Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Nu jau atstādinātais Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policijas pārvaldes priekšnieks, ģenerālis Kaspars Podiņš aizvadītās nedēļas beigās televīzijai primitīvi meloja, apgalvojot, ka neko neesot zinājis par skandalozo kukuļa izspiešanas lietu, kuras ietvaros aizturēti viņa „komandas” cilvēki Intars Štālbergs un Inita Lūre. Šie meli liek domāt, ka agri vai vēlu vajadzētu atklāties arī paša ģenerāļa lomai šajā un citās netīrās lietās viņa vadītajā VID struktūrā.

Atgādināsim – ģenerālis K. Podiņš, kurš VID zināms ar iesauku „Viskija ģīmis”, jau pēc skandāla nākšanas gaismā paziņoja, ka neko neesot zinājis ne par visu šo lietu, ne par „viņa cilvēku” ierosināto kriminālprocesu un tam sekojošo prokuratūras lēmumu izbeigt kriminālprocesu. Patiesība, visticamākais, ir pilnīgi cita – VID vadlīniju dokuments, kuru pievienoju šim rakstam, un visa iekšējā kārtība skaidri norāda, ka K. Podiņam par visu šo procesu vajadzēja zināt.

Visticamākais, viņš arī zināja un, kā tas parasti notiek šajā „pasūtījumu galda” grupā, piesedza notiekošo, bet tagad cer izsprukt ar sveiku ādu. Atklāts ir jautājums, cik dziļi „iekšā” patiesībā ir finanšu ministrs Jānis Reirs, kurš nav atstādinājis vai uzdevis atstādināt personas, kuras acīmredzami ir saistītas ar šo lietu – ne K. Podiņa vietnieci Kristīni Prusaku-Brinkmani, ne augsta ranga darbinieci Ievu Kļavu.

Interesanti, ka, lai sāktu „atmazgāties”, K.Podiņš izvēlējās nevis sen zem Valsts drošības dienesta „jumta” strādājošo raidījumu „Nekā Personīga”, kas pēc portāla pietiek.com turpināja šo tēmu, bet gan „sabiedriskās TV” raidījumu „De Facto”. Iespējams, tas notika tāpēc, ka LTV „žurnālistiem”, kurus ne velti saukā politprostitūtām, ir daudz vienkāršāk iestāstīt visnepamatotākās blēņas.

Jebkurš zinošs cilvēks svētdien klausījās „De Facto” un smējās par apgalvojumiem, ka K. Podiņš vai viņa vietniece, vai nākamā līmeņa vadītājs varējuši neko nezināt par to, ka kriminālprocess ir uzsākts. Jo ir absolūti skaidri un struktūrā visiem zināmi nosacījumi, kādā veidā vispār kriminālprocesam tiek piešķirts numurs.

Tātad tiek sagatavots lēmuma projekts, kurš savukārt tiek sūtīts pilnīgi uz citu nodaļu, un cita nodaļa to reģistrē speciālā datu bāzē, un tikai tad ģenerējas šis te numurs, kas tiek piešķirts konkrētam kriminālprocesam. Tātad kriminālprocesam numuru piešķīra cita nodaļa, un vismaz ziņas par to, ka šāds process ir uzsākts, parādījās nedēļas atskaitē, ko paraksta visi vadītāji, vismaz četri, pieci, līdz tas nonāk līdz tagad tāpat atstādinātajai VID ģenerāldirektorei Ievai Jaunzemei. Nedēļas atskaitē tiek ielikti visi tajā nedēļā uzsāktie materiāli – kriminālprocesi, viss, kas ir aizsūtīts uz prokuratūru, saņemts atpakaļ utt. Ja K. Podiņš apgalvo, ka viņš to nezināja, viņš melo LTV žurnālistiem, kuri ir nekompetenti vai primitīvi nopirkti.

Un tad ir tas brīdis, par kuru „Nekā Personīga” intervijā virsprokurors Arvīds Kalniņš teica, ka prokuratūra pieņēma lēmumu atcelt lēmumu par procesa uzsākšanu. Tanī brīdī prokuratūra sūta atpakaļ uz iestādi šo lēmumu par atcelšanu ar kaut kādiem komentāriem, ka jāturpina resoriskā pārbaude  vai kaut kā citādāk. Un to jau nu nevar nekādā veidā ietekmēt ne Intars Štālbergs, ne kāds cits. Nepalaist to caur kanceleju, nepalaist caur visa līmeņa vadītājiem, kas ar rezolūciju un vīzu attiecīgi arī mēģina noskaidrot, - tas fiziski nav iespējams.

