Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektores Ināras Pētersones finanšu ministrei Danai Reizniecei-Ozolai apsolītajā VID vadošo darbinieku rotācijā ļoti iespējamas ir arī pārsteidzošas pārmaiņas – Pietiek avoti kā ļoti iespējamu ir minējuši par „Vaškeviča cilvēku” savulaik uzskatītā Marjana Burija atgriešanos Muitas policijas pārvaldes (agrāk Muitas kriminālpārvaldes) vadībā.

Pašreizējais Muitas policijas pārvaldes priekšnieks Edijs Ceipe VID strādā jau kopš 1995. gada. 2010. gadā kļuva par VID Muitas pārvaldes direktora vietnieku, bet 2011. gada augustā – kā tiek uzskatīts, ar toreizējās KNAB priekšnieka vietnieces Jutas Strīķes tiešu atbalstu – par Muitas kriminālpārvaldes direktoru.

Līdz ar Ceipes iecelšanu amatu zaudēja neformāli par "Vaškeviča cilvēku" – saistītu ar bijušo Muitas kriminālpārvaldes priekšnieku Vladimiru Vaškeviču - uzskatītais Burijs, kas tika "aizrotēts" par Nodokļu piedziņas pārvaldes direktoru (ar vienu darbinieku).

„Acīmredzot muitas dienesta vadībai manas aktivitātes nepatika, un rezultāts tam ir tikai likumsakarīgs. Apzinos, ka es esmu nevēlams vadītājs Muitas kriminālpārvaldē. Pieņemot lēmumu par manis rotēšanu uz citu posteni, kļūs vieglāk ietekmēt procesus institūcijā, kuru vadīju līdz šim,” uzzinot lēmumu par rotāciju, laikrakstam Dienas Bizness toreiz paziņoja Burijs.

Savukārt VID oficiālais skaidroums bija – viņa pārcelšana citā amatā esot saistīta ar LR Ģenerālprokuratūras atzinumā par VID Muitas kriminālpārvaldes darbu minētajiem būtiskajiem trūkumiem un nepilnībām šīs pārvaldes izlūkošanas un operatīvajā darbībā.

Kā liecina Pietiek rīcībā esošā informācija, Burijs atšķirībā no citiem Vaškeviča kolēģiem bija spējis piemēroties apstākļiem un apliecināt savu noderīgumu jaunajai sistēmai, līdz ar ko pašreizējai VID vadībai pret viņu nekādu pretenziju nav bijis.

Savukārt Burija pēdējo gadu amatpersonas deklarācijās ievērību pelna fakts, ka 2014. gadā viņš, neveicot nekādu deklarējamu darījumu, savā valdījumā ieguvis jaunu apvidus automašīnu Volvo XC90.

Nekādus oficiālus komentārus Pietiek no Valsts ieņēmumu dienesta nav izdevies saņemt, - šī esot ierobežotas pieejamības informācija.

Foto no tvnet.lv

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

6

Evika Siliņa ir ar pautiem, Jānis Citskovskis – žmogs, bet Krišjānis Kariņš – princese, kas neuzņemas atbildību

FotoĻembasts ap tā saucamajiem bijušā premjera Kariņa lidojumiem vēl tālu no atrisinājuma, lai gan nu jau nepārprotami ir redzama un saprotama šo notikumu gaita, būtība un galveno aktieru lomu sadalījums. Izrādes režisori ir no valdošās partijas, kas pēdējā pusgada laikā centās atrisināt otrā plāna samezglojumu – proti, kurš būs šajā skandālā malējais. Un, lai gan par tādu tagad ir sazīmēts bijušais Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis un vēl pāris ierēdņu, nav šaubu, ka, pateicoties ierosinātajam kriminālprocesam, viņam blakus nostāsies arī “Jaunās vienotības” politiķi.
Lasīt visu...

21

Vēstule Rinkēvičam par Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju: ceram uz atklātu un laicīgu komunikāciju par nākotnē pieņemtiem lēmumiem, kuri ietekmēs latviešu valodas mācīšanu un mācīšanos visā pasaulē

FotoEiropas Latviešu apvienība ir iepazinusies ar lēmuma projektu “24-TA-1725 Par Valsts izglītības satura centra, Valsts izglītības attīstības aģentūras, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras un Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju.”
Lasīt visu...

21

Latviešu valodas aģentūras iekļaušana Čakšas aģentūru reorganizācijas plānā ir principiāli noraidāma

FotoLatvijas Zinātņu akadēmijas akadēmiķes, Izglītības biedrības padomes locekles Dr. habil. philol. Inas Druvietes atzinums par rīkojuma projektu “Par Valsts izglītības satura centra, Valsts izglītības attīstības aģentūras, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras un Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju”.
Lasīt visu...

21

PRET Latviešu valodas aģentūras likvidēšanu

FotoValoda ir veids, kurā tauta var paust savas dvēseles bagātību, pasaules izpratni un justies kā mājās savā zemē. Latviešu valoda ir bijusi nacionālās kustības pamatvērtība cauri gadsimtiem un ir viena no konstitucionālajām vērtībām, kas raksturo Latvijas valsts pastāvēšanas jēgu un mērķi.
Lasīt visu...

21

Kremlis nepamet cerību izmantot “tautiešus”: tiek plānots ar "tautiešu karti" virtuāli apvienot "krievu pasauli"

FotoŠā gada maijā kļuva zināms, ka Krievija veido “tautiešu elektronisko karti”, lai tādējādi censtos padarīt Krievijas “ārvalstīs dzīvojošo tautiešu” statusu par puslīdz juridisku kategoriju. Kara studiju institūta (Institute for the Study of War) vērtējumā šādas aktivitātes mērķis ir attaisnot Krievijas turpmāku agresiju, to uzdodot par ārvalstīs dzīvojošo tautiešu tiesību aizstāvības centieniem.
Lasīt visu...

12

Aicinājums Saeimai un Ministru kabinetam, īpaši "Jaunās vienotības" politiķiem atteikties no saviem valsts valodas politikas sagraušanas plāniem

Foto2024. gada 10. jūlijā Ministru kabineta tīmekļa vietnē ievietots tiesību akta projekts, kas paredz reorganizēt Latviešu valodas aģentūru, samazinot tās pārvaldes uzdevumus un lielāko daļu tās funkciju nododot citai valsts pārvaldes iestādei[1]. Uzskatām to par tuvredzību gan no zinātniskā, gan politiskā skatpunkta.
Lasīt visu...

21

Visi metas glābt grimstošo Citskovski, bet tas nesaprot pamesto glābšanas riņķi un kož rokā, kura viņu velk ārā no ūdens

FotoValdība un augstākā ierēdniecība kopīgiem spēkiem bija izdomājušas veidu, kādā paglābt no kriminālatbildības Valsts kancelejas direktoru Jāni Citskovski, taču tas no pamestā glābšanas riņķa ir atteicies, palīdzīgās rokas padošanu "juridiskajā jūrā" grimstošajam slīcējam nodēvējot par "pazemojošu".
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi