Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Saņemot mēnesī vidēji 1250 eiro uz rokas un par šo algu viens pats apgādājot divus bērnus, finanšu ministra Andra Vilka padomnieks Jānis Dambītis nevar atļauties visu, ko sirds kāro: nespējot iegādāties Maybach limuzīnu, viņš ticis vismaz pie Maybach briļļu rāmjiem, kuru cena - ja tie ir oriģināli, ne viltojums - ir vismaz 1500 eiro. Pats viņš gan apgalvo, ka rāmjus jau pirms vairākiem gadiem iegādājies par 200 eiro.

Pietiek rīcībā nonākusi fotogrāfija, kurā Dambītis redzams jūras malā un ar speciālistiem viegli atpazīstamām brillēm uz deguna, - tas ir Maybach Eyewear briļļu rāmju modelis The Hedonist III, kura cena ASV ir virs 1700 dolāriem, bet Eiropā - vismaz 1500 eiro.

Šādu dāvanu Dambītis (vai kāds nezināms viņa labvēlis) sev spējis pasniegt, neraugoties uz faktu, ka viņa atalgojums Finanšu ministrijā pērn bijis tikai aptuveni 1250 eiro mēnesī pēc nodokļu nomaksas (aprēķini izdarīti, ņemot vērā, ka Dambītim apgādībā ir divi bērni).

Dāvana tiešām ir neikdienišķa un dārga - Maybach briļļu rāmji ir ekskluzīva luksusprece, un modelis The Hedonist III izgatavots no titāna un koka. Konkrētais modelis ir roku darbs, ko veikuši meistari Vācijā.

Labdien,
saprotot Jūsu interesi, informēju: fotogrāfijā redzamās brilles
iegādājos aptuveni 5 gadus iepriekš, esot ceļojumā Ungārijā. Tās
maksāja ap 200 eiro. Tā kā kādu laiku atpakaļ veicu redzi uzlabojošu operāciju, tad šīs
brilles savu pienākumu ir veikušas, un tās vairs man nav
nepieciešamas.

Savukārt pats Dambītis Pietiek piektdien apgalvoja, ka rāmji viņam esot izmaksājuši tikai aptuveni 200 eiro: "Saprotot Jūsu interesi, informēju: fotogrāfijā redzamās brilles iegādājos aptuveni 5 gadus iepriekš, esot ceļojumā Ungārijā. Tās maksāja ap 200 eiro. Tā kā kādu laiku atpakaļ veicu redzi uzlabojošu operāciju, tad šīs brilles savu pienākumu ir veikušas, un tās vairs man nav nepieciešamas."

Šis gan nav vienīgais finanšu ministra padomnieka pēdējā laika ieguldījums dzīves kvalitātes uzlabošanai, - Dambītis, kā rāda viņa amatpersonas deklarācija, pērn par 75 000 eiro iegādājies arī nekustamo īpašumu, taču šim pirkumam ņemti divi kredīti 72,5 tūkstošu eiro apmērā.

Šajā dzīves kvalitātes uzlabošanā Vilka padomniekam, kas politiskajā vidē pazīstams kā Vienotības "naudas lietu kārtotājs", gan ir palīdzējušas arī 7800 eiro lielas dividendes no SIA Principale.

Pietiek jau informējis, šī SIA tikusi pie valsts akciju sabiedrības Latvijas Valsts meži vairāk nekā 6000 eiro liela pasūtījuma: izrādījies, ka uzņēmums ir kompetents ne tikai "literāra teksta radīšanas pakalpojumu" sniegšanā, bet arī "ražīgu darba metožu mežkopībā" jautājumos.

SIA Principale saskaņā ar tās mājas lapā sniegto informāciju specializējoties juridiskajos pakalpojumos, finanšu un biznesa konsultācijās. Ja ticēt uzņēmuma oficiālajiem datiem, visus šos pakalpojumus sniedz divi tā darbinieki.