Šādā situācijā obligāti tiek sasaukta vesela sapulce ar jautājumu – kā atcēla, kāpēc atcēla, kas tas tāds ir, jo tā nav ikdienišķa situācija, ka prokuratūra pēkšņi lēmumu atceļ. Un tas jau bija vasaras sākumā. Tāpēc, ja tagad ģenerālis K. Podiņš saka, ka viņš kaut ko nezina, - te ir vienkārši klaji melots televīzijā visiem skatītājiem.

Vadlīnijas par kārtību, kādā tiek veikta Valsts ieņēmumu dienesta Nodokļu un muitas policijas pārvaldes lietvedībā esošo kriminālprocesu kontrole

Vadlīniju mērķis ir noteikt vienotu mehānismu par Valsts ieņēmumu dienesta Nodokļu un muitas policijas pārvaldes (turpmāk – NMPP) lietvedībā esošo kriminālprocesu kontroli, sniedzot izmeklētājiem norādījumus, nosakot kriminālprocesu pārbaudes atlasi un biežumu.

NMPP Finanšu noziegumu izmeklēšanas daļas, Izmeklēšanas reģionālās daļas un Muitas lietu izmeklēšanas daļas vadītājiem 2 reizes gadā (janvārī un septembrī)*** jāveic daļas lietvedībā esošo kriminālprocesu inventarizācija ar mērķi:

2.1. noskaidrot, vai tiek ievēroti Kriminālprocesa likumā (turpmāk – KPL) noteiktie procesuālie termiņi;

2.2. sagrupēt kriminālprocesus pēc kritērijiem:

2.2.1. perspektīvie (skaidri terminēta kriminālprocesa virzība kriminālvajāšanas uzsākšanai);

2.2.2. kriminālprocesi, kuri apturami vai apturēti pēc KPL 400.panta un pēc KPL 378.panta nosacījumiem;

2.2.3. potenciālie (kriminālprocesi, kuros vēl ir veicamas izmeklēšanas darbības tālākās kriminālprocesa virzības noteikšanai);

2.2.4. izbeidzamie (kriminālprocesi, kuros konstatēti kriminālprocesu nepieļaujošie apstākļi - noilgums, nav sastāva, u.c., un kuros konstatēta pierādījumu nepietiekamība kriminālprocesa virzībai – “tumšie”).

3. Inventarizācijas rezultātā tiek identificēti tie kriminālprocesi, kuros daļu vadītājiem jāveic pārbaude un jādod norādījumi.

4. Veicot kontroli par lietvedībā esošajiem kriminālprocesiem, īpaša uzmanība Finanšu noziegumu izmeklēšanas daļas, Izmeklēšanas reģionālās daļas un Muitas lietu izmeklēšanas daļas vadītājiem jāpievērš kriminālprocesiem, kuros:

4.1. personas ir atzītas par aizdomās turētajām;

4.2. ir arestētās personas;

4.3. ir apturēti/arestēti naudas līdzekļi, kustamā vai nekustamā manta;

4.4. izņemta skaidra nauda, ieroči, narkotikas, u.c., veicot regulāru kontroli, lai nodrošinātu KPL normu ievērošanu, t.sk. procesuālo termiņu ievērošanu;

4.5. personām, kurām piemēroti drošības līdzekļi, pārbaudīt procesuālo termiņu ievērošanu.

5. Tiešajam priekšniekam KPL izpratnē ir jānodrošina, lai viena mēneša laikā no kriminālprocesa uzsākšanas brīža tiek sastādīts detalizēts izmeklēšanas plāns. Izmeklēšanas plānā jāietver kriminālprocesā esošās informācijas analīzi un novērtējumu, no tā izrietošo versiju izvirzīšanu un to pārbaudei nepieciešamo izmeklēšanas un procesuālo darbību veidu, laiku un secības izvēli līdz izmeklēšanas pabeigšanai KPL 401.panta noteiktajā kārtībā vai līdz procesuālo un izmeklēšanas pasākumu minimālā apjoma izpildei, kāds nepieciešams kriminālprocesa apturēšanai KPL 400.panta noteiktajā kārtībā. Izmeklēšanas plāns jānosūta uzraugošajam prokuroram.

