Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
Foto

Galdiņ, klājies!

Leonards Inkins
24.06.2023.
Komentāri (34)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Ja lasi un tev rodas sajūta, ka tevi uzrunā kāds, kurš domā, ka ir gudrāks par tevi un augstprātīgi pamāca, tad tā ir pazīme, ka šis raksts nav tev, jo tu nesapratīsi ne jēgu, ne būtību. Ne kontekstu, ne zemtekstu un pat ne tekstu... Tu nespēsi izdarīt pareizus secinājumus, tāpēc labāk jau nelasi šo.

Tikai tad, ja spēj saprast, ka es vienkārši dalos savās pārdomās, tad, jā, lasi un klausies, jo ir iespējams, ka tev kāds no maniem secinājumiem var noderēt un varbūt tas kļūs arī par tavu secinājumu.

Bet, ja domā, ka es sevi uzskatu par to, kurš citus māca, kā pareizi jādzīvo un jārīkojas, tad tas nozīmē, ka tu nespēj noskaņot savu uztvērēju uz pareizā viļņa, lai spētu saprast, ko saku. Tikpat labi var būt arī kāds cits iemesls, kāpēc nespēj uztvert, iedziļināties un saprast.

Jānis Zeltamute māca – ja tu kādu vēlies apgaismot, tad, pirms tu viņam stāsti par to, ka Jēzus viņu mīl, apjautājies un noskaidro, vai uzrunātais ir ēdis, vai viņu nemoka kāda slimība vai asas sāpes.

Ja uzzini, ka viņš ir badā, tad, pirms sludināt savas patiesības, pabaro to, jo kamēr tas sapņo par maizes gabalu, tavas gudrās runas viņš nesapratīs, un tā nebūs viņa vaina, jo tāds ir cilvēks un tāda ir cilvēka daba.

Aplamās gudrības

Kāpēc ir tik daudz gudru aplamību sarakstīts, un kāpēc es tās dēvēju par gudrām aplamībām jeb aplamām gudrībām? Kāpēc ir tik daudz nepamatotu uzskatu, pārliecību, vērtējumu un pat ticību?

Ja kas pastāvošajā situācijā mūsu dzīvē mūs neapmierina, tad ko mēs darām, lai situāciju mainītu? Manuprāt, jābūt tā, ka vispirms tiek apzināta reālā situācija, laikapstākļi, politiskā situācija pasaulē un citi svarīgi faktori, kā arī apzināti šķēršļi, kuri traucē mūsu nolūkiem. Pēc tam izvērtējam savas iespējas un veicam izmaiņas atbilstoši savām spējām, praktiskajām iespējām, finansiālajam un veselības stāvoklim, domubiedru daudzumam, to prasmēm, spējām un vēlmei līdzdarboties, kā arī citiem apstākļiem.

Tā, manuprāt, būtu jābūt, bet kā ir patiesībā? Patiesībā ir tā – ja mūs kaut kas neapmierina, tad mēs, līdzībā runājot, noklājam sev priekšā baltu lapu un uz tās uzzīmējam dažreiz smalku, dažreiz vienkāršotu aprakstu, kā, mūsuprāt, būtu jābūt, t.i.,  kas, kam un kā būtu jāizdara, lai mūsu vēlmes piepildītos.

Bet reālajā dzīvē minētā baltā lapa, kurā ieviešam sev vēlamās izmaiņas, bieži nesaprotot, pie kādām sekām tās novedīs, nav balta un tīra lapa, uz kuras ir viegli zīmēt un plānot. Lapu ir sašvīkājuši, apzīmējuši un pat no tās ko dzēsuši kādi citi, kuri arī vēlējās tur ko mainīt. Mēs tur esošās aplamības varam nodzēst tikai daļēji un papildināt ar savām, jo, lai papildinātu ar gudrībām, pašiem papildinātājiem ir jābūt zinošiem, protošiem un pieredzējušiem. Vai mēs tādi esam?

Tomēr tas mums netraucē meklēt vainīgos tam, ka atkal nekas no iecerētā nav izdevies.

Pamēģini!

