Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
Foto

Ezītis miglā. 2. daļa

Ex-seržants*
15.02.2023.
Komentāri (0)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Raksts ar līdzīgu nosaukumu jau bija publicēts šajā portālā, un šo var uzskatīt par iepriekš neplānotu turpinājumu. Tiem, kas neseko manai “daiļradei”, paskaidrošu - iepriekšējā rakstā pievērsos nu jau bijušā mūsu aizsardzības ministra A. Pabrika prātojumiem par tēmu - “dusiet saldi NBS un NATO vairoga aizsegā, viss ir zem kontroles”. Tas ir tas naratīvs jeb “makaronu karināšana uz ausīm” par to, ka neviens pat drosmīgākajos sapņos neuzdrošināsies uzbrukt pasaulē varenākās militārās alianses dalībvalstij.

Ka jau teicu, tad turpinājums nebija plānots, bet uzmanību piesaistīja medijos publicētā informācija ar atsauci uz LETA par NBS komandiera L.Kalniņa uzstāšanos Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēdē, kur bija runa par plānoto pretkuģu raķešu iegādi, un īpašu uzmanību piesaistīja šī Kalniņa kunga frāze: "Tikko mēs saņemsim šīs raķetes, mums vairs nav problēmu ar Kaļiņingradu vispār". Līdz šim man Kalniņa kungs likās vīrs, kas ar vārdiem nemētājas, un it īpaši es apbrīnoju viņa unikālās spējas runāt pusstundu un neko būtisku nepateikt, ko viņš tik lieliski demonstrēja tajās retajās intervijās, ko līdz šim bija sniedzis, un cilvēciski to var saprast - ja nu netīšām pasaka kaut ko lieku un kādam var nepatikt, tad ej nu sazini, var nenosēdēt amatā līdz pensijai. Tāpēc arī šoreiz tāds pārsteigums. Par ko tad runa ?

Spiežot pēc publiski pieejamas informācijas, šīs norvēģu ražotās raķetes (Naval Strike Missile) ar darbības rādiusu 185 km domātas ne vien peldlīdzekļu iznīcināšanai, bet arī triecieniem pa sauszemes mērķiem, un tās skaitās vienas no efektīvākajām savā klasē. Šo efektivitāti nosaka, bet ne tikai, pielietotā raķetes uz mērķi novadīšanas sistēma neparedzot aktīvo radiolokāciju, kas atvieglotu raķetes pārtveršanu. Tā vietā tiek izmantota termovizora sistēma, kas reaģē uz mērķa siltumstarojumu, pašai raķetei paliekot nepamanītai. Turklāt ir uzlabota navigācijas sistēma - papildus tradicionālajām GPS un inerciālajai sistēmām ir paredzēta navigācija pēc redzamiem virszemes orientieriem, un viss tas darbojas kompleksā. Raķetes palaišanas platforma var tikt izvietota ne vien uz peldlīdzekļa, bet arī uz sauszemes mobilām iekārtām, kas būtiski ir Latvijas apstākļiem.

Salīdzinoši - ukraiņu pretkuģu raķetēm “Neptun”, ar kurām tika nogremdēts krievu flagmanis - kreiseris “Moskva”, novadīšanai uz mērķi tiek pielietota aktīvā radiolokācijas sistēma, kas, kā jau minēts iepriekš, atvieglo pretiniekam to identifikāciju un pārtveršanu, tomēr, neskatoties uz to, “Moskva” ar apkalpi devās pa tiešo uz Kobzona koncertu.

Kā zināms, Krievijas Baltijas flote bāzējas Kaļiņingradas apgabalā Baltijskā, kā arī Ļeņingradas apgabalā Kronštatē. Izvietojot gar piekrasti mobilās NSM iekārtas, kā arī piepalīdzot zviedriem un somiem, Krievijas Baltijas flote var tikt neitralizēta, un jūras desanta varbūtība var tikt novesta līdz nullei. Vienlaikus ir jāsaprot, ka arī Krievija veic un turpinās veikt pasākumus, lai nepieciešamības gadījumā nepieļautu NATO papildspēku pārsviešanu, izmantojot jūras ceļu. Vienā no saviem iepriekšējiem rakstiem, atsaucoties uz ziņu aģentūru Naval News, kuras rīcībā bija nonākuši satelītuzņēmumi ar Kaļiņingradas apgabalā izvietotiem pretkuģu raķešu kompleksiem 3K60 Bal (NATO klasifikācija: SSC-6 Sennight) un K-300P Bastion-P (NATO klasifikācija: SSC-5 Stooge), norādīju, ka ar darbības rādiusu 300-350km krieviem ir iespējams pilnībā nosegt pieeju Baltijas valstīm no jūras (attālums pa taisno no Kaļiņingradas apgabala līdz Zviedrijas krastam ir apmēram 290 km, bet līdz Gotlandei 250 km).