Taču izrādās, ka izdevības gadījumā finanšu ministra padomnieka uzņēmums ir kompetents arī citās - piemēram, mežkopības jomās. Kā rāda Iepirkumu uzraudzības biroja dati, pērn Dambīša uzņēmums ieguvis līgumu ar Latvijas Valsts mežiem iepirkumā „Literāra teksta radīšanas pakalpojumi AS Latvijas Valsts meži izdevumam par ražīgām darba metodēm mežkopībā”.

Kā rāda oficiālie dati, Vilka padomnieka uzņēmumam "palaimējies" būt vienīgajam pretendentam šajā iepirkumā, līdz ar ko tas arī ieguvis 3500 latu jeb 5000 eiro (bez PVN) vērto līgumu. Latvijas Valsts meži nekādus skaidrojumus saistībā ar šo iepirkumu nav spējuši vai vēlējušies sniegt.

Pirms gada Pietiek saistībā ar Dambīti informēja - Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) nav atklājis nekādus pārkāpumus faktā, ka, kaut arī viņa vienīgais oficiālais ienākumu avots ir darba alga Finanšu ministrijā, kur viņš mēnesī saņem aptuveni 740 latu pēc nodokļu nomaksas, nepieciešamība par šo naudu uzturēt sevi un ģimeni, kurā ir divi bērni, viņam nav liegusi sākt pārvietoties jaunā BMW 520 auto, kura cena sākas no 45 tūkstošiem eiro.

2012. gada janvārī Wess Select autosalonā nopirktais auto reģistrēts uz Dambīša vai kāda viņa ģimenes locekļa vārda, bet gan oficiāli pieder mazpazīstamajai SIA Ekonomiskās drošības aģentūra. Puse uzņēmuma kapitāldaļu, kā rāda Lursoft dati, pieder kādas apdrošināšanas sabiedrības izbijušam drošības dienesta vadītājam Igoram Bobiram un viņa, pēc visa spriežot, dzīvesbiedrei Tatjanai, kā arī 1977. gadā dzimušajam Raitim Dolgovam un tikpat - Dambīša uzņēmumam Principale.

Šī 2011. gada oktobrī dibinātā SIA par 25% Ekonomiskās drošības aģentūras kapitāldaļu īpašnieci bija kļuvusi 2012. gada jūnijā. Tā gan arī nav kļuvis skaidrs, par kādu naudu Dambītis varētu būt iegādājies SIA Ekonomiskās drošības aģentūra kapitāldaļas: finanšu ministra padomnieks oficiāli nebija deklarējis ne uzkrājumus, ne citus ieņēmumu avotus, savukārt uzņēmuma kapitāldaļas būtu bijušas pietiekami vērtīgas, ja patiešām būtu noticis reāls darījums.

Saistībā ar šīm neskaidrībām Pietiek vērsās KNAB, nu pēc trīs mēnešus ilgas pārbaudes nonāca pie secinājuma, ka nekā aizdomīga un nekādu pārkāpumu aprakstītajos faktos neesot, savukārt daļu iesniegumā minēto faktu pārsūtījis Valsts ieņēmumu dienestam, kurš, kā zināms, ir Vilka vadītās ministrijas pārraudzībā.

Deklarācijas veids:

Kārtējā gada deklarācija - par 2013. gadu

Vārds uzvārds:

JĀNIS DAMBĪTIS

Darbavieta:

LR FINANŠU MINISTRIJA

Amats:

Ministra padomnieks

Iesniegta VID:

31.03.2014

Publicēta:

25.04.2014

2. Citi amati, kurus deklarācijas iesniedzējs ieņem papildus valsts amatpersonas amatam (t.sk. amati biedrībās, nodibinājumos, politiskajās, reliģiskajās organizācijās un arodbiedrībās), un citi darbi, kurus deklarācijas iesniedzējs strādā, kā arī informācija par uzņēmuma līgumiem vai pilnvarojumiem, kuros noteiktās saistības tas pilda

Amata nosaukums, darbi, informācija par uzņēmuma līgumiem un pilnvarojumiem

Juridiskās personas nosaukums; fiziskās personas vārds un uzvārds

Juridiskai personai - reģistrācijas numurs Komercreģistrā un juridiskā adrese

Zvērināta advokāta palīgs. Darbība apturēta.

LATVIJAS ZVĒRINĀTU ADVOKĀTU PADOME

90000362322 Latvija, Rīga, Brīvības 36

3. Deklarācijas iesniedzēja īpašumā (kopīpašumā), valdījumā vai lietošanā esošie nekustamie īpašumi (arī tie, kurus tas nomā no citām personām un kuri atrodas tā valdījumā sakarā ar nodibināto aizbildnību vai aizgādnību)

Nekustamā īpašuma veids

Nekustamā īpašuma atrašanās vieta (valsts, pilsēta/apdzīvota vieta)

Atzīme par to, vai ir īpašumā (kopīpašumā), valdījumā vai lietošanā

Ja ir valdījumā, lietošanā vai kopīpašumā, norādīt īpašnieka vai līdzīpašnieka vārdu un uzvārdu

Dzīvoklis

Latvija, Rīga

lietošanā

MODRIS LASMANIS

4. Komercsabiedrības, kuru dalībnieks, akcionārs vai biedrs ir deklarācijas iesniedzējs, kā arī norāde, ka deklarācijas iesniedzējs ir individuālais komersants. Deklarācijas iesniedzējam piederošās kapitāla daļas, akcijas un vērtspapīri (privatizācijas un kompensācijas sertifikātiem norāda tikai skaitu)

Juridiskās personas nosaukums

Reģistrācijas numurs Komercreģistrā un juridiskā adrese

Kapitāla daļu skaits

Summa

Valūta

Sabiedrība ar ierobežotu atbildību "Principale"

40103470298 Latvija, Rīga, Vīlandes 1 - 15

20

2000.00

LVL

Vērtspapīru emitenta nosaukums

Reģistrācijas numurs Komercreģistrā un juridiskā adrese

Vērtspapīru veids

Skaits

Summa (nominālvērtībā)

Valūta

Akciju sabiedrība "VENTSPILS NAFTA"

50003003091 Latvija, Rīga, Elizabetes 1

Akcijas

10

1.00

LVL

Akciju sabiedrība "Latvijas Krājbanka"

40003098527 Latvija, Rīga, Ganību dambis 17A

Privatizācijas sertifikāti

3

28.00

LVL

5. Deklarācijas iesniedzējam piederošie reģistrējamie transportlīdzekļi, kā arī tā valdījumā vai lietošanā esošie transportlīdzekļi un transportlīdzekļi, kurus tas ir iegādājies uz līzinga līguma pamata

Transportlīdzekļa veids

Marka

Izlaides gads

Reģistrācijas gads

Atzīme par to, vai ir īpašumā, valdījumā vai lietošanā

Vieglā automašīna

BMW

2011

2012

lietošanā

6. Deklarācijas iesniedzēja skaidrās un bezskaidrās naudas uzkrājumi, ja to summa pārsniedz 20 Ministru kabineta noteiktās minimālās mēnešalgas (attiecīgās valūtas vienībās)

7. Visi deklarācijas iesniedzēja pārskata periodā gūtie ienākumi, piemēram, darba alga, piemaksas pie darba algas, prēmijas, honorāri, ienākumi no saimnieciskās un komercdarbības, apdrošināšanas izmaksas, kompensācijas, ienākumi no kustamās un nekustamās mantas realizācijas un nomas (īres), laimesti un dividendes, mantojumi, dāvinājumi un citi ienākumi

Ienākumu gūšanas vieta (avots) – juridiskās personas nosaukums, reģistrācijas numurs komercreģistrā un juridiskā adrese; fiziskās personas vārds un uzvārds

Ienākumu veids

Summa

Valūta

Sabiedrība ar ierobežotu atbildību "Principale", 40103470298, Latvija, Rīga, Vīlandes 1 - 15

Dividendes

5514.64

LVL

LR FINANŠU MINISTRIJA, 90000014724, Latvija, Rīga, Smilšu 1

Alga

15525.09

LVL

8. Deklarācijas iesniedzēja pārskata periodā veiktie darījumi, ja to summa pārsniedz 20 Ministru kabineta noteiktās minimālās mēnešalgas

