Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Esmu jau sen pensijā, bet varu būt pateicīgs liktenim — sliktenim, ka tas man piespēlē nebeidzamu pamatu jauneklīgi brīnīties par mūsu birokrātijas spējām piedalīties kaut kādā Vislatvijas Absurda čempionātā!

Lai sadalītu nekustamo īpašumu, kurš sastāv no trim zemes gabaliem, Valsts zemes dienesta (VZD) prasība ir, lai zemes robežu plāna vietā, kurā man uz vienas lapas attēloti visi trīs zemes gabali, tiktu izgatavoti trīs plāni, katram gabalam savs. Pats VZD šādus pasūtījumus arī pieņem, tāpēc tur pasūtīju, samaksājot 116,40€. Taču viņi to varot darīt tikai tad, "ja robežu plānā attēlotas divas vai vairākas zemes vienības un informācija par tām apvienota (caurauklota) vienā dokumentā."

Mans dokuments tam atbilda: vairāk nekā divas zemes vienības, informācija apvienota vienā dokumentā. Taču man pasūtījumu izpildīt atteica, pamatojoties uz to, ka visa informācija (kadastra apzīmējumi, adrese, atsevišķo gabalu lietošanas veidi un platības u.c.) atrodas uz šīs vienas lapas, kas… neesot caurauklota. Sūtīja pie sertificētiem un apdrošinātiem mērniekiem, kuri drīkstot (?) to pašu darīt arī bez "caurauklota plāna", taču — jūs jau uzminējāt — par 2 līdz 10 reizēm augstāku samaksu.

Apstrīdēju to augstākā iestādē – Tieslietu ministrijā (TM). Tā kā bija jau noskaidrojies, ka visa vajadzīgā un daudz pilnīgākā informācija ar oriģinālajiem caurauklotajiem (!) dokumentiem atrodas paša VZD arhīvā, auklas tāpēc pēkšņi izrādījās nebūtiskas. TM ieskatā tagad būtiski bija, lai visi zemes gabali jau būtu attēloti katrs uz savas lapas un cauraukloti kopā ar vienu titullapu.

Kā no noteikumu definīcijas — pie vesela saprāta — iespējams izlobīt to, ka tad, ja man plānā ir 3 zemes vienības un es vēlos izdarīt izmaiņas plānojumā, lai tās sadalītu un tās katra varētu būt uz savas lapas, tām (pirms šo izmaiņu veikšanas) obligāti jau esot jābūt katrai uz savas lapas! To mans vecais pauris sagremot nespēj.

Vēl trakāk bija tas, ka par atteikumu izgatavot plānus no manis draudēja iekasēt 44,50€ par kaut kādu padarīto darbu. Kādu — nezinu, jo nekas padarīts netika.
Kas man cits atlika kā sūdzēt tiesā. Laikam arī tiesnesei TM versija likās par traku, tāpēc viņa atgriezās pie šņorēm. Informācija esot uz vienas lapas, kas nav sašnorēta, bet iespējams (!), ka arhīvā atrodas arī sašnorēta informācija, taču viņa jau neies pārbaudīt.

Tiesas sēdē VZD pārstāve Līga Stīvere jau pastāstīja, ka ir vēl trakāk — tie 44,50€ esot nevis par padarīto darbu, bet gan maksas pakalpojums par… atteikšanos pildīt pasūtījumu. Arī cenu precizēja — 17,85x3 neizgatavoti plāni = 53,55 €. Taču, ja klients uzraksta iesniegumu, ka viņam tos plānus nemaz nevajadzēja, bet viņš tikai pajokoja, tad nekādu maksas pakalpojumu no tāda nemaz neiekasējot. Tā esot VZD "labā griba", ko L. Stīvere atšifrēja tā: ja klients uzraksta atsaukumu, viņš tālāk vairs par VZD nevar sūdzēties, jo pats pateica, ka viņam no VZD neko nevajag. Gluži kā inkvizīcijas laikos, kad baznīca tirgoja indulģenci — tiesības grēkot. Tagad VZD tirgo tiesības par viņiem sūdzēties. Jauni laiki, jauni tikumi.

