Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Ceru, ka man nav jāskaidro situācijas valstī absurdums un dramatisms. Ir kāds žargonvārds, kas šo situāciju raksturo visprecīzāk - bezpriģels.

Visapkārt manāma rosība - neapmierinātība ar šo bezpriģelu, taču redzams rezultāts uz kaut kādām pozitīvām izmaiņām nav pat iztālēm samanāms. Pateicoties sabiedrības sašķeltībai, tāda muļļāšanās uz vietas vien ir vērojama. Mūsu lielos, oficiālos masu medijus, kuri pilni ar valsts iekārtas sasniegumus pašslavinošām reklāmām, kas ļoti atgādina nesen ieviesušos visai narcistisko, jāsaka, pat diezgan slimīgo tieksmi pašam sevi fotografēt un tad likt tīmekļa vietnēs, lai varētu tīksmināties par atķeksējumiem, jācer, tikai retais uzskata par patieso realitāti atspoguļojošiem.

Faktiski man jau sen ir tieši tāda pati sajūta kā PSRS laikos, kad 1. vai 9. maija parādēs no tribīnēm ļeņiniskie malači pacilātā balsī mikrofonā teica pašslavinošas runas, kur ik pēc brītiņa gājiena dalībnieki bez jebkādas sajūsmas un pārliecības bija spiesti korī nobļauties: "Urā!" 

Medijos ikdienā redzami meli melu galā, absurds absurda galā, nelietība nelietības galā, taču mēs nez kādēļ tik un tā esam spiesti to pieņemt kā kaut ko patiesu un normālu, jo baidāmies par savu vietu zem saules. Cik ilgi vēl to cietīsim?

Neko jaunu nepateikšu, taču jāpiemin tik un tā. Vārdu sakot, neapmierināto ir daudz, bet kopsaucēja diemžēl neredzu. Pretošanās kustības līderi un organizācijas? Katrs sautējas savā individuālajā vai mazā pulciņā, vai biedrības sulā. Līdz šim dibinātās partijas, lai cik burvīgi un skanīgi tās neskanētu, arī nav ņemamas nopietni, jo skaidri redzams, ka to mērķi un uzbūves puņķainums, ir apzīmējams ar terminu "stiepjams jēdziens". Muldēšanas daudz, taču reāli darbi izpaliek visiem sen jau zināmu iemeslu dēļ.

Vārdu sakot, nav nekādas drošības un uzticības tām, jo to biedri, iekļūstot Saeimā, momentā mēdz aizmirst par saviem mērķiem, solījumiem, zvērestiem un bieži vien arī izstājas no savas partijas, sākot meklēt sev visizdevīgāko variantu. Otrkārt, katra no līdzšinējām partijām tiek finansēta no kaut kādiem uzņēmumiem, uzņēmējiem u.c., kam visbiežāk ir tikai savtīgi mērķi - izmantot situāciju, lai nopelnītu.

Tātad visa problēma joprojām ir tikai tajā, ka mums iztrūkst nopietna politiskā spēka, turklāt kopīgajiem, lielajiem mērķiem uzticama politiskā spēka, kas savilktu zem sevis cik vien iespējami daudzus cīnītājus par līdzīgām vērtībām un mērķiem.

Ir daudzas biedrības un to līderi, kur katrs vēlas būt tas, zem kura karoga pulcētos visi pārējie. Skaidri redzams, ka neviens nevēlas kļūt par otrā plāna spēlētāju. Neviens neizrāda iniciatīvu kopējas lietas labā piekāpties otram. Varu droši teikt, ka līdz šim neesmu redzējis pilnīgi nevienu izteikti pārliecinošu līderi, kas ar savu gara spēku un īpašo harizmu, un oratora dotībām būtu spējīgs pretendēt uz tautas pretošanās kustības līdera posteni. Tikai no vairākiem līderiem kopā var salasīt to, kas mums nepieciešams.

Ko tad mums darīt - nolaist bezcerībā rokas un pacietīgi gaidīt, velns viņu sazin, cik ilgi, līdz tāds reiz piedzims un izaugs līdz atbilstošajam līmenim un vecumam? Bez šaubām, ka tas būtu klajš idiotisms no mūsu puses. Jau tā pasaules sabiedrības acīs esam pataisījuši sevi par izsmieklu - nekam jēdzīgam nederīgu lielgabala gaļu, bezmērķīgu, inertu, bezgalīgi slaucamu masu. Bet to var visai ātri manīt, no pasīva un individuāla egoista pārvēršoties par mostošos un apjomā pieņemošos spēku. Tik, tik tā darba kā katram ar situāciju neapmierinātajam vienreiz pieņemt konkrētu lēmumu - piedalīties!

