Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Būvfirmas Re&Re darbinieks īsi pēc Zolitūdes traģēdijas notikuma vietā gabalos sagriezis kādu īpaši aizdomīgu sabrukušās ēkas konstrukcijas daļu. Valsts policija nepatiesi apgalvo, ka sagriezējs esot "darbinieks, kurš tika pieaicināts no Rīgas domes", un nespēj paskaidrot ne to, kas devis komandu tieši šo detaļu sagriezt, ne to, kur precīzi tā palikusi. Taču zīmīgākais tas, ka šīs un citas dīvainības centrējas tieši ap to sabrukušā veikala konstrukcijas daļu, kura izteiksmīgi liecina - konstrukcija sākusi deformēties jau ilgi pirms ēkas sabrukšanas un to, pēc visa spriežot, vismaz būvniekiem noteikti vajadzēja pamanīt.

Dažas nedēļas pēc notikušās traģēdijas pieredzējušais būvnieks Sergejs J. vērsa Pietiek uzmanību uz kādu no daudzajām fotogrāfijām no notikuma vietas: ITAR-TASS fotogrāfs bija fiksējis ainu, kā cilvēks sarkanā jakā sagriež gabalos vienu no ēkas nesošajām konstrukcijām.

Savukārt nākamajās dienās uzņemtajos attēlos šī sagriežamā konstrukcija - atšķirībā no citām - notikuma vietā vairs nebija redzama (tas redzams publicētajos attēlos - pārējās konstrukcijas ir savās vietās, savukārt šī, pamatīgi saliektā, ir pazudusi bez pēdām)

Sergeja J. ievērību bija izpelnījušās vairākas īpatnības saistībā ar konkrēto konstrukciju (kopni). Pirmkārt, tai bija citāds spraišļu izkārtojums, otrkārt, citāds bija arī nostiprināmo skrūvju skaits un izvietojums, bet galvenais - atšķirībā no citām, līdzīgajām ēkas konstrukcijām, kas arī pēc sagrūšanas nebija saliekušās, šī bija ļoti nopietni deformēta.

Ne tikai Sergejs J, bet arī visi citi Pietiek aptaujātie būvnieki, aplūkojot šo konstrukciju fotoattēlā, bija vienisprātis - tik nopietna deformācija noteikti noritējusi vairāku dienu laikā. Citiem vārdiem, - šī liela izmēra konstrukcija liekusies ilgāku laiku, un to noteikti būtu vajadzējis pamanīt būvniekiem, kas labiekārtoja vēlāk sabrukušās ēkas jumtu.

Turklāt ir iespējams, pieļauj Sergejs J., ka atšķirīgais skrūvju un spraišļu izkārtojums liecina - deformācija pamanīta jau iepriekš, bet to mēģināts apturēt ar papildu stiprinājumu uzstādīšanu.

Tieši šo deformēto konstrukciju, kura, kā varētu domāt, tieši savā sākotnējā izskatā varētu būt bijusi nozīmīgs fakts izmeklēšanā, jau neilgi pēc traģēdijas - kā rāda ITAR-TASS fotogrāfa uzņemtais attēls - lielā steigā sagriezis kāds "no Rīgas domes pieaicinātais darbinieks", bet pēc tam šie fragmenti aizvesti nezināmā virzienā, par ko Valsts policija sniedz pretrunīgas un vismaz daļēji nepatiesas ziņas.

"Fotogrāfijā fiksētā darbība notika notikuma vietas apskates laikā, kuru veica Valsts policija. Notikuma vietas apskates laikā izņemtie lietiskie pierādījumi šobrīd ir nodoti glabāšanā IeM Nodrošinājuma valsts aģentūrai un tiks pētīti nozīmētās ekspertīzes gaitā," - šādu sākotnējo skaidrojumu Valsts policija sniedza uz Pietiek jautājumiem, no kuras tieši struktūras ir cilvēks, kas griež gabalos Zolitūdes veikala konstrukciju, kāpēc viņš to dara, pēc kā rīkojuma un kur sagrieztie gabali pēc tam ir likti.

"Attēlā redzamais cilvēks ir darbinieks, kurš tika pieaicināts no Rīgas domes, viņš nav VP vai VUGD darbinieks," - šāda bija Valsts policijas atbilde uz Pietiek precizējošo jautājumu, kas ir attēlā redzamais cilvēks - Valsts policijas darbinieks, VUGD darbinieks vai kādas citas struktūras pārstāvis.

Uz jautājumu, vai visa attēlā redzamā deformētā konstrukcija ir nodota Nodrošinājuma valsts aģentūrai, Valsts policija apgalvoja, ka "jūs interesējošā konstrukcijas detaļa no kuras tika atdalīti nepieciešamie lietiskie pierādījumi, šobrīd atrodas notikuma vietā".