Man tādas aizdomas, vai tikai es nebūšu atrisinājis vienu strīdīgu lietu — kāpēc izmira neandertālieši un mamuti. Vai tikai nebija tā, ka neandertālieši nomedīja mamutu, gribēja to sadalīt gabalos, bet kāds pārgudrelis paziņoja, ka sadalīt drīkst tikai tādu mamutu, kurš jau ir sadalīts un sašnorēts. Tā kā nekā cita ēdama pa rokai nebija, tad nomira badā un izmira. Mamuti izmira no smiekliem, kad uzzināja par neandertāliešu izmiršanas iemesliem. Homo sapiensam (cilvēkam saprātīgajam (?)) pagaidām izmiršana nedraud. Pats vēl nesen biju mednieks, un ne reizi mums neradās problēma, ka mēs kādu medījumu nevarētu sadalīt tikai tāpēc, ka tas nav jau sadalīts. Sadalījām vienmēr!

Ar zemes gabaliem „sapieniem” ir krietni sarežģītāk, bet vismaz badā no tā neviens nemirst. Tas norāda uz to, ka planētu apdzīvojošās sugas spērušas krietnu soli uz priekšu savā attīstībā, ar ko arī visus apsveicu! Vienīgi nesaprotu, kāpēc nevienam medniekam, kurš tajā laikā, kamēr citi dīrā un skalda, mierīgi dzer šņabi un sildās pie uguns, kāpēc tādam nav ienācis prātā no pārējiem iekasēt maksas pakalpojumu par paša personīgi izteikto atteikumu dīrāt un skaldīt. Jocīgi…

Kā saprotat, tad tiesu zaudēju. Par indulģenci/maksas pakalpojumu tiesnese neuzskatīja par vajadzīgu vispār izteikties, izlikās, ka tāda jautājuma nemaz nav. Atliek spert nākamo soli.

Kā jau būsiet sapratuši, tad es esmu riebīgs vecis, ja reiz sūdzos par tādiem sīkumiem, piedevām saucu vārdā vainīgos, atvainojos, ņemu vārdus atpakaļ. Ka kāds ir vainīgs, to var noteikt tikai tiesa, bet pagaidām tiesa uzskata, ka visi nosauktie ir balti un pūkaini. Taču esmu tik riebīgs, ka šobrīd mana kvēlākā vēlēšanās ir, lai visi "pūkainīši", aizejot uz lielveikalu, pērkot, teiksim, desu un lūdzot sagriezt to ripiņās, saņemtu šādu atbildi — griežam tikai tādu desu, kas jau ir sagriezta un sašnorēta. Šī nav ne sagriezta, ne sašnorēta. Bet par atteikumu griezt šo nesagriezto desu jums tagad jāmaksā 17,85x20=357€, jo šajā desā ietilpst 20 ripiņas. Ja nemaksāsiet, izsauksim apsardzi! Labu apetīti!

Tiekamies apgabaltiesā…

Novērtē šo rakstu:

164
3

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Krievijas aktivitātes var uzskatīt par šokējoši efektīvām, un Latvijas „sabiedrisko” mediju mērķtiecīgā kampaņa par krievu valodu šobrīd jāskata šajā kontekstā

FotoDrošības eksperti vienbalsīgi norāda uz to, ka pēc kara sākuma Krievijas izlūkošanas un hibrīdoperāciju mērogs Eiropā ir krasi pieaudzis, ieskaitot operācijas, kuru agresivitāte ziņā pārspēj aukstā kara līmeni, - tādas kā sabotāžas, fiziskas provokācijas un tamlīdzīgi.
Lasīt visu...

