Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
NĀVE audiogrāmata

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Krievijas karš un genocīds pret ukraiņiem daudziem ir radījis iekšēju cīņu pret arvien pieaugošām naida un dusmu jūtām pret okupantu necilvēkiem. Mēs visi sevi uzskatām par labiem cilvēkiem, kas pamatā jūt pozitīvas un sabiedrībā pieņemamas emocijas. Kad saprotam, ka mūsos ir arī pretējas tendences, pat ja taisnīgas un pamatotas, tas var sagraut mūsu paštēlu un radīt apjukumu.

Mans vēstījums ir vienkāršs – ienīst necilvēcību ir normāli. Ne labi, ne slikti, bet normāli. Tas, kurš kaut ko mīl, dabiski ienīst to, kas to ļaunprātīgi apdraud. Just kaut kādu “izpratni” un “toleranci” nav iespējams. Tas liecina par kādu dvēseles defektu – empātijas trūkumu vai nihilismu. Bet visbiežāk ir sastopami tie, kas nosoda “naidu”, grib pat kriminalizēt to, noliedzot veselu dvēseles aspektu kā kriminālu, taču vienlaikus mēs nemitīgi pārliecināmies, ka šie “tolerances” sludinātāji ir vistoksiskākie, liekulīgākie un, jā, naidīgākie cilvēki, kādus var sastapt. Tikai viņu naids ir aprakts zem politkorektā sabiedrībā pieņemtu saukļu kamuflāžas. Un tas pavisam noteikti nav metafiziskais kristietības mīlestības ideāls, kas nekad un nevienā sabiedrībā nav padarīts par laicīgo likumu, jo tam tas arī nav paredzēts.

Nē, naids ir normāls, ja tas ir naids pret ļauno, netaisno un necilvēcīgo. Līdzīgi kā mēs izjūtam gan estētisku baudījumu par kaut ko skaistu, gan pretīgumu pret kaut ko atbaidošu, tā arī mēs izjūtam gan mīlestību, gan naidu kā normālus dvēseles kustības virzienus. Laikam arī loģiski, ka “tolerantos” parasti pievelk arī neglītuma estētika – tas pats dvēseles defekts.

Krievu okupanti Bučā un citās Ukrainas pilsētās izvaro sievietes viņu bērnu priekšā, izvaro mazus bērnus viņu vecāku priekšā. Ja jūs nejūtat naidu pret šiem okupantiem, tad jūs neesat cilvēks. Tad jūs esat okupantu pusē.

Krievu okupantu dēļ kāda māte nomira no bada pagrabā. Viņas sešgadīgais dēls uz viņas kapa, kas ir izrakts pagalmā, noliek pārtikas konservus. Ja jūs nejūtat naidu pret šiem okupantiem, tad jūs neesat cilvēks. Tad jūs esat okupantu pusē.

Cilvēki nedēļām ilgi dzīvoja pagrabos ar saviem mirušajiem tuviniekiem, lai slēptos no krievu okupantu veiktās bombardēšanas. Viņiem neļāva iziet ārā. Tikmēr viņu dzīvokļi tika pilnībā izlaupīti un piemēsloti. Viņu sadzīve ir nogādāta Baltkrievijas krāmu tirgos vai pašu okupantu radiniekiem, kas lepojas ar viņu paveikto. Ja jūs nejūtat naidu pret šiem okupantiem, tad jūs neesat cilvēks. Tad jūs esat okupantu pusē.

Okupanti nošāva pat suņus. Dzīvnieki mira zoodārzos no bada un slāpēm. Meža zvēru āda nodega no bombardēšanas ar aizliegtiem ieročiem. Ja jūs nejūtat naidu pret šiem okupantiem, tad jūs neesat cilvēks. Tad jūs esat okupantu pusē.

