Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

asi

30.10.2019. 19:08

»

jaajaa

...tiešām labi jautājumi...es arī gribētu saprast, kas tie būtu par noteikumiem, kas aizliedz reklamēt grāmatu (ja jau to vispār drīkst izdot)?...vai varbūt tā ir kāda privāta asociācija, kura reklamē vai nereklamē pēc īpašnieku ieskatiem, tad derētu kāda atsauce uz saimnieka teikto, lai vienkārši muļķī...


Kopš kura laika Latvijā atkal ieviesta cenzūra? Kuram ir tiesības kādam kaut ko aizliegt? Brīnos, ka Ostupe ir tā iebaidīta... It kā vēl pavisam jauna meitene. Droši vien ielikta kā aizsegs, bet pēdējo vārdu saka vecā Grāmatizdevēju asociācijas kliķe... Nožēlojami

Atbildēt

29.10.2019. 10:58

»

jautājums

Es pasākumu neapmeklēju-nezinu...


man arī liekas pagalam smieklīgi - pilnas grāmatnīcas ar "patieso"drazu - sasietā, mežģīnes un vēl nez kādi infantili "erotisko" lubeņu plaģiātiski atgremojumi latviešu valodā, un te iecepušies par kaut kādu sagudrojumu vai ne sagudrojumu, jo redz, nav patiesība.Par uzbraucienu Līcītim jau bija vienkārši stulbi - neesot bijis pierakstīts, ka feļetons.Ar visu to, ka minētā paristu kompānija sastāv no it kā inteliģentiem cilvēkiem, kam būtu jābūt kaut kādām zināšanām literatūras formās.

Atbildēt

Kreisais

29.10.2019. 10:30

Kundzītes ir tipiskas komunsma atraugas un joprojām komjaunietes. Bet viņas arī nevar vainot, jo nevienu dienu brīvā valstī tās dzīvojušas nav.

Atbildēt

kad "varonis"

29.10.2019. 10:23

ir ar uzvārdu, kura sastāvā ietilpst kastas nosaukums,
tad "rozītenes" danco kā cirka šuneļi uz pakaļkājām,
astes kājstarpēs iežmiegušas...
Tāds darbs !

Atbildēt

Kirbis

29.10.2019. 09:53

Interesanti, vai "... pamatotas aizdomas, ka šī grāmata nav saskaņā ar patiesības principiem" sāks darboties arī grāmatu tirdzniecības vietās tirāžas izņemšanas vai tās nepieņemšanas realizācijai paskatā?

Atbildēt

Lato Zaķis

29.10.2019. 09:08

Pietiek stučīt!

Atbildēt

Aha

29.10.2019. 08:00

»

Zinatājs

Tipisks suņu ēdāja komandas komentārs, aimirsa vēl komentā pievienot bezsakarīgi kādu slavenību


Te ari pilns ar veciem komunistiem, čekustiem, kas bļauj, kā Mikropisannczs, rakstot , ka " Cenzētczs un izdrātēczs Muļķu zemē XXI g.s. Uzdodas par slimu mārrutku audzētāju, bet slavē Arturu Priedīti, veco čekistu. Tāc ir tis Mikropisāns.

Atbildēt

jaajaa

28.10.2019. 21:06

...tiešām labi jautājumi...es arī gribētu saprast, kas tie būtu par noteikumiem, kas aizliedz reklamēt grāmatu (ja jau to vispār drīkst izdot)?...vai varbūt tā ir kāda privāta asociācija, kura reklamē vai nereklamē pēc īpašnieku ieskatiem, tad derētu kāda atsauce uz saimnieka teikto, lai vienkārši muļķī, tādi kā es, arī kaut ko saprot ...:)

Atbildēt

patiesībā

28.10.2019. 19:39

»

jautājums

Es pasākumu neapmeklēju-nezinu...


tas viss (un ne tikai tas vien, pat i ne tuvu!) notiek jau trešo desmitgadi ilgtspējīgi un reāli faktiski ikdienišķi, pie tam arvien masīvāk un necilvēcīgāk - kur šodienas "sašokējušies" vārda un sirdsapziņas brīvības apraudātāji skatījies visus iepriekšējos gadus, ja tikai tagad (beidzot!?) ir izdevies pamanīt "ka Latvijā notiek uzbrukums demokrātijas pamatiem un fundamentālajām cilvēktiesibām -uzbrukums Satversmei"?

