Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Šķēle no politikas ir aizgājis, bet viņa bēdīgi slavenais princips par „lielāko kretīnu” amatā ir palicis. Tādi ir secinājumi, apkopojot informāciju par Vienotībasčomu, viņu paziņu un viņu paziņu paziņu destruktīvo darbību valsts pārvaldē.

Vienotības politiskajā programmā, ar kuru tā iet uz katrām vēlēšanām, ir solījums: „Panākt, ka ierēdņi, iestāžu vadītāji, valsts un pašvaldību uzņēmumu valžu, un padomju locekļi, un citas augstas valsts amatpersonas amatā tiek ieceltas nepolitizēti, pamatojoties uz profesionalitāti un labu reputāciju." Šis princips savulaik tika apstiprināts ar 2012.gada 16.februāra MK rīkojumu Nr.84.

Nevienam nav noslēpums, ka kadru atlases jautājumus VIDā lemj Finanšu ministra padomnieks Jānis Dambītis (attēlā). Par šo cilvēku ik pa laikam Pietiek parādās pa kādam rakstam, kas saistīti ar viņa arvien uzlabojošos materiālo stāvokli. Tomēr, apspriežot viņa briļļu rāmju cenu un ienākumu legalitāti, neviens nav aizdomājies, uz kāda pamata viņš dod finanšu ministram „padomus”?

Jāpiezīmē, ka viņš nekad nav strādājis VID, tāpēc viņam nav ne dziļu zināšanu par nodokļiem, ne pieredzes darbā ar tiem, ne arī citu zināšanu ar kurām viņš varētu būt noderīgs finanšu ministram. Viņu kā padomnieku ministrs saņēma mantojumā no iepriekšējā ministra Einara Repšes. Savulaik mediji rakstīja, ka Andrim Vilkam šis padomnieks bija negribēts, bet pēc dažu cilvēku „uzstājīga lūguma” viņš šo amatu saglabāja.

  1937.gada spārnotais citāts vēsta, ka kadri izšķir visu. Cilvēks, kurš de facto var izlemt, kuru pieņemt darbā, kuru atlaist, kuru iecelt amatā, kuru no amata noņemt, ir faktiskais VID vadītājs. Tam ir arī otra puse. Vai finanšu ministrs un ģenerāldirektore var realizēt savas ieceres un veikt reformas, ja viņi ir spiesti strādāt ar svešu komandu, kuru viņas vietā ir izvēlējušies citi? Diez vai. Sanāk, ka viņi ir kartona izkārtnes, kuru galvenā funkcija ir noformēt E.Repšes politiskā grupējuma cilvēku vēlmes un vajadzības konkrētos pārvaldes dokumentos, uzņemoties pilnu atbildību par to saturu.

Mazāk kā 2% reitings socioloģiskajās aptaujās un visai vārga cerība iekļūt nākamajā Saeimā nevar būt leģitīms attaisnojums tam, kāpēc šis politiskais grupējums „rullē”. Faktiski pārvaldot VID, viņi lemj ne tikai tā darbinieku, bet arī uzņēmēju un valsts nodokļu politikas likteni. Tā, pavisam vienkārši, bez kāda vēlēšanās iegūta mandāta, tikai uz pazīšanās un čomiskuma pamata.

       Par E.Repšes cilvēka J.Dambīša ielikteņiem var rakstīt daudz. Apzinoties, ka visu vienā rakstā nevar pateikt, šoreiz aprakstīšu tikai viena no tādu ielikteņu nelikumībām, par kurām zina ļoti daudzi cilvēki VID iekšienē, bet visi baidās ko bilst, pat pieminēt. Un, kā redzēsim zemāk, pareizi dara, ka baidās.

Runa ir par Personāla vadības pārvaldes direktora vietnieku. Viņš ir tas, kurš rūpējas par J.Dambīša vēlmju iestrādāšanas pārvaldes dokumentos tehnisko pusi. Šī cilvēka personāla vadīšanas galvenais princips ir baiļu iedvešana un bezierunu pakļaušanās panākšana. Bezierunu pakļaušanās ir vitāli svarīga, lai varētu kvalitatīvi apkalpot sava politiskā grupējuma intereses. Varas realizēšanai viņam ir divi instrumenti - VID spēka struktūra (Finanšu policijā esošā iekšējā drošība, kuras vadība ir tādi paši J.Dambīša ielikteņi) un Finanšu ministrijas iniciētās lēmumu tiesiskuma pēcpārbaudes.

Šis ieliktenis (sauksim viņu - „ķeizariņš”) mērķu sasniegšanai kombinēti izmanto abus šos instrumentus. Darbinieku vidū ir zināmi gadījumi, kad padotajiem tiešā tekstā ir ticis draudēts, ka, ja cilvēks nepratīsies uzrakstīt atlūgumu, tad pēc viņa atnāks policisti roku dzelžos. Pamats baidīties ir, jo roku dzelžu žvadzināšana un izrēķināšanās ar vietējo čekistu palīdzību VIDā nav nekas neparasts vai nezināms (par to sīkāk citreiz).

Otrs izrēķināšanās un iebiedēšanas instruments ir mazāk redzams. Savulaik tīras „sagadīšanās pēc” Finanšu ministrija uzsāka lēmumu pēcpārbaudi tieši tam darbiniekam, kurš bija nevēlams „ķeizariņam” kā amata konkurents (bija zinošāks un ar ilggadīgu pieredzi personāla jomā). Pilnīgi loģiski, ka šajā „objektīvajā” pēcpārbaudē tika atrasti „ļoti nopietni pārkāpumi” un pret nevēlamo darbinieku tika uzsākta disciplinārlieta. Darbinieks šādu bosingu neizturēja un uzrakstīja prasīto atlūgumu. Citi padotie, vērojot šo izrēķināšanos bija spiesti klusēt un izlikties, ka viss ir vislabākajā kārtībā. Tiem, kas nevar, nemāk vai negrib izlikties, ka viss ir kārtībā, nekavējoties jāraksta atlūgums.

Ja kāda augstāka iestāde izdomātu veikt paša šī „ķeizariņa” pieņemto lēmumu tiesiskuma pēcpārbaudes, tad tur atklātos zili brīnumi, jo visi baidās iebilst, pat, ja redz, ka dokumentā, kaut kas nav kārtībā. Masveidīga tiesiskuma neievērošanas problēma neizpeld virspusē, jo nav jau, kam īsti sūdzēties. Padotie ir iebiedēti tā, ka viņiem jau kļūst vienalga, galvenais ir nerunāt pretī, ja gribi saglabāt darba vietu. Tajā pat laikā, kamēr padotie baidās, tikmēr šis J.Dambīša ieliktenis jebkādas bailes (likuma priekšā) ir pazaudējis. Par to liecina fakts, ka šogad „ķeizariņš”, vadot Personāla pārvaldi, pieņēma darbā pats savu māti. Tas ir nopietns interešu konflikts, tomēr visi klusē, ieskaitot VID vadību, kura pēc likuma ir atbildīga par tā nepieļaušanu iestādē.

Tāda nekaunība un visatļautības sajūta ir pamatota, jo kurš un kam uzdrošināsies par to sūdzēties? Un pat, ja pasūdzēsies, tad kurš to pārbaudīs? KNABs? KNABam nav laika, tam sava netīrā veļa jāmazgā. Sūdzēsies ģenerāldirektorei, kura, iespējams, pati arī parakstīja viņa mātes iecelšanu amatā? Nu, nu. Labākajā gadījumā ģenerāldirektore šo sūdzību nodos izskatīt Finanšu policijai, savukārt tā to tālāk nodos tai pašai iekšējai drošības daļai, bet tur priekšā viņa bijušie kolēģi un J.Dambīša čomi, kas viņu ne tikai viņu attaisnos, bet vēl uzsāks pārbaudi par to, kurš pasūdzējās. Kam vēl? Finanšu ministram? Viņam arī nav laika lasīt tādus „sīkumus”, viņš to nodos savam birojam, bet tur atkal priekšā padomnieks J.Dambītis.

