Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
NĀVE audiogrāmata

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Iepriekš patiesību par Rīgas domi izgaismojošās publikācijās viņas vārds neparādījās, jo šai "Vidzemes zeltmatei", kura nedaudz ilgāk nekā gadu ir lepni piesūkusies galvaspilsētas naudas makam un varai, ir vērts veltīt atsevišķu ierakstu.

Aroganta, nekompetenta, viltīga – šie ir tikai daži viņu raksturojoši īpašības vārdi. Prot piesūkties ne tikai Rīgas naudai un varai, bet arī iemantot uz noteiktu laiku augsti stāvošu vīriešu (un ne tikai!) simpātijas un uzticību, bet patiesībā savā darba ikdienā spēj tikai kontrolēt, izrīkot un noniecināt citus, darba vietā Rātsnama telpās parādoties vien retu reizi, pārsvarā laiku pavadot virtuālās sapulcēs, pasākumos un labi apmaksātos komandējumos. Nu, nekas, drīz varēs pāriet uz "klusuma kabīnēm" par divdesmit sešām štukām.

Nemaz nerunāsim par to, kā mēra biroja uzdevumā "Vidzemes zeltmate" attiecas pret Kultūras departamentu… Šīs iestādes darboņiem viņa brauc pāri kā ar tādu ceļa rulli un pati ar to lepojas, it kā būtu pārāka par, citēšu, "tantēm gados", kurām atšķirībā no viņas ir ilggadēja profesionālā darba pieredze, nevis no darba vietas uz darba vietu "ieliktenes slava".

Viņa nav vienīgā: palīdzīgu rociņu sniedz arī Drāta Pasīte (jā, jā, jā, tā pati, kura savu nodaļu "labiekārto" ar vairākām draudzenēm bez atklātu konkursu rīkošanas un kuras viedoklis un redzējums domē tiek uzskatīts par "vienīgo pareizo un īsto", un kura cieši sadarbojas ar sev pietuvinātu personu reklāmas aģentūrām, kā, piemēram, Wrong, Accenture u.c., kam par sniegtajiem pakalpojumiem tiek maksāts pat četras līdz piecas reizes vairāk, nekā šis pakalpojums reāli maksā. Kā piemēru man zinātāji ieteica piesaukt vīrusa izplatības Covid-19 laikā (2021. gadā) gatavotu reklāmas rullīti, kas izmaksāja 4000 eiro iepretim tam, ka bija iespēja šādu pakalpojumu saņemt vien par pārsimt eiro.

Vadīt nodaļu un neko nedarīt, saņemot gandrīz divas štukas mēnesī "uz papīra", nav pietiekami. Septembra nogalē par darba pienākumiem, kas ietilpst viņas amata aprakstā, saņēma vēl arī 50% prēmiju par it kā "izcilu darbu" vasaras kultūras programmas komunikācijas plānošanā. Taču ar to nebija gana – novembra vidū vēl 75% prēmija par tikpat "spožu darbu" visa gada garumā, bet tad vēl 20% naudas balva. Tie kopumā ir 145% atļauto un noteikto 100% vietā, bet kuru gan rūp tas, kā tiek šķērdēta nodokļu maksātāju nauda, vai ne?

Vasaras kultūras programmas laikā jeb "dzerstiņā divu mēnešu garumā", kā viņa ar domubiedriem raksturo agrākos Rīgas svētkus, labai draudzenei, kura šoreiz vēlējās palikt anonīma, lepni izteicās, ka apzināti iekārtojusies (bez atklāta konkursa!) Latvijas lielākajā pašvaldībā, jo apzinoties, ka tur varēs neko nedarīt, bet labi pelnīt un noteiktajā darba laikā pat piepelnīties. Un, šeku-reku, viņai izdodas: vairāki līdzdarboņi, lai tikai izpatiktu, gatavi turēt ciet muti un strādāt jebkurā diennakts laikā, pat brīvdienās, kamēr pati – pārliecinoši blisina actiņas un cenšas radīt profesionālu iespaidu.

