Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

un izcirtēju aprindas turpinās tautu čakarēt tālāk?

15.07.2019. 18:31

Visas Latvijas dabas vērtību inventarizācijas divu sezonu rezultāti rāda, ka teicamā stāvoklī ir vien 5-7% no tām dabas vērtībām, biotopiem, kas vispār uzskatāmi par vērtībām. Latvijā mums ir tikai 11,54% īpaši aizsargājamu Eiropas nozīmes dabas teritoriju (NATURA 2000) no valsts kopplatības un tas ir trešais zemākais rādītājs Eiropas Savienībā, turklāt ne visu sugu un biotopu pienācīgu aizsardzību iespējams nodrošināt pat nacionālajos parkos, liegumos un rezervātos. Starptautiska ekonomikas un vides ekspertu komisija savā ziņojumā Latvijai uzsvēra, ka dabas aizsargājamajām teritorijām Latvijā "pastāvīgi trūkst gan cilvēkresursu, gan finanšu līdzekļu" un šai jomā ir jādara daudz vairāk. Regulāri dzirdam, ka tiek izcirstas alejas, pat dižkoki, apzināti postītas reto un aizsargājamo putnu ligzdas," norāda Jātnieks.

Viņš arī pauž cerību, ka pieaugošā inteliģence sabiedrībā, nevalstiskās organizācijas un augstākā Latvijas valsts vadība pievērsīs arvien lielāku uzmanību dabas kapitālam Latvijā, piebilstot, ka tās ir unikālas vērtības, kas zūd un ko cilvēce bieži vien vairs nekad nespēs atgūt un radī

Atbildēt

Paga paga

14.07.2019. 16:21

Bet kur tad cilvékam savā valsts teritorijā palikt, kur brīvi rīkoties, ja uzskatāt, ka tas ir normāli ( un vél pat par maz) - desmitā dalja valsts teritorijas ( vairāk pat, 11 ar pusi procentu) ir „ neaizskaramā“ ( Eiropas nozīmes aizsargājamas dabas teritorijas) ? Un ar to vél esot par maz (auzliedzéjiem dabassargātājiem)???? Atliek 88,5 % LV teritorijas tātad „ nosacīti brīvas“.. Rékinām tālāk. Ir tak arī „ ne- Eiropas“, vietéjas nozīmes aizsargājami zemes plekji. Kumoss nost. .. Bet ir jau arī citu iemeslu dél „ liegtas teritorijas“. Armijai. Drošības spékiem. Citām lietām. Jājautā - cik tad īsti km2 vél ir brīvas, bez liegumiem, LV teritorijas ( neatkarīgi no tā, vai pieder īpašniekiem vai valstij pašvaldībām)? Un péc rakstītāja ieskatiem arī tas vél esot atlicis par daudz...0

Atbildēt

Paga paga

14.07.2019. 16:11

Par bildi - zetons!!!

Atbildēt

Klau, Pūce,

12.07.2019. 13:34

Igaunijā ir Igaunijas Vides likumdošanas centrs/Estonian Environmental Law Center.
Arī mums tāds pienāktos.
Tad taču jebkuru potenciāli dabu ietekmējošu saimniecisku darbību vai dabas resursa apsaimniekošanas iniciatīvu, tajā skaitā gadiem nerisinātu visai sabiedrībai labi redzamu, bet ierēdņiem neredzamu problēmu, varētu izvērtēt no vides likumdošanas aspekta.
Un dot slēdzienu - vajag, piemēram, mums cirst tievākus un jaunākus kokus vai nevajag.

Atbildēt

12.07.2019. 13:08

»

ozolu patiešām daudz

Arvīds Ozols


vēl Andris Ozols, LIAA

Atbildēt

un

12.07.2019. 13:05

Gerhards tik lēkā no vienas ministrijas uz otru

Atbildēt

ozolu patiešām daudz

12.07.2019. 11:08

Arvīds Ozols
Alda Ozola

Atbildēt

LL

12.07.2019. 08:35

»

Edd

Un ko Pūce darīs ar to veco piepju izlasi, kas VARAMā zem paša deguna desmitgades imitē dabas aizsardzību uz papīra? Vilkasti? Mendziņu? Arī kirdik


Visgruntīgākā zaļpartijas politiskā piepe tak jau valsts sekretāra vietniece vides aizsardzības jautājumos Alda Ozola. Piever tik actiņas uz ZM noziegumiem un smaidot pievēršas klimata pārmaiņu tukšmuldēšanai.

Atbildēt

jautaajums

12.07.2019. 07:35

»

jautājums

kāds ir ministrijas politiskais uzstādījums


Vai ir kāda nozīme politiskajiem uzstādījumiem?
Ir kosmosa uzstādījumi,dabas uzstādījumi.Politiskie uzstādījumi ir pilnīgi pretēji kosmosam.

Atbildēt

Edd

12.07.2019. 07:32

Un ko Pūce darīs ar to veco piepju izlasi, kas VARAMā zem paša deguna desmitgades imitē dabas aizsardzību uz papīra? Vilkasti? Mendziņu? Arī kirdik?

Atbildēt

jautājums

12.07.2019. 07:08

kāds ir ministrijas politiskais uzstādījums?

Atbildēt

ierēdnis

12.07.2019. 07:00

Ministrijā daudz esam domājuši, kā panākt, lai DAP atsēdinātu.

Atbildēt

lauķis

12.07.2019. 05:06

»

Beitnere Le Galla

Politika ir dalība pie spēļu galda


Politika ir varas iegūšana pār kādu vai kādiem.Vai brīvam cilvēkam nepieciešams lai kāds pār viņu iegūtu varu?

Atbildēt

Beitnere Le Galla

11.07.2019. 23:07

Politika ir dalība pie spēļu galda.

Atbildēt

hmm

11.07.2019. 22:26

Nevajag melot. Dabas skaitīšanu uzsāka iepriekšējais ģenerāldirektors. 'Jātnieks tikai sačakarēja procesu. Nu un par tām viņa šeftēm ar projektiem.....

Atbildēt

smieklīgi

11.07.2019. 22:22

»

Mežinieks

Kā var saglabāt dabu, ja Dabas aizsardzības pārvaldes ierēdne vada mizas nomaukšanu dzīviem kokiem Gaujas nacionālajā parkā


stulbais, atpalikušais mahinators mežinieks atkal silda veco zupu un gaudo par mediķiem, skolotājiem, ugunsdzēsējiem, policiestiem, kas it kā sēž visai sabiedrībai uz kakla! Tie ir tie, kas grauj mūsu ekonomiku, apēd visu sviestu no mūsu maizēm, novelk mums pēdējo kreklu, pataisa mūs par plikiem, un tāpēc valsts ir atpalikusi.

Atbildēt

0,4 centi vides aizsardzībai!!!

11.07.2019. 22:13

Par drausmīgi aizlaisto dabas aizsardzības situāciju Latvijā var tikai šausmināties.

Nav mums dabas aizsardzības politikas Latvijā kā tādas. Mums ir uz dažādiem papīriem uzliktas dažas stratēģijas un vadlīnija, kas nav savstarpēji saistītas, integrētas un bieži ir pretrunā viena otrai, un realitātē nekas no tā nedarbojas.

To, cik daudz valdībai rūp daba, vislabāk atspoguļo piešķirtais finansējums.

No katra nodokļos samaksātā eiro visvairāk tiek sociālajai aizsardzībai, bet vismazāk - vides aizsardzībai!!!!!!

Finanšu ministrija informēja, ka vairāk nekā trešdaļa jeb 37,6 centi no viena nodokļos samaksātā eiro 2019.gadā tiek novirzīti iedzīvotāju sociālajai aizsardzībai jeb tādiem izdevumiem kā iedzīvotāju slimības, invaliditātes, vecuma, ģimenes un bezdarbnieku pabalsti.

Veselībai no viena nodokļos samaksātā eiro 2019.gadā tiek novirzīti 10,9 centi.

Izglītībai, zinātnei, sportam un kultūrai no viena nodokļos samaksātā eiro tiek novirzīti 8,4 centi, sabiedriskajai kārtībai un drošībai tiek novirzīti 5,7 centi, bet valsts aizsardzībai - 6,1 cents.

Tāpat no viena nodokļos samaksātā eiro 17,3 centi tiek piešķirti dotācijām pašvaldībām un nodokļiem pašvaldībām, savukārt ekonomiskajai darbībai, tostarp satiksmei un lauksaimniecībai tiek novirzīti 4,9 centi, kā arī valsts parāda apkalpošanai un iemaksām Eiropas Savienības budžetā tiek novirzīti 4,9 centi.

Savukārt 0,4 centi tiek vides aizsardzībai, bet 1,2 centi - Valsts prezidenta kancelejai, Saeimai, Ministru kabinetam un ministrijām. Pārējiem izdevumiem paredzēti 2,6 centi.

Atbildēt

Lasītājs

11.07.2019. 19:17

Lepoties ar Life projektos notriekto naudu, kur īstermiņā tiek realizēti vairumā bezjēdzīgi pasākumi, kur netiek vērtēts, kas paliks pēc šī projekta, nez vai ir gudri, bet zaļo draugu vidū populāri gan. Diemžēl izmērīt vai saskaitīt pienesumu dabai no šiem projektiem nevar,bet makam gan. Dabas skaitīšana ir tāds pats slikti organizēts un vēl sliktāk izpildīts projekts, kurš pat termiņos neiekļausies. Un iegūtie dati būs tikai par santīmu precīzāki par tam slavenajam ziņojumam izmantotajiem, jo pļavās un mežos gājēji atklāti tiek mudināti krāpties ar biotopu kvalitāti. Diemžēl pateicoties vājoņiem utt pēdējos padsmit gadus LV vides politikas nav vai arī tā noslīkst mantkārībā un demagoģijā.

