Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Ja paskata Google, tad izrādās, ka homofobijas izlēcieni valdošajā partijā nav pirmoreiz. Lūk, kādu lēmumu par izteikumu „mūs pašus "čakarē" kaut kādi "slimie eiroliberāļi", kas bieži vien izrādās prasti pediņu un lezbiešu aģenti” pirms diviem gadiem pieņēmusi Vienotības ētikas komisija.

2012. gada 31. oktobrī Rīgā

Ētikas komisija

LĒMUMS

Ētikas komisija konstatēja, ka:

[1.] Partijas biedrs Ilgvars Kuncītis 2012. gada 17. oktobrī biedru elektroniskajā sarakstē – biedri@vienotiba.lv – nosūtīja vēstuli, kurā norādīja „mūs pašus "čakarē" kaut kādi "slimie eiroliberāļi" , kas bieži vien izrādās prasti pediņu un lezbiešu aģenti”.

[2.] Par iepriekšminētās rīcības atbilstību partijas Ētikas kodeksam Ētikas komisija 2012. gada 18. oktobrī ierosināja lietu. Komisija lūdza I.Kuncītim atbilstoši Ētikas kodeksa 3.8. apakšpunktam sniegt elektroniski rakstveida paskaidrojumus līdz 2012. gada 2. novembrim plkst.15-00. Ētikas komisija brīdināja I.Kuncīti, ka ir lūgusi atslēgt Jūsu elektronisko pastu no Vienotības biedru sarakstes; šajā sakarā lūdzu Jūsu viedokli par Jūsu rīcības atbilstību partijas Ētikas kodeksa 2.2., 2.8-2.10. apakšpunktiem, kā arī uzaicināja uz komisijas sanāksmi 2012. gada 31. oktobrī plkst.17-00.

[3.] Ētikas komisijas loceklis G.Puriņš apspriedās ar partijas ģenerālsekretāru par iespējamiem pagaidu risinājumiem I.Kuncīša un līdzīgas rīcības gadījumos, saņemot ģenerālsekretāra ieteikumu komisijai lūgt atslēgt pieeju I.Kuncītim no biedru sarakstes. Komisija nolēma lūgt ģenerālsekretāru pagaidām liegt I. Kuncītim pieeju partijas biedru sarakstēm 2012. gada 18. oktobrī, nosūtot ģenerālsekretāram attiecīgu protokola elektronisku izrakstu. I.Kuncītis no sarakstes neatslēdza. Ģenerālsekretārs mutvārdos informēja, ka I.Kuncītim pieeju sarakstei neliegs bez atsevišķa valdes lēmuma.

[4.] I.Kuncītis paskaidrojumus 2012. gada 27. oktobrī elektroniskā veidā nosūtīja sarakstē – biedri@vienotiba.lv. Paskaidrojumos I.Kuncītis norādīja, ka „Man nav nekāda vēlēšanās spēlēties vienā smilšu kastē ar tik pārspīlēti liberāliem un nestabilas seksuālās orientācijas cilvēkiem.” [..] Protams, ka nenoskatīšos uz visu notiekošo no malas un labprāt arī dalīšos savos iespaidos ar kādu "ieinteresētu" masu mēdiju. Pirms 2012. gada 31.oktobra sēdes un tās laikā komisijas sekretārs veica tālruņa zvanu I.Kuncītim, kurš atteicās no tiesībām apmeklēt komisijas sēdi.

[5.] Komisija lēmumā neanalizē norādes uz homoseksuālismu, kā arī nepauž nekādi attieksmi pret to. Komisijas ieskatā vārds „pediņš”[1.] laikmetīgā latviešu valodā nepārprotami ir pejoratīvs vārds ar stilistiski ekspresīvu nelabvēlīgu konotāciju, kas pauž riebumu, nosodījumu un nicinājumu; šī vārda lietošana publiskā telpā konkrētajā kontekstā norāda uz vēlmi provocēt nievāšanu, citu cilvēku cieņas aizskaršanu.

[6.] Ētikas komisija jau 2012. gada 10. oktobra lēmumā (Engīzera lieta) norādīja, ka Eiropā ir noturīga tiesiska tradīcija, ka politiķi ir pakļauti plašākai kritikai ne kā citi sabiedrības locekļi [2.], kas nozīmē, ka arī partijas biedri ir pakļāvuši iekšējai plašākai kritikai kā citi līdzpilsoņi. Komisija jau atzina, ka „var būt politiski vai retoriski nepieciešams lietot spēcīgus izteikumus, lai ilustrētu savu politisko nostāju vai attieksmi, taču epiteti jāizvēlas tādi, no kuriem nepārprotami ir skaidrs, ka tiek pausts viedoklis, nevis apgalvojums par faktiem. Ja kāds partijas biedrs otram veltī asus izteikumus, metaforas un hiperbolas ir jābūt iepriekšēji skaidram, ka tie ir tēlaini pārspīlējumi. Šie salīdzinājumi nedrīkst būt tādi, kuriem kāds saprātīgs cilvēks var ticēt kā faktiem.” Komisija atzīst, ka politiski notikumi var būt tādi, kuru tēlaini adekvātam situācijas raksturojumam vārda brīvības robežās jāizvēlas arī vārdi ar stilistiski ekspresīvu nelabvēlīgu konotāciju, tajā skaitā pejoratīvi [3.]. Taču minētās tiesības jāskata kontekstā ar Ētikas kodeksa 2.1. apakšpunktu, kas uzliek par pienākumu kopt tiesiskumu, kā arī 2.8. apakšpunktu, kas aizliedz uzskatu paušanu, kas vērsti uz kādas grupas nomelnošanu. Politologs E.Levits, atsaucoties uz R.Dvorkina teorētisko darbu vērtību noteikšanā norāda, komentējot Satversmes 91. pantu, ka „diskriminācijas aizlieguma jēga ir, akceptējot un ņemot par pamatu Rietumu filozofiskos uzskatus par cilvēka būtību, it sevišķi tā individualitāti un visu cilvēku vienlīdzīgo vērtību, panākt tiesisku un saprātīgās robežās veicināt arī faktisku vienlīdzību starp cilvēkiem. [..] [Aizliegtie kritēriji] atspoguļo gan sabiedrības vēsturisko pieredzi, gan filozofiski politiskos ideālus un ir pakļauti vēsturiskai attīstībai un maiņām” [4.]. Komisijas ieskatā cilvēki ar atšķirīgu ādas krāsu, reliģiju, seksuālo orientāciju vai etnisko piederību vēsturiski bija pakļauti vajāšanām, tātad leģitīmi pelna šādu cieņas aizskaršanas aizsardzību vārda brīvības robežās, taču arī citi cilvēki, kuri nepieder iepriekš vajātām grupām, pelna cieņas aizsardzību, lai pret tiem nelietotu konkrētus vārdus, kā vienīgais mērķis ir aizskart minētās sabiedrības grupas. Judikatūra norāda uz īpašu aizsardzību pret naida kurināšanu šādās reizēs [5.], kas ir ārpus vārda brīvības robežām. Šādos gadījumos Starptautiskais pakts par pilsoniskajām un politiskajām tiesībām pieļauj iepriekšēju cenzūru [6.].

[7.] Ētikas kodeksa 2.9. apakšpunkts nosaka izvēlēties uzvedības stilu, kas neapkaunotu partiju, 2.10. apakšpunkts uzliek pienākumu kopt runas prasmi, 2.12. apakšpunkts norāda, ka biedra ir pienākums neaizskart personas godu un nepazemot otru. Ar saviem izteikumiem I.Kuncītis ir rupji pārkāpis iepriekš minētās ētikas normas.