Lai tev būtu saprotamāk un tu par to varētu praktiski pārliecināties, atver kādu pastāvošu vai novecojušu likumu, vai pašvaldības nolikumu, vai normatīvo aktu. Internetā vai mājas bibliotēkā, ja tāda ir... Eksperimenta nolūkā ievies jelkādas izmaiņas šajā dokumentā. Uzlabo vai apzināti pasliktini to, neaizmirstot – ja kādu likumu vai tā normu ir iespējams nepildīt vai pildīt pavirši, tad noteikti atradīsies kāds, kurš tā arī rīkosies.

Nevis saceri jaunu dokumentu, bet veic izmaiņas jau esošajā! Neizlaid no prāta, ka pastāv arī citi dokumenti, piemēram, Satversme, kam ir lielāks spēks nekā kādam pašvaldības nolikumam. Neaizmirsti, ir citi likumi, kuros daudz kas ir reglamentēts, un tevis pārveidotais dokuments nevar būt pretrunā ar Satversmē pausto. Ja ir pretrunā, tad veic izmaiņas arī Satversmē, paredzi spēkā stāšanos, pārejas normas un citu.

Pamēģini, atver datorā Valodas likumu un veic tajā izmaiņas, lai tās varētu piemērot un tās nebūtu pretrunā ar uzņēmējdarbību reglamentējošiem likumiem, nolikumiem, lai nebūtu pretrunā ar Satversmi un pilsoņu vēlmēm, uzskatiem un pārliecību. Palūkojies arī Briseles virzienā...

Pamēģini, un tu sapratīsi, ko saku. Tu pārliecināsies, cik tas ir grūti un bieži vien neiespējami. Bet aprakstīt papīru un veikt tajā svītrojumus nav grūtākais. Grūtākais ir pierunāt vismaz piecdesmit Saeimas deputātus par to nobalsot. Kā tu to panāksi, ja ar viņiem nerunāsi?! Bet viņiem būs savas intereses, savi rediģējamie likumi, sponsoru vēlmes. Tas viss tev būs jāsakārto, vietām jāpiekāpjas, dažreiz jābalso par tādiem likumiem, kuri ir pretrunā ar tavām izmaiņām. Vai zini, kāds tam visam būs rezultāts? Palūkojies apkārt, un tu ieraudzīsi šo rezultātu.

Uzskaitot to, kas ir vajadzīgs un, tavuprāt, nepieciešams, vēl nekas nav izdarīts un panākts. Labākajā gadījumā ir pausts kāds viedoklis, kādas vēlmes. Bet tava saraksta esamība vēl neko nemainīs.

Piemēram, tu vari sastādīt to ēdienu sarakstu, ar kuriem tu šodien gribētu pamieloties vai ko tev kāds ieteica. Bet no tā jau tu paēdis nekļūsi, un «galdiņ, klājies» darbojas tikai pasakās.

Realitātē tev vajag veikalu, kur ir tāds piedāvājums, tev vajag naudu, transportlīdzekli, lai nokļūtu gan uz veikalu, gan ar iepirkumiem uz mājām. Tev vajag ledusskapi, kur to visu salikt. Tev vajag plīti, uz kuras to visu gatavot. Tev vajag...

Ar saraksta sastādīšanu savām vajadzībām, personiskām iegribām un kaprīzēm vien ir par maz, lai tas realizētos, piepildītos un īstenotos praksē.

Vara

Vai tu zini, kas ir patiesa vara? Tie nav tie, kurus tu vēro TV un par kuriem balso. Tie ir tikai drupačlaši, kuri lasa drupačas no īsto kungu galda.

Ir kungi, kuriem ir patiesa vara, bet tu nez kāpēc domā, ka drupačlaši ir tā īstā vara, kuri visu var mainīt, kuri drīkst izlemt un ietekmēt. Ir protamas jomas, kurās viņiem ir ļauts ietekmēt, bet tikai tik tālu, kamēr tās netraucē patiesajiem kungiem. Viņiem ļauts tikai vairāk vai mazāk veiksmīgi lasīt drupačas no kungu galda, un tās es tikai saucu par drupačām, jo kungiem tiek miljardi, bet drupačās nobirst miljoni un tūkstoši.

Padomā arī par šo! Ko tu gribi sasniegt, vai ko tu vēlies panākt? Uzdod sev šos vienkāršos jautājumus. Iespējams, nepamanīsi atšķirību starp tiem, bet atšķirība ir būtiska.

