Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
Foto

Ievas Nikoletas Dāboliņas pēdējā vēstule Pilsoniskās savienības biedriem

Vakar par saviem uzskatiem no Pilsoniskās savienības izslēgtā I.N.Dāboliņa
09.11.2010.
Komentāri (0)

Pievienot komentāru

Lapas:    2   1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Alex

09.11.2010. 18:21

"Ir gadījumi, kad krievu kolonistu pēcnācēji pierāda, ka ir uzticības un pat mīlestības cienīgi. Piemēram, jauna krievu ģimene, kas Jāņu naktī radītu meitiņu nosaukuši par Līgu, ar latviešiem konsekventi runā latviski un vēl bez visa tā, pamazām ietērpjas latviešu tautas tērpos, lai kārtīgi varētu svinēt visus mūsu svētkus. Kaut vairāk tādu būtu!"

Hahaha!!!))) ļoti smieklīgi)) Autore ir bezcerīgi slima)) Pastastīšu, kas bija vēlēšanās oktobrī: tātad, vēleš. iecirknis, Purvciems, Rīga. Rindā priekšā stāv jaunā sieviete ar maziņu meitu un saka viņai (man to stastīja paziņa, tāpēc tikai apmēram): "Mēs tagad balsosim, lai okupanti netiktu valdībā. Vai tu zini, kas ir okupanti?" Meitene: "Nē". Mamma: "Nu tad es tev pastastīšu - okupanti ir tādi slikti cilvēki, kas šeit atbrauca..." utt
nu var vēl saprast tos vecos cilvēkus, kuri daudz sliktu nodzīvoja, bet...

Tāgad kļuva skaidrs, ka šo naidu pret krieviem daži jebanutie uz visu galvu lavieši (un pat jaunas sievietes!!) nodod jaunajai paaudzei (mazajam bērniņam) - tas ir briesmīgi.

Atbildēt

aivarsz

09.11.2010. 17:40

neesmu PS biedrs,nezinu,neesmu lasiijis vinju statuutus... droshi ,ka taada partijaa nestashos,izlasot sho rakstu... par KO no PS tiek izsleegta Daabolinjas k-dze? Izskataas,ka pareizaakais buutu bijis shaadu "AKCIJU" nesagaidiit bet pashai IZSTAATIES no taadas partijasa!-taa nav Juusu cieniiga!

Atbildēt

Steiner

09.11.2010. 16:31

Arī gribu izteikt visu cieņu I. N. Dāboliņai, kura tikai un vienīgi pauž lielas latviešu tautas daļas viedokli. Vēlreiz - visu cieņu.

Atbildēt

Muntis

09.11.2010. 16:04

Ieva Nikoleta Dāboliņa jau agrāk bija Visu Latvijai! biedre.

Atbildēt

Ināra

09.11.2010. 15:57

Arī es saku - visu cieņu, Dāboliņas kundzei!

Atbildēt

AG

09.11.2010. 15:54

NESAPROTU, KO TĀDS SAKARĪGS CILVĒKS KĀ IEVA MEKLĒJA CIONISTU-PDERASTU PARTIJĀ "PS"?

Atbildēt

nils

09.11.2010. 15:44

Dāboliņas kundzei ,visu cieņu.
bet viss vēl ir priekšā, jo šie uzskati sakrīt ar Visu Latvijai, kas ir lielākais nākotnes spēks!
VL būtu laiks aicināt Dāboliņu savās rindās!

Atbildēt

.

09.11.2010. 14:25

Es neprasītu no kāda holokaustu pārcietuša un izdzīvojuša ebreju ārsta spējas braukt uz Vāciju un ārstēt vācu neonacistus. Mēs visi esam tikai cilvēki

Atbildēt

Givi

09.11.2010. 12:43

Dāboliņas kundzei ir taisnība vienā jautājumā -
Latvijā dzīvojošie krievi ir dažādi - ir krievi, kas ienist Latviju un latviešus un ir krievi, kas jau sen neatdala sevi no Latvijas un latviešiem, ciena latviešu kultūru, tradicijas, pārvalda latviešu valodu u.t.t.
VL/TB/DNNL un PS liek visus krievus vienā kaktā, līdz ar ko traucē krievu integracijas procesam Latvijā.
Šō domu, ka krievi ir dažādi PS biedri viņai nepiedeva un izslēdza no partijas.