Darījuma veids

Summa

Valūta

Nekustamais īpašums

75000.00

EUR

Aizņēmums

12500.00

EUR

Aizņēmums

60000.00

EUR

9. Deklarācijas iesniedzēja parādsaistības, kuru apmērs pārsniedz 20 Ministru kabineta noteiktās minimālās mēnešalgas

Summa ar cipariem

Valūta

Summa ar vārdiem

60000.00

EUR

sešdesmit tūkstoši eiro 00 centi

12500.00

EUR

divpadsmit tūkstoši pieci simti eiro 00 centi

10. Deklarācijas iesniedzēja izsniegtie aizdevumi, kuru apmērs pārsniedz 20 Ministru kabineta noteiktās minimālās mēnešalgas

11. Informācija par citiem faktiem, kas, pēc deklarācijas iesniedzēja domām, attiecas uz viņa mantisko stāvokli un tā izmaiņām pārskata periodā un nav norādīti citos deklarācijas publicējamās daļas punktos

Publicējamā daļa

Par automašīnas lietošanu tiek maksāta nomas maksa.

12. Deklarācijas iesniedzēja laulātais, brāļi un māsas, vecāki (arī adoptētāji), bērni (arī adoptētie)

Vārds, uzvārds

Radniecība

ALDIS SKREITULIS

Brālis

ARTURS-NIKO DAMBĪTIS

Dēls

IEVA DAMBĪTE

Māte

MAIJA DAMBĪTE

Māsa

MĀRA ŠIRINA

Māsa

NIKOLA-MARTA DAMBĪTE

Meita

Jāņa Dambīša foto - no Facebook profila

Foto

FotoFoto

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Cita vienotā Krievija

FotoEsmu sapratis, ka pietiek.com lasa arī daudzi krievu tautības cilvēki, kas dzīvo Latvijā, jo tiek publicēti raksti arī par Krieviju. Domāju, ka latviešiem ir svarīgi zināt, ka jaunā paaudze Krievijas iedzīvotāju ir gatavi pārmaiņām, viņi grib liberālas pārmaiņas, tas varētu būt beigu sākums Putina režīmam. Tādēļ domāju, ka skaidri domas izteicis Krievijas laikraksta Novaya Gazeta redaktors Kirils Martinovs. Ja portāla politika ļauj, tad nopublicejiet manu tulkojumu. 
Lasīt visu...

18

Brīdis, kad liela daļa rīdzinieku pārtiek no pabalstiem, nudien nav piemērots domes vadības algu celšanai

FotoSavu pilnvaru 100 dienas Rīgas domes koalīcija atzīmēja, paaugstinot sev algas un ieviešot virkni jaunu apmaksātu amatu. Domes priekšsēdētāja, viņa trīs vietnieku, astoņu komiteju priekšsēdētāju un to vietnieku algu paaugstināšanai un jaunu algu ieviešanai šogad koalīcija dāsni atvēlēja aptuveni 160 000 eiro. Lai kaut minimāli palielinātu bērnudārzu darbinieku atalgojumu, izveidojot fondu, ar kuru pirmsskolas izglītības iestāžu vadītāji varētu rīkoties, tāpat kā tas notiek skolās, būtu nepieciešams nedaudz vairāk par 200 000 eiro. Taču šo priekšlikumu šīs domes vadība un koalīcija neuzskatīja par lietderīgu un neatbalstīja.
Lasīt visu...

12

Ko ASV Demokrātu uzvara nesīs Latvijai?

FotoĀrkārtas paziņojums! Pasaules masu informācijas līdzekļi ziņo, ka priekšlaicīgi, nepilnu 79 gadu vecumā, nenākot pie samaņas, par ASV prezidentu kļuvis Džo Baidens! Ne Ukrainas korupcijas skandāls, aizdomas par tirgošanos ar ietekmi, ne arī Hantera Baidena tieksme dokumentēt video sarunas ar mazgadīgajām, paralēli lietojot smagās narkotikas, neko nemainīja vēlēšanu rezultātos, jo svarīgi ir tikai tas, kurš skaita balsis, kontrolē presi un tiesas.
Lasīt visu...