Tātad, ja reiz izteikta līdera mums nav, tad nav cita varianta kā tomēr daudziem "cilšu" vadoņiem un individuālajiem spēlētājiem apvienoties zem viena kopēja karoga. Tāpēc uzskatu, ka katram ir jāatrod sevī spēks un griba, lai lietas labā pārkāptu savam lepnuma un stūrgalvīgās spītības pilnajam ego pāri. Jo īpaši tas attiecas uz tiem, kuri pulcē ap sevi domubiedru grupas!

Loģiski, ka ar niknuma un sašutuma pilno blogošanu internetā nav iespējams panākt to, kas mums visiem ir nepieciešams - no visām debespusēm neatkarīgu valsti, kurā valdītu īsts likums un kārtība. Līdz ar to mums ir nepieciešama sava pārstāvniecība Saeimā, kurai varam uzticēties. Iekārtu, uz mums vēlamo, var mainīt tikai ar atbilstošiem likumiem. Diemžēl nākas atzīt, ka neviens pikets un mītiņš neko daudz neatrisina. Tātad jākoncentrē visi iespējamie spēki un resursi uz šo apvienojošo politisko spēku, kas iedzīs arvien plašāku ķīli sasmirdušajā Latvijas politikā, līdz kādudien pāršķels to uz pusēm, liekot šīm pusēm izirt savā pieaugošajā panikā un bezzobainībā. Un katrs no mums var pielikt roku šī ķīļa veidošanā un atbalstīšanā! Manuprāt, ir pienācis pēdējais laiks to uzsākt veidot! Nu nav mums citu variantu - nav! Ja būtu, tad jau es te nerakstītu šo rakstu šādu...

Un tā nu ir sanācis, ka ar konkrētiem darbiem, nevis tikai pliku muldēšanu visvairāk sevi ir pierādījusi biedrība "Latvijas antiglobālisti". Jā, bez šaubām, ka zinu, ka daudziem tā izraisa smaidiņu, jo raisa asociācijas ar kaut ko nenopietnu un reizēm arī visai vulgāru. Taču, papētot to tuvāk, jāsaka, ka tie patiešām ir cilvēki, kas dara, nevis tukši, bet skaisti muld pa deviņiem mēmiem. Atceries, ka vairums no šlipsēs un ancukos tērptajiem daiļmuldētājiem darbos neko līdz šim tā arī nav parādījuši. Turklāt no biedrības "Latvijas antiglobālisti" ir izslēgti visi tie, kuri savulaik to diskreditēja ar savu necenzēto un agresīvo uzvedību. Šīs biedrības rindās jau labu laiku kā ir pieļaujama tikai sevi pašcienošu, uzvedības normām lojālu cilvēku atrašanās.

Vārdu sakot, beidzot pārliecinoties, ka sapuvušo sistēmu var mainīt tikai atrodoties puveklīgā sūdupūžņa iekšpusē - Saeimā -, gribot negribot man nācās pieņemt lēmumu pievienoties kādam no jau reāli eksistējošajiem politiskajiem spēkiem, lai ar savu klātbūtni atbalstītu tā veidošanos par arvien pieaugošāku spēku, kas beigu beigās reiz panāktu mums visiem vēlamo rezultātu. Izvēle bija spiesta krist uz jau pieminēto biedrību, kura drīzumā taisās pārtapt par partiju.

Lai būtu skaidrība, jāsaka, arī es esmu viens no tiem, kuru neapmierina šīs topošās partijas nosaukums "Latvijas antiglobālisti", jo uzskatu, ka nosaukums ir visai atgrūdošs. Es noteikti būtu to nosaucis citādāk, teiksim, par "Saprāta partiju". Taču ne man bija to lemt. Esmu spiests respektēt šīs biedrības biedru sapulces, kurā pats klāt nebiju, balsošanas rezultātā pieņemto izvēli. Galu galā no manas puses būtu visai muļķīgi vai pat bērnišķīgi neiestāties tajā tikai nosaukuma un citu aspektu dēļ, kas nav gluži man pa prātam, jo ir skaidrāks par skaidru, ka tādā stilā mēs vēlamo mērķi nekad tā arī nesasniegsim. Varu derēt, ka nav tāda cilvēka, kuru simtprocentīgi apmierinātu kāda no n-to politisko spēku pilnīgi visu aspektu kopums. Tāpēc loģiski, ka tas nedrīkst būt par šķērsli, lai beidzot nenotiktu kāda noteikta izvēle, kas katram liekas vispiemērotākā.

