Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Gribu izstāstīt par medicīnisko apkalpošanu Rīgas Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcā Duntes 22 (TOS) laikā vēl pirms Covida un par Veselības inspekciju (VI). Dažiem faktiem nevar būt noilguma termiņa.

Mana māte, terapeits ar 45 gadudarba stāžu, 93 gadu vecumā (2018.g.) sakarā ar kājas lūzumu nokļuva TOS, kur:

1) uzreiz pie iestāšanas viņai, kurai bija II pakāpes arteriālā hipertensija, krasi samazināja viņai optimālo asins spiedienu (AS) no 160/80 līdz 100/60 mm Hg (nepieļaujami zemiem cipariem). Samazināja ar morfīnu - pretsāpju narkotisko vielu, pazīstamu arī ar sirds darbības nomākšanu. Par šo tieši morfīna ietekmi uz mātes AS man pateica slimnīcas kardiologs, neraizējoties, ka tāda ietekme var izraisīt galvas smadzeņu, sirds, nieru neatgriezeniskas izmaiņas, turklāt 93 g vecumā.

2) Pēc operācijas (ķir.Veciņa, 3.dienā slimnīcā), jau palātā, bet vēl ar pēc narkozes neatgūtu samaņu mātei tika pārliets asins preparāts - 1 eritrocītu masas deva /1 EM deva/. Pārliešanas laikā attīstījās sirds aritmija ar stipriem drebuļiem un izteiktu uzbudinājumu, kad viss ķermenis lēkāja pa gultu un man bija jāpietur māte no nokrišanas uz grīdas. Ārste, pie kuras es vērsos un kura novēroja monitoru, ne tikai neapturēja asins pārliešanu sakarā ar tādu lēkmi, bet pat neienāca palātā.

3) Par laimi, mātes organisms tika galā ar notikušo. Atguvusi samaņu, viņa pateica par sāpēm, kas ir dabiski viņas gadījumā. Uzreiz degunā bija ievadīti morfīna preparāta pilieni, un tūdaļ attīstījās šoks ar AS krišanu un samaņas zudumu. Pēc maniem lūgumiem medmāsa vairākas reizes telefoniski lūdza (!) dežūrreanimatologam, kurš novēroja mātes monitoru, sniegt palīdzību. Viņš noraidīja visus lūgumus.

Reanimācijā kāds Pēteris Tamužs, nemaz nekautrējoties, ka esam kolēģi, pateica, ka māte viņas 93 gadu vecumā neesot pat potenciāls reanimācijas kontingents vecuma dēļ. “Jums taču bija pateikts pirms operācijas, ka tādiem vecum veciem pacientiem letalitātes (mirstības) risks ir ļoti augsts? Nu, lūk, jums bija jābūt gatavai šajā ziņā. Statistika liecina, ka tāds slimnieku kontingents nepārcieš pat gadu pēc operācijas. Nekā nevaru jums palīdzēt,” viņš pateica ar pilnīgu vienaldzību.

Neticot savām ausīm, es atkal palūdzu (!) viņam sākt rīkoties. Tas bija velti. “Un kāda būtu bijusi jūsu rīcība ar jaunākiem pacientiem viņas vietā?” es gandrīz raudāju. “Nu, tad es būtu paņēmis viņus uz reanimāciju,” reanimatologam bija mierīga balss. Valsts slimnīcā dežurējošais ārsts atklāti atteica sniegt neatliekamo medicīnisko palīdzību slimnīcas pacientei. Un tad ar kurām rokām veidojas statistika, par kuru teica Tamužs?

Tālāk, laikam zaudējot drosmi, viņš telefoniski (!) nozīmēja iepilināt vienu nelielu šķīduma flakonu. Mātes stāvoklis palika bez izmaiņām. Nestāstīšu par to, kā visu atlikušo laiku, tā kā biju spiesta aiziet 22.00, mēģināju viņai palīdzēt. Par laimi, mātes organisms atkal tika galā ar šoku. Nākamajā rītā, 8.00 es atradu viņu palātā, bet akūtas psihozes stāvoklī (simptomātika izpaudās arī mājās), kurš palika pat neievērots!