Ko tu gribi sasniegt, tas nozīmē, ko tu vēlies sasniegt, kādus labumus alksti. Savukārt, ko tu vēlies panākt, nozīmē, ko tu vēlies mainīt valstī un citu dzīvēs. Šajos divos jautājumos un atbildēs ir iekļauta visa būtība. Uzdod sev un citiem šos divus jautājumus, iemācies tos pēc būtības un satura nodalīt, un tev būs skaidrs gan par sevi, gan par citiem.

Papīrs pacieš visu

Es bieži savas uzrunas sāku ar uzvedinošu jautājumu, tādējādi monologu kaut daļēji pārvēršu dialogā. Šoreiz ar jautājumu beigšu.

Kā domā, kāpēc uz zemes nav taisnības un dūrei tik spēks? Tāpēc, ka neviens nav uzrakstījis programmu, kā šo sakārtot, vai tāpēc, ka neviens nav pamanījies izveidot tādu partiju, kura to panāks, vai...?

Ir aprakstīts ļoti daudz papīra, ir nodrukāts ļoti daudz patiesību, un ir nodibināts vairāk nekā nepieciešams labu un pat ļoti labu partiju. Bet kāpēc tad nevienam tas nav izdevies nedz šajā gadsimtā, nedz pirms vairākiem tūkstošiem gadu?

Manuprāt, tāpēc, ka papīrs pacieš visu un visi labie nolūki atduras pret cilvēka dabu. Vairums cilvēku nevēlas mainīties, tāpēc dažu indivīdu centība sadrūp pret cilvēces patiesajām vēlmēm.

Ko darīt? Atliek tikai nevienlīdzīgā cīņa ar vējdzirnavām. Tā ir gana neefektīva, bet cita risinājuma nav. Var stūķēt pa karotei medus darvas mucā, - mucas un darvas proporcijas mainīsies, tikai paies daudzi tūkstoši gadu, līdz darvas garšu un smaku nomāks medus aromāts.

Kristīgā baznīca un citas reliģijas jau tūkstošiem gadu aicina nenokaut, nezagt, nemelot, nenodot. Izmaiņas ir tik niecīgas, ka grūti pamanāmas, bet tādējādi ir vismaz apgrūtināta nelietības «izaugsme», jo cilvēkam nākas izlikties par labāku, nekā tas ir patiesībā.

Ja cilvēkam ir nepieciešama ideoloģija un morāle, lai tēlotu cilvēku, tad tas tomēr ir labāk nekā nekas. Šī medus karote darvas mucā tomēr ir nonākusi.

Ja cilvēkam ir nepieciešama reliģija, kura atgādina, ka tu esi Dieva bērns, ka Dievs tevi mīl un, ja tu dzīvosi tā, kā to vēlas Dievs, tad tev būs iespēja atgriezties Tēva namā, bet, ja nē, tad tu nonāksi pie audžutēva velna, tad kas tas par cilvēku un, kas tā par dabu?

Tev ir dota izvēle, un tev ir dota iespēja – kurp iesi, tur arī nonāksi.

Novērtē šo rakstu:

35
13

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

"Rail Baltica" projekts kā aklās zarnas izgriešana caur papēdi

Foto“Pašlaik nav kārtīga saimnieka “Rail Baltica” īstenošanai”, “Valdība nav iestāde, kas apmaksā rēķinus”, “Premjere Siliņa parāda nostāju – vēlas skaidru atbildību”, “Tā kā līdz šim – turpināt nevēlos” – lūk, virsraksti dažādos plašsaziņas līdzekļos. Visbeidzot, uzstājoties Saeimas ārkārtas plenārsēdē ar atskaiti par savas valdības paveikto, premjere sacīja vēsturiskus vārdus, ka “Rail Baltica” projekta pašplūsma ir beigusies.
Lasīt visu...

21

Vairums mikroģeneratoru īpašnieku būs spiesti pāriet uz dinamiskās enerģijas uzglabāšanas sistēmām

FotoApritējis vairāk nekā mēnesis, kopš ieviesta jaunā elektroenerģijas neto norēķinu sistēma un mājsaimniecībās uzstādīto mikroģeneratoru īpašnieki vairs nevar izvēlēties – ziemā atgūt vasarā tīklā nodoto elektroenerģiju vai arī to pārdot biržā par tirgus cenu. Turpmāk uzstādīto mikroģeneratoru īpašnieki visu saražoto elektroenerģiju varēs vai nu notērēt paši, vai arī pārdot biržā par aktuālo cenu, kas, būsim atklāti, ne vienmēr ir izdevīga.
Lasīt visu...