Tomēr... bez citu kontrolēšanas, izrīkošanas un noniecināšanas ir vēl kāds "darba pienākums" – vērtēt publiskos iepirkumus un cenu aptaujas. Un pēc tam ar to uzvarētājiem veidot ciešas sadraudzības, palīdzot veikt savus pienākumus un saņemot par to papildu atlīdzību. Šādi uzņēmumi ir vismaz divi, varbūt trīs... Bet tā jau tāda ierasta prakse domē (visi labi zina, kā Lānis Jange ar tukšu koferīti aiziet pie uzņēmējiem, bet atpakaļ nāk ar pilnu. Gluži kā "Misters 20%" savulaik, atceraties?). Un tas noteikti nav uzskatāms par interešu konfliktu, vai ne? Bet uz to jau visi piever acis – viens Sārtiņa Maķa zvans uzraugošām iestādēm, un "lietas ir sakārtotas". Tā tas bija vasarā, un tā tas ir ziemā. Un citos gadalaikos.

“Profesionalitāti" komunikācijas un sabiedrisko attiecību jomā pierāda arī fakts, ka Sārtiņam Maķim publiski jāsāk aizstāvēt savas pusslēptās padomdevējas pret cilvēkiem un medijiem, kas atklāti pauž viedokli par neviennozīmīgi veidotajām un īstenotajām reklāmas kampaņām. Ierasts jau gan ir, ka sabiedrisko attiecību speciālisti un komunikatori ir aizstāvji bosam, nevis otrādāk. Tas liecina par šo dāmīšu profesionalitāti sabiedrisko attiecību jomā, vai ne?

Bet šis nebūt nav vienīgais, ko "pārmaiņu koalīcija" aizstāv, lobē un dāsni algo, kamēr Sārtiņš Maķis ir bezspēcīgs vairāku biroju vadītāju varas kāres un naudas alkatības priekšā, no kuru attieksmes un rīcības cieš daudzi jo daudzi.

Cik ilgi vēl? Kā īstena pilsētas patriote ceru un domāju, ka vairs ne ilgi, jo ir pienācies laiks likt darbu zaudēt šādiem ielikteņiem un piesūkcekņiem, nevis dažnedažādu jomu profesionāļiem, kuri, būdami emocionāli iztukšoti, "labprātīgi" dodas prom uz citiem medību laukiem.

Te arī daži jautājumi, uz ko man kā pilsētas patriotei gribētos saņemt drīzas atbildes:

1) Kas bija tās kvalitātes, kuru dēļ šādas personas iecēla nodaļu vadītāju amatā iepretim daudziem citiem ilgāku laiku domē strādājošiem komunikācijas speciālistiem?
2) Cik tieši, un par ko šādas personas saņem atalgojumu, prēmijas, piemaksas, naudas balvas, strādājot domē? (Līgumi? Rīkojumi?)

3) Vai šādu personu amatu aprakstos ir minēta kompetence, kas paredz visu domes departamentu darbinieku kontrolēšanu, darbu deleģēšanu, tiešu vai netiešu noniecināšanu?

4) Kāds ir domes priekšsēdētāja viedoklis un vērtējums par šādu personu darbu un uzvedības stilu?

5) Vai ir jāgaida un beidzot arī jāsagaida šādu personu pašu rakstīts atlūgums vai tomēr uzraugošās iestādes, sūri un grūti strādājot, var šo procesu paātrināt?

Sārtiņam Maķim ir laiks par šo visu atbildēt!

Novērtē šo rakstu:

127
10

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Mūsu krievvalodīgajiem vēlētājiem ir jāpasaka ne tik tīkama patiesība - ja gribat cieņpilnu attieksmi pret sevi, arī pašiem ir jāsper solis pareizā virzienā

FotoKas noteica "Saskaņas" rezultātu Saeimas vēlēšanās? Vai pieļāvām kļūdas, no kurām varēja izvairīties? Vai samaksājām par principiem? Vai katrs no mums izdarīja/neizdarīja visu labākam rezultātam? Un kādus secinājumus esam izdarījuši? Pašlaik katram ir īstais laiks meklēt atbildes uz šiem jautājumiem.
Lasīt visu...