Atbildēt

Lilita

11.07.2019. 16:36

Principiāls cilvēks aizstāv tiesības piedalīties valsts lietu kārtošanā, kas ir starptautiski atzītas pilsoniskas tiesības. Principiāls cilvēks neparaksta vienošanos par atbrīvošanu no amata, ja vienošanās panākta ar prettiesisku rīcību - spaidiem vai draudiem - , bet, atklājot maldus, tiesiski vēršas pret prettiesisku maldināšanu. Principiāls cilvēks arī nelielās par to, ka nav piekritis rotācijai, jo kārtīgs ierēdnis rotāciju pārsūdz. Valsts pārvalde nav privāta ministra ķeša. Ja principialitātes nav amata sakarā, nav principialitātes arī jautājumos, kas attiecīgajam amatam uzdots aizsargāt. Līdz ar to neticu nevienam vārdam! Tos saka cilvēks, kam paša ērtība ir dārgāka nekā daba un tās aizsardzība.

Atbildēt

Ķauķis

11.07.2019. 14:25

»

Daps

Kamēr nebija šādu "dabas sargātāju", mums bija daudz pietiekami daudz dabas vērtību. Tikko šie "dabas sargātāju" sāka mācīt kā labāk dzīvot, tā viss sāka iet uz leju


Tikko sākām "labāk dzīvot" (grābt un kampt) tā dabas vērtības nokļuva maz prioritārā lomā. Padomijā Gaujas Nacionālais parks un Dižkoku un dižakmeņu sargāšana pret meliorātoru patvaļu bija tautas identitātes sastāvdaļa. Mūsdienās - attīstībai (gāzi grīdā) par.. nozēļojami ka to būvē uz nākamo paaudžu rēķina

Atbildēt

miervaldis

11.07.2019. 14:17

»

kemers

DAP cērt 300 ha meža Ķemeros, lai tur uztaisītu purvu. Mežu viņiem ir daudz, bet purvu par maz


DAPs atjauno savulaik degradētu (ierīkojot meliorāciju) purva platību -purvainu mežu. Ne zivs, ne gaļa tā teikt. No dabas daudzveidībasviedokļa šādam atjaunotam, vienlaidus purva masīvam ir lielāka vērtība nekā nīkulīgam mežam.

Atbildēt

hm

11.07.2019. 12:21

Dabu grauj un piesārņo ražošana. Kaut vai enerģija, kas darbina datorus, rūpniecība, kas izgatavo automobiļus, elektroniskās un mehāniskās sadzīves iekārtas, degviela un gāze, kas piesārņo dabu ...
Dabas aizsardzība nozīmē rūpniecības produkcijas sadārdzināšanu, lai mazinātu piesārņošanu. Kas vienmēr ir kompromiss. Varam ražot pārtiku pašu spēkiem, mēslot ar organisko mēslojumu, apkarot kaitēkļus. Bet cik saražosim un cik tas maksās? Mūsu pasaulē ir ap 7 miljardi.
Ko ar dabas aizsardzību saprot ierēdņi? Vienu - prātiņ nāc mājās!

Atbildēt

aija

11.07.2019. 12:18

Dabas izmaiņas notiek un notiks sakarā ar klimata izmaiņām un intensīvo lauksaimniecību, mežu izciršanu dažādiem piesārņojuma veidiem, radioaktivitāti, magnētisko lauku un t.t. Dabas pārvaldē apgūst miljoniem eiropas naudas, skaitot, rēķinot, pētot un vienkārši atrakstoties.... Daudz vairāk jārunā un jāizglīto cilvēki par piesārņojuma bīstamību uz dabu un cilvēku veselību. Jau 20 gadus ir atklāts radiācijas avots Salaspils kodolreaktors, gudrona dīķi, kas seko kā tiek utilizēta gudrona dīķu masa. Vai tika izpētīta tā masa, ko viņa satur, bet tagad utilizē tikai kā naftas produktus sadedzonot. Notiek tāda prasta muļāšana, bīstamos atkritumus no šķidrā veida pārvēršot cietajajā veidā. Pats izstrādatājs veic analīzes, pats dod ziņojumus,vides pārvalde tikai maksā miljonus, jo nav spējīga reāli novērtēt situāciju un izdarīt secinājumus un t.t.Gudrona dīķos jau aizpeldējuši kādi 40 miljoni eiro ES naudas, pētīšanai, mērīšanai, domāšanai un galvenais pareizai papīru atrakstīšanai, tas ir jau no 1994 gada.