Nepiekritu Dāboliņas kundzes teiktam, ka ir latviešu vēsture un ir krievu vēsture.
Vēsture ir konkrētu notikumu kopums, kas ir tāds, kāds viņš ir un ir atsevišķo indivīdu vai individu grupu šo notikumu subjektivais vērtējums.
Jāmeklē nevis to, kas mūs šķir, bet to, kas mūs vieno.
Piemēram, lielākā Latvijā dzīvojošo krievu nenoliedz, ka Latvija 1940.gadā prettiesiski zaudēja neatkarību.
Tās ir vienojošs faktors.
Krievi šobrīd nav gatavi pateikt, ka tā bija okupacija un sauc to par inkorporaciju - atstāsim to zinātnieku rokās, lai tie izskata to no visām pusēm un atrod to abas kopienas vienojošo.

Iesaku veikt šādu eksperimentu: paņemt aplikāciju papīra lapu, kurai viena puse ir balta, bet otrā ir krāsaina, nostādam divus cilvēkus vienu pretim otrām un parādam abiem šo lapu tā, lai katrs redzētu tikai vienu pusi un pajautāsim - kādā krāsā ir šīs papīrs. Abu cilvēku viedokli būs atšķirīgi, jo viņi redz tikai vienu pusi.

Kad latvieši saks skatīties uz visu no krievu puses, bet krievi - no latviešu puses, tad mēs saksim normāli dzīvot.

Atbildēt

Andris

09.11.2010. 12:38

Mēs jau varam izlikties, ka viss ir kartība, bet nav kartība. Nemānīsim sevi. Patiesība visa Eiropa sevi māna ,mēģinādama uztiept cilvēkiem multikulturālas pasaules modēli, kam ar realitāti maz sakara. Pajautājiet, kāpēc Nīderlande un cita ES valstīs uzviļņo nacionālisms. Tā ir cilvēku pretreākcija globalizācijai, kosmopolitīsma ideoloģijai. Mūsu pašmāju liberāļi mums mēģina skalot smadzenes, sakot, ka nacionālisms ir noiets etaps, ka tas ir kaut kas slikts.

Atbildēt

Andris

09.11.2010. 12:15

Par okupāciju ir pamats runāt. Un vēl jāruna arī par uzvarētāju kara noziegumiem(ASV, Britu imperijas, sarkana cara Staļina pārvaldītas PSRS)Otraja pasaules kara.

Atbildēt

nicky

09.11.2010. 12:12

Slimas kuces murgi rudens vētrainajā naktī. Sēdiet savā pasaules salašņu sapņu zemē un turiet savas slienainās mēles aiz retajiem zobiem. Es simtreiz labāk kārtoju darīšanas ar krieviem, nekā ar suņiem, kas rej latviski, bet kož latvi-amerikāniski.

Atbildēt

Andris

09.11.2010. 12:11

Uzvaretāju vēsture ir reliģija.

Atbildēt

Aleksandrs Kiršteins

09.11.2010. 12:10

Ja jau labie krievi, kā te daži domā, būtu runājuši latviski un Jāņos staigājuši latviešu tautas tērpos, problēmu nebūtu. Jautājums pamuļķajiem liberāļiem, kas tie tādi, kas piesārņo Latvijas vidi ar svešu valodu, uzskatiem un savu lojalitāti Krievijai, kuras vadoņi un arī iedzīvotāji ne nieka nav nožēlojusi par saviem nodarījumiem Latvijai?
Un kas gAN slikts, ja latvietis godīgi pasaka, ka negrib dzīvot kopā ne ar okupantiem, ne viņu pēcnācējiem.

