Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Netieši apstiprinot neoficiālo informāciju par īpašo vietu un statusu, kāds Latvijas iekšlietu sistēmas neformālajās attiecību shēmās ir kontrabandas kriminālprocesa ietvaros aizdomās turētajam, bet pirms pusotra mēneša darbā atjaunotajam Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes 3.biroja 1.nodaļas priekšniekam Viktoram Montikam, iekšlietu sistēmas vadība trešdien sāka atklāti minstināties, nespējot atbildēt pat uz šķietami vienkāršiem Pietiek jautājumiem.

Pietiek jau informēja, ka 2011. gada rudenī aizdomās par kontrabandas piesegšanu aizturētais Montiks, kura tolaik vadītā nodaļa nodarbojas ar cīņu pret nelikumīgu akcizēto preču apriti, atkal strādā Valsts policijā, jo gadu pēc aizturēšanas atcelts viņam noteiktais drošības līdzeklis – aizliegums ieņemt amatu policijā.

Savukārt kriminālprocess, kura ietvaros 2011. gadā tika aizturēts Montiks, kā informē Valsts ieņēmumu dienests (VID), tiek gatavots nodošanai Daugavpils prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai. Drošības līdzekļa atcelšana Montikam pagājušā gada novembra otrajā pusē notikusi formālu iemeslu dēļ.

Neoficiāli Pietiek zināms, ka Montika gadījums – amatpersona ir aizdomās turamā noziedzīgos nodarījumos, taču turpina darbu atbildīgā amatā Valsts policijā – Latvijas iekšlietu sistēmā ir pietiekami unikāls, un to netieši apstiprina arī sistēmas vadība.

Tā jau kopš pagājušā gada pirmssvētku dienām iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (attēlā) nespēj atbildēt, cik kopā Latvijā ir iekšlietu sistēmas darbinieku, kuri kādā kriminālprocesā ir aizdomās turamo statusā un vienlaikus turpina darbu policijā.

Tiesa, uzreiz pēc Montika aizturēšanas Kozlovskis bija paziņojis, ka, ja apstiprināšoties fakts, ka Montiks iesaistīts ar kontrabandu saistīta nozieguma izdarīšanā, tad šāda situācija esot vērtējama kā pilnīgi nepieņemama.

Taču kopš tā laika ministrs ir mainījis viedokli, un, kā zināms Pietiek, tieši ar Kozlovska rīkojumu ministrijas preses pārstāvei, kura iepriekš informāciju par sistēmas darbiniekiem – kriminālprocesos aizdomās turamajiem bija apņēmusies sniegt trešdien, šādu ziņu izpaušana aizliegta.

Kā izrādījās trešdien, arī Valsts policijas preses pārstāvei Sigitai Pildavai un policijas Rīgas reģiona pārvaldes preses pārstāvim Tomam Sadovskim netika dota iespēja sniegt ziņas par to, vai attiecīgi Valsts policijā un tās Rīgas reģiona pārvaldes struktūrās, izņemot Montiku, ir vēl kaut viens policists, kas kādā kriminālprocesā ir aizdomās turamā statusā, bet kuram ir dota iespēja netraucēti turpināt darbošanos policijā.

Andreja Grišina (kuru vairāki Pietiek lasītāji ir minējuši kā Montikam neformāli pietuvinātu personu) vadītā Rīgas reģiona pārvalde nevēlējās sniegt arī skaidrojumu par to, kā gan Grišins varējis pieņemt tiesisku lēmumu par Montika pazemināšanu citā amatā, ja formāli tam nav bijis nekāda pamata (Montiks nav tiesāts, drošības līdzeklis atcelts), un kāds bijis šī lēmuma pamatojums. To, ka Grišins šādu lēmumu pieņēmis, iepriekš nejauši atklāja Iekšlietu ministrija.

Īpaši interesanta bija Inta Ķuža vadītās Valsts policijas trešdienas reakcija. Tās preses pārstāve Sigita Pildava uzstājīgi un vairākkārt uzstāja, lai Pietiek izņemtu fotogrāfiju, uz kuras redzams Grišins, - ar to, ka publikācijā skaidri norādīts, kāda amatpersona redzama foto, esot par maz.

Taču, tikko Pietiek vēlējās noskaidrot, kuras tieši Valsts policijas vadības amatpersonas vēlmi Pildava izpilda, preses pārstāve izrādījās nespējīga atbildēt uz šo jautājumu. Toties no viņas varēja noprast, ka Montika fotogrāfiju Valsts policija uzskata par īpaši slepenu un neizpaužamu vizuālo informāciju, - tiesa, nekādu pamatojumu šādai nostājai Valsts policijas pārstāve nespēja sniegt.