Labs jautājums, va' ne? ;)

Atbildēt

Debilais Mikropisāns Kakēdājs

28.10.2019. 19:13

»

var aptaisīt pakaļkājas

vārna vārnai aci neknābj


no pidirstcom psihenes atkal ārā!

Atbildēt

Krāns

28.10.2019. 19:00

Gribētu zināt ,cik nodokļu maksātājiem izmaksā trekno miesu demonstrēšana refirmas klipos? Diez,vai ar savu mazo draudziņu viņš jau sarunājas, spogulī skatoties?

Atbildēt

Cenzūra psrs laiku atgriežas

28.10.2019. 17:15

Valdība tautu muļķo. Kad par viņiem raksta patiesību tad nepatīk.

Atbildēt

Nesaprotu!

28.10.2019. 17:12

Kur ir Gardas plitnieces baltajās zeķbiksēs?

Atbildēt

Paija - vai iesniegt tiesā

28.10.2019. 13:37

Intereses pēc varētu to asociāciju iesniegt tiesā , paprasīt morālo kompensāciju. Rēķins samaksāts , bet nepilda saistības , redzētu kāds būtu tiesas lēmums.

Varbūt pamēģiniet sporta pēc iesniegt prasību tiesā?

Atbildēt

jautājums

28.10.2019. 13:34

»

to hihi

Ja jau zināmām aprindām kļuvis zināms neiznākušas grāmatas saturs, autoru un izdevēju tuvumā ir 'avoti', kuri par to informē zināmu personu loku. Tāpēc nevajag apvainoties uz tiem kuri kaut ko zina par saturu, bet meklēt 'avotus" savā tuvumā


Te nav runa par avotiem, te ir runa par demokrātijas vērtībām un pamatprincipiem.
Grāmatizdevēji nav tiesa, lai spriestu par patiesību un taisnību.
Te ir runa par 1) demokrātijas pamatprincipiem-vārda un sirdsapziņas brīvību, 2) patērētāju tiesībām-ja rēķins ir izsniegts , apmaksāts, bet pakalpojums netiek sniegts, jo diskriminējoša attieksme. Pret visiem pasākuma dalībniekiem netiek piemērots vienlīdzīgas attieksmes princips.

Atbildēt

Informācijas noplūde

28.10.2019. 13:30

pašā pietiek.com; kads iedevis palasīt manuskriptu.

Atbildēt

P.S.

28.10.2019. 13:28

Varbūt beidzot saregulējiet laiku komentāriem!

Atbildēt

to hihi

28.10.2019. 13:27

Ja jau zināmām aprindām kļuvis zināms neiznākušas grāmatas saturs, autoru un izdevēju tuvumā ir 'avoti', kuri par to informē zināmu personu loku. Tāpēc nevajag apvainoties uz tiem kuri kaut ko zina par saturu, bet meklēt 'avotus" savā tuvumā.

Atbildēt

jautājums

28.10.2019. 13:26

Es pasākumu neapmeklēju-nezinu.
Bet visas Latvijas grāmatnīcas ir piekrautas ar visas n-tās Saplēstās mežģīnes un līdzīgas kvalitātes līmeņa rastu darbiem. Tie atbilst grāmatu izdevēju asociācijas "patiesības principiem".
Ja vēl atceras politiskās partijas Attīstībai/Par uzbraucienu kļauzas veidā Latvijas avīzes Līcītim par "nepareizu" viedokli par Grētu..
Nu jākonstatē, ka Latvijā notiek uzbrukums demokrātijas pamatiem un fundamentālajām cilvēktiesibām -vārda un sirdsapziņas brīvībai.
Principā tas ir uzbrukums Satversmei.
Kur skatās SAB un prezidents, kurš satversmes garants?

Atbildēt

Paija

28.10.2019. 13:25

Varbūt patiesi nevajag tai Rozei uzbāzties, jo tur noteikti grāmatas varonis jau pasūdzējies.