Atbildēt

Nellija > Armands

09.11.2010. 11:55

Man gan asociējas ar vārdu "okupants" šie Latvijas neatkarībai naidīgie iebraucēji. Viņi IR CIVILPKUPANTI (tā varbūt būtu pareizāk teikt). Nav nozīmes tam, ka viņi paši to neatzīst vai neapzinās. Fakts paliek fakts.

Atbildēt

nazis

09.11.2010. 11:50

VL! vajadzeetu izteikt piedaavaajumu Nikoletai. Tikai taadi kadri noderees Jaunaas Latvijas celtnieciibaa, kas visticamaak saaaksies peec naakoshajaam veeleeshanaam, kad MK veidos tieshi VL!

Atbildēt

Jānis Derums

09.11.2010. 11:35

Visu cieņu Tev Nikoleta! Pilsoniskā savienība ir rīkojusies nodevīgi gan pret latviešu patriotu Sluci,kurš jau ilgus gadus atbalsta latviešu patriotus, gan pret Tevi. Kauns par latviešu politiķiem , kuri nelietīgi izmanto trimdas latviešus, kad vajag naudu, bet aizmirst viņus konflikta brīdī.

Atbildēt

who cares=> Alma

09.11.2010. 11:15

"Viņi, lielākais vairums, nav spējīgi un negrib izprast Latvijas vēsturi tādu, kādu to redzam mēs."
===
Ir tāda neliela nelaime, ka vēsture LV (un lielākajā daļā Austrumeiropas) nav zinātne, bet ir reliģija - emocionālas vērtības/ievirzes pamainīt ir grūtāk.

Ir vairāk jārunā un nejau ar sevi, kā piemums pieņemts.

Atbildēt

who cares

09.11.2010. 11:13

"nošķirot savus krievu tautības klases vai kursa biedrus [...] no treniņbiksēs tērptajiem krievu šovinistiem ielās."
===
:) Man gan liekas, ka "treniņbiksēs tērptie" līdz reālam šovinismam īsti nevelk - ar politiku nenodarbojas un "močī" drīzāk jebkādus citādos (tostarp "krievu tautības klases vai kursa biedrus"), nevis ūberīpaši latviešus.

Atbildēt

Alma

09.11.2010. 11:09

Grūti visā, ko tagad lej pār latviešu galvām, klausīties. Dzīvoju apvidū, kur krievu vairākums, un neteikšu, ka viņi mīl šo Latviju un viņas pamatiedzīvotājus. Jā, mēs nenaidojamies, draudzējamies sadzīvē, bet tiklīdz tēma skar Latvijas neatkarību un valodu, tā uguns pakulās. Viņi, lielākais vairums, nav spējīgi un negrib izprast Latvijas vēsturi tādu, kādu to redzam mēs. Arī jaunajā paaudzē ieaudzina tieši to pašu, jo pamatā viss nāk no ģimenes. To, ka viņiem ir visas tiesības pieņemt Latvijas pilsonību un kļūt pilnīgi par šīs zemes patriotiem viņīem nevajag. Zinu arī tagad divi jauni puiši kārto Krievijas pilsonību, lai tikai varētu braukāt darbā "kupi, prodaj". Nokavēts daudz, tieši ar Latvijas valdības locīšanos, nevis stingras nostājas izrādīšanas.

Atbildēt

Armands

09.11.2010. 10:57

Lūk, šis, ir pilnīgs punkts uz tā visa. Cīņai sveika, Ieva! :D

Man gan "krievs" neasociējas ar okupantu un man nav ne mazākā iemesla ienīst cilvēku, kuram, kā nu tā ir sagadījies, ir tautība krievs. Vajadzētu mēģināt atcerēties, ka no Staļina (kurš, starp citu, nemaz nebija krievs) sistēmas cieta arī ļoti, ļoti daudzi krievi. Ļoti daudzi! Es pat teiktu, ka tik daudz latviešu pasaulē nav, cik krievu cieta no komunistu režīma. Tā ka varbūt nevajadzētu apgalvot to, ka esi "jauna un _gudra_"...