12

Vai bēdīgi slavenais Raimonds Lejnieks – Puķe mēģina apkrāpt tautu?

FotoJa pēdējos gados mēs esam uzmanīgi sekojuši līdzi gan politikai, gan masu mediju ziņām, tad mums droši vien nav palicis nepamanīts kāds jauns vīrietis ar dubultu uzvārdu – Raimonds Lejnieks – Puķe.
Lasīt visu...

12

Visa „Rail Baltica” projekta vadība precīzi līdzinās tam, ko rekomendē sabotāžas veikšanai

FotoKāds Jums palika iespaids pēc raidījuma „Kas notiek Latvijā” par Rail Baltica? Šoreiz bez cipariem, bet vienkārši novērojums. Pārsmējos.
Lasīt visu...

21

Ašeradens paziņo, ka grib celt nodokļus, un vēlētāji metas nobalsot par “Jauno Vienotību”: loģika te interesantāka nekā paši vēlēšanu rezultāti

FotoViens no nedaudzajiem negaidītajiem momentiem aizvadītajās vēlēšanās — “Jaunās Vienotības” pārsvars pār Nacionālo apvienību, kaut gan aptaujas konsekventi rādīja pretējo, turklāt tas notika pēc tam, kad JV pārstāvis Arvils Ašeradens informēja sabiedrību par iespēju celt pievienotās vērtības nodokli (PVN).
Lasīt visu...

21

Sabiedrības integrācijas fonds lūdz „Re:Baltica” atmaksāt neatbilstoši iztērētos valsts līdzekļus par radīto saturu svešvalodā

FotoŅemot vērā diskusijas publiskajā telpā par nodibinājuma “Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centrs Re:Baltica” (attēlā - tā pārstāve Inga Spriņģe) projekta “Šķelšanās” vērtēšanu un mediju redakcionālo brīvību, Sabiedrības integrācijas fonds (Fonds) skaidro pieņemto lēmumu. Fonds ir konstatējis, ka projekts nav īstenots atbilstoši konkursa nolikumam, kas paredz veidot saturu latviešu valodā, bet daļēji īstenots svešvalodā. Aktivitātes īstenotas ar piešķirto publisko finansējumu caur Mediju atbalsta fondu (MAF).
Lasīt visu...

12

Es esmu kompetents ne tikai tajā, par ko jūs visi padomājāt!

FotoNesen klausoties ekonomiskās politikas debates par Latvijas Stabilitātes programmu 2024. - 2028.gadam, radās sajūta, ka Saeimas vīri un sievas dzīvo pasaku valstībā. Vairums runātāju kaismīgi klāstīja, kas būtu jādara, bet neviens nerunāja, kas to traucēja paveikt jau, piemēram, pagājušajā gadā.
Lasīt visu...

21

Vieglprātība un nekompetence maksā dārgi

FotoIgauņi racionāli skatās uz „Rail Baltica” savienojumu ar Tallinu un lidostu. "29.maijā ielikts pamatakmens „Rail Baltica” Ülemiste pasažieru terminālim "Linda", kas nodrošinās ērtu tramvaja savienojumu ar Tallinas lidostu, pilsētas centru un ostu. Ülemiste termināla pabeigšana plānota 2028. gadā."
Lasīt visu...

21

Sākot no nodokļu celšanas un beidzot ar Francijas kodolvairoga attiecināšanu uz Baltiju: TOP 3 “interesantākās” idejas no partiju mutēm

FotoPartiju pašslavināšanās gaisotnē soctīklu īsajos formātos tās “aizmirst” paziņot dažādus svarīgus sīkumus, piemēram – kur ņemt naudu savu ideju finansēšanai. Tomēr tajās reizēs, kad saruna ir garāka par pusminūti, sāk parādīties interesantas idejas. Uzmanībai daži momenti, kurus ne katrs lasītājs vienmēr redz.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Pārpratumi likumprojekta izstrādes gaitā (viena epizode)

Likumprojektā "Grozījumi Civilprocesa likuma 594. pantā - Ieturējumu apmērs no parādnieka darba samaksas un tai pielīdzinātajiem maksājumiem" tā pirmajā lasījumā...

