
Iekšējās drošības biroja atbilde šokējošā iesnieguma autoram: tas, par ko jūs rakstāt, mūsu izpratnē nemaz nav noziedzīgi nodarījumi, un mēs par tiem neliksimies ne zinis
PIETIEK26.06.2023.
Komentāri (33)
Tas, ka Valsts policijas darbinieki safabricē kriminālprocesu un dara visu iespējamo, lai nozieguma aculiecinieks mainītu liecības, mūsu izpratnē nemaz nav noziedzīgi nodarījumi, - šādu atbildi Iekšējās drošības biroja priekšnieka pienākumu izpildītājs Igors Jaunrodziņš ir sniedzis Pietiek nule publicētā šokējošā iesnieguma (to iespējams izlasīt ŠEIT) autoram.
Apjomīgajā iesniegumā detalizēti ir aprakstīta Valsts policijas un prokuratūras darbinieku rīcība, acīmredzami piesedzot konkrēta nozieguma izdarītāju, piespiežot tā aculiecinieku mainīt liecības un pat nepamatoti safabricējot kriminālprocesu pret liecinieku.
Oficiāli skaitās, ka Iekšējās drošības birojs ir „valsts pārvaldes iestāde, kuras uzdevums ir atklāt, novērst un izmeklēt Iekšlietu ministrijas padotības iestāžu (izņemot Valsts drošības dienestu) amatpersonu un darbinieku izdarītos noziedzīgos nodarījumus, tādējādi vairojot sabiedrības uzticību valsts pārvaldei un uzlabojot sabiedrisko drošību”.
Taču, neraugoties uz to, atbildē uz iesniegumu Iekšējās drošības birojs faktiski norāda – visā šajā iesniegumā neesot minēts nekas tāds, kas norādītu uz Valsts policijas darbinieku noziedzīgiem nodarījumiem.
Pietiek šodien publicē Iekšējās drošības biroja priekšnieka pienākumu izpildītāja Igora Jaunrodziņa parakstīto dokumentu pilnā apmērā:
„K.Valdemāra iela 1A, Rīga, LV -1010; tālr.67209000; e-pasts: [email protected], www.idb.gov.lv
Rīgā
Dokumenta datums ir tā elektroniskās parakstīšanas datums,
Nr. 15/2663
Par iesnieguma izskatīšanu
Iekšējās drošības birojā (turpmāk – Birojs) 14.06.2023. saņemts Jūsu iesniegums (reģ. Nr.2448) par iespējamu Valsts policijas un prokuratūras amatpersonu rīcību, veicot pirmstiesas izmeklēšanas darbības un pieņemot lēmumus kriminālprocesos Nr. 11095013321 un Nr. 11095084719.
Iekšējās drošības biroja likuma 4.pantā ir noteiktas Biroja funkcijas atklāt, izmeklēt un novērst noziedzīgus nodarījumus, kurus izdarījuši Iekšlietu ministrijas padotībā esošo iestāžu amatpersonas un darbinieki. Izvērtējot Jūsu iesnieguma saturu, konstatēts, ka tas nesatur ziņas par faktiem, kas Birojam vērtējami saskaņā ar Kriminālprocesa likuma (turpmāk – KPL) normām.
Biroja amatpersonām KPL nav ietverta kompetence pārbaudīt kriminālprocesa materiālus un uzraudzīt kriminālprocesu veicošo amatpersonu rīcību.
Informējam, ka saskaņā ar KPL 337.panta otrās daļas 2.punkta nosacījumiem, sūdzība par izmeklētāja rīcību vai nolēmumiem iesniedzama pirmstiesas izmeklēšanu uzraugošajam prokuroram. Savukārt saskaņā ar KPL 337.panta daļas 3.punkta nosacījumiem, sūdzība par prokurora rīcību vai lēmumiem iesniedzama amatā augstākam prokuroram.
Priekšnieka p.i. I.Jaunrodziņš.”