Atbildēt

Andiss

09.11.2010. 10:55

Vārds "krievs" mūsu ģimenē tajā skaitā mūsu 4gadīgajam dēlam nozīmē tikai un vienīgi cilvēku, kura dzimtā valoda ir krievu.

Kāpēc Dāboliņa un viņai līdzīgie nesaprot, ka tie krievi, ar kuriem mums ir jādzīvo šobrīd kopā, nav ne pie kā vainīgi. Ne jau viņi okupēja Latviju, bet viņu priekšteči. Un arī tie izpildīja tikai pavēles. Tad nosodiet Ļeņinu, Staļinu uc.

Atbildēt

Jānītis

09.11.2010. 10:38

Visa vaina ir apstāklī, ka Krievija nav atvainojusies par okupāciju un to nožēlojusi. Līdz ar to notiek tas, par ko mēs jau daudzus gadus visi še, Latvijā kasāmies.Tāpēc arī ir naids, jo cietusī paaudze vēl ir dzīva.

Atbildēt

OOz

09.11.2010. 10:15

"Vārds „krievs” mūsu vecākajai paaudzei ir sinonīms „iebrucējam, okupantam un kolonistam” un tas tā ir pilnīgi pamatoti."
---------------------
Jautājums, kurš no vienkāršajiem krieviem zināja, ka dodas nevis atbrīvot, bet okupēt brīvu valsti? Kuram no viņiem kāds bija prasījis viedokli? Kuram un kurā brīdī? 1940.gadā un pēc tam. Kas būtu noticis ar kaut vienu, kurš kaut vai domās pateiktu - es nevēlos īstenot biedra Staļina noziedzīgos plānus? Katru, kurš par to iepīkstētos čekas sadauzītu zilu un ar visu ģimeni izabrotu baltajiem lāčiem. Tiesa, jautājums kā viņi vispār kaut ko tādu varētu zināt pēc totalitārās smadzeņu skalošanas, baigā teroru un gulaga šausmām.
Tātad ir pamatoti šo vienkāršo krievu vainot par visu to kas toreiz notika? Jebšu katru no viņiem pielīdzināt saujiņai visu tautību, atsaldētu notrulinātu čekistu ar paranoisko ūsaini priekšgalā. Tad varbūt piekritīsim Zurofam kurš bezmaz vai katru latvieti pielīdzina Arāja slepkavniekiem un baltkrievijas sādžu dedzinātājiem? Tā nav taisnība, tāpat kā nav taisnība, ka visus krievus var pamatoti saukt par "iebrucējiem, okupantiem un kolonistiem".
Vēsture ir bijusi grūta, pretīgie noziedznieki Hitlers un Staļins izdarīja visu, lai tautas savas starpā sanīstos. Tagad viņi kapā smaida. Diemžēl viņu iepriecina ne tikai, piemēram, Ždanoka, bet arī Slucis Ieva Nikoleta Dāboliņa.
Ārsta ētika ir augstāka par visu un jelkāda dalīšana pēc tautībām kārtīgam latviešu ārstam bija nepieņamama pirms kara, tā laikā un pēc tam. Ievainots cilvēks ir cilvēks neskatoties kas viņam uz kokardes. Kad puika būdams sasitu pieri, tad krievu ārstei pat prātā neienāca doma šūt manu galvu savādāk tikai tāpēc, ka viņas bērni runā citā valodā. Viņa, tāpat kā visi pārējie pasaules ārsti - latviešu, ebreju, krievu, āfrikāņu vai ķīniešu nespētu saprast kaut kādu cilvēku dalīšanu. Jo vispirms ir cilvēks. Bez diskusijām. Punkts.
Kristovskim ir jāiet kaut vai par to, ka viņam bija svarīgāka Slucā ziedojumu nauda nevis vispārcilvēciskie principi. Un tādēļ viņš kaut ko izlocījās, nevis pateica, ko normāls cilvēks domā.