Foto

Eiroparlamenta reitingu līderis “lien bez ziepēm” savam galvenajam politiskajam sāncensim

Piecu mēnešu garumā SKDS aptaujās līderu lomu ieņēmušās Nacionālās apvienības vadošais kandidāts Roberts Zīle nācis klajā...

Foto

Valsts kontrolei vajadzētu izvērtēt, cik pamatoti Sabiedrības integrācijas fonds vairojis „Re:Baltica” darbinieču labklājību un kā valsts šos līdzekļus varētu atgūt

Es jums izstāstīšu kaut ko, ko...

Foto

Parodija par pārbaudi

Ceturtdien Ģenerālprokuratūra izplatīja ļoti savādu paziņojumu, kam it kā bija jānomierina prāti un jāatjauno uzticība politiskajai elitei, bet gluži otrādi – tā ne...

Foto

Lūdz tiesībsargu vērsties Satversmes tiesā par personu ar invaliditāti diskrimināciju

2024. gada 30. maijā Latvijas bezdarbnieku un darba meklētāju interešu aizstāvības biedrības valdes loceklis Raimonds Lejnieks...

Foto

Šoreiz Lembergs uzvar valsti

Centrālajai vēlēšanu komisijai (turpmāk - CVK) ir rakstiski jāatvainojas Aivaram Lembergam par liegumu balsot pašvaldību vēlēšanās, - tā nolēmusi tiesa....

Foto

Nes mieru man, nes mieru dvēselei!

Jau divus gadus publiskajā telpā aktualizēts jautājums par nakts trokšņiem un regulējuma caurumiem, kas liedz rast reālus risinājumus šai problēmai....

Foto

Skumji, ka mūsu “centrālo” mediju rīcība aizvien mazāk atšķiras no kremļa mediju ieradumiem!

Kā top Latvijas Televīzijas (LTV) sižeti? Kāds ir viņu uzmanības fokuss? Divi piemēri....

Foto

„Iznireļi” - obligātā lasāmviela tiem, kas interesējas par politiku un procesiem Latvijā

Brīvdienu maģija – izlasīt kādu grāmatu. Beidzot izlasīju “Iznireļus” - paldies Lato Lapsam: obligātā...

Foto

Nu žēl, ka mums iet garām iespēja pamakšķerēt balsis, debatējot Krievijas valsts valodā

Latvijas Televīzijas (LTV) lēmums nerīkot priekšvēlēšanu debates krievu valodā sabiedrisko mediju portālā rus.lsm...

Foto

Protams, Krievijas valsts valodai ir nozīmīga vieta Latvijas politikā!

Mēs uzskatām, ka aizliegums lietot Latvijas mazākumtautību valodas politiskās diskusijās neveicinātu ne piederības sajūtu Latvijai, ne vārda...

Foto

Latvijas iedzīvotāju cilvēktiesības uz klimata izmaiņu ierobežošanu un dabas daudzveidības saglabāšanu

Pēdējā pusgada laikā Latvijas politiskā vide, sabiedriskie mēdiji, sociālie mediji un portāli pārlieku bieži un...

Foto

Būtu mēs labāk ēduši...

Latvijas Žurnālistu asociācija (asociācija) aicina politiķus atturēties no mediju un žurnālistu diskreditācijas,  apzināti vai neapzināti veidojot nepamatotu viedokli par žurnālistiem, jo īpaši...

Foto

Nē, Somijas politiķus debatēs necepina ne arābu, ne krievu valodā

Latvijas Radio galvenās redaktores Anitas Braunas ieraksts sociālajos tīklos sacēla lielu diskusiju vētru sociālajos tīklos. Viņai...

Foto

Kas tā par Rīgas domes ēku bez progresa simbola – varavīksnes karoga!

Rīgas domes priekšsēdētāja Rīgas domes priekšsēdētājam Vilnim Ķirsim – aicinājums izkārt varavīksnes karogu pie...

Foto

Eiropas Parlamenta vēlēšanas nāk ar uzlabotu vēlēšanu likumu un jaunām iespējām nobalsot

Ar katrām jaunām vēlēšanām tiek mazliet pilnveidotas un atvieglotas iespējas nobalsot — Eiropas Parlamenta...

Foto

Latvijas Televīzija kā pēdējais krievu valodas bastions?