Es palūdzu Veciņai ņemt opiātus (morfīnu) nost. “Ar ko tad mēs aizstāsim viņu?” pajautāja ārste. Bet gan tajā dienā, gan tālāk mājās māte pilnīgi iztika BEZ kādiem analgētiķiem. Vai Duntes 22. rīkojas vienīgi pēc algoritmiem un personalizētā medicīna ir atcelta?

Es piekritu piedāvājumam izrakstīt māti. Bet jau pēc pusstundas bija paziņots, ka izrakstīšana tiek pārcelta uz rītdienu, jo “traumas dēļ attīstījusies asiņošana, tāpēc ir zems hemoglobīns un būs atkārtota asins pārliešana”. Taču Veciņa nupat kā bija gatava izrakstīt māti! Tūlīt izdarītā 2 EM pārliešana notika BEZ pienācīgām, manuprāt, indikācijām un bez jebkādas ārsta novērošanas. Tātad asins zuduma pakāpe, kuras kompensācijai tika parakstīta pat ne divu, bet veselo 3 EM devu (kopumā) pārliešana, netika novērtēta ne pirms operācijas, ne arī operācijas laikā, aplūkojot traumas vietu? Vai nevar būt, ka asiņošanai bija arī kāds papildiemesls? Un, ja ārstam nav zināma asins zuduma pakāpe, vai pacientam ir ieteicami opiāti, kuri var dramatiski samazināt AS?

2020.g februārī māte nosūtīja uz VI ārstniecības riska fondu iesniegumu par morālo atlīdzību kopā ar manu tekstu pielikumā par faktiem slimnīcā. Martā atnāca vēstule ar VI vadītājas I.Dreikas parakstu par to, ka papildus ir jāuzraksta, kā aprakstītie fakti kaitēja mātes veselībai, jo “slimības ārstniecības personu izvēlēta ārstniecības metode vien nerada tiesības saņemt atlīdzību”. 

Otrais mātes iesniegums tika nosūtīts uz VI kopā ar manu komentāru. Nesaņemot atbildi 2020.g laikā, es vērsos Veselības ministrijā (VM) un dabūju no VM un VI e-atbildes, ka lēmums ar atteikumu izskatīt mātes iesniegumu ir pieņemts 2020.gada aprīlī un nosūtīts uz norādīto e-pastu.

Tā kā atbildēs nebija ne vārda par iemesliem atteikumam, bija lūgts VI pārsūtīt mums to pašu,  no mūsu puses nesaņemto  vēstuli ar lēmumu vai tās kopiju. Nu, un tad sākās! I. Dreika pieprasīja no manas mātes jaunu oficiālu iesniegumu. Bet vai mums nebija tiesības saņemt to, kas pienākas un ko neesam saņēmušas?

Pēc vairākiem mēģinājumiem saklaudzināt VI pieprasītās vēstules vietā atnāca VM skaidrojums par I. Dreikas viedokļi, ka lietas materiālos nebija mātes pilnvaras (man) pārstāvēt viņas intereses ārstniecības riska fondā, iepazīties ar mātes analīzēm un ārstniecības gaitu. Bet māte personīgi vērsās pie ārstniecības riska fonda! 

Iesniegumā bija aprakstīti visi notikušie TOS ”sīkumi”, ieskaitot to, ka es biju mātei blakus, ka ārsti kontaktēja ar mani, ka rentgena bildes tika rādītas man, ka tieši es saņēmu izrakstus ar visiem izmeklēšanas datiem utt. Mātei nebija vajadzīga nekāda aizbildnības noformēšana pirms slimnīcas, viņa nav plānojusi lauzt kāju un apgādāties ar ģenerālpilnvaram katram gadījumam, piemēram, tādam kā ārstu tiešā līdzdalība akūtas psihozes veidošanā ar turpmākām mūsu lielām pūlēm rehabilitācijas ziņā! 

Vēl: ja viss bija izlemts, jau saņemot pirmo mātes iesniegumu, jo tur nebija pieminēts nekas par pilnvaru, kas bija likts par pamatu atteikumam, kādēļ VI vadītāja pieprasīja no mātes papildus sniegt informāciju par nodarīto kaitējumu? Un kāpēc pieprasījumā nebija informācijas par I. Dreikas uzskatu par pilnvaras nepieciešamību?

I. Dreika: “Ka veselības aprūpes sistēmas cilvēkam man ir viedoklis par VM galveno uzdevumu. Neatkarīgi no tā, kas rakstīts nolikumos vai reglamentos.” Kāda no standarta uzskatiem neatkarīga  domāšana! VI vadītāja izsūtījusi VM gan lietas materiālus, gan skrīnšotu, bet mums – barankas caurumu. 

”Saziņa” ar mums turpinājās vairāk par 4 mēnešiem. Konsultante (psihiatre) ieteica vērsties tieši pie VI vadītājas. Bet tieši viņa bija visa aprakstītā autore. I.Dreika, stājoties 2017.g. šajā amatā, paziņoja: “Plānoju ievest… reformas pamatprincipus, lai VI kļūtu par... uz klientiem orientētu iestādi.” Tieši šo mēs dziļi izjutām.

Veselības ministrs, izvirzot 2021.gadā VI eksdirektori uz VM valsts sekretāra amatu, teica: “Dreika ir veselības nozares profesionāle.” 1) Vai tas ir pārliecinošs un pietiekams pamatojums izvirzīšanai uz šādu amatu? 2) Vai medicīniskā izglītība vairāk nav pamats, lai kļūt par veselības nozares profesionāli? 3) Saistībā ar mūsu lietu VI atbildēs medicīnas izpratnes nebija.

Ve3selības ministrs: “Vienlaikus Dreikas juridiskās zināšanas palīdzēs arī uzlabot un sakārtot....” Vai juriste Dreika nav saredzējusi neko pretlikumīgu reanimatologa Tamuža demonstratīvajā bezdarbībā? Vai medicīniskās apkalpošanas kvalitātes uzraudzība nebija VI pienākums? Bet ne par kādiem pasākumiem sakarā ar mūsu “lietu” man nav zināms.

Turklāt TOS vadība par notikušo ar māti uzzināja no manas vēstules 2021.g vasarā. Un tagad - ķiršodziņa uz tortes: dabūju no TOS atbildi. Galvenais ārsts, parunājot ar manā vēstulē minētajiem darbiniekiem, nolēmis noturēt sapulci par tematu – komunikācijas efektivitāte.

Un kā šo visu var nosaukt?

Novērtē šo rakstu:

101
15

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

6

No Kariņa mācās arī viņa bijusī “labā roka”, tagad - rokas pagarinājums - premjerministre Evika Siliņa

FotoGrūti izvērtēt, vai ārlietu ministra Krišjāņa Kariņa (Jaunā vienotība – JV) “skaidrojumi” par viņa lidināšanos ar privātiem lidaparātiem ir nekaunības, augstprātības, melīguma vai prastas muļķības radīti. Varbūt tur ir viss kopā. Taču simptomātiski ir tas, ka iezīmējas plaisa starp JV līdera un valsts prezidenta pozīcijām.
Lasīt visu...

3

Bez Stambulas konvencijas Latvijas sievietēm gals klāt, ar Stambulas konvenciju Latvijas sievietes zels un plauks

FotoDiskusijās par Stambulas konvenciju (jeb Eiropas Padomes Konvencija par vardarbības pret sievietēm un vardarbības ģimenē novēršanu un apkarošanu) pazūd būtisks jautājums – kāpēc vispār ir domātas konvencijas, kāda ir to nozīme un kāpēc valstis tām pievienojas? Šajā rakstā pievērsīšos potenciālajiem ieguvumiem no konvencijas, kā arī pretestības iemesliem.
Lasīt visu...

