Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
VDK kartotēka

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Saņemot mēnesī vidēji 1250 eiro uz rokas un par šo algu viens pats apgādājot divus bērnus, finanšu ministra Andra Vilka padomnieks Jānis Dambītis nevar atļauties visu, ko sirds kāro: nespējot iegādāties Maybach limuzīnu, viņš ticis vismaz pie Maybach briļļu rāmjiem, kuru cena - ja tie ir oriģināli, ne viltojums - ir vismaz 1500 eiro. Pats viņš gan apgalvo, ka rāmjus jau pirms vairākiem gadiem iegādājies par 200 eiro.

Pietiek rīcībā nonākusi fotogrāfija, kurā Dambītis redzams jūras malā un ar speciālistiem viegli atpazīstamām brillēm uz deguna, - tas ir Maybach Eyewear briļļu rāmju modelis The Hedonist III, kura cena ASV ir virs 1700 dolāriem, bet Eiropā - vismaz 1500 eiro.

Šādu dāvanu Dambītis (vai kāds nezināms viņa labvēlis) sev spējis pasniegt, neraugoties uz faktu, ka viņa atalgojums Finanšu ministrijā pērn bijis tikai aptuveni 1250 eiro mēnesī pēc nodokļu nomaksas (aprēķini izdarīti, ņemot vērā, ka Dambītim apgādībā ir divi bērni).

Dāvana tiešām ir neikdienišķa un dārga - Maybach briļļu rāmji ir ekskluzīva luksusprece, un modelis The Hedonist III izgatavots no titāna un koka. Konkrētais modelis ir roku darbs, ko veikuši meistari Vācijā.

Labdien,
saprotot Jūsu interesi, informēju: fotogrāfijā redzamās brilles
iegādājos aptuveni 5 gadus iepriekš, esot ceļojumā Ungārijā. Tās
maksāja ap 200 eiro. Tā kā kādu laiku atpakaļ veicu redzi uzlabojošu operāciju, tad šīs
brilles savu pienākumu ir veikušas, un tās vairs man nav
nepieciešamas.

Savukārt pats Dambītis Pietiek piektdien apgalvoja, ka rāmji viņam esot izmaksājuši tikai aptuveni 200 eiro: "Saprotot Jūsu interesi, informēju: fotogrāfijā redzamās brilles iegādājos aptuveni 5 gadus iepriekš, esot ceļojumā Ungārijā. Tās maksāja ap 200 eiro. Tā kā kādu laiku atpakaļ veicu redzi uzlabojošu operāciju, tad šīs brilles savu pienākumu ir veikušas, un tās vairs man nav nepieciešamas."

Šis gan nav vienīgais finanšu ministra padomnieka pēdējā laika ieguldījums dzīves kvalitātes uzlabošanai, - Dambītis, kā rāda viņa amatpersonas deklarācija, pērn par 75 000 eiro iegādājies arī nekustamo īpašumu, taču šim pirkumam ņemti divi kredīti 72,5 tūkstošu eiro apmērā.

Šajā dzīves kvalitātes uzlabošanā Vilka padomniekam, kas politiskajā vidē pazīstams kā Vienotības "naudas lietu kārtotājs", gan ir palīdzējušas arī 7800 eiro lielas dividendes no SIA Principale.

Pietiek jau informējis, šī SIA tikusi pie valsts akciju sabiedrības Latvijas Valsts meži vairāk nekā 6000 eiro liela pasūtījuma: izrādījies, ka uzņēmums ir kompetents ne tikai "literāra teksta radīšanas pakalpojumu" sniegšanā, bet arī "ražīgu darba metožu mežkopībā" jautājumos.

SIA Principale saskaņā ar tās mājas lapā sniegto informāciju specializējoties juridiskajos pakalpojumos, finanšu un biznesa konsultācijās. Ja ticēt uzņēmuma oficiālajiem datiem, visus šos pakalpojumus sniedz divi tā darbinieki.

Taču izrādās, ka izdevības gadījumā finanšu ministra padomnieka uzņēmums ir kompetents arī citās - piemēram, mežkopības jomās. Kā rāda Iepirkumu uzraudzības biroja dati, pērn Dambīša uzņēmums ieguvis līgumu ar Latvijas Valsts mežiem iepirkumā „Literāra teksta radīšanas pakalpojumi AS Latvijas Valsts meži izdevumam par ražīgām darba metodēm mežkopībā”.