 Jāpiezīmē, ka bez šīm iekārtām Kaļiņingradas apgabalā jau labu laiku atpakaļ ir izvietoti mobilie operatīvi taktiskie raķešu kompleksi “ISKANDER”, kuri var tikt aprīkoti gan ar spārnotajām, gan ballistiskajām raķetēm ar darbības rādiusu līdz 500 km, turklāt raķešu kaujas daļā var tikt izmantotas kodolgalviņas ar jaudu līdz 50 kilotonnām. Tagad šādas iekārtas ir izvietotas arī Baltkrievijā. Tas ļauj ne vien nobloķēt Suvalku koridoru - vienīgo sauszemes pieeju Baltijas valstīm, bet arī iznīcināt aizsardzībai svarīgus objektus visās trijās Baltijas valstīs, tādus kā lidlauki, armijas bāzes un noliktavas, kuriem pašlaik pretraķešu aizsardzības vispār nav. Kā rāda Ukrainas pieredze, tad stratēģiski svarīgo objektu iznīcināšanai, veicot raķešu triecienu, pretinieks izmantos arī stratēģiskos bumbvedējus, tiem pat nepametot savu gaisa telpu.

 No augstāk minētā nākas secināt, ka Kalniņa kunga apgalvojums par pretkuģu raķetēm, kas ļaus pilnībā atrisināt problēmu ar Kaļiņingradu, ir, maigi izsakoties, stipri pārspīlēts.

 Kā tas izriet no mūsu aizsardzības resora amatpersonu izteikumiem, tad tiek plānots iepirkt pretgaisa aizsardzības sistēmas. Lēmums apsveicams, tomēr jautājums - kādus, cik daudz un par cik. Jāpiezīmē, ka ne katra vidējas darbības pretgaisa aizsardzības sistēma spēj pārtvert taktiskās ballistiskas raķetes. Viena no tām, kas spēj, ir „PATRIOT”. Par šo sistēmu un tās tehniskiem datiem biju rakstījis jau iepriekš, tāpēc neatkārtošos. Atgādināšu tikai, ka viena „PATRIOT” kompleksa (baterijas) sastāvā ietilpst vadības punkts, 4-6 palaišanas iekārtas ar 4 augstas precizitātes zenītraķetēm katrā iekārtā, radiolokācijas stacija, sakaru līdzekļi, palīgaprīkojums un transporta līdzekļi.

Kā tas bija atspoguļots iepriekšēja rakstā, tad ar diviem kompleksiem var relatīvi droši aizsargāt pret masveidīgu raķešu triecienu atsevišķu objektu vai teritoriju 20 km rādiusā, piemēram, tādu kā Rīga, pieņemot, ka pretinieks vienlaicīgi raidīs līdz 30 raķetēm. Kā to rāda nesenie notikumi Ukrainā, tad laika periodā, kas var būt īsāks par „PATRIOT” pārlādēšanai nepieciešamo, krievi var raidīt līdz 80 raķetēm, turklāt no dažādiem virzieniem. Viena „PATRIOT” kompleksa cena var svārstīties robežās 0,6-0,8 miljardi USD, bet vienas modernizētās raķetes MIM 104F (PAC-3) cena orientējoši būs 4-6 miljoni USD.

Medijos pavīdēja informācija, ka Latvija un Igaunija NATO Madrides samita laikā parakstīja nodomu vēstuli par vidējās darbības pretgaisa aizsardzības sistēmu iegādi un 2023.-2025. gadam pretgaisa aizsardzības sistēmu iegādei varētu veltīt 600 miljonus eiro. Nez, ko viņi tur taisās pirkt par 600 ļimoniem?