Tagad īsi pateikšu to, kas attiecas uz jau paredzamajiem smīkņājumiem: "Aha, kārtējie raujas pie siles. Tikko tiks iekšā Saeimā, tā pārmetīs kažokus uz otru pusi..., utt." Lai tā ar laiku nesanāktu, šīs topošās Antiglobālistu partijas statūtos un citos juridiskajos aktos ir jau savlaicīgi iestrādāti drošības mehānismi, kas paredzēti gadījumam, ja ienaidnieks viltīgi iefiltrēsies partijas iekšienē, un daudz kas cits.

Ļoti būtisks ir šīs partijas juridisks, pie zvērināta notāra apstiprināts līgums tiem partijas biedriem, kuri balotēsies uz Saeimas deputātu vietām, kas domāts, lai izslēgtu viņu pēkšņo kažoka maiņu - izstāšanos no partijas un tās mērķu nodošanu. Līgums paredz pilnu atbildību ar savu nekustamo un kustamo mantu un milzīgu naudas sodu, kas nebūs pa kabatai iespējamajiem vervētājiem. Tātad mums jau ir kaut kas daudz savādāks nekā visām līdzšinējām partijām! Tās ir garantijas! Turklāt daudz vērtākas par līdzšinējām visādu partiju "garantijām", ka vēlētājs netiks piečakarēts! Ka vēlētājs balso nevis tik daudz par šīs partijas cilvēkiem, cik par šīs partijas nesošajām idejām!

Un visbeidzot gribu lūgt katra loģiski domājošā, katra līdz baltkvēlei no šī augošā bezpriģela nogurušā cilvēka atbalstu šīs "Latvijas antiglobālistu" partijas nodibināšanai! Partijas pirmā kongresa datums ir jau izvēlēts. Tas notiks Rīgā. Vieta pagaidām tiek precizēta, jo biedrības kontā naudas ir ļoti maz. Bet tas ir tikai tāpēc, ka mums pagaidām vēl nav sponsoru. Jo galu galā, kā jau iepriekš minēju, kurš uzņēmējs, pat neskatoties uz milzīgo žņaugu, ir gatavs sponsorēt partiju, kura cīnās par labklājību un tiesiskumu, nevis par iespēju kļūt bagātākiem uz strādnieku rēķina! Turklāt - kura cīnās par izstāšanos no mūsu valsti izzogošā, paverdzinošā un mūsu bērnus samaitājošā eirosojuza! Taču piebildīšu, ka būsim tikai priecīgi, ja tādi sponsori, kuri nesāks uztiept savus noteikumus, tomēr atradīsies!

Savukārt tiem, kuri taisās smīkņāt un gļēvi nolaist rokas, sakot, ka bez naudas (nopietniem sponsoriem) neko nevarēs panākt, gribu teikt: ak tad, lai izcīnītu patiesu vērtību iedzīvināšanos mūsu valstī, tev obligāti vajag lielu naudu un skaisti noformētas reklāmas? Bet kā būtu, ja tu vienkārši kā normāls, sevi cienošs cilvēks ticētu visa labā un krietnā uzvarai bez lielas naudas klātbūtnes, ieguldot no sevis pavisam nedaudz savu nākošo paaudžu sakarīgas dzīves labā!? Kur, pie joda, tu esi redzējis, ka politikā liela nauda ietu kopā ar kaut ko labu? Kur? Bet, ja reiz tu uzskati, ka tikai liela nauda var ko tādu paveikt, tad, patīk tev tas vai ne, taču jāatzīst, ka tu neesi šīs idejas, ko piedāvāju, cienīgs pat ne tik, cik melns aiz naga!

Zinot vidējā letiņa kūtrumu un nevēlēšanos iesaistīties regulārās akcijās vai politikā vispār, nobeigumā gribu piebilst, ka iestāšanās šajā partijā nebūt uzreiz nenozīmē, ka šādi cilv;eks paraksta sev spriedumu turpmāk to vien darīt kā darīt to vai šo partijas labā. Nē! Ne tuvu! Neviens ar varu nevienu nespiedīs turpmāk darīt šo vai to... Taču mums ir ļoti vajadzīga tava palīdzība tieši pie partijas nodibināšanas! Jo pēc likuma, lai reģistrētu partiju, ir nepieciešami, minimums, 200 cilvēku! Turklāt pilngadīgu pilsoņu ar derīgu pasi rokās un, vēlams, 15 eiro notariālam apliecinājumam! Padomā, vai tev tiešām būtu tik grūti noziedot savas dzimtenes sakārtošanas labā savu brīvo laiku un nepieciešamo naudu!? Galu galā kaut kas no sevis ir jāziedo! Ar pliku gribēšanu un bubināšanu neko nepanāksim! Pretējā gadījumā mūs turpinās izmantot, izsūkt un samaitāt! Cik ilgi vēl to cietīsim!? Uz ko vēl mums paļauties, ja ne pašiem uz sevi! Uz savu apņēmību, izlēmību un konkrētu rīcību! Bet tiem, kuriem galīgi švaki ar naudām, bet gribas palīdzēt nodibināt šo partiju, aicinu atbraukt uz kongresu tik un tā! Gan kaut ko izdomāsim! Jūs esat ļoti, ļoti vajadzīgi mums! Vajadzīgi Latvijai! Vajadzīgi visai pasaulei! Harmoniskākai par šo no visiem rāmjiem izgājušo bezpriģelu pasaulei!