Kā rāda oficiālie dati, Vilka padomnieka uzņēmumam "palaimējies" būt vienīgajam pretendentam šajā iepirkumā, līdz ar ko tas arī ieguvis 3500 latu jeb 5000 eiro (bez PVN) vērto līgumu. Latvijas Valsts meži nekādus skaidrojumus saistībā ar šo iepirkumu nav spējuši vai vēlējušies sniegt.

Pirms gada Pietiek saistībā ar Dambīti informēja - Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) nav atklājis nekādus pārkāpumus faktā, ka, kaut arī viņa vienīgais oficiālais ienākumu avots ir darba alga Finanšu ministrijā, kur viņš mēnesī saņem aptuveni 740 latu pēc nodokļu nomaksas, nepieciešamība par šo naudu uzturēt sevi un ģimeni, kurā ir divi bērni, viņam nav liegusi sākt pārvietoties jaunā BMW 520 auto, kura cena sākas no 45 tūkstošiem eiro.

2012. gada janvārī Wess Select autosalonā nopirktais auto reģistrēts uz Dambīša vai kāda viņa ģimenes locekļa vārda, bet gan oficiāli pieder mazpazīstamajai SIA Ekonomiskās drošības aģentūra. Puse uzņēmuma kapitāldaļu, kā rāda Lursoft dati, pieder kādas apdrošināšanas sabiedrības izbijušam drošības dienesta vadītājam Igoram Bobiram un viņa, pēc visa spriežot, dzīvesbiedrei Tatjanai, kā arī 1977. gadā dzimušajam Raitim Dolgovam un tikpat - Dambīša uzņēmumam Principale.

Šī 2011. gada oktobrī dibinātā SIA par 25% Ekonomiskās drošības aģentūras kapitāldaļu īpašnieci bija kļuvusi 2012. gada jūnijā. Tā gan arī nav kļuvis skaidrs, par kādu naudu Dambītis varētu būt iegādājies SIA Ekonomiskās drošības aģentūra kapitāldaļas: finanšu ministra padomnieks oficiāli nebija deklarējis ne uzkrājumus, ne citus ieņēmumu avotus, savukārt uzņēmuma kapitāldaļas būtu bijušas pietiekami vērtīgas, ja patiešām būtu noticis reāls darījums.

Saistībā ar šīm neskaidrībām Pietiek vērsās KNAB, nu pēc trīs mēnešus ilgas pārbaudes nonāca pie secinājuma, ka nekā aizdomīga un nekādu pārkāpumu aprakstītajos faktos neesot, savukārt daļu iesniegumā minēto faktu pārsūtījis Valsts ieņēmumu dienestam, kurš, kā zināms, ir Vilka vadītās ministrijas pārraudzībā.

Deklarācijas veids:

Kārtējā gada deklarācija - par 2013. gadu

Vārds uzvārds:

JĀNIS DAMBĪTIS

Darbavieta:

LR FINANŠU MINISTRIJA

Amats:

Ministra padomnieks

Iesniegta VID:

31.03.2014

Publicēta:

25.04.2014

2. Citi amati, kurus deklarācijas iesniedzējs ieņem papildus valsts amatpersonas amatam (t.sk. amati biedrībās, nodibinājumos, politiskajās, reliģiskajās organizācijās un arodbiedrībās), un citi darbi, kurus deklarācijas iesniedzējs strādā, kā arī informācija par uzņēmuma līgumiem vai pilnvarojumiem, kuros noteiktās saistības tas pilda

Amata nosaukums, darbi, informācija par uzņēmuma līgumiem un pilnvarojumiem

Juridiskās personas nosaukums; fiziskās personas vārds un uzvārds

Juridiskai personai - reģistrācijas numurs Komercreģistrā un juridiskā adrese

Zvērināta advokāta palīgs. Darbība apturēta.