6. Ja tiešais priekšnieks konstatē, ka procesa virzītājs nenodrošina mērķtiecīgu izmeklēšanu, pieļauj neattaisnotu iejaukšanos personas dzīvē, vilcināšanos, ka netiek pildīti norādījumi, kriminālprocesā nav izmeklēšanas plāna, tiešajam priekšniekam ir pienākums dot norādījumus procesa virzītājam par izmeklēšanas virzienu un izmeklēšanas darbību veikšanu.

7. Tiešais priekšnieks dod procesa virzītājam detalizētus rakstiskus norādījumus, nosakot to izpildes termiņus, lai tiktu noteikta tāda kriminālprocesa kārtība, kas nodrošina efektīvu Krimināllikuma normu piemērošanu un krimināltiesisko attiecību taisnīgu noregulējumu bez neattaisnotas iejaukšanās personas dzīvē.

8. Tiešajam priekšniekam ir pienākums regulāri kontrolēt, kā kriminālprocesos tiek izpildīti ne tikai viņa dotie norādījumi, bet arī prokurora norādījumi, kā tiek ievēroti norādījumu izpildes termiņi.

9. Pēc inventarizācijas pabeigšanas Finanšu noziegumu izmeklēšanas daļas, Izmeklēšanas reģionālās daļas un Muitas lietu izmeklēšanas daļas vadītājiem nekavējoties jāsniedz rakstisks ziņojums NMPP direktora vietniekam (izmeklēšanas jomā) par inventarizācijas rezultātiem uzziņas veidā (sk. pielikumā pievienoto tabulas formu) par daļas lietvedībā esošā katra kriminālprocesa veikto kontroli.

10. NMPP direktora vietnieks (izmeklēšanas jomā) kopā ar Finanšu noziegumu izmeklēšanas daļas, Izmeklēšanas reģionālās daļas un Muitas lietu izmeklēšanas daļas vadītājiem var veikt regulāru, kā arī ārkārtas kriminālprocesu pārbaudi par izmeklēšanas kvalitāti un efektivitāti. Pēc pārbaudes tiek sastādīts akts (brīvā formā) par pārbaudes rezultātiem.

*** 2018.gadā inventarizācija veicama februārī un septembrī

VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldes direktors K.Podiņš

Rīgā 2018.gada 31.janvārī

Novērtē šo rakstu:

102
8

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Latvijas Televīzija palīdz aizdomās turētajiem apzināti kurināt nacionālo naidu, lai netieši mazinātu vainu slepkavībā

FotoUzskatu, ka par mana tēva Andra Ļubkas (attēlā) slepkavību aizdomās turētās personas un to tuvinieki šobrīd apzināti apmelo manu tēvu nacionālā naida kurināšanā, lai tādējādi novērstu uzmanību no patiesajiem slepkavības iemesliem. Kā arī, apzināti publiski nomelnojot manu tēvu, notiek klajš mēģinājums ietekmēt tiesībsargājošās institūcijas un pat tiesu.
Lasīt visu...

12

Par “Maximas” traģēdiju: taisnīgs spriedums manā izpratnē būtu inženiera un būvuzņēmuma sodīšana par ēkas sabrukšanu un "Maximas" sodīšana par cilvēku bojāeju

FotoAr nelabu sajūtu sekoju medijos publicētajām ziņām par Zolitūdes traģēdijas tiesvedību. Esmu būvinženieris, absolvējis Venecuēlas Centrālo universitāti, un man ir Kārnegija un Melona Universitātes (ASV) maģistra grāds būvinženierijā (ar iespējami augstāko atzīmi).
Lasīt visu...

21

Vai Latvijā ir pārāk liels publiskais sektors?

FotoANO 1919. gadā dibinātā Starptautiskā Darba organizācija publicējusi statistiku – 2020. gadā Latvijā aptuveni 29% visu strādājošo bija nodarbināti publiskajā sektorā, bet labākā proporcija esot Austrijā – 4%. Ieliku šo ziņu Twitter, un tas sāka vārīties. Esot sajaukti āboli ar bumbieriem, un vispār, kas tā tāda par organizāciju?
Lasīt visu...

12

Tautas pacietības mērs ir izsmelts!

