Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Idejas dzimst cilvēku prātos. Kā jau cilvēka prāta produkts ideja var būt saistīta ar Patiesību, var arī nebūt. Attiecībā uz pēdējo, piemēram, kādam var dzimt ideja, kā sagrābt varu, kā piemuļķot līdzcilvēkus, utt.

Ideoloģija ir uzskatu kopums, kas pamato ideju kādas grupas interesēs. Ir acīmredzami, ka, jo aplamāka ideja (respektīvi, jo ideja ir tālāka no Patiesības), jo jaudīgāka ideoloģija idejas aizstāvībai ir nepieciešama. Un otrādi. Patiesībai ideoloģija nav vajadzīga. Patiesība ir pašpietiekama. Patiesība vienkārši ir.

Ideoloģiju pludina sabiedrībā ar propagandas palīdzību. Atkal – jo baltākiem diegiem ir šūta ideoloģija, jo spēcīgāka propaganda ir nepieciešama. Un otrādi. Patiesībai propaganda nav vajadzīga. Par to, ka sniegs ir balts vai ūdens ir šķidrs, ikviens var pārliecināties bez propagandas.

Padomāsim par vienkāršām lietām un paraudzīsimies, kā tās, „novirzot bultiņas”, ar ideoloģijas un propagandas palīdzību tiek pārveidotas par sarežģītām. Līdzīgi kā rakstā „Krievija – vai velkonis?” vairāk fokusēsimies uz acīmredzamo. Neticamais pēc tam „ieradīsies viesos” pats. Tas ir propagandas uzdevums – novirzīt uzmanību no acīmredzamā uz miglaino un tad šo miglaino analizēt līdz brīdim, kamēr acīmredzamais tiek padarīts par neticamo.

Paraudzīsimies uz situāciju Lietuvā pie televīzijas torņa militārā puča laikā. Acīmredzamās lietas – uz TV torni virzās tanki. Tanks nav taksometrs, ar ko reizēm pēc baļļuka vakara intīmam turpinājumam uz kādu klusāku vietu vizina meiteni. Tanks nav arī trolejbuss, kas pārvadā mierīgos iedzīvotājus. Tanki dodas uz televīzijas torni ar nepārprotamu mērķi to ieņemt.

Lai to traucētu, pie TV torņa sapulcējas iedzīvotāji, kuri nav devušies uz turieni izklaidēties, bet ir rēķinājušies ar varbūtējām sekām. Sekas arī notiek. Kāds pakļūst zem tanku kāpurķēdēm, kāds tiek nošauts. Šajā brīdī spēlē iesaistās Krievijas propaganda – no namu jumtiem esot šāvuši „savējie”. Tādējādi bultiņas no acīmredzamās lietas – agresiju vēstoši tanki pilsētas ielās – tiek novirzītas uz „miglu bildi”: šāva no namu jumtiem savējie, mēs nē!

Tanku klātbūtni par neesošu padarīt, protams, nav iespējams. Tanku pārveidošanu par taksometriem – arī ne. Kas cits atliek, lai attaisnotos? Jāsaveido migla, un par to jāsniedz „autoritatīvi ziņojumi”! Šāvēji ir „sīkas vienības”, tie var parādīties, pazust, atkal parādīties citā vietā, un nav jau notikumu jūklī acīmredzami pierādāms, kas, no kurienes un kad šāva. Pat, ja kādu šāvēju un šaušanas laiku izdodas identificēt – bet vai tad nevarēja būt vēl kāds, kas šāva citā laikā?  Un tad ar sapūstās miglas palīdzību, mazgājot rokas nevainībā, jāizvairās atbildēt uz vienkāršo jautājumu – kāda velna pēc pie TV torņa bija tanki?

Pavisam mazs ieskats situācijā Ukrainā. Vispirms pāris vienošanās par terminiem, lai saprotam, par ko runājam.

No Vikipēdijas: „Fašisma ideoloģiju raksturo  spēcīga centrālā vara, kas nepieļauj opozīcijas izveidošanos, autoritārs vadonis un iejaukšanās pilsoņu privātajā dzīvē, militarizācija, agresīva ārpolitika, radikāls nacionālisms, represijas pret politiskajiem pretiniekiem.”

Savukārt nacisms varētu būt vienas nācijas etniskās identitātes pārnostatīšana pāri citām. Hitlers uzskatāmi izcēla āriešu rases – pie kuras pieskaitīja vāciešus kā nāciju - pārākumu.

Vispirms divas nelielas atkāpes.

Pirmā. Atcerēsimies sociālismu. Zīmīgi, ka tajā sociālismā, kāds tika piedzīvots, izpildās visi fašisma priekšnosacījumi.  Kāds varbūt iebildīs, ka oficiāli krievu nācija nebija izsludināta par „vadošo” un Savienībā nebija oficiālas valsts valodas. Taču bija acīmredzamais – krievu valoda bija vienīgā noteicošā. Rakstā „Krievija – vai velkonis?” jau minēju, ka liela daļa tā laika (un, kā vēlāk redzēsim, arī šī laika) sociālistu fašismā kā spogulī saskatīja paši sevi.

Otrā. Katra tauta savā etniskajā dzimtenē vēlas runāt savā valodā. Vai tas ir nacisms? Protams, ne. Ja kādas šādas tautas etniskajā dzimtenē iebrauc imigranti, ir tikai pašsaprotami, ka viņi iemācās attiecīgās tautas valodu. Vai šāda prasība un pieeja ir nacisms? Arī ne.  Līdzīgi ar attiecīgās valsts pilsonības iegūšanu. Acīmredzot, lai to izdarītu, ir jāizpilda zināmi kritēriji un etniskās dzimtenes nācijas valodas zināšana ir viens no tiem. Tas ir pašsaprotami, un tāda ir arī pasaulē pieņemtā prakse.

Ja iebraucēji daudzu gadu desmitu laikā šo valodu nav iemācījušies, ir divas iespējas – vai nu viņi ir totāli aprobežoti un nav spējīgi to izdarīt, vai to nedara apzināti, savu etnisko identitāti nostādot augstāk par mītnes zemes nācijas etnisko identitāti, kas savukārt gan ir nacisms. Turklāt, ja to atbalsta imigrantu etniskā dzimtene, mēs sastopamies ar fašisma pazīmēm. 

Atgriežamies pie Ukrainas. No Krievijas mediju puses dzirdu sludinām, ka ukraiņi valsts austrumos ir apspieduši krievus, un ir nacisti un fašisti. Vai kāds no šī raksta lasītājiem man var paskaidrot, kā ukraiņu nacisms un fašisms izpaudās? Kā krievu tauta tur tika apspiesta? Ukrainu līdz šim apmeklēju divas reizes gadā un neesmu ne novērojis, ne dzirdējis, ka  ukraiņi kā nāciju sevi nostādītu virs krieviem vai ar savu ideoloģiju gatavotos ieiet kādā citā valstī.

Ir otrādi. Novorossija tiek veidota Ukrainā. Tad kas tas ir, ja ne nacisms!? Ja jaunizceptais sociālisma ideologs Sergejs Kurginjans šādu pieeju atbalsta, tad kas viņš ir, ja ne nacists? Ja kāds var pamatot, kāpēc šis acīmredzamais nav patiess, lūgtum!  Bet tikai, lūdzu, bez kārtējās miglas pūšanas ar plikiem jēdzieniem par ukraiņu nacismu, fašismu, benderovciem  un dižās tautas svēto misiju. Tas vēsturē jau reiz ir dzirdēts no citiem personāžiem.

Pievērsīsimies pie lietām tepat Latvijā. Acīmredzamais – valsts iedzīvotāju skaits padsmit gadu laikā ir sarucis par vairāk nekā trešdaļu miljona, valsts ārējais parāds ir vairāki miljardi eiro (valsts uz aizņēmumu adatas sēž joprojām!), ierēdņu skaits kopš 2006 gada, samazinoties iedzīvotāju skaitam, pieaudzis par pārdesmit tūkstošiem (skat. interviju ar Iļju Gerčikovu http://www.diena.lv/latvija/viedokli/gercikovs-krievijas-sankcijas-vetra-udensglaze-14066038), valstī zeļ un plaukst ekonomiski tiesiskais nihilisms (gadījumi ar „Parex”, „Liepājas Metalurgu”, „Pasažieru vilciena” „neverending” iepirkumi, u.c.).