LATVIJAS ZVĒRINĀTU ADVOKĀTU PADOME

90000362322 Latvija, Rīga, Brīvības 36

3. Deklarācijas iesniedzēja īpašumā (kopīpašumā), valdījumā vai lietošanā esošie nekustamie īpašumi (arī tie, kurus tas nomā no citām personām un kuri atrodas tā valdījumā sakarā ar nodibināto aizbildnību vai aizgādnību)

Nekustamā īpašuma veids

Nekustamā īpašuma atrašanās vieta (valsts, pilsēta/apdzīvota vieta)

Atzīme par to, vai ir īpašumā (kopīpašumā), valdījumā vai lietošanā

Ja ir valdījumā, lietošanā vai kopīpašumā, norādīt īpašnieka vai līdzīpašnieka vārdu un uzvārdu

Dzīvoklis

Latvija, Rīga

lietošanā

MODRIS LASMANIS

4. Komercsabiedrības, kuru dalībnieks, akcionārs vai biedrs ir deklarācijas iesniedzējs, kā arī norāde, ka deklarācijas iesniedzējs ir individuālais komersants. Deklarācijas iesniedzējam piederošās kapitāla daļas, akcijas un vērtspapīri (privatizācijas un kompensācijas sertifikātiem norāda tikai skaitu)

Juridiskās personas nosaukums

Reģistrācijas numurs Komercreģistrā un juridiskā adrese

Kapitāla daļu skaits

Summa

Valūta

Sabiedrība ar ierobežotu atbildību "Principale"

40103470298 Latvija, Rīga, Vīlandes 1 - 15

20

2000.00

LVL

Vērtspapīru emitenta nosaukums

Reģistrācijas numurs Komercreģistrā un juridiskā adrese

Vērtspapīru veids

Skaits

Summa (nominālvērtībā)

Valūta

Akciju sabiedrība "VENTSPILS NAFTA"

50003003091 Latvija, Rīga, Elizabetes 1

Akcijas

10

1.00

LVL

Akciju sabiedrība "Latvijas Krājbanka"

40003098527 Latvija, Rīga, Ganību dambis 17A

Privatizācijas sertifikāti

3

28.00

LVL

5. Deklarācijas iesniedzējam piederošie reģistrējamie transportlīdzekļi, kā arī tā valdījumā vai lietošanā esošie transportlīdzekļi un transportlīdzekļi, kurus tas ir iegādājies uz līzinga līguma pamata

Transportlīdzekļa veids

Marka

Izlaides gads

Reģistrācijas gads

Atzīme par to, vai ir īpašumā, valdījumā vai lietošanā

Vieglā automašīna

BMW

2011

2012

lietošanā

6. Deklarācijas iesniedzēja skaidrās un bezskaidrās naudas uzkrājumi, ja to summa pārsniedz 20 Ministru kabineta noteiktās minimālās mēnešalgas (attiecīgās valūtas vienībās)

7. Visi deklarācijas iesniedzēja pārskata periodā gūtie ienākumi, piemēram, darba alga, piemaksas pie darba algas, prēmijas, honorāri, ienākumi no saimnieciskās un komercdarbības, apdrošināšanas izmaksas, kompensācijas, ienākumi no kustamās un nekustamās mantas realizācijas un nomas (īres), laimesti un dividendes, mantojumi, dāvinājumi un citi ienākumi

Ienākumu gūšanas vieta (avots) – juridiskās personas nosaukums, reģistrācijas numurs komercreģistrā un juridiskā adrese; fiziskās personas vārds un uzvārds

Ienākumu veids

Summa

Valūta

Sabiedrība ar ierobežotu atbildību "Principale", 40103470298, Latvija, Rīga, Vīlandes 1 - 15

Dividendes

5514.64

LVL

LR FINANŠU MINISTRIJA, 90000014724, Latvija, Rīga, Smilšu 1

Alga

15525.09

LVL

8. Deklarācijas iesniedzēja pārskata periodā veiktie darījumi, ja to summa pārsniedz 20 Ministru kabineta noteiktās minimālās mēnešalgas

Darījuma veids

Summa

Valūta

Nekustamais īpašums

75000.00

EUR

Aizņēmums

12500.00

EUR

Aizņēmums

60000.00

EUR

9. Deklarācijas iesniedzēja parādsaistības, kuru apmērs pārsniedz 20 Ministru kabineta noteiktās minimālās mēnešalgas

Summa ar cipariem

Valūta

Summa ar vārdiem

60000.00

EUR

sešdesmit tūkstoši eiro 00 centi

12500.00

EUR

divpadsmit tūkstoši pieci simti eiro 00 centi

10. Deklarācijas iesniedzēja izsniegtie aizdevumi, kuru apmērs pārsniedz 20 Ministru kabineta noteiktās minimālās mēnešalgas

11. Informācija par citiem faktiem, kas, pēc deklarācijas iesniedzēja domām, attiecas uz viņa mantisko stāvokli un tā izmaiņām pārskata periodā un nav norādīti citos deklarācijas publicējamās daļas punktos

Publicējamā daļa

Par automašīnas lietošanu tiek maksāta nomas maksa.