Ko ukraiņi bija tādu izdarījuši? Viņi atsacījās būt krievi. Viņi izvēlējās būt paši. To viņiem nepiedeva. To nozīmē “denacifikācija” – ukraiņu dedzināšanu mobilajās krematorijās, lai noslēptu turpmākos okupantu noziegumus. Es atkārtoju – ja jūs nejūtat naidu pret šiem okupantiem, tad jūs neesat cilvēks. Tad jūs esat okupantu pusē.

Nenovērsiet skatu no ļaunuma, jo tas ir gļēvums. Neiestāstiet sev, ka piedodat, jo tas ir vājums. Neatstājiet atriebi Dievam – dariet visu, lai paātrinātu okupantu tikšanos ar Dievu, ja viņiem vispār vēl ir kaut kas palicis no dvēseles. Atbalstiet ukraiņus, kas cīnās pret šiem necilvēkiem, lai viņu vājprātīgā ārdīšanās Ukrainā ir pēdējā Krievijas imperiālisma epizode vēsturē. Viss mūsu vecvecāku pieredzētais 20. gadsimtā ir atgriezies 21. gadsimtā Ukrainā. To nevar neizjust personīgi. To nevar ignorēt.

Visbeidzot, bet ne mazāk svarīgi, ir jāsaprot, ka naida jūtām ir sava loma un vieta. Vīrišķība ir spēja tikt galā ar šīm sajūtām un tās pārvērst konstruktīvā spēkā, kas kalpo labajam. Agresija pret vājo un neaizsargāto ir okupantu izdzimteņu līmenis. To viņi piekopj pret savējiem “ģedovščinas” laikā armijā, to viņi piekopj visos hierarhijas līmeņos viņu eirāziskajā anticivilizācijā. Tas mūs atšķir no pretinieka – mēs esam gudri, kulturāli un prasmīgi.

Mūsu roka varbūt sažņaudzas dūrē ikreiz, kad ieraugām kādu 5. kolonnas pārstāvi ar georga lenti, bet mēs tāpēc nenodarbosimies ar cilvēku sišanu (paturot tiesības uz samērīgu pašaizsardzību pret agresoru). Mums varbūt prasās iemest kādu ķieģeli teroristu valsts vēstniecības logā, bet mēs to nedarīsim. Mums ir likuma vara. Tas mūs atšķir no pretinieka. Likuma ietvaros mums jādara viss, lai 5. kolonnu izolētu, lai Krievijai liktu samaksāt par nodarīto, lai Latvija dzīvotu mūžam! Ja nepatīk likums – mainiet likumdevēju. Vēlēšanas nav tālu – izdariet pilsonisko spiedienu uz politiķiem, prasiet rīcību tagad, kad viņi ir ieinteresēti savā pārvēlēšanā! Prasiet rīcību pēc vēlēšanām, vai sagraujiet bezspēcīgas un bezjēdzīgas politiskās partijas, kas paplašina okupantu iespējas šeit! Mūsu cīņa ir informatīva un politiska – lai Dievs dod, ka tas tā arī paliek!

Labāk par katra patriota sažņaugto dūri ir pašiem būt cieši vienotiem kā dūrei, kas pieprasa latvisku, taisnīgu un sakārtotu valsti, vienīgo iespēju mieram visiem tiem, kas šeit dzīvo – tautiešiem un lojāliem cittautiešiem!

Pārpublicēts no austsaule.lv

Novērtē šo rakstu:

47
28

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Sazvērestības teoriju cienītājiem ir jāpajautā sev: bet kāda ilgtermiņa mērķa labā darbojos es?

FotoPirms ejam tālāk, ir jāuzsver, ka sazvērestības teoriju patiesums šeit nav būtisks. Vārdu savienojums “sazvērestības teorija” sākotnēji nenozīmē, ka šī teorija pauž nepatiesību, vien to, ka tā apraksta vairāku spēlētāju sazvērēšanos. Taču skaidrs, ka mūsdienās šim vārdu savienojumam ir negatīva konotācija — ar to apzīmē stāstus, kurus publiskajā telpā nav pieņemts uzskatīt par patiesiem.
Lasīt visu...