Kā jau ziņots, pašreizējais statuss ir šāds - "Montiks saglabā aizdomās turamā statusu, jo krimināllietas izmeklēšana turpinās, bet tas nav par pamatu viņam aizliegt pildīt policista pienākumus, jo viņa vaina vēl nav pierādīta un nekādus citus drošības līdzekļus, kas liegtu pildīt amata pienākumus, procesa virzītājs nav piemērojis. Pēc drošības līdzekļa atcelšanas Montikam atbilstoši Dienesta gaitas likumam bija jānodrošina iespēja pildīt dienesta pienākumus tajā pašā amatā," skaidro Iekšlietu ministrijas preses pārstāve Gunta Skrebele.

Rīgas reģiona pārvaldes priekšnieks Grišins pieņēmis lēmumu pazemināt Montiku amatā, un viņš turpina pildīt galvenā inspektora amata pienākumus struktūrvienībā, kuras uzdevumi nesot saistīti ar akcizēto preču aprites un kontroles jautājumiem.

Interesants ir tiesībsargājošo iestāžu skaidrojums saistībā ar kriminālprocesa faktiem, kas attiecas uz Montiku, - ja ticēt šiem apgalvojumiem, Montika aizturēšanai nav bijis ne vismazākā sakara ar viņa darba pienākumiem.

„Saņemot VID lēmumu par drošības līdzekļa - aizliegums pildīt konkrēta amata pienākumus Valsts policijā, Rīgas reģiona policijas pārvaldes Iekšējās izmeklēšanas nodaļa sazinājās ar procesa virzītāju, lai iegūtu nepieciešamo informāciju dienesta pārbaudes uzsākšanai. Uz ko procesa virzītājs nepārprotami norādīja, ka uzsāktais kriminālprocess pret Montiku nav saistīts ar viņa dienesta pienākumu izpildi,” skaidro Iekšlietu ministrija.

Arī VID Sabiedrisko attiecību daļa apgalvo, ka „minētajā kriminālprocesā V. Montiks nav pielietojis dienesta pilnvaras, līdzekļus vai stāvokli nozieguma izdarīšanai”. Nekāda plašāka informācija netiek sniegta.

Montiks tika aizturēts pagājušā gada novembrī, kad VID un Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) Daugavpilī atklāja apjomīgu kontrabandas preču noliktavu. Aizturēts tika uzņēmējs Vasilijs Krupeņičs, kas noziedzīgās aprindās pazīstams ar iesauku Čigāns, bet aizdomās par kontrabandas piesegšanu - arī Montiks.

Interesanti, ka aizturēšanas brīdī pie augstā ranga policista un viņa dienesta auto dažādās valūtās tika atrasti kopumā vairāk nekā 13,5 tūkstoši latu.

Neraugoties uz šiem faktiem, tiesa Montikam kā drošības līdzekli nenoteica apcietinājumu, un viņam tika piemērots drošības līdzeklis - policijas uzraudzība, aizliegums ieņemt amatu un aizliegums kontaktēties ar kriminālprocesā iesaistītajām personām, līdzdalībniekiem.

Pašlaik Montiks ir iesniedzis lūgumu atvaļināt viņu no dienesta sakarā ar likumā noteiktā vecuma sasniegšanu. "Šobrīd nav likumīga pamata atteikt viņa lūgumam vai arī jebkāda likumīga pamata atvaļināt no dienesta pēc kāda cita iemesla," skaidro ministrijas pārstāve.

Red. piez. Paša Viktora Montika fotogrāfiju mums joprojām nav izdevies iegūt - tāpat kā adresi viņam it kā piederošajai Baltezera mājai. Mēs augsti vērtētu lasītāju palīdzību šajā jomā.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Cita vienotā Krievija

FotoEsmu sapratis, ka pietiek.com lasa arī daudzi krievu tautības cilvēki, kas dzīvo Latvijā, jo tiek publicēti raksti arī par Krieviju. Domāju, ka latviešiem ir svarīgi zināt, ka jaunā paaudze Krievijas iedzīvotāju ir gatavi pārmaiņām, viņi grib liberālas pārmaiņas, tas varētu būt beigu sākums Putina režīmam. Tādēļ domāju, ka skaidri domas izteicis Krievijas laikraksta Novaya Gazeta redaktors Kirils Martinovs. Ja portāla politika ļauj, tad nopublicejiet manu tulkojumu. 
Lasīt visu...