12

Valdība ir uz savas planētas, tauta – uz citas

Foto“Biju pārliecināts, ka mūsu ceļi nekad nekrustosies. Bet, re, valsts svētki ir tas, kas tomēr vieno, kaut arī mūsu politiskie uzskati ir pilnīgi pretēji,” saldi smaidot, vienā no 18. novembra pasākumiem mani uzrunāja kāds augsts ierēdnis. Vienojošais elements gan bija tikai reālā, “taustāmā” telpa, kurā atradāmies, bet politiskajā, sociālajā telpā mūs šķīra bezdibenis. Un joprojām šķir. Tas paliek arvien dziļāks un platāks. Ne jau tikai starp mani un konkrēto ierēdni, bet starp tautu un ierēdniecisko valsts aparātu.
Lasīt visu...

21

Latvijas Televīzija palīdz aizdomās turētajiem apzināti kurināt nacionālo naidu, lai netieši mazinātu vainu slepkavībā

FotoUzskatu, ka par mana tēva Andra Ļubkas (attēlā) slepkavību aizdomās turētās personas un to tuvinieki šobrīd apzināti apmelo manu tēvu nacionālā naida kurināšanā, lai tādējādi novērstu uzmanību no patiesajiem slepkavības iemesliem. Kā arī, apzināti publiski nomelnojot manu tēvu, notiek klajš mēģinājums ietekmēt tiesībsargājošās institūcijas un pat tiesu.
Lasīt visu...

12

Par “Maximas” traģēdiju: taisnīgs spriedums manā izpratnē būtu inženiera un būvuzņēmuma sodīšana par ēkas sabrukšanu un "Maximas" sodīšana par cilvēku bojāeju

FotoAr nelabu sajūtu sekoju medijos publicētajām ziņām par Zolitūdes traģēdijas tiesvedību. Esmu būvinženieris, absolvējis Venecuēlas Centrālo universitāti, un man ir Kārnegija un Melona Universitātes (ASV) maģistra grāds būvinženierijā (ar iespējami augstāko atzīmi).
Lasīt visu...

21

Vai Latvijā ir pārāk liels publiskais sektors?

FotoANO 1919. gadā dibinātā Starptautiskā Darba organizācija publicējusi statistiku – 2020. gadā Latvijā aptuveni 29% visu strādājošo bija nodarbināti publiskajā sektorā, bet labākā proporcija esot Austrijā – 4%. Ieliku šo ziņu Twitter, un tas sāka vārīties. Esot sajaukti āboli ar bumbieriem, un vispār, kas tā tāda par organizāciju?
Lasīt visu...

12

Tautas pacietības mērs ir izsmelts!

FotoŠis raksts ir pēdējais brīdinājums koloniālajiem pārvaldniekiem Latvijā! Pēdējais brīdinājums viņu pakalpiņiem valdībā un valsts struktūrās. Tautas pacietības mērs ir izsmelts! Mēs runājām, aicinājām apstāties un pārtraukt LATVJU TAUTAS iznīcināšanas politiku. Taču viss veltīgi. Jūs nevēlējāties mūs sadzirdēt, ieklausīties un saprast - PIETIEK! Tad runāsim citā "valodā" ! Jums saprotamajā!
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Nosodām “Vienotības”, “Progresīvo” un ZZS kreisi radikālo partnerību

Saistībā ar jaunās valdības kreisi liberālo kursu vērtību jautājumos, par prioritāti demogrāfiskās krīzes, ekonomiskās stagnācijas, kā arī militāra...