Atbildēt

Daps

11.07.2019. 11:51

»

lauķis

Cilvēki nav sapratuši ka daba nav jāsargā,ir jādzīvo saskaņā ar dabu,cilvēks nav dabas pavēlnieks un nespēj izmainīt dabas likumus.Ja no dabas ko ņem tad tieši tikpat atdod atpakaļ...


Kamēr nebija šādu "dabas sargātāju", mums bija daudz pietiekami daudz dabas vērtību. Tikko šie "dabas sargātāju" sāka mācīt kā labāk dzīvot, tā viss sāka iet uz leju.

Atbildēt

kemers

11.07.2019. 11:46

»

Nu

Tagad iztirgo purvus. Kas maina vides stāvokli - čūskas mūk prom


DAP cērt 300 ha meža Ķemeros, lai tur uztaisītu purvu. Mežu viņiem ir daudz, bet purvu par maz.

Atbildēt

P.

11.07.2019. 11:05

Blaktis sakāvās par to, kura pirmā sūks?

Atbildēt

Mežzinis

11.07.2019. 10:29

katru gadu DAP ar atbalstu no europas ap 10 ha dedzina mežu Adažu poligonā,neskatoties, ka katru gadu Ādažu poligonā nodeg ap 100ha meža pa brīvu.

Atbildēt

Arī

11.07.2019. 10:20

»

Mežinieks

Kā var saglabāt dabu, ja Dabas aizsardzības pārvaldes ierēdne vada mizas nomaukšanu dzīviem kokiem Gaujas nacionālajā parkā


Bija jau projekts par mežu dedzināšanu , lai tad par lielām projektu naudām pētītu , kas notiek ar izdegušu mežu pēc tam .
Vai izdevās kaut ko zinātniski nodedzināt ?

Atbildēt

Zinošais

11.07.2019. 10:16

»

Kas

par mizas maukšanu? Esmu neizpratnē. Lūdzu, sīkāk pastāstiet


Nu ir tādi projekti ! Ir arī citi - piemēram meža nodedzināšana ! Tie ir visādi ES projekti, kuri DAP ļoti patīk, jo citādi viņi sēdētu "bada maizē" !

Atbildēt

...

11.07.2019. 09:20

»

Zinošais

Tas ir stāsts par zināšanām plašākā mērogā ! Politiķi ar saucieniem par "zaļo enerģiju" radīja sistēmu lai bijušajā dabīgi noganītajā pļavā sētu kukurūzu, ko pēc tam liktu biogāzes ģenerātorā un ražotu biogāzi ko dedzināt dzinējā lai ražotu elektroenerģiju ko pārdot par ČETRKĀRTĒJU cenu, bet radušos...


Jā , tas ir stāsts par zināšanām,domāšanu,godu un sirdsapziņu.Esošais stāvoklis pierāda ka partiju vadītāji ir pilnīgi deģenerāti,un tas nav tikai Latvijā,tas ir visā t.s. ,,civilizētajā,, pasaulē,un šie deģenerāti paši sevi ir pasludinājuši par līderiem,sabiedrības eliti.Diemžēl cilvēki to pieņem un atbalsta,vismaz lielākā daļa.

Atbildēt

Zinošais

11.07.2019. 09:10

»

...

Ir cēloņi un ir sekas,tomēr reti kurš šīs sakarības ņem vērā...


Tas ir stāsts par zināšanām plašākā mērogā ! Politiķi ar saucieniem par "zaļo enerģiju" radīja sistēmu lai bijušajā dabīgi noganītajā pļavā sētu kukurūzu, ko pēc tam liktu biogāzes ģenerātorā un ražotu biogāzi ko dedzināt dzinējā lai ražotu elektroenerģiju ko pārdot par ČETRKĀRTĒJU cenu, bet radušos siltumu vienkārši izpūstu gaisā !
Tāpat kā cīņa pret iepakojuma maisiņiem, kuri salīdzinājumā ar primāro iepakojumu apjoma ziņā ir tik "cik melns aiz naga", kur galvenais ieguvējs ir tirgotājs, jo ar to var papildus nopelnīt !

Atbildēt

...

11.07.2019. 08:53

»

Nu

Tagad iztirgo purvus. Kas maina vides stāvokli - čūskas mūk prom


Ir cēloņi un ir sekas,tomēr reti kurš šīs sakarības ņem vērā.
Esošie atkritumi ir jāsavāc un jāpārstrādā,tomēr vēl svarīgāk būtu pārtraukt ražot atkritumus,tāpat kā pļavas būtu jānogana,nevis janopļauj un siens jāaizved grāvmalē sapūdēt.Par šo noziegumu pat samaksa pienākoties.Labi ja tas siens nonāk kādā fermā.