Taču bultiņas tiek novirzītas, un tiek saņemta attiecīgās „miglas” deva par veiksmes stāstu, par ekonomisko izaugsmi, par cilvēku labklājību, utt.  Fakts, ka visa putra savārīta ar „latviskām” valdībām, tiek aizmiglots ar brēcieniem „krievi nāk!”. Vispārcilvēcisko vērtību zaudēšana tiek „aizmiglota” ar demokrātiju un brīvību, „aizmirstot”, ka brīvība nav visatļautība. Brīvība no visatļautības atšķiras ar atbildību. Tieši atbildības nav.

Migla ar nosaukumu „brīvība un demokrātija” tiek pūsta arī attiecībā uz citiem procesiem, kuru priekšgalā ir tie, ko sauc par Bilderbergas grupu. Tas ir cits stāsts, par kuru varbūt kādreiz vēlāk taps atsevišķs raksts.

Bet kā tad ar idejām? Un kā ar Patiesību?

Patiesībai gar idejām nav kādas daļas. Patiesība atšķirībā no idejām ir cilvēka prātam neaptverama. Taču tas nenozīmē, ka cilvēks līdz Patiesībai nevarētu nokļūt. Īstenībā tas ir pat pārsteidzoši vienkārši – nonākot pats pie sevis (lasi – pie savas augstākās metafiziskās dabas!), cilvēks nonāk arī pie Patiesības. Viņš joprojām nevar Patiesību izzināt, jo gluži tāpat, kā cilvēka kuņģis nevar ietilpināt sevī okeānu, cilvēka prāts nespēj sevī ietilpināt Patiesību.  Pats vārds „patiesība” satur jēdziena atslēgu: Patiesība = Pati + Esība, jeb Pati Esība. Tomēr, pat neizzinājis Patiesību, cilvēks var tajā „peldēt”, iegūstot to, ko sauc par Zināšanu (nejaukt ar zināšanām!). Savukārt tos, kas pie Patiesības vēl pagaidām nav spējīgi nokļūt, par kaut ko pārliecināt ir bezcerīgi. Tie var operēt tikai ar idejām, bet idejas, kā zināms, labākajā gadījumā ietver tikai daļu Patiesības. 

Sasniegt Patiesību ir bīstami. Patiesība neder nevienai ideoloģijai, līdz ar to Patiesības sasniedzēji ir kaitīgi visām ideoloģijām. Vēstures annāles ir pilnas ar Patiesību sasniegušo iznīcināšanu. Kāds tika piesists krustā, kāds tika noindēts, kāds sadedzināts, veseli ciemi Dienvidfrancijā savulaik tika vienkārši izkauti.

Tajā pašā laikā cilvēcei šajā brīdī nav cita ceļa kā virzīties uz Patiesību. Virzīties uz jaunu sociāli ekonomisku formāciju, kura nesatur ideoloģiskus kropļojumus. Lielais jautājums – vai pagūs? 

Foto no http://www.devinrose.heroicvirtuecreations.com

Novērtē šo rakstu:

49
29

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Patiesība vienmēr nāk gaismā. Vienmēr

FotoSavulaik es uzrakstīju grāmatu par Andri Šķēli un nosaucu to „Kampējs”. Apzīmējums iegājās uz daudziem gadiem, bet tagad, pēc šīrīta „Dienas” publikācijas par Vairas Vīķes-Freibergas „pulksteņa lietu” man šķiet, ka ir cilvēks, kam šis apzīmējums piestāv daudz labāk.
Lasīt visu...

21

Vladimira Vaškeviča atklātā vēstule Raimondam Vējonim

FotoAugsti godātais Prezidenta kungs! Vēršos pie Jums ar šo atklāto vēstuli, jo neredzu citu veidu, kā aizstāvēt savu godu un atjaunot savu labo reputāciju.
Lasīt visu...

21

Vai turpināsim maksāt Porziņģim?