Atbildēt

Nellija

09.11.2010. 10:10

Cik patiesi vārdi šajā rakstā!
Es arī balsoju par VL!

Atbildēt

zvirbulēns

09.11.2010. 10:09

Izslēdzot šos divus partijas ierindas biedrus, PS spice parādījusi klaju necieņu gan pret LR Satversmē noteikto uzskatu un vārda brīvību, gan savas partijas ierindas biedriem.

Partijas biedriem būtu jāsasauc pilnsapulce, jāpārvēl vadība, cita ceļa nav!

Atbildēt

Kaut kads murgs

09.11.2010. 10:09

Ieva pati sev run pretim.Girts vinu un Sluci izmet no partijas, sevi glabdams, bet vina izsaka atbalstu. Kam? Nodevejam? Kaut ka neiet gali kopa.

Atbildēt

@

09.11.2010. 10:00

Godīgi sakot, mani šajā skandālā interesēja tikai tas sods, kas skars Vienotību no iekšienes dēļ viņu acīmredzamā amatu politikānisma.

Viss pārējais ir diskutējams, bet nav šobrīd interesants.

Es balsoju par VL!

Atbildēt

piekrītu

09.11.2010. 09:55

un atbalstu

Atbildēt

zvirbulēns

09.11.2010. 09:52

Jā, tā tas ir, cilvēkam ir tiesības gan mīlēt, gan nīst!
Katram cilvēkam ir tiesības uz saviem uzskatiem.

Kādēļ PS nesaprot šīs lietas (vērtības), kādēļ neiestājas par katra cilvēka tiesībām arī nīst, i nesaprotu?

Atbildēt

Lapas:    2   1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

"Rail Baltica" projekts kā aklās zarnas izgriešana caur papēdi

Foto“Pašlaik nav kārtīga saimnieka “Rail Baltica” īstenošanai”, “Valdība nav iestāde, kas apmaksā rēķinus”, “Premjere Siliņa parāda nostāju – vēlas skaidru atbildību”, “Tā kā līdz šim – turpināt nevēlos” – lūk, virsraksti dažādos plašsaziņas līdzekļos. Visbeidzot, uzstājoties Saeimas ārkārtas plenārsēdē ar atskaiti par savas valdības paveikto, premjere sacīja vēsturiskus vārdus, ka “Rail Baltica” projekta pašplūsma ir beigusies.
Lasīt visu...

21

Vairums mikroģeneratoru īpašnieku būs spiesti pāriet uz dinamiskās enerģijas uzglabāšanas sistēmām

FotoApritējis vairāk nekā mēnesis, kopš ieviesta jaunā elektroenerģijas neto norēķinu sistēma un mājsaimniecībās uzstādīto mikroģeneratoru īpašnieki vairs nevar izvēlēties – ziemā atgūt vasarā tīklā nodoto elektroenerģiju vai arī to pārdot biržā par tirgus cenu. Turpmāk uzstādīto mikroģeneratoru īpašnieki visu saražoto elektroenerģiju varēs vai nu notērēt paši, vai arī pārdot biržā par aktuālo cenu, kas, būsim atklāti, ne vienmēr ir izdevīga.
Lasīt visu...

12

Vai bēdīgi slavenais Raimonds Lejnieks – Puķe mēģina apkrāpt tautu?

FotoJa pēdējos gados mēs esam uzmanīgi sekojuši līdzi gan politikai, gan masu mediju ziņām, tad mums droši vien nav palicis nepamanīts kāds jauns vīrietis ar dubultu uzvārdu – Raimonds Lejnieks – Puķe.
Lasīt visu...

12

Visa „Rail Baltica” projekta vadība precīzi līdzinās tam, ko rekomendē sabotāžas veikšanai

FotoKāds Jums palika iespaids pēc raidījuma „Kas notiek Latvijā” par Rail Baltica? Šoreiz bez cipariem, bet vienkārši novērojums. Pārsmējos.
Lasīt visu...

