Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) faktiskajam līderim Aivaram Lembergam nelabvēlīgu atzinumu, kas visticamāk tiks izmantots, lai pamatotu Ventspils mēram noteiktā drošības līdzekļa maiņu uz stingrāku, ceturtdien, 31. maijā saņēmusi Ģenerālprokuratūra, liecina Pietiek rīcībā esošā informācija.

Pietiek jau maija sākumā rakstīja, ka Ģenerālprokuratūra spērusi virkni soļu, kas liecina, ka drīzumā varētu tikt pārskatīts jautājums par stingrāka drošības līdzekļa noteikšanu Lembergam. Ģenerālprokuratūra uzskata, ka oligarhs pārkāpis viņam noteiktā drošības līdzekļa ierobežojumus pildīt Ventspils domes priekšsēdētāja un Ventspils brīvostas valdes priekšsēdētāja amatus. Lembergu "iegāzusi" un Ģenerālprokuratūru uz aktīvu rīcību izprovocējusi viņa „zīmēšanās” TV kameru priekšā kā Ventspils „saimniekam”, radot priekšstatu, ka viņš faktiski ir pilsētas mērs, kā arī vēlme izbaudīt luksusa komfortu, uz tiesas sēdēm Rīgas apgabaltiesā vizinoties Ventspils brīvostas Audi.

No pašvaldību darbību uzraugošās Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) Ģenerālprokuratūrā ceturtdien saņemta atbilde uz valsts apsūdzības uzturētāju grupas Lemberga prāvā vecākā prokurora Jura Jurisa 24. aprīlī rakstiski pieprasītajām ziņām. Šis Edmunda Sprūdža (Reformu partija) vadītās ministrijas sagatavotais atzinums  var izrādīties Lembergam liktenīgs, jo apstiprina Ģenerālprokuratūras aizdomas par drošības līdzekļa noteikto ierobežojumu pārkāpumiem.

Visbīstamākais Lembergam šajā dokumentā ir atzinums, ka viņa "zīmēšanās"  sabiedrības priekšā Ventspils "saimnieka"  statusā apliecina: Lembergs veic pašvaldības domes priekšsēdētāja pienākumus, kas viņam aizliegts ar drošības līdzekli. "Gadījumā, ja persona publiski pauž viedokli jautājumos, kas saistīti ar noteiktam amatam - pašvaldības domes priekšsēdētājam piemītošām pilnvarām, tā veic minētā amata pienākumus. Līdz ar to ministrijas ieskatā persona, publiski kā pašvaldības domes priekšsēdētājs paužot viedokli un skaidrojot sabiedrībai pašvaldības pieņemtos lēmumus, rīkojas attiecīgās pašvaldibas domes vārdā. Tādējādi arī minētā persona veic pašvaldības domes priekšsēdētāja pieākumus," teikts atzinumā, kas no VARAM ceturtdien saņemts Ģenerālprokuratūrā.

Prokurors Juriss savā 24. aprīļa vēstulē VARAM cita starpā lūdza sniegt ziņas, „vai Aivars Lembergs kā domes priekšsēdētājs, pārstāvot Ventspils pilsētas domi attiecībās ar masu medijiem, kultūras un kādos citos pasākumos, paužot publiski savu viedokli sabiedrībai kā Ventspils pilsētas domes priekšsēdētājs par jautājumiem, kas ir domes kompetencē, faktiski pilda vai nepilda domes priekšsēdētāja pienākumus”.

Tieši rindkopa, kas skaidri pasaka, ka Lembergs faktiski pilda Ventspils mēra pienākumus, VARAM atzinumā, pēc Pietiek rīcībā esošās informācijas, jau sanervozējusi oligarha uzticības personas un juristus. Neoficiāli zināms, ka var notikt mēģinājums ieslēgt atpakaļgaitu un neļaut Ģenerālprokuratūrai spert soļus Lemberga drošības līdzekļa maiņai uz stingrāku, šim mērķim izmantojot Ventspils mēram politiski "draudzīgāku" - ministra Gaida Bērziņa (Nacionālā apvienība) vadīto Tieslietu ministriju (TM). Tieši TM pilnvarās ietilpst sniegt likuma normu skaidrojumus (kaut tie neskaitās oficiāli, tomēr parasti tiek respektēti). Pie VARAM pokurors Juriss vērsies, jo pašvaldību ministrija ir vadošā valsts pārvaldes iestāde pašvaldību attīstības un pārraudzības jomā. Neoficiāli šāda prokurora izvēle arī tiek skaidrota ar neuzticēšanos tieslietu ministram Bērziņam, kura saistību ar Lemberga tā dēvēto "stipendiātu lietu", pēc Pietiek rīcībā esošās informācijas, pētījusi Ģenerālprokuratūra.