Komisija atbilstoši Statūtu 13. panta 2. punktam un 14. punktam, attiecībā uz lēmumu lemjot kodeksa 3.6. apakšpunkta noteikt kārtībā, ierosina valdei: izslēgt Ilgvaru Kuncīti no partijas; uzdot Ētikas komisijai šādos gadījumos jau pirmšsķietami vērtējot lūgt atslēgt biedru no iekšējās elektroniskās sarakstes.

Jānis Avotiņš, Jānis Egliņš, Mārcis Gobiņš (balsojumā atturas), Uldis Martinsons, Didzis Šēnbergs

1. Leksiskā izcelsme – pederasts, sengrieķu paiderastēs < pais (paidos) "zēns" + erastēs "mīlētājs".

2. Skat., piemēram, Eiropas Cilvēktiesību tiesas lieta Lingens pret Austriju, 1986.gada 8.jūlijs

3. Skat., piemēram, 2011. gada 9. jūnija Saeimas sēdes stenogramma, likumprojekta Nr. 64/Lp10 apspriešana.

4. Levits E., Latvijas Republikas Satversmes komentāri. VIII nodaļa. Cilvēka pamattiesības. Rīga: Latvijas Vēstnesis, 2011. – 101.lpp. Skat. arī Dworkin R.M. Sovereign Virtue: The Theory and Practice of Equality. Cambridge-Massachussetts: Harward University Press, 2002.

5. Skat., piemēram, Decision of the Supreme Court of Norway, 28 November 1997, (1997), 3 Bulletin on Constitutional Case-Law, 405.

6. Nowak M. U.N. Covenant on Civil and Political Rights CCPR Commentary, 2nd revised edition. Kehl (Germany): N.P.Engel Publisher, 2005. p. 474.

Novērtē šo rakstu:

21
74

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

VVF – „trekno gadu” prezidente. Mīti un realitāte

FotoBijusī valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga nekad nav īpaši vairījusies no asas un tiešas valodas. Latvijā ir pieņemts uzskatīt, ka viņa ir viena no visu laiku izcilākajām politiķēm. Daudzi Latvijas pilsoņi viņu bezgala ciena un slavē par ieguldījumu valsts attīstībā. Tomēr atrodas daži, kuri uzdrošinās nepiebalsot augstajam novērtējumam. Viņi saka, ka pat cienījamā Vaira Vīķe-Freiberga nav bijusi nevainojama un ne viss, ko viņa stāsta, ir patiesība pēdējā instancē. Vai nav pienācis laiks īsi aplūkot viņas devumu Latvijas valstij? Padomāt – vai, raugoties ar saules neapžilbinātu skatu, vismaz daži vispārpieņemti fakti nav uzskatāmi par mītiem?
Lasīt visu...

12

Patiesība vienmēr nāk gaismā. Vienmēr

FotoSavulaik es uzrakstīju grāmatu par Andri Šķēli un nosaucu to „Kampējs”. Apzīmējums iegājās uz daudziem gadiem, bet tagad, pēc šīrīta „Dienas” publikācijas par Vairas Vīķes-Freibergas „pulksteņa lietu” man šķiet, ka ir cilvēks, kam šis apzīmējums piestāv daudz labāk.
Lasīt visu...

21

Vladimira Vaškeviča atklātā vēstule Raimondam Vējonim

FotoAugsti godātais Prezidenta kungs! Vēršos pie Jums ar šo atklāto vēstuli, jo neredzu citu veidu, kā aizstāvēt savu godu un atjaunot savu labo reputāciju.
Lasīt visu...

21

Vai turpināsim maksāt Porziņģim?