FotoAizvakar iemetu kā oli tviterezerā īsu tvītu ar jautājumu, vai man ir tomēr nācies maksāt Porziņģim par viņa piedalīšanos basketbola mačos Latvijas vienības sastāvā? Tas bija kāda kolēģa raksta retvīts, kurā viss paskaidrots par apdrošināšanas maksu, iemesliem un summu lielumiem. Apdrošināšanas summa (123 000 eiro) bija kompensēta ar nodokļu naudas palīdzību, kurā savu daļu maksāju arī es – kā jau Latvijā strādājoša persona.
Lasīt visu...

12

Atvadu vārdi Konstantīnam Pupuram

Foto1987.gads... 14.jūnijs... Bastejkalns... Cilvēku grupa gatavojas atcerēties vienu no melnākajām dienām Latvijas tautas vēsturē... Tūkstošiem nevainīgu cilvēku, ieskaitot sievietes stāvoklī, mātes un viņu zīdainīšus, viņu mazgadīgos un nepilngadīgos bērnus... Māmuliņas, tētiņi, vecmāmiņas un vectētiņi... Viņus visus arestēja un izsūtīja uz Sibīriju... Daudzi neizdzīvoja..... Daudzi, arī dzīvi palikuši, neatgriezās..... Tās cilvēku grupas vārds ir “Helsinki-86”.
Lasīt visu...

21

Replika par „vējonismu” un tizlu „pirismu”

FotoNu jau iepriekšiepriekšējā dzīvē man reiz bija tāds gadījums. Ieklīdu kādas PR firmas kantorī ikurāt brīdī, kad tur apsprieda, ko pasākt ar klientu, kuram “kaut ko vajag”. Padoma vietā uzmācos ar savu ierasto jautājumu: vai stratēģijas dokuments ir? Proti, lai taisītu puslīdz sakarīgu taktisku iznācienu, tas jābalsta iepriekš apstiprinātā stratēģijā. Kāds tur dokuments, kāda stratēģija, manas pārgudrības esot nevietā. Klientam kaut ko vajag. Kaut ko. Vajag. Jo tad būs rēķins un būs samaksa.
Lasīt visu...

15

Zooloģe. No pamfletu cikla „Siseņi”*

FotoTo zina tikai Kremlī. Zina ne visā Kremlī, bet tikai divos Kremļa kabinetos. No tiem viens kabinets atrodas 3.stāvā, bet otrs kabinets atrodas viszemākajā pagrabstāvā no 15 pagrabstāviem.
Lasīt visu...

12

Tumšādainais Džordžs atbraucis pirms daudziem gadiem, viņam Latvija nepatīk, gribot braukt prom, tomēr nebrauc vis

FotoPortāls Diena šodien ir publicējis no valsts naudas pārtiekošā Sabiedrības integrācijas fonda finansētu interviju ar tumšādaino Džordžu Stīlu, kurš ir apprecējis latvieti un jau daudzus gadus dzīvo Latvijā. Te būs daži personiski man ļoti interesanti fragmenti no publikācijas un paša Stīla kunga izteikumi, kuros viņš apraksta, kā viņam nepatīk zeme, kur viņš ieradies un tik daudzus gadus dzīvo, kā viņš gribētu braukt prom, - bet tomēr nebrauc vis.
Lasīt visu...

8

Par klaju tiesību ignoranci* Lembergam sniegt liecības krimināllietā

FotoŠodien Rīgas apgabaltiesa piemēroja man kārtējo procesuālo sankciju, kā arī aizliedza turpināt liecību sniegšanu, kategoriski nosakot, ka visas liecības krimināllietā ir jāpabeidz sniegt turpmākajās trīs tiesas sēdēs.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Pidriķis vai sabotieris?

Kad pirmoreiz padzirdēju par pašreizējā prezidenta Raimonda Vējoņa ieceri virzīt ideju par Latvijas pilsonības automātisku piešķiršanu jaunpiedzimušiem nepilsoņu bērniem arī gadījumā, ja neviens...