18

Brīdis, kad liela daļa rīdzinieku pārtiek no pabalstiem, nudien nav piemērots domes vadības algu celšanai

FotoSavu pilnvaru 100 dienas Rīgas domes koalīcija atzīmēja, paaugstinot sev algas un ieviešot virkni jaunu apmaksātu amatu. Domes priekšsēdētāja, viņa trīs vietnieku, astoņu komiteju priekšsēdētāju un to vietnieku algu paaugstināšanai un jaunu algu ieviešanai šogad koalīcija dāsni atvēlēja aptuveni 160 000 eiro. Lai kaut minimāli palielinātu bērnudārzu darbinieku atalgojumu, izveidojot fondu, ar kuru pirmsskolas izglītības iestāžu vadītāji varētu rīkoties, tāpat kā tas notiek skolās, būtu nepieciešams nedaudz vairāk par 200 000 eiro. Taču šo priekšlikumu šīs domes vadība un koalīcija neuzskatīja par lietderīgu un neatbalstīja.
Lasīt visu...

12

Ko ASV Demokrātu uzvara nesīs Latvijai?

FotoĀrkārtas paziņojums! Pasaules masu informācijas līdzekļi ziņo, ka priekšlaicīgi, nepilnu 79 gadu vecumā, nenākot pie samaņas, par ASV prezidentu kļuvis Džo Baidens! Ne Ukrainas korupcijas skandāls, aizdomas par tirgošanos ar ietekmi, ne arī Hantera Baidena tieksme dokumentēt video sarunas ar mazgadīgajām, paralēli lietojot smagās narkotikas, neko nemainīja vēlēšanu rezultātos, jo svarīgi ir tikai tas, kurš skaita balsis, kontrolē presi un tiesas.
Lasīt visu...

12

Strīķis no “lietu kārtotāju” trijotnes sapsihojies par Magoņa lietas spriedumu – kādi varētu būt patiesie iemesli?

FotoBijušais Militārās izlūkošanas un drošības dienesta darbinieks Maigurs Strīķis no bēdīgi slavenās Strīķa-Juraša-Sparāna “lietu kārtotāju” trijotnes feisbukā ir pamatīgi sapsihojies par spriedumu bijušā Latvijas dzelzceļa prezidenta Uģa Magoņa lietā, kuru tiesai nācās attaisnot Strīķa „kolēģa” Jura Juraša nelikumīgi savākto pierādījumu dēļ. Domāju, daudziem būs interesanti palasīties šīs ekspresīvās pārdomas un padomāt par to patiesajiem iemesliem.
Lasīt visu...

21

Uzņēmējs, izlēmis nošauties, iet uz šķūni, bet tur priekšā otrs uzņēmējs tieši tajā brīdī pakaras...

FotoUzņēmējs, izlēmis nošauties, iet uz šķūni, bet tur priekšā otrs uzņēmējs tieši tajā brīdī pakaras. Tas nabags, kuram jāšaujas, spiests noņemties ar to, kurš jāizņem no cilpas... Tādu aprakstu man prezentēja grāmatai, kuru uzreiz ļoti, ļoti gribas izdot, bet tas nav iespējams grāmatu klātienes tirdzniecības aizlieguma dēļ. Tā nu tika pieņemts lēmums cīnīties par grāmatu tiesībām un vērsties Latvijas Republikas SATVERSMES tiesā.
Lasīt visu...

21

Uzcepsim masu psihozi un piedāvāsim pēc tam izeju

FotoPieņemsim, ka mums ienāktu prātā aizvākt palielu baru cilvēku no redzesloka – tīri teorētiski. Protams, ka tāda rīcība ir kapitāli nepieņemama un nosodāma, bet varbūt, varbūt pieņemsim, ka mēs būtu kaut kāda reliģiska rakstura sekta, kurai ir gan pietiekami līdzekļu un sakaru, lai tādu lietu paveiktu, jo mūsu „Dievs”, sauksim to par „svētais lāpnesis”, to pieprasa un tādam „cēlam mērķim” mūsu iestādes būtu jau savus divsimt gadus strādājušas.
Lasīt visu...

21

Dzīves jēga

FotoPēteris un Jānis gāja uz Templi ap lūgšanas stundu, tas ir, devīto. Tanī brīdī nesa kādu vīru, kas bija tizls no mātes miesām, to ik dienas nolika pie Tempļa durvīm, sauktām par Krāšņajām, lai viņš lūgtu dāvanas no tiem, kas gāja Templī. Redzēdams Pēteri un Jāni, kas gribēja ieiet Templī, viņš lūdza kādu dāvanu. Bet Pēteris ar Jāni, to cieši uzlūkodami, teica: «Skaties uz mums.» Tas pievērsās viņiem, cerēdams kaut ko no viņiem saņemt. Apustuļu darbi, 3. nodaļa 
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Covidiotisms vai dezinformācija par Ķīnas vīrusa Anglijas celmu

Šonedēļ klajā nāca LETAs ziņa par Ķīnas vīrusa Anglijas celma izplatību Latvijā. Tajā trūka būtiskas informācijas: jaunā celma slimnieku inficēšanās apstākļi....

