Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
VDK kartotēka

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Būvfirmas Re&Re darbinieks īsi pēc Zolitūdes traģēdijas notikuma vietā gabalos sagriezis kādu īpaši aizdomīgu sabrukušās ēkas konstrukcijas daļu. Valsts policija nepatiesi apgalvo, ka sagriezējs esot "darbinieks, kurš tika pieaicināts no Rīgas domes", un nespēj paskaidrot ne to, kas devis komandu tieši šo detaļu sagriezt, ne to, kur precīzi tā palikusi. Taču zīmīgākais tas, ka šīs un citas dīvainības centrējas tieši ap to sabrukušā veikala konstrukcijas daļu, kura izteiksmīgi liecina - konstrukcija sākusi deformēties jau ilgi pirms ēkas sabrukšanas un to, pēc visa spriežot, vismaz būvniekiem noteikti vajadzēja pamanīt.

Dažas nedēļas pēc notikušās traģēdijas pieredzējušais būvnieks Sergejs J. vērsa Pietiek uzmanību uz kādu no daudzajām fotogrāfijām no notikuma vietas: ITAR-TASS fotogrāfs bija fiksējis ainu, kā cilvēks sarkanā jakā sagriež gabalos vienu no ēkas nesošajām konstrukcijām.

Savukārt nākamajās dienās uzņemtajos attēlos šī sagriežamā konstrukcija - atšķirībā no citām - notikuma vietā vairs nebija redzama (tas redzams publicētajos attēlos - pārējās konstrukcijas ir savās vietās, savukārt šī, pamatīgi saliektā, ir pazudusi bez pēdām)

Sergeja J. ievērību bija izpelnījušās vairākas īpatnības saistībā ar konkrēto konstrukciju (kopni). Pirmkārt, tai bija citāds spraišļu izkārtojums, otrkārt, citāds bija arī nostiprināmo skrūvju skaits un izvietojums, bet galvenais - atšķirībā no citām, līdzīgajām ēkas konstrukcijām, kas arī pēc sagrūšanas nebija saliekušās, šī bija ļoti nopietni deformēta.

Ne tikai Sergejs J, bet arī visi citi Pietiek aptaujātie būvnieki, aplūkojot šo konstrukciju fotoattēlā, bija vienisprātis - tik nopietna deformācija noteikti noritējusi vairāku dienu laikā. Citiem vārdiem, - šī liela izmēra konstrukcija liekusies ilgāku laiku, un to noteikti būtu vajadzējis pamanīt būvniekiem, kas labiekārtoja vēlāk sabrukušās ēkas jumtu.

Turklāt ir iespējams, pieļauj Sergejs J., ka atšķirīgais skrūvju un spraišļu izkārtojums liecina - deformācija pamanīta jau iepriekš, bet to mēģināts apturēt ar papildu stiprinājumu uzstādīšanu.

Tieši šo deformēto konstrukciju, kura, kā varētu domāt, tieši savā sākotnējā izskatā varētu būt bijusi nozīmīgs fakts izmeklēšanā, jau neilgi pēc traģēdijas - kā rāda ITAR-TASS fotogrāfa uzņemtais attēls - lielā steigā sagriezis kāds "no Rīgas domes pieaicinātais darbinieks", bet pēc tam šie fragmenti aizvesti nezināmā virzienā, par ko Valsts policija sniedz pretrunīgas un vismaz daļēji nepatiesas ziņas.

"Fotogrāfijā fiksētā darbība notika notikuma vietas apskates laikā, kuru veica Valsts policija. Notikuma vietas apskates laikā izņemtie lietiskie pierādījumi šobrīd ir nodoti glabāšanā IeM Nodrošinājuma valsts aģentūrai un tiks pētīti nozīmētās ekspertīzes gaitā," - šādu sākotnējo skaidrojumu Valsts policija sniedza uz Pietiek jautājumiem, no kuras tieši struktūras ir cilvēks, kas griež gabalos Zolitūdes veikala konstrukciju, kāpēc viņš to dara, pēc kā rīkojuma un kur sagrieztie gabali pēc tam ir likti.

