Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Šā gada novembrī es vērsos NEPLP ar četrām vēstulēm par nesaprotamiem un, manuprāt, pretlikumīgiem NEPLP lēmumiem frekvenču sadalē, kas grauj nozari un ir pret valsts interesēm.

Reaģējot uz manām vēstulēm, NEPLP priekšsēdētājs A.Dimants (attēlā) 21.novembrī uzaicināja mani uz tikšanos, kurā piedalījās arī NEPLP loceklis D.Mjartāns, kura pienākums ir uzraudzīt komerciālo radiostaciju jomu.

Sarunas gaitā D.Mjartāns vērsās pie manis ar sekojošu piedāvājumu: „Jēkabpilī šobrīd ir pieejamas divas frekvences. Uzrakstiet iesniegumu Padomei par konkursa izsludināšanu, un jūsu Krievijas hitu radio saņems vienu no frekvencēm.”

Kad es atteicos rakstīt šādu iesniegumu A.Dimants man uzdeva jautājumu: „Tātad jūs atsakāties no frekvences Jēkabpilī?”

Es to uzskatu par klaju mēģinājumu uzpirkt mani apmaiņā pret vēstulēs pausto jautājumu turpmāku neakcentēšanu un ļoti konkrētu pierādījumu tam, ka frekvenču sadale nenotiek likuma ietvaros.

Tālāk sarunā, atbildot uz manu jautājumu par iemeslu kādēļ ir atlikts jautājums par nacionālās apraides piešķiršanu Krievijas hitu radio, A.Dimants man atbildēja ar pretjautājumu: „Sakiet, kā jūs kā bijušais tēvzemietis domājat: kā tas izskatīsies, ja mēs piešķirsim nacionālo apraidi programmai ar nosaukumu Krievijas hitu radio?”

Tas liecina, ka frekvenču sadale šobrīd netiek īstenota saskaņā ar likumu, radiostaciju profesionālajiem sasniegumiem un to centieniem sekmēt saliedētību Latvijas daudznacionālajā sabiedrībā, bet gan pēc kādiem citiem principiem no kuriem viens ir A.Dimanta personiskais viedoklis par nevēlamiem vārdiem, to skaitā Krievija radiostaciju nosaukumos.

Kā šīs valsts pilsonim un pieredzējušam nozares dalībniekam, kurš vada Krievijas hitu radio - Latvijā populārāko radiostaciju kā krievu vidū, tā arī to vidū, kam ģimenes valoda ir krievu, kurš vada Eiropas hitu radio - Latvijā populārāko radiostciju auditorijā līdz 40 gadiem, man nav pieņemams fakts, ka NEPLP vada, bet komerciālo radio nozari uzrauga cilvēki, kuru lēmumi ir vērsti uz sabiedrības šķelšanu un nozares graušanu.

Ņemot vērā minēto, es lūdzu:

1/ Apturēt sekojošus NEPLP lēmumus, pieteikšanās dalībai kuros beidzas 26.novembrī:

Lēmums Nr.127 (25.10.2012) Par konkursa izsludināšanu apraides tiesību piešķiršanai komerciālā elektroniskā plašsaziņas līdzekļa darbībai vietējās radio programmas veidošanai Liepājā 94,6 MHz frekvencē.

Lēmums Nr.119 (25.10.2012) Par konkursa izsludināšanu apraides tiesību piešķiršanai komerciālā elektroniskā plašsaziņas līdzekļa darbībai vietējās radio programmas veidošanai Ventspilī 92, 8 MHz frekvencē.