Es savu izvēli esmu izdarījis! Kāda būs tava izvēle? Tāpēc ļoti lūdzu tevi - neesi pasīvais nogaidītājs, jo tā nav cienījama izvēle! Tā būtu gļēvulība un vienaldzība! Katram no mums reiz būs jāpamet šo pasauli, kur, visticamāk, tomēr uzdos mums reiz jautājumu: "Ko tu darīji savas dzimtenes un pasaules sakārtošanas labā, kad tevi aicināja un bija tāda iespēja?"

Atceries, kopā mēs būsim spēks! Spēks, ar kuru rēķināties neliešiem! Tā kā vārds "vienotība" diemžēl, ir līdz pretīgumam sapurgāts, tad es iesaku lietot vārdu "saliedētība!" Tātad - lai dzīvo un ņemas spēkā mūsu saliedētība!

Biedrības "Latvijas antiglobālisti" mājas lapa: www.antiglobalisti.lv

Foto - LETA

Novērtē šo rakstu:

57
22

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Par manis paša kļūdām es pats esmu maksājis, maksāju un turpināšu maksāt

FotoTe manas pārdomas, kuras rakstīju reiz, kad pēc kārtējās, enerģētiski, intelektuāli un sirdsgudri piesātinātās intervijas (ja nemaldos - tā bija nra.lv) komentāros un citur soctīklos tika „apd...ts” Ēriks Stendzenieks.
Lasīt visu...

21

Ašeradens būs īstais

FotoLabdien, biedri un atbalstītāji, visi. kam rūp tiesiska, latviska un eiropeiska Latvija! Šajā sestdienā mēs sanāksim kopā. lai lemtu par mūsu partijas nākotni, par mūsu vērtībām un idejām, kā arī cilvēkiem, kas tās īstenos dzīvē.
Lasīt visu...

15

Atklāta vēstule Latvijas Republikas 12. Saeimas deputātam Andrejam Judinam

FotoLatvijas Republikas 12. Saeimas 2017. gada 21. jūlija ārkārtas sēdē tika pieņemts lēmums ar nosaukumu “Par valsts nozagšanas pazīmēm un pirmstiesas izmeklēšanas kvalitāti kriminālprocesā Nr.16870000911” (turpmāk – Lēmums). Lēmumu sagatavojis un kā pirmais parakstījis Saeimas deputāts Andrejs Judins.
Lasīt visu...

20

Latvijas attīstība Šveika garā jeb ķemertiņu reģistram būt

FotoBrīdināts, ka pēc likuma par šķiņķa zādzību pienākas sods no 6 mēnešiem līdz 20 gadiem, krietnais kareivis Šveiks atbildēja, ka tādus likumus viņš nepazīstot. Nedomāju, ka likuma nezināšana glābs arī tos Latvijas iedzīvotājus, kuri nebūs reģistrējuši savus, atvainojiet, ķemertiņus jeb decentralizētās kanalizācijas sistēmas kopējā reģistrā. Labi, ka par šo pārkāpumu nedraud tāds sods kā Šveikam, taču arī 1400 eiro juridiskajām personām un 350 eiro fiziskajām ir gana liels sods, īpaši lauku reģionos dzīvojošiem pensionāriem.
Lasīt visu...

21

SS.LV un VID strīds parāda, ka dzīvojam represīvā valstī

FotoŠodien Cīrules kundze LTV paziņoja, ka strīds starp VID un SS.lv esot pievērsis uzmanību tam, vai būt godīgo nodokļu maksātāju pusē ir labi vai slikti. Var saprast tā: ja tu esi pret VID rīcību šajā gadījumā, tad tu atbalsti nodokļu nemaksātājus.
Lasīt visu...