Mans viedoklis - ja jau NATO plāno (ja tiešām nopietni plāno) nepieciešamības gadījumā šeit izvietot savus ātrās reaģēšanas spēkus, kas spētu izradīt nopietnu pretestību agresora 200 tūkstošu lielam grupējumam, tad būtu arī jāparūpējas par sava kontingenta aizsardzību, tai skaitā, nodrošinot pretraķešu aizsardzību. Savukārt par civilo objektu aizsardzību lai rūpējas vietējās valdības, bet, ja budžets par plānu, tad būtu jānodrošina savlaicīga civilo evakuācija no pilsētām saskaņā ar tikpat savlaicīgi izstrādātu plānu. Tad lai Rīgu pretinieks pārvērš drupās, jo drupās, kā zināms, vieglāk vest aizsardzības kaujas (cerams, ka līdz tam nenonāks).

 Kāds pateiks - pārītis F-35 eskadriļu, un viss tas Kaļiņingradas apgabalā izvietotais bruņojums tiks pārvērsts lūžņu kaudzē. Iespējams, tikai kur garantija, ka šie F-35 būs, ja radīsies tāda nepieciešamība? Atgādināšu, ka 2024.gadā būs ASV prezidenta vēlēšanas un caurkritušais veikalnieks Tramps plāno izvirzīt savu kandidatūru no republikāņiem. Tas ir tas pats Tramps. kas nesen paziņoja, ka, būdams prezidents, karu Ukrainā izbeigtu 24 stundu laikā (par to, ar kādiem nosacījumiem izbeigtu, šaubu nevajadzētu būt). Savukārt republikāņi-trampisti nenogurstoši skandina - ne centa Ukrainai. Kā runā vērā ņemami apskatnieki, tad Kremļa žurkai ir palikušas divas kārtis, kuras viņš cer izspēlēt, pirmā - nospiest ukraiņus ar mobilizētās lielgabalgaļas masu un otrā - Trampa uzvara vēlēšanās. Pirmā ir lemta neveiksmei, bet attiecībā uz otro laiks rādīs.

Kāds cits pateiks - pēc kara Ukrainā Krievija būs novājināta tiktāl, ka nebūs spējīga kādu apdraudēt. Novest Krieviju līdz kliņķim - apsveicama doma, ko pauda ASV aizsardzības ministrs Loids Ostins vēl pirmajā Ramšteinas saietā. Diemžēl tā domā ne visi. Arvien atradīsies “noderīgie idioti”, kas čīkstēs par eskalācijas briesmām. Arī Kremļa ietekmes aģenti nekur nav pazuduši.

Nav šaubu, ka gan pretkuģu raķetes, gan pretraķešu sistēmas, gan artilērijas sistēmas „HIMARS” Latvijai lieti noderētu, tomēr jārēķinās ar budžeta iespējām, tāpēc jābūt skaidrībai pret ko aizsargāties, kā aizsargāties un kas tam primāri nepieciešams.

* Literārs pseidonīms

Novērtē šo rakstu:

99
36

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

6

Latvijas Televīzija kā pēdējais krievu valodas bastions?

FotoLaikā, kad skolas pāriet uz mācībām tikai latviski, kad atsakāmies no krievu valodas kā otrās svešvalodas, kad pat Latvijā dzīvojošajiem Krievijas pilsoņiem jāpierāda savas latviešu valodas zināšanas, Latvijas Televīzija (LTV) kā tāds atpakaļrāpulis nākusi klajā ar paziņojumu, ka Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates tā rīkos arī krievu valodā!
Lasīt visu...

18

Ne prātā mums nenāk atcelt debates Krievijas valsts valodā

FotoLatvijas Televīzijas Redakcionālā padome šobrīd neizskata iespēju atcelt plānotās RUS.LSM Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates.
Lasīt visu...

6

Priekšvēlēšanu debatēm jābūt valsts valodā

FotoŅemot vērā sabiedrībā aktualizēto diskusiju par priekšvēlēšanu debašu organizēšanu krievu valodā, partiju apvienība Jaunā Vienotība uzsver, ka īpaši kopš Krievijas brutālā iebrukuma Ukrainā ar Latvijas medijiem ir jākumunicē Latvijas valsts oficiālajā – latviešu – valodā. Arī Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu laikā diskusijām medijos jābūt tikai valsts valodā, tādēļ politisko partiju apvienības Jaunā Vienotība pārstāvji nepiedalīsies priekšvēlēšanu debatēs un raidījumos, kas notiks krievu valodā.
Lasīt visu...