2/ Likumā noteiktajā kārtībā kompetentām organizācijām un amatpersonām izveidot komisiju ar mērķi veikt NEPLP un tās locekļu politisko un juridisko darbību izvērtēšanu attiecībā uz visiem lēmumiem ko esošais NEPLP sastāvs ir pieņēmis par komerciālajām radiostacijām;

3/ Izskatīt iespēju uz šīs komisijas darbības laiku atstādināt A.Dimantu un D. Mjartānu no pienākumu pildīšanas NEPLP;

4/ Izvērtēt A.Dimanta un D.Mjartāna atbilstību turpmāk būt par NEPLP locekļiem un ieņemt NEPLP jebkādus amatus.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Stutes potei būt

FotoVarbūt vēl ir cilvēki, kas naivi iedomājas, ka viņu sadarbības sertifikāts ir uz mūžiem. Nekā tamlīdzīga. Kad iedod velnam mazo pirkstiņu, viņš paņems visu roku. Jau pirmā injekcija atstāj neatgriezenisku ietekmi uz organismu. Taču, ja neesat “atstiepis kājas”, tad laiks stutes potei. Tā gan tiek reklamēta kā kruķis, kas balstīšot veselību. Tomēr, manuprāt, drīzāk būs kā miets pa pieri.
Lasīt visu...

6

Tā nebija nekāda provokācija, grāmatnīcas darbiniekiem tikai izskatījās!

FotoValsts darba inspekcija, veicot pārbaudes uzņēmumos, neizmanto provocējošas metodes vai taktiku. Tāda netika izmantota arī Jūsu norādītajā gadījumā, kas bija preventīva pārbaude, kuras ietvaros tika novērtēta arī epidemioloģiskās drošības prasību ievērošana.
Lasīt visu...

21

Viļņa Ķirša paziņojumi nav īsti korekti

FotoVides pakalpojumu uzņēmuma "Clean R" vārdā vēlos atvainoties visiem rīdziniekiem, kuru pārvietošanās pa Rīgas ietvēm nedēļas nogalē bija apgrūtināta. Situācija ir sarežģīta, taču darām visu, lai to iespējami ātri atrisinātu. Vienlaikus nevaru noklusēt faktu, ka "Clean R "pārziņā" Rīgā ir tikai apmēram 5% ietvju trijās priekšpilsētas. Rīgas ielas, tilti, atlikušie 95% ietvju ir namu apsaimniekotāju, autostāvvietu pārraudzītāju, kā arī pašvaldības un privāto uzņēmumu pārziņā.
Lasīt visu...

3

Kā ne tikai es, bet arī citi var nesolīt iekšlietu darbiniekiem

FotoKā bijušais iekšlietu ministrs vēršos pie valsts prezidenta un premjera ar jautājumu: kā tieši nākamā gada budžets atbilst šo valsts pirmo amatpersonu vēl pirms gandrīz gada publiski dotajam solījumam iekšējo drošību izvirzīt kā prioritāti 2022. gada valsts budžetā?! Atceros tikšanos ar valsts prezidentu Egilu Levitu šī gada janvārī, kurā tika panākta vienota izpratne, ka valsts iekšējās drošības stiprināšanai jābūt vienai no nākamā gada valsts budžeta prioritātēm.
Lasīt visu...

21

Kad valsts pārstāvji sāk rīkoties vienkārši pretīgi

Foto“Viņi bija divi, sievieti mēs neielaidām, jo viņa it kā bija aizmirsusi sertifikātu mašīnā.” Domājat, šis ir jauna spriedzes romāna pieteikums? Nē, tā ar dienas notikumiem vacapā dalās Zvaigznes grāmatnīcu darbinieki visā Latvijā.
Lasīt visu...

21

Ja zinātne tiek politizēta, mirst cilvēki!

FotoZinātnieki bioķīmijā un genomikā no pasaulē prestižām universitātēm un pētniecības institūtiem ir sākuši celt trauksmi par eksperimentos novēroto Covid vīrusa S proteīna RNS gēnu koda integrāciju cilvēka šūnu kodolā un tā rezultātā izraisītajiem bojājumiem cilvēka DNS jeb genomā. 
Lasīt visu...