21

Ašeradens paziņo, ka grib celt nodokļus, un vēlētāji metas nobalsot par “Jauno Vienotību”: loģika te interesantāka nekā paši vēlēšanu rezultāti

FotoViens no nedaudzajiem negaidītajiem momentiem aizvadītajās vēlēšanās — “Jaunās Vienotības” pārsvars pār Nacionālo apvienību, kaut gan aptaujas konsekventi rādīja pretējo, turklāt tas notika pēc tam, kad JV pārstāvis Arvils Ašeradens informēja sabiedrību par iespēju celt pievienotās vērtības nodokli (PVN).
Lasīt visu...

21

Sabiedrības integrācijas fonds lūdz „Re:Baltica” atmaksāt neatbilstoši iztērētos valsts līdzekļus par radīto saturu svešvalodā

FotoŅemot vērā diskusijas publiskajā telpā par nodibinājuma “Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centrs Re:Baltica” (attēlā - tā pārstāve Inga Spriņģe) projekta “Šķelšanās” vērtēšanu un mediju redakcionālo brīvību, Sabiedrības integrācijas fonds (Fonds) skaidro pieņemto lēmumu. Fonds ir konstatējis, ka projekts nav īstenots atbilstoši konkursa nolikumam, kas paredz veidot saturu latviešu valodā, bet daļēji īstenots svešvalodā. Aktivitātes īstenotas ar piešķirto publisko finansējumu caur Mediju atbalsta fondu (MAF).
Lasīt visu...

12

Es esmu kompetents ne tikai tajā, par ko jūs visi padomājāt!

FotoNesen klausoties ekonomiskās politikas debates par Latvijas Stabilitātes programmu 2024. - 2028.gadam, radās sajūta, ka Saeimas vīri un sievas dzīvo pasaku valstībā. Vairums runātāju kaismīgi klāstīja, kas būtu jādara, bet neviens nerunāja, kas to traucēja paveikt jau, piemēram, pagājušajā gadā.
Lasīt visu...

21

Vieglprātība un nekompetence maksā dārgi

FotoIgauņi racionāli skatās uz „Rail Baltica” savienojumu ar Tallinu un lidostu. "29.maijā ielikts pamatakmens „Rail Baltica” Ülemiste pasažieru terminālim "Linda", kas nodrošinās ērtu tramvaja savienojumu ar Tallinas lidostu, pilsētas centru un ostu. Ülemiste termināla pabeigšana plānota 2028. gadā."
Lasīt visu...

21

Sākot no nodokļu celšanas un beidzot ar Francijas kodolvairoga attiecināšanu uz Baltiju: TOP 3 “interesantākās” idejas no partiju mutēm

FotoPartiju pašslavināšanās gaisotnē soctīklu īsajos formātos tās “aizmirst” paziņot dažādus svarīgus sīkumus, piemēram – kur ņemt naudu savu ideju finansēšanai. Tomēr tajās reizēs, kad saruna ir garāka par pusminūti, sāk parādīties interesantas idejas. Uzmanībai daži momenti, kurus ne katrs lasītājs vienmēr redz.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Pārpratumi likumprojekta izstrādes gaitā (viena epizode)

Likumprojektā "Grozījumi Civilprocesa likuma 594. pantā - Ieturējumu apmērs no parādnieka darba samaksas un tai pielīdzinātajiem maksājumiem" tā pirmajā lasījumā...

Foto

Eiroparlamenta reitingu līderis “lien bez ziepēm” savam galvenajam politiskajam sāncensim

Piecu mēnešu garumā SKDS aptaujās līderu lomu ieņēmušās Nacionālās apvienības vadošais kandidāts Roberts Zīle nācis klajā...

Foto

Valsts kontrolei vajadzētu izvērtēt, cik pamatoti Sabiedrības integrācijas fonds vairojis „Re:Baltica” darbinieču labklājību un kā valsts šos līdzekļus varētu atgūt

Es jums izstāstīšu kaut ko, ko...