12. Deklarācijas iesniedzēja laulātais, brāļi un māsas, vecāki (arī adoptētāji), bērni (arī adoptētie)

Vārds, uzvārds

Radniecība

ALDIS SKREITULIS

Brālis

ARTURS-NIKO DAMBĪTIS

Dēls

IEVA DAMBĪTE

Māte

MAIJA DAMBĪTE

Māsa

MĀRA ŠIRINA

Māsa

NIKOLA-MARTA DAMBĪTE

Meita

Jāņa Dambīša foto - no Facebook profila

Foto

FotoFoto

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

15

Egils Levits ir devis neatsveramu ieguldījumu, ir vienīgais un vislabākais

FotoŠī gada jūnijā tiks ievēlēts nākamais Latvijas Valsts prezidents. Latvija ir parlamentāra republika, kurā Valsts prezidenta pilnvaras ir ierobežotas. Tomēr Valsts prezidents Latvijā nav tikai ceremoniālā figūra – parlamentārās demokrātijas iekārtā Valsts prezidenta pamatuzdevums ir uzrādīt valstij un sabiedrībai nākotnes attīstības virzienus, veicināt sabiedrības saliedētību un valsts ilgtspēju, ikdienas politisko darbu atstājot Saeimas un valdības pārziņā.
Lasīt visu...

21

Muļķim būt

FotoMaz ir to, kuri spēj saprast, kas notiek, un tomēr viņiem ir svarīgi, lai tiem būtu savs viedoklis par notiekošo.
Lasīt visu...

12

Rietumu civilizācijas krīze

FotoIevērojamais britu vēsturnieks Arnolds Toinbijs ir rakstījis, ka nevienas nācijas un nācijvalsts vēsturi nevar izskaidrot pašu par sevi – tas ir iespējams tikai civilizācijas kontekstā.[1] Tāpēc ikvienam no mums ir būtiski izprast Rietumu civilizācijas būtību, tās vēsturi un šodienu. Manuprāt, Rietumu civilizāciju šodien raksturo viens vārds – krīze. Un tā vistiešākajā veidā attiecas uz mums.
Lasīt visu...

21

Divi vienā

FotoLasot manas publikācijas laikrakstos no astoņdesmito gadu beigām līdz manis uzrakstītām un izdotām grāmatām, lasītāji zina, ka nespecializējos uz kādu konkrētu tematu, bet rakstu par visu, kas man šķiet svarīgs.
Lasīt visu...

21

Trīs aktuāli izskaidrojumi un viens negaidīts secinājums

Foto1.Nogurums no patiesības jeb patiesības destruktivitāte. Nogurums no patiesības ir realitāte. Tāds psihiskais stāvoklis ir iespējams individuālā līmenī. Iespējams arī kolektīvā līmenī kā sociuma kādas daļas (piem., inteliģences) apziņas pazīme. Tā tas ir tajos gadījumos, kad patiesībai ir kolektīvs raksturs. Tādās reizēs patiesība attiecas uz daudziem cilvēkiem, kā arī var attiekties uz visu tautu.
Lasīt visu...

21

Rīga. Vai tiešām bezceRīga?

FotoKādu laiku nebiju braukusi pa Rīgu, taču aizvadītajās brīvdienās pabraukāju pa vairākiem mikrorajoniem (man gan labāk patīk teikt apkaimēm). Ticiet man – šajās pāris stundās no sirds varēju uz savas ādas izbaudīt to, par ko beidzamajā laikā žēlojas šoferīši – un viņus var labi saprast! – par absolūti sabrukušajām Rīgas ielām.
Lasīt visu...

6

Vai „Jaunajai Vienotībai” ir jāpilda „Vecās Vienotības” solījumi?

FotoIzglītības un zinātnes ministrija Vienotību pārstāvošā ministra Kārļa Šadurska personā 2018.gadā apsolīja pedagogiem darba samaksas pieaugumu. Šis solījums turklāt tika nostiprināts “uz papīra”, kad Ministru kabinets 2018.gada 15.janvārī izdeva rīkojumu Nr.17 “Par pedagogu darba samaksas pieauguma grafiku laikposmam no 2018.gada 1.septembra līdz 2022.gada 31.decembrim” (https://likumi.lv/ta/id/296460-par-pedagogu-darba-samaksas-pieauguma-grafiku-laikposmam-no-2018-gada-1-septembra-lidz-2022-gada-31-decembrim).
Lasīt visu...