"Attēlā redzamais cilvēks ir darbinieks, kurš tika pieaicināts no Rīgas domes, viņš nav VP vai VUGD darbinieks," - šāda bija Valsts policijas atbilde uz Pietiek precizējošo jautājumu, kas ir attēlā redzamais cilvēks - Valsts policijas darbinieks, VUGD darbinieks vai kādas citas struktūras pārstāvis.

Uz jautājumu, vai visa attēlā redzamā deformētā konstrukcija ir nodota Nodrošinājuma valsts aģentūrai, Valsts policija apgalvoja, ka "jūs interesējošā konstrukcijas detaļa no kuras tika atdalīti nepieciešamie lietiskie pierādījumi, šobrīd atrodas notikuma vietā".

Taču Valsts policijas atbildes, kā izrādījās, nebija patiesas. Nākamajās dienās uzņemtās fotogrāfijas skaidri parādīja, ka atšķirībā no pārējām, nedeformētajām konstrukcijām, kuras joprojām atradās notikuma vietā, deformētā, gabalos grieztā konstrukcija jau ir pazudusi visā pilnībā, - un nevis tikai kādi "atdalīti nepieciešamie lietiskie pierādījumi".

Savukārt, no aģentūras Scanpix saņemot labākas izšķirtspējas attēlu, kļuva skaidrs, ka persona, kas attēlā redzama, sagriežot gabalos deformēto konstrukciju, ir tērpta būvkompānijas Re&Re jakā. Tas nozīmēja - attēls rāda, ka, domājams, ļoti nopietnu pierādījumu gabalos sagriež tās būvfirmas pārstāvis, uz kuru krīt vienas no būtiskākajām aizdomām.

Turklāt arī Re&Re pārstāve Pietiek netieši apliecināja, ka Valsts policija ir sniegusi nepatiesas ziņas, informējot par kādu "no Rīgas domes pieaicinātu darbinieku", - tas esot bijis tieši "Re&Re darbinieks, kas ir kvalificēts strādāt ar autogēnu".

"Kā jau publiski esam stāstījuši - piedāvājām gan glābējiem, gan policijai savu palīdzību. Pēc Valsts policijas lūguma palīdzēt ar griešanas tehniku - norīkojām kvalificētu strādnieku ar autogēnu, kas policijas uzdevumā pildīja policijas pārstāvju norādījumus," apliecināja Re&Re pārstāve.

Papildu šaubas par Valsts policijas sniegto informāciju radīja arī tas, ka policija nevēlējās un joprojām nevēlas atklāt, kas tieši devis rīkojumu par deformētās konstrukcijas sagriešanu, - tas esot bijis kāds anonīms "VP darbinieks, kurš veica notikuma vietas apskati". Tieši anonīmais apskates veicējs tad arī esot "organizējis fotoattēlā redzamo darbību".

Valsts policija tā arī nevēlas kliedēt bažas šai sakarā, - tā nevēloties sniegt nekādus papildu skaidrojumus par to, kur tad palikusi gabalos sagrieztā deformētā konstrukcija.

"Tādās detaļās par pierādījumu izņemšanu policija neielaidīsies, tas ir izmeklēšanas noslēpums. Ja ir bažas, ka ir kaut kas pazudis, varam apliecināt, ka nekas nekur nav pazudis un visi lietiskie pierādījumi tiek saglabāti," neraugoties uz visām dīvainībām, apgalvo Valsts policijas pārstāve.

Turklāt, kaut gan fotoattēli skaidri rāda, ka gabalos tikusi sagriezta visa konstrukcija vai vismaz tās deformētā daļa, Valsts policija joprojām runā tikai par "vienu atdalītu gabalu".

"Attēlā redzamais cilvēks ir "cilvēks ar autogēnu", kurš konkrētā brīdī bija nepieciešams, lai pēc procesa virzītāja un tobrīd piesaistītā eksperta atzīmēm uz kopnes, fiziski tai atdalītu gabalu, (kas nekur nav pazudis un pazust nevarēja)," - tas ir viss, ko spēj vai vēlas paskaidrot Valsts policija.