21

Haltūra, ko veselības ministre Čakša sauc par likumprojektu un kas Kučinskim šķiet derīga

FotoLai novērstu uzmanību no veselības aprūpes pamatproblēmām – mediķu streika, zemas efektivitātes un kvalitātes, par ko nemitīgi atgādina Latvijas Banka un uzņēmēji, Veselības ministrija (VM) ir ķērusies noteikt pašvaldību lomas veselības aprūpē un pie Veselības aprūpes finansēšanas likuma, kurš pašreizējā versijā gan vairāk atgādina aprakstu uz pāris lapām salīdzinājumā ar Ministru kabineta (MK) noteikumiem Nr.1529 Veselības aprūpes organizēšanas un finansēšanas kārtība, kas ir vieni no apjomīgākajiem MK noteikumiem biezas mapes izskatā.
Lasīt visu...

21

Nevajag eksperimentēt ar sešgadniekiem

FotoLaikā, kad Izglītības un zinātnes ministrija gatavo apjomīgu nozares reformu, kas skar dažādus būtiskus jautājumus, tostarp t.s. sešgadnieku jautājumu, jāatceras, ka mēģinājumi ieviest šādas reformas jau ir bijuši, turklāt nesekmīgi. Dažādas idejas par to, cik gados bērniem jāuzsāk skolas gaitas, ir izskanējušas arī iepriekš, piemēram, kādreizējā ideja par t.s. nultās klases ieviešanu, obligāto izglītību no sešu gadu vecuma u.tml., taču neviena ideja nav nesusi pozitīvu rezultātu.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Par "iztīrīto" Nacionālo mākslas muzeju un elitāri politisko kroni

Pēc ilgstošas rekonstrukcijas 2016. gadā vasaras sākumā cilvēku apskatei tika atvērts Latvijas Nacionālais mākslas muzejs (LNMM) ar...

Foto

Par valsts un pašvaldību amatpersonu elektroniskās sarakstes atbilstību likumam

Nekustamā īpašuma speciālistu apvienība un Nekustamā īpašuma lietotāju apvienība (turpmāk – NĪSA un NĪLA) vērš sabiedrības un...

Foto

Papildizglītības un katalizatora izpalīdzība

Tagadnes politiķu intelektuālā potenciāla objektīvs vērtējums nav sasniedzams bez jaunām zināšanām. Tas pavēloši attiecas uz LR politiķu vērtējumu. LR politisko kadru analītika...

Foto

Piespiedu noma: diena, kad es atguvu ticību taisnīgai tiesai

Lai cik tiesas neatkarīgas, likums nemainās no tā, kura tiesa to piemēro. It kā ābeces patiesība. Nesen...

Foto

Mums Molotova – Ribentropa pakta sekas ir jālikvidē pilnībā

Darbu ir sākusi Saeimas izmeklēšanas komisija, kam būtu jāvērtē oligarhu sarunas un lietas izmeklēšanas izčākstēšanas iemesli. Taču...

Foto

Kaimiņš "sēž, vēro un neko nelaiž uz āru"

Pietiek lasītāji pēdējā laikā interesējušies – kur pēc pašvaldību vēlēšanu iznākuma esot pazudis latvju tautas interešu pēdējais aizstāvis...

Foto

Mīti un patiesība par „Lidl” jaunajām darbavietām un zemajām cenām

Latvijā Lidl ienākšana mazumtirdzniecības segmentā sākusies ar ceļa izzāģēšanu – slepenības aura ap Rīgas mikrorajonā Purvciemā gaidāmo koku...

Foto

SS.LV ir mūsu sabiedrības un ēnu ekonomikas spogulis

Es neaizstāvu Valsts ieņēmumu dienestu (VID) par izvēlēto problēmas risināšanas formu, jo uzskatu, ka bija un ir citi...

Foto

Ēēēēēēēēēēē...

Man nudien nebija nodoma divas dienas pēc kārtas izteikties par vienu un to pašu tēmu, taču pašreizējās Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektores Ilzes Cīrules pirmdienas...

Foto

Kāpēc SS.LV nav konkurentu

Pateicoties nesenajām* sludinājumu izvietošanas cenu izmaiņām portālā ss.lv, sabiedrībā uzvirmoja kārtējais nepatikas vilnis pret šo interneta resursu - sak’ dzēšot sludinājumus, neatbildot...

Foto

Prezidenta kungs, vai, runājot par oligarhiem un to sarunām, jūs domājāt arī mani?

Augsti godātais Prezidenta kungs! Preses brīfingā pēc Nacionālās drošības padomes sēdes šā gada...