18

“Demokrātijas akadēmija” vēlas demokrātiju, par kuru maksā visi citi!

Foto16.martā Ogres muzejā notika pasākums “Demokrātijas akadēmijai”. Tā ir programma, kuru par dažādu fondu, tostarp Sorosa fonda “DOTS”, naudu īsteno vairākas biedrības. “Akadēmiķi” apmeklēja muzeju, bet “aizmirsa” par to samaksāt.
Lasīt visu...

21

Pārdomas saistībā ar veselības aprūpes budžetu 2023. gadā

FotoUzstādījums, ka, pirms nav veiktas reformas, veselības aprūpes budžetu ir racionāli papildināt vien tehniski, vedina minēt, vai tiešām valdība sāk cīņu ar lielāko šķērsli nozarē, proti, hroniski samilzušo administratīvo vājumu. Gadiem ilgi Nacionālais veselības dienests un Veselības ministrija apzināti vairījušies veikt reālu pārraudzību, cik lietderīgi ārstniecības iestādes izmanto piešķirtos līdzekļus, kas paredzēti deleģēto valsts pārvaldes uzdevumu izpildei, lai sniegtu iedzīvotājiem valsts nodrošinātos veselības aprūpes pakalpojumus. Ja tiks īstenota reāla padotība, iestādes riskēs aizskart medicīnas establišmenta intereses.
Lasīt visu...

21

Par valsts prezidenta ievēlēšanas kultūras maiņu

FotoValsts prezidents Egils Levits kādā nesenā televīzijas intervijā, atbildot uz jautājumu, vai kandidēs uz otro termiņu, atbildēja: „Ja partijas uzskata, ka būtu jēdzīgi to darīt, es varu to darīt.” Par šādu izteikumu ir grūti nesmīnēt, taču pašreizējos apstākļos jāsaka godīgi — ir bezjēdzīgi gaidīt drosmīgāku un skaidrāku atbildi. Jo tāda ir mūsu pašreizējā valsts prezidenta ievēlēšanas kārtība, tāda ir mūsu prezidenta vēlēšanas tradīcija, un tādu piesardzību veicina mūsu attieksme pret zaudētājiem un drosmīgajiem.
Lasīt visu...

3

Nepiesienieties Vitenbergam, tas bija normāls politiskais tūrisms, bet jūs sagribējāt kādu labumu valstij

Foto2023. gada 14. martā interneta resursā www.makroekonomika.lv tika publicēts raksts "Enerģētikas zaļais mezgls”. Rakstā norādīts, ka Latvijas delegācija vizītes laikā ASV 2022. gada aprīlī saņēmusi piedāvājumu iegādāties sašķidrināto dabasgāzi (SDG) par ievērojami zemākām cenām nekā pagājušajā gadā tirgū bija pieejamas. Seko apgalvojums, ka sarunas ar ASV gāzes kompānijām neesot tikušas uzsāktas un līgums neesot noslēgts, kā rezultātā noprotams, ka Latvija nav guvusi ievērojamu ekonomisku labumu.
Lasīt visu...

21

Publiski jautājumi kuluāros pieminētajai prezidenta amata kandidātei par NATO apsolījumiem

FotoGrieķija ar NATO atbalstu pašlaik bruņojas, lai varētu aizstāvēties pret iespējamo Turcijas agresiju, bet, lūk, paradokss, arī Turcija ir NATO, līdz ar to arī Turcija rīkojas ar NATO svētību un nebūtu pārsteigts, ka arī ar atbalstu. Visai interesanti, kuras NATO valsts karodziņu Latvijā liks piekārt pie prievītēm šāda visai neizbēgama konflikta gadījumā?
Lasīt visu...