Taču Valsts policijas atbildes, kā izrādījās, nebija patiesas. Nākamajās dienās uzņemtās fotogrāfijas skaidri parādīja, ka atšķirībā no pārējām, nedeformētajām konstrukcijām, kuras joprojām atradās notikuma vietā, deformētā, gabalos grieztā konstrukcija jau ir pazudusi visā pilnībā, - un nevis tikai kādi "atdalīti nepieciešamie lietiskie pierādījumi".

Savukārt, no aģentūras Scanpix saņemot labākas izšķirtspējas attēlu, kļuva skaidrs, ka persona, kas attēlā redzama, sagriežot gabalos deformēto konstrukciju, ir tērpta būvkompānijas Re&Re jakā. Tas nozīmēja - attēls rāda, ka, domājams, ļoti nopietnu pierādījumu gabalos sagriež tās būvfirmas pārstāvis, uz kuru krīt vienas no būtiskākajām aizdomām.

Turklāt arī Re&Re pārstāve Pietiek netieši apliecināja, ka Valsts policija ir sniegusi nepatiesas ziņas, informējot par kādu "no Rīgas domes pieaicinātu darbinieku", - tas esot bijis tieši "Re&Re darbinieks, kas ir kvalificēts strādāt ar autogēnu".

"Kā jau publiski esam stāstījuši - piedāvājām gan glābējiem, gan policijai savu palīdzību. Pēc Valsts policijas lūguma palīdzēt ar griešanas tehniku - norīkojām kvalificētu strādnieku ar autogēnu, kas policijas uzdevumā pildīja policijas pārstāvju norādījumus," apliecināja Re&Re pārstāve.

Papildu šaubas par Valsts policijas sniegto informāciju radīja arī tas, ka policija nevēlējās un joprojām nevēlas atklāt, kas tieši devis rīkojumu par deformētās konstrukcijas sagriešanu, - tas esot bijis kāds anonīms "VP darbinieks, kurš veica notikuma vietas apskati". Tieši anonīmais apskates veicējs tad arī esot "organizējis fotoattēlā redzamo darbību".

Valsts policija tā arī nevēlas kliedēt bažas šai sakarā, - tā nevēloties sniegt nekādus papildu skaidrojumus par to, kur tad palikusi gabalos sagrieztā deformētā konstrukcija.

"Tādās detaļās par pierādījumu izņemšanu policija neielaidīsies, tas ir izmeklēšanas noslēpums. Ja ir bažas, ka ir kaut kas pazudis, varam apliecināt, ka nekas nekur nav pazudis un visi lietiskie pierādījumi tiek saglabāti," neraugoties uz visām dīvainībām, apgalvo Valsts policijas pārstāve.

Turklāt, kaut gan fotoattēli skaidri rāda, ka gabalos tikusi sagriezta visa konstrukcija vai vismaz tās deformētā daļa, Valsts policija joprojām runā tikai par "vienu atdalītu gabalu".

"Attēlā redzamais cilvēks ir "cilvēks ar autogēnu", kurš konkrētā brīdī bija nepieciešams, lai pēc procesa virzītāja un tobrīd piesaistītā eksperta atzīmēm uz kopnes, fiziski tai atdalītu gabalu, (kas nekur nav pazudis un pazust nevarēja)," - tas ir viss, ko spēj vai vēlas paskaidrot Valsts policija.

Kā zināms, šonedēļ Valsts policija gatavojas veikt ekspertīzi Zolitūdes traģēdijas vietā, taču nekāda plašāka informācija par to sniegta netiek.

Foto

FotoFotoFotoFotoFotoFotoFoto

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Aldis Pielaizītais, Atis Mieramika un krogusmeita Liepiņa

FotoJūras pirātiem ir divi veidi, kā ieņemt kuģus. Viens ir brutāls… kad pirāti, bruņojušies ar dunčiem, ķekšiem un āķiem, iet uz abordāžu. Ar kauju ieņem kuģi, iemet kapteini jūrā par barību haizivīm, bet pārējos ņem savās rindās, iepriekš liekot tiem zvērēt pie haizivs zoba par mūžīgu uzticību pirātu vadonim. Vienkājainais vadonis ieņem komandtiltiņu un kļūst par kuģa saimnieku. Lieta darīta.
Lasīt visu...

21

Tautas mobilizācijas un tautas apātijas dialektika

FotoAbu virsrakstā minēto sociālo fenomenu dialektika ir spraiga un vēsturiski pierādīta. Tautas mobilizācijas un tautas apātijas pulsācijā var nekļūdīgi saskatīt mijiedarbību, kopsakaru, pretmetu kolīzijas, cīņu starp veco un jauno. Viss tik tikko uzskaitītais organiski piemīt lietu, parādību un procesu dialektikai.
Lasīt visu...

