Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
VDK kartotēka

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Saņemot mēnesī vidēji 1250 eiro uz rokas un par šo algu viens pats apgādājot divus bērnus, finanšu ministra Andra Vilka padomnieks Jānis Dambītis nevar atļauties visu, ko sirds kāro: nespējot iegādāties Maybach limuzīnu, viņš ticis vismaz pie Maybach briļļu rāmjiem, kuru cena - ja tie ir oriģināli, ne viltojums - ir vismaz 1500 eiro. Pats viņš gan apgalvo, ka rāmjus jau pirms vairākiem gadiem iegādājies par 200 eiro.

Pietiek rīcībā nonākusi fotogrāfija, kurā Dambītis redzams jūras malā un ar speciālistiem viegli atpazīstamām brillēm uz deguna, - tas ir Maybach Eyewear briļļu rāmju modelis The Hedonist III, kura cena ASV ir virs 1700 dolāriem, bet Eiropā - vismaz 1500 eiro.

Šādu dāvanu Dambītis (vai kāds nezināms viņa labvēlis) sev spējis pasniegt, neraugoties uz faktu, ka viņa atalgojums Finanšu ministrijā pērn bijis tikai aptuveni 1250 eiro mēnesī pēc nodokļu nomaksas (aprēķini izdarīti, ņemot vērā, ka Dambītim apgādībā ir divi bērni).

Dāvana tiešām ir neikdienišķa un dārga - Maybach briļļu rāmji ir ekskluzīva luksusprece, un modelis The Hedonist III izgatavots no titāna un koka. Konkrētais modelis ir roku darbs, ko veikuši meistari Vācijā.

Labdien,
saprotot Jūsu interesi, informēju: fotogrāfijā redzamās brilles
iegādājos aptuveni 5 gadus iepriekš, esot ceļojumā Ungārijā. Tās
maksāja ap 200 eiro. Tā kā kādu laiku atpakaļ veicu redzi uzlabojošu operāciju, tad šīs
brilles savu pienākumu ir veikušas, un tās vairs man nav
nepieciešamas.

Savukārt pats Dambītis Pietiek piektdien apgalvoja, ka rāmji viņam esot izmaksājuši tikai aptuveni 200 eiro: "Saprotot Jūsu interesi, informēju: fotogrāfijā redzamās brilles iegādājos aptuveni 5 gadus iepriekš, esot ceļojumā Ungārijā. Tās maksāja ap 200 eiro. Tā kā kādu laiku atpakaļ veicu redzi uzlabojošu operāciju, tad šīs brilles savu pienākumu ir veikušas, un tās vairs man nav nepieciešamas."

Šis gan nav vienīgais finanšu ministra padomnieka pēdējā laika ieguldījums dzīves kvalitātes uzlabošanai, - Dambītis, kā rāda viņa amatpersonas deklarācija, pērn par 75 000 eiro iegādājies arī nekustamo īpašumu, taču šim pirkumam ņemti divi kredīti 72,5 tūkstošu eiro apmērā.

Šajā dzīves kvalitātes uzlabošanā Vilka padomniekam, kas politiskajā vidē pazīstams kā Vienotības "naudas lietu kārtotājs", gan ir palīdzējušas arī 7800 eiro lielas dividendes no SIA Principale.

Pietiek jau informējis, šī SIA tikusi pie valsts akciju sabiedrības Latvijas Valsts meži vairāk nekā 6000 eiro liela pasūtījuma: izrādījies, ka uzņēmums ir kompetents ne tikai "literāra teksta radīšanas pakalpojumu" sniegšanā, bet arī "ražīgu darba metožu mežkopībā" jautājumos.

SIA Principale saskaņā ar tās mājas lapā sniegto informāciju specializējoties juridiskajos pakalpojumos, finanšu un biznesa konsultācijās. Ja ticēt uzņēmuma oficiālajiem datiem, visus šos pakalpojumus sniedz divi tā darbinieki.

Taču izrādās, ka izdevības gadījumā finanšu ministra padomnieka uzņēmums ir kompetents arī citās - piemēram, mežkopības jomās. Kā rāda Iepirkumu uzraudzības biroja dati, pērn Dambīša uzņēmums ieguvis līgumu ar Latvijas Valsts mežiem iepirkumā „Literāra teksta radīšanas pakalpojumi AS Latvijas Valsts meži izdevumam par ražīgām darba metodēm mežkopībā”.

Kā rāda oficiālie dati, Vilka padomnieka uzņēmumam "palaimējies" būt vienīgajam pretendentam šajā iepirkumā, līdz ar ko tas arī ieguvis 3500 latu jeb 5000 eiro (bez PVN) vērto līgumu. Latvijas Valsts meži nekādus skaidrojumus saistībā ar šo iepirkumu nav spējuši vai vēlējušies sniegt.

Pirms gada Pietiek saistībā ar Dambīti informēja - Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) nav atklājis nekādus pārkāpumus faktā, ka, kaut arī viņa vienīgais oficiālais ienākumu avots ir darba alga Finanšu ministrijā, kur viņš mēnesī saņem aptuveni 740 latu pēc nodokļu nomaksas, nepieciešamība par šo naudu uzturēt sevi un ģimeni, kurā ir divi bērni, viņam nav liegusi sākt pārvietoties jaunā BMW 520 auto, kura cena sākas no 45 tūkstošiem eiro.

2012. gada janvārī Wess Select autosalonā nopirktais auto reģistrēts uz Dambīša vai kāda viņa ģimenes locekļa vārda, bet gan oficiāli pieder mazpazīstamajai SIA Ekonomiskās drošības aģentūra. Puse uzņēmuma kapitāldaļu, kā rāda Lursoft dati, pieder kādas apdrošināšanas sabiedrības izbijušam drošības dienesta vadītājam Igoram Bobiram un viņa, pēc visa spriežot, dzīvesbiedrei Tatjanai, kā arī 1977. gadā dzimušajam Raitim Dolgovam un tikpat - Dambīša uzņēmumam Principale.

Šī 2011. gada oktobrī dibinātā SIA par 25% Ekonomiskās drošības aģentūras kapitāldaļu īpašnieci bija kļuvusi 2012. gada jūnijā. Tā gan arī nav kļuvis skaidrs, par kādu naudu Dambītis varētu būt iegādājies SIA Ekonomiskās drošības aģentūra kapitāldaļas: finanšu ministra padomnieks oficiāli nebija deklarējis ne uzkrājumus, ne citus ieņēmumu avotus, savukārt uzņēmuma kapitāldaļas būtu bijušas pietiekami vērtīgas, ja patiešām būtu noticis reāls darījums.

Saistībā ar šīm neskaidrībām Pietiek vērsās KNAB, nu pēc trīs mēnešus ilgas pārbaudes nonāca pie secinājuma, ka nekā aizdomīga un nekādu pārkāpumu aprakstītajos faktos neesot, savukārt daļu iesniegumā minēto faktu pārsūtījis Valsts ieņēmumu dienestam, kurš, kā zināms, ir Vilka vadītās ministrijas pārraudzībā.

Deklarācijas veids:

Kārtējā gada deklarācija - par 2013. gadu

Vārds uzvārds:

JĀNIS DAMBĪTIS

Darbavieta:

LR FINANŠU MINISTRIJA

Amats:

Ministra padomnieks

Iesniegta VID:

31.03.2014

Publicēta:

25.04.2014

2. Citi amati, kurus deklarācijas iesniedzējs ieņem papildus valsts amatpersonas amatam (t.sk. amati biedrībās, nodibinājumos, politiskajās, reliģiskajās organizācijās un arodbiedrībās), un citi darbi, kurus deklarācijas iesniedzējs strādā, kā arī informācija par uzņēmuma līgumiem vai pilnvarojumiem, kuros noteiktās saistības tas pilda

Amata nosaukums, darbi, informācija par uzņēmuma līgumiem un pilnvarojumiem

Juridiskās personas nosaukums; fiziskās personas vārds un uzvārds

Juridiskai personai - reģistrācijas numurs Komercreģistrā un juridiskā adrese

Zvērināta advokāta palīgs. Darbība apturēta.

LATVIJAS ZVĒRINĀTU ADVOKĀTU PADOME

90000362322 Latvija, Rīga, Brīvības 36

3. Deklarācijas iesniedzēja īpašumā (kopīpašumā), valdījumā vai lietošanā esošie nekustamie īpašumi (arī tie, kurus tas nomā no citām personām un kuri atrodas tā valdījumā sakarā ar nodibināto aizbildnību vai aizgādnību)

Nekustamā īpašuma veids

Nekustamā īpašuma atrašanās vieta (valsts, pilsēta/apdzīvota vieta)

Atzīme par to, vai ir īpašumā (kopīpašumā), valdījumā vai lietošanā

Ja ir valdījumā, lietošanā vai kopīpašumā, norādīt īpašnieka vai līdzīpašnieka vārdu un uzvārdu

Dzīvoklis

Latvija, Rīga

lietošanā

MODRIS LASMANIS

4. Komercsabiedrības, kuru dalībnieks, akcionārs vai biedrs ir deklarācijas iesniedzējs, kā arī norāde, ka deklarācijas iesniedzējs ir individuālais komersants. Deklarācijas iesniedzējam piederošās kapitāla daļas, akcijas un vērtspapīri (privatizācijas un kompensācijas sertifikātiem norāda tikai skaitu)

Juridiskās personas nosaukums

Reģistrācijas numurs Komercreģistrā un juridiskā adrese

Kapitāla daļu skaits

Summa

Valūta

Sabiedrība ar ierobežotu atbildību "Principale"

40103470298 Latvija, Rīga, Vīlandes 1 - 15

20

2000.00

LVL

Vērtspapīru emitenta nosaukums

Reģistrācijas numurs Komercreģistrā un juridiskā adrese

Vērtspapīru veids

Skaits

Summa (nominālvērtībā)

Valūta

Akciju sabiedrība "VENTSPILS NAFTA"

50003003091 Latvija, Rīga, Elizabetes 1

Akcijas

10

1.00

LVL

Akciju sabiedrība "Latvijas Krājbanka"

40003098527 Latvija, Rīga, Ganību dambis 17A

Privatizācijas sertifikāti

3

28.00

LVL

5. Deklarācijas iesniedzējam piederošie reģistrējamie transportlīdzekļi, kā arī tā valdījumā vai lietošanā esošie transportlīdzekļi un transportlīdzekļi, kurus tas ir iegādājies uz līzinga līguma pamata

Transportlīdzekļa veids

Marka

Izlaides gads

Reģistrācijas gads

Atzīme par to, vai ir īpašumā, valdījumā vai lietošanā

Vieglā automašīna

BMW

2011

2012

lietošanā

6. Deklarācijas iesniedzēja skaidrās un bezskaidrās naudas uzkrājumi, ja to summa pārsniedz 20 Ministru kabineta noteiktās minimālās mēnešalgas (attiecīgās valūtas vienībās)

7. Visi deklarācijas iesniedzēja pārskata periodā gūtie ienākumi, piemēram, darba alga, piemaksas pie darba algas, prēmijas, honorāri, ienākumi no saimnieciskās un komercdarbības, apdrošināšanas izmaksas, kompensācijas, ienākumi no kustamās un nekustamās mantas realizācijas un nomas (īres), laimesti un dividendes, mantojumi, dāvinājumi un citi ienākumi

Ienākumu gūšanas vieta (avots) – juridiskās personas nosaukums, reģistrācijas numurs komercreģistrā un juridiskā adrese; fiziskās personas vārds un uzvārds

Ienākumu veids

Summa

Valūta

Sabiedrība ar ierobežotu atbildību "Principale", 40103470298, Latvija, Rīga, Vīlandes 1 - 15

