Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
Foto

Igora Ivanova lieta. I daļa - "Pasūtīt slepkavību cietumā? Bez grūtībām!"

Grigorijs Zubarevs, žurnālistu izmeklēšanu aģentūra PKP „Image-Case”, speciāli PIETIEK
22.09.2013.
Komentāri (41)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Nav noslēpums, ka laiku pa laikam ieslodzītos un apcietinātos Latvijas brīvības atņemšanas vietās nogalina. Tāpat gadās, ka šos noziegumus, ko pastrādā cietumnieki, atklāj. Daudz retāk tiek atklāti aiz restēm sēdošo slepkavību pasūtītāji un organizatori. Turklāt varat nešaubīties, ka pavisam unikāli ir gadījumi, kad slepkavības sagatavošanu veic Tieslietu ministrijas amatpersona, kas godam pilda savu sūro dienestu, bet dienasgaismā to izvelk un ierosina krimināllietu šīs pašas ministrijas operatīvie darbinieki.

Tomēr tā notika. Pie kādas dāmas (apzīmēsim viņu ar iniciāļiem S. I.), kura uzrauga tiesas lēmuma izpildi Rīgas izmeklēšanas izolatorā, ar lūgumu griezās viens no biznesa partnera apsargiem (turpmāk – O.P.) , kurš gaida lietas izskatīšanu apelācijas kārtībā. Lūguma būtība: O. P. ir boss, kuram izmeklēšanas izolatorā sēž biznesa partneris, un šo partneri būtu labi aizraidīt uz aizsauli.

S. I. uzdod savam padotajam ­– dēvēsim viņu par V. T. ­– noskaidrot, cik lielas ir izredzes veiksmīgi īstenot slepkavīgo projektu. V. T. pēc laiciņa ziņo S. I., ka var sarīkot slepkavību, jo brīvībā ir persona, kas var to uzņemties. S. I. organizē O. P. tikšanos ar šo personu, bet sanāk misēklis – operi aiztur iepriekšminēto kompāniju. S. I. un V. T. sniedz atzīšanās liecības.

Bet ko dara O. P.? Viņš paziņo, ka neatceroties, vai viņa darbadevējs pasūtījis izmeklēšanas izolatorā sēdošā kādreizējā darījumu partnera slepkavību. Pēc šādas liecības sniegšanas O. P. tiek atlaists ar dievpalīgu. Viņš, protams, aizbēg un pašlaik atrodas meklēšanā. It kā vajadzētu priecāties, vispirms jau potenciālajam nelaiķim. Taču šis prieks tiešām ir ar asarām acīs. Kādēļ gan asaras sajūsmas vietā? Lūk, no šī momenta nepieciešams detalizēts izklāsts..

Mieru, tikai mieru!

Slepkavības sagatavošana izmeklēšanas izolatorā tika atklāta 2011. gada februārī, bet cietušais par to uzzināja vairāk nekā divus gadus pēc krimināllietas ierosināšanas, turpinot vērot rūtainas debesis. Divus gadus Tieslietu un iekšlietu ministrijas operatīvie darbinieki un izmeklētāji stingras Ģenerālprokuratūras uzraudzībā veica dažnedažādas darbības, bet tikai nenopratināja pasažieri, kurš jau ir aizgājis viņsaulē, lai gan viņam būtu bijis ko pastāstīt par labi pazīstamo sava biznesa partnera apsargu.

Vai viņiem tiešām itin viss bija skaidrs par motīviem, bija zināms lomu sadalījums – kurš ir pasūtītājs, organizators, izpildītājs? Varbūt tiem pierādījumu bija gana – gubu gubām un vēl strēķītis? Varbūt neuzdrošinājās traucēt kopējās kameras iemītnieka dvēseles mieru? Varbūt lieta jau ir nonākusi tiesā, un cietušajam atliek vien nosaukt vēlamās kompensācijas apmēru par nodarīto morālo kaitējumu?

Jūs pamatoti vīpsnājat. Nekā tamlīdzīga nebija. Pat ne tuvu. Varbūt vienīgi pterodaktila ēna parādījās pie horizonta. Tad kāpēc no cilvēka, kurš bija nolemts nāvei no algota slepkavas rokas, 25 mēnešus slēpa, ka viņa dzīvība ir karājusies mata galā? Nepatīkams jautājums. Es tomēr uz to atbildēšu.