Atdodiet papildus grāmatu pārdošanā Narvessen kioskos kā to papildus izdarīja A.M. ar savu grāmatu " Brālība 2" - tā taču arī skaitās tautai nevēlama literatūra..

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

15

Egils Borats

FotoAcīmredzot prezidents Egils Levits uzskata, ka pēdējā laikā viņa  neveiklo frāžu un paziņojumu skaits nav pietiekams, lai pilnībā samulsinātu Latvijas cilvēkus, un tāpēc viņš turpina runāt arvien dīvainākas lietas.
Lasīt visu...

21

Alda Gobzema rekviēms

FotoTuba Mirum (Pastarā diena) – ar to mūsu valdībai un visiem ļaunajiem spēkiem draud Aldis Gobzems kopš tā brīža, kad iesaistījās par cīņu pie varas galda. Gobzema aktivitātes var pielīdzināt kopējai plūsmai, kura sākās ar Brexit kampaņu un Donalda Trampu nākšanu pie varas ASV un notikumiem citur pasaulē, kur par galveno dzinuli ir ārējs vai iekšējs drauds, briesmas, netaisnība. Gobzems draud ar procesu sākšanu visiem par neslavas celšanu, bet sausais atlikums ir tāds, ka nekas tāds nav noticis. Turpretim ir ierosināti procesi pret viņu par neslavas celšanu, kur verdikts ir bijis viens ne Aldim par labu.
Lasīt visu...

12

Mieru, tikai mieru

FotoŠie slavenā, gudrā un šarmantā vīreļa ar propelleri uz muguras - Karlsona vārdi mūsdienās ieguvuši sevišķu aktualitāti. Jo nav viegli saglabāt mieru tik masīva infoterora un valsts terora apstākļos. Piemēram, izrādās (un tas pat netiek vairs slēpts), ka "brīvprātīgi" pieejamās vakcīnas ir ekperimentālas, attiecīgi - vakcinējamie cilvēki piedalās klīniskā eksperimentā. Bez samaksas. Ar risku savai veselībai vai dzīvībai. Pat oficiālajos medijos ir "pasprukusi" šī informācija.
Lasīt visu...

21

Kādēļ nav ieteicams vakcinēties pret COVID19 (jo īpaši ar mRNA tipa vakcīnām)?

FotoTā kā arī Latvijā valdība sāk apšaubāmu masveida vakcinācijas propagandas kampaņu, kas var izvērsties pat mēģinājumos uzsākt piespiedu vakcināciju modernizēta totalitārisma stilā, īsumā jānorāda galvenie iemesli, kādēļ nav ieteicams vakcinēties pret COVID19, jo īpaši ar jaunā tipa mRNA vakcīnām.
Lasīt visu...

6

Labklājības ministrijas un pašvaldību neizdarība noved pie dzīvības apdraudējuma cilvēkiem, kuri uzturas sociālās aprūpes centros

FotoKopš ārkārtējās situācijas valstī, ko izraisījusi Covid-19 krīze, tiesībsargs ar vērību seko līdzi notikumiem, kas saistīti ar personām, kas ilgstoši atrodas sociālās aprūpes centros. Tiesībsargs uzskata, ka Labklājības ministrijas un pašvaldību neefektīvās sadarbības dēļ tiek pārkāptas personu tiesības uz veselību un dzīvību.
Lasīt visu...

15

Pele spēlējas ar kaķi: Ivo Leitāns pret Aivaru Lembergu

FotoKad vienā no Ventspils mēra Aivara Lemberga preses konferencēm jautājumus sāka uzdot LTV žurnālists Ivo Leitāns, uzreiz izvērtās aizraujošas debates starp kaķi un peli teju stundas garumā, turklāt šis ir no tiem gadījumiem, kad abas puses vienlīdz var uzskatīt par kaķi un par peli reizē.
Lasīt visu...