21

Porcelāna skandāli un Nacionālā apvienība

FotoTrīs lietas kultūras skapītī stāv - porcelāns, skandāli un Nacionālā apvienība (NA)… Tādi ir mani iespaidi par pēdējo laiku spilgtākajiem notikumiem kultūras nozarē, kuras politisko vadību NA īsteno jau kādus 12 gadus.
Lasīt visu...

21

Jaunā politiķa solījums

Foto1. Es atzīstu daudzskaitļa pirmo personu mēs, kurā ietilpst visi Latvijas kā suverēnas valsts idejai lojāli Latvijas iedzīvotāji. Es atzīstu visu citu nāciju mēs.
Lasīt visu...

21

Tiesības būt stulbam

FotoRit otrais gads kopš Krievijas uzsāktā trīsdienu zibenskara Ukrainā. Pa šo laiku Ukrainas armija papūlējusies demilitarizēt Krievijas bruņotos spēkus par vairāk nekā 20 tūkstošiem militārās tehnikas vienību un vismaz 155 tūkstošiem kritušo iebrucēju. Šie zaudējumi jau ir desmit reizes lielāki nekā PSRS desmit gadu garajā Afganistānas karā.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Sargsuņi rej, karavāna mīcās tālāk

Nesen medijiem tika ziņots, ka Finanšu izlūkošanas dienests pērn ir saņēmis ziņojumus par vairākiem tūkstošiem aizdomīgu darījumu....

Foto

Kluso apvērsumu mehānisms

Likumus Latvijā līdzīgi kā citur teorētiski ražo Saeima - mūsu gadījumā 100 deputāti, lai gan faktiski tos nosaka koalīcijas komanda, kuru vieno koalīcijas...

Foto

Vai viņi uzbruks arī Rainim un Čakam? Karš pret kultūru Rīgā

Tik daudzi atviegloti uzelpoja, uzzinot, ka pašreizējam Rīgas mēram, stabiņu apmātajam Staķim uz brīdi esot...

Foto

Andrejs Upīts bija jauks un labs okupācijas varas kolaborants

Publiskās atmiņas centra rosinātais un Rīgas Pieminekļu padomes atbalstītais priekšlikums demontēt vairāku literātu (tostarp – latviešu rakstnieka...

Foto

Kad beigsies karš Ukrainā?

Pamēģināsim uz šo jautājumu atbildēt godīgi un argumentēti, izmantojot arī tādu informāciju, kāda nekad nenonāk latvju žurnālistu rokās un galvās. Un paturēsim...

Foto

Es esmu tikls un šķīsts, ticiet man!

Žurnālistikā vissvarīgākā vērtība ir redakcionālā neatkarība. Nekas to nedrīkst apšaubīt. Vienlaikus cilvēkam ir viņa individuālā brīvība un sirdsapziņā pamatotas...

Foto

Nacionālās apvienības viltus patrioti: Ogres mēra Egila Helmaņa gadījums

Lai turpinātu diskusiju par Ogrē nenotikušo bēdīgi slavenā “Latvijas pilsoņa/latvieša” Pētera Avena porcelāna “podu” un “podiņu” izstādi,...

Foto

Gruzijas mācībstundas

Tbilisi atkal dūmos un asaru gāzes mākoņos, ielas tradicionāli pilnas ar karstasinīgo tautu, kurai labs jebkurš iemesls, lai lieku reizi izvicinātu rokas. Kas gadījies...

Foto

Kam traucē Upīša piemineklis?

Pieminekļiem ir kāda nelāga īpašība – tie ir pļāpīgi. Visi kā viens būdami radīti ar mērķi vēstīt nākamajām paaudzēm par dižiem cilvēkiem,...

Foto

Vērtību arguments (jebkura) pieminekļa aizstāvībai

Šajā rakstā apskatīsim vienu cienījamu argumentu par labu pieminekļa (jebkura) aizstāvībai. Proti, iespēju, ka piemineklis cilvēkam ir dārgs. Tas, ka cilvēks...

Foto

Vai Aizsardzības ministrijas nenogremdējamais Jānis tiešām nenogrims?