Nacionālās izmeklēšanas un tiesvedības īpatnības

Bija pasūtīta Igora Ivanova slepkavība. Tā paša, kuram, apsūdzētam par savas sievas Ellas slepkavību 2008. gada 7. janvāra naktī, pirmās instances tiesa piesprieda trīspadsmit gadu cietumsodu, no kuriem šobrīd izciesti jau piecarpus.

Tā bija skaļa lieta. Ella un Igors Ivanovi ļoti labi pelnīja darījumos ar nekustamo īpašumu, bija „Arēna Rīga”, stomatoloģiskās klīnikas „Elladent” un citu iespaidīgu objektu līdzīpašnieki. Tomēr kopdzīve ieplaisāja, laulātie grasījās šķirties. Ella satikās ar mūzikas producentu Ojāru Grasmani, Igors bija nolēmis sākt jaunu dzīvi jaunā laulībā. Mantiskas attiecības starp pagaidām vēl laulāto pāri regulēja laulības līgums, un saviem bērniem Igors garantēja ievērojamu materiālo palīdzību. Ella šajā jautājumā nekādas šaubas nepauda.

Sākotnēji, kā tika ziņots presē, policija izstrādāja versijas gan par noslepkavošanu laupīšanas nolūkos, gan biznesa rēķinu kārtošanas gaitā, taču apstājās pie vīra apsūdzības sievas slepkavībā. Pašreiz ir iesniegta kasācijas sūdzība Augstākās tiesas Senātam – trešajai, pēdējai instancei, kuras spriedums ir galīgs un Latvijā nav pārsūdzams.

Kasācijas sūdzību izskata trīs Augstākās tiesas senatori bez pušu klātbūtnes: tikai lietas materiāli un rakstiski advokāta argumenti. Augstākās tiesas Senāts nevērtē pierādījumus, kurus ir izskatījusi otrās instances tiesa, bet pārbauda, vai, izskatot lietu apgabaltiesā un Augstākajā tiesā, nav pārkāpts likums.

Ar likumu ir noteikts termiņš, pēc kura Augstākās tiesas Senātam vairs nav iespējams iesniegt pat kasācijas papildinājumus. Turklāt, ja arī laika posmā, kamēr kasācijas sūdzība atrodas Augstākajā tiesā un gaida savu izskatīšanu, atklājas iepriekš nezināmi fakti, kas spēj ietekmēt jau pasludināto spriedumu, tas nozīmē: ja notiesātajam palaimēsies un advokāts pēdējā brīdī pagūs sagatavot papildinājumus kasācijas sūdzībai, kurus, ja notiesātajam vēlreiz palaimēsies, trešās instances tiesa ņems vērā, tad par veiksmes kalngalu varēs uzskatīt lietas nosūtīšanu kārtējai izskatīšanai.

Tādā gadījumā ar ko gan velns nejoko: skat, cilvēks no apsūdzētā un notiesātā vēl pārtaps cietušajā, kas pretendē uz solīdu kompensāciju no valsts, kura uz ilgiem gadiem lēmusi nevainīgo mocībām cietuma sienās. Piedevām klāt neizzūdoši kauna traipi uz policijas, izmeklēšanas iestāžu un prokuratūras mundieriem, nemaz jau nerunājot par pašas valsts prestižu.

Spilgtākais piemērs šādai situācijai – veids, kā pagājušā gadsimta astoņdesmito gadu sākumā Rīgā tika meklēts maniaks, kas uzbruka 22 sievietēm un 12 no tām nogalināja. Toreiz atrada Zigurdu Dreimani un piesprieda viņam nāvessodu nošaujot. 223 dienas Dreimanis kā cilvēku dzimuma nezvērs pavadīja nāvinieku kamerā, gaidot etapu uz Ļeņingradu, kur viņam bija jāsaņem lode pakausī. Tomēr vēlāk izrādījās, ka īstais nezvērs ir pavisam cits – Staņislavs Rogaļovs. Dreimani izlaida, atvainojās – tas arī viss. Rogaļovu nošāva. Šīs lietas fokuss slēpjas apstāklī, ka tiesā tika pierādīta nevis Dreimaņa vaina, bet gan tas, ka viņš potenciāli varēja pastrādāt inkriminētos noziegumus.