Atbildēt

Vietējais

11.07.2019. 08:30

Neņemos spriest, cik tas ir piekritīgs apstāklis dabas resursu saglabāšanai, taču tagad esošie lauksaimniecības zemju-pļavu apsaimniekošanas noteikumi ir krasā pretrunā ar dabas resursu saglabāšanu.
Izpildot daudzos rīkojumus noteiktajos termiņos, esmu ievērojis, ka manās pļavās pakāpeniski samazinās sugu daudzveidība, tās lēnām, bet noteikti noplicinās, taču es nevaru nedarīt to, ko man liek darīt, it kā manā īpašumā, citi - pašvaldības un valdības kungi.
Varu protams, nedarīt un protestēt, taču pagaidām saprotu, varbūt kļūdaini, ka ar valsti spēlēt azarta spēles nav īpaši gudri. Tā kā jāpakļaujas vien iedibinātajam vispārējam ārprātam, vai arī jālīkvidē viss un prom.

Atbildēt

Tante Rīgā

11.07.2019. 08:21

Žetons par bildi!! :))

Atbildēt

Nu

11.07.2019. 08:02

Tagad iztirgo purvus. Kas maina vides stāvokli - čūskas mūk prom.
Nu varēs griezt arī arvien tievākus kokus. Lāči lien uz ceļiem. Jo nav mežu biezokņu.
Un nevar izdomāt, ka atkritumu savākšana būtu jāstimulē nevis atkritumu savākšanas bizness.

Atbildēt

Zinošais

11.07.2019. 07:48

»

gunča

Šis "upuris" nu labāk būtu paklusējis


Pievienojos !
Galvenā problēma šādām iestādēm ir "sēdēšana izredzētā stāvoklī", naudas prasīšana un nespēja ieraudzīt cilvēku kā dabas sastāvdaļu !

Atbildēt

gunča

11.07.2019. 07:07

Šis "upuris" nu labāk būtu paklusējis.

Atbildēt

Arturs Priedītis

11.07.2019. 06:53

Pilnīgi veltas cerības: "Ļoti ceru un ticu, ka pieaugošā inteliģence sabiedrībā, nevalstiskās organizācijas un augtākā Latvijas valsts vadība pievērsīs arvien lielāku uzmanību dabas kapitālam Latvijā, jo tās ir unikālas vērtības, kas zūd un ko cilvēce bieži vien vairs nekad nespēs atgūt un radīt!” Levitžīdijas "6.oktobra paaudzes" viepļiem ir tikai viena interese - nauda un savas imbecilitātes demonstrēšana. Kretīniem pūcēm ar izcili kretīniskiem purniem daba nav vajadzīga; pareizāk - vajadzīga tikai tad, ja to var pārdot un naudu iebāzt savā rīklē. Latviešu populācijai nav nevalstiskās organizācijas, bet ir tikai valdošās kliķes laizītāju organizācijas un nozagtās naudas sadalīšanas organizācijas. Kungam ir pilnīgi aplams priekšstats par "augstāko valsts vadību", kura tagad ir levitžīds un postcilvēks kariņš ar saviem "583 darāmajiem darbiem" kopā ar dauniem, pederastiem un šarlatāniem (sveiciens 3.cilvēkam valstī dagmārbeitnerei - "nācijas tēva" izvēmējai!).

Atbildēt

lauķis

11.07.2019. 06:23

Cilvēki nav sapratuši ka daba nav jāsargā,ir jādzīvo saskaņā ar dabu,cilvēks nav dabas pavēlnieks un nespēj izmainīt dabas likumus.Ja no dabas ko ņem tad tieši tikpat atdod atpakaļ.
Diemžēl dzīvojam melu un naudas varas pasaulē,šādā pasaule jebkuras runas par dabas aizsardzību ir liekulība un meli,dabai jēdziens biznes ir pilnīgi svešs.No dabas vari ņemt sev,savai ģimenei,savai dzimtai,daba nav paredzēta biznesam.

Atbildēt

Mežinieks

11.07.2019. 06:15

Kā var saglabāt dabu, ja Dabas aizsardzības pārvaldes ierēdne vada mizas nomaukšanu dzīviem kokiem Gaujas nacionālajā parkā?
Šim pasākumam tiek iztērēti 800 000 EUR.
Un tas ir laikā, kad naudas trūkst radio, mediķiem, skplotājiem?
Tā tik ir zaļa dzīve!

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Juceklis sabiedriskajos medijos

FotoPirms nedēļas Latvijas radio Ziņu dienests izteica neuzticību radio valdei un pieprasīja tās atkāpšanos vai atbrīvošanu. Šo paziņojumu atbalstīja vairums Ziņu dienesta darbinieku. Žurnālisti uzskata, ka strādā vismaz ceturto daļu virs noteiktās slodzes un nesaņem adekvātu atalgojumu par padarīto darbu.
Lasīt visu...