Saskaņā ar Kriminālprocesa likumu drošības līdzekļa noteikumu un apsūdzētajam noteikto ierobežojumu pārkāpšana ir pamats, lai tiktu lemts jautājums par stingrāka drošības līdzekļa piemērošanu, papildu ierobežojumu noteikšanu vai procesuālo sankciju piemērošanu.


Pietiek jau rakstīja, ka prokurors Juriss februārī vērsies arī pie Ventspils brīvostas pārvaldes, pieprasot ziņas par pienākumiem, kādus Ventspils brīvostas valdē veic Lembergs, un pamatojumu tam, ka viņš ne retāk kā trīs reizes nedēļā uz Rīgas apgabaltiesas sēdēm, kur tiek izskatīts kriminālprocess par viņam celtajām apsūdzībām tajā skaitā par sevišķi smagu noziedzīgu nodarījumu izdarīšanu, ierodas ar brīvostai piederošo luksus klases automašīnu Audi A8L.

Kā liecina Pietiek rīcībā esošā informācija, par Lembergam lojālu cilvēku uzskatītais Ventspils brīvostas pārvaldnieks Imants Sarmulis Ģenerālprokuratūrai sniegtajā atbildē norādījis, ka "Aivars Lembergs ir Ventspils brīvostas valdes loceklis un valdes locekļiem nav noteiktu pienākumu". Šis izvairīgais formulējums acīmrerdzami sniegts Lemberga interesēs, jo, uzskaitot viņa pienākumus brīvostā, Ģenerālprokuratūrai tiktu dota iespēja apgalvot, ka Lembergs faktiski pilda brīvostas valdes priekšsēdētāja amatu.

Tomēr, pēc visa spriežot, Sarmuļa izvēlētais formulējums nostrādājis pretēji. Pēc Pietiek rīcībā esošās informācijas, prokurors Juriss drīz pēc tam VARAM pieprasījis sniegt ziņas arī par to, "vai Ventspils brīvostas valdes locekļiem un valdes priekšsēdētājam saskaņā ar likumu Par ostām, Ventspils brīvostas likumu un Ventspils brīvostas pārvaldes nolikumu nav nekādu pienākumu, kas amatpersonai noteikti ar normatīvajiem aktiem". Ja Ventspils brīvostas pārvaldnieka Sarmuļa atbilde Ģenerālprokuratūrai ir nepatiesa, VARAM lūgts sniegt tās rīcībā esošās ziņas, kādus pienākumus brīvostā kopš 2007. gada 13. augusta pilda Lembergs. Kā rāda Lemberga amatpersonas deklarācijas, viņš pa šo laiku atalgojumā no Ventspils brīvostas saņēmis nedaudz vairāk kā 100 tūkstošus latu, - ja var ticēt brīvostas pārvaldniekam Sarmulim, nepildot nekādus „noteiktus pienākumus”.

Par Ventspils brīvostas pārvaldes luksusa auto izmantošanu Lemberga vizināšanai uz tiesu Sarmulis Ģenerālprokuratūrai atbildējis, ka „fizisko personu uzskaite, kuras izmanto Ventspils brīvostas pārvaldes automašīnu Audi A8L, reģistrācijas numurs HT 3609, Ventspils brīvostas pārvaldē netiek veikta”. Tomēr „viena no personām, kura izmanto minēto automašīnu, ir Aivars Lembergs, jo viņš ir Ventspils brīvostas valdes loceklis, un tā tiek izmantota, lai veicinātu Ventspils brīvostas attīstību”.

Drošības līdzekļa jēga saskaņā ar Kriminālprocesa likumu cita starpā ir arī nepieļaut, ka apsūdzētais turpina noziedzīgas darbības. Apsūdzība, prasot aizliegumu Lembergam ieņemt Ventspils domes un brīvostas valdes priekšsēdētāja amatus, ir uzskatījusi, ka, pildot šos pienākumus, viņš turpinās nodarīt būtisku kaitējumu valsts un sabiedriskajām interesēm.

Savulaik Ģenerālprokuratūras lēmumā par Lemberga krimināllietas nodošanu tiesai viņam izvirzītas apsūdzības saistībā ar atrašanos interešu konfliktā, pildot Ventspils domes un Ventspils brīvostas valdes priekšsēdētāja amatu un šajā statusā pieņemot lēmumus par labu firmām, ar kurām pastarpināti saistīts.