21

Aicinām kritiski vērtēt Tieslietu ministrijas bez sociālo partneru iesaistes un visu ieinteresēto personu informēšanas izstrādāto likumprojektu

FotoSaeimas 2024. gada 16. maija darba kārtībā izskatīšanai otrajā lasījumā ir iekļauts likumprojekts Grozījumi likumā “Par atjaunotā Latvijas Republikas 1937. gada Civillikuma ievada, mantojuma tiesību un lietu tiesību daļas spēkā stāšanās laiku un piemērošanas kārtību” (565/Lp14). Likumprojekts Saeimā iesniegts 2024. gada 17. aprīlī un pirmajā lasījumā izskatīts jau nākamajā dienā. Lai arī likumprojekts skar aptuveni 300 tūkstošus iedzīvotājus, viņu viedoklis tāpat kā vairākos Satversmes tiesas spriedumos izteiktās atziņas un ekspertu brīdinājumi ir ignorēts.
Lasīt visu...

21

Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates Latvijā drīkst notikt tikai valsts valodā – latviešu valodā

FotoKomentējot publiski pieejamo informāciju – Latvijas Televīzija 2024. gada 3., 4., 5. un 6. jūnijā ir paredzējusi Eiropas Parlamenta deputātu kandidātu debates rīkot krievu valodā – Latviešu valodas aģentūra izsaka skaidru nosodījumu, vēršot atbildīgo personu un sabiedrības uzmanību, ka šāda rīcība ir pretrunā gan ar Satversmē nostiprināto valsts valodas statusu, gan ar Valsts valodas likumu. Eiropas Savienībā tiek īstenota daudzvalodība – ir 24 oficiālās valodas, tostarp latviešu valoda.
Lasīt visu...

21

Krievvalodīgo debašu iecere savā būtībā ir pretrunā ar Satversmē nostiprināto valsts valodas statusu un tās lomu sabiedrības integrācijā

FotoPar Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (attēlā – tās vadītājs Jānis Siksnis) ieceri noturēt sabiedriskajā televīzijā Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates krievu valodā.
Lasīt visu...

21

Aicinu noskaidrot un saukt pie atbildības tos, kuri pieļauj un veicina krievu valodas kā „de facto” otras valsts valodas nostiprināšanu

FotoŅemot vērā, ka Latvijas Republikas Satversmes preambula nosaka, ka Latvijas valsts ir izveidota, lai garantētu latviešu nācijas, tās valodas un kultūras pastāvēšanu un attīstību cauri gadsimtiem;
Lasīt visu...

21

Kur pazuduši lauksaimnieku protesti?

FotoBloķētas lidostas, lielceļi, ostas un tūkstošiem traktoru Berlīnē. Bloķēti ceļi Polijā, degošas riepas un pārrautas barikādes Briselē. Tonnām uz ceļa izbērtu tomātu un bloķētas veikalu ķēdes Spānijā, un visbeidzot – teju 2000 traktoru Latvijas reģionos. Lauksaimnieku protesti Eiropā tika izvērsti iepriekš nepieredzētos apmēros, turklāt, ar katru nākošo protestu tie kļuva aizvien daudzskaitlīgāki un radikālāki. Un tomēr, šīs akcijas, kurām likumsakarīgi bija jānonāk kādā kulminācijas fāzē, pēkšņi gluži vienkārši pazuda.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Briselē nopelnīt jaunam “Nikon” jeb cinisma augstākā pakāpe Anša Pūpola izpildījumā

7. maijā Latvijas publisko telpu pāršalca ziņa, ka Daces Melbārdes vietu Eiropas Parlamentā (EP) ieņems...

Foto

Vai “Jaunā Vienotība” spēj sev un citiem atzīt, ka stulbi sanāca?

Esat kādreiz mēģinājuši stiept gumiju? Pašlaik vadošā partija ar to nodarbojas. Vērojot viņus, atdarinot vai...

Foto

Pirms 150 gadiem dzimis demokrāts un tiesībnieks ar dzejnieka sirdi Miķelis Valters

“Viņu uzskata par pirmo latvieti, kurš 1903. gadā žurnāla "Proletāriets" rakstā "Patvaldību nost! Krieviju...