13

Pieaug slēgto tirgotāju skaits, jāglābj nozare

FotoNozare turpina darboties sarežģīta regulējuma apstākļos. Atbalstu saņem regulāri apturēto uzņēmumu darbinieki, turpinās pieteikšanās uz apgrozāmo līdzekļu pabalstiem, ar nepacietību tiek gaidīts lēmums par nomas maksas atbalsta piešķiršanu. Vienlaikus pieaug pircēju neapmierinātība ar sortimenta ierobežojumiem un valdības sadārdzināto aizliegto preču iegādes procedūru. Savukārt, uzņēmēji neapmierināti ar preču krājumu iesaldēšanu un aizliegumu nopelnīt tirdzniecības vietu saglabāšanai (komunālie maksājumi, noma).
Lasīt visu...

6

Atbilde ir tuvāk, nekā tu domā

FotoCik labi, ka mēs dzīvojam laikā, kad ir tik daudz iespēju! Piemēram, ir tik daudz iespēju baidīties:
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Pilsoni! Ja gribi paspēt nodibināt partiju, tad kur ņemt nosaukumu? Tev palīgā nāks Ukraina

Skatoties uz pašvaldību vēlēšanām šogad un Saeimas vēlēšanām nākamgad, plāno dibināties ne...

Foto

Esmu brīvs un spēcīgs cilvēks, tāpēc iesūdzēšu visus, kas man darīs pāri

Esmu ar savu parakstu apliecinājis dalību partijā Likums un kārtība! Un Tu? Seko man un...

Foto

Kam tic tie, kas grib, lai netici nekam

Brīžos, kad plašākam sabiedrības lokam piemin okultismu, tad vieni smīkņā klusi, citi steigtu pildīt savu operatīvo armijai pielīdzināmo...

Foto

Tikai slikti cilvēki iebilst pret datu nesēju atlīdzību mobilajiem telefoniem

Latvijas autoru, mūzikas izpildītāju un producentu organizācijas ir gandarītas par LR Kultūras ministrijas (KM) virzītajām izmaiņām...

Foto

Pietiek norādīt kā piemēru citu valstu neizdarību, attaisnojot mūsējās

Kas mainījies? Kad studēju medicīnu, mums mācīja, ka no desmit cilvēkiem vismaz viens ir savādāk domājošs. Vai...

Foto

Zakatistovam, Nemiro un kompānijai nāksies atskaitīties

Šā gada 7.janvārī Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistrs ir apstiprinājis 2020.gada 6.decembra politiskās partijas KPV LV ārkārtas biedru sapulcē ievēlēto valdi:...

Foto

Vajadzētu pieprasīt arī izglītības un zinātnes ministres demisiju

Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) valde aicina Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu neatstāt bez ievērības Latvijas Izglītības un zinātnes...

Foto

Par cenzūru portālā Draugiem (ja vēl atceraties tādu)

Līdz 2017.gada maijam biju pārliecināts par to, ka visi cilvēki pasaulē  vissiltākos pateicības vārdus saka un vislielāko cieņu...

Foto

Kāpēc Latvijas vara un mediji nekomentē Lielā Restarta konceptu?

Pēc gandrīz gada juku un haosa atbilde uz šo jautājumu ir acīmredzama. „Jaunās Perestroikas” ieviešanai uzsvars tiek...

Foto

Šoreiz mēģināšu atbildēt par saviem vārdiem: politiskās partijas "Likums un kārtība" dibināšanas manifests

Mēs neticam papīru kalniem. Papīrs panes visu. Līdz šim Latvijā ir bijušas simtiem...

Foto

Praktiski padomi - kā apturēt vīrusu

Kopš pavasara nekas nav mainījies, vēl joprojām tie paši labie, vecie, efektīvie ieteikumi! Tātad vīruss nekad nesākas uzreiz plaušās, tas...

Foto

Pietiek muļļāties

Lai nu kā kādam nepatiktu Latvijas pašreizējā valdība, kura rīkojas pēc Krilova fabulas motīviem, tad nu šoreiz jānoņem cepure premjera priekšā....

Foto

Kas traucē?

Gada pirmajā pusē mēs lepojāmies ar to, ka mūsu „aktīvās” rīcības rezultātā esam labā epidemioloģiskā situācijā, salīdzinot ar citām valstīm. To, lepni krūtis izgāzuši,...

Foto

Es sekoju un izprotu

Pastāvīgi un rūpīgi sekojot līdzi situācijai, izprotu Ministru prezidenta lēmumu un tā pamatojumu pieprasīt veselības ministres demisiju....