12

Strīķis no “lietu kārtotāju” trijotnes sapsihojies par Magoņa lietas spriedumu – kādi varētu būt patiesie iemesli?

FotoBijušais Militārās izlūkošanas un drošības dienesta darbinieks Maigurs Strīķis no bēdīgi slavenās Strīķa-Juraša-Sparāna “lietu kārtotāju” trijotnes feisbukā ir pamatīgi sapsihojies par spriedumu bijušā Latvijas dzelzceļa prezidenta Uģa Magoņa lietā, kuru tiesai nācās attaisnot Strīķa „kolēģa” Jura Juraša nelikumīgi savākto pierādījumu dēļ. Domāju, daudziem būs interesanti palasīties šīs ekspresīvās pārdomas un padomāt par to patiesajiem iemesliem.
Lasīt visu...

21

Uzņēmējs, izlēmis nošauties, iet uz šķūni, bet tur priekšā otrs uzņēmējs tieši tajā brīdī pakaras...

FotoUzņēmējs, izlēmis nošauties, iet uz šķūni, bet tur priekšā otrs uzņēmējs tieši tajā brīdī pakaras. Tas nabags, kuram jāšaujas, spiests noņemties ar to, kurš jāizņem no cilpas... Tādu aprakstu man prezentēja grāmatai, kuru uzreiz ļoti, ļoti gribas izdot, bet tas nav iespējams grāmatu klātienes tirdzniecības aizlieguma dēļ. Tā nu tika pieņemts lēmums cīnīties par grāmatu tiesībām un vērsties Latvijas Republikas SATVERSMES tiesā.
Lasīt visu...

21

Uzcepsim masu psihozi un piedāvāsim pēc tam izeju

FotoPieņemsim, ka mums ienāktu prātā aizvākt palielu baru cilvēku no redzesloka – tīri teorētiski. Protams, ka tāda rīcība ir kapitāli nepieņemama un nosodāma, bet varbūt, varbūt pieņemsim, ka mēs būtu kaut kāda reliģiska rakstura sekta, kurai ir gan pietiekami līdzekļu un sakaru, lai tādu lietu paveiktu, jo mūsu „Dievs”, sauksim to par „svētais lāpnesis”, to pieprasa un tādam „cēlam mērķim” mūsu iestādes būtu jau savus divsimt gadus strādājušas.
Lasīt visu...

21

Dzīves jēga

FotoPēteris un Jānis gāja uz Templi ap lūgšanas stundu, tas ir, devīto. Tanī brīdī nesa kādu vīru, kas bija tizls no mātes miesām, to ik dienas nolika pie Tempļa durvīm, sauktām par Krāšņajām, lai viņš lūgtu dāvanas no tiem, kas gāja Templī. Redzēdams Pēteri un Jāni, kas gribēja ieiet Templī, viņš lūdza kādu dāvanu. Bet Pēteris ar Jāni, to cieši uzlūkodami, teica: «Skaties uz mums.» Tas pievērsās viņiem, cerēdams kaut ko no viņiem saņemt. Apustuļu darbi, 3. nodaļa 
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Covidiotisms vai dezinformācija par Ķīnas vīrusa Anglijas celmu

Šonedēļ klajā nāca LETAs ziņa par Ķīnas vīrusa Anglijas celma izplatību Latvijā. Tajā trūka būtiskas informācijas: jaunā celma slimnieku inficēšanās apstākļi....

Foto

Ārkārtas situācijā kaut pliks un bass

Liegumu iegādāties klātienē virkni preču par jēdzīgu grūti nodēvēt. Mūsu valsts šajā ziņā kļuvusi par apsmiekla objektu pat daudzviet ārzemēs,...

Foto

Kad pērkama eksministres padomniece cenšas panākt netīkamas „Facebook” lapas slēgšanu

Ilzes Viņķeles ekspadomniece un Veselības ministrijas PR darbiniece Marta Krivade apmelo "Vakcīnrealitāti Latvijā" un aicina uz...