Foto

Vēsturiskas precizitātes labad 4. maijs tomēr būtu atkal jānosauc par “Latvijas Republikas neatkarības deklarācijas pieņemšanas dienu”

Komentāru rakstu 5. maija pēcpusdienā. Ir svētdiena. Šonedēļ sanākušas trīs...

Foto

Latvijas otrā dzimšanas diena: kā mums ir veicies?

Manā skatījumā 4.maijs ir Latvijas otrā dzimšanas diena. Un ne tikai svinīgā ziņā, bet arī tajā, kā to...

Foto

Nolikt ziedus nepareizā vietā – tas mūsdienu Latvijas PSR ir noziegums!

Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Ziemeļlatgales iecirknis no 15. marta līdz 14. aprīlim piefiksējis trīs...

Foto

Par varu

Kad sapulces telpā ienāk starojoša sieviete un visi vīrieši uz mirkli pazaudē domas pavedienu, vai šai sievietei kāds pie durvīm piešķīra varu tā izrīkoties?...

Foto

Dažas pārdomas Edgara Kauliņa dzimšanas dienā

Aprit gadskārta, kopš dzimis viens no mūsu novada cilvēkiem, kas ne tikai atstājis daudzus nostāstus par sevi, bet arī izraisījis...

Foto

Vai esam ceļā uz “Baltijas tīģera” stāstu? Izskatās - būs jāpagaida

Man bija gods piedalīties smalkā politekonomiskās elites pasākumā (ar stilīgu nosaukumu LaSER vai “lāzers”), kur...

Foto

Cik stabila ir Evikas Siliņas koalīcija? 8 no 10 stabila

Cik stabila ir Evikas Siliņas koalīcija? Es teiktu 8 no 10 stabila, jo…  Jaunā Vienotība (JV) ir atdevusi...

Foto

Jūs smiesieties, bet neko ticamāku mēs nespējām sacerēt

Politisko partiju apvienība Jaunā Vienotība vēršas Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (turpmāk KNAB) ar iesniegumu par slēptās priekšvēlēšanu aģitācijas vēršanu...

Foto

Zog, acīs skatīdamies, bet stāsta, ka tas visvairāk ir vajadzīgs pašiem apzagtajiem

Jampadracis ap Lucavsalas ežiem un futbola stadionu parādīja, cik dīvainā Latvijā mēs dzīvojam. Turklāt...

Foto

Cīņā pret nomelnošanu un nevajadzīgām intrigām – Mūzikas akadēmijas skandāla aizkulises

Vēlos padalīties ar sajūtām un lieliem novērojumiem par to, kas notiek, - par reālo situāciju...

Foto

Krievijas aktivitātes var uzskatīt par šokējoši efektīvām, un Latvijas „sabiedrisko” mediju mērķtiecīgā kampaņa par krievu valodu šobrīd jāskata šajā kontekstā

Drošības eksperti vienbalsīgi norāda uz to,...

Foto

Sankciju patiesais labums: Apvienotā saraksta plāns aizvērt ostas varētu arī nebūt nejaušs

Deklarētais mērķis - atbalsts Ukrainai Latvijas ostu paralizēšanai - šķiet šizofrēnisks, jo kā gan...

Foto

Priekšlikums ir tikai par mūsu nodokļu maksātāju segtajām atlīdzībām

Atsaucoties uz 2024. gada 18. aprīļa publikāciju "Aicinājums valsts amatpersonai Kristovskim: pirms publicēt ziņas par svešām algām,...

Foto

Aicinājums valsts amatpersonai Kristovskim: pirms publicēt ziņas par svešām algām, atklājiet savus ikmēneša ienākumus!

Ģirts Valdis Kristovskis iesniedzis Saeimā priekšlikumu publicēt jebkuras valsts amatpersonas ienākumus ik...

Foto

„Re:Baltica” cenšas izdarīt uz spiedienu uz Sabiedrības integrācijas fondu, tam izvērtējot šīs organizācijas rīcību ar nodokļu maksātāju naudu

Publiskajā telpā tiek apspriesta Re:Baltica projektu vērtēšana, kuri...

Foto

Mazie modulārie kodolreaktori (SMR) – sapņi un realitāte

Igaunija plānojot būvēt divus līdz četrus, savukārt Polija pat 25 mazos kodolreaktorus. Presē bija pārmetumi, ka Latvija atpaliekot...