Foto

Aicinām parakstīties par Saeimas atlaišanu

Mēs, Nacionālā savienība “Taisnīgums”, paziņojam, ka esam pievienojušies iniciatīvai par tautas nobalsošanu, lai atlaistu 14. Saeimu....

Foto

Jau tagad „RailBaltica” trūkst sešu miljardu eiro Latvijas posmam

RailBaltica projektam ir visas iespējas kļūt par akmeni kaklā Latvijas budžetam un valsts parādam, jo jau tagad trūkst...

Foto

Šis raksts par Izraēlu un Palestīnu ir īpaši kompentents, jo pirmā līdzautora divi ģimenes locekļi ir strādājuši kibucos, bet otrs ir dzēris košera šņabi un ir „progresīvais”

10. novembrī ASV valsts sekretārs Entonijs Blinkens Izraēlas–Hamās konflikta kontekstā nāca klajā ar paziņojumu, citu lietu starpā atzīmējot, ka “daudz par daudz palestīniešu ir tikuši nogalināti”. Statistika diemžēl ir nepielūdzama – Izraēlas īstenotās blīvi apdzīvotās Gazas bombardēšanā jau ir 11 tūkstoši...

Foto

Uzruna Latvijas Republikas proklamēšanas 105. gadadienai veltītajā svētku koncertā Latvijas Nacionālajā teātrī

Ļoti cienījamā Saeimas priekšsēdētājas kundze! Ļoti cienījamā Ministru prezidentes kundze! Cienījamās dāmas un godātie...

Foto

Tauta nav stulba

Tauta nav stulba. Tautai piemīt veselais saprāts. Tauta to apliecina, kad viņa publiski dzird idejas, kuras sakrīt ar viņas izjusto gudrību....

Foto

Maksātnespējas administrators izsaimnieko atlikušo uzņēmuma mantu

Mēs, maksātnespējīgās AS "Dzintars" kreditori, nolēmām griezties pie valdības vadītājas un atbildīgās ministres ar atklāto vēstuli par samilzušām problēmām, ar...

Foto

Vai Saeima ir jāatlaiž?

Pēdējās dienās daudz dzirdams par rosinājumu atlaist 14. Saeimu. Izskan gan aicinājumi tādā veidā sodīt arvien kreisāko “Jaunās Vienotības” valdību, gan pretēji...

Foto

Mēs, Kozins, Levrence, Bogustova, Pūpola, Raubiško, Austers un vēl virkne citu Iļjiča mazbērnu...

Kopš teroristiskās organizācijas "Hamas" uzbrukuma 2023. gada 7. oktobrī, kura laikā tika veikti...

Foto

„Rail Baltica” finansējuma plūsmai ir jābūt loģiskai un saskaņotai ar būvdarbu gaitu, citādi Putniņa un Pauniņa kungiem būs problēmas

Lai Rail Baltica būvniecība noritētu raiti un efektīvi un...

Foto

Kas ir "mēs"?

Lūdzu zemāko izklāstu neuzskatīt par konservatīvās domas konferences rīkotāju autoritatīvu versiju. Ticu, ka 28. novembrī Demos II sesijā no runātājiem dzirdēsim pavisam citas...

Foto

Biotehnologa fabulas

Cilvēks ir radies no šūnām, viss organisms - āda, miesa, kauli, tauki, muskuļi, orgāni - arī ir veidots no šūnām. Šūnās veidojas arī enerģija,...

Foto

Vai šodien jau esi ļāvis sevi apmuļķot? Ja ne, ņem vērā šo rakstu!

Nevienam nepatīk, ka viņu apmuļķo. Pēc Eirobarometra datiem 64% Latvijas iedzīvotāju jūtas pārliecināti,...

Foto

Elektrības cenu līkloči – vai Latvijas iedzīvotāji izmanto savas iespējas?

Ir pagājis gads kopš Nord Pool biržas vairumtirdzniecības cenas Latvijā uzrādīja prātam neticamus rekordus, vidējai mēneša cenai pārsniedzot...