FotoAizvakar iemetu kā oli tviterezerā īsu tvītu ar jautājumu, vai man ir tomēr nācies maksāt Porziņģim par viņa piedalīšanos basketbola mačos Latvijas vienības sastāvā? Tas bija kāda kolēģa raksta retvīts, kurā viss paskaidrots par apdrošināšanas maksu, iemesliem un summu lielumiem. Apdrošināšanas summa (123 000 eiro) bija kompensēta ar nodokļu naudas palīdzību, kurā savu daļu maksāju arī es – kā jau Latvijā strādājoša persona.
Lasīt visu...

12

Atvadu vārdi Konstantīnam Pupuram

Foto1987.gads... 14.jūnijs... Bastejkalns... Cilvēku grupa gatavojas atcerēties vienu no melnākajām dienām Latvijas tautas vēsturē... Tūkstošiem nevainīgu cilvēku, ieskaitot sievietes stāvoklī, mātes un viņu zīdainīšus, viņu mazgadīgos un nepilngadīgos bērnus... Māmuliņas, tētiņi, vecmāmiņas un vectētiņi... Viņus visus arestēja un izsūtīja uz Sibīriju... Daudzi neizdzīvoja..... Daudzi, arī dzīvi palikuši, neatgriezās..... Tās cilvēku grupas vārds ir “Helsinki-86”.
Lasīt visu...

21

Replika par „vējonismu” un tizlu „pirismu”

FotoNu jau iepriekšiepriekšējā dzīvē man reiz bija tāds gadījums. Ieklīdu kādas PR firmas kantorī ikurāt brīdī, kad tur apsprieda, ko pasākt ar klientu, kuram “kaut ko vajag”. Padoma vietā uzmācos ar savu ierasto jautājumu: vai stratēģijas dokuments ir? Proti, lai taisītu puslīdz sakarīgu taktisku iznācienu, tas jābalsta iepriekš apstiprinātā stratēģijā. Kāds tur dokuments, kāda stratēģija, manas pārgudrības esot nevietā. Klientam kaut ko vajag. Kaut ko. Vajag. Jo tad būs rēķins un būs samaksa.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Zooloģe. No pamfletu cikla „Siseņi”*

To zina tikai Kremlī. Zina ne visā Kremlī, bet tikai divos Kremļa kabinetos. No tiem viens kabinets atrodas 3.stāvā, bet otrs...

Foto

Tumšādainais Džordžs atbraucis pirms daudziem gadiem, viņam Latvija nepatīk, gribot braukt prom, tomēr nebrauc vis

Portāls Diena šodien ir publicējis no valsts naudas pārtiekošā Sabiedrības integrācijas...

Foto

Par klaju tiesību ignoranci* Lembergam sniegt liecības krimināllietā

Šodien Rīgas apgabaltiesa piemēroja man kārtējo procesuālo sankciju, kā arī aizliedza turpināt liecību sniegšanu, kategoriski nosakot, ka visas...

Foto

Pidriķis vai sabotieris?

Kad pirmoreiz padzirdēju par pašreizējā prezidenta Raimonda Vējoņa ieceri virzīt ideju par Latvijas pilsonības automātisku piešķiršanu jaunpiedzimušiem nepilsoņu bērniem arī gadījumā, ja neviens...

Foto

„De Facto” paustā informācija par it kā SIA “Belss” radītajām priekšrocībām ir nepamatota

2017. gada 10. septembrī Latvijas Televīzijas raidījumā “De Facto” tika pārraidīts sižets „Kā...

Foto

Pagodinos nosūtīt izskatīšanai likumprojektu “Par nepilsoņa statusa piešķiršanas izbeigšanu bērniem”

Saeimas Prezidijam: saskaņā ar Latvijas Republikas Satversmes 65. pantu pagodinos Jums nosūtīt izskatīšanai likumprojektu “Par nepilsoņa...

Foto

Atklāta vēstule Valsts prezidentam: kam Jūs devāt zvērestu - tautai vai ierēdņiem?

Par notiekošo valstī atbildīgs ir tās vadītājs. Jūs, stājoties amatā, devāt mums zvērestu. Pierādiet,...