Šodien notika Latvijas jaunlaiku vēsturē lielākais brīnums. Pati bezgrēcīgākā un tautas mīlētākā - Aizsardzības ministrija atzina, ka tiešām būs...

Foto

Par nelikumībām un reputācijas graušanu Rīgas bērnu un jaunatnes sporta skolā „Rīdzene”

Atkārtoti lūdzam nepieļaut kārtējo Rīgas nodokļu maksātāju naudas izšķērdēšanu sporta skolā Rīdzene....

Foto

Kāpēc kolektīvais Soross zaudē Ukrainā?

Dzirdu bāleliņu - patriotu gaudas, tāpēc lietošu maksimāli precīzus apzīmējumus, distancējoties no plašplūsmas ziņu avotu paredzamās indoktrinācijas un nu jau pavisam...

Foto

Aizsardzības ministrei Mūrniecei būtu nevis jāizsaka tukši paziņojumi, bet jāpublisko visa ar pārtikas iepirkumu saistītā dokumentācija

Vēlos publiski paust savu viedokli par Valsts aizsardzības loģistikas un...

Foto

Par LIZDA falšumu

Skolotāji ATKAL draud ar Vislatvijas streiku, ja mēneša laikā netiks izpildītas "viņu" prasības. Tas, ka valdības vadītāji ar Krišjāni Kariņu un LIZDA vadītāju...

Foto

Iespējamā kļūda VID EDS saistībā ar gada ienākumu deklarāciju

Informēju, ka, aizpildot gada ienākumu deklarācijas D3 sadaļu, parādās šāda absurda formula, rēķinot apliekamus ienākumus no citiem...

Foto

Veselības budžets: daudz aizņemsimies, daudz tērēsim un cerēsim, ka veselības joma zels un plauks, bet mums nav nojēgas, kā šo veselības jomas uzplaukumu sasniegt

Savu iepriekšējo...

Foto

Vai Latvijas vēsturiskajām zemēm jāatgriežas Dzimtenes ostās?

Mēs nokavējām 30 gadus no brīža,kad sajuka Teherānas-Jaltas-Potsdamas pēckara ģeopolitiskā arhitektūra. Varbūt mēs nesapratām, kāpēc San Francisko antihitleriskā koalīcija...

Foto

Meli nekad nevar pārmākt patiesību. Arī šoreiz viss nostāsies savās vietās

Jo vairāk pretinieku, jo vairāk goda! Nekad neesmu vairījies no atklātas diskusijas un politiskas cīņas....

Foto

Populisms un sabiedrība

Vārdam “populisms” skaidrojošā vārdnīca sniedz sekojošu skaidrojumu - izdabāšana plašām aprindām, cenšanās par katru cenu, pat ar nepiepildāmiem solījumiem un meliem iekarot tautas...

Foto

Jā, mēs gatavojamies paslepus, necaurspīdīgi iztērēt 100 miljonus eiro par apšaubāmu vēja parka projektu, un ko jūs, kaitnieki, mums padarīsiet?

AS “Latvenergo” paziņojums par ražošanas jaudu...

Foto

Izglītības un zinātnes ministrijai: pieteikums darbam Komunikācijas nodaļas vadītāja amatam

Ar šo vēlos pieteikties darbam Izglītības un zinātnes ministrijas Komunikācijas nodaļas vadītāja amatam. Mans vārds ir...

Foto

Vēlēšanās zaudējušie paristi un bordānisti vēlas jums atriebties, ogrēnieši

Godātie ogrēnieši un pilsētas viesi! Vērsīšu Jūsu uzmanību uz to, ka plānoto masku šovu* Jūsu pilsētā organizē...

Foto

Galvenais atbildīgais pasūtījuma lietā pret Lapsu un Liepnieku “atrast jebko” ir ģenerālprokurors Stukāns

Iekšlietu ministrs Māris Kučinskis nav oriģināls, tā ir viņa būtība izvairīties no atbildības,...