10

Satrunējušais nams: augustā tapusi eseja Latvijas valstij

FotoValsts bez taisnīguma ir kā ēka bez pamatiem. Agri vai vēlu tā sabruks. Latvijas valsts ēka ir avārijas stāvoklī, tā ir tuvu sabrukšanai.
Lasīt visu...

15

Atpakaļ pie dabas: Gobzemam vienkārši pietrūka brīnumsmāķa

FotoNeiet tiem mūsu premjerēšanas kandidātiem, galīgi neiet. Gribot negribot jāsāk domāt par iemesliem, kādēļ gan pēc tūlītējiem paziņojumiem par nesatricināmu divu partiju bloku ar 32 balsīm jaunajā Saeimā nu jau pēc diviem mēnešiem nav pat aptuvenas skaidrības, kas tur sanāks. Pie šādas monolītas jauno spēku vienotības (ak, šis pagalam novalkātais "V" vārds!) pārējiem čīkstulīgajiem gribētājiem sen bija jābūt noliktiem pie vietas – nu, lielākais ar katram iedalītu spēļmantiņu vai cepumu.
Lasīt visu...

15

Vējoņa kungs, es ļoti (gandrīz tikpat ļoti kā Gobzems) gribētu kļūt par Latvijas premjerministru

FotoDažādos laikos esmu ticies ar daudzu valstu prezidentiem: Bašāru al Asadu (Sīrija), Nursultānu Nazarbajevu (Kazahstāna), Ilhamu Alijevu (Azerbaidžāna), Emomali Rahmonu (Tadžikistāna), Giorgiju Margvelašvili (Gruzija) u.c. Taču Jūs esat man pats tuvākais prezidents, jo esmu Jūs redzējis visbiežāk, vienreiz pat bez kaklasaites, turklāt Jūs esat manas valsts prezidents.
Lasīt visu...

21

Garāka par mūžu vēlēšanu nakts ilgst

FotoTā varēja teikt gan par 13. Saeimas vēlēšanu rezultātu nakti, gan par visu priekšvēlēšanu kampaņu. Tā bija ilga, melna, emocionāli nomācoša un asiņaina. Diemžēl arī burtiskā nozīmē. Piecus mēnešus pirms vēlēšanām – maijā pie pilsētas lielākajiem kapiem notika skaļa slepkavība. Tika nošauts maksātne­spējas administrators Mārtiņš Bunkus. Šo traģisko notikumu nekavējoties steidza izmantot paši ciniskākie, kuri cilvēku nāvē saredz politiskās publicitātes dividendes.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Brāķis

Ir lietas, kuras nav iespējams aprakstīt īsi. Ja tā nebūtu, tad vidusskolas vai augstskolas programma ietilptu tvitera ziņojumā. Zinām, ka tā nav. Arī šie nopietnie...

Foto

Vējonis ir labs, Šlesers nav labs, mans piedāvājums vienmēr ir vislabākais, pirmdien no rīta būs preses konference, nē, tomēr nebūs

Pirmdien pulksten 10.00 preses konference par...

Foto

Servitūts

Servitūts ir koplietošanas izraisīts apgrūtinājums. Tas nav izdevīgs visiem, bet ir vienīgais veids, kā sadzīvot, tas ir mazākais ļaunums. Tas ir tāds piespiedu regulējums par...

Foto

Ko darīt jaunajiem lāčplēšiem

2018.gada 16.novembra pēcpusdienā „Delfos” bija ievietota negaidīta un intriģējoša informācija. Izcilais sportists un cilvēks ar godīga cilvēka seju (liels retums varas spēlmaņu...

Foto

Es viennozīmīgi uzskatīšu, ka tieši JKP būs manas potenciālās valdības gāzēji

Arvien vairāk izskatās, ka JKP deputāti meklē ieganstus, lai paši nemaz pozīcijā neatrastos nekad....

Foto

Jauno konservatīvo partiju raksturojošie elementi ir mantkārība, melīgums, demagoģija un populisms

Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) aicina Valsts prezidenta nominēto Ministru prezidenta amata kandidātu Aldi Gobzemu...

Foto

Jāņa Bordāna atbilde Aldim Gobzemam

Jaunā konservatīvā partija ir nākusi politikā, lai pozitīvā veidā mainītu mūsu valsts Latvijas politisko kultūru, lai liktu cilvēkiem sajust, ka valsts...

Foto

Daži juridiski iebildumi pret ANO vienošanos “Par Globālo kompaktu par drošu, sakārtotu un regulētu migrāciju”

Esmu sagatavojusi nelielu juridisko izvērtējumu par ANO Migrācijas Paktu. Kam interesē,...