21

Par "Mīļumu" Gobzemu, dubulttiesnesi un citiem interesantajiem ļaudīm: kas patiesībā redzams attēlos

FotoFotogrāfijas no ministriju un tās padotībā esošo iestāžu saviesīgajiem sarīkojumiem ir patiešām interesants izpētes objekts. Nepiekrītu, ka konkrētajā gadījumā fotogrāfijām pievērsta uzmanība tāpēc, ka ir zaudēts tiesas process, jo šādā gadījumā slimnieks noteikti padalās ar savu diagnozi. Diagnozes nav, bet ir tikai stāsts par "interesanto". Piekrītu, ka fotogrāfijas gaismā izcēlusī persona nav sistēmas cilvēks, citādi raksts būtu daudz sulīgāks un saturētu daudz interesantāku informāciju.
Lasīt visu...

21

Aicinājums iedzīvotājiem, kuri dzīvo auto-moto trašu un šautuvju tuvumā

FotoIesākšu šoreiz savu rakstu ar Satversmes tiesas priekšsēdētājas, profesores Inetas Ziemeles uzrunā teikto Latvijas tiesnešu konferencē 2018.gada 7.septembrī: ”...Latvijas ilgtspējīgai attīstībai ir svarīga katra valsts iedzīvotāja vēlme būt šajā sabiedrībā, dzīvot, pilnveidoties un meklēt aizsardzību nepieciešamības gadījumā...”
Lasīt visu...

21

Cilvēciskuma līkloči. 1. Pašapmāna ideoloģija par cilvēku

FotoRietumu civilizācijā eksistē pašapmāna ideoloģija par cilvēku. Tai ir milzīgs spēks. Tā pastāv daudzus gadsimtus un acīmredzot pastāvēs arī turpmāk nenosakāmi ilgu laiku. Šī ideoloģija radās pēc Romas impērijas sabrukuma. Aizvadītajos gadsimtos tai ir bijuši dažādi panākumi. Taču vislielākie panākumi sākās XX gadsimtā, kad Rietumu sabiedrība kļuva masu sabiedrība. 
Lasīt visu...

21

Pūce un meža kapitālvērtība

FotoKoku ciršanas noteikumu grozījumi, kas ļautu cirst tievākus kokus, nereti tiek attaisnoti ar to, ka tie ļautu palielināt mežu kapitālvērtību. Šoreiz gribu parādīt, ko nozīmē koncentrēšanās tikai uz meža kapitālvērtību, nedomājot par citām meža vērtībām. Uzreiz gan teikšu, ka mans stāsts, lai būtu saprotamāks, ir vienkāršots, taču noteikumu grozījumu būtību tas atspoguļo adekvāti.
Lasīt visu...

21

Korupcijai nav vietas ne Latvijā, ne Rīgā, ne manā darbā un dzīvē

FotoIepriekšējās diennaktis man pagāja satraukumiem pilnas, arī plašsaziņas līdzekļos parādījusies informācija - jāsaka, ka diezgan nepilnīga un dažādi interpretēta, iespējams, informācijas trūkuma dēļ. Tādēļ vēlos uzrunāt Latvijas sabiedrību, lai kliedētu neskaidrības un sniegtu informāciju par notiekošo. 
Lasīt visu...

21

Jauniešiem, kuri gatavojas dienestam bruņotajos spēkos

FotoPienāks laiks, kad tieši jums būs jākļūst par pagastu, rajonu un pilsētu vadītājiem. Starp jums būs arī kāds, kuram būs jāuzņemas valsts vadība. Būs jānovērš esošie traucējumi sabiedrības darbībā un jāveic pārkārtojumi, lai izveidotu normālu, cilvēcisku sabiedrību.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Skaistas runas par solidaritāti no rīta, sirsnīgs rokasspiediens lielzaglim Šķēlem vakarā

Tā bija gandrīz vai sirdi plosoša aina – pirmdienas vakarā sociālajos tīklos vērot, kā pirmie...

Foto

Sākušies Levita laiki Rīgas pilī

Stājoties prezidenta amatā, Egils Levits ir devis svinīgo solījumu un saņēmis Rīgas pils atslēgas no bijušā prezidenta Raimonda Vējoņa. Levits ir...

Foto

Latvijas tauta tiek aicināta veltīt savas pūles Tēvzemei un Brīvībai: runa pie Brīvības pieminekļa

Mīļie Latvijas cilvēki! Divi vārdi, divi lietvārdi – Tēvzemei un Brīvībai. Tās...

Foto

Mazliet par “influenceriem” un “viedokļu līderiem”. Un sirdsinteliģences piemēru

Reizēm par to aizdomājos, jo dažreiz esmu dzirdējis, ka mani nodēvē par “viedokļu līderi” - kas ir...

Foto

Kad mums būs “Latvia first”?

Latvijas ārpolitika nespēj atbrīvoties no valdošo politiķu mānijas izkalpoties citu valstu vajadzībām vai kaprīzēm – mūsu pašu nacionālās intereses atstumjot malā...