FotoŠis raksts ir pēdējais brīdinājums koloniālajiem pārvaldniekiem Latvijā! Pēdējais brīdinājums viņu pakalpiņiem valdībā un valsts struktūrās. Tautas pacietības mērs ir izsmelts! Mēs runājām, aicinājām apstāties un pārtraukt LATVJU TAUTAS iznīcināšanas politiku. Taču viss veltīgi. Jūs nevēlējāties mūs sadzirdēt, ieklausīties un saprast - PIETIEK! Tad runāsim citā "valodā" ! Jums saprotamajā!
Lasīt visu...

21

Nosodām “Vienotības”, “Progresīvo” un ZZS kreisi radikālo partnerību

FotoSaistībā ar jaunās valdības kreisi liberālo kursu vērtību jautājumos, par prioritāti demogrāfiskās krīzes, ekonomiskās stagnācijas, kā arī militāra un hibrīdkara apdraudējuma apstākļos steidzami izvirzot “partnerības” likumprojektu pieņemšanu, paužam savu nostāju.
Lasīt visu...

21

Aicinām parakstīties par Saeimas atlaišanu

FotoMēs, Nacionālā savienība “Taisnīgums”, paziņojam, ka esam pievienojušies iniciatīvai par tautas nobalsošanu, lai atlaistu 14. Saeimu.
Lasīt visu...

12

Jau tagad „RailBaltica” trūkst sešu miljardu eiro Latvijas posmam

FotoRailBaltica projektam ir visas iespējas kļūt par akmeni kaklā Latvijas budžetam un valsts parādam, jo jau tagad trūkst ~6 miljardu eiro Latvijas posmam (~puse Latvijas budžeta) un Eiropa visu naudu 100% nedos. Ko darīt?
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Šis raksts par Izraēlu un Palestīnu ir īpaši kompentents, jo pirmā līdzautora divi ģimenes locekļi ir strādājuši kibucos, bet otrs ir dzēris košera šņabi un ir „progresīvais”

10. novembrī ASV valsts sekretārs Entonijs Blinkens Izraēlas–Hamās konflikta kontekstā nāca klajā ar paziņojumu, citu lietu starpā atzīmējot, ka “daudz par daudz palestīniešu ir tikuši nogalināti”. Statistika diemžēl ir nepielūdzama – Izraēlas īstenotās blīvi apdzīvotās Gazas bombardēšanā jau ir 11 tūkstoši...

Foto

Uzruna Latvijas Republikas proklamēšanas 105. gadadienai veltītajā svētku koncertā Latvijas Nacionālajā teātrī

Ļoti cienījamā Saeimas priekšsēdētājas kundze! Ļoti cienījamā Ministru prezidentes kundze! Cienījamās dāmas un godātie...

Foto

Tauta nav stulba

Tauta nav stulba. Tautai piemīt veselais saprāts. Tauta to apliecina, kad viņa publiski dzird idejas, kuras sakrīt ar viņas izjusto gudrību....

Foto

Maksātnespējas administrators izsaimnieko atlikušo uzņēmuma mantu

Mēs, maksātnespējīgās AS "Dzintars" kreditori, nolēmām griezties pie valdības vadītājas un atbildīgās ministres ar atklāto vēstuli par samilzušām problēmām, ar...

Foto

Vai Saeima ir jāatlaiž?

Pēdējās dienās daudz dzirdams par rosinājumu atlaist 14. Saeimu. Izskan gan aicinājumi tādā veidā sodīt arvien kreisāko “Jaunās Vienotības” valdību, gan pretēji...

Foto

Mēs, Kozins, Levrence, Bogustova, Pūpola, Raubiško, Austers un vēl virkne citu Iļjiča mazbērnu...

Kopš teroristiskās organizācijas "Hamas" uzbrukuma 2023. gada 7. oktobrī, kura laikā tika veikti...

Foto

„Rail Baltica” finansējuma plūsmai ir jābūt loģiskai un saskaņotai ar būvdarbu gaitu, citādi Putniņa un Pauniņa kungiem būs problēmas

Lai Rail Baltica būvniecība noritētu raiti un efektīvi un...

Foto

Kas ir "mēs"?

Lūdzu zemāko izklāstu neuzskatīt par konservatīvās domas konferences rīkotāju autoritatīvu versiju. Ticu, ka 28. novembrī Demos II sesijā no runātājiem dzirdēsim pavisam citas...