Taču atgriezīsimies pie jautājuma, kāpēc prokuratūra divus gadus slēpa no Ivanova faktu, ka viņu izmeklēšanas izolatorā plānoja nogalināt. Mana versija ir šāda: pretējā gadījumā krasi palielinātos izredzes, ka Ivanovs atkārtotu Dreimaņa likteni ar visām no tā izrietošajām sekām. Un tagad es šo versiju pamatošu, bet vispirms iziesim riņķa danci no sākuma.

Riņķa dancis no sākuma

Atgādinu, ka Ella Ivanova tika nošauta savas mājas pagalmā Garkalnes pagastā 2008. gada 7. janvāra naktī. Šī bija priekšpēdējā slepkavība drūmajā gadā, kad darījumu vidē asiņainus rēķinus kārtoja uzņēmēji un noziedznieki, kas lauzās legālajā biznesā, it sevišķi tajā, kas saistījās ar nekustamo īpašumu.

2007. gada 18. janvārī notika kārtējais mēģinājums nogalināt Konstantīnu Stecjuku, autoritatīvās aprindās pazīstamu ar iesauku Kola. 2007. gada 6. februārī ar šāvienu galvā noslepkavoja Genadiju Peredeļski (transporta bizness), kurš pirms tam tika turēts aizdomās par uzņēmēja Viktora Gornaka slepkavības mēģinājumu. 6. septembrī nošāva Sergeju Levinoku, kurš nodarbojās ar nekustamajiem īpašumiem un alkohola ražošanu. Nākamajā dienā nodūra Tatjanu Gundarovu – veiksminieci nekustamo īpašumu darījumos.

2007. gada 26. septembrī tika nošauts vairumtirdzniecības un nekustamā īpašuma sfērās pazīstamais Gatis Aišpurs. 2. decembrī Tukuma rajonā nodūra Vilni Siljēkabu (gaļas pārstrāde). Visbeidzotas čet dienas pēc Ellas Ivanovas nonāvēšanas turpat Garkalnes pagastā tika nošauts Cēsu un Jelgavas gaļas kombinātu vadītājs Aigars Lūsis. Uzstājoties radio Baltkom, toreizējais Rīgas Galvenās policijas pārvaldes Kriminālpolicijas šefs, bet pašreiz par ģenerāli kļuvušais Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis paziņoja, ka pasūtījuma slepkavības turpināsies.

Precīzi nākotni zīlēja: tika pasūtīta Igora Ivanova nogalināšana. Piedevām jāņem vērā, ka kapitālisma attīstība Latvijā laikā no 2007. līdz 2008. gadam piedzīvoja līdz šim pēdējo periodu, kad tirgus pārdalīšana īpaši ienesīgās legālās ekonomikas nozarēs notika, pielietojot mežonīgas metodes. Bet kas var būt mežonīgāks par argumentāciju ar notēmētu ieroci, un kas uzpūstajā finanšu burbulī varēja būt ienesīgāks par nekustamo īpašumu darījumiem?! Tieši ar tiem arī nodarbojās gan nošautā Ella Ivanova, gan atbilstoši Ģenerālprokuratūras versijai šajā pasūtījuma slepkavībā apsūdzētais Igors Ivanovs.

Bet vai tad pats Ivanovs bija balts un pūkains? Ne pūkaināks par jebkuru pašmāju uzņēmēju, kurš pelnīja vairāk par desmit miljoniem gadā. Vai Ivanovs kontaktējās ar kriminālās pasaules pārstāvjiem? Ne vairāk kā jebkurš cits nopietns vīrs mūsu valstī, kura bērnu dienu futbola komandas biedrs paaugoties aizgāja greizus ceļus. Proti, viss ir atkarīgs no skata punkta.