Runa ir par „biznesa vides sakārtošanu” par labu uzņēmumiem, kuros saskaņā ar apsūdzību Lembergs jau pirms 1999. gada caur ārzonu firmām bijis pastarpināts īpašnieks. Lēmumi, kurus, atrodoties interešu konfliktā, pieņēmis Lembergs, saistīti ar vides aizsardzības licencēm, privatizāciju, pašvaldības ieguldījumiem, nodevu atlaidēm, ostas piestātņu nomas maksas atlaidēm, būvniecības atļaujām, pašvaldības un ostas būvniecības pasūtījumiem, iepirkumiem un citiem.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Putina kliķei nekas nav svēts, tā savu ambīciju vārdā piesmej arī ticīgos

FotoŠībrīža Krievijas centieni atsevišķos gadījumos piesegties ar reliģiju vai reliģiju piesaistīt propagandas aparātam ir sasnieguši savā ziņā jau pašu augstāko pakāpi. Tas, ka Krievijas Konstitūcijas 14.pantā pēc būtības ierakstīts, ka reliģija ir nošķirta no valsts1, neko nenozīmē. Jo Krievijas priekštecei – PSRS arī bija visprogresīvākā konstitūcija, tikai deklaratīva.
Lasīt visu...

21

Maskas ir efektīvas, un arī bērni saslimst ar COVID-19

FotoMēs, Latviešu ārstu un zobārstu apvienības valdes locekļi (www.lazariga.lv), aicinām un lūdzam Latvijas iedzīvotājus sekot secinājumiem un ieteikumiem, kas izriet no zinātnes pētījumiem par COVID-19 izplatību, par to, kādi faktori to pastiprina vai ierobežo.
Lasīt visu...

21

Kad pie lietas ķeras kariņveidīgi āksti

FotoVēl nesen tāda lupatveidīga radība premjera krēslā, kam Kariņš uzvārdā, ierunājās, ka naudas mums esot “tik daudz kā nekad”. Taču nevieni krājumi nav bezgalīgi, un arī lielums “tik daudz” agrāk vai vēlāk izsīks (vai tiks izpļeckāts, kas Latvijas gadījumā ir ticamāk).
Lasīt visu...

21

Kad medijs vienkārši ienīst baznīcu un ar apskaužamu periodiskumu nomelno pat savu, vietējo - Latvijas kristīgo baznīcu

FotoTikai pirms dažām dienām vietējais TVNET publicēja rakstu par nesen atvērto Krievijas bruņoto spēku katedrāli (BS Katedrāle). Šis raksts no Eiropas vērtību virsotnes ar mājieniem un ļoti tiešiem secinājumiem liek lasītājam saprast, ka BS Katedrāle nav demokrātiska, nav taisnīga un tīri cilvēciski ir viltīga un zemiska.
Lasīt visu...

21

Van Gog, noliec pindzeles un ej strādāt?

FotoDaudzi impresionisma aizsācēji nevarēja nopelnīt, un, pēc mūsu finanšu ministra Reira ieteiktā, mums varbūt nebūtu impresionisma un citu ģēniju, bet būtu kādi ierindas darbinieki vai pašnāvnieki.
Lasīt visu...

21

Ministru prezidentam es ieteiktu uzlikt respiratoru arī tad, kad ļoti gribas izlikties par mediķi un izteikties

FotoEs labprāt nēsāju masku slimnīcā un intensīvās terapijas nodaļā vai operāciju zālē bez maskas neietu. Man nav grūti uzlikt masku arī veikalā un vilcienā, bet neredzu jēgu, jo no vīrusa maska nesargā gandrīz nemaz.
Lasīt visu...

21

Par pulksteņa grozīšanu

FotoReizi gadā grozīt pulksteni un pāriet uz tā saukto vasaras laiku ir deviņpadsmitā gadsimta ideja, kuru pirmo reizi piedāvāja vīrs, vārdā Džordžs Hudzons, kurš aizrāvās ar vaboļu un insektu kolekcionēšanu. Hudzonam ļoti gribējās, lai pēc darba viņam atliek vairāk dienasgaismas stundu savam hobijam.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Es visu izdarīju lieliski, bet tagad atbildība jāuzņemas valdībai kopumā un premjeram kā komandas kapteinim

Lai kuram no uzskatiem piekrītat – SARS-CoV-2 vīrusa izplatības spējš pieaugums...

Foto

Vilks vai lācis? Jeb maskas - sociālā kontrole?