Foto

„De Facto” paustā informācija par it kā SIA “Belss” radītajām priekšrocībām ir nepamatota

2017. gada 10. septembrī Latvijas Televīzijas raidījumā “De Facto” tika pārraidīts sižets „Kā...

Foto

Pagodinos nosūtīt izskatīšanai likumprojektu “Par nepilsoņa statusa piešķiršanas izbeigšanu bērniem”

Saeimas Prezidijam: saskaņā ar Latvijas Republikas Satversmes 65. pantu pagodinos Jums nosūtīt izskatīšanai likumprojektu “Par nepilsoņa...

Foto

Atklāta vēstule Valsts prezidentam: kam Jūs devāt zvērestu - tautai vai ierēdņiem?

Par notiekošo valstī atbildīgs ir tās vadītājs. Jūs, stājoties amatā, devāt mums zvērestu. Pierādiet,...

Foto

Deputāti, vai jūsos ir kaut nedaudz cilvēcības? Kļūstiet beidzot par cilvēkiem

Pēdējās dienās plašu publicitāti ir guvusi zvērināta tiesu izpildītāja veikta ievešana valdījumā, kur ar spēku...

Foto

Visa ārstu sertifikācijas sistēma pašlaik ir nelikumīga

Jums raksta ārsta–psihiatra Oskara Bundžas pacienti un pacientu tuvinieki, kas izveidojuši brīvprātīgu atbalsta grupu, lai nezaudētu psihiatra pakalpojumu saņemšanu...

Foto

Sarkano parvēniju spožums un posts

Rietumu kultūrā populārais salikums „spožums un posts” sākās ar kurtizānēm – pērkamām elegantām sievietēm, kurām ir labvēļi augstākajā sabiedrībā. Romānu „Kurtizāņu...

Foto

Viegli koloniāls „Telia” pātagas cirtiens

Nu, ko, esam sagaidījuši Ziemeļeiropas telekomunikāciju impērijas atbildes triecienu Latvijas suverēnas sakaru politikas centieniem: vai nu LMT un Lattelecom tikšot apvienoti – vai...

Foto

Vai tiešām darbs dara veselu, kā tas šķiet Reira ministrijai?

Ikviens no mums kādreiz ir bijis saaukstējies, patiesībā saaukstēšanās ir biežākais iemesls skolas un darba kavēšanai,...

Foto

Sociālisms - un kāpēc tas ir tik "toksisks" mūsdienu valdošajai elitei

Sociālisms (no lat. sociare - dalīties") ir plašs sociālo un ekonomisko iekārtu kopums, kuru mērķis...

Foto

Valsts prezidents uzticamus palīgus nevar atstāt bez atlīdzības

Viņnedēļ sacēlās liels žēlabains kaķu koncerts, ka prezidents regulāri prēmējot preses Siksni un pārējos mazos palīgus, neatskaitīdamies par...

Foto

Vai “dalītā izmeklēšana” nav organizētās noziedzības interesēs?

Šis raksts ir kārtējās pārdomas pēc TV raidījumu “Tieša runa” un par ierakstu publikāciju t.s. oligarhu lietā. TV raidījumā...

Foto

Palieciet (vismaz pagaidām) "katrs savā vietā", es (vismaz pagaidām) palikšu savā

Man ir patiess prieks ik reizi, kad par to "risku pazaudēt valsti" runā un raksta...

Foto

Stagnantais šarlatāns

Sastopami divi skaisti un šajā saulē aktuāli svešvārdi – stagnāts un stagnants. Burtu ziņā līdzība liela, taču katram vārdam ir sava nozīme....

Foto

Nelikumīgas putnu patversmes ir problēma ne tikai Latvijā vien

Pēc iepazīšanās ar Pietiek publikācijām par to, kā Latvijas devītais bagātākais cilvēks beidzot ir atvēlējis finanšu līdzekļus, lai viņa...

Foto

Ierēdņu nekompetence vai apzināta atsevišķu uzņēmumu lobēšana?

Ekonomikas ministrija ir sagatavojusi un iesniegusi Ministru kabinetā apstiprināšanai noteikumu projektu "Darbības programmas "Izaugsme un nodarbinātība" 4.3.1.specifiskā atbalsta mērķa...