Laikā, kad skolas pāriet uz mācībām tikai latviski, kad atsakāmies no krievu valodas kā otrās svešvalodas, kad pat Latvijā...

Foto

Ne prātā mums nenāk atcelt debates Krievijas valsts valodā

Latvijas Televīzijas Redakcionālā padome šobrīd neizskata iespēju atcelt plānotās RUS.LSM Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates....

Foto

Priekšvēlēšanu debatēm jābūt valsts valodā

Ņemot vērā sabiedrībā aktualizēto diskusiju par priekšvēlēšanu debašu organizēšanu krievu valodā, partiju apvienība Jaunā Vienotība uzsver, ka īpaši kopš Krievijas brutālā...

Foto

Aicinām kritiski vērtēt Tieslietu ministrijas bez sociālo partneru iesaistes un visu ieinteresēto personu informēšanas izstrādāto likumprojektu

Saeimas 2024. gada 16. maija darba kārtībā izskatīšanai otrajā lasījumā...

Foto

Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates Latvijā drīkst notikt tikai valsts valodā – latviešu valodā

Komentējot publiski pieejamo informāciju – Latvijas Televīzija 2024. gada 3., 4., 5. un...

Foto

Krievvalodīgo debašu iecere savā būtībā ir pretrunā ar Satversmē nostiprināto valsts valodas statusu un tās lomu sabiedrības integrācijā

Par Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (attēlā –...

Foto

Aicinu noskaidrot un saukt pie atbildības tos, kuri pieļauj un veicina krievu valodas kā „de facto” otras valsts valodas nostiprināšanu

Ņemot vērā, ka Latvijas Republikas Satversmes...

Foto

Kur pazuduši lauksaimnieku protesti?

Bloķētas lidostas, lielceļi, ostas un tūkstošiem traktoru Berlīnē. Bloķēti ceļi Polijā, degošas riepas un pārrautas barikādes Briselē. Tonnām uz ceļa izbērtu tomātu...

Foto

Briselē nopelnīt jaunam “Nikon” jeb cinisma augstākā pakāpe Anša Pūpola izpildījumā

7. maijā Latvijas publisko telpu pāršalca ziņa, ka Daces Melbārdes vietu Eiropas Parlamentā (EP) ieņems...

Foto

Vai “Jaunā Vienotība” spēj sev un citiem atzīt, ka stulbi sanāca?

Esat kādreiz mēģinājuši stiept gumiju? Pašlaik vadošā partija ar to nodarbojas. Vērojot viņus, atdarinot vai...

Foto

Pirms 150 gadiem dzimis demokrāts un tiesībnieks ar dzejnieka sirdi Miķelis Valters

“Viņu uzskata par pirmo latvieti, kurš 1903. gadā žurnāla "Proletāriets" rakstā "Patvaldību nost! Krieviju...

Foto

Vēsturiskas precizitātes labad 4. maijs tomēr būtu atkal jānosauc par “Latvijas Republikas neatkarības deklarācijas pieņemšanas dienu”

Komentāru rakstu 5. maija pēcpusdienā. Ir svētdiena. Šonedēļ sanākušas trīs...

Foto

Latvijas otrā dzimšanas diena: kā mums ir veicies?

Manā skatījumā 4.maijs ir Latvijas otrā dzimšanas diena. Un ne tikai svinīgā ziņā, bet arī tajā, kā to...

Foto

Nolikt ziedus nepareizā vietā – tas mūsdienu Latvijas PSR ir noziegums!

Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Ziemeļlatgales iecirknis no 15. marta līdz 14. aprīlim piefiksējis trīs...

Foto

Par varu

Kad sapulces telpā ienāk starojoša sieviete un visi vīrieši uz mirkli pazaudē domas pavedienu, vai šai sievietei kāds pie durvīm piešķīra varu tā izrīkoties?...

Foto

Dažas pārdomas Edgara Kauliņa dzimšanas dienā

Aprit gadskārta, kopš dzimis viens no mūsu novada cilvēkiem, kas ne tikai atstājis daudzus nostāstus par sevi, bet arī izraisījis...

Foto

Vai esam ceļā uz “Baltijas tīģera” stāstu? Izskatās - būs jāpagaida

Man bija gods piedalīties smalkā politekonomiskās elites pasākumā (ar stilīgu nosaukumu LaSER vai “lāzers”), kur...