21

Sankciju patiesais labums: Apvienotā saraksta plāns aizvērt ostas varētu arī nebūt nejaušs

FotoDeklarētais mērķis - atbalsts Ukrainai Latvijas ostu paralizēšanai - šķiet šizofrēnisks, jo kā gan tas saskan ar to, ka Ukraina pati joprojām saņem naudu no Krievijas un ļauj Krievijai transportēt gāzi caur Ukrainas teritoriju, bet neviens latvju bāleliņš par to pat nav iepīkstējies ES parlamentā?
Lasīt visu...

21

Priekšlikums ir tikai par mūsu nodokļu maksātāju segtajām atlīdzībām

FotoAtsaucoties uz 2024. gada 18. aprīļa publikāciju "Aicinājums valsts amatpersonai Kristovskim: pirms publicēt ziņas par svešām algām, atklājiet savus ikmēneša ienākumus!" vietnē, informēju, ka saskaņā ar spēkā esošo likumu algu publiskošanas lietā Saeimas deputāti rāda priekšzīmi un Saeima Ģirta Valda Kristovska kā tautas priekšstāvja atlīdzību - tāpat kā visu citu tautas priekšstāvju Saeimā atlīdzības - publicē katru mēnesi internetā.
Lasīt visu...

18

Aicinājums valsts amatpersonai Kristovskim: pirms publicēt ziņas par svešām algām, atklājiet savus ikmēneša ienākumus!

FotoĢirts Valdis Kristovskis iesniedzis Saeimā priekšlikumu publicēt jebkuras valsts amatpersonas ienākumus ik mēnesi, jo no tā būšot "ieguvums sabiedrībai".
Lasīt visu...

6

„Re:Baltica” cenšas izdarīt uz spiedienu uz Sabiedrības integrācijas fondu, tam izvērtējot šīs organizācijas rīcību ar nodokļu maksātāju naudu

FotoPubliskajā telpā tiek apspriesta Re:Baltica projektu vērtēšana, kuri īstenoti ar piešķirto publisko finansējumu caur Mediju atbalsta fondu. Sabiedrības integrācijas fonds (SIF) skaidro kārtību kā notiek projektu apstiprināšana un izlietotā publiskā finansējuma uzraudzība.
Lasīt visu...

21

Mazie modulārie kodolreaktori (SMR) – sapņi un realitāte

FotoIgaunija plānojot būvēt divus līdz četrus, savukārt Polija pat 25 mazos kodolreaktorus. Presē bija pārmetumi, ka Latvija atpaliekot no kaimiņiem. Milzīga ažiotāža ap SMR tehnoloģijām un daudz cerību, taču realitāte ir tāda, kāda tā ir.
Lasīt visu...

21

“Iekļaujošas valodas ceļvedis” ir valodas manipulācija, kas deformē valodas struktūras un pasaules uztveri

FotoValsts valodas centra Latviešu valodas ekspertu komisija 2024. gada 10. aprīļa sēdē (protokola Nr. 4 4. §) izvērtēja Aigas Veckalnes apkopotos ieteikumus “Iekļaujošas valodas ceļvedis” un secināja, ka:
Lasīt visu...

21

Sāga par nogriezto ausi

FotoDomāju, visi, kas mazliet seko notikumiem pasaulē, zina, ka, aizturot aizdomās turamos par terora aktu “Crocus City Hall”, vienam no notvertajiem nogrieza ausi, iegrūžot to šim mutē. Šobrīd, kad pašmājās emocijas ir noplakušas, pievēršoties citiem asinsdarbiem uz grēcīgās zemītes, šo notikumu var mierīgāk izanalizēt. Uzreiz gribu pateikt, ka nekādu līdzjūtību pret jebkuriem teroristiem, lai kādi motīvi viņus nevadītu vai kādas sakrālas idejas šie nepaustu, es neizjūtu.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Kad barbari un svoloči, ķengu portāli un vajātāju orda beigs uzbrukt sabiedriskajiem medijiem?