Foto

Pareiziem medijiem, kas cer uz valsts finansiālu atbalstu, ir jāuzvedas pareizi

Jau kopš marta Latvijas iedzīvotāju ikdienu būtiski ietekmē koronavīrusa izraisītā pandēmija, ar to saistītie ierobežojumi...

Foto

Ir nepieciešamas skaidras atbildes

Ir skaidrs, ka šis šovs ar varas sevis slavinošo vakcinācijas uzvaras gājienu turpināsies ar arvien lielāku jaudu. Tieši tāpat kā turpināsies krāpnieciskās...

Foto

Es jums atkal došu daudzus lieliskus padomus: kad un kā Latvija sāks ķert kaimiņus?

Vienmēr ir interesanti un noderīgi salīdzināt dažādu valstu datus, it sevišķi, ja...

Foto

Kur ir manas ragaviņas?

Labdien, valdība! Vispirms apsveicu ar iespēju sākt vakcinēties! Gaidu ar nepacietību arī savu kārtu. Bet, kamēr gaidu (un, cerams, sagaidu), nenocietos un...

Foto

Aicinu ikvienu saglabāt piesardzību un rīkoties atbildīgi

Godājamie Latvijas iedzīvotāji un visi, kuriem dārga mūsu mīļā Latvija! Aizejošais gads ir bijis izturības un pārbaudījumu gads. Covid-19...

Foto

Izturību, iejūtību un drosmi

Mīļie Latvijas cilvēki! Jaunajā gadā es gribu mums visiem novēlēt izturību, iejūtību un drosmi....

Foto

Šodienas izaicinājumi prasa tikai veselo saprātu

Mūsu vēsturē ne reizi vien Ziemassvētki bijis smagu kauju laiks. Gan strēlnieki, gan leģionāri ar asiņu sarkano krāsojuši gada garākās...

Foto

Ieteikumi par COVID-19 ambulatoru ārstēšanu

Atsaucoties uz Latvijas Ārstu biedrības aicinājumu iesaistīties COVID-19 pandēmijas apkarošanā, varu rekomendēt dažus ieteikumus ambulatoram ārstēšanas procesam....

Foto

Ministrs Plešs ignorē Būtiņģes termināla naftas noplūdi

Būtiņģes naftas termināla atrašanās Baltijas jūrā ir bumba ar laika degli, tādēļ naftas noplūde no Būtiņges termināla ir likumsakarīga....

Foto

Ko vajag darīt, lai cilvēki Latvijā neticētu vakcīnai pret koronavīrusu. 10 punkti

1. Vairākas desmitgades nepiešķirt pietiekami daudz līdzekļu izglītībai un zinātnei. Lai cilvēki tic instagram influenceriem ne...

Foto

Aicinājums valsts augstākajām amatpersonām

2020. gada 12. novembrī Satversmes tiesa taisīja spriedumu, kas ir guvis plašu rezonansi Latvijas sabiedrībā. Likumdevējiem tas nozīmē nopietnus izaicinājumus nākotnē. Latvijas...

Foto

Ko es darītu, ja pats saslimtu ar Covid–19

Vakardienas saruna. Atstāstīšu, kā nu mācēšu. Mans sarunu biedrs – mans sens paziņa, tik sens, ka esam vienaudži,...

Foto

Kārtējais „eksperts” kārtējo reizi paredz Vladimira Putina valdīšanas gaidāmās beigas

Politologs, demagogs un bijušais sektants Andis Kudors savā nesenajā intervijā vēlreiz paredz Vladimira Putina valdīšanas gaidāmās...

Foto

Vīrieši, appreciet savas sievietes: vēstījums 2020. gada Ziemsvētkos

Dieva mīļotie, es sirsnīgi sveicu jūs Kristus dzimšanas svētkos! Septiņsimt gadus pirms Jēzus dzimšanas pravietis Jesaja vēstīja, ka...

Foto

Mīlestības likums liek mums raudzīties uz ikvienu kā savu laikabiedru

Kā vadmotīvu šai svētku uzrunai paņemsim tekstu no Lūkasa Evaņģēlija: Un viņi steigā atnāca un atrada...