Foto

Man ir cits viedoklis!

Ģenerālās Asamblejas 1948. gada 10. decembra 217. A (III) rezolūcijas preambulā teikts - ņemot vērā to, ka visiem cilvēku sabiedrības locekļiem piemītošās...

Foto

Nevajag ņaudēt!

Visa nauda tiek izsaimniekota caur valsts konkursiem, sadārdzinot visu 5x utt. Vajag pieņemt tikai pareizu likumu par visu konkursu auditu un konkursus auditēt no...

Foto

Vai privātie mežu īpašnieki šobrīd saredz ilgtspējīgas mežsaimniecības jēgu?

Nav noslēpums, ka Latvijā šobrīd pret mežsaimniecības nozari valda sarežģīta un bieži vien pretrunīga sabiedrības attieksme. Vairāku...

Foto

„Rail Baltica” skandalozais iepirkums – kas tālāk?

„Rail Baltica” - uzņēmumu apvienība no Turcijas, kuras sastāvā ir kompānijas "IC Içtaş Inşaat Sanayi Ve Ticaret A.Ş." un...

Foto

Helmanis publiski sašutis par... Puntuļa rīkoto konkursu?

Ir tāda anekdote: “Zvēru mazuļi pagalmā lielās ar saviem vecākiem. Vienam tētis tādā amatā, otram mamma tur strādā. Lācēns...

Foto

Cilvēku viedoklis SIF ekspertiem nerūp!

Ir tāda anekdote: “Eksperti norāda, ka valsts attīstās, iedzīvotāji apgalvo, ka viņi to nejūt, bet iedzīvotāji jau nav nekādi eksperti!” Līdzīgi...

Foto

Piesakos uz pirmo vietu konkursā par vistukšākajām frāzēm

Vispārējie latviešu Dziesmu un Deju svētki ir viena no mūsu vissvarīgākajām kultūras tradīcijām. Ir nepieņemami, ka mākslinieki un...

Foto

„airBaltic” - varbūt viss ir stipri vienkāršāk

Lai aizmuktu ar „airBaltic” lidmašīnām, nav jātaisa slēgtas Ministru kabineta (MK) sēdes. Tā ir valstij piederoša kompānija un pietiks...

Foto

Kādēļ vairs nenotiks neviena mana intervija ar “Latvijas Avīzes” žurnālisti Egli?

Galvenais iemesls ir – es nevēlos piedalīties iestudētās izrādēs, kas aiz žurnālistikas maskas nolaupa mums...

Foto

Enerģijas pašpietiekamības nozīme Latvijas nākotnei

Saeimas deputātiem nodoti izskatīšanai Klimata un enerģētikas ministrijas izstrādātie un iepriekšējās valdības atbalstītie grozījumi Elektroenerģijas tirgus likumā....

Foto

Tautas kustība "Veselais saprāts"

Šorīt, kad pasaule dejo virs bezdibeņa, kad mūsu dzīvei tiek sisti pamati zem kājām, kad pašsaprotamas lietas tiek apšaubītas, kad sabiedrībai un...

Foto

Vēlreiz brīdinām – neaiztieciet mūsu peļņu!

Ir skaidrs, ka priekšlikumi palēninās vai daļēji apstādinās kreditēšanu, kā arī negatīvi ietekmēs Latvijas reputāciju un kredītreitingu, kas sadārdzinātu valsts...

Foto

Valdība parādīja visa veida migrantiem, ka mēs esam mīkstie

Vakar bija ļoti svarīgs tests mūsu valdībai, prezidentam, drošības iestādēm, kuru tie neizturēja....

Foto

Izraēlai ir jāizdara pareizā izvēle

23.oktobrī Pietiek tika publicēts mans raksts ar nosaukumu ”Izraēla pret “Hamās””, kurā izklāstīju savu redzējumu par notikumu attīstības scenāriju un lēmumiem, kas būtu...