Savu ieskatu par Ivanovu jau nākamajā dienā (!) pēc viņa aizturēšanas uz aizdomu pamata par Ellas Ivanovas slepkavību aģentūrai LETA pavēstīja Rīgas galvenais cīnītājs pret noziedzniekiem Ints Ķuzis. Tādējādi no LETA ziņām visa valsts, ieskaitot operatīvos darbiniekus, kuri atklāj noziegumus, prokurorus, kuri nodrošina pierādījumus, un tiesnešus, kuri valsts vārdā taisnīgi izskata lietas un pēc tam pasludina spriedumus, uzzināja par aizturētā nekrietno morālo veidolu un satrunējušo dvēseli.

Bet dienu pēc aizturēšanas Ivanovs vēl arvien bija tikai persona, uz kuru attiecas izmeklēšana, pat vēl ne apsūdzētais, ne tiesājamais, un iespēja, ka tieši Igors ir pasūtījis savas sievas Ellas slepkavību, gluži tāpat kā mums izredzes saņemt uz galvas atlidojuša pterodaktila plāceni, līdzinājās 50 pret 50 – vai nu jā, vai arī nē.

Tomēr opers Ķuzis, tvīkdams ģenerāļa uzplečus, paziņoja pilsētai un pasaulei: Ivanovs ir saistīts ne tikai ar savas sievas, bet arī ar citām skaļajām slepkavībām. Tika nosaukti nošautie – Valsts ieņēmumu dienesta Ludzas nodaļas priekšnieks Vjačeslavs Liscovs, spirta ražotāji Dainis Peimanis un Arnis Šķesters – un pieminēts uzbrukums Mārim Milleram, kura bizness arī bija saistīts ar alkoholu.

Akela atkal kļūdījās

Atspoguļojot Ķuža vārdus, kuros skaidri pateikts priekšā sabiedriskajai domai, izmeklēšanai un tiesai, kāds putns nonācis policijas izliktajos slazdos, ziņu aģentūras, nu, bet protams, bez kādas saistības ar jau minētā Ķuža izteiktajiem mājieniem, atceras, ka savulaik tika nogalināti Ivanova partneri, kas piedalījās tirdzniecības centra „Europe Center” izveidē Rīgā, kas tagad pazīstams kā „Mols”. Jā, tā patiešām bija. Tas notika DESMITARPUS GADUS PIRMS Ellas Ivanovas slepkavības.

1996. gada 8. jūnijā 380 km no Maskavas zem tilta pāri Severnaja Dvinas upei tika atrasts Valērija Lihačova līķis, tā paša gada 18. augustā Jūrmalas sporta kompleksā „Efekts” nošāva Igoru Condu, bet pēc pāris dienām Krimā uz Aleksandru Naumovu tika iztukšota triecienšautenes AKSU magazīna. Taču cienījamās ziņu aģentūras un ne mazāk cienījamais policists ne ar pušplēstu vārdu nepiemin, ka šajā pretendentu pulciņā uz veļu valstību ceturtajam vajadzēja būt pašam Ivanovam, bet viņam palaimējās: 1996. gada 12. jūlijā savas zemes gaitas pabeidza tikai viņa „Mercedes”, kas tika uzspridzināts.

Apsteidzot notikumus, pateikšu: nekas no Ķuža stāstītā neapstiprinājās. Viņš kļūdījās gluži kā vilks Akela Radjarda Kiplinga „Džungļu grāmatā”. Ivanovam netika izvirzītas apsūdzības nevienā no iepriekšminētajām slepkavībām, izņemot saistībā ar Ellas Ivanovas nāvi.

Vai tas nozīmē, ka Igors ir ideālu, neatklājamu slepkavību speciālists? Teorētiski to nedrīkst izslēgt. Varbūt tamlīdzīgi domā arī ģenerālis Ķuzis, citādi taču viņš izskaidrotu plašākai sabiedrībai, kāpēc viņa publiski izteiktie pieņēmumi par Ivanova saistību ar tik daudzām slapjām lietām izrādījās tikai gaisa tricināšana, par kuru apmelotajam cilvēkam nav vērts pat atvainoties. Tiesa, kad mūsu dzīves soli sāk vadīt teorija, tad nāvessods tiek piespriests nevis maniakam Rogaļovam, bet nevainīgam plencītim Dreimanim.

Taču praksē demokrātiskā valstī, kas saucās Latvijas Republika, pastāv nevainības prezumpcija. Un, kamēr Ivanova vaina slepkavību buķetē nav pierādīta, viņš šai apstāklī ne ar ko neatšķiras nedz no Romas pāvesta Franciska, nedz no Maskavas un visas Krievzemes patriarha Kirila. Kāpēc tad Ivanovs sēž? Otrais nepatīkamais jautājums. Tomēr arī uz to es mēģināšu atbildēt nākamajā publikācijā - jau rīt.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Dievapziņa - strīdēties vai mēģināt saprast?

FotoKatram no mums ir sava patiesība jeb pasaules uzskats, ko esam izveidojuši no lasītā, redzētā, dzirdētā, skolā iemācītā un pašu dzīvē pieredzētā. Satiekoties mēs dažkārt ne tikai runājam par ikdienišķām lietām, bet arī diskutējam un strīdamies par tādiem jautājumiem, kas saistās ar politiku, ekonomiku, morāles vērtībām, dzīves jēgu…
Lasīt visu...

15

Uz politiskā feļetona tiesībām: pašpasludinātā virsvadoņa dekrēti par Teikas apkaimi

FotoEs, Viedais Manels, turot roku uz Latvju nerātnajām dainām, pasludinu sevi par Teikas virsvadoni un zvēru iedvesmot teicēniešus!
Lasīt visu...

21

Tālmācību nepieņemamības pamatojums

FotoTālmācību (attālinātās “online” izglītības) nepieņemamības pamatojums jeb krievu neoliberālis prognozē klātienes izglītības elitarizāciju un apgalvo, ka līderiem nav jābūt pārāk daudz un tāpēc vairumam iedzīvotāju pieļaujams dot zemākas kvalitātes izglītību.
Lasīt visu...

15

Latvijas Nacionālā bibliotēka aicina Valsts prezidentu kļūt par pirmās latviski izdotās grāmatas piecsimtgades notikumu patronu

FotoValsts prezidents Egils Levits ar dzīvesbiedri Andru Leviti šodien apmeklēja Latvijas Nacionālo bibliotēku (LNB), simboliski atzīmējot vienu gadu kopš prezidenta stāšanās amatā. Valsts prezidents ar LNB pārstāvjiem pārrunāja humanitāro zinātņu un digitālās jomas nozīmi Latvijas kā modernas valsts stiprināšanā.
Lasīt visu...

21

Ja ir TĀDS “tautu tēvs”, tad labāk tautai dzīvot kā bārenei

FotoPasaulē ir un ir bijuši vairāki “tautas tēvi”. Tiesa, šāda iezīme ir tikai totalitārajiem režīmiem. Viens no visredzamākajiem – Staļins. Tomēr tagad viņam ir uzradies nopietns konkurents. Tiesa, ne jau paveikto darbu ziņā, tur nu Staļinu neviens nepārspēs, nu, pēc apjoma noteikti. Tad kurš ir šis “izredzētais”?
Lasīt visu...

21

Pārdomas pēc grāmatas "Viltvārdis" izlasīšanas

FotoVispār jau cilvēcīgi Levitu var saprast, nedaudz pat izjūtu līdzjūtību. Kādas dzimtas piedzīvotās epizodes, iespējams, gadu gaitā radu daudzreiz pārstāstītas un piepušķotas - tādas palikušas sirmā vīra atmiņā. Kurš būtu domājis, ka kāds Lapsa pēc 30 gadiem cilās 90. gadu intervijas?
Lasīt visu...

21

Ko gada laikā paveicis nācijas tēvs un visas tautas prezidents

FotoValsts prezidenta Egila Levita prezidentūras pirmā gada (2019. gada 8. jūlijs–2020. gada 6. jūlijs) kopsavilkums.
Lasīt visu...