Foto

Biotehnologa fabulas

Cilvēks ir radies no šūnām, viss organisms - āda, miesa, kauli, tauki, muskuļi, orgāni - arī ir veidots no šūnām. Šūnās veidojas arī enerģija,...

Foto

Vai šodien jau esi ļāvis sevi apmuļķot? Ja ne, ņem vērā šo rakstu!

Nevienam nepatīk, ka viņu apmuļķo. Pēc Eirobarometra datiem 64% Latvijas iedzīvotāju jūtas pārliecināti,...

Foto

Elektrības cenu līkloči – vai Latvijas iedzīvotāji izmanto savas iespējas?

Ir pagājis gads kopš Nord Pool biržas vairumtirdzniecības cenas Latvijā uzrādīja prātam neticamus rekordus, vidējai mēneša cenai pārsniedzot...

Foto

Man ir cits viedoklis!

Ģenerālās Asamblejas 1948. gada 10. decembra 217. A (III) rezolūcijas preambulā teikts - ņemot vērā to, ka visiem cilvēku sabiedrības locekļiem piemītošās...

Foto

Nevajag ņaudēt!

Visa nauda tiek izsaimniekota caur valsts konkursiem, sadārdzinot visu 5x utt. Vajag pieņemt tikai pareizu likumu par visu konkursu auditu un konkursus auditēt no...

Foto

Vai privātie mežu īpašnieki šobrīd saredz ilgtspējīgas mežsaimniecības jēgu?

Nav noslēpums, ka Latvijā šobrīd pret mežsaimniecības nozari valda sarežģīta un bieži vien pretrunīga sabiedrības attieksme. Vairāku...

Foto

„Rail Baltica” skandalozais iepirkums – kas tālāk?

„Rail Baltica” - uzņēmumu apvienība no Turcijas, kuras sastāvā ir kompānijas "IC Içtaş Inşaat Sanayi Ve Ticaret A.Ş." un...

Foto

Helmanis publiski sašutis par... Puntuļa rīkoto konkursu?

Ir tāda anekdote: “Zvēru mazuļi pagalmā lielās ar saviem vecākiem. Vienam tētis tādā amatā, otram mamma tur strādā. Lācēns...

Foto

Cilvēku viedoklis SIF ekspertiem nerūp!

Ir tāda anekdote: “Eksperti norāda, ka valsts attīstās, iedzīvotāji apgalvo, ka viņi to nejūt, bet iedzīvotāji jau nav nekādi eksperti!” Līdzīgi...

Foto

Piesakos uz pirmo vietu konkursā par vistukšākajām frāzēm

Vispārējie latviešu Dziesmu un Deju svētki ir viena no mūsu vissvarīgākajām kultūras tradīcijām. Ir nepieņemami, ka mākslinieki un...

Foto

„airBaltic” - varbūt viss ir stipri vienkāršāk

Lai aizmuktu ar „airBaltic” lidmašīnām, nav jātaisa slēgtas Ministru kabineta (MK) sēdes. Tā ir valstij piederoša kompānija un pietiks...

Foto

Kādēļ vairs nenotiks neviena mana intervija ar “Latvijas Avīzes” žurnālisti Egli?

Galvenais iemesls ir – es nevēlos piedalīties iestudētās izrādēs, kas aiz žurnālistikas maskas nolaupa mums...

Foto

Enerģijas pašpietiekamības nozīme Latvijas nākotnei

Saeimas deputātiem nodoti izskatīšanai Klimata un enerģētikas ministrijas izstrādātie un iepriekšējās valdības atbalstītie grozījumi Elektroenerģijas tirgus likumā....

Foto

Tautas kustība "Veselais saprāts"

Šorīt, kad pasaule dejo virs bezdibeņa, kad mūsu dzīvei tiek sisti pamati zem kājām, kad pašsaprotamas lietas tiek apšaubītas, kad sabiedrībai un...

Foto

Vēlreiz brīdinām – neaiztieciet mūsu peļņu!

Ir skaidrs, ka priekšlikumi palēninās vai daļēji apstādinās kreditēšanu, kā arī negatīvi ietekmēs Latvijas reputāciju un kredītreitingu, kas sadārdzinātu valsts...