18

Kam mēs esam pret

FotoKPV LV vajadzētu sākt aizdomāties par to, lai latvieši neatceras, kā boļševiki kungu mājas dedzināja. Kam pieder valsts vēlētājiem solīto darbu izpilde - to visu Artuss Kaimiņš un Co. ir paveikuši pāris nedēļu laikā:
Lasīt visu...

21

Linkaits izvēlas „Yandex Taxi”?

FotoOtrdien, 12.februārī pie Satiksmes ministrijas (SM) tiek plānots protests, kas tieši vērsts pret nozares politisko vadītāju Tāli Linkaitu (Jaunā konservatīvā partija). To sola rīkot taksisti un citi pārvadātāji, kam dzīvi apgrūtina nelegāli strādājošie un nodokļus nemaksājošie – vai citām valstīm maksājošie – konkurenti.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Latvietis "Saskaņas" mītiņā pie Rīgas domes

Mans paziņojums par vēlmi piedalīties „Saskaņas” mītiņā pie Rīgas domes bija izsaucis vētru ne tikai sociālajos tīklos, bet arī ģimenē...

Foto

Ģeopolitika un mūsu neapskaužamais stāvoklis

Visjaunākie notikumi Venecuēlā, saprotams, pirmkārt un galvenokārt attiecas uz šīs valsts iedzīvotājiem un nekorekti ir iejaukties ar komentāriem viņu kultūras norisēs....

Foto

Koncepcijas projekts „Harmoniska Latvija. Taisnīgāka sabiedriskā iekārta”

Gatavojot šo projektu, par pamatu ņēmu Vācijas Brēmenes zemes satversmi. Domājot par Stradiņu dzimtas dzimto novadu Sēliju, Brēmenes zemi...

Foto

Precedents

Jau rakstīju par negaidītajiem pavērsieniem Armēnijā, par Roberta Kočarjana un Serža Sargsjana atstumšanu no varas, par Armēnijas «Samta» revolūciju, kā arī par vēlēšanām, kurās Armēnijā...

Foto

Nodrāztais tiesiskums Bordāna stilā: paši beidzām, dosim citiem

Pēdējo gadu laikā par vienu no iemīļotākajiem dažādu partiju pārstāvju vārdiem ir kļuvis vārds “tiesiskums”. Tas tiek locīts...

Foto

Vai tiešām Rozenvalds nesaprot, ka ir kļuvis par noderīgo idiotu Kremļa propagandas ķetnās?

Uzzināju, ka piektdien, 01.02.2019. "masu medija" Sputnik lapā ir intervija ar "Latvijas Universitātes sociālo un...

Foto

Rūpējoties par Baltijas valstu izaugsmi un saviem klientiem, no darba atlaidīsim 800 darbinieku

2019. gada laikā Luminor vienkāršos savu darbības modeli, tostarp samazinot darbinieku skaitu visos...

Foto

Latvistikas politiskā seja un etnopolitoloģija

Šis teksts ir veltīts latviešu tautas mentalitātes vienotībai ar politiku. Mentalitāte, demogrāfija un kultūra ir trīs pīlāri, uz kuriem balstās burtiski...

Foto

Es redzēju sapnī, kā…

“Neviens nav pārāk liels cietumam. Neviena persona vai uzņēmums, kas kaitē ASV ekonomikai, nav ārpus likuma. Tas attiecas arī uz lielajiem uzņēmumiem,”...

Foto

Kailcirte: kaimiņa skatījums

Skaidrs, ka pārskatāmā nākotnē lielāks vai (cerams) mazāks kailciršu īpatsvars Latvijas mežos ir neizbēgams. Jā, kailcirtēm nav nekāda ekoloģiska attaisnojuma, un sabiedrībai tās...

Foto

Obskurantisma aprobācija

2019.gada 28.janvārī internetā varēja izlasīt: “Līdz ar tiesnešu neatkarības palielināšanos būtiski jāpalielinās arī tiesnešu atbildības apmēram, un par šo divu aspektu samērīgumu iestāsies arī...

Foto

Ir tikai divas izvēles iespējas

Mēs visi vērojam un vērtējam pasauli, kurā dzīvojam. Atbilstoši savam vērtējumam mēs izdarām savu izvēli, un šī izvēle nosaka mūsu praktisko...