Foto

Nav pieļaujama necienīga attieksme pret tradīciju kopējiem un viņu viedokļa dēvēšana par "homofobisku"

Atsaucoties uz aktualizējušos jautājumu par ģimenes jēdziena pārdefinēšanu, Latvijas Dievturu sadraudze uzskata par...

Foto

Egils Borats

Acīmredzot prezidents Egils Levits uzskata, ka pēdējā laikā viņa  neveiklo frāžu un paziņojumu skaits nav pietiekams, lai pilnībā samulsinātu Latvijas cilvēkus, un tāpēc viņš turpina runāt...

Foto

Alda Gobzema rekviēms

Tuba Mirum (Pastarā diena) – ar to mūsu valdībai un visiem ļaunajiem spēkiem draud Aldis Gobzems kopš tā brīža, kad iesaistījās par cīņu pie...

Foto

Mieru, tikai mieru

Šie slavenā, gudrā un šarmantā vīreļa ar propelleri uz muguras - Karlsona vārdi mūsdienās ieguvuši sevišķu aktualitāti. Jo nav viegli saglabāt mieru tik...

Foto

Kādēļ nav ieteicams vakcinēties pret COVID19 (jo īpaši ar mRNA tipa vakcīnām)?

Tā kā arī Latvijā valdība sāk apšaubāmu masveida vakcinācijas propagandas kampaņu, kas var izvērsties...

Foto

Labklājības ministrijas un pašvaldību neizdarība noved pie dzīvības apdraudējuma cilvēkiem, kuri uzturas sociālās aprūpes centros

Kopš ārkārtējās situācijas valstī, ko izraisījusi Covid-19 krīze, tiesībsargs ar vērību...

Foto

Pele spēlējas ar kaķi: Ivo Leitāns pret Aivaru Lembergu

Kad vienā no Ventspils mēra Aivara Lemberga preses konferencēm jautājumus sāka uzdot LTV žurnālists Ivo Leitāns, uzreiz...

Foto

Pieaug slēgto tirgotāju skaits, jāglābj nozare

Nozare turpina darboties sarežģīta regulējuma apstākļos. Atbalstu saņem regulāri apturēto uzņēmumu darbinieki, turpinās pieteikšanās uz apgrozāmo līdzekļu pabalstiem, ar nepacietību...

Foto

Atbilde ir tuvāk, nekā tu domā

Cik labi, ka mēs dzīvojam laikā, kad ir tik daudz iespēju! Piemēram, ir tik daudz iespēju baidīties:...

Foto

Pilsoni! Ja gribi paspēt nodibināt partiju, tad kur ņemt nosaukumu? Tev palīgā nāks Ukraina

Skatoties uz pašvaldību vēlēšanām šogad un Saeimas vēlēšanām nākamgad, plāno dibināties ne...

Foto

Esmu brīvs un spēcīgs cilvēks, tāpēc iesūdzēšu visus, kas man darīs pāri

Esmu ar savu parakstu apliecinājis dalību partijā Likums un kārtība! Un Tu? Seko man un...

Foto

Kam tic tie, kas grib, lai netici nekam

Brīžos, kad plašākam sabiedrības lokam piemin okultismu, tad vieni smīkņā klusi, citi steigtu pildīt savu operatīvo armijai pielīdzināmo...

Foto

Tikai slikti cilvēki iebilst pret datu nesēju atlīdzību mobilajiem telefoniem

Latvijas autoru, mūzikas izpildītāju un producentu organizācijas ir gandarītas par LR Kultūras ministrijas (KM) virzītajām izmaiņām...

Foto

Pietiek norādīt kā piemēru citu valstu neizdarību, attaisnojot mūsējās

Kas mainījies? Kad studēju medicīnu, mums mācīja, ka no desmit cilvēkiem vismaz viens ir savādāk domājošs. Vai...

Foto

Zakatistovam, Nemiro un kompānijai nāksies atskaitīties

Šā gada 7.janvārī Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistrs ir apstiprinājis 2020.gada 6.decembra politiskās partijas KPV LV ārkārtas biedru sapulcē ievēlēto valdi:...