Foto

Valdība parādīja visa veida migrantiem, ka mēs esam mīkstie

Vakar bija ļoti svarīgs tests mūsu valdībai, prezidentam, drošības iestādēm, kuru tie neizturēja....

Foto

Izraēlai ir jāizdara pareizā izvēle

23.oktobrī Pietiek tika publicēts mans raksts ar nosaukumu ”Izraēla pret “Hamās””, kurā izklāstīju savu redzējumu par notikumu attīstības scenāriju un lēmumiem, kas būtu...

Foto

Nediplomātiskais un nekorektais Kariņš nav visa Latvija

Diena sākās ar ziņu par Latvijas ārlietu ministra Krišjāņa Kariņa izraisīto skandālu. Katalonijā viena no centrālajām mediju ziņām ir...

Foto

Piederība Rietumiem nav tikai ērtības un iespējas

Diemžēl var prognozēt, ka Eiropā pieaugs naida noziegumu skaits. Diemžēl mazāka, manuprāt, ir izpratne, ka tā nav specifiski ebreju...

Foto

Komentārs par to, ka Latvijai esot jākļūst par bezskaidras naudas valsti

Pārlasīju rakstu vairākas reizes un tā arī nesapratu, kāpēc Latvijai jākļūst par bezskaidras naudas norēķinu...

Foto

Kad divi latvieši savā starpā runā angliski vai krieviski, tie faktiski noliedz savu tēvu un māti

Sveicu jūs Valsts valodas dienā! Latvijas valstiski un nacionāli domājošās...

Foto

Kāpēc VAS "Latvijas dzelzceļš" neveicas ar ES projektu realizāciju

Divi vienkārši iemesli. Pirmais: uzņēmuma padomes nekompetence. Izjaucot koncerna vadības procesus, kas sekmīgi un izmaksu ziņā arī...

Foto

“Saskaņai” ir vieta Latvijas politikā, jo tās misija ir svarīga un mērķi ir aktuāli kā nekad iepriekš

Ir pagājis gads, kopš partija “Saskaņa” zaudēja vietu politiskajā...

Foto

Kas kopīgs Baznīcai ar LGBT, un kas uzsauc mūziku?

Skolās māca, kā naudu pelnīt, augstskolās, kā to ekonomēt un radīt, bet kāpēc skolās nemāca, kā nauda...

Foto

Laimes māti un naudas koku meklējot, jeb „Global Animal Law organisation” likumdošanas datubāze un tās interpretācija

Salīdzināt Latviju ar Nigēriju, tādējādi norādot uz Latvijas neiedomājamo atpalicību,...

Foto

Hosams paņem rokās mietu. Ar s...diem

Stradiņa slimnīcas – jeb saīsinājumā PSKUS – padomes zibenīgā patriekšana no amatiem liecina, ka jaunais veselības ministrs Hosams Abu Meri...

Foto

Atklāta vēstule “Swedbank” vadītājam Laurim Mencim

Sveicināts Jūsu jaunajā amatā kā „Swedbank” valdes priekšsēdētājs! Es rakstu Jums saistībā ar konkrētu situāciju, kurā esmu nonācis kā Jūsu...

Foto

Cik īsti vērta biļete uz Džordanu Pītersonu?

Par mūsdienu mesiju dēvētajam Toronto profesoram Džordanam Pītersonam pošoties uz Rīgu ar priekšlasījumu, interesentiem nenāktu par ļaunu tomēr piedomāt...

Foto

Nākamgad daļa pašvaldību var nespēt pildīt pamatfunkcijas!

Valsts budžeta pieņemšanas procesā gandrīz neievērots palicis jautājums par pašvaldību budžetiem, bet tas ir ļoti svarīgs. Tieši no pašvaldību rocības...

Foto

Kolektīvais saprāts ir vājprātu summa

Ja reiz dzīvnieku pasaules kolektīvie saprāti mums ir pašsaprotami, kas mums liek uzskatīt, ka tāda, līdzīga kā dzīvnieku pasaulēm kolektīvā saprāta,...

Foto

Mēs nogalinām tikai tik daudz dzīvnieku, cik vajag!

Latvijas Veterinārārstu biedrība (LVB) šodien, 10.oktobrī informēja Zemkopības ministrijas Dzīvnieku aizsardzības un labturības konsultatīvo padomi par dezinformāciju un...