Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Saņemot mēnesī vidēji 1250 eiro uz rokas un par šo algu viens pats apgādājot divus bērnus, finanšu ministra Andra Vilka padomnieks Jānis Dambītis nevar atļauties visu, ko sirds kāro: nespējot iegādāties Maybach limuzīnu, viņš ticis vismaz pie Maybach briļļu rāmjiem, kuru cena - ja tie ir oriģināli, ne viltojums - ir vismaz 1500 eiro. Pats viņš gan apgalvo, ka rāmjus jau pirms vairākiem gadiem iegādājies par 200 eiro.

Pietiek rīcībā nonākusi fotogrāfija, kurā Dambītis redzams jūras malā un ar speciālistiem viegli atpazīstamām brillēm uz deguna, - tas ir Maybach Eyewear briļļu rāmju modelis The Hedonist III, kura cena ASV ir virs 1700 dolāriem, bet Eiropā - vismaz 1500 eiro.

Šādu dāvanu Dambītis (vai kāds nezināms viņa labvēlis) sev spējis pasniegt, neraugoties uz faktu, ka viņa atalgojums Finanšu ministrijā pērn bijis tikai aptuveni 1250 eiro mēnesī pēc nodokļu nomaksas (aprēķini izdarīti, ņemot vērā, ka Dambītim apgādībā ir divi bērni).

Dāvana tiešām ir neikdienišķa un dārga - Maybach briļļu rāmji ir ekskluzīva luksusprece, un modelis The Hedonist III izgatavots no titāna un koka. Konkrētais modelis ir roku darbs, ko veikuši meistari Vācijā.

Labdien,
saprotot Jūsu interesi, informēju: fotogrāfijā redzamās brilles
iegādājos aptuveni 5 gadus iepriekš, esot ceļojumā Ungārijā. Tās
maksāja ap 200 eiro. Tā kā kādu laiku atpakaļ veicu redzi uzlabojošu operāciju, tad šīs
brilles savu pienākumu ir veikušas, un tās vairs man nav
nepieciešamas.

Savukārt pats Dambītis Pietiek piektdien apgalvoja, ka rāmji viņam esot izmaksājuši tikai aptuveni 200 eiro: "Saprotot Jūsu interesi, informēju: fotogrāfijā redzamās brilles iegādājos aptuveni 5 gadus iepriekš, esot ceļojumā Ungārijā. Tās maksāja ap 200 eiro. Tā kā kādu laiku atpakaļ veicu redzi uzlabojošu operāciju, tad šīs brilles savu pienākumu ir veikušas, un tās vairs man nav nepieciešamas."

Šis gan nav vienīgais finanšu ministra padomnieka pēdējā laika ieguldījums dzīves kvalitātes uzlabošanai, - Dambītis, kā rāda viņa amatpersonas deklarācija, pērn par 75 000 eiro iegādājies arī nekustamo īpašumu, taču šim pirkumam ņemti divi kredīti 72,5 tūkstošu eiro apmērā.

Šajā dzīves kvalitātes uzlabošanā Vilka padomniekam, kas politiskajā vidē pazīstams kā Vienotības "naudas lietu kārtotājs", gan ir palīdzējušas arī 7800 eiro lielas dividendes no SIA Principale.

Pietiek jau informējis, šī SIA tikusi pie valsts akciju sabiedrības Latvijas Valsts meži vairāk nekā 6000 eiro liela pasūtījuma: izrādījies, ka uzņēmums ir kompetents ne tikai "literāra teksta radīšanas pakalpojumu" sniegšanā, bet arī "ražīgu darba metožu mežkopībā" jautājumos.

SIA Principale saskaņā ar tās mājas lapā sniegto informāciju specializējoties juridiskajos pakalpojumos, finanšu un biznesa konsultācijās. Ja ticēt uzņēmuma oficiālajiem datiem, visus šos pakalpojumus sniedz divi tā darbinieki.

Taču izrādās, ka izdevības gadījumā finanšu ministra padomnieka uzņēmums ir kompetents arī citās - piemēram, mežkopības jomās. Kā rāda Iepirkumu uzraudzības biroja dati, pērn Dambīša uzņēmums ieguvis līgumu ar Latvijas Valsts mežiem iepirkumā „Literāra teksta radīšanas pakalpojumi AS Latvijas Valsts meži izdevumam par ražīgām darba metodēm mežkopībā”.

Kā rāda oficiālie dati, Vilka padomnieka uzņēmumam "palaimējies" būt vienīgajam pretendentam šajā iepirkumā, līdz ar ko tas arī ieguvis 3500 latu jeb 5000 eiro (bez PVN) vērto līgumu. Latvijas Valsts meži nekādus skaidrojumus saistībā ar šo iepirkumu nav spējuši vai vēlējušies sniegt.

Pirms gada Pietiek saistībā ar Dambīti informēja - Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) nav atklājis nekādus pārkāpumus faktā, ka, kaut arī viņa vienīgais oficiālais ienākumu avots ir darba alga Finanšu ministrijā, kur viņš mēnesī saņem aptuveni 740 latu pēc nodokļu nomaksas, nepieciešamība par šo naudu uzturēt sevi un ģimeni, kurā ir divi bērni, viņam nav liegusi sākt pārvietoties jaunā BMW 520 auto, kura cena sākas no 45 tūkstošiem eiro.

2012. gada janvārī Wess Select autosalonā nopirktais auto reģistrēts uz Dambīša vai kāda viņa ģimenes locekļa vārda, bet gan oficiāli pieder mazpazīstamajai SIA Ekonomiskās drošības aģentūra. Puse uzņēmuma kapitāldaļu, kā rāda Lursoft dati, pieder kādas apdrošināšanas sabiedrības izbijušam drošības dienesta vadītājam Igoram Bobiram un viņa, pēc visa spriežot, dzīvesbiedrei Tatjanai, kā arī 1977. gadā dzimušajam Raitim Dolgovam un tikpat - Dambīša uzņēmumam Principale.

Šī 2011. gada oktobrī dibinātā SIA par 25% Ekonomiskās drošības aģentūras kapitāldaļu īpašnieci bija kļuvusi 2012. gada jūnijā. Tā gan arī nav kļuvis skaidrs, par kādu naudu Dambītis varētu būt iegādājies SIA Ekonomiskās drošības aģentūra kapitāldaļas: finanšu ministra padomnieks oficiāli nebija deklarējis ne uzkrājumus, ne citus ieņēmumu avotus, savukārt uzņēmuma kapitāldaļas būtu bijušas pietiekami vērtīgas, ja patiešām būtu noticis reāls darījums.

Saistībā ar šīm neskaidrībām Pietiek vērsās KNAB, nu pēc trīs mēnešus ilgas pārbaudes nonāca pie secinājuma, ka nekā aizdomīga un nekādu pārkāpumu aprakstītajos faktos neesot, savukārt daļu iesniegumā minēto faktu pārsūtījis Valsts ieņēmumu dienestam, kurš, kā zināms, ir Vilka vadītās ministrijas pārraudzībā.

Deklarācijas veids:

Kārtējā gada deklarācija - par 2013. gadu

Vārds uzvārds:

JĀNIS DAMBĪTIS

Darbavieta:

LR FINANŠU MINISTRIJA

Amats:

Ministra padomnieks

Iesniegta VID:

31.03.2014

Publicēta:

25.04.2014

2. Citi amati, kurus deklarācijas iesniedzējs ieņem papildus valsts amatpersonas amatam (t.sk. amati biedrībās, nodibinājumos, politiskajās, reliģiskajās organizācijās un arodbiedrībās), un citi darbi, kurus deklarācijas iesniedzējs strādā, kā arī informācija par uzņēmuma līgumiem vai pilnvarojumiem, kuros noteiktās saistības tas pilda

Amata nosaukums, darbi, informācija par uzņēmuma līgumiem un pilnvarojumiem

Juridiskās personas nosaukums; fiziskās personas vārds un uzvārds

Juridiskai personai - reģistrācijas numurs Komercreģistrā un juridiskā adrese

Zvērināta advokāta palīgs. Darbība apturēta.

LATVIJAS ZVĒRINĀTU ADVOKĀTU PADOME

90000362322 Latvija, Rīga, Brīvības 36

3. Deklarācijas iesniedzēja īpašumā (kopīpašumā), valdījumā vai lietošanā esošie nekustamie īpašumi (arī tie, kurus tas nomā no citām personām un kuri atrodas tā valdījumā sakarā ar nodibināto aizbildnību vai aizgādnību)

Nekustamā īpašuma veids

Nekustamā īpašuma atrašanās vieta (valsts, pilsēta/apdzīvota vieta)

Atzīme par to, vai ir īpašumā (kopīpašumā), valdījumā vai lietošanā

Ja ir valdījumā, lietošanā vai kopīpašumā, norādīt īpašnieka vai līdzīpašnieka vārdu un uzvārdu

Dzīvoklis

Latvija, Rīga

lietošanā

MODRIS LASMANIS

4. Komercsabiedrības, kuru dalībnieks, akcionārs vai biedrs ir deklarācijas iesniedzējs, kā arī norāde, ka deklarācijas iesniedzējs ir individuālais komersants. Deklarācijas iesniedzējam piederošās kapitāla daļas, akcijas un vērtspapīri (privatizācijas un kompensācijas sertifikātiem norāda tikai skaitu)

Juridiskās personas nosaukums

Reģistrācijas numurs Komercreģistrā un juridiskā adrese

Kapitāla daļu skaits

Summa

Valūta

Sabiedrība ar ierobežotu atbildību "Principale"

40103470298 Latvija, Rīga, Vīlandes 1 - 15

20

2000.00

LVL

Vērtspapīru emitenta nosaukums

Reģistrācijas numurs Komercreģistrā un juridiskā adrese

Vērtspapīru veids

Skaits

Summa (nominālvērtībā)

Valūta

Akciju sabiedrība "VENTSPILS NAFTA"

50003003091 Latvija, Rīga, Elizabetes 1

Akcijas

10

1.00

LVL

Akciju sabiedrība "Latvijas Krājbanka"

40003098527 Latvija, Rīga, Ganību dambis 17A

Privatizācijas sertifikāti

3

28.00

LVL

5. Deklarācijas iesniedzējam piederošie reģistrējamie transportlīdzekļi, kā arī tā valdījumā vai lietošanā esošie transportlīdzekļi un transportlīdzekļi, kurus tas ir iegādājies uz līzinga līguma pamata

Transportlīdzekļa veids

Marka

Izlaides gads

Reģistrācijas gads

Atzīme par to, vai ir īpašumā, valdījumā vai lietošanā

Vieglā automašīna

BMW

2011

2012

lietošanā

6. Deklarācijas iesniedzēja skaidrās un bezskaidrās naudas uzkrājumi, ja to summa pārsniedz 20 Ministru kabineta noteiktās minimālās mēnešalgas (attiecīgās valūtas vienībās)

7. Visi deklarācijas iesniedzēja pārskata periodā gūtie ienākumi, piemēram, darba alga, piemaksas pie darba algas, prēmijas, honorāri, ienākumi no saimnieciskās un komercdarbības, apdrošināšanas izmaksas, kompensācijas, ienākumi no kustamās un nekustamās mantas realizācijas un nomas (īres), laimesti un dividendes, mantojumi, dāvinājumi un citi ienākumi

Ienākumu gūšanas vieta (avots) – juridiskās personas nosaukums, reģistrācijas numurs komercreģistrā un juridiskā adrese; fiziskās personas vārds un uzvārds

Ienākumu veids

Summa

Valūta

Sabiedrība ar ierobežotu atbildību "Principale", 40103470298, Latvija, Rīga, Vīlandes 1 - 15

Dividendes

5514.64

LVL

LR FINANŠU MINISTRIJA, 90000014724, Latvija, Rīga, Smilšu 1

Alga

15525.09

LVL

8. Deklarācijas iesniedzēja pārskata periodā veiktie darījumi, ja to summa pārsniedz 20 Ministru kabineta noteiktās minimālās mēnešalgas

Darījuma veids

Summa

Valūta

Nekustamais īpašums

75000.00

EUR

Aizņēmums

12500.00

EUR

Aizņēmums

60000.00

EUR

9. Deklarācijas iesniedzēja parādsaistības, kuru apmērs pārsniedz 20 Ministru kabineta noteiktās minimālās mēnešalgas

Summa ar cipariem

Valūta

Summa ar vārdiem

60000.00

EUR

sešdesmit tūkstoši eiro 00 centi

12500.00

EUR

divpadsmit tūkstoši pieci simti eiro 00 centi

10. Deklarācijas iesniedzēja izsniegtie aizdevumi, kuru apmērs pārsniedz 20 Ministru kabineta noteiktās minimālās mēnešalgas

11. Informācija par citiem faktiem, kas, pēc deklarācijas iesniedzēja domām, attiecas uz viņa mantisko stāvokli un tā izmaiņām pārskata periodā un nav norādīti citos deklarācijas publicējamās daļas punktos

Publicējamā daļa

Par automašīnas lietošanu tiek maksāta nomas maksa.

12. Deklarācijas iesniedzēja laulātais, brāļi un māsas, vecāki (arī adoptētāji), bērni (arī adoptētie)

Vārds, uzvārds

Radniecība

ALDIS SKREITULIS

Brālis

ARTURS-NIKO DAMBĪTIS

Dēls

IEVA DAMBĪTE

Māte

MAIJA DAMBĪTE

Māsa

MĀRA ŠIRINA

Māsa

NIKOLA-MARTA DAMBĪTE

Meita

Jāņa Dambīša foto - no Facebook profila

Foto

FotoFoto

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Brāķis

FotoIr lietas, kuras nav iespējams aprakstīt īsi. Ja tā nebūtu, tad vidusskolas vai augstskolas programma ietilptu tvitera ziņojumā. Zinām, ka tā nav. Arī šie nopietnie notikumi neietilpst vienā lapaspusē. Tāpēc saņemieties, lapaspuses būs trīs.
Lasīt visu...

20

Vējonis ir labs, Šlesers nav labs, mans piedāvājums vienmēr ir vislabākais, pirmdien no rīta būs preses konference, nē, tomēr nebūs

FotoPirmdien pulksten 10.00 preses konference par notikumiem valdības veidošanā. Es saprotu, stresa un spriedzes līmenis pieaug, intrigu skaits palielinās, taču Latvija ir pelnījusi labākos no labākajiem ministru posteņos. Latvija ir pelnījusi ieraudzīt balsojumu, vai parlaments vēlas pateikt jā vai nē valsts gudrākajiem prātiem, labākajam, kas mums valstī ir.
Lasīt visu...

21

Servitūts

FotoServitūts ir koplietošanas izraisīts apgrūtinājums. Tas nav izdevīgs visiem, bet ir vienīgais veids, kā sadzīvot, tas ir mazākais ļaunums. Tas ir tāds piespiedu regulējums par labu visiem, lai mazinātu konfliktus.
Lasīt visu...

21

Ko darīt jaunajiem lāčplēšiem

Foto2018.gada 16.novembra pēcpusdienā „Delfos” bija ievietota negaidīta un intriģējoša informācija. Izcilais sportists un cilvēks ar godīga cilvēka seju (liels retums varas spēlmaņu fotoilustrācijās) Roberts Raimo izstājās no nacionāli reakcionārajam un krimināli oligarhiskajam valstiskumam uzticīgi kalpojošās „zaļās partijas”, lai dibinātu šodienas Latvijā unikālu politisko spēku. Par Roberta Raimo nodomu „Delfi” rakstīja: "Viņš uzskata, ka ir nepieciešams dibināt jaunu politisko spēku – kustību, kas savās rindās vienotu vairāk nekā 20 tūkstošus biedru un "būtu nopietns pretsvars ārējās pārvaldes (!?) uzspiestajai politikai Latvijā".”
Lasīt visu...

10

Es viennozīmīgi uzskatīšu, ka tieši JKP būs manas potenciālās valdības gāzēji

FotoArvien vairāk izskatās, ka JKP deputāti meklē ieganstus, lai paši nemaz pozīcijā neatrastos nekad.
Lasīt visu...

21

Jauno konservatīvo partiju raksturojošie elementi ir mantkārība, melīgums, demagoģija un populisms

FotoZaļo un zemnieku savienība (ZZS) aicina Valsts prezidenta nominēto Ministru prezidenta amata kandidātu Aldi Gobzemu turpināt konstruktīvu darbu pie jaunās valdības izveides, lai attaisnotu sabiedrības doto mandātu un izvestu valsti no politiskā strupceļa, akcentē ZZS valdes priekšsēdētājs Armands Krauze.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Jāņa Bordāna atbilde Aldim Gobzemam

Jaunā konservatīvā partija ir nākusi politikā, lai pozitīvā veidā mainītu mūsu valsts Latvijas politisko kultūru, lai liktu cilvēkiem sajust, ka valsts...

Foto

Daži juridiski iebildumi pret ANO vienošanos “Par Globālo kompaktu par drošu, sakārtotu un regulētu migrāciju”

Esmu sagatavojusi nelielu juridisko izvērtējumu par ANO Migrācijas Paktu. Kam interesē,...

Foto

Latvijas inteliģences atklāta vēstule

Mēs aicinām iestāties PRET Apvienoto Nāciju Organizācijas vienošanās „Par Globālo kompaktu par drošu, sakārtotu un regulētu migrāciju” (turpmāk - Kompakts) atbalstīšanu Marokā...