Vispār, spriežot pēc tā, cik veiksmīgi „ķeizariņam”, tā sakot, „iet no rokas” savējo pieņemšanā un nevēlamo izmešanā no darba, nāk prātā doma, ka, visticamākais, ģenerāldirektore paraksta jebkuru šīs struktūras gatavoto papīru, nemaz to nelasot. Ja tas patiešām tā ir, tad pastāv riski, ka vajadzības gadījumā J.Dambītim lojālā komanda kādreiz var iestrādāt ikdienišķā dokumentā ko tādu, kas ģenerāldirektorei var maksāt krēslu. Izbrīnu izraisa tas, ka viņa, būdama pieredzējusi vadītāja, nav iecēlusi vietnieku amatos sev lojālus cilvēkus. Tas nozīmē, ka agri vai vēlu viņa sekos savas priekšgājējas pēdās.

Bet, atgriežoties pie mūsu „ķeizariņa”, nevar jau teikt, ka pilnīgi visiem viņš būtu slikts. Pārejot augstākā amatā (no personāla administrēšanas juristu priekšnieka amata uz personāla pārvaldes direktora p.i.), savā iepriekšējā vietā „ķeizariņš” iecēla dāmu, kura neatbilda šim amatam ne pēc kādiem profesionalitātes kritērijiem, toties, kā baumo darbinieki, atbilda viņa cita veida gaumes kritērijiem. Tādā veidā J.Dambīša ieliktenis uzspļāva MK rīkojumam Nr.84 un principam, ka amatā ir jāieceļ cilvēki tikai uz profesionālās atbilstības pamata. Tādas lietas kā prēmiju sadale, kur „ķeizariņš” pats sev pagājušā gada beigās piešķīra naudas balvas vairākas reizes pēc kārtas, arī būtu atsevišķas pārbaudes vērtas. Viņa padotie to visu redz un par to runā ar paziņām, draugiem, citiem kolēģiem. Informācija par šī cilvēka „īpašām” personāla vadīšanas prasmēm klīst apkārt aizvien plašākā auditorijā.

Manuprāt, Vienotības problēma ir tā, ka lielākajai daļai, ārpus kontroles esošajiem politiskajiem ielikteņiem nav nekādas nojēgas par Vienotības principiem un vērtībām, toties ir diezgan izteikti kampēju refleksi un lieliski apgūtas prasmes konvertēt dienesta stāvokli privātos labumos sev un radiniekiem.

Novērtē šo rakstu:

99
4

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Motivācija celt labklājību vai ņemt kukuli?

FotoLatvijas attīstību kavē tas, ka cilvēkiem, kam esam uzticējuši attīstīt mūsu valsti, nav patiesas motivācijas to darīt, izņemot politisko atbildību. Pašvaldību un valsts atbildīgās amatpersonas saņem atalgojumu, kas nav atkarīgs no viņu darba rezultātiem – padarītā vai nepadarītā.
Lasīt visu...

21

Valstiskuma metabolisms un kultūras liekulība

Foto2017.gada vasarā „Rīdzenes sarunas” sašūpoja latviešu vislielāko politisko grēku – LR krimināli oligarhisko valsts iekārtu. Tika sašūpots valstiskums visaugstākajā līmenī. Tāpēc pret “Rīdzenes sarunām” ir jāizturas ļoti nopietni. Patiesībā ir jāizturas maksimāli nopietni. Latvijas Republikā nekas nopietnāks vairs nevar būt. “Rīdzenes sarunas” attiecas uz LR valsts iekārtu. Tātad attiecas uz valsts pamatiem, valstiskuma pamatformu, valsts pastāvēšanas visbūtiskākajiem nosacījumiem. Valsts iekārta vitāli skar katru pavalstnieku, kura apziņā valsts figurē kā dzīves nepieciešamība, dzīves garants, dzīves patrons, dzīves lepnums.
Lasīt visu...

12

Par manis paša kļūdām es pats esmu maksājis, maksāju un turpināšu maksāt

FotoTe manas pārdomas, kuras rakstīju reiz, kad pēc kārtējās, enerģētiski, intelektuāli un sirdsgudri piesātinātās intervijas (ja nemaldos - tā bija nra.lv) komentāros un citur soctīklos tika „apd...ts” Ēriks Stendzenieks.
Lasīt visu...

21

Ašeradens būs īstais

FotoLabdien, biedri un atbalstītāji, visi. kam rūp tiesiska, latviska un eiropeiska Latvija! Šajā sestdienā mēs sanāksim kopā. lai lemtu par mūsu partijas nākotni, par mūsu vērtībām un idejām, kā arī cilvēkiem, kas tās īstenos dzīvē.
Lasīt visu...

15

Atklāta vēstule Latvijas Republikas 12. Saeimas deputātam Andrejam Judinam

FotoLatvijas Republikas 12. Saeimas 2017. gada 21. jūlija ārkārtas sēdē tika pieņemts lēmums ar nosaukumu “Par valsts nozagšanas pazīmēm un pirmstiesas izmeklēšanas kvalitāti kriminālprocesā Nr.16870000911” (turpmāk – Lēmums). Lēmumu sagatavojis un kā pirmais parakstījis Saeimas deputāts Andrejs Judins.
Lasīt visu...

20

Latvijas attīstība Šveika garā jeb ķemertiņu reģistram būt

FotoBrīdināts, ka pēc likuma par šķiņķa zādzību pienākas sods no 6 mēnešiem līdz 20 gadiem, krietnais kareivis Šveiks atbildēja, ka tādus likumus viņš nepazīstot. Nedomāju, ka likuma nezināšana glābs arī tos Latvijas iedzīvotājus, kuri nebūs reģistrējuši savus, atvainojiet, ķemertiņus jeb decentralizētās kanalizācijas sistēmas kopējā reģistrā. Labi, ka par šo pārkāpumu nedraud tāds sods kā Šveikam, taču arī 1400 eiro juridiskajām personām un 350 eiro fiziskajām ir gana liels sods, īpaši lauku reģionos dzīvojošiem pensionāriem.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

SS.LV un VID strīds parāda, ka dzīvojam represīvā valstī

Šodien Cīrules kundze LTV paziņoja, ka strīds starp VID un SS.lv esot pievērsis uzmanību tam, vai būt...

Foto

Haltūra, ko veselības ministre Čakša sauc par likumprojektu un kas Kučinskim šķiet derīga

Lai novērstu uzmanību no veselības aprūpes pamatproblēmām – mediķu streika, zemas efektivitātes un...

Foto

Nevajag eksperimentēt ar sešgadniekiem

Laikā, kad Izglītības un zinātnes ministrija gatavo apjomīgu nozares reformu, kas skar dažādus būtiskus jautājumus, tostarp t.s. sešgadnieku jautājumu, jāatceras, ka mēģinājumi...

Foto

Par "iztīrīto" Nacionālo mākslas muzeju un elitāri politisko kroni

Pēc ilgstošas rekonstrukcijas 2016. gadā vasaras sākumā cilvēku apskatei tika atvērts Latvijas Nacionālais mākslas muzejs (LNMM) ar...

Foto

Par valsts un pašvaldību amatpersonu elektroniskās sarakstes atbilstību likumam

Nekustamā īpašuma speciālistu apvienība un Nekustamā īpašuma lietotāju apvienība (turpmāk – NĪSA un NĪLA) vērš sabiedrības un...

Foto

Papildizglītības un katalizatora izpalīdzība

Tagadnes politiķu intelektuālā potenciāla objektīvs vērtējums nav sasniedzams bez jaunām zināšanām. Tas pavēloši attiecas uz LR politiķu vērtējumu. LR politisko kadru analītika...

Foto

Piespiedu noma: diena, kad es atguvu ticību taisnīgai tiesai

Lai cik tiesas neatkarīgas, likums nemainās no tā, kura tiesa to piemēro. It kā ābeces patiesība. Nesen...

Foto

Mums Molotova – Ribentropa pakta sekas ir jālikvidē pilnībā

Darbu ir sākusi Saeimas izmeklēšanas komisija, kam būtu jāvērtē oligarhu sarunas un lietas izmeklēšanas izčākstēšanas iemesli. Taču...

Foto

Kaimiņš "sēž, vēro un neko nelaiž uz āru"

Pietiek lasītāji pēdējā laikā interesējušies – kur pēc pašvaldību vēlēšanu iznākuma esot pazudis latvju tautas interešu pēdējais aizstāvis...

Foto

Mīti un patiesība par „Lidl” jaunajām darbavietām un zemajām cenām

Latvijā Lidl ienākšana mazumtirdzniecības segmentā sākusies ar ceļa izzāģēšanu – slepenības aura ap Rīgas mikrorajonā Purvciemā gaidāmo koku...

Foto

SS.LV ir mūsu sabiedrības un ēnu ekonomikas spogulis

Es neaizstāvu Valsts ieņēmumu dienestu (VID) par izvēlēto problēmas risināšanas formu, jo uzskatu, ka bija un ir citi...

Foto

Ēēēēēēēēēēē...

Man nudien nebija nodoma divas dienas pēc kārtas izteikties par vienu un to pašu tēmu, taču pašreizējās Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektores Ilzes Cīrules pirmdienas...

Foto

Kāpēc SS.LV nav konkurentu

Pateicoties nesenajām* sludinājumu izvietošanas cenu izmaiņām portālā ss.lv, sabiedrībā uzvirmoja kārtējais nepatikas vilnis pret šo interneta resursu - sak’ dzēšot sludinājumus, neatbildot...

Foto

Prezidenta kungs, vai, runājot par oligarhiem un to sarunām, jūs domājāt arī mani?

Augsti godātais Prezidenta kungs! Preses brīfingā pēc Nacionālās drošības padomes sēdes šā gada...

Foto

Prezidentam jārīkojas! Nepārdomātā akcīze degvielai vājinās Latvijas ekonomiku

Biedrība "Baltijas asociācija - Transports un Loģistika" (BATL) vērsusies pie Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa ar lūgumu izmantot LR...

Foto

Ss.lv un VID stāsts – speciāli advokātu madāmām, sektantiem no sabiedriskā radio un citiem "tiesiskās valsts" cienītājiem

Nu jau pat advokātu madāmas – mājsaimnieces ir iesaistījušās...

Foto

Kondora lidojums jeb jēru skaitīšana: par zīmoliem un tirgus pārdali

Ziemas miegā iztraucēts lācis ir bīstams, mēdzot uzbrukt pat cilvēkiem. Politiķiem savukārt pagulēšanai atvēlēts laiciņš pēc...

Foto

Sabiedrības līderu piemiņai

Džeka Londona stāstā Baltais Ilknis ir aprakstīta likumsakarība, kas valda suņu barā. Līderis vienmēr ir jāliek pajūga priekšgalā, jo pārējie suņi, redzot bēgošo līderi, centīsies...

Foto

„Cant” latviskajā vidē jeb meli ar tīru sirdsapziņu

Angļu valodā ir divi vārdi „cant”. Tie ir homonīmi – vienādi rakstāmi un vienādi izrunājami vārdi ar atšķirīgu...

Foto

Neizskatās, ka valstī kāds domātu par eksistenciālajiem jautājumiem

Tas, ka Latvija joprojām ir viena no nabadzīgākajām ES valstīm, nav nekāds jaunums. To raksturo dažādi rādītāji. Viens...

Foto

Mēs varam, bet – nezinām vai negribam?

Bieži tiek spriests, cik labi ir sakārtotajā un turīgajā Vācijā, Lielbritānijā, ASV... Taču latvieši negrib saprast, ka turienes iedzīvotāji...