Foto

Prezidentam jārīkojas! Nepārdomātā akcīze degvielai vājinās Latvijas ekonomiku

Biedrība "Baltijas asociācija - Transports un Loģistika" (BATL) vērsusies pie Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa ar lūgumu izmantot LR...

Foto

Ss.lv un VID stāsts – speciāli advokātu madāmām, sektantiem no sabiedriskā radio un citiem "tiesiskās valsts" cienītājiem

Nu jau pat advokātu madāmas – mājsaimnieces ir iesaistījušās...

Foto

Kondora lidojums jeb jēru skaitīšana: par zīmoliem un tirgus pārdali

Ziemas miegā iztraucēts lācis ir bīstams, mēdzot uzbrukt pat cilvēkiem. Politiķiem savukārt pagulēšanai atvēlēts laiciņš pēc...

Foto

Sabiedrības līderu piemiņai

Džeka Londona stāstā Baltais Ilknis ir aprakstīta likumsakarība, kas valda suņu barā. Līderis vienmēr ir jāliek pajūga priekšgalā, jo pārējie suņi, redzot bēgošo līderi, centīsies...

Foto

„Cant” latviskajā vidē jeb meli ar tīru sirdsapziņu

Angļu valodā ir divi vārdi „cant”. Tie ir homonīmi – vienādi rakstāmi un vienādi izrunājami vārdi ar atšķirīgu...

Foto

Neizskatās, ka valstī kāds domātu par eksistenciālajiem jautājumiem

Tas, ka Latvija joprojām ir viena no nabadzīgākajām ES valstīm, nav nekāds jaunums. To raksturo dažādi rādītāji. Viens...

Foto

Mēs varam, bet – nezinām vai negribam?

Bieži tiek spriests, cik labi ir sakārtotajā un turīgajā Vācijā, Lielbritānijā, ASV... Taču latvieši negrib saprast, ka turienes iedzīvotāji...

Foto

Uz 73 valsts auto - 4 apkopēji ar 1000 eiro algu, 2 ēdināšanas speciālisti, medicīnas speciālists, 8 dežuranti...

Medijos publicētas vairākas ziņas ar skaļiem virsrakstiem „Atsakoties...

Foto

Par likumprojektu "Dzīvojamo telpu īres likums"

Pamatojoties uz Ekonomikas ministrijas (turpmāk – EM) publiski izsludināto Paziņojumu par līdzdalības iespējām likumprojekta izstrādes procesā, biedrības “NĪSA, Nekustamā īpašuma...

Foto

Veselības ministrija šobrīd cenšas sarīdīt trīs lielākās ārstu grupas

Ģimenes ārstu temats nav bijis ilggadējam publicistikas flagmanim Dainim Lemešonokam īsti mīļš, radot iespaidu, ka kāds autora...

Foto

Cik partiju Kučinska koalīcijā? Vienpadsmit plus bezpartijiskie

Šovakar LTV Ministru prezidents pats īsti nevarēja pateikt, cik partiju tad ir viņa koalīcijā. Vēlos viest skaidrību. Zināms, ka...

Foto

Ceturtā atmoda. Mosties vai zust

Trešā atmoda atjaunoja neatkarību, taču netika atjaunota 18. novembra Latvija. Tika radīts hibrīds - tapa 4. maija republika, apvienojot padomju laika...

Foto

Seši blēdīgi leftistu koncepti, kas pretendē būt pozitīvi

Leftisms savā būtībā ir konfliktus ģenerējošs. Tas vienmēr nostājas pret pastāvošo lietu kārtību. Savā agrīnā posmā tas maskēja...

Foto

Tautas politiskā apziņa: realitāte, mīmikrija, dresūra

Latvijā regulāri atskan politiski loģiskā prasība atļaut latviešu tautai vēlēt Valsts prezidentu. Regularitāti (reizi četros gados) nosaka Valsts prezidenta vēlēšanas....

Foto

Jautājums par sešgadniekiem skolās IZM dienaskārtībā ir jau 20 gadus

Jūlijā plašsaziņas līdzekļos atkal aktualizējās Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) virzītā reforma, kas paredz vairākas izmaiņas,...

Foto

Ģimenes ārsti paši sevi gāž no pjedestāla

Ģimenes ārstu streiks ir nolemts sakāvei, jo tam nav morāla atbalsta sabiedrībā. Valsts vara viņus spēj ne tikai uzveikt,...

Foto

Mēs esam PAR

Mēs esam par Latviju, kura ir iespēja visiem. Mēs esam par brīvu cilvēku. Mēs ticam ikviena cilvēka tiesībām izdarīt savas izvēles un atbildībai...