Es zinu, mani bērni, mani jaunie draugi, mani ilggadējie žurnālista ceha biedri, arī...

Foto

No strupceļa uz atdzimšanu

Draugi un domubiedri! Mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā! Un es zinu, ka daudzi šobrīd man nepiekritīs. Tik tiešām – brīžiem šķiet, ka...

Foto

Tabu jautājumi par Latvijas ekonomiku

Pēdējo gandrīz trīsdesmit gadu laikā Latvijas iekšzemes kopprodukts uz vienu iedzīvotāju salīdzināmajās cenās palielinājies vairāk nekā trīs reizes (runa ir par...

Foto

Mediju diskusija Rīgas pilī atsedz līdz šim slēptās problēmas sabiedriskajos medijos

Pirmdien Rīgas pilī notikusī valsts prezidenta Edgara Rinkēviča rosinātā diskusija par sabiedrisko mediju nākotnes attīstību...

Foto

„Sabiedriskie” mediji uzsāk atklātu konfrontāciju ar Latviju

“Latvijas radio” redaktori un citi vadošie publicējuši atklāto vēstuli, kurā gaužas, ka apdraudēta vārda brīvība, ka soctīklos žurnālisti saņem...

Foto

Sabiedriskais medijs, plurālisms un demokrātija

Pirmkārt, mediji nav ceturtā vara, tā ir tā saucamā ceturtā vara. Ieskatāmies Satversmē un redzam, ka mums kā jau demokrātiskā valstī ir trīs...

Foto

Atbalstiet mūsu runas brīvību, liedzot to citiem, kuru viedoklis nav ne pareizs, ne svarīgs!

Pēdējo nedēļu laikā Latvijā ir pastiprinājušās jau agrāk novērotas tendences, kas liecina...

Foto

Prezidenta Makrona paziņojumi paver jaunas politikas iespēju

Jāsaka, ka Francijas prezidenta Makrona pēdējo nedēļu paziņojumi attiecībā uz iespējamo spēku izvietošanu Ukrainā, kā arī vārdu apmaiņa ar...

Foto

Labā un ļaunā saknes

Ādolfs Hitlers, atbildot uz žurnālista jautājumu, kāpēc viņu ievēl arvien vairāk un vairāk cilvēku, atbildēja: "Viņi mani izvēlas, jo kaut kur dziļi...

Foto

Krišjāņa Kariņa Briseles scenārija psiholoģiskā kļūda

Tieši pirms Lieldienu brīvdienām Latvijas politisko dzīvi satricināja vietējas nozīmes polittrīce – no amata atkāpās ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš. Tas...

Foto

Nelāgi sanācis IRšiem...

Pirms kāda laiciņa rakstīju, ka abonējamais reklāmas buklets “IR” sācis interesēties par Ogres novadā nodarbinātajiem maniem domubiedriem. Tagad “sensacionālais” raksts beidzot ir iznācis...

Foto

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm. Īpaši šobrīd, kad krīžu daudzums pats jau ir pietuvojies krīzes līmenim – politiskā krīze,...

Foto

„Slikto” valodu vaininieki

Krievu valodas noturībā Latvijā vainojami nevis krievi, bet latvieši, un tā ir mūsu, nevis krievu mentalitātes īpašība, kas ar kaimiņu liek runāt viņa...

Foto

Seksuālo attiecību svārsts. Tuvojamies vīriešu ierobežošanas ekstrēmam

Tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere ir rosinājusi noteikt kriminālatbildību par seksuālu uzmākšanos. “Seksuālā uzmākšanās ir cilvēka cieņas aizskaršana. Tā aptver...

Foto

Nē seksuālai vardarbībai!

Izskatās, ka ejam uz to, ka vīrietis ar sievieti varēs iepazīties un ielaisties tikai tad, ja neviens nav ar citu, ja tas notiek...