Foto

Uz 73 valsts auto - 4 apkopēji ar 1000 eiro algu, 2 ēdināšanas speciālisti, medicīnas speciālists, 8 dežuranti...

Medijos publicētas vairākas ziņas ar skaļiem virsrakstiem „Atsakoties...

Foto

Par likumprojektu "Dzīvojamo telpu īres likums"

Pamatojoties uz Ekonomikas ministrijas (turpmāk – EM) publiski izsludināto Paziņojumu par līdzdalības iespējām likumprojekta izstrādes procesā, biedrības “NĪSA, Nekustamā īpašuma...

Foto

Veselības ministrija šobrīd cenšas sarīdīt trīs lielākās ārstu grupas

Ģimenes ārstu temats nav bijis ilggadējam publicistikas flagmanim Dainim Lemešonokam īsti mīļš, radot iespaidu, ka kāds autora...

Foto

Cik partiju Kučinska koalīcijā? Vienpadsmit plus bezpartijiskie

Šovakar LTV Ministru prezidents pats īsti nevarēja pateikt, cik partiju tad ir viņa koalīcijā. Vēlos viest skaidrību. Zināms, ka...

Foto

Ceturtā atmoda. Mosties vai zust

Trešā atmoda atjaunoja neatkarību, taču netika atjaunota 18. novembra Latvija. Tika radīts hibrīds - tapa 4. maija republika, apvienojot padomju laika...

Foto

Seši blēdīgi leftistu koncepti, kas pretendē būt pozitīvi

Leftisms savā būtībā ir konfliktus ģenerējošs. Tas vienmēr nostājas pret pastāvošo lietu kārtību. Savā agrīnā posmā tas maskēja...

Foto

Tautas politiskā apziņa: realitāte, mīmikrija, dresūra

Latvijā regulāri atskan politiski loģiskā prasība atļaut latviešu tautai vēlēt Valsts prezidentu. Regularitāti (reizi četros gados) nosaka Valsts prezidenta vēlēšanas....

Foto

Jautājums par sešgadniekiem skolās IZM dienaskārtībā ir jau 20 gadus

Jūlijā plašsaziņas līdzekļos atkal aktualizējās Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) virzītā reforma, kas paredz vairākas izmaiņas,...

Foto

Ģimenes ārsti paši sevi gāž no pjedestāla

Ģimenes ārstu streiks ir nolemts sakāvei, jo tam nav morāla atbalsta sabiedrībā. Valsts vara viņus spēj ne tikai uzveikt,...

Foto

Mēs esam PAR

Mēs esam par Latviju, kura ir iespēja visiem. Mēs esam par brīvu cilvēku. Mēs ticam ikviena cilvēka tiesībām izdarīt savas izvēles un atbildībai...

Foto

Jebkurā civilizētā valstī tādai Čakšai sen būtu bijis jāatkāpjas

Veselības ministre Anda Čakša nebeidz izbrīnīt. Ne velti, stājoties amatā sevi dēvēja par krīzes menedžeri un izcilu...

Foto

Kučinska kungs, Jūsu pasaulē nav mazā Ivana, kas vientulībā nomirst mežā

Augsti godātais Ministru prezidenta kungs Māri Kučinski! Iespējams, ka mēs dzīvojam divās dažādās un ļoti...

Foto

Skarba replika par PVN un tiesām

Ar tiesisku valsti katrs var saprast ko citu – citam tā ir pārliecība, ka par katru noziegumu katrs noziedznieks tiks...

Foto

Atklāta vēstule – iesniegums par padomju tiesību doktrīnai tipisku principu ietveršanu ārstu sertifikācijas procesa pārraudzībā

Iesniedzējs atgādina, ka iepriekšējā sarakstē jau tika informējis Ministru prezidentu un...

Foto

Par dalītā īpašuma neatbilstību LR Satversmei: faktiski atjaunotas feodālās privilēģijas un likvidēta demokrātija

Tiesiskais pamats dalītā īpašuma radīšanai Latvijas pilsētās tika izveidots 1991. gada 20. novembrī,...