Foto

Jebkurā civilizētā valstī tādai Čakšai sen būtu bijis jāatkāpjas

Veselības ministre Anda Čakša nebeidz izbrīnīt. Ne velti, stājoties amatā sevi dēvēja par krīzes menedžeri un izcilu...

Foto

Kučinska kungs, Jūsu pasaulē nav mazā Ivana, kas vientulībā nomirst mežā

Augsti godātais Ministru prezidenta kungs Māri Kučinski! Iespējams, ka mēs dzīvojam divās dažādās un ļoti...

Foto

Skarba replika par PVN un tiesām

Ar tiesisku valsti katrs var saprast ko citu – citam tā ir pārliecība, ka par katru noziegumu katrs noziedznieks tiks...

Foto

Atklāta vēstule – iesniegums par padomju tiesību doktrīnai tipisku principu ietveršanu ārstu sertifikācijas procesa pārraudzībā

Iesniedzējs atgādina, ka iepriekšējā sarakstē jau tika informējis Ministru prezidentu un...

Foto

Par dalītā īpašuma neatbilstību LR Satversmei: faktiski atjaunotas feodālās privilēģijas un likvidēta demokrātija

Tiesiskais pamats dalītā īpašuma radīšanai Latvijas pilsētās tika izveidots 1991. gada 20. novembrī,...

Foto

Tāda ir bijusi un ir tā sauktā politiskā NEgriba

Garāmejot kārtējo reizi uzmetu aci nu jau vairāk nekā 20 gadu gaitā savāktajai DVD kolekcijai (lauvas tiesa...

Foto

...

Foto

Kleptomānijas cēlonis

Retrospektīvi izzinoša ekskursija uz lietišķo pierādījumu muzeju nav vajadzīga. Nav vajadzīgs intelektuālais reids aizvadīto 27 gadu vēsturē. Latvijas Republika kā krimināla valsts ar ideālu...

Foto

Mēs atsakāmies no savas valsts, atstājot to neliešu bariņa rokās

Atbilstoši oficiālajiem Centrālās statistikas pārvaldes datiem 2017. gada janvārī Latvijā dzīvoja 1 miljons 953 tūkstoši cilvēku....

Foto

“Nodokļu reforma” - kas tiek noklusēts

Daudz piesauktā un plaši aprunātā, bet patiesībā reti kuram zināmā “nodokļu reforma” nu ir ieguvusi daudz maz konkrētus apveidus. Un,...

Foto

Ģimenes ārsti dara pareizi, ka netic Čakšas tukšajiem „solījumiem”

Jau ilgāk nekā divas nedēļas valstī notiek ģimenes ārstu streiks. Taču nekas neliecina, ka tiks panākta vienošanās...

Foto

Atklāta vēstule valdošajai koalīcijai: IZM reforma – nodomi labi, bet izpildījums vājš

Augsti godājamais Ministru prezidenta kungs, Saeimas cienījamie frakciju vadītāji, pagājušajā nedēļā medijos atkal aktualizējās...

Foto

Latvijas sabiedrisko mediju "caurās mucas" svētās dusmas

Cēlonis melodramatiskajam sašutumam, kādā Latvijas Radio (LR) darbinieki izteica neuzticību Nacionālajai elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei (NEPLP) un tās loceklim...

Foto

VID Cīrule „atbild” pavāram Dreibantam

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektore Ilze Cīrule pavāram Ērikam Dreibantam nosūtījusi to, ko pati uzskata par atbildēm uz viņa atklātajā vēstulē...

Foto

Tumsonība Īvāna gaumē

Neesmu vegāns, pat veģetārietis ne tuvu ne. Dzīvnieki nav sveši, jau kopš bērnības mūsu vai vismaz radu mājās ir bijis kāds "kustonis", arī...

Foto

Ēnu ekonomikas process sākas tad, kad VID martā bloķē restorāna bankas kontu par 2000 eiro nodokļu parādu...

Nesen no Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācijas (LVRA) saņēmu...

Foto

Laikmeta ainiņas: futbols un nacionālisms - I

1989. gada 21. jūnija rītā pie Satekles ielas stāvvietas piebrauca tumši sarkans Ikarus autobuss. Ar tūrisma firmas Inturist atbalstu devāmies ceļojumā, kura galamērķis...

Foto

Mēs esam slikti saimnieki savā zemē

Tautieši, nevairosim sabiedrībā naidu un haosu, negānīsim deputātus un valdību, ka tā neprot vadīt valsti. Politiķi, kam ir uzticēta Latvijas...

Foto

Pa dibenu vai pa purnu

Vai nesen publicētās sarunas, kurās politiskie līderi apspriež procesus valstī, kārto lietas, mēģina slēpt iespējamus likumpārkāpumus un pakļaut medijus, raisa izbrīnu?...