21

No mūsu drosmes atkarīgs

FotoPirms simt viena gada rakstnieks, politiķis, viens no Latvijas valsts dibināšanas iniciatoriem Jānis Akuraters 1922. gada laikraksta “Jaunākās Ziņas” 66. numurā rakstīja: “Arvien vēl šis jautājums stāv, kur bijis. Un, protams, diezgan nenormālā stāvoklī, pateicoties skaidras likumības un ieskatu trūkumam par šo lietu Latvijā.
Lasīt visu...

21

Raidījumam “Nekā personīga” jāatsauc viltus ziņas

FotoStarptautiskais preču tirdzniecības uzņēmums „TELF AG” pieprasa atsaukt uz viltus ziņām balstītus apmelojumus, kurus kā sensacionālu sižetu “Caur Latviju akmeņogles eksportē firma, kas vainota “Vagner” grupas finansēšanā” svētdien, 15. janvārī skatītājiem piedāvāja Artas Ģigas (attēlā) vadītās producentu grupas  RedDotMedia raidījums “Nekā personīga”.
Lasīt visu...

21

Jana Brēmera 1. vēstule pigmejiem. Nobeigums

FotoES un ASV stratēģiskie mērķi šobrīd sakrīt, abiem vajadzīga Krievijas paralīze. ES – lai izdzīvotu, bet ASV - lai saistītu Krieviju kā Ķīnas partneri un sabiedroto. Nav noslēpums, ka Ķīnas neitralizēšanai angloamerikāņu pasaule nolēmusi veidot jaunu bloku AUKUS, kur ietilptu visas Britu sadraudzības valstis un, iespējams, Japāna.
Lasīt visu...

21

Jana Brēmera 1. vēstule pigmejiem

FotoBezgalīgi var vērot uguni, mākoņus, pa upi peldošus liberāļu līķus un aktīvo idiotu rosību, mēģinot vadīt Latvijas valsti. Acīmredzami, ka šī vadīšana ir pilnīgi ačgārna un nekādus rezultātus nedod. Un tas ir saprotams, jo valsts stūre ir nodevēju, nejēgu, ārzemju aģentu un politisku pigmeju rokās. Savukārt propagandas nomāktie ierindas pigmeji, kas izglītības dēļ nespēj saprast visa notiekošā jēgu, ir cietēji, jo tiek maldināti, izdilst un iet mazumā.
Lasīt visu...

3

Vēsturnieku komisiju es nolikvidēju, bet tagad nāk prezidenta vēlēšanas – varētu vietā uzcirst veselu institūtu

FotoDāmas un kungi! Godātie skolotāji! Es tiešām priecājos par šo vēstures skolotāju konferenci. Tas, manuprāt, Latvijas valstij ir ļoti būtisks temats.
Lasīt visu...

21

Īsumā par “visu ģimeņu” absurdu

FotoValstī, kurā pietiek pavisam reālu un steidzami risināmu problēmu, ir mēģinājumi pacelt dažu jautājumu aktualitāti ar iespējami lielāku troksni. T.s. “partnerattiecību”, “visu ģimeņu” (vienalga, kā tagad sauc mēģinājumus panākt viendzimuma laulību atzīšanu) tēma nav tā, kurai es gribētu veltīt sevišķi daudz uzmanības. Bet troksnis ir liels, un tāpēc ir vērts atkārtot dažas lietas, kas ir aksiomas.
Lasīt visu...

21

Medikamentu pieejamības atslēga – vietējie ražotāji

FotoNav noslēpums, ka nu jau vairākus mēnešus akūti trūkst zāļu gan aptieku plauktos, gan slimnīcās. Kāpēc tā? Lai gan Latvijas farmācijas nozarei ir daudz, ko piedāvāt – izcila zinātniskā bāze, vērtīgas tradīcijas, patiešām kvalitatīvi un konkurētspējīgi produkti, tomēr 95% zāļu tirgus veido importa produkti.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Mēs salauzām izglītības mugurkaulu un nogrāvām izglītības pamatus

Atgriežos pie šīs bildes, jo tai ir lielāka jēga, nekā šķiet ar pirmo acu uzmetienu. Pusgadu pastrādājot skolā,...