Kā zināms, šonedēļ Valsts policija gatavojas veikt ekspertīzi Zolitūdes traģēdijas vietā, taču nekāda plašāka informācija par to sniegta netiek.

Foto

FotoFotoFotoFotoFotoFotoFoto

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Rietumu civilizācijas krīze

FotoIevērojamais britu vēsturnieks Arnolds Toinbijs ir rakstījis, ka nevienas nācijas un nācijvalsts vēsturi nevar izskaidrot pašu par sevi – tas ir iespējams tikai civilizācijas kontekstā.[1] Tāpēc ikvienam no mums ir būtiski izprast Rietumu civilizācijas būtību, tās vēsturi un šodienu. Manuprāt, Rietumu civilizāciju šodien raksturo viens vārds – krīze. Un tā vistiešākajā veidā attiecas uz mums.
Lasīt visu...

21

Divi vienā

FotoLasot manas publikācijas laikrakstos no astoņdesmito gadu beigām līdz manis uzrakstītām un izdotām grāmatām, lasītāji zina, ka nespecializējos uz kādu konkrētu tematu, bet rakstu par visu, kas man šķiet svarīgs.
Lasīt visu...

21

Trīs aktuāli izskaidrojumi un viens negaidīts secinājums

Foto1.Nogurums no patiesības jeb patiesības destruktivitāte. Nogurums no patiesības ir realitāte. Tāds psihiskais stāvoklis ir iespējams individuālā līmenī. Iespējams arī kolektīvā līmenī kā sociuma kādas daļas (piem., inteliģences) apziņas pazīme. Tā tas ir tajos gadījumos, kad patiesībai ir kolektīvs raksturs. Tādās reizēs patiesība attiecas uz daudziem cilvēkiem, kā arī var attiekties uz visu tautu.
Lasīt visu...

21

Rīga. Vai tiešām bezceRīga?

FotoKādu laiku nebiju braukusi pa Rīgu, taču aizvadītajās brīvdienās pabraukāju pa vairākiem mikrorajoniem (man gan labāk patīk teikt apkaimēm). Ticiet man – šajās pāris stundās no sirds varēju uz savas ādas izbaudīt to, par ko beidzamajā laikā žēlojas šoferīši – un viņus var labi saprast! – par absolūti sabrukušajām Rīgas ielām.
Lasīt visu...

6

Vai „Jaunajai Vienotībai” ir jāpilda „Vecās Vienotības” solījumi?

FotoIzglītības un zinātnes ministrija Vienotību pārstāvošā ministra Kārļa Šadurska personā 2018.gadā apsolīja pedagogiem darba samaksas pieaugumu. Šis solījums turklāt tika nostiprināts “uz papīra”, kad Ministru kabinets 2018.gada 15.janvārī izdeva rīkojumu Nr.17 “Par pedagogu darba samaksas pieauguma grafiku laikposmam no 2018.gada 1.septembra līdz 2022.gada 31.decembrim” (https://likumi.lv/ta/id/296460-par-pedagogu-darba-samaksas-pieauguma-grafiku-laikposmam-no-2018-gada-1-septembra-lidz-2022-gada-31-decembrim).
Lasīt visu...

18

Kam mēs esam pret

FotoKPV LV vajadzētu sākt aizdomāties par to, lai latvieši neatceras, kā boļševiki kungu mājas dedzināja. Kam pieder valsts vēlētājiem solīto darbu izpilde - to visu Artuss Kaimiņš un Co. ir paveikuši pāris nedēļu laikā:
Lasīt visu...

21

Linkaits izvēlas „Yandex Taxi”?