Foto

Jaunie mežu ciršanas plāni: likumdošana kā loģikas kļūda

Viens no politiķu lielākajiem riskiem ir nonākšana apkaunojošās situācijās, kurās jācenšas paskaidrot neiespējama saikne – starp savu rīcību...

Foto

Šis ir vēsturisks brīdis ar unikālu iespēju beidzot atrisināt OIK sakārtošanas jautājumu

Latvijas Atjaunojamās Enerģijas federācija (turpmāk–LAEF) jau 2017.gada maijā Ekonomikas ministrijā (turpmāk-EM) tika iepazīstināta ar...

Foto

Par sabiedriskā radio šefa meklēšanu un žurnālistikas “produkta” kvalitātes izpratni

Šajās dienās kārtējās komisijas atkal Rīgā gatavos kandidātus Latvijas vecākā (joprojām dzīvā) masmedija ar nosaukumu “Latvijas...

Foto

Tautas politiskā apziņa: faktori un tehnoloģijas

Tautas politisko apziņu nosaka tautas nacionālais raksturs jeb, svešvārdā izsakoties, mentalitāte – atsevišķam cilvēkam vai cilvēku kopai (tautai) raksturīgs domāšanas...

Foto

„Uzņēmējs” Skudra un viņa blēža loģika

Ar interesi iepazinos ar portālā publicēto rakstu, ko parakstījis bēdīgi slavenais „uzņēmējs”, kādreizējais bankas izsūtāmais zēns Uldis Skudra, kurš pēdējos...

Foto

Latvijā reiderismu piesedz tiesībsargājošās institūcijas

Jau kopš 2013. gada ilgst mērķtiecīgi uzbrukumi no Gulama Mohammada Gulami grupas puses. Ir pamats uzskatīt, ka viņa interesēs darbojas arī...

Foto

Mēs jaunu pasauli sev celsim. Jau atkal

Brīdi pēc Šarlotesvilles notikumiem sociālos medijus pāršalca skandaloza ziņa par it kā kādai Sorosa finansētai antifa aktīvistu grupai piederošu Evergreen koledžas (ASV) kampusā...

Foto

Aicinām Veselības ministriju izbeigt pacientu mānīšanu

Iekaisīgu zarnu slimību un psoriāzes pacienti aicina Veselības ministriju izbeigt pacientu mānīšanu un beidzot nodrošināt efektīvu medikamentu pieejamību....

Foto

Kāda ir Saeimas atbildība?

Latvijas attīstība pēdējos 27 gados liecina, ka Satversmē rakstītās normas ir tikai deklaratīvas un iedzīvotāji - tauta tiek vērtēta zemāk par slaucamu...

Foto

Autoratlīdzība ir jāmaksā. Aicinājums Latvijas autoriem

Latvijas Rakstnieku savienības vārdā aicinu Latvijas rakstošos autorus rūpīgi izvērtēt dažādu projektu vadītāju (tostarp tādu, kas pārstāv Latvijas Republikas uzņēmējus,...

Foto

Muhameda portrets

Ceturtdien, 17.augustā Katalonijas pilsētā Barselonā musulmaņi pastrādāja kārtējo teroraktu, ar automobili ietriecoties cilvēkos un laupot 14 nevainīgas dzīvības, tostarp diviem maziem bērniem atņemot tēvu. Nākamajā dienā...

Foto

Motivācija celt labklājību vai ņemt kukuli?

Latvijas attīstību kavē tas, ka cilvēkiem, kam esam uzticējuši attīstīt mūsu valsti, nav patiesas motivācijas to darīt, izņemot politisko atbildību....

Foto

Valstiskuma metabolisms un kultūras liekulība

2017.gada vasarā „Rīdzenes sarunas” sašūpoja latviešu vislielāko politisko grēku – LR krimināli oligarhisko valsts iekārtu. Tika sašūpots valstiskums visaugstākajā līmenī. Tāpēc pret...

Foto

Par manis paša kļūdām es pats esmu maksājis, maksāju un turpināšu maksāt

Te manas pārdomas, kuras rakstīju reiz, kad pēc kārtējās, enerģētiski, intelektuāli un sirdsgudri piesātinātās...