Foto

Nediplomātiskais un nekorektais Kariņš nav visa Latvija

Diena sākās ar ziņu par Latvijas ārlietu ministra Krišjāņa Kariņa izraisīto skandālu. Katalonijā viena no centrālajām mediju ziņām ir...

Foto

Piederība Rietumiem nav tikai ērtības un iespējas

Diemžēl var prognozēt, ka Eiropā pieaugs naida noziegumu skaits. Diemžēl mazāka, manuprāt, ir izpratne, ka tā nav specifiski ebreju...

Foto

Komentārs par to, ka Latvijai esot jākļūst par bezskaidras naudas valsti

Pārlasīju rakstu vairākas reizes un tā arī nesapratu, kāpēc Latvijai jākļūst par bezskaidras naudas norēķinu...

Foto

Kad divi latvieši savā starpā runā angliski vai krieviski, tie faktiski noliedz savu tēvu un māti

Sveicu jūs Valsts valodas dienā! Latvijas valstiski un nacionāli domājošās...

Foto

Kāpēc VAS "Latvijas dzelzceļš" neveicas ar ES projektu realizāciju

Divi vienkārši iemesli. Pirmais: uzņēmuma padomes nekompetence. Izjaucot koncerna vadības procesus, kas sekmīgi un izmaksu ziņā arī...

Foto

“Saskaņai” ir vieta Latvijas politikā, jo tās misija ir svarīga un mērķi ir aktuāli kā nekad iepriekš

Ir pagājis gads, kopš partija “Saskaņa” zaudēja vietu politiskajā...

Foto

Kas kopīgs Baznīcai ar LGBT, un kas uzsauc mūziku?

Skolās māca, kā naudu pelnīt, augstskolās, kā to ekonomēt un radīt, bet kāpēc skolās nemāca, kā nauda...

Foto

Laimes māti un naudas koku meklējot, jeb „Global Animal Law organisation” likumdošanas datubāze un tās interpretācija

Salīdzināt Latviju ar Nigēriju, tādējādi norādot uz Latvijas neiedomājamo atpalicību,...

Foto

Hosams paņem rokās mietu. Ar s...diem

Stradiņa slimnīcas – jeb saīsinājumā PSKUS – padomes zibenīgā patriekšana no amatiem liecina, ka jaunais veselības ministrs Hosams Abu Meri...

Foto

Atklāta vēstule “Swedbank” vadītājam Laurim Mencim

Sveicināts Jūsu jaunajā amatā kā „Swedbank” valdes priekšsēdētājs! Es rakstu Jums saistībā ar konkrētu situāciju, kurā esmu nonācis kā Jūsu...

Foto

Cik īsti vērta biļete uz Džordanu Pītersonu?

Par mūsdienu mesiju dēvētajam Toronto profesoram Džordanam Pītersonam pošoties uz Rīgu ar priekšlasījumu, interesentiem nenāktu par ļaunu tomēr piedomāt...

Foto

Nākamgad daļa pašvaldību var nespēt pildīt pamatfunkcijas!

Valsts budžeta pieņemšanas procesā gandrīz neievērots palicis jautājums par pašvaldību budžetiem, bet tas ir ļoti svarīgs. Tieši no pašvaldību rocības...

Foto

Kolektīvais saprāts ir vājprātu summa

Ja reiz dzīvnieku pasaules kolektīvie saprāti mums ir pašsaprotami, kas mums liek uzskatīt, ka tāda, līdzīga kā dzīvnieku pasaulēm kolektīvā saprāta,...

Foto

Mēs nogalinām tikai tik daudz dzīvnieku, cik vajag!

Latvijas Veterinārārstu biedrība (LVB) šodien, 10.oktobrī informēja Zemkopības ministrijas Dzīvnieku aizsardzības un labturības konsultatīvo padomi par dezinformāciju un...