Foto

Tāda ir bijusi un ir tā sauktā politiskā NEgriba

Garāmejot kārtējo reizi uzmetu aci nu jau vairāk nekā 20 gadu gaitā savāktajai DVD kolekcijai (lauvas tiesa...

Foto

...

Foto

Kleptomānijas cēlonis

Retrospektīvi izzinoša ekskursija uz lietišķo pierādījumu muzeju nav vajadzīga. Nav vajadzīgs intelektuālais reids aizvadīto 27 gadu vēsturē. Latvijas Republika kā krimināla valsts ar ideālu...

Foto

Mēs atsakāmies no savas valsts, atstājot to neliešu bariņa rokās

Atbilstoši oficiālajiem Centrālās statistikas pārvaldes datiem 2017. gada janvārī Latvijā dzīvoja 1 miljons 953 tūkstoši cilvēku....

Foto

“Nodokļu reforma” - kas tiek noklusēts

Daudz piesauktā un plaši aprunātā, bet patiesībā reti kuram zināmā “nodokļu reforma” nu ir ieguvusi daudz maz konkrētus apveidus. Un,...

Foto

Ģimenes ārsti dara pareizi, ka netic Čakšas tukšajiem „solījumiem”

Jau ilgāk nekā divas nedēļas valstī notiek ģimenes ārstu streiks. Taču nekas neliecina, ka tiks panākta vienošanās...

Foto

Atklāta vēstule valdošajai koalīcijai: IZM reforma – nodomi labi, bet izpildījums vājš

Augsti godājamais Ministru prezidenta kungs, Saeimas cienījamie frakciju vadītāji, pagājušajā nedēļā medijos atkal aktualizējās...

Foto

Latvijas sabiedrisko mediju "caurās mucas" svētās dusmas

Cēlonis melodramatiskajam sašutumam, kādā Latvijas Radio (LR) darbinieki izteica neuzticību Nacionālajai elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei (NEPLP) un tās loceklim...

Foto

VID Cīrule „atbild” pavāram Dreibantam

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektore Ilze Cīrule pavāram Ērikam Dreibantam nosūtījusi to, ko pati uzskata par atbildēm uz viņa atklātajā vēstulē...

Foto

Tumsonība Īvāna gaumē

Neesmu vegāns, pat veģetārietis ne tuvu ne. Dzīvnieki nav sveši, jau kopš bērnības mūsu vai vismaz radu mājās ir bijis kāds "kustonis", arī...

Foto

Ēnu ekonomikas process sākas tad, kad VID martā bloķē restorāna bankas kontu par 2000 eiro nodokļu parādu...

Nesen no Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācijas (LVRA) saņēmu...

Foto

Laikmeta ainiņas: futbols un nacionālisms - I

1989. gada 21. jūnija rītā pie Satekles ielas stāvvietas piebrauca tumši sarkans Ikarus autobuss. Ar tūrisma firmas Inturist atbalstu devāmies ceļojumā, kura galamērķis...

Foto

Mēs esam slikti saimnieki savā zemē

Tautieši, nevairosim sabiedrībā naidu un haosu, negānīsim deputātus un valdību, ka tā neprot vadīt valsti. Politiķi, kam ir uzticēta Latvijas...

Foto

Pa dibenu vai pa purnu

Vai nesen publicētās sarunas, kurās politiskie līderi apspriež procesus valstī, kārto lietas, mēģina slēpt iespējamus likumpārkāpumus un pakļaut medijus, raisa izbrīnu?...

Foto

NEPLP lēmums par „Pieci.lv” hibrīdkara apstākļos ir nacionālās drošības apdraudējums

Latvijas Radio darbinieki kategoriski noraida un iebilst pret pagājušajā nedēļā medijos publicēto informāciju („Diena” 07.07.2017. „Lielās...

Foto

Otrā atklātā vēstule ģenerālprokuroram Kalnmeieram un citām augstākajām valsts amatpersonām

Vai es varu lūgt jūsu uzmanību beidzot mani sadzirdēt? Zinot to, cik aizņemti jūs esat, man...