Foto

Ārkārtas situācijā kaut pliks un bass

Liegumu iegādāties klātienē virkni preču par jēdzīgu grūti nodēvēt. Mūsu valsts šajā ziņā kļuvusi par apsmiekla objektu pat daudzviet ārzemēs,...

Foto

Kad pērkama eksministres padomniece cenšas panākt netīkamas „Facebook” lapas slēgšanu

Ilzes Viņķeles ekspadomniece un Veselības ministrijas PR darbiniece Marta Krivade apmelo "Vakcīnrealitāti Latvijā" un aicina uz...

Foto

Nav pieļaujama necienīga attieksme pret tradīciju kopējiem un viņu viedokļa dēvēšana par "homofobisku"

Atsaucoties uz aktualizējušos jautājumu par ģimenes jēdziena pārdefinēšanu, Latvijas Dievturu sadraudze uzskata par...

Foto

Egils Borats

Acīmredzot prezidents Egils Levits uzskata, ka pēdējā laikā viņa  neveiklo frāžu un paziņojumu skaits nav pietiekams, lai pilnībā samulsinātu Latvijas cilvēkus, un tāpēc viņš turpina runāt...

Foto

Alda Gobzema rekviēms

Tuba Mirum (Pastarā diena) – ar to mūsu valdībai un visiem ļaunajiem spēkiem draud Aldis Gobzems kopš tā brīža, kad iesaistījās par cīņu pie...

Foto

Mieru, tikai mieru

Šie slavenā, gudrā un šarmantā vīreļa ar propelleri uz muguras - Karlsona vārdi mūsdienās ieguvuši sevišķu aktualitāti. Jo nav viegli saglabāt mieru tik...

Foto

Kādēļ nav ieteicams vakcinēties pret COVID19 (jo īpaši ar mRNA tipa vakcīnām)?

Tā kā arī Latvijā valdība sāk apšaubāmu masveida vakcinācijas propagandas kampaņu, kas var izvērsties...

Foto

Labklājības ministrijas un pašvaldību neizdarība noved pie dzīvības apdraudējuma cilvēkiem, kuri uzturas sociālās aprūpes centros

Kopš ārkārtējās situācijas valstī, ko izraisījusi Covid-19 krīze, tiesībsargs ar vērību...

Foto

Pele spēlējas ar kaķi: Ivo Leitāns pret Aivaru Lembergu

Kad vienā no Ventspils mēra Aivara Lemberga preses konferencēm jautājumus sāka uzdot LTV žurnālists Ivo Leitāns, uzreiz...

Foto

Pieaug slēgto tirgotāju skaits, jāglābj nozare

Nozare turpina darboties sarežģīta regulējuma apstākļos. Atbalstu saņem regulāri apturēto uzņēmumu darbinieki, turpinās pieteikšanās uz apgrozāmo līdzekļu pabalstiem, ar nepacietību...

Foto

Atbilde ir tuvāk, nekā tu domā

Cik labi, ka mēs dzīvojam laikā, kad ir tik daudz iespēju! Piemēram, ir tik daudz iespēju baidīties:...

Foto

Pilsoni! Ja gribi paspēt nodibināt partiju, tad kur ņemt nosaukumu? Tev palīgā nāks Ukraina

Skatoties uz pašvaldību vēlēšanām šogad un Saeimas vēlēšanām nākamgad, plāno dibināties ne...

Foto

Esmu brīvs un spēcīgs cilvēks, tāpēc iesūdzēšu visus, kas man darīs pāri

Esmu ar savu parakstu apliecinājis dalību partijā Likums un kārtība! Un Tu? Seko man un...

Foto

Kam tic tie, kas grib, lai netici nekam

Brīžos, kad plašākam sabiedrības lokam piemin okultismu, tad vieni smīkņā klusi, citi steigtu pildīt savu operatīvo armijai pielīdzināmo...

Foto

Tikai slikti cilvēki iebilst pret datu nesēju atlīdzību mobilajiem telefoniem

Latvijas autoru, mūzikas izpildītāju un producentu organizācijas ir gandarītas par LR Kultūras ministrijas (KM) virzītajām izmaiņām...

Foto

Pietiek norādīt kā piemēru citu valstu neizdarību, attaisnojot mūsējās

Kas mainījies? Kad studēju medicīnu, mums mācīja, ka no desmit cilvēkiem vismaz viens ir savādāk domājošs. Vai...

Foto

Zakatistovam, Nemiro un kompānijai nāksies atskaitīties

Šā gada 7.janvārī Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistrs ir apstiprinājis 2020.gada 6.decembra politiskās partijas KPV LV ārkārtas biedru sapulcē ievēlēto valdi:...