Foto

Ašeradens būs īstais

Labdien, biedri un atbalstītāji, visi. kam rūp tiesiska, latviska un eiropeiska Latvija! Šajā sestdienā mēs sanāksim kopā. lai lemtu par mūsu partijas nākotni,...

Foto

Atklāta vēstule Latvijas Republikas 12. Saeimas deputātam Andrejam Judinam

Latvijas Republikas 12. Saeimas 2017. gada 21. jūlija ārkārtas sēdē tika pieņemts lēmums ar nosaukumu “Par valsts...

Foto

Latvijas attīstība Šveika garā jeb ķemertiņu reģistram būt

Brīdināts, ka pēc likuma par šķiņķa zādzību pienākas sods no 6 mēnešiem līdz 20 gadiem, krietnais kareivis Šveiks...

Foto

SS.LV un VID strīds parāda, ka dzīvojam represīvā valstī

Šodien Cīrules kundze LTV paziņoja, ka strīds starp VID un SS.lv esot pievērsis uzmanību tam, vai būt...

Foto

Haltūra, ko veselības ministre Čakša sauc par likumprojektu un kas Kučinskim šķiet derīga

Lai novērstu uzmanību no veselības aprūpes pamatproblēmām – mediķu streika, zemas efektivitātes un...

Foto

Nevajag eksperimentēt ar sešgadniekiem

Laikā, kad Izglītības un zinātnes ministrija gatavo apjomīgu nozares reformu, kas skar dažādus būtiskus jautājumus, tostarp t.s. sešgadnieku jautājumu, jāatceras, ka mēģinājumi...

Foto

Par "iztīrīto" Nacionālo mākslas muzeju un elitāri politisko kroni

Pēc ilgstošas rekonstrukcijas 2016. gadā vasaras sākumā cilvēku apskatei tika atvērts Latvijas Nacionālais mākslas muzejs (LNMM) ar...

Foto

Par valsts un pašvaldību amatpersonu elektroniskās sarakstes atbilstību likumam

Nekustamā īpašuma speciālistu apvienība un Nekustamā īpašuma lietotāju apvienība (turpmāk – NĪSA un NĪLA) vērš sabiedrības un...

Foto

Papildizglītības un katalizatora izpalīdzība

Tagadnes politiķu intelektuālā potenciāla objektīvs vērtējums nav sasniedzams bez jaunām zināšanām. Tas pavēloši attiecas uz LR politiķu vērtējumu. LR politisko kadru analītika...

Foto

Piespiedu noma: diena, kad es atguvu ticību taisnīgai tiesai

Lai cik tiesas neatkarīgas, likums nemainās no tā, kura tiesa to piemēro. It kā ābeces patiesība. Nesen...

Foto

Mums Molotova – Ribentropa pakta sekas ir jālikvidē pilnībā

Darbu ir sākusi Saeimas izmeklēšanas komisija, kam būtu jāvērtē oligarhu sarunas un lietas izmeklēšanas izčākstēšanas iemesli. Taču...

Foto

Kaimiņš "sēž, vēro un neko nelaiž uz āru"

Pietiek lasītāji pēdējā laikā interesējušies – kur pēc pašvaldību vēlēšanu iznākuma esot pazudis latvju tautas interešu pēdējais aizstāvis...

Foto

Mīti un patiesība par „Lidl” jaunajām darbavietām un zemajām cenām

Latvijā Lidl ienākšana mazumtirdzniecības segmentā sākusies ar ceļa izzāģēšanu – slepenības aura ap Rīgas mikrorajonā Purvciemā gaidāmo koku...

Foto

SS.LV ir mūsu sabiedrības un ēnu ekonomikas spogulis

Es neaizstāvu Valsts ieņēmumu dienestu (VID) par izvēlēto problēmas risināšanas formu, jo uzskatu, ka bija un ir citi...

Foto

Ēēēēēēēēēēē...

Man nudien nebija nodoma divas dienas pēc kārtas izteikties par vienu un to pašu tēmu, taču pašreizējās Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektores Ilzes Cīrules pirmdienas...