Dividendes

5514.64

LVL

LR FINANŠU MINISTRIJA, 90000014724, Latvija, Rīga, Smilšu 1

Alga

15525.09

LVL

8. Deklarācijas iesniedzēja pārskata periodā veiktie darījumi, ja to summa pārsniedz 20 Ministru kabineta noteiktās minimālās mēnešalgas

Darījuma veids

Summa

Valūta

Nekustamais īpašums

75000.00

EUR

Aizņēmums

12500.00

EUR

Aizņēmums

60000.00

EUR

9. Deklarācijas iesniedzēja parādsaistības, kuru apmērs pārsniedz 20 Ministru kabineta noteiktās minimālās mēnešalgas

Summa ar cipariem

Valūta

Summa ar vārdiem

60000.00

EUR

sešdesmit tūkstoši eiro 00 centi

12500.00

EUR

divpadsmit tūkstoši pieci simti eiro 00 centi

10. Deklarācijas iesniedzēja izsniegtie aizdevumi, kuru apmērs pārsniedz 20 Ministru kabineta noteiktās minimālās mēnešalgas

11. Informācija par citiem faktiem, kas, pēc deklarācijas iesniedzēja domām, attiecas uz viņa mantisko stāvokli un tā izmaiņām pārskata periodā un nav norādīti citos deklarācijas publicējamās daļas punktos

Publicējamā daļa

Par automašīnas lietošanu tiek maksāta nomas maksa.

12. Deklarācijas iesniedzēja laulātais, brāļi un māsas, vecāki (arī adoptētāji), bērni (arī adoptētie)

Vārds, uzvārds

Radniecība

ALDIS SKREITULIS

Brālis

ARTURS-NIKO DAMBĪTIS

Dēls

IEVA DAMBĪTE

Māte

MAIJA DAMBĪTE

Māsa

MĀRA ŠIRINA

Māsa

NIKOLA-MARTA DAMBĪTE

Meita

Jāņa Dambīša foto - no Facebook profila

Foto

FotoFoto

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

6

Ezotēriķi bez atsaucēm – kā Gundariņš disertāciju rakstīja

Foto2019. gada janvārī pasauli pāršalca ziņa, ko varēja lasīt arī Latvijas ziņu slejās, ka “Indijas zinātnieku kopiena skarbi kritizējusi vairākus runātājus ikgadējā Indijas Zinātnes kongresā par neracionālu, galvenokārt reliģijā balstītu pieņēmumu izteikšanu”. Sašutumu izraisīja, piemēra, Āndhra Pradēšas centrālās universitātes vicekanclera Nagešvara Rao apgalvojums, ka “dēmonu dievam Rāvanam savulaik bijuši lidlauki mūsdienu Šrilankas teritorijā un 24 veidu lidmašīnas,” (“Vadošā Indijas zinātnieku konferencē vadību pārņem reliģisku teoriju sludinātāji”, Delfi, 2019, 7. janvāris).
Lasīt visu...

21

Vai iespējams iemācīt āzi dot pienu?

FotoPietiek vairākkārt publicēja Nekustamā īpašuma lietotāju apvienības (NĪLA) stāstus par "Nekustamā īpašuma darījumu starpnieku darbības likuma" (Nr. 158.Lp13, turpmāk – Likumprojekts)[1] veidošanas gaitu[2][3][4]. 
Lasīt visu...

21

Protestu nebūs jeb tautas dekadence

FotoVai ir gaidāmi protesti – mītiņi, piketi, tautas sapulces vai citas protesta akcijas? Vai latvieši samierināsies, ka viņu valstī prezidents būs cittautietis? Vai latviešiem patiks, ka Valsts prezidents ir ļoti nekaunīgs un aprobežots ebrejs, no kura jau sen ir novērsusies ebreju tauta un kurš tagad, lai tiktu ievēlēts, demonstrē šausmīgu sava etnosa necieņu? Latvijā vēl nav bijis tik nekaunīgs un nelietīgs Valsts prezidenta kandidāts. Vai latvieši protestēs?
Lasīt visu...

21

Latvija gaida nākamo vadoni

FotoEsošais prezidents Raimonds Vējonis ir paziņojis, ka nekandidēs prezidenta vēlēšanās, kaut arī viņu atbalsta ZZS. Tas uzskatāms par racionālu un saprātīgu lēmumu, jo ir skaidrs, ka Saeimā trūkst balsu viņa ievēlēšanai.
Lasīt visu...

12

Koncertzāle uz AB dambja: kārtējais "otkats" vai spļāviens sejā Rīgas "plebejiem"?

FotoRīgas akustiskās koncertzāles priekšvēsture ir pietiekami sena - pirmo reizi ideja par  jaunu republikas līmeņa kultūras ēku galvaspilsētā radās vēl padomju laikos, 80.gados. Toreiz projekts tika apturēts naudas trūkuma un nestabilās politiskās situācijas dēļ.
Lasīt visu...

21

Nacionālā ideja un identitāte

FotoŠo nerakstīju un nepublicēju pirms devītā maija un devītajā. Dažām dienām bija jāpaiet, lai ir objektīvāks redzējums un iespējams skats ne tikai no iekšas, bet arī no malas. Man bija nepieciešamas dažas dienas pārdomām.
Lasīt visu...

21

Londonas tiesa: "Latvijas dzelzceļa" šefs Bērziņš iepriekšējā darbavietā izkrāpis 5 miljonus

FotoEdvīns Bērziņš caur “Latvijas kuģniecību” ir izkrāpis piecus miljonus dolāru no uzņēmuma “Latmar”. Šāds Londonas tiesas apelācijas spriedums liecina par pašreizējā "Latvijas dzelzceļa" vadītāja "augstajiem" biznesa un reputācijas standartiem.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Kas nogāja greizi Tālim Linkaitam

Gan citi JKP politiķi, gan pats Tālis Linkaits valdības veidošanas procesā ne tikai neslēpa, ka viņu galvenais uzdevums ir apturēt dzelzceļa...

Foto

Eiropas Parlamenta vēlēšanu kampaņa un „Uzvaras” svinības

Kā jau bija gaidāms, Eiropas Parlamenta vēlēšanu kampaņa kļūst arvien redzamāka, ko nosaka arī partiju aģitēšanas laiku izmantošana televīzijā...

Foto

Mēs ļoti labprāt šautu arī migrējošās zosis pavasarī, ja vien mums to atļautu

1. Juridiskais pamatojums. Gan Medību likums, kurā ir pilnībā pārņemtas direktīvas prasības par...

Foto

Virknē Ventspils ostas kompāniju šobrīd ir ļoti vājš menedžments, ko vada starptautiskais blēdis Ostaps Benders jeb Rūdolfs Meroni...

Ventspils brīvostas mājas lapā publicēta vērā ņemama intervija...

Foto

Tautas pēdējā fāze: 2. Jocīgā laime

2019.gada 1.aprīlī Latvijā izveidojās it kā jocīga situācija. Turklāt situācijas jocīgums netika apzināti izraisīts atbilstoši pirmā aprīļa, Lielās Joku dienas,...

Foto

Aptiekas nav bodītes ar farmaceitu kā kasieri pie lodziņa

Aptieku, kas ir iedzīvotājiem tuvākā un sasniedzamākā veselības aprūpes iestāde, pakalpojumu klāsts būtu jāplašina, neaprobežojoties tikai ar...

Foto

Par paranormālās dzīvesziņas pārņemto pasaules daļu

Kad Saeima pārtikas iepakojumā aizliegs izmantot plastmasu ar bisfenolu A, vienīgais arguments skolas bērnu apgādāšanai tieši ar "Memory Water" ūdeni,...

Foto

Latvijas dzelzceļa sistēma pārmaiņu priekšvakarā

Dzelzceļš – tā nav tikai infrastruktūra, vagoni un kravas. Lai dzelzceļš veiksmīgi darbotos, ir jābūt cilvēkam; ir jābūt interesei, enerģijai un...