Foto

Nepieļausim, lai ar „Daugavpils satiksmi” atkārtojas „Rīgas satiksmes” scenārijs

Vēlos vērst uzmanību uz notikumiem, kas šobrīd norisinās Daugavpilī saistībā ar šī gada 19. jūlijā Daugavpils mēra...

Foto

Rūgtā paaudžu teorija

Paaudžu teoriju var uzskatīt par Rietumu civilizācijas norieta sastāvdaļu. Ja nebūtu civilizācijas norieta, ko spilgti iezīmē paaudžu vēsturiskās virzības negatīvā trajektorija, tad, visticamākais,...

Foto

Mums melots desmit gadus no vietas, laiks sākt prasīt atbildību

Desmit gadus no vietas visai Latvijas sabiedrībai ticis melots par patiesā labuma guvējiem Ventspilī. Tagad, kad...

Foto

Prātojums par viršiem

Sazvērestības teoriju virpinātājiem gards kumosiņš. Jaunākā intriga īsajā versijā būtu šāda: "Attīstībai/Par!" kombinatori palaida tautās likumprojektu par 40 miljonu izmaksāšanu draudzīgām biedrībām, lai...

Foto

Publiski izteikts viedoklis ir melns traips manai reputācijai, kas mani turpmāk pavadīs visur un vienmēr

Šodien esmu vērsies Valsts policijā pret Unu Rozenbaumu par neslavas celšanu....

Foto

“Saskaņa” grib kļūt par zemūdeni

Runājot par partiju “Saskaņa”, pirmais salīdzinājums, kas nāk prātā, ir – tā uzvedas kā kārtīga māksliniece un ir paņēmusi garu pauzi....

Foto

Levits inaugurācijas pasākumu iecerējis kā vecpuišu un vecmeitu ballīti

Pagājušajā nedēļā saņēmu uzaicinājumu uz sarīkojumu par godu Egila Levita inaugurācijai. Liels bija man izbrīns, ka tas...

Foto

Prokurors pieprasa tiesvedību bez advokāta

Šī gada 25.jūnijā Lemberga tiesvedības procesā mans vienīgais un pastāvīgais tiesas advokāts Raimonds Krastiņš nosūtīja Rīgas apgabaltiesai negaidītu paziņojumu, ka veselības...

Foto

Cilvēciskuma amputēšana un postcilvēka instinkta aktivizēšana “Lampas” tumsā

Par “Lampu” nav jēgas gari un plaši rakstīt. “Lampas” misija pilnā mērā ir adekvāta vispārējam pagrimumam gan visā...

Foto

Tautas pēdējā fāze: 5. Masu komunikācijas jānusisms

Tautas pēdējā fāzē līksmo dekadence – cilvēku darbības, uzvedības un komunikācijas pagrimums. Dekadences pamatpazīmēs stabilu vietu ieņem masu komunikācijas...

Foto

Gurķi

Šis raksts ir domāts tiem, kas saprot lasīto un izdara pareizus secinājumus. Tie, kam viss ir skaidrs, zināms, un arī tiem, kas ir patiesība pēdējā instancē,...

Foto

Juku laiki Rīgas domē

Jāņi nosvinēti, un ir pietiekami daudz laika atkal pievērsties politiskajiem šoviem. Saeimas deputāti izbauda godīgi nopelnītās brīvdienas un arvien retāk parādās televīzijā...

Foto

Uzspēlēsim konkursu

Maija beigās Latvijas Nacionālais teātris sadarbībā ar Nacionālās mākslas atbalsta fondu  izsludināja pilna apjoma lugu ideju “makšķerēšanas” konkursu, vēloties teātra repertuārā iekļaut jaunākos Latvijas autoru...

Foto

Postcilvēku logoss un atavisma dumpis

Šis teksts ir domāts cilvēkiem. Tāpēc lietoju cilvēkiem saprotamus vārdus arī tajos gadījumos, kad tiek aprakstīts kaut kas pilnīgi pretējs cilvēku...

Foto

Līgo svētkus gaidot

Latvieši pēc savas attieksmes pret tautību daloties trīs grupās. Pirmā grupa uzskata, ka esam maniakāli pārņemti ar savu mākslīgi konstruēto unikalitāti, otrā –...

Foto

"Vienotības" Kariņš un KGB boss Andropovs: negaidītas līdzības

Saprotams, ka gadiem ilgi ar manipulatīvām viltus ziņām apdullinātu labticīgo “Vienotības” vēlētāju šāds salīdzinājums varētu šokēt. Vēl pirms...

Foto

Dzīvesbiedru likums – kāda jēga?

Kāpēc es priecājos, bet nelecu no sajūsmas gaisā par Dzīvesbiedru likuma projektu? Īsi un konkrēti – tas ir pilnīgi bezzobains attiecībā...