FotoOtrdien, 12.februārī pie Satiksmes ministrijas (SM) tiek plānots protests, kas tieši vērsts pret nozares politisko vadītāju Tāli Linkaitu (Jaunā konservatīvā partija). To sola rīkot taksisti un citi pārvadātāji, kam dzīvi apgrūtina nelegāli strādājošie un nodokļus nemaksājošie – vai citām valstīm maksājošie – konkurenti.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Latvietis "Saskaņas" mītiņā pie Rīgas domes

Mans paziņojums par vēlmi piedalīties „Saskaņas” mītiņā pie Rīgas domes bija izsaucis vētru ne tikai sociālajos tīklos, bet arī ģimenē...

Foto

Ģeopolitika un mūsu neapskaužamais stāvoklis

Visjaunākie notikumi Venecuēlā, saprotams, pirmkārt un galvenokārt attiecas uz šīs valsts iedzīvotājiem un nekorekti ir iejaukties ar komentāriem viņu kultūras norisēs....

Foto

Koncepcijas projekts „Harmoniska Latvija. Taisnīgāka sabiedriskā iekārta”

Gatavojot šo projektu, par pamatu ņēmu Vācijas Brēmenes zemes satversmi. Domājot par Stradiņu dzimtas dzimto novadu Sēliju, Brēmenes zemi...

Foto

Precedents

Jau rakstīju par negaidītajiem pavērsieniem Armēnijā, par Roberta Kočarjana un Serža Sargsjana atstumšanu no varas, par Armēnijas «Samta» revolūciju, kā arī par vēlēšanām, kurās Armēnijā...

Foto

Nodrāztais tiesiskums Bordāna stilā: paši beidzām, dosim citiem

Pēdējo gadu laikā par vienu no iemīļotākajiem dažādu partiju pārstāvju vārdiem ir kļuvis vārds “tiesiskums”. Tas tiek locīts...

Foto

Vai tiešām Rozenvalds nesaprot, ka ir kļuvis par noderīgo idiotu Kremļa propagandas ķetnās?

Uzzināju, ka piektdien, 01.02.2019. "masu medija" Sputnik lapā ir intervija ar "Latvijas Universitātes sociālo un...

Foto

Rūpējoties par Baltijas valstu izaugsmi un saviem klientiem, no darba atlaidīsim 800 darbinieku

2019. gada laikā Luminor vienkāršos savu darbības modeli, tostarp samazinot darbinieku skaitu visos...

Foto

Latvistikas politiskā seja un etnopolitoloģija

Šis teksts ir veltīts latviešu tautas mentalitātes vienotībai ar politiku. Mentalitāte, demogrāfija un kultūra ir trīs pīlāri, uz kuriem balstās burtiski...

Foto

Es redzēju sapnī, kā…

“Neviens nav pārāk liels cietumam. Neviena persona vai uzņēmums, kas kaitē ASV ekonomikai, nav ārpus likuma. Tas attiecas arī uz lielajiem uzņēmumiem,”...

Foto

Kailcirte: kaimiņa skatījums

Skaidrs, ka pārskatāmā nākotnē lielāks vai (cerams) mazāks kailciršu īpatsvars Latvijas mežos ir neizbēgams. Jā, kailcirtēm nav nekāda ekoloģiska attaisnojuma, un sabiedrībai tās...

Foto

Obskurantisma aprobācija

2019.gada 28.janvārī internetā varēja izlasīt: “Līdz ar tiesnešu neatkarības palielināšanos būtiski jāpalielinās arī tiesnešu atbildības apmēram, un par šo divu aspektu samērīgumu iestāsies arī...

Foto

Ir tikai divas izvēles iespējas

Mēs visi vērojam un vērtējam pasauli, kurā dzīvojam. Atbilstoši savam vērtējumam mēs izdarām savu izvēli, un šī izvēle nosaka mūsu praktisko...

Foto

Ja Jurašs ir tik tīrs, ko tad šis tā baidās no tiesas un ko tad “bezkompromisa tiesiskuma” ieviesēji tā raustās no tiesiskuma?

Visticamākais, Juris Jurašs ir...