21

Informatīvie tēli

FotoBieži par ticību mēs saucam to, kas patiesībā ir naids pret citas pārliecības, morāles un dzīvesziņas cilvēkiem. Bieži mūsu tā saucamā ticība ir nevis pašu pasaules skatījumā, pārliecībā un rīcībā, bet sektantiskā citu noliegšanā.
Lasīt visu...

3

Cik labprāt mēs pareizi sadalītu naudu, tikai neprasiet, kam mēs to atņemtu

Foto2022. gada budžets ir pēdējais valsts budžets, kuru pieņems 13. Saeimas sadrumstalotā valdība. Diemžēl arī “pēdējais budžets” nerisina Latvijas ieilgušās problēmas veselības aprūpes un sociālā atbalsta finansējumā. Tā vietā, lai ieguldītu Latvijas labklājībā un ilgtspējīgā attīstībā, tūkstošiem eiro liels atbalsts caur “deputātu kvotām” tiek novirzīts apšaubāmiem mērķiem un tiem pakļautiem nodibinājumiem.
Lasīt visu...

21

Prātā nāk "Suņa sirds" un iedzīvotāju sapulce ar Švonderiem un Šarikoviem

FotoNekomentēšu Vestardu Šimku. Tā ir viņa izvēle. Nekomentēšu par Covid-19 vakcīnām, jo neesmu ārsts vai eksperts. Nekomentēšu valdības darbības epidemioloģiskajā drošībā, jo kurš gan par to vēl nav izteicies...
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Sasparojoties Ministru prezidentam un nozares ministram kā ekonomistam, veselības aprūpes reformu varētu veikt relatīvi ātri

Veselības aprūpes sistēma sasniegusi kritisko punktu un sabruks, ja turpmāk par...

Foto

Runāsim atklāti: faktiski finanšu sektors šobrīd ir kļuvis par viena valsts dienesta vadītājas īstenotās politikas upuri

Pirms dažiem gadiem gan ierēdniecība, gan politiskie lēmēji pēc neskaitāmiem...

Foto

Vainot sabiedrību, ka politiķi ir noveduši valsti pie sašķeltības, var tikai paši politiķi

Ierobežojumi turpinās, un arī protesti turpinās. Cēloņsakarība ārkārtīgi vienkārša un to izsaka Delfu raksta pēdējā...

Foto

Hunta, sargies buntavnieka!

Sāksim ar to, kas manā skatījumā ir hunta. Tie ir 62 deputāti, kas veica valsts apvērsumu, atņemot balsstiesības t.s. deputātiem-antivakseriem. Pučistiem jāpieskaita arī...

Foto

Viltus zaļuma parāde Glāzgovā

Ar apņemšanos par globālās sasilšanas ierobežošanu un skaļiem saukļiem par virzību uz fosilā kurināmā izskaušanu, noslēgusies ANO klimata konference (COP26) Glāzgovā. Visnezaļākā...

Foto

Es iestājos par principu “baznīcu baznīcai”

Arvien skaļāk publiskajā telpā sevi piesaka sakrālā mantojuma tēma. Apsveicami, ka diskusijās par Svētā Pētera baznīcas tālāko likteni sabiedrība nav...

Foto

Nu cik var gvelzt par vīrusu un pandēmiju visādu sviestu?! Kā nav pašiem apnicis!

Divu gadu laikā nebeidz pārsteigt idiotisma līmenis, kas turpina arvien sazelt ap...

Foto

Zemes piespiedu nomas attiecības tiek izbeigtas netaisnīgi, uzliekot jaunu slogu dzīvokļu īpašniekiem

Pieņemot “Piespiedu dalītā īpašuma privatizētajās daudzdzīvokļu mājās izbeigšanas likumu”, daudzdzīvokļu māju dzīvokļu īpašniekiem tiek...

Foto

Glābiet, palīdziet un jūtiet līdzi, zemes baroniem atņem peļņu!

29. oktobrī spēkā stājās Tieslietu ministrijas (TM) izstrādātie un Saeimas pieņemtie grozījumi likumā "Par atjaunotā Latvijas Republikas...