Foto

Deputāti, vai jūsos ir kaut nedaudz cilvēcības? Kļūstiet beidzot par cilvēkiem

Pēdējās dienās plašu publicitāti ir guvusi zvērināta tiesu izpildītāja veikta ievešana valdījumā, kur ar spēku...

Foto

Visa ārstu sertifikācijas sistēma pašlaik ir nelikumīga

Jums raksta ārsta–psihiatra Oskara Bundžas pacienti un pacientu tuvinieki, kas izveidojuši brīvprātīgu atbalsta grupu, lai nezaudētu psihiatra pakalpojumu saņemšanu...

Foto

Sarkano parvēniju spožums un posts

Rietumu kultūrā populārais salikums „spožums un posts” sākās ar kurtizānēm – pērkamām elegantām sievietēm, kurām ir labvēļi augstākajā sabiedrībā. Romānu „Kurtizāņu...

Foto

Viegli koloniāls „Telia” pātagas cirtiens

Nu, ko, esam sagaidījuši Ziemeļeiropas telekomunikāciju impērijas atbildes triecienu Latvijas suverēnas sakaru politikas centieniem: vai nu LMT un Lattelecom tikšot apvienoti – vai...

Foto

Vai tiešām darbs dara veselu, kā tas šķiet Reira ministrijai?

Ikviens no mums kādreiz ir bijis saaukstējies, patiesībā saaukstēšanās ir biežākais iemesls skolas un darba kavēšanai,...

Foto

Sociālisms - un kāpēc tas ir tik "toksisks" mūsdienu valdošajai elitei

Sociālisms (no lat. sociare - dalīties") ir plašs sociālo un ekonomisko iekārtu kopums, kuru mērķis...

Foto

Valsts prezidents uzticamus palīgus nevar atstāt bez atlīdzības

Viņnedēļ sacēlās liels žēlabains kaķu koncerts, ka prezidents regulāri prēmējot preses Siksni un pārējos mazos palīgus, neatskaitīdamies par...

Foto

Vai “dalītā izmeklēšana” nav organizētās noziedzības interesēs?

Šis raksts ir kārtējās pārdomas pēc TV raidījumu “Tieša runa” un par ierakstu publikāciju t.s. oligarhu lietā. TV raidījumā...

Foto

Palieciet (vismaz pagaidām) "katrs savā vietā", es (vismaz pagaidām) palikšu savā

Man ir patiess prieks ik reizi, kad par to "risku pazaudēt valsti" runā un raksta...

Foto

Stagnantais šarlatāns

Sastopami divi skaisti un šajā saulē aktuāli svešvārdi – stagnāts un stagnants. Burtu ziņā līdzība liela, taču katram vārdam ir sava nozīme....

Foto

Nelikumīgas putnu patversmes ir problēma ne tikai Latvijā vien

Pēc iepazīšanās ar Pietiek publikācijām par to, kā Latvijas devītais bagātākais cilvēks beidzot ir atvēlējis finanšu līdzekļus, lai viņa...

Foto

Ierēdņu nekompetence vai apzināta atsevišķu uzņēmumu lobēšana?

Ekonomikas ministrija ir sagatavojusi un iesniegusi Ministru kabinetā apstiprināšanai noteikumu projektu "Darbības programmas "Izaugsme un nodarbinātība" 4.3.1.specifiskā atbalsta mērķa...

Foto

Jaunie mežu ciršanas plāni: likumdošana kā loģikas kļūda

Viens no politiķu lielākajiem riskiem ir nonākšana apkaunojošās situācijās, kurās jācenšas paskaidrot neiespējama saikne – starp savu rīcību...

Foto

Šis ir vēsturisks brīdis ar unikālu iespēju beidzot atrisināt OIK sakārtošanas jautājumu

Latvijas Atjaunojamās Enerģijas federācija (turpmāk–LAEF) jau 2017.gada maijā Ekonomikas ministrijā (turpmāk-EM) tika iepazīstināta ar...

Foto

Par sabiedriskā radio šefa meklēšanu un žurnālistikas “produkta” kvalitātes izpratni

Šajās dienās kārtējās komisijas atkal Rīgā gatavos kandidātus Latvijas vecākā (joprojām dzīvā) masmedija ar nosaukumu “Latvijas...

Foto

Tautas politiskā apziņa: faktori un tehnoloģijas

Tautas politisko apziņu nosaka tautas nacionālais raksturs jeb, svešvārdā izsakoties, mentalitāte – atsevišķam cilvēkam vai cilvēku kopai (tautai) raksturīgs domāšanas...

Foto

„Uzņēmējs” Skudra un viņa blēža loģika

Ar interesi iepazinos ar portālā publicēto rakstu, ko parakstījis bēdīgi slavenais „uzņēmējs”, kādreizējais bankas izsūtāmais zēns Uldis Skudra, kurš pēdējos...

Foto

Latvijā reiderismu piesedz tiesībsargājošās institūcijas

Jau kopš 2013. gada ilgst mērķtiecīgi uzbrukumi no Gulama Mohammada Gulami grupas puses. Ir pamats uzskatīt, ka viņa interesēs darbojas arī...

Foto

Mēs jaunu pasauli sev celsim. Jau atkal

Brīdi pēc Šarlotesvilles notikumiem sociālos medijus pāršalca skandaloza ziņa par it kā kādai Sorosa finansētai antifa aktīvistu grupai piederošu Evergreen koledžas (ASV) kampusā...

Foto

Aicinām Veselības ministriju izbeigt pacientu mānīšanu

Iekaisīgu zarnu slimību un psoriāzes pacienti aicina Veselības ministriju izbeigt pacientu mānīšanu un beidzot nodrošināt efektīvu medikamentu pieejamību....

Foto

Kāda ir Saeimas atbildība?

Latvijas attīstība pēdējos 27 gados liecina, ka Satversmē rakstītās normas ir tikai deklaratīvas un iedzīvotāji - tauta tiek vērtēta zemāk par slaucamu...

Foto

Autoratlīdzība ir jāmaksā. Aicinājums Latvijas autoriem

Latvijas Rakstnieku savienības vārdā aicinu Latvijas rakstošos autorus rūpīgi izvērtēt dažādu projektu vadītāju (tostarp tādu, kas pārstāv Latvijas Republikas uzņēmējus,...

Foto

Muhameda portrets

Ceturtdien, 17.augustā Katalonijas pilsētā Barselonā musulmaņi pastrādāja kārtējo teroraktu, ar automobili ietriecoties cilvēkos un laupot 14 nevainīgas dzīvības, tostarp diviem maziem bērniem atņemot tēvu. Nākamajā dienā...

Foto

Motivācija celt labklājību vai ņemt kukuli?

Latvijas attīstību kavē tas, ka cilvēkiem, kam esam uzticējuši attīstīt mūsu valsti, nav patiesas motivācijas to darīt, izņemot politisko atbildību....

Foto

Valstiskuma metabolisms un kultūras liekulība

2017.gada vasarā „Rīdzenes sarunas” sašūpoja latviešu vislielāko politisko grēku – LR krimināli oligarhisko valsts iekārtu. Tika sašūpots valstiskums visaugstākajā līmenī. Tāpēc pret...

Foto

Par manis paša kļūdām es pats esmu maksājis, maksāju un turpināšu maksāt

Te manas pārdomas, kuras rakstīju reiz, kad pēc kārtējās, enerģētiski, intelektuāli un sirdsgudri piesātinātās...

Foto

Ašeradens būs īstais

Labdien, biedri un atbalstītāji, visi. kam rūp tiesiska, latviska un eiropeiska Latvija! Šajā sestdienā mēs sanāksim kopā. lai lemtu par mūsu partijas nākotni,...

Foto

Atklāta vēstule Latvijas Republikas 12. Saeimas deputātam Andrejam Judinam

Latvijas Republikas 12. Saeimas 2017. gada 21. jūlija ārkārtas sēdē tika pieņemts lēmums ar nosaukumu “Par valsts...

Foto

Latvijas attīstība Šveika garā jeb ķemertiņu reģistram būt

Brīdināts, ka pēc likuma par šķiņķa zādzību pienākas sods no 6 mēnešiem līdz 20 gadiem, krietnais kareivis Šveiks...

Foto

SS.LV un VID strīds parāda, ka dzīvojam represīvā valstī

Šodien Cīrules kundze LTV paziņoja, ka strīds starp VID un SS.lv esot pievērsis uzmanību tam, vai būt...

Foto

Haltūra, ko veselības ministre Čakša sauc par likumprojektu un kas Kučinskim šķiet derīga

Lai novērstu uzmanību no veselības aprūpes pamatproblēmām – mediķu streika, zemas efektivitātes un...

Foto

Nevajag eksperimentēt ar sešgadniekiem

Laikā, kad Izglītības un zinātnes ministrija gatavo apjomīgu nozares reformu, kas skar dažādus būtiskus jautājumus, tostarp t.s. sešgadnieku jautājumu, jāatceras, ka mēģinājumi...

Foto

Par "iztīrīto" Nacionālo mākslas muzeju un elitāri politisko kroni

Pēc ilgstošas rekonstrukcijas 2016. gadā vasaras sākumā cilvēku apskatei tika atvērts Latvijas Nacionālais mākslas muzejs (LNMM) ar...

Foto

Par valsts un pašvaldību amatpersonu elektroniskās sarakstes atbilstību likumam

Nekustamā īpašuma speciālistu apvienība un Nekustamā īpašuma lietotāju apvienība (turpmāk – NĪSA un NĪLA) vērš sabiedrības un...

Foto

Papildizglītības un katalizatora izpalīdzība

Tagadnes politiķu intelektuālā potenciāla objektīvs vērtējums nav sasniedzams bez jaunām zināšanām. Tas pavēloši attiecas uz LR politiķu vērtējumu. LR politisko kadru analītika...

Foto

Piespiedu noma: diena, kad es atguvu ticību taisnīgai tiesai

Lai cik tiesas neatkarīgas, likums nemainās no tā, kura tiesa to piemēro. It kā ābeces patiesība. Nesen...

Foto

Mums Molotova – Ribentropa pakta sekas ir jālikvidē pilnībā

Darbu ir sākusi Saeimas izmeklēšanas komisija, kam būtu jāvērtē oligarhu sarunas un lietas izmeklēšanas izčākstēšanas iemesli. Taču...

Foto

Kaimiņš "sēž, vēro un neko nelaiž uz āru"

Pietiek lasītāji pēdējā laikā interesējušies – kur pēc pašvaldību vēlēšanu iznākuma esot pazudis latvju tautas interešu pēdējais aizstāvis...

Foto

Mīti un patiesība par „Lidl” jaunajām darbavietām un zemajām cenām

Latvijā Lidl ienākšana mazumtirdzniecības segmentā sākusies ar ceļa izzāģēšanu – slepenības aura ap Rīgas mikrorajonā Purvciemā gaidāmo koku...

Foto

SS.LV ir mūsu sabiedrības un ēnu ekonomikas spogulis

Es neaizstāvu Valsts ieņēmumu dienestu (VID) par izvēlēto problēmas risināšanas formu, jo uzskatu, ka bija un ir citi...

Foto

Ēēēēēēēēēēē...

Man nudien nebija nodoma divas dienas pēc kārtas izteikties par vienu un to pašu tēmu, taču pašreizējās Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektores Ilzes Cīrules pirmdienas...