Foto

Oligarhija: kastas ģenēze un kastas misija

Latvijā drīkst nerunāt par galveno. Latvieši drīkst neapspriest galveno. Latviešiem tas ir piedodami, jo bez šīs spējas neapspriest galveno nav...

Foto

Manifests – ir laiks aizstāvēt Latviju, tautu un Satversmi

1918. gada 18. novembrī Latvijas tauta dibināja brīvu un demokrātisku valsti. Latvijas Republikas Satversmē pirmie divi panti...

Foto

Par Jelgavas pašvaldības vadības patvaļīgo lēmumu

Mēs, Jelgavas 6. vidusskolas audzēkņu vecāki, vēršamies ar lūgumu atsaukties un nepalikt vienaldzīgiem pret, mūsuprāt, Jelgavas pašvaldības vadības vienpersonisko, diktatorisko...

Foto

Georga Isersona „Jaunās karadarbības formas” un latviešu valstsgriba

Turpinot par tēmu – pazīsti savu potenciālo ienaidnieku –, jau rakstīju par ģeniālo krievu militāro domātāju Jevgēņiju Mesneru, kura...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: demogrāfija

Uz Zemes ir gājušas bojā daudzas civilizācijas. Zinātne ir noskaidrojusi bojāejas galveno iemeslu. Tas ir civilizācijas iekšējais sabrukums. Katra civilizācija ir bijusi...

Foto

Daži mazemocionāli ideju zibšņi “oligarhu lietas” sakarā

Paklausījos, palasīju dažādus materiālus, kas publiskajā infotelpā pieejami biezā slānī. Pārdomas ir vairākas:...

Foto

Oligarhi, Šlesers un Baznīca

Vai atceramies, kas pirms 15 gadiem Ainaram Šleseram palīdzēja iegūt kāroto varu un deva iespējas piedalīties Latvijas īpašumu sadalē? Tās bija kristīgās...

Foto

Kā es sarakstījos ar „Labklājības” ministriju

Vēlos pastāstīt Pietiek lasītājiem, kā es mēģināju gūt kādu atsaucību no mūsu tā saucamās „Labklājības” ministrijas – un ko es...

Foto

Atmaskot "oligarhus" ir vitāli svarīgi, bet žurnālistikas standarti ir jāievēro

Latvijas Televīzijas komentārs par žurnāla "Ir" rakstu "Preses kastrēšana", kurā atspoguļotas Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja...

Foto

Atklāta vēstule veselības ministrei Andai Čakšai

Piektdien, 30.jūnijā no Jums saņēmu bezpersonisku e-pastu, kas, kā saprotams, bija sūtīts daudziem un kurā Jūs mēģinājāt paskaidrot par Latvijas...

Foto

Ģimenes ārstu streiks, privātpersonu rīcība savu tiesību aizsardzībai

Pārdomas par ģimenes ārstu streiku: vai sabiedrība ir gatava ar aktīvu (uzsverot, aktīvu!) rīcību iesaistīties problēmu risināšanā? Diemžēl...

Foto

Saņēmu vēstuli. No ministres. Un atbildēju

Saņēmu vēstuli. No ministres. Un atbildēju: labdien, Anda Čakša! Jūsu izmisuma pilnā vēstule ar tradicionālajiem politiķu solījumiem, kuriem neviens vairs...

Foto

Atklāta vēstule – atzinums par likumprojektu „Dzīvojamo telpu īres likums” un pieteikums līdzdalībai likumprojekta pilnveidošanai

Pamatojoties uz Ekonomikas ministrijas (turpmāk – EM) publiski izsludināto Paziņojumu par...

Foto

Ekoloģiskā katastrofa Latvijas centrā

Ar šo rakstu gribu pavēstīt Jūrmalas bīstamo atkritumu degšanas seku mērogus. Pēc pieejamām ziņām, četrām mājsaimniecībām ir aizliegts lietot aku ūdeni. Tātad...