Foto

Parodija par pārbaudi

Ceturtdien Ģenerālprokuratūra izplatīja ļoti savādu paziņojumu, kam it kā bija jānomierina prāti un jāatjauno uzticība politiskajai elitei, bet gluži otrādi – tā ne...

Foto

Lūdz tiesībsargu vērsties Satversmes tiesā par personu ar invaliditāti diskrimināciju

2024. gada 30. maijā Latvijas bezdarbnieku un darba meklētāju interešu aizstāvības biedrības valdes loceklis Raimonds Lejnieks...

Foto

Šoreiz Lembergs uzvar valsti

Centrālajai vēlēšanu komisijai (turpmāk - CVK) ir rakstiski jāatvainojas Aivaram Lembergam par liegumu balsot pašvaldību vēlēšanās, - tā nolēmusi tiesa....

Foto

Nes mieru man, nes mieru dvēselei!

Jau divus gadus publiskajā telpā aktualizēts jautājums par nakts trokšņiem un regulējuma caurumiem, kas liedz rast reālus risinājumus šai problēmai....

Foto

Skumji, ka mūsu “centrālo” mediju rīcība aizvien mazāk atšķiras no kremļa mediju ieradumiem!

Kā top Latvijas Televīzijas (LTV) sižeti? Kāds ir viņu uzmanības fokuss? Divi piemēri....

Foto

„Iznireļi” - obligātā lasāmviela tiem, kas interesējas par politiku un procesiem Latvijā

Brīvdienu maģija – izlasīt kādu grāmatu. Beidzot izlasīju “Iznireļus” - paldies Lato Lapsam: obligātā...

Foto

Nu žēl, ka mums iet garām iespēja pamakšķerēt balsis, debatējot Krievijas valsts valodā

Latvijas Televīzijas (LTV) lēmums nerīkot priekšvēlēšanu debates krievu valodā sabiedrisko mediju portālā rus.lsm...

Foto

Protams, Krievijas valsts valodai ir nozīmīga vieta Latvijas politikā!

Mēs uzskatām, ka aizliegums lietot Latvijas mazākumtautību valodas politiskās diskusijās neveicinātu ne piederības sajūtu Latvijai, ne vārda...

Foto

Latvijas iedzīvotāju cilvēktiesības uz klimata izmaiņu ierobežošanu un dabas daudzveidības saglabāšanu

Pēdējā pusgada laikā Latvijas politiskā vide, sabiedriskie mēdiji, sociālie mediji un portāli pārlieku bieži un...

Foto

Būtu mēs labāk ēduši...

Latvijas Žurnālistu asociācija (asociācija) aicina politiķus atturēties no mediju un žurnālistu diskreditācijas,  apzināti vai neapzināti veidojot nepamatotu viedokli par žurnālistiem, jo īpaši...

Foto

Nē, Somijas politiķus debatēs necepina ne arābu, ne krievu valodā

Latvijas Radio galvenās redaktores Anitas Braunas ieraksts sociālajos tīklos sacēla lielu diskusiju vētru sociālajos tīklos. Viņai...

Foto

Kas tā par Rīgas domes ēku bez progresa simbola – varavīksnes karoga!

Rīgas domes priekšsēdētāja Rīgas domes priekšsēdētājam Vilnim Ķirsim – aicinājums izkārt varavīksnes karogu pie...

Foto

Eiropas Parlamenta vēlēšanas nāk ar uzlabotu vēlēšanu likumu un jaunām iespējām nobalsot

Ar katrām jaunām vēlēšanām tiek mazliet pilnveidotas un atvieglotas iespējas nobalsot — Eiropas Parlamenta...

Foto

Latvijas Televīzija kā pēdējais krievu valodas bastions?

Laikā, kad skolas pāriet uz mācībām tikai latviski, kad atsakāmies no krievu valodas kā otrās svešvalodas, kad pat Latvijā...

Foto

Ne prātā mums nenāk atcelt debates Krievijas valsts valodā

Latvijas Televīzijas Redakcionālā padome šobrīd neizskata iespēju atcelt plānotās RUS.LSM Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates....