Foto

Izdevusies valsts

1. Es šodien, 2023.gada 18.janvārī saņēmu kārtējo Latvijas Republikas tiesas spriedumu ar tūkstošu eiro sodiem par “distancēšanos neievērošanu” pirms vairāk nekā diviem gadiem. Ar...

Foto

Mammu, es gribu, mammu, es gribu, es gribu, gribu, gribu, gribu, gribu!

Jaunā Rīgas teātra (JRT) Lāčplēša ielas mājas remonts turpinās jau 5 gadus un ir...

Foto

Vai, izmetot no mācību satura vēsturi, neesam rīkojušies līdzīgi kā traks cilvēks, kas stāda ķiršu mīkstumus?

Sākot pārdomas par vēsturnieku tikšanos ar valsts prezidentu (13.01.23.) ienāca...

Foto

Kādu nacionālismu mums vajag?

Ir laiki, kuros notiek viss, kas sakrājies desmitgadēs. Kopš Krievijas pilna apmēra uzbrukuma Ukrainai ir sācies tieši šāds laiks. Prasība pēc atbrīvošanās...

Foto

Kariņš saistībā ar plūdiem Jēkabpils novadā kārtējo reizi demonstrē nespēju uzņemties krīzes vadību

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš saistībā ar plūdiem Jēkabpils novadā kārtējo reizi demonstrē nespēju...

Foto

Kā Ašeradens restartēs VID?

Finanšu ministra postenis pārsvarā pienākas premjera partijai. Bez valsts budžeta vadības finanšu ministra pārziņā ir arī valsts asinsrite – nodokļu maksātāju veiktie...

Foto

Iestājamies pret Andas Nulles reputācijas graušanu un profesionālās darbības ierobežošanu

Latvijas Ārstu biedrība (LĀB) atkārtoti vērsusies pie valsts prezidenta, ministru prezidenta un veselības ministres par atsauktās...

Foto

Stigmatizētājus – pie atbildības!

Pagājušā gada 15. decembrī 14.Saeima noraidīja likumprojektu “Civilās savienības likums”, kam bija jākalpo par tiesisko pamatu visu ģimeņu tiesiskās aizsardzības nodrošināšanai, lai...

Foto

Bīstamās garšas – veipošanas spožums un posts!

Kopš elektronisko cigarešu izgudrošanas veipošana ir kļuvusi par vienu no pasaulē populārākiem nikotīna uzņemšanas veidiem. Sākotnēji radītas kā viens...

Foto

Kremlini un globālisti vienojas latviešu valodas noniecināšanā

Jautājums par latviešu valodas lomu un vietu Latvijas valstī nepazūd no dienaskārtības jau kopš neatkarības atjaunošanas pirmajām dienām. Lai...

Foto

Trūkst sīko vagariņu

“Nekonkurētspējīga piedāvātā atalgojuma dēļ Ārlietu ministrija saskaras ar darbinieku trūkumu, taču šī problēma ir arī citās valsts pārvaldes iestādēs,” publiski vaimanā ārlietu ministrs...

Foto

Ja vairākums grib tā dzīvot, tad lai arī tā dzīvo

Mani domubiedri. Ļaudis, kuri domā līdzīgi man. Ļaudis, kuri redz nolaisto valsti, nolaisto izglītību, nolaisto visu,...

Foto

Vai īstais brīdis skatīt tarifu pieteikumu?

14. decembra LTV raidījumā Kas notiek Latvijā piedalījās Augstsprieguma tīkla (AST) un Sadales tīkla (ST) vadība, ekonomikas un topošais finanšu ministrs, vairāki eksperti. Vispirms atgādināšu, ka 2000.gadā...

Foto

Marksisms vienmēr centies balstīties tieši uz šīm starpslāņu aprindām

Pēc tam, kad Saeimas Juridiskā komisija 6. decembrī nolēma apturēt darbu pie Civilās savienības likuma, bet Saeima...