Foto

“Iekļaujošas valodas ceļvedis” ir valodas manipulācija, kas deformē valodas struktūras un pasaules uztveri

Valsts valodas centra Latviešu valodas ekspertu komisija 2024. gada 10. aprīļa sēdē (protokola...

Foto

Sāga par nogriezto ausi

Domāju, visi, kas mazliet seko notikumiem pasaulē, zina, ka, aizturot aizdomās turamos par terora aktu “Crocus City Hall”, vienam no notvertajiem nogrieza...

Foto

Kad barbari un svoloči, ķengu portāli un vajātāju orda beigs uzbrukt sabiedriskajiem medijiem?

Es zinu, mani bērni, mani jaunie draugi, mani ilggadējie žurnālista ceha biedri, arī...

Foto

No strupceļa uz atdzimšanu

Draugi un domubiedri! Mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā! Un es zinu, ka daudzi šobrīd man nepiekritīs. Tik tiešām – brīžiem šķiet, ka...

Foto

Tabu jautājumi par Latvijas ekonomiku

Pēdējo gandrīz trīsdesmit gadu laikā Latvijas iekšzemes kopprodukts uz vienu iedzīvotāju salīdzināmajās cenās palielinājies vairāk nekā trīs reizes (runa ir par...

Foto

Mediju diskusija Rīgas pilī atsedz līdz šim slēptās problēmas sabiedriskajos medijos

Pirmdien Rīgas pilī notikusī valsts prezidenta Edgara Rinkēviča rosinātā diskusija par sabiedrisko mediju nākotnes attīstību...

Foto

„Sabiedriskie” mediji uzsāk atklātu konfrontāciju ar Latviju

“Latvijas radio” redaktori un citi vadošie publicējuši atklāto vēstuli, kurā gaužas, ka apdraudēta vārda brīvība, ka soctīklos žurnālisti saņem...

Foto

Sabiedriskais medijs, plurālisms un demokrātija

Pirmkārt, mediji nav ceturtā vara, tā ir tā saucamā ceturtā vara. Ieskatāmies Satversmē un redzam, ka mums kā jau demokrātiskā valstī ir trīs...

Foto

Atbalstiet mūsu runas brīvību, liedzot to citiem, kuru viedoklis nav ne pareizs, ne svarīgs!

Pēdējo nedēļu laikā Latvijā ir pastiprinājušās jau agrāk novērotas tendences, kas liecina...

Foto

Prezidenta Makrona paziņojumi paver jaunas politikas iespēju

Jāsaka, ka Francijas prezidenta Makrona pēdējo nedēļu paziņojumi attiecībā uz iespējamo spēku izvietošanu Ukrainā, kā arī vārdu apmaiņa ar...

Foto

Labā un ļaunā saknes

Ādolfs Hitlers, atbildot uz žurnālista jautājumu, kāpēc viņu ievēl arvien vairāk un vairāk cilvēku, atbildēja: "Viņi mani izvēlas, jo kaut kur dziļi...

Foto

Krišjāņa Kariņa Briseles scenārija psiholoģiskā kļūda

Tieši pirms Lieldienu brīvdienām Latvijas politisko dzīvi satricināja vietējas nozīmes polittrīce – no amata atkāpās ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš. Tas...

Foto

Nelāgi sanācis IRšiem...

Pirms kāda laiciņa rakstīju, ka abonējamais reklāmas buklets “IR” sācis interesēties par Ogres novadā nodarbinātajiem maniem domubiedriem. Tagad “sensacionālais” raksts beidzot ir iznācis...

Foto

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm. Īpaši šobrīd, kad krīžu daudzums pats jau ir pietuvojies krīzes līmenim – politiskā krīze,...

Foto

„Slikto” valodu vaininieki

Krievu valodas noturībā Latvijā vainojami nevis krievi, bet latvieši, un tā ir mūsu, nevis krievu mentalitātes īpašība, kas ar kaimiņu liek runāt viņa...

Foto

Seksuālo attiecību svārsts. Tuvojamies vīriešu ierobežošanas ekstrēmam

Tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere ir rosinājusi noteikt kriminālatbildību par seksuālu uzmākšanos. “Seksuālā uzmākšanās ir cilvēka cieņas aizskaršana. Tā aptver...

Foto

Nē seksuālai vardarbībai!

Izskatās, ka ejam uz to, ka vīrietis ar sievieti varēs iepazīties un ielaisties tikai tad, ja neviens nav ar citu, ja tas notiek...