Iedomāsimies, ir jauks pavasara rīts, jūs esat pārvācies jaunā dzīvoklī un, mīkstās čībās sēžot jaunajā dīvānā, glaudāt savu...

Foto

Gudrie mācās no citu kļūdām, „gobzemieši” — no savējām: COVID-19 Krievijā

Šoreiz būs stāsts nevis par sen jau visiem apnikušo Aldi Gobzemu, Ciekura muļķībām, Pļaviņa folijas...

Foto

Par tomiem lūšiem un citiem alkoholiķiem – baznīcas vajātājiem

Nesen zināmās aprindās pazīstamās cehs.lv radošais direktors Toms Lūsis atbilstoši savai „humora” izjūtai „izjokoja” baznīcas darbību ierobežojumu laikā, kas...

Foto

Maskēt kopējo atbildību

Aizvakar Ministru kabinets vienojās, ka par mutes un deguna aizsegu nelietošanu sabiedriskās vietās varēs piemērot sodu līdz 50 eiro apmērā. Lai šīs izmaiņas...

Foto

Kurš pēdējais izslēgs gaismu nelielajās pašvaldībās?

Rudens tradicionāli ir laiks, kad zemnieka sētā apcirkņi tiek pildīti ar vasaras sezonā sarūpēto. Ja gads ir bijis labs, tad...

Foto

“Ganāmpulkam” pieaugot, aug pieprasījums pēc “ganītājiem”

Koronavīruss ir izraisījis ne mazums diskusiju un viedokļu sadursmju gan speciālistu aprindās, gan sabiedrībā. Taču arvien biežāk parādās atsevišķi eksperti...

Foto

Jautājums – kāda ir C19 Pasakas morāle? Kāds ir Lāsts?

Uz kādas vientuļas salas vārdā Pasaule dzīvoja 100 ciltis (Valstis), kuras vadīja Valdnieki, un viens Burvis...

Foto

Signāls

Vai maskas lietošana pēc koloniālās pārvaldes lēmuma ir medicīniski pamatota? Drīzāk nē nekā jā. Kādēļ tad cilvēki liek uz sejas to? Jo viņiem ir bailes....

Foto

Maskai nav nekāda sakara ar valdības gāšanu

Reāli fakti - Covid19 ir lipīgs, paaugstinās temperatūra, pazūd oža, bezspēks utt. Iespējams, daudzi jau ir pārslimojuši bez acīmredzamiem...

Foto

Nevienam nevajadzētu būt tiesībām lemt par cita cilvēka dzīves vērtību

Šogad ir apritējuši 10 gadi, kopš Latvijas Republikā ir stājies spēkā likums “Par Konvenciju par personu...

Foto

Krīzes brīdī pacientus šķiros…

Tātad Latvija tagad ieviesīs praksi, kādu it kā pielieto daudzās pasaules valstīs, kad krīzes apstākļos šķiro pacientus – kurus ir vērts ārstēt,...

Foto

Priekšlikumi Latvijas Republikas Ministru prezidentam K.A. Kariņam: ierosinu pilnībā pārtraukt jaunu klientu ievietošanu valsts sociālās aprūpes centros

Viena no tiesībsarga funkcijām ir veicināt privātpersonas cilvēktiesību aizsardzību...

Foto

Nevis masku nēsāšana, bet gan C19 pneimonija ierobežo tavu brīvību

Vai man ir pazīstamie, kuri slimo vai ir miruši no C19** infekcijas? Vai tas, ka es...

Foto

Covid19 spilgti izgaismojis melnus plankumus Latvijas medicīnā, bet, iespējams, krīze Baltkrievijā pavēra ceļu to lāpīšanai

Kaut arī no 3. jūnija oficiāli ir pieejami visi valsts apmaksātie...

Foto

Krievijas KDLO dienas ir skaitītas: Putina 5. pants nedarbojas

Nav noslēpums, ka Kaukāzs vienmēr ir bijis ne visai sagremojams kumoss ne tikai cara laiku Kremlim, bet...

Foto

Taksometru sektorā ēnu ekonomika zeļ un plaukst

Kurš gan nav pieradis, ka politiķi sola, pēc tam atkal sola un tad jau politiķi mainās – pirmo solītāju...

Foto

Satversmes tiesa lēmusi atcelt iepriekšējo praksi, piedzenot parādus un kompensācijas par bojātiem dabasgāzes skaitītājiem

Jau šī gada martā sabiedrība tika informēta par spriedumu, kurā Satversmes tiesa...