6

VID pieeja veicina to, ka uzņēmējs ir gatavs pat atsaukties noziedznieku aicinājumiem sadarboties

FotoValsts ieņēmumu dienestam (VID) ir būtiska loma valsts budžeta ieņēmumu veidošanā. Tomēr visbūtiskākā ir nodokļu maksātāju loma un rīcība. Likumsakarīgi, ka nodokļu nomaksas apjoms ir atkarīgs no tā, cik efektīva ir VID sadarbība ar nodokļu maksātājiem. Uzticēšanās ir svarīgs šīs sadarbības priekšnoteikums.
Lasīt visu...

12

Toreiz un tagad jeb Mīti un patiesība par dzīvi Latvijā padomju laikā

FotoVien reta tēma tiek apspriesta tik emocionāli, bet bieži vien – pat agresīvi, kā šī. Un tas ir saprotams – PSRS (Padomju Sociālistisko Republiku Savienība) laiki tik ļoti atšķiras un kontrastē ar mūsdienām, ka neatstāj vienaldzīgu gandrīz nevienu. Īpaši, ņemot vērā, ka tā nav tik sena pagātne un vēl ir daudz cilvēku, kuri “toreiz” ir dzīvojuši.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Totalitāro žurku cīņa par varu: kurš kuru iznerros

Pašsaprotams, ka sabiedrotos (draugus) aicina ciemos kā ikdienā, tā arī svētku dienās. Īpaši jau svētku dienās. Nav šaubu,...

Foto

Ja tas, ko raksta grāmatā „Viltvārdis”, ir taisnība, tad Nācijas tēvam ir jāatkāpjas

1. Ja viss tas, ko grāmatā Viltvārdis, raksta Lato Lapsa, ir taisnība, tad Nācijas...

Foto

Ko apliecina pieminekļa zīme

Mantojums ir visapkārt, tas, paaudžu paaudzēm uzkrāts, veido mūsu šodienu – kā fons un vērtību radītājs. Tas, ko redzam, paliek mūsos, tāpēc...

Foto

Tagad es piesaku valsts digitalizācijas reformu

Ministru kabinetā (MK) apstiprināts Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sagatavotais informatīvais ziņojumus "Par valsts pārvaldes informācijas sistēmu arhitektūras...

Foto

Manas pārdomas par Latvijas himnu

Mūsu valsts himnā centrālais jēdziens ir Latvija. Toreiz, kad himna radās, priekšstats par Latviju bija jauns. Latvija kā vienota zeme –...

Foto

Muļķība vai pasūtījums?

Sliktāku variantu kā noplēst Pasaules tirdzniecības centra (PCT) labi saglabāto ēku Elizabetes ielā 2 (attēlā - idejas "bīdītājs", kultūras ministrs Nauris Puntulis) tikai...

Foto

Prezidents un Drāma

Katra globāla krīze ir būtiski mainījusi pasauli. Pirmais pasaules karš sievietēm saīsināja matu un kleitu garumu, jo vīriešu skaits bija dramatiski samazinājies, bet...

Foto

Kad "sabiedriskā radio personība" ignorē sabiedriskā radio ētikas kodeksu

Šī gada 19.jūnijā Latvijas Radio 5 darbiniece Karmena Stepanova savā oficiālajā LSM “radio personības” profilā norādītajā twitter.com...

Foto

Augstākā tiesa gandrīz visā mums piekrita, bet spriedumu nez kāpēc tomēr atcēla

Kultūras ministrija (KM) turpina uzsvērt, ka valsts ir pilnībā norēķinājusies par Latvijas Nacionālās bibliotēkas...

Foto

Politiķa statuss pats par sevi nav pietiekams pamats atklāt sabiedrībai informāciju par politiķa privāto dzīvi – ka Juta Strīķe universitātē iestājās kā Anna Potapova

Augstākās tiesas...

Foto

Izglītība

Grūti laiki rada stiprus cilvēkus, stipri cilvēki veido labus laikus, labus dzīves apstākļus. Labi dzīves apstākļi rada vājus cilvēkus, un vāji cilvēki rada grūtus laikus....

Foto

Bagātie un slavenie arī raud, jeb turīgie prasa pabalstus

Koronavīrusa radītā krīze pamatīgi iedragāja daudzus biznesa sektorus, piemēram, restorānu un viesnīcu biznesu, tūrisma un izklaides industriju....