Foto

Priekšvēlēšanu debatēm jābūt valsts valodā

Ņemot vērā sabiedrībā aktualizēto diskusiju par priekšvēlēšanu debašu organizēšanu krievu valodā, partiju apvienība Jaunā Vienotība uzsver, ka īpaši kopš Krievijas brutālā...

Foto

Aicinām kritiski vērtēt Tieslietu ministrijas bez sociālo partneru iesaistes un visu ieinteresēto personu informēšanas izstrādāto likumprojektu

Saeimas 2024. gada 16. maija darba kārtībā izskatīšanai otrajā lasījumā...

Foto

Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates Latvijā drīkst notikt tikai valsts valodā – latviešu valodā

Komentējot publiski pieejamo informāciju – Latvijas Televīzija 2024. gada 3., 4., 5. un...

Foto

Krievvalodīgo debašu iecere savā būtībā ir pretrunā ar Satversmē nostiprināto valsts valodas statusu un tās lomu sabiedrības integrācijā

Par Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (attēlā –...

Foto

Aicinu noskaidrot un saukt pie atbildības tos, kuri pieļauj un veicina krievu valodas kā „de facto” otras valsts valodas nostiprināšanu

Ņemot vērā, ka Latvijas Republikas Satversmes...

Foto

Kur pazuduši lauksaimnieku protesti?

Bloķētas lidostas, lielceļi, ostas un tūkstošiem traktoru Berlīnē. Bloķēti ceļi Polijā, degošas riepas un pārrautas barikādes Briselē. Tonnām uz ceļa izbērtu tomātu...

Foto

Briselē nopelnīt jaunam “Nikon” jeb cinisma augstākā pakāpe Anša Pūpola izpildījumā

7. maijā Latvijas publisko telpu pāršalca ziņa, ka Daces Melbārdes vietu Eiropas Parlamentā (EP) ieņems...

Foto

Vai “Jaunā Vienotība” spēj sev un citiem atzīt, ka stulbi sanāca?

Esat kādreiz mēģinājuši stiept gumiju? Pašlaik vadošā partija ar to nodarbojas. Vērojot viņus, atdarinot vai...

Foto

Pirms 150 gadiem dzimis demokrāts un tiesībnieks ar dzejnieka sirdi Miķelis Valters

“Viņu uzskata par pirmo latvieti, kurš 1903. gadā žurnāla "Proletāriets" rakstā "Patvaldību nost! Krieviju...

Foto

Vēsturiskas precizitātes labad 4. maijs tomēr būtu atkal jānosauc par “Latvijas Republikas neatkarības deklarācijas pieņemšanas dienu”

Komentāru rakstu 5. maija pēcpusdienā. Ir svētdiena. Šonedēļ sanākušas trīs...

Foto

Latvijas otrā dzimšanas diena: kā mums ir veicies?

Manā skatījumā 4.maijs ir Latvijas otrā dzimšanas diena. Un ne tikai svinīgā ziņā, bet arī tajā, kā to...

Foto

Nolikt ziedus nepareizā vietā – tas mūsdienu Latvijas PSR ir noziegums!

Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Ziemeļlatgales iecirknis no 15. marta līdz 14. aprīlim piefiksējis trīs...

Foto

Par varu

Kad sapulces telpā ienāk starojoša sieviete un visi vīrieši uz mirkli pazaudē domas pavedienu, vai šai sievietei kāds pie durvīm piešķīra varu tā izrīkoties?...

Foto

Dažas pārdomas Edgara Kauliņa dzimšanas dienā

Aprit gadskārta, kopš dzimis viens no mūsu novada cilvēkiem, kas ne tikai atstājis daudzus nostāstus par sevi, bet arī izraisījis...

Foto

Vai esam ceļā uz “Baltijas tīģera” stāstu? Izskatās - būs jāpagaida

Man bija gods piedalīties smalkā politekonomiskās elites pasākumā (ar stilīgu nosaukumu LaSER vai “lāzers”), kur...