Foto

Mūsdienu Ziemassvētku stāsts

Vakar pa nakti sniga. 8:00 - uzcēlu sniegavīru....

Foto

Aicinām priesteri Aleksandru Stepanovu nevērsties pret pāvesta kalpojumu

A. god. priesterim Aleksandram Stepanovam (attēlā), Tukuma Romas katoļu draudzes prāvestam un portāla www.civitas.lv redaktoram. Latvijas Romas katoļu...

Foto

Arhibīskaps Stankevičs, viņa sirdsapziņa un Gērings, kurš tika notiesāts…

Rīgas arhibīskapa metropolīta Zbigņeva Stankeviča uzruna Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas sēdē izraisīja sašutumu ne tikai...

Foto

Mans piedāvājums – ieviest formulējumu “Kopīgas deklarētās mājsaimniecības un savstarpējās aprūpes likums”

15. decembrī es piedalījos Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas sēdē, kurā aicināju, nemainot...

Foto

Alkoholu un cigaretes drīkst, grāmatas nedrīkst

Gudri ļaudis vienmēr ir teikuši: meitiņ, neej gulēt nikna. Vakar izlasīju valdības lēmumu, izdarīju visu, lai dusmas mazinātu (vienīgi pastaigāties...

Foto

Pasaule pesimista acīm jeb nepatīkamā patiesība

Cik ir divi reiz divi? Nu, ja godīgi, tikai tev – divi reiz divi ir pieci. Iegaumē, lai kur tu...

Foto

Ministriem nepelnītais algas pielikums ir jāziedo labdarībai

Saskaņā ar Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likuma normu, kas paredz ņemt vērā gan vidējās algas,...

Foto

Izbrauciet no auzām un atveriet brīvdienās veikalus

Godātie valdības vīri! Laiku pa laikam katram mums sanāk “iebraukt auzās”. Šoreiz no valdības gaidām izbraukšanu no auzām, jo...

Foto

Ir īstais laiks, lai daži desmiti tūkstošu eiro nodokļu maksātāju naudas tiktu samaksāti par dievkalpojumu pārraidīšanu komercmedijos

Tieslietu ministrija ir sagatavojusi informatīvo ziņojumu “Par Ziemassvētku dievkalpojumu...

Foto

„Nekā personīga” „galma dziesminieku" meli par viltus ziņu izplatītājiem un viņu sekotājiem

TV3 raidījumā „Nekā personīga” "galma dziesminieki", stāstot par viltus ziņu izplatītājiem un viņu sekotājiem,...

Foto

Konservatīvo cenzūra – “radikāļu sazvērestība” vai realitāte?

Pēdējās nedēļās Latvijā un pasaulē ir izskanējušas diezgan likumsakarīgas ziņas, proti, daudzi Nacionālās apvienības (NA) biedri, tostarp Saeimas deputāts...

Foto

Mēs visi zinām, ka šo pandēmijas vilni, kas veļas pāri visai pasaulei, nav radījuši Latvijas politiķi, - un vēl citas manas svarīgās domas

Mēs visi ejam...

Foto

Var risināt cilvēku problēmas citu kopdzīves veidu gadījumā, nepielīdzinot tās ģimenei un laulībai

Latvijas sabiedrībā plašu rezonansi ieguva Satversmes tiesas 2020. gada 12. novembra spriedums, kas...

Foto

Dodiet naudiņu mūsu kontrolētajām NVO, bet valsts aizsardzības mācību skolās nevajag: vēstule valsts prezidentam Egilam Levitam

Augsti godātais Levita kungs! 2020. gada 3. decembrī Saeima pieņēma...

Foto

Mēs prasām savu valsti atpakaļ

Azeru nesenais panākums Kalnu Karabahas atgūšanā un dekolonizācijā, kā arī Lukašenko nespēja apklusināt protestus Baltkrievijā lika atcerēties Krievijas politiķa Viktora Alkšņa...

Foto

K.Kariņa k-gam no Latvieša Pelēkā

Premjera kungs! Rakstu Jums, jo vēl ir laiks novērst problēmas, ko var radīt savstarpēja nesaprašanās. Mani senči te dzīvoja cara laikos,...