Foto

Mēs enerģiski aizņemamies uz nākotnes rēķina

Ļoti cienījamās Saeimas deputātes! Augsti godātie Saeimas deputāti! Dāmas un kungi! Šodien noslēdzas spraigs darba cēliens, un turklāt vairākus mēnešus...

Foto

Sabiedriskās televīzijas blēņas par okupāciju „skatītājam parastajam”

Filma "Parasta okupācija" diemžēl ir kārtējais piemērs tam, ka, mēģinot iztikt bez vēsturniekiem vēsturei veltītu jautājumu analīzē, nekas izcils...

Foto

Esam pret jebkādu Augstskolu likuma redakciju, kurā pieļauta tādu rektoru ievēlēšana, kas nezina latviešu valodu un nespēj to lietot

Saskaņā ar pašlaik plaši apspriesto un kritizēto...

Foto

Ārstu blakusdarba ierobežošana var novest pie medicīnas personāla kritiska trūkuma

Latvijas Slimnīcu biedrība kategoriski iestājas pret publiskajā telpā izskanējušo politikas veidotāju ideju ierobežot ārstu darbību -...

Foto

Valsts politiskā vadība izšķīrās palikt savā vietā un pielāgoties, nevis cīnīties pret agresiju un protestēt pret notiekošo

Latvijas patrioti! Godātie klātesošie! Pirms 80 gadiem – 1940....

Foto

Džordž Stīl, tiec galā ar saviem kompleksiem

Džordž Stīl, Latvijas pilsoni, Attīstībai/Par dibinātāj un biedr, cik saprotu. Es Jūs, Džordž Stīl, uzrunāšu uz "Tu". Uz šo ierakstu mani...

Foto

Saprātīga izvēle

Cilvēkus nosacīti varētu iedalīt divās grupās: tajos, kuri pieņem saprātīgus lēmumus, un tajos, kuri pieņem nesaprātīgus lēmumus....

Foto

Pūces kundze nodokļu maksātāju naudu mums un citiem sadalīja ļoti labi un pareizi; kas nemācēja pareizi paprasīt, pats vainīgs

Var piekrist pētnieciskās žurnālistikas centra "Re:Baltica" publikācijas...

Foto

Par nodokļiem, dzīvi un brīvību

Obligātie nodokļi nozīmē, ka zeme ir iekarota, tā pakļāvusies kādam pārspēkam. Tautu var pakļaut un paverdzināt kā vietējie, tā svešzemju varmākas....

Foto

Kad rasisma apkarotājiem entuziasma vairāk nekā saprāta

Dārgie draugi. Esam saņēmuši pārmetumus no Aijas Ingrīdas Abenes (jautājums tiek diskutēts arī viņas pārstāvētās partijas Attīstībai/Par "Facebook” profilā)...

Foto

Lai nepieļautu nacionālā kultūras mantojuma izpostīšanu Rīgas centrā, sākta iedzīvotāju parakstu vākšana

Internetā sākta parakstu vākšana, lai panāktu, ka netiek izpostīts Alberta ielas 9 Konstantīna Pēkšēna...

Foto

Krievija turpina aktīvi melot par COVID-19 nekaitīgumu

Līdz šim mediju un sociālo tīklu vidē ir parādījies ārkārtīgi daudz Kremļa vēstījumu par COVID-19 vīrusa izplatību. Tiek izplatītas...

Foto

„Wagner” algotņi Lībijā – Putina naivā lielgabalgaļa

Krievijas karavīru mentalitāte būt par naivu lielgabalgaļu nav mainījusies kopš Ivana Bargā laikiem, - šādu secinājumu var izdarīt no...

Foto

Cilvēku un mājlopu čipošana un čipi

Pašreiz, iespējams, notiek viena no pasaules vēsturē lielākajām kriminālām krāpšanām un apmaušanām – pasludināta viltus kroņa vīrusa izraisītās slimības viltus...

Foto

Aicinām pārtraukt darbus Skanstes dārziņos uz putnu ligzdošanas laiku

Nodibinājums "Dzīvnieku policija" un Latvijas Ornitoloģijas biedrība aicina pārtraukt Skanstes ielas dārziņos paredzētos darbus vismaz līdz šī...