Foto

Tik labi kā vēl nekad

Valsts prezidenta kampaņas iesākumā tika paziņots, ka "Latvijas iedzīvotāji pašreiz dzīvo tik labi kā vēl nekad". Kad varas aprindas pauž kārtējo...

Foto

Būs atkal draudzenes, klasesbiedri, mīļākās vai vēl nezin kas attiecīgajos amatos

Vienotības valdība ir ķērusies pie finanšu sektora kapitālā remonta. Un loģiski rodas jautājums – kāpēc ir...

Foto

Lai valsts piedzīvotu uzplaukumu, nepieciešama sadarbība ar Dievišķo

Ļoti cienījamās un godājamās valsts amatpersonas, valdības pārstāvji, ministri, dievkalpojuma dalībnieki, visi tie, kas tajā piedalās ar televīzijas...

Foto

Novērtēsim, ka varam tagad svinēt mūsu valsts brīvību pie baltiem galdautiem

Šogad atzīmējam simtgadi mūsu armijai, kas dzima kaujās par Latvijas brīvību laikā, kas bija izšķirošs...

Foto

Patofobijas vietējais dizains

Fobiju sarakstu nepieciešams papildināt. To ir pelnījusi latviešu varas inteliģence. Tās darbībā ir uzkrītoši konstatējama etniski specifiska fobija – īpaša tipa paniskas bailes,...

Foto

Mediji savās rīcības iespējās kļūst arvien brīvāki

Nedēļas sākumā jaunās valdības apstiprināšanā Igaunijas prezidente Kersti Kaljulaida (Kersti Kaljulaid) iestājās pret mediju darba nopēlumu, uzvelkot džemperi ar...

Foto

Pirmās 100 dienas

Pirmajās 100 dienās paveiktais Satiksmes ministrijā: sabiedriskā transporta maršrutu tīkla konkursa sagatavošanā esam tikuši līdz koncepcijas prezentācijai Sabiedriskā transporta padomē, ar mērķi maijā...

Foto

Mana tauta, visa pasaule tevi muļķo, uzticies man un dzer superūdeni par uzskrūvētu cenu

“Memory water” dibinātājam Jānim Pļaviņam nepietiek, ka cilvēki maksā eiro par litru...

Foto

Es esmu drošs, ka tauta nostāsies manā pusē un šis process tikai pieņemas spēkā, un tautas spēks ir neapturams

Vēlos detalizēti informēt par Satversmes aizsardzības biroja...

Foto

Satiksmes ministram riebjas popularitāte?

Interesanti, ar ko dižu un svarīgu sevi ikdienā nodarbina Tālis Linkaits? Ar kādu veikumu viņš varētu mums atskaitīties par savām pirmajām 100...

Foto

Ikšķiles novada pašvaldība aptauju organizē likumu ietvaros un to arī sarīkos

Ikšķiles novada pašvaldības domes lēmums organizēt Ikšķiles novada pašvaldības (Pašvaldība) administratīvās teritorijas iedzīvotāju aptauju ar...

Foto

Tautas pēdējā fāze: 1. Pamatbūtība

Latvijā viss notiek “pēc grāmatas”. Tautas garīgā bojāeja notiek precīzi saskaņā ar zinātniskajā literatūrā apkopoto cilvēces vēsturisko pieredzi . Pagātnē garīgi...

Foto

Puņķu valdība

Mēs varam sajūsmā spiegt par premjerministra angļu valodas zināšanām, kas tiešām ir lieliskas, taču mums jābūt godīgiem: valdība Latvijā šobrīd ir sastiķēta ar puņķiem....

Foto

Zāļu valsts aģentūrai nebija likumīgu šķēršļu zāles „Rigvir” nepārreģistrēt

Zāļu valsts aģentūra (turpmāk – Aģentūra) sniedz informāciju par Aģentūras un tās Zāļu reģistrācijas komisijas veikto darbu...

Foto

Smiekli nevietā

Pirms nedēļas Pietiek iepazīstināja ar manu piedāvājumu Valsts prezidenta amatam, kurš bija publicēts rubrikā "Pietiek nopietnības". Komentāros izraisījās diskusija, kurā jautrības bija maz. Izvirzījās nopietni, Latvijai...

Foto

Dzirkstele

Maz ir to, kuri patiesi spēj novērtēt, kas tikko ir noticis. Jaunievēlētais Ukrainas prezidents Vladimirs Zeļenskis, uzzinot, ka ir ievēlēts par prezidentu, vēršoties pie žurnālistiem,...

Foto

Vēstījums 2019. gada Lieldienās

Kristus ir augšāmcēlies! Priecīgas Lieldienas! Jau divtūkstoš gadus mēs cits citu šādi sveicam. Kad kaut ko dara tik ilgi, var iezagties pierastība,...

Foto

Latvijā valsts apmaksā par trešdaļu mazāk inovatīvo medikamentu nekā Lietuvā un Igaunijā

Latvijā pacientu nodrošinājums ar valsts kompensētajiem jaunākās paaudzes medikamentiem būtiski atpaliek no pārējām Baltijas...

Foto

Nacionālais suicīds

2019.gada 15.aprīlī viena latviešu tautas daļa tika iepriecināta ar šādu ziņu: “Koalīcijas partijas sadarbības sanāksmē vienojušās par kopīgu atbalstu Eiropas Savienības Tiesas tiesnesim Egilam...

Foto

Par mūslaiku šucmanietēm un par Rimšēviču

Šucmaņi – oficiāli sardzes dienests – Otrā pasaules kara laikā bija tāda pretīga kolaboracionistu pasuga, kuras pārstāvjus vācieši sūtīja uz...

Foto

Kad Bordāns vēl uztraucās nevis par bezkompromisa tiesiskumu, bet par to, kurš viņu paņems uz vēlēšanām...

Klausoties, kā tagadējais tieslietu ministrs Jānis Bordāns vietā un nevietā...

Foto

Palīdzība...

2009. gada marta nogalē ASV ekonomisko palīdzību Centrālamerikas valstīm – Salvadoras Republikai (República de El Salvador), Gvatemalas Republikai (República de Guatemala) un Hondurasai (Honduras). Kāpēc?...

Foto

Piedāvājums Latvijas prezidenta amatam

Esmu piedāvājis savu kandidatūru Latvijas Valsts prezidenta amatam. Par šo faktu esmu saņēmis apstiprinājumu no Saeimas Pieprasījumu komisijas 2019.gada 11.aprīlī. Savu programmu http://www.societyandnature.org/lpp.pdf esmu...

Foto

Ansis Pūpols: Meroni atzīstams par oligarhu

Beidzot kāds to pateicis skaļi — Ventspils kriminālprocesu «arestētās mantas glabātājs» Rūdolfs Meroni atbilst visām trim klasiskajām oligarhijas pazīmēm: ietekme...

Foto

Jūrmalas opozīcijas deputāts Grūba izmanto skolēnu vecāku sapulci savās politiskajās interesēs

Otrdien, 9. aprīlī, Jūrmalas Valsts ģimnāzijā notika informatīva vecāku sapulce, kurā kā vecāks piedalījās arī...

Foto

Alvis, Žeņa un Vova. Tiem, kas man Pārdaugavā sārtu krāva

Tas nebūs gari. Bet sākumā daži skaidrojumi par manis pieminētajiem tēliem virsrakstā....

Foto

Teikumi aplaužas

Publiskās telpas viedokļos par Egila Levita izredzēm tikt ievēlētam valsts prezidenta amatā teikumi gludi, bet kaut kā neizbēgami aplaužas ar loģiski izrietošiem “bet”....

Foto

Televīzija ir mehānisms, kura darbība atšķiras no pilnīgi visiem citiem uzņēmumiem un to vadīšanas

Ja kādu interesē, man arī ir, ko teikt LTV un NEPLP sakarā....