Foto

Nacionālā apvienība visu laiku pūš Kremļa taurē, tikai neviens to negrib redzēt

Sveicināti, mīlīši, Latvijas nacionālpatriotiski noskaņotie pilsoņi un pilsones, sveiciens arī tev, skaistā Dace Kalniņa,...

Foto

Liberālā agonija jeb ideāli, kas ātri var izzust

Sākšu ar to, ka pats pēc politiskās pārliecības vairāk tiecos būt liberāls dažādos jautājumos, kas būtu kaut vai...

Foto

„Normāla cilvēka” viedoklis un himēriskuma anatomija

Pēc 13.Saeimas vēlēšanām sākās valdības veidošanas šarāde. Tajā figurēja demogrāfiskā aina. Mūsu slavenie “naciķi” neatlaidīgi iesacīja organizēt “demogrāfijas ministriju”. Momentā...

Foto

Ideoloģija un mūsdienas: sabiedrisko organizāciju pilnvaru uzplaukums “čekas maisu” paēnā

Laikraksta “Diena” 15.janvāra numura ievadrakstā tika uzdots retorisks jautājums, proti, kas notika ar personām, kuras savulaik...

Foto

Vara barikādēs

Ikdienišķos notikumos varas attieksme pret sabiedrību ir standartizēta un iepriekš paredzama. Emocionālās piesātinātības brīžos arī dažus varas pārstāvjus pārņem sabiedrībā valdošās noskaņas un viņi...

Foto

Svarīgi, lai katrs uzņēmuma darbinieks ir iesaistīts kvalitatīvā klientu apkalpošanā

Vēlos sniegt informāciju saistībā ar publikāciju „Jauns izdomas līmenis valsts naudas šķērdēšanā: „Valsts nekustamie īpašumi” pasūta...

Foto

Kas gaidāms

2018. gada nogalē bija skaidrs, ka Amerikas Savienoto Valstu prezidenta rīcība labvēlīgi ietekmē ASV ekonomiku un radīti vairāk nekā četri miljoni jaunu darbavietu kopš...

Foto

Artus, neizdari kļūdu, nepievil un nepamet mani

Artus, piecus gadus, gatavojot informāciju un faktus Tavām Suņu būdām un vēlāk arī Saeimas runām, iepazinu Tevi kā principiālu...

Foto

Ir arī laipni un atsaucīgi mediķi

Mūsdienās, kad ir tik daudz negatīvā, tajā skaitā par veselības aprūpē notiekošo, gribētos pateikt kādu labu vārdu ar portāla starpniecību,...

Foto

Eiropas kolonizēšana: Latvijas pieredze

Gadumijā apsveŗot, kas bijis svarīgākais notikums pērn Eiropā un kas visvairāk ietekmēs tās turpmākos likteņus, atbildēt ir viegli. Tas, ka turpinājās [Rietumu]...

Foto

Kartītes, nejaušas kā proftehmeiteņu likstas

Nedēļa man sākās ar smagu izāzēšanu – izrādīju pat pusotru minūti ilgu apstulbumu, kamēr meklēju atbildi uz jautājumu: “Vai tu jau...

Foto

Izglītības interpretācijas konflikti: iemesli un untumi

Saeimas vēlēšanās uzvarējušās “6.oktobra paaudzes” valdības sastādīšanas šarādē jau no pirmās ainas figurēja solījums turpināt izglītības reformas. Tas neapšaubāmi ir...

Foto

Cik zaļi dzīvosim vecumdienās? Pensiju sistēmas ilgtspējas šķietamība

Daudz ir rakstīts un diskutēts par mūsu pensiju sistēmas nākotnes finansiālo ilgtspēju, t.i., par nākotnē sagaidāmo budžeta ieņēmumu...

Foto

„Naida runas” fabricēšana un orveliskā domu kontrole

"Visapkārt mums plosās naida runas uzplaiksnījumi,” - tā apgalvo tie, kuri vēlas attēlot noteiktus viedokļus vissliktākajā iespējamajā skatījumā, lai tos deleģitimizētu. Ja...