Foto

Jauns līmenis fiskālās disciplīnas bezatbildībā

Fiskālās disciplīnas likumu, līdzīgi kā jebkuru tiesību aktu, var interpretēt pēc vismaz četrām metodēm (gramatiskās, sistēmiskās, vēsturiskās, teleoloģiskās (mērķa) metodes). ...

Foto

Emocionālās analoģijas

Pēc 2018.gada 6.oktobra Latvijā visnepatīkamāk jūtas cilvēki. Cilvēkos nepatiku izraisa postcilvēku uzvara 13.Saeimas vēlēšanās. Cilvēkus postcilvēku uzvara apkauno un pazemo. Apkaunojums un pazemojums bija...

Foto

Rīgas Dome pilsētas siltumapgādes problēmās nepatiesi vaino Valsts kontroli

Rīgas dome un SIA “Rīgas namu pārvaldnieks” vairakkārt kā atbildīgo par to, kādēļ Rīgas iedzīvotāji, kuru namus...

Foto

Kad Otto Ozols atklāja Artusa Kaimiņa liekulības masku?

Kad un kurā brīdi Otto Ozols atšifrēja Artusa Kaimiņa divkoša dabu un slepeno sadarbību ar politisko eliti? Domāju,...

Foto

Atklāta vēstule Ārlietu ministrijai no partijas “No sirds Latvijai”

Oktobra otrajā pusē pasaules mediju uzmanība bija pievērsta diviem barbariskiem aktiem, kas neatstāja vienaldzīgu nevienu....

Foto

Nožēlojamie (tas nav Viktors Igo)

Biedrības “Latvietis” pārstāvis Leonards Inkins ir Pietiek iesūtījis savu sarunu ar Lieni Apini no laikraksta DDD....

Foto

Nenoslīkt pašu ambīcijās

Nu jau kādu laiku dzīvoju/strādāju Helsinkos, Somijā. Lai arī Somija ģeogrāfiski mums tuva, man (un esmu diezgan drošs, ka daudziem LV cilvēkiem ir...

Foto

Inteliģences pieci stūrakmeņi

1.Ģenēzes stūrakmens. Latviešu tauta nekad nav bijusi un nekad nebūs izņēmums. Latviešu tautas tāpat kā jebkuras citas tautas kultūras attīstības parametrus, vēsturisko apziņu un...

Foto

Par portālu „Delfi” un primitīvu cenzūru

Stāsts ir par portālu Delfi. Lai pārāk neizplūstu, pievērsīšos divām lietām. Jau kādu laiku atpakaļ rakstiem par vēlēšanām mainījās komentēšanas sadaļa....

Foto

Vispirms – ierēdņu bezatbildība, pēc tam – mēģinājumi atrast kādu vainīgo

Uzņēmums "Grindeks" ir viens no visveiksmīgāk strādājošajiem biržā kotētajiem Latvijas uzņēmumiem, un likumsakarīgi, ka arī...

Foto

Rinkēvičs - caurkritušu politiķu un “savējo” pansionāta turētājs

Mērenu paniku noteikta burbuļa aprindās ir izraisījusi ziņa, ka pašreizējais ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs varētu zaudēt savu amatu....

Foto

Briesmīgā sazvērestība pret Barču un Klaužu

Pēdējo dienu smieklīgākā aktualitāte, manuprāt, ir tā, ka Jānis Klaužs un Aija Barča, kuri 12.Saeimā bija ievēlēti no sarkanzaļo zemnieku, strādnieku un...

Foto

Par ikgadējo inventarizāciju Paula Stradiņa klīniskajā universitātes slimnīcā. Papildu darbs, bet nemaksā

Daļai no P.Stradiņa slimnīcas darbiniekiem trešo gadu pēc kārtas 2018. gadā atkal liks veikt...

Foto

Vai JKP neredz, ka ķeras apskāvienos ar Šlesera politprojekta uzlecošo zvaigzni?

Šovasar es par savu viedokli tiku „sists” gandrīz visās sociālo portālu platformās - Facebook, Twitter, Spoki u.c....

Foto

KPV un JKP mīlas dancis

Koalīcijas procesa veidošanu var saukt, kā grib, taču pašreiz potenciālais koalīcijas veidojums man izteikti nepatīk. Iespējams, tādēļ, ka es tajā visā...