Foto

NEPLP lēmums par „Pieci.lv” hibrīdkara apstākļos ir nacionālās drošības apdraudējums

Latvijas Radio darbinieki kategoriski noraida un iebilst pret pagājušajā nedēļā medijos publicēto informāciju („Diena” 07.07.2017. „Lielās...

Foto

Otrā atklātā vēstule ģenerālprokuroram Kalnmeieram un citām augstākajām valsts amatpersonām

Vai es varu lūgt jūsu uzmanību beidzot mani sadzirdēt? Zinot to, cik aizņemti jūs esat, man...

Foto

Oligarhija: kastas ģenēze un kastas misija

Latvijā drīkst nerunāt par galveno. Latvieši drīkst neapspriest galveno. Latviešiem tas ir piedodami, jo bez šīs spējas neapspriest galveno nav...

Foto

Manifests – ir laiks aizstāvēt Latviju, tautu un Satversmi

1918. gada 18. novembrī Latvijas tauta dibināja brīvu un demokrātisku valsti. Latvijas Republikas Satversmē pirmie divi panti...

Foto

Par Jelgavas pašvaldības vadības patvaļīgo lēmumu

Mēs, Jelgavas 6. vidusskolas audzēkņu vecāki, vēršamies ar lūgumu atsaukties un nepalikt vienaldzīgiem pret, mūsuprāt, Jelgavas pašvaldības vadības vienpersonisko, diktatorisko...

Foto

Georga Isersona „Jaunās karadarbības formas” un latviešu valstsgriba

Turpinot par tēmu – pazīsti savu potenciālo ienaidnieku –, jau rakstīju par ģeniālo krievu militāro domātāju Jevgēņiju Mesneru, kura...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: demogrāfija

Uz Zemes ir gājušas bojā daudzas civilizācijas. Zinātne ir noskaidrojusi bojāejas galveno iemeslu. Tas ir civilizācijas iekšējais sabrukums. Katra civilizācija ir bijusi...

Foto

Daži mazemocionāli ideju zibšņi “oligarhu lietas” sakarā

Paklausījos, palasīju dažādus materiālus, kas publiskajā infotelpā pieejami biezā slānī. Pārdomas ir vairākas:...

Foto

Oligarhi, Šlesers un Baznīca

Vai atceramies, kas pirms 15 gadiem Ainaram Šleseram palīdzēja iegūt kāroto varu un deva iespējas piedalīties Latvijas īpašumu sadalē? Tās bija kristīgās...

Foto

Kā es sarakstījos ar „Labklājības” ministriju

Vēlos pastāstīt Pietiek lasītājiem, kā es mēģināju gūt kādu atsaucību no mūsu tā saucamās „Labklājības” ministrijas – un ko es...

Foto

Atmaskot "oligarhus" ir vitāli svarīgi, bet žurnālistikas standarti ir jāievēro

Latvijas Televīzijas komentārs par žurnāla "Ir" rakstu "Preses kastrēšana", kurā atspoguļotas Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja...

Foto

Atklāta vēstule veselības ministrei Andai Čakšai

Piektdien, 30.jūnijā no Jums saņēmu bezpersonisku e-pastu, kas, kā saprotams, bija sūtīts daudziem un kurā Jūs mēģinājāt paskaidrot par Latvijas...

Foto

Ģimenes ārstu streiks, privātpersonu rīcība savu tiesību aizsardzībai

Pārdomas par ģimenes ārstu streiku: vai sabiedrība ir gatava ar aktīvu (uzsverot, aktīvu!) rīcību iesaistīties problēmu risināšanā? Diemžēl...

Foto

Saņēmu vēstuli. No ministres. Un atbildēju

Saņēmu vēstuli. No ministres. Un atbildēju: labdien, Anda Čakša! Jūsu izmisuma pilnā vēstule ar tradicionālajiem politiķu solījumiem, kuriem neviens vairs...

Foto

Atklāta vēstule – atzinums par likumprojektu „Dzīvojamo telpu īres likums” un pieteikums līdzdalībai likumprojekta pilnveidošanai

Pamatojoties uz Ekonomikas ministrijas (turpmāk – EM) publiski izsludināto Paziņojumu par...

Foto

Ekoloģiskā katastrofa Latvijas centrā

Ar šo rakstu gribu pavēstīt Jūrmalas bīstamo atkritumu degšanas seku mērogus. Pēc pieejamām ziņām, četrām mājsaimniecībām ir aizliegts lietot aku ūdeni. Tātad...