Foto

Kas traucē latviskajām partijām pārņemt varu Rīgas domē? Atbilde: latviskajām partijām traucē... latviskās partijas

Saskaņas un GKR kontrole pār Rīgu izgaisusi nedēļas laikā pēc Eiropas Parlamenta vēlēšanām,...

Foto

Mēs esam īpaši, un mūsu situācija ir īpaša, samaksājiet mums, un raudzīsimies uz priekšu

Pēdējo dienu laikā sabiedrībā, tostarp sociālajos medijos, plaši tiek apspriesta labas gribas...

Foto

Mēs ļoti vēlamies, lai nodokļu maksātāji sniedz 40 miljonu finansiālu atbalstu Latvijas ebreju kopienai

Likumprojekta “Par labas gribas atlīdzinājumu Latvijas ebreju kopienai par holokausta un komunistiskā...

Foto

Speciāli visiem manipulatoriem ar „politkorektumu” un „taisnīgumu”

1. Cilvēki, kuri kritizē Rīgas Domi, Ušakovu un "Saskaņu" par iespējamo liela mēroga korupciju, automātiski nav "rusofobi" vai "naciķi."...

Foto

Manabalss.lv iniciatīva “Latvija nosoda komunistisko režīmu noziegumus. Bez izņēmumiem”

Latvija līdz šim nav publiski paudusi skaidru attieksmi pret Ķīnas komunistiskās partijas (ĶKP) režīma noziegumiem. Klusēšana ir...

Foto

Tautas pēdējā fāze: 4. Iedzīvotāju resursi

Tie cilvēki, kuri zina, ka Latvijā viss notiek “pēc grāmatas”, zina arī to, ka pēdējā fāzē eksistē īpaša iedzīvotāju daļa...

Foto

Politiskais spiediens pret FKTK var radīt draudīgu precedentu arī citām patstāvīgajām iestādēm

Centieni sakārtot likumu “tā, kā vajag” jeb atbilstoši politiskajiem uzstādījumiem, tiecoties atbrīvoties no esošajiem...

Foto

Šis ir bezprecedenta politiskās iejaukšanās gadījums FKTK vēsturē

Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) vēlas precizēt publiskajā telpā izskanējušu valsts amatpersonu sniegtu nepatiesu informāciju, kas vedina...

Foto

Atklāta vēstule Augstākajai tiesai un tieslietu ministram Jānim Bordānam: aicinu apturēt uzsākto Valsts prezidenta ievēlēšanas procedūru

Latvijas Augstākās tiesas Senāta Administratīvo lietu departamentam š.g. 28. maijā...

Foto

Ordeņus tirgo, bet Valsts prezidenta kancelejai par to nav ne mazākās intereses

Patiesībā ir vienalga, vai Baiļu triloģijas popularizēšanai izmanto I šķiras Triju Zvaigžņu ordeņu tirgošanas jautājuma aktualizēšanu...

Foto

Brīvība meža īpašniekiem?

Sen senos laikos, tik senos kā 2012. gads kokrūpnieki konstatēja, ka "pēc trīs gadu pārtraukuma, kad, pateicoties valdības lēmumam palielināt ciršanas apjomus valsts...

Foto

LMT, „Tet” un sabiedriskie mediji – kas slēpjas kastē?

Jau atkal dienaskārtībā parādās ziņa, ka „Latvijas Mobilā telefona” (LMT) un "Tet" (agrāk "Lattelecom") akcionāri, tas ir...

Foto

Eiropas patiesā seja

Eiropas Parlamenta vēlēšanām veltītajās publikācijās un to komentāros nācās pārliecināties par Eiropas problemātikas ļoti primitīvo un nepatieso atspoguļojumu. Publikācijās un to komentāros sastopamā...

Foto

Dzīvs pierādījums tam, ka vatņikiem nav tautības: Dainis Turlais

Noteikti būsiet pamanījuši, ka kolorado vaboļu midzenī, ko dažkārt mēdz dēvēt arī par Rīgas Domi, pēdējā mēneša...

Foto

Pār gadskārtu audits nāca, šopavasar vēl nav atnācis

Pirms vairāk nekā gada, 2018. gada martā un aprīlī publicēju četru rakstu sēriju sakarā ar AB LV krīzi un ar to...

Foto

“Saskaņu” gaida grūti laiki

Politikas vērotājiem šobrīd ir interesants laiks. Nesen beidzās Eiropas Parlamenta vēlēšanas, trešdien tika ievēlēts jaunais Latvijas prezidents Egils Levits. Pēc tam sekoja...

Foto

Kā būtu iespējams deputātam Kaimiņam juridiski tiesiski sadauzīt seju par vēlētāju nodošanu un solījumu nepildīšanu

Atklātā vēstule Saeimas priekšsēdētājai Inārai Mūrnieces kundzei! Vēlos Jūs informēt, ka pēc Vienotības valdības...