Foto

Grēkāzis ir, upurnazis trinas

Vecam sunim jaunus trikus neiemācīsi. Mežu daudzīpašnieks Modris Fokerots riskē sabiedrības ilgākā piemiņā palikt tieši kā uzskatāma ilustrācija šai parunai....

Foto

Pieprasām atsaukt raidījumā "Nekā personīga" paustās nepatiesās un maldinošas ziņas

SIA Pata un SIA Pata Board advokāti ir vērsušies SIA All Media Latvia ar pretenziju, kurā...

Foto

Dieva valstība

Jānis Kristītājs ir teicis: «Atgriezieties no grēkiem, jo Debesu valstība ir tuvu klāt pienākusi.» (Mt 3:2) Ar šādiem vārdiem Jānis Kristītājs sāka savu publisko...

Foto

IZM izstrādātie Augstskolu likuma grozījumi ir brāķis, kas būtiski jāuzlabo

Rektoru padome atklātā vēstulē vērsusies pie Saeimas deputātiem, kā arī Latvijas augstskolu mācībspēkiem un studentiem, informējot,...

Foto

Tumsas spēki mēģina ierobežot mūsu iespējas tērēt nodokļu maksātāju miljonus tā, kā mēs vēlamies

Ar nekorektu un godprātīgas konkurences principiem neatbilstošu vēstuli Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu...

Foto

Latvijā ar novadu reformu cenšas ievilkt un nostiprināt okupāciju radītās sekas – kam tas izdevīgi?

Latvija kā novads, kā zeme gadsimtu gaitā bija dažādu okupācijas jūgu...

Foto

Valdība plāno pieņemt ar nejēdzībām pārpilnas dzīvnieku labturības prasības

Šajās dienās Ministru kabinets pieņem noteikumus „Dzīvnieku labturības prasības dzīvnieku patversmēs un dzīvnieku viesnīcās”. Nosaukšu tikai lielākās...

Foto

Tas apdraudēs dzīvības

Veselības ministrijas tuvākajā laikā plānotā slimnīcu līmeņu pārskatīšana var būtiski samazināt ārstniecības pakalpojumu pieejamību reģionu iedzīvotājiem....

Foto

Aicinu nepakļauties šauras personu grupas spiedienam un balsot par Varakļānu novada iekļaušanu Madonas novadā

Kā Varakļānu novada iedzīvotājs un viens no lielākajiem novada uzņēmējiem vēršos pie...

Foto

Viss, kas šobrīd notiek Latvijā, ir totāls cilvēktiesību un tiesiskuma pārkāpums

Viss, kas šobrīd notiek Latvijā, ir totāls cilvēktiesību un tiesiskuma pārkāpums. Un Jums un mums...

Foto

Troļļi

Troļļošana - tas nav tikai internets, tā ir sadzīvē sen izmantota metode kādu ietekmēt, kādu nosodīt, kādam sariebt. Tas notiek skolās, darba vietās un citos...

Foto

Vai Latvija izmantos vai izniekos jaunas biznesa iespējas post-COVID pasaulē?

Savulaik vēl jaunā un naivā Latvija sapņoja kļūt par banku paradīzi – “tuvāk par Šveici”. Par...

Foto

Pieprasu pārtraukt pārkāpt Satversmi un Saeimas Kārtības rulli: vēstule Saeimas priekšsēdētājai Inārai Mūrniecei

Saskaņā ar Satversmes 15.pantu "Saeima savas sēdes notur Rīgā un tikai ārkārtīgu apstākļu...

Foto

Kā tagad pareizi vajadzētu „apgūt” Eiropas naudu

Eiropa gatavojas vērienīgai ekonomikas atjaunošanas programmai, plānojot tērēt simtiem miljardu, iespējams, pat triljonu eiro. Tā ir labā ziņa. Pats...

Foto

Notiek valsts apvērsums: ja jūs tagad necelsieties, tad paši vainīgi

Saeimas Prezidijs ir sasaucis Saeimas attālināto ārkārtas sēdi 2020.gada 26.maijā pulksten 14.00 (e-Saeima platformā). Tas ir...