Foto

Latvijas inteliģences atklāta vēstule

Mēs aicinām iestāties PRET Apvienoto Nāciju Organizācijas vienošanās „Par Globālo kompaktu par drošu, sakārtotu un regulētu migrāciju” (turpmāk - Kompakts) atbalstīšanu Marokā...

Foto

Jauns līmenis fiskālās disciplīnas bezatbildībā

Fiskālās disciplīnas likumu, līdzīgi kā jebkuru tiesību aktu, var interpretēt pēc vismaz četrām metodēm (gramatiskās, sistēmiskās, vēsturiskās, teleoloģiskās (mērķa) metodes). ...

Foto

Emocionālās analoģijas

Pēc 2018.gada 6.oktobra Latvijā visnepatīkamāk jūtas cilvēki. Cilvēkos nepatiku izraisa postcilvēku uzvara 13.Saeimas vēlēšanās. Cilvēkus postcilvēku uzvara apkauno un pazemo. Apkaunojums un pazemojums bija...

Foto

Rīgas Dome pilsētas siltumapgādes problēmās nepatiesi vaino Valsts kontroli

Rīgas dome un SIA “Rīgas namu pārvaldnieks” vairakkārt kā atbildīgo par to, kādēļ Rīgas iedzīvotāji, kuru namus...

Foto

Kad Otto Ozols atklāja Artusa Kaimiņa liekulības masku?

Kad un kurā brīdi Otto Ozols atšifrēja Artusa Kaimiņa divkoša dabu un slepeno sadarbību ar politisko eliti? Domāju,...

Foto

Atklāta vēstule Ārlietu ministrijai no partijas “No sirds Latvijai”

Oktobra otrajā pusē pasaules mediju uzmanība bija pievērsta diviem barbariskiem aktiem, kas neatstāja vienaldzīgu nevienu....

Foto

Nožēlojamie (tas nav Viktors Igo)

Biedrības “Latvietis” pārstāvis Leonards Inkins ir Pietiek iesūtījis savu sarunu ar Lieni Apini no laikraksta DDD....

Foto

Nenoslīkt pašu ambīcijās

Nu jau kādu laiku dzīvoju/strādāju Helsinkos, Somijā. Lai arī Somija ģeogrāfiski mums tuva, man (un esmu diezgan drošs, ka daudziem LV cilvēkiem ir...

Foto

Inteliģences pieci stūrakmeņi

1.Ģenēzes stūrakmens. Latviešu tauta nekad nav bijusi un nekad nebūs izņēmums. Latviešu tautas tāpat kā jebkuras citas tautas kultūras attīstības parametrus, vēsturisko apziņu un...

Foto

Par portālu „Delfi” un primitīvu cenzūru

Stāsts ir par portālu Delfi. Lai pārāk neizplūstu, pievērsīšos divām lietām. Jau kādu laiku atpakaļ rakstiem par vēlēšanām mainījās komentēšanas sadaļa....

Foto

Vispirms – ierēdņu bezatbildība, pēc tam – mēģinājumi atrast kādu vainīgo

Uzņēmums "Grindeks" ir viens no visveiksmīgāk strādājošajiem biržā kotētajiem Latvijas uzņēmumiem, un likumsakarīgi, ka arī...

Foto

Rinkēvičs - caurkritušu politiķu un “savējo” pansionāta turētājs

Mērenu paniku noteikta burbuļa aprindās ir izraisījusi ziņa, ka pašreizējais ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs varētu zaudēt savu amatu....

Foto

Briesmīgā sazvērestība pret Barču un Klaužu

Pēdējo dienu smieklīgākā aktualitāte, manuprāt, ir tā, ka Jānis Klaužs un Aija Barča, kuri 12.Saeimā bija ievēlēti no sarkanzaļo zemnieku, strādnieku un...

Foto

Par ikgadējo inventarizāciju Paula Stradiņa klīniskajā universitātes slimnīcā. Papildu darbs, bet nemaksā

Daļai no P.Stradiņa slimnīcas darbiniekiem trešo gadu pēc kārtas 2018. gadā atkal liks veikt...

Foto

Vai JKP neredz, ka ķeras apskāvienos ar Šlesera politprojekta uzlecošo zvaigzni?

Šovasar es par savu viedokli tiku „sists” gandrīz visās sociālo portālu platformās - Facebook, Twitter, Spoki u.c....

Foto

KPV un JKP mīlas dancis

Koalīcijas procesa veidošanu var saukt, kā grib, taču pašreiz potenciālais koalīcijas veidojums man izteikti nepatīk. Iespējams, tādēļ, ka es tajā visā...