Foto

Ja Jurašs ir tik tīrs, ko tad šis tā baidās no tiesas un ko tad “bezkompromisa tiesiskuma” ieviesēji tā raustās no tiesiskuma?

Visticamākais, Juris Jurašs ir...

Foto

Nacionālā apvienība visu laiku pūš Kremļa taurē, tikai neviens to negrib redzēt

Sveicināti, mīlīši, Latvijas nacionālpatriotiski noskaņotie pilsoņi un pilsones, sveiciens arī tev, skaistā Dace Kalniņa,...

Foto

Liberālā agonija jeb ideāli, kas ātri var izzust

Sākšu ar to, ka pats pēc politiskās pārliecības vairāk tiecos būt liberāls dažādos jautājumos, kas būtu kaut vai...

Foto

„Normāla cilvēka” viedoklis un himēriskuma anatomija

Pēc 13.Saeimas vēlēšanām sākās valdības veidošanas šarāde. Tajā figurēja demogrāfiskā aina. Mūsu slavenie “naciķi” neatlaidīgi iesacīja organizēt “demogrāfijas ministriju”. Momentā...

Foto

Ideoloģija un mūsdienas: sabiedrisko organizāciju pilnvaru uzplaukums “čekas maisu” paēnā

Laikraksta “Diena” 15.janvāra numura ievadrakstā tika uzdots retorisks jautājums, proti, kas notika ar personām, kuras savulaik...

Foto

Vara barikādēs

Ikdienišķos notikumos varas attieksme pret sabiedrību ir standartizēta un iepriekš paredzama. Emocionālās piesātinātības brīžos arī dažus varas pārstāvjus pārņem sabiedrībā valdošās noskaņas un viņi...

Foto

Svarīgi, lai katrs uzņēmuma darbinieks ir iesaistīts kvalitatīvā klientu apkalpošanā

Vēlos sniegt informāciju saistībā ar publikāciju „Jauns izdomas līmenis valsts naudas šķērdēšanā: „Valsts nekustamie īpašumi” pasūta...

Foto

Kas gaidāms

2018. gada nogalē bija skaidrs, ka Amerikas Savienoto Valstu prezidenta rīcība labvēlīgi ietekmē ASV ekonomiku un radīti vairāk nekā četri miljoni jaunu darbavietu kopš...

Foto

Artus, neizdari kļūdu, nepievil un nepamet mani

Artus, piecus gadus, gatavojot informāciju un faktus Tavām Suņu būdām un vēlāk arī Saeimas runām, iepazinu Tevi kā principiālu...

Foto

Ir arī laipni un atsaucīgi mediķi

Mūsdienās, kad ir tik daudz negatīvā, tajā skaitā par veselības aprūpē notiekošo, gribētos pateikt kādu labu vārdu ar portāla starpniecību,...

Foto

Eiropas kolonizēšana: Latvijas pieredze

Gadumijā apsveŗot, kas bijis svarīgākais notikums pērn Eiropā un kas visvairāk ietekmēs tās turpmākos likteņus, atbildēt ir viegli. Tas, ka turpinājās [Rietumu]...

Foto

Kartītes, nejaušas kā proftehmeiteņu likstas

Nedēļa man sākās ar smagu izāzēšanu – izrādīju pat pusotru minūti ilgu apstulbumu, kamēr meklēju atbildi uz jautājumu: “Vai tu jau...

Foto

Izglītības interpretācijas konflikti: iemesli un untumi

Saeimas vēlēšanās uzvarējušās “6.oktobra paaudzes” valdības sastādīšanas šarādē jau no pirmās ainas figurēja solījums turpināt izglītības reformas. Tas neapšaubāmi ir...

Foto

Cik zaļi dzīvosim vecumdienās? Pensiju sistēmas ilgtspējas šķietamība

Daudz ir rakstīts un diskutēts par mūsu pensiju sistēmas nākotnes finansiālo ilgtspēju, t.i., par nākotnē sagaidāmo budžeta ieņēmumu...

Foto

„Naida runas” fabricēšana un orveliskā domu kontrole

"Visapkārt mums plosās naida runas uzplaiksnījumi,” - tā apgalvo tie, kuri vēlas attēlot noteiktus viedokļus vissliktākajā iespējamajā skatījumā, lai tos deleģitimizētu. Ja...