta vispār un iestāsies varas krīze, un būs jāmaina vēlēsanu sistēma;

- viens variants kā mainīt vēlēšanu sistēmu: aizliegt partiju sarakstus, bet kandidātus sarindot alfabētiskā secībā, lai katrs vēlētājs sev atzīmē jebkurus 100 neatkarīgi no piederības kādai organizācijai. Kandidātus partiju vietā varētu ļaut izvirzīt jebkurai sabiedriskai organizācijai, kas reāli darbojusies teiksim, kopš LV iestāšanās ES 2004.gadā;

- elementāra matemātika rāda: lai neievēlētu nevienu sarakstu, vajadzētu, lai vismaz kādi 60-70 procenti no nobalsojušajiem būtu nodevuši tukšas aploksnes – tā kā balsotāji par partijām ir diezgan sašķelti, un nav tā, ka visi balsotu par vienu un to pašu partiju, tad 90 procentu tukšu aplokšņu nebūs vajadzīgs, lai nevarētu ievēlēt Saeimu (jo vienmērīgāk balso partijnieki jo mazāk tukšo aplokšņu vajag);

- par haosu Saeimas neievēlēšanas gadījumā nevajag uztraukties, jo ir Ministru kabinets, ir tiesu sistēma ir prezidenta institūcija. Pašvaldības darbojas;

Īstenībā partijnieki baidās no šādas perspektīvas un tādēļ aicina vēlēšanas boikotēt, neiet uz tām, tādējādi palielinot savējās balss īpatsvaru gala rezultātā, savukārt katra tukšā aploksne reducē šīs partijnieka balss svaru un nozīmi;

- Ja nu kāds tomēr ļoti grib atdot savu balsi par kādu sarakstu vai kandidatu, tad tikai ne par šobrīd Saeimā esošajām partijām vai to apvienībām: jāsvītro laukā ikviens, kurš bijis Saeimā vai valdībā. Un ne tikai pēdējā!!!

- savukārt neejot balsot vispār, pat vienīgais atnākušais uz vēlēšanām arī ievēlētu visus 100 deputātus;

- problēma, kāpēc tomēr nevajadzētu balsot ne par vienu no partijām. No vienas puses - pirms vēlēšanām parādās vairākas nelielas, jaunveidotas partijas, kas veidotas kā valdošās nomenklatūras atkāpšanās varianti, tātad patiesībā ir viltus opozīcija un viltus izvēle vēlētājiem. Tomēr no otras puses - arī vecās jeb lielas partijas, kas parasti pārvar 5 procentu barjeru arī nav nekas labs, jo neviens latvietis, kas nav sasmērējies, un ir spējīgs sevi nodrošināt neatkarīgi no noziedznieku labvēlības, tajā mēslu bedrē nelīdīs. Tātad paliek ārvalstu aģenti, parazīti, nespējnieki un sabiedrības pabiras, kā arī ārvalstnieki (dubultpilsoņi) un sveštautieši, kam uzticēt valsts un valdības vadīšanu, jo tie nepretosies mafijai. Tā rezultātā civilizētās valstīs Latvijas pārstāvjus uzskata gandrīz vai par nepieskaitāmiem vēl pirms tie paspējuši jelko pateikt vai sadarīt. Darboņu neadekvātums visu padara nenopietnu, kam vien tie ķeras klāt, piem. oik un enerģētikas krīzi.

Atbildēt

Tomsons secina, ka

19.09.2022. 19:03

Vēlēšanas ir process.... paņem rokās kaku, un vai nav vienalga pa kurue pirkstu starpu šī izskries vairāk.

Atbildēt

??

19.09.2022. 18:58

kam šī eseja ir domāta?

Atbildēt

Lapas:    2   1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

3

Nepiesienieties Vitenbergam, tas bija normāls politiskais tūrisms, bet jūs sagribējāt kādu labumu valstij

Foto2023. gada 14. martā interneta resursā www.makroekonomika.lv tika publicēts raksts "Enerģētikas zaļais mezgls”. Rakstā norādīts, ka Latvijas delegācija vizītes laikā ASV 2022. gada aprīlī saņēmusi piedāvājumu iegādāties sašķidrināto dabasgāzi (SDG) par ievērojami zemākām cenām nekā pagājušajā gadā tirgū bija pieejamas. Seko apgalvojums, ka sarunas ar ASV gāzes kompānijām neesot tikušas uzsāktas un līgums neesot noslēgts, kā rezultātā noprotams, ka Latvija nav guvusi ievērojamu ekonomisku labumu.
Lasīt visu...

21

Publiski jautājumi kuluāros pieminētajai prezidenta amata kandidātei par NATO apsolījumiem

FotoGrieķija ar NATO atbalstu pašlaik bruņojas, lai varētu aizstāvēties pret iespējamo Turcijas agresiju, bet, lūk, paradokss, arī Turcija ir NATO, līdz ar to arī Turcija rīkojas ar NATO svētību un nebūtu pārsteigts, ka arī ar atbalstu. Visai interesanti, kuras NATO valsts karodziņu Latvijā liks piekārt pie prievītēm šāda visai neizbēgama konflikta gadījumā?
Lasīt visu...

21

Porcelāna skandāli un Nacionālā apvienība

FotoTrīs lietas kultūras skapītī stāv - porcelāns, skandāli un Nacionālā apvienība (NA)… Tādi ir mani iespaidi par pēdējo laiku spilgtākajiem notikumiem kultūras nozarē, kuras politisko vadību NA īsteno jau kādus 12 gadus.
Lasīt visu...

21

Jaunā politiķa solījums

Foto1. Es atzīstu daudzskaitļa pirmo personu mēs, kurā ietilpst visi Latvijas kā suverēnas valsts idejai lojāli Latvijas iedzīvotāji. Es atzīstu visu citu nāciju mēs.
Lasīt visu...

21

Tiesības būt stulbam

FotoRit otrais gads kopš Krievijas uzsāktā trīsdienu zibenskara Ukrainā. Pa šo laiku Ukrainas armija papūlējusies demilitarizēt Krievijas bruņotos spēkus par vairāk nekā 20 tūkstošiem militārās tehnikas vienību un vismaz 155 tūkstošiem kritušo iebrucēju. Šie zaudējumi jau ir desmit reizes lielāki nekā PSRS desmit gadu garajā Afganistānas karā.
Lasīt visu...

21

Sargsuņi rej, karavāna mīcās tālāk

FotoNesen medijiem tika ziņots, ka Finanšu izlūkošanas dienests pērn ir saņēmis ziņojumus par vairākiem tūkstošiem aizdomīgu darījumu.
Lasīt visu...

21

Kluso apvērsumu mehānisms

FotoLikumus Latvijā līdzīgi kā citur teorētiski ražo Saeima - mūsu gadījumā 100 deputāti, lai gan faktiski tos nosaka koalīcijas komanda, kuru vieno koalīcijas līgums – deputātu vairākums kas par likumu solidāru apstiprināšanu iepriekš vienojies. Tomēr kas notiktu, ja opozīcija (mazākums) arī vienotos, ka nepieņemamu likumu balsojuma gadījumā viņi vienkārši pamestu zāli un dotos mājās?
Lasīt visu...

21

Vai viņi uzbruks arī Rainim un Čakam? Karš pret kultūru Rīgā

FotoTik daudzi atviegloti uzelpoja, uzzinot, ka pašreizējam Rīgas mēram, stabiņu apmātajam Staķim uz brīdi esot pārgājusi maniakālā kāre uzbrukt pieminekļiem. Uzbrukt mūsu vēsturei un kultūrai. Pār viņu uz brīdi nolaidusies atklāsme, ka Rīgā esot daudz nopietnākas problēmas nekā pieminekļu jaukšana. Protams, ka ir ļoti nopietnas problēmas! Bet patiesībā sašutums sabiedrībā par draudiem pieminekļiem bija tik liels, ka Rīgas mērs kļuva piekāpīgāks.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Andrejs Upīts bija jauks un labs okupācijas varas kolaborants

Publiskās atmiņas centra rosinātais un Rīgas Pieminekļu padomes atbalstītais priekšlikums demontēt vairāku literātu (tostarp – latviešu rakstnieka...

Foto

Kad beigsies karš Ukrainā?

Pamēģināsim uz šo jautājumu atbildēt godīgi un argumentēti, izmantojot arī tādu informāciju, kāda nekad nenonāk latvju žurnālistu rokās un galvās. Un paturēsim...

Foto

Es esmu tikls un šķīsts, ticiet man!

Žurnālistikā vissvarīgākā vērtība ir redakcionālā neatkarība. Nekas to nedrīkst apšaubīt. Vienlaikus cilvēkam ir viņa individuālā brīvība un sirdsapziņā pamatotas...

Foto

Nacionālās apvienības viltus patrioti: Ogres mēra Egila Helmaņa gadījums

Lai turpinātu diskusiju par Ogrē nenotikušo bēdīgi slavenā “Latvijas pilsoņa/latvieša” Pētera Avena porcelāna “podu” un “podiņu” izstādi,...

Foto

Gruzijas mācībstundas

Tbilisi atkal dūmos un asaru gāzes mākoņos, ielas tradicionāli pilnas ar karstasinīgo tautu, kurai labs jebkurš iemesls, lai lieku reizi izvicinātu rokas. Kas gadījies...

Foto

Kam traucē Upīša piemineklis?

Pieminekļiem ir kāda nelāga īpašība – tie ir pļāpīgi. Visi kā viens būdami radīti ar mērķi vēstīt nākamajām paaudzēm par dižiem cilvēkiem,...

Foto

Vērtību arguments (jebkura) pieminekļa aizstāvībai

Šajā rakstā apskatīsim vienu cienījamu argumentu par labu pieminekļa (jebkura) aizstāvībai. Proti, iespēju, ka piemineklis cilvēkam ir dārgs. Tas, ka cilvēks...

Foto

Vai Aizsardzības ministrijas nenogremdējamais Jānis tiešām nenogrims?

Šodien notika Latvijas jaunlaiku vēsturē lielākais brīnums. Pati bezgrēcīgākā un tautas mīlētākā - Aizsardzības ministrija atzina, ka tiešām būs...

Foto

Par nelikumībām un reputācijas graušanu Rīgas bērnu un jaunatnes sporta skolā „Rīdzene”

Atkārtoti lūdzam nepieļaut kārtējo Rīgas nodokļu maksātāju naudas izšķērdēšanu sporta skolā Rīdzene....

Foto

Kāpēc kolektīvais Soross zaudē Ukrainā?

Dzirdu bāleliņu - patriotu gaudas, tāpēc lietošu maksimāli precīzus apzīmējumus, distancējoties no plašplūsmas ziņu avotu paredzamās indoktrinācijas un nu jau pavisam...

Foto

Aizsardzības ministrei Mūrniecei būtu nevis jāizsaka tukši paziņojumi, bet jāpublisko visa ar pārtikas iepirkumu saistītā dokumentācija

Vēlos publiski paust savu viedokli par Valsts aizsardzības loģistikas un...

Foto

Par LIZDA falšumu

Skolotāji ATKAL draud ar Vislatvijas streiku, ja mēneša laikā netiks izpildītas "viņu" prasības. Tas, ka valdības vadītāji ar Krišjāni Kariņu un LIZDA vadītāju...

Foto

Iespējamā kļūda VID EDS saistībā ar gada ienākumu deklarāciju

Informēju, ka, aizpildot gada ienākumu deklarācijas D3 sadaļu, parādās šāda absurda formula, rēķinot apliekamus ienākumus no citiem...

Foto

Veselības budžets: daudz aizņemsimies, daudz tērēsim un cerēsim, ka veselības joma zels un plauks, bet mums nav nojēgas, kā šo veselības jomas uzplaukumu sasniegt

Savu iepriekšējo...

Foto

Vai Latvijas vēsturiskajām zemēm jāatgriežas Dzimtenes ostās?

Mēs nokavējām 30 gadus no brīža,kad sajuka Teherānas-Jaltas-Potsdamas pēckara ģeopolitiskā arhitektūra. Varbūt mēs nesapratām, kāpēc San Francisko antihitleriskā koalīcija...

Foto

Meli nekad nevar pārmākt patiesību. Arī šoreiz viss nostāsies savās vietās

Jo vairāk pretinieku, jo vairāk goda! Nekad neesmu vairījies no atklātas diskusijas un politiskas cīņas....

Foto

Populisms un sabiedrība

Vārdam “populisms” skaidrojošā vārdnīca sniedz sekojošu skaidrojumu - izdabāšana plašām aprindām, cenšanās par katru cenu, pat ar nepiepildāmiem solījumiem un meliem iekarot tautas...

Foto

Jā, mēs gatavojamies paslepus, necaurspīdīgi iztērēt 100 miljonus eiro par apšaubāmu vēja parka projektu, un ko jūs, kaitnieki, mums padarīsiet?

AS “Latvenergo” paziņojums par ražošanas jaudu...

Foto

Izglītības un zinātnes ministrijai: pieteikums darbam Komunikācijas nodaļas vadītāja amatam

Ar šo vēlos pieteikties darbam Izglītības un zinātnes ministrijas Komunikācijas nodaļas vadītāja amatam. Mans vārds ir...

Foto

Vēlēšanās zaudējušie paristi un bordānisti vēlas jums atriebties, ogrēnieši

Godātie ogrēnieši un pilsētas viesi! Vērsīšu Jūsu uzmanību uz to, ka plānoto masku šovu* Jūsu pilsētā organizē...

Foto

Galvenais atbildīgais pasūtījuma lietā pret Lapsu un Liepnieku “atrast jebko” ir ģenerālprokurors Stukāns

Iekšlietu ministrs Māris Kučinskis nav oriģināls